MARTIN VAN DEN BORGH 5de IN ZWARE PYRENEEENETAPPE De Tour is zijn benjamin kwijt.... DE TOUR IN CIJFERS DEENSE TRIOMF IN TWEEDE RACE WilmS Floet Niesten door val op Aspin uitgeschakeld Nencini loopt uit op Rivière COLD WATER won studenten-ren Jaap Kersten slachtoffer van popula riteit van Wim van Est U.Y.S.-Garnizoenselffal DONDERDAG 7 JULI 1960 Zwitser Kurt Gimmi wint in Luchon (Van een speciale verslaggever) De Tourmalet, de Aspin en de Peyresourde, de venijnige drietand in de tweede Pyreneeënetappe van Pau naar Luchon, hebben in het Nederlandse kamp naast uitbundige vreugde ook leed gebracht. Want ver nadat Martin van den Borgh zijn klimmerscapaciteiten met een bijzonder fraaie vijfde plaats had bezegeld en Ab Geldermans zijn goede vorm van dinsdag had onderstreept door nog geen minuut na specialisten als Junkermann, Battistini, Adriaenssens en Riviere beslag te leg gen op de 17e plaats, kwam de Nederlandse liaisonwagen met Jo Hulshof aan het stuur binnen met de trieste mededeling, dat Coen Niesten bij een val in de afdaling van de Aspin een sleutelbeen had gebroken en in de ambulance zijn eerste Tour-avontuur had besloten. Jammer voor de Beverwijker, die woensdag in de eerste bergrit zo'n uitstekend figuur had geslagen en toen van de 60ste naar de 36ste plaats was opgerukt. De Italiaan Gastone Nencini is de allereerste kandidaat voor de uiteindelijke Tourzege. Hij vergrootte in deze etappe zijn voorsprong op Riviere en Adriaens sens met 1 minuut en zes seconden tot respectievelijk 1.38 en 2.25. Dat verschil is nog niet zo verschrikkelijk groot, maar de wijze waarop Nencini in de zwaarste Pyreneeënetappe zijn superioriteit toonde, spreekt boekdelen. In de beklimming van de laatste col, de Peyresourde, liet Nencini zijn grootste concurrenten een voudig als beginnelingen achter en in de afdaling voegde hij nog eens een halve minuut toe aan het verschil van 35 seconden op de top. De 24-jarige Zwitser Kurt Gimmi i Maar er gebeurden geen ernstige on- vertoefde deze dag letterlijk en figuur- gelukken en toen wij in de korte klim lijk in de wolken. De onbekende Hel- naar de top van de Aspin de rekenin" veet kwam zowel op de in zonlicht ba- opmaakten, bleek Gimmi zijn voor- vw I sprong aanmerkelijk te hebben vergroot, rekte karavaan. Pambianco, Delberghe, '*">1 A~ 1 Nencini en Van den Borgh legden na Gimmi beslag op de ereplaatsen, waar na Battistini de spurt won van een groepje met de verslagen Roger Ri vière aan de staart. Ab Geldermans be reikte de finish met een achterstand van bijna twaalf minuten in gezelschap van zijn oude ploegmakker Bolzan, Picot en Desmet. Piet van Est kwam ook al alleen langs de tribunes op bijna 14% minuut na de winnaar. Wim van Est Jo de Roo en Jaap Kersten tenslotte huisden in de achterhoede. A oh ter elkaar demarreerden Pambian co, de tricolore Delberghe, Nencini en Martin van den Borgh. Op de top was de voorsprong van Gimmi geslonken tot 2.40 op Pambianco, 3.10 op Delberghe 3 30 op Nencini, 3,40 op Martin van den Borgh, 4.00 op Massignan en 4,05 op de groep met Rivière en Adriaenssens, waaruit Ab Geldermans intussen had moeten lossen. De Beverwijker kwam 4 minuten en 50 seconden na Gimmi op de Peyresourde door. De laatste afdaling naar de Boulevard des Pyreneees in Luchon was te kort om Gimmi zijn etappewinst te kunnen ontnemen. Met een brede armzwaai en een diepe zucht van verlichting leidde de Zwitser de intocht in van de langge- in diohte wolkenflarden gehulde As pin en Peyresourde als eerste door, heeft na woensdag samen met Nencini de leiding in de rangschikking voor de grote bergprijs, maar is ook de eerste renner uit een ploeg van acht man, die een etappe won. Teleurstellend verloop In feite had deze zwaarste bergetappe voor de rustdag van zaterdag in Millau een teleurstellend verloop. Het was voornamelijk te wijten aan de taktiek van Nencini, die tot de top van de Pey resourde hardnekkig bij zijn grootste tegenstanders Rivière en Adriaenssens bleef. Daardoor konden Gimmi, Battis tini en de Spanjaard Karman.v aanvan kelijk weg komen. Op de lange klim naar de top van de Tourmalet schudde Gimmi zijn makkers van zich af en be gon aan de zegetocht, die hem uit de onbekendheid rukte en zijn ploeg een aardige duit bezorgde. Die ontsnapping had na bijna 80 km rijden pas enige opschudding in de ka ravaan verwekt. Evenals dinsdag had den de renners zich de tijd gegund om keuvelend in een kalm tempo de bijna 70 km naar de voet van de bergen af te leggen en zelfs toen na Luz-St.-Sauveur de beklimming van de Tourmalet begon bleef alles rustig bij elkaar zodat men zich ging afvragen of evenals een jaar geleden, wellicht de rouleur André Dar- rigade de kans zou krijgen een berg etappe te winnen. De vjucht van Gimmi, Battistini en Karmany maakte aan die voorbarige Vier minuten voor Nencini en Van den Borgh, die het peloton aanvoerden, veroverde de Zwitser weer kostbare pun. ten voor het bergklassement. Anglade was iets teruggevallen, maar had voor de ravitaillering in Arreau (115 km) het peloton weer ingehaald. Ontknoping In de bijna tien kilometer lange klim naar de laatste top, de Peyresourde, volgde de ontknoping van deze etappe. Oefenwedstrijden UVS Morgenavond om 7 uur speelt UVS een oefenwedstrijd tegen een sterk elf tal, samengesteld uit te Leiden gele gerde militairen. Dinsdagavond a.s. volgt een wedstrijd tegen RCH. De opstelling van UVS luidt: Doel: W. Biere (ADO); achter: W. Pelser (Ajax) en N. de Hoed (UVS); midden: De Vries (Blauw-Wit), Blek- kenhorst (De Graafschap) en Duwel (Concordia H.); voor: Brouwer (Bl.- Wit), Rem (DHC), G. Huisman (ex- ADO), Van 't Zant (RVC) en v. d. Veen Ajax). TENNIS Geen open toernooien De vergadering van de Internationale Lawntennis Federatie te Parijs heeft het voorstel, betrekking hebbende op de open toernooien, verworpen. Dit bete kent, dat professionals (voorlopig nog) niet zullen mogen deelnemen aan de grote toernooien in Australië, Amerika en Europa, zoals Wimbledon, Forest Hills, Parijs, e.a. De verwerping van dit voorstel was een grote verrassing. Al gemeen was voorspeld, dat dit voorstel met een proeftijd van één jaar zou worden aangenomen. Om de Dragon Gold Cup (Van onze zeilmedewerker) In een koppige zee bij een west-zuid- xoesten wind van kracht 7 Beaufort werd de tweede race van de Dragon Gold Cup gevaren. Van stuurlieden en bemanningen is in deze race waarlijk het uiterste gevergd. Want het IJsseU meer is bij storm zeer moeilijk vaar water, zeker voor een draakjacht, dat zijn zeewaardigheid veel meer tot uiting doet komen in lange golven en zout water. Vooral in de ruimschootse rak ken was het bijzonder spectaculair, want zo nu en dan kwam het water over het dek de kuip instromen, zodat er als bezeten gehoosd moest worden. Andere jachten kregen spinnaker moeilijkheden en werden door dit bolle Friar's Delight brak een been (Van onze medewerker) De gisteren te Duindigt gehouden ren tussen Leidse en Delftse studenten mag een succes worden genoemd en de ruiters toonden vrij goede rijvaar digheid. Jammer xoas het, dat de race een triest einde had, daar na het be ëindigen van het parkoers het paard Friar's Delight ten val kwam en een been brak. De Delftse student F. Stades zege vierde na een interessante strijd met 1 lengte over de door de Leidse stu dent Ad Stok gereden Leone. Op 1 lengte werd Friar's Delight (De Vries Robbe) derde, die een neusje voor Manitoba (Smulders) bleef. Na afloop dankte prof. mr L. J. Nou- Advertentie Is uw kampeeruitrusting en vakantiegarderobe in orde SPORTHUIS HAARLEMMERSTR 182-184, tel. 24872 Niesten slipte in de bocht De Tour is zijn benjamin kwijt. De 21-jarige Beverwijker Coen Niesten heeft in de afdaling van de tweede berg van de Pyreneeën etappe naar Luchon, de Col d'Aspin, zo'n ernstige val gemaakt, dat hij zijn linker sleutelbeen brak. Met de Belg Hoevenaers aan zijn wiel raakte Niesten de macht over het stuur kwijt, toen hij in een van de duizend bochten op de losse woTke™^rnwoïïwd?00dc eekara'™™ I steensl®9 sIiPtc* Hii sloe9' terwijl zijn voeten vast zaten in de toe-clips, zich omhoog naar de top, waar Gimmi over zlJn stuur, waarna de Belg over hem heen kwam. Hoevenaers kon als eerste doorkwam, op 45 seconden ge. de weg naar beneden vervolgen, maar Niesten was minder gelukkig. Hij was bij een snelheid van zeker 70 km uur met zijn linkerschouder teg enhet wegdek gesmakt en het sleutelbeen had het begeven. volgd door Battistini. terwijl een flink peloton met onder meer Anglade. Nen cini, Rivière, Geldermans, Van den Borgh, Junkermann en Adriaenssens ruim twee minuten was achter geraakt. De andere Nederlanders waren toen al meer dan vier minuten achter, Ook Piet van Est, die de eerste kilometers van de klim aan de zijde van Geldermans en Van den Borgh had gestreden. Afschuwelijk De afdaling door het dichte wolken dek was afschuwelijk. Gillend en schreeuwend lieten de renners zich in het onbekende vallen. Elk ogenblik kon een gestrande auto een ramp be tekenen voor de coureurs, die in de scherpe bochten de remmen zo ste vig inknepen, dat de remblokjes bijna smolten. Advertentie Vrijdagavond 7 uur LEIDEN. Toegangsprijs 50 ct. Geld voor Tubantia (Speciale berichtgeving) Na een debat van ruim twee uur heeft de gemeenteraad van Hengelo met 21 stemmen voor en acht stemmen tegen besloten de plaatselijke semi- prof-club „Tubantia" een renteloze lening van f. 25.000.— te verstrekken ten behoeve van de sectie betaald voetbal. Het plaatselijk bedrijfsleven stelt een zelfde som aan de haar 60-jarig jubir leum vierende vereniging ter beschik king. Een stichting Hengelose Voetbalbe- langen zal bemiddelen bij het besteden van de f. 50.000.—, die bedoeld zijn om nog voor het komende seizoen nieuwe spelers aan te kopen. Door deze steun denken gemeente en industrie een in het betaald voetbal spe lende club voor Hengelo te behouden, hetgeen voor de gemeente des te aan trekkelijker is omdat „Tubantia" de bespeelster van het gemeentelijk sta dion is. Voor zover bekend is Hengelo de eerste gemeente in het land, die recht streeks een bepaalde semi-prof-voetbal- club renteloos geld leent om speler8 te kunnen kopen. De mecanicien Jo Hulshof, die de liai sonwagen bestuurt, zag hem huilend van pijn en met een bloedende verwonding aan de linkerkant van de weg zitten. Onmiddellijk werd dokter Dumas met zijn snelle open wagen per radio naar de ongelukkige oranjeman gecomman deerd. Hulshof nam de fiets van Niesten over en de dokter nam het zoveelste Ne derlandse slachtoffer van de Pyreneeën 1958: Van den Borgh. 1959: Daan de Groot zelf in zijn wagen. In de^e'^e helikopter van het Franse rode kruis, die vorig jaar Daan de Groot naar lieu Zie kenhuis van Bagnerres de Bigorre had vervoerd, werd nu Coen Niesten naar het hospitaal in St.-Gaudens gebracht. Na daar de eerste hulp te hebben ontvan gen, is Niesten later naar de etappeplaats Luchon gebracht, waar foto's van de breuk werden genomen. Als een bom Het nieuws over het ongeval sloeg bij de Nederlandse ploeg in als een oom. „Het ergste is het natuurlijk voor Coen zelf", vond Wim van Est, „maar het is voor de ploeg ook een klap, want die jongen reed de laatste dagen formidabel en voor de moraal van de ploeg was het een hele beste". Ineens was de stemming in de Neder landse groep aan de finish gedrukt. Even tevoren nog heerste er vreugde over het goede rijden van Van den Borgh en Gel dermans, die beiden in de voorste gele deren met de grote heren hadden mee gevochten. Hoewel de achterstand op de gele trui voor heide renners groter is ge worden, zijn zij in het algemeen klasse ment omhoog frek'onimen. n«' - klom van de vijftiende naar de twaalfde plaats en de Limburger van de kiste naar de 19e plaats. Bovendien heeft Van den Borgh een goede vijfde plaats in het bergklassement veroverd. Ab Geldermans zat in Luchon met twee grote blikken vruchtensap, die door zijn moeder aan vakantiegangers waren meegegeven en ergens langs de route aan een der Nederlandse volgers waren overhandigd, zijn verhaal te doen. „Het ging weer fijn vandaag. Ik zat tot vlak voor de top van de laatste col aan het wiel van Nencini, maar toen hij ineens demarreerde kon ik geen aansluiting meer krijgen, anders was ik waarschijn lijk wel in de buurt van Martin en Nen cini binnen gekomen. Zolang het in een tempo ging, klom ik lekker mee. maar toen ik aanzette om ook te springen, kreeg Ik kramp in mijn linkerbovenbeen. En als je dat voelt, wil je wel wat kal mer doen Ook Van den Borgh, die met de Franse nationaal Delberghe op vier kilometer voor de Col de la Peyresourde had ge demarreerd, had zich niet durven for ceren: „Als je in de bergen zo dom bent teveel te geven, kan je net zo goed met een naar huis gaan, zeker als je van die rare benen hebt als ikvertelde Martin. „Slachtoffer" Jaap Kersten kwam volkomen leeg ge reden een minuut na de montere Wim van Est binnen en terwijl veteraan Wim er glimmend van zweet en vergenoegd bij stond, deed Jaap Kersten in zijn sap pige Limburgs het volgende verhaal: „Man, ik ben gewoon het slachtoffer ge worden van de populariteit van Wim van Est. Ik zat in de laatste beklimming bij hem. Maar al die mensen aan de kant zagen alleen maar Wim van Est. De hele klim lang hoorde ik de mensen elkaar toeroepen: Wim van Est, Wim van Est. En dan kwam er zo'n enthousiaste toe schouwer op hem af om hem een duw te geven en woepdaar ging Wim weer, honderd meter voor me uit. En de arme Japie Kersten doodmoe maar in z'n eentje trappen om bij te komen. Ze za gen me gewoon niet, alleen maar Wim van Est Wim van Est. Om dol van te worden. En als ik dan dacht hem weer te pakken te hebben woepdan kreeg hij weer zo'n duw „Ja jongens, het was fantastisch' lachte Wim. „Ze hebben me warme thee en wijn en alles gegeven onderweg. Mor gen dragen ze me op een blaadje naar boven, let maar eens op". wen, hoofdbestuurslid van de Stichting Ned. Draf- en Rensport, de initiatief nemers en deelnemers voor wat werd gepresteerd. Hij sprak de wens uit, dat dit eerste treffen door meerdere zal worden gevolgd, met deelname van andere universiteiten of hogescholen. Hij hoopte, dat zulks er toe zal bijdra gen, dat de student in deze bijna geheel .gemotoriseerde" maatschappij door middel van het paard wat dichter bU de natuur zou komen. De winnaar werd een fraaie bokaal aangeboden. Voor de overige deelnemers voegde de heer G. C. Dekker, voorzitter der Amateur- rijdersvereniging, er, onder het uit spreken van woorden van dank, nog een medaille aan toe. Bij de tweejarige dravers won Zam- pa van Papenhoef (Smit) op zekere wijze voor Wilma Dear (Leeman) en Flip Knijnenburg triomfeerde voor de derde achtereenvolgende maal met de schimmel Youngstar, die Woelwater (Scholten) in bedwang hield. William Hanover K (Finklenberg) won de Or de Casindraprijs, zij het in niet te beste draf. In de Olga Axwor- thy-prijs maakte Xandra S (Heynen) in het laatste rechte eind een foutje, dat hem de zege kostte, die nu aan Ville France (M. Vergay) ten deel viel. In 1.25.4 km.-tijd reed Vergay ook in de Octavia-prijs Vivant Hollandia naar een zekere zege, daar Sunny Williams (Heskes) op het laatst absoluut geen reserve meer had.. Vóórhaar boekte met Vita Kinley weer een mooi succes door met een goede eindsprint de slot- draveri) voor zijn rekening te nemen. De favoriet Vainqueur (v. d. Berg) fel aangevallen door Victor Hanover (Ver gay) kon het niet verder dan de tweede plaats brengen. Andries van Dijk nam met Mister Benbow op zekere wijze de ren om de Kaliban-prijs voor zijn rekening. Op de streep had hij 1% lengte voordeel op Early Sun (v. d. Harst), die 1% lengte voor Alofi (Delbrassinne) bleef. De uitslagen luiden: Kaliban-prijs: 1. Mister Benbow (A. W. van Dijk); 2. Early Sun; 3. Alofi. Tot.: w. f3.60; pi. f 1.50, 2.60. 2.40, gek. f 10.20. cov. f8.70. DelftLeiden-prljs, voor studenten- amateurrijders: 1. Cold Water (F. C. Sta des): 2. Leone; 3. Friar's Delight. Tot.: w. f2.80 (stal): pl. f2.50.2.20; koppel f 5.70; cov. f 5.70. Blitzlicht-prijs: 1. Golden Arrow (F. Del brassinne); 2. Full Measure. Tot.: w. f 1.40. De draverijen: O Mc Gregor-p 1. Zampa van Pa- Brewer-prijs: 1. Youngstar (Ph. Knll- urg) (1.34.2); 2. Woelwater; 3. Ve- r Hollandia. Tot.: w. f2.20; pl. f 1.80, ;ar: 3. Zatopeka B. Tot.: w.' f4.50; pl. f1920 2'8°' 10'70: koppel f9-9°: cov. O Brewer-j nenburf locity 2.70; koppel f8.60; cov. f4.40. Or de Cacindra-priJs: 1. William Han over K (A. Finklenberg) (1.27.5); Woudsnip S; 3. Wilna Illustra. Tot.: f3 80: M'90, 2 5°: koppel f4'60: Ólga Axworthy-prijs: 1. Ville France <M. Vergay) (1.25.-); 2. Xandro S; 3. Wllma Pfa£ Tot w- f4 5°: J1- f 1-50.1.20; koppel f3.30; cov. f5.80. Octavia-prijs: 1. Vivant Hollandia (M. Vergay) (1.25.4); 2. Sunny Williams; 3. Uranus Koff. Tot.: w. f2.60; pl f150 2.10. 3.50; koppel f7.30; cov. f6.10 Ooststar-prijs: 1. Vita Kinley (J. Voor- haar) (1.23.3); 2. Vainqueur; 3. Victor Hanover. Tot.: w. f3.90; pl. f 1.20, 1.10, 1.20; koppel f9.10; cov. f2.90. Totallsatoromzet f67.388.-. moeilijk te hanteren zeil haast plat op de golven gedrukt. Kortom er was kun dig en goed zeemanschap voor nodig om onder deze omstandigheden pres taties te leveren. De mogelijkheid voor een Hollandse zege ging al reeds bij de start in rook op, want Wim v. Duyl, uiterst scherp naast het loefwaartse merkteken in de beste positie gestart, werd teruggeroepen. Echter zo laat, dat hij geheel achteraan moest gaan pogen zijn zwaarweer-kwaliteiten te be wijzen. Welnu die heeft Van Duyl onge twijfeld, want hij slaagde er toch nog In als achtste te eindigen. Hierin ligt stellig opgesloten, dat Van Duyl. wan neer zijn start goed was geweest, een grote kans had gehad eerste te wor den. Nu ging het succes naar een drie tal Deense Draken, terwijl Cor Groot, die een uitmuntende wedstrijd voer, de beste Nederlander was. A. Birch (Den.), naast Van Duyl ge start. was als eerste bij het indewindse merkteken en ging met zijn landgenoot Olie Berntsen en Cor Groot de vol gende rakken in. In de kop bevonden zich voorts Sorrentino (It.), B. Ander sen (Den.) en W. Windeyer (Canada). Groot kon zich in de loop van de eer ste ronde evenwel niet in derde posi tie handhaven en moest plaats ruimen voor B. Andersen. Drie Denen aan kop! Even later werd de Deense over macht nog groter, want na het lange spinnakerrak van de 2e ronde nam Henning Jensen de vierde plaats in. Maar het laatste kruisrak bracht wij zigingen. Sorrentino ging direct na het ronden van het merkteken over bak boord in zuidelijke richting, terwijl de Deense koplopers doorlagen over stuur boordsboeg. Cor Groot volgde even eens deze taktiek. terwijl Van Duyl meer de koers aanlag van Sorrentino. In de vlagen kwam het in dit rak vaak nog ver boven kracht 7 uit en de Draken werden op de golven vaak tot aan de kiel opgedrukt om daarna weer tot aan de mast in de volgende golf weg te duiken. Uiterst moeilijk dus om nog peiling te trekken op de onder linge ligging. Het bleek dat Sorrentino voordeel behaalde, want hü ve^lrong Henning Jensen van de vierde piaats. Wim van Duyl had het zo uitgemikt, dat hij op bakboordsboeg praktisch op de lijn nog de achtste plaats kon ver overen. HU dwong namelUk W. Win deyer, die over stuurboord voer, over stag, zodat Windeyer negende werd. Kroonprins ConstantUn voer weer een goede race onder voor hem zeer zware omstandigheden, omdat hU nog nimmer bU een dergelUke windkracht met de IJsselmeercondities kennis had ge maakt. De kroonprins werd twaalfde. Ditmaal had het wedstrUdcomité op suggestie van de prins de boeien ge markeerd door voor het veld uit te varen met een koersschip met opval lende vlag. UITSLAG Volgorde van aankomst: 1. A. Birch (Den.); 2. O. Berntsen (Den.); 3. B. Andersen (Den.); 4. Sorrentino (It.); 5. Henning Jensen Den.); 6. Cor Groot (Ned.); 7. Th. Warrer (Den.); 8. W. P. van Duyl (Ned.); 9. W. Windever (Can.); 10. A. Holm (Den.); 11. B. J. Schuchmann (Did.); 12. Kroonprins ConstantUn van Griekenland; 13. Th. Thorvaldsen (Noorw.); 14. J. Salas Chaves (Arg.)15. ir. J. J. de Jongh (Ned.); 16. R. Harmstorff (Did.). Alg. klassement na 2 races: 1. Th. Warrer (Den.), 2539 p.; 2. O. Berntsen (Den.), 2384 p.; 3. A. Birch (Den 2208 p.; 4. A. Holm (Den.), 2083 p.; 5. en 6. W. P. van Duyl (Ned.) en B. An dersen (Den.), beiden 2004 p.; 7. S. Sorrentino (It.) 1828 p.; 8. B. J. Schuch mann (Did.), 1741 p.; 9. Henning Jen sen (Den.), 1571 p.; 10. C. Groot (Ned.) 1402 p.; 11. R. Harmstorff (Did.). 1402 p.; 12. W. Windeyer (Can.), 1226 p. De finale om de Europese beker voor landenteams, die zondagavond a.s. zal worden gespeeld in het Pare des Princes te Parus, zal gaan tussen Zuid-Slavië en Rusland. Een Nederlandse degenequipe zal zaterdag as. in Mondorf uitkomen tegen Luxemburg. De ploeg bestaat uit M. Dwinger, F. van Kregten, R Pop ken en F. Godhelp. Zondag worden an der individuele wedstruden gehouden, waaraan ook schermers van andere nationaliteiten zullen deelnemen De Zwitser Kurt Oimmie, de held De uitslag van de elfde etappe, Pau— Luchon (161 km) was: 1. Gimmi (Zwits/ Lux) 5 uur 04 min 10 sec (met bonifi catie 5.03.10)2. Pambianco (Italië) 5.06.01 (met bonificatie 5.05.31); 3. Del berghe (Frankrük) 5.06.36; 4. Nencini (Italië) 5.06.37; 5. Van den Borgh (Ned.) 5.07.23; 6. Battistini (It) 5.07.43; 7. Juti- kermann (Duitsland); 8. Adriaenssens (België); 9. Rohrbach (Centraal-Zuid) 10. Planckaert (België); 11. Anglade (Fr.) 12. Mastrotto (Fr.)13. Riviere (Fr.), allen in dezelfde tijd als Battistini. 14. Massignan (It) 5.07.58; 15. Manza- neque (Sp) 5.08.10; 16. Geldermans (N) 5.08.38; 17. Robinson (GB) 5.08.49; 18. Mahé (Fr.) z.t.; 19. Privat (Fr.) 5.09.19; 20. Simpson (GB) 5.10.12; 51. Damen (N) 5.16.06; 57. Piet van Est (N) 5.18.31; 71. De Roo (N) 5.20.13; 72. Wim van Est (N) z.t.; 78. Kersten (N) 5.21.33. Het algemeen klassement na de elfde etappe luidt: 1. Nencini (It) 57.23.40; 2. Riviere (Fr) 57.25.18 op 1 min 38 sec; 3. Adriaenssens (B) 57.2o.0o op 2 min 25 sec; 4. Planckaert (B) 57.31.o4 op 8 min 14 sec; 5. Junkermann (D) 57.32.05 op 8 min 24 sec; 6. Battistini (It) 57.32.13 op 8 min 33 sec; 7. Pambianco (It) 57.34.24 op 10 min 44 sec; 8. Rhorbach (Centraai-Zuid) 57.34.56 op 11 min 16 sec; 9. Anglade (Fr) 57.36.09 op 12 min 29 sec; 10. Mahe (Fr) 57.38.03 op 14 min 23 sec; 11. Mastrotto (Fr) 57.38.47 op 16.07; 12. Geldermans (N) 57.40.16 op ib.Sb; 13. Graczyk (Fr) 57.40.46 op 17.06; 14. Massignan (It) 57.41.16 op 17.36 14. Simpson (GB) 57.42.12 op 18.32; 16. Darrigade (Fr) 57.43.02 op 19.22; 17. Baldini (It) 57.43.06 op 19.26; 18. Gimmi (Zwits/Lux» 57.43.57 op 20.17; 19. V. d. Borgh 57.46.25 op 22.45 20. Manzaneque I (Sp» 57.48.49 op 25.09; 28. Damen (N) 57.56.36 op 32.56; 40. Wim van Est (N) 58.00.53 op 37.13; 52. Piet van Est (N) 58.09.46 op 46.06; 54. De Roo (N) 58.11.00 op 47.20; 78. Kersten (N) 58.26.08 op 1.02.28. Het dagploegenklassement van de elfde etappe is: 1. Italië 15.19.51; 2. Je tweede Pvrentünetanne FrankrUk-nationaal 15.22.02. 3. Groot- i a u 4 t ryrefUHteneiappe, Brittannië i5.26.44; 4. Belgie 15.27.28; 5. passeert de finish te Luchon. Spanje 15.29.45; 6. Nederland 15.23.07; 7. van FrankrUk Parijs-Noord 15.34.55; 8. Frankrijk Centraal-midden 15.37.24; 9. Zwitserland/Luxemburg 15.39.29; 10. Frankruk-West 15.42.42; 11. Duitsland 15.43.4512. Frankrijk Oost-Zuid-Oost 15.44.53; 13. Internationale ploeg 16.23.37. Het algemeen ploegenklassement na de elfde etappe is: 1. FrankrUk-natio naal 171.32.37; 2. Italië 171.49.59; 3 Bel gië 172.10.28; 4. Nederland 172.48.28; 5. Spanje 173.10.20; 6. Frankrijk Centraal- Midden 173.11.39; 7. Frankrijk Parüs- Noord 173.22.24; 8. Groot-Brittannië 173.26.53; 9. Frankrük Oost-Zuid-Oost 173.35.33; 10. Frankrijk-West 173.37.12; 11. Duitsland 173.38.22; 12. Zwitserland/ Luxemburg 173.52.04; 13. Internationale ploeg 175.28.48. Het algemeen puntenklassement na de elfde etappe is: 1. Graczyk (Fr) 31 punten; 2. Riviere (Fr) 30 punten: 3. Nencini (Italië) 25 punten; 4/5. Defilip- pis (It) en Battistini (It) elk 21 punten. Het bergklassement na de elfde etap pe luidt: 1/2 Nencini (It) en Gimmi (Zwits/Lux) beiden 26 punten; 3. Rohr bach (Fr. Centraal-Midden) 21 punten; 4. Battistini (It) 19 punten; 5. Van den Borgh (N) 14 punten. De premie voor de meest strüdlustige renner werd toegekend aan de etappe winnaar. de Zwitser Kurt Gimmi. Op hem werden 901 stemmen uitgebracht. Gimmi ontvangt een bedrag van 1838 nieuwe franken en bovendien de pre mie voor de best-geklasseerde buiten landse renner van de „kleine teams". De overeenkomstige premie voor regionalen werd gewonnen door Rohrbach van de ploeg van Centraal-Midden Frankrijk. De onfortuinliikste renner in de elfde etappe was, volgens de jury. de Italiaan Massignan. die door een val tüdens de afdaling van de Peyresourde enkele plaatsen in de algemene raneschikking verspeelde. De Belg Schoubben en de Brit Sheil, die beiden te laat in Luchon arriveer den. werden uit de stryd genomen. Be halve Niesten en de regionaal Andre Ge neste vielen In deze elfde etappe ook uit: Janssens (België), Donicke <Dld), Jarosze*.iC3 (Did) en Andrews (GB).

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5