Regengebrek is niet funest voor de landelijke drinkwatervoorziening Raad van Sassenheim herdacht zijn overleden voorzitter, Jhr. Sandberg Top-verbruiken zijn hoger dan men had kunnen verwachten LEIDSE SLEUTELBLOEMEN KREGEN GETUIGSCHRIFT Grote verslagenheid in het dorp Warmbloed-merrie-premiekeiiring te Alphen aan den Rijn De droogte en haar gevolgen (V en slot) DONDERDAG 7 JULI 1960 Speciale berichtgeving Droogte, het uitblijven van genoegzaam neerslag dus, vormt voor de waterleidingbedrijven in ons land over het algemeen thans geen bedreiging. De diep-liggende reservoirs, de bronnen voor ons drink water, zijn namelijk nog geenszins ontoereikend geworden. Het is een geheel ander „gevaar", dat ten tijde van langdurige droogteperiodes voor de waterlei dingbedrijven opdoemt, zoals de directeur, dr. C. van Rooijen, en de onder-directeur, de heer G. W. Putto, van het te Den Haag zetelende Rijksinsti tuut voor Drinkwatervoorziening ons verklaarden. Het „gevaar" namelijk, dat de cliënten van de waterleiding bedrijven plotseling aanzienlijk méér water wensen te gebruiken, dan men in alle rede lijkheid zou mogen verwachten op grond van statistische gegevens, opgesteld tijdens voorgaande droogte-periodes, waarbij dus de ervaringscijfers door de praktijk worden achterhaald. Op deze onverwachte top-verbruiken kan het leidingnet namelijk (nog) niet berekend zijn. Hoe nauw de capaciteit van zulk een net correspondeert met het verbruik, heeft men vele jaren her eens in Arn hem aan den lijve kunnen ondervinden. Er deed het kwalyke gerucht de ronde, dat er niet meer voldoende water zou zyn. „ZIE JE WEL" „ZIE JE NIET" IJlings zette toen een ieder de kraan wijd open om badkuipen, teilen e.d. te vullen om tenminste een voorraadje te hebben. Het directe gevolg hiervan was natuurlijk, dat er nauwelijks meer wa ter uit de kranen kwam. Het net was uiteraard niet in staat om aan deze sterk boven-maximale vraag te voldoen. „Zie je wel",, zei men toen. Neen, het had „zie Je niet" moeten zyn! De „voor raad" van Arnhems Waterleidingbedrijf en de capaciteit van het net waren meer dan voldoende, maar het weinige water ,dat uit de kranen kwam, ver leidde tot het trekken van een verkeerde conclusie. Had men géén badkuipen en teilen plotseling willen vullen, dan zou den de kranen, zoals gebruikelijk, vol doende water hebben gegeven. Met dit illustratieve voorbeeld voor ogen dient men het probleem droogte en drinkwater te beschouwen! Een geheel andere kwestie is de vraag of de industrieën, die over een eigen waterwinning beschikken, de wa terleidingbedrijven niet in het vaar- (lees pomp) water zitten, ook en vooral ten tijde van langdurige en ernstige droogteperiodes. Nu, dat gevaar bestaat vooralsnog niet. Men zit elkaar bepaald niet in de haren. De diep in de grond liggende waterreservoirs hebben nog zulk een capaciteit, dat er rustig uit ge put kan worden. En dan: men pompt het water niet uit dezelfde reservoirs op! UITBREIDING WATERWINNING De waterleidingbedrijven leven na tuurlijk niet van dag tot dag. Men ba seert zich bij de uitbreiding en capaci teitvergroting van de netten wel degelijk op de toekomst. Vandaar het Haagse Lekwatersysteem bijv., waardoor het tekort .ontstaan in de reservoirs, gelegen onder de duinen, kon worden opgehe ven, terwijl daarnevens een ruime ring leiding werd aangelegd, waardoor de capaciteit van het net ook aan een ver hoogde vraag in de toekomst zal kun nen voldoen. In het oosten van ons land, waar men tydens de hoogtijdagen van de droogte periode enigszins voorzichtig met het waterverbruik diende te zijn in verband met de bij de vraag achtergebleven ca paciteit van het net, zijn stellig nog mo gelijkheden voor een uitbreiding van de waterwinning aanwezig. Daarnevens is men in het oosten en elders druk bezig of zal men dit binnenkort zijn, met de uitbreiding en capaciteitvergroting van de waterleidingnetten. Hoe ernstig straks dus droogteperiodes misschien ook zullen zijn, men behoeft geen vrees te koesteren dat de kraan dienst zal weigeren. Water zal er in vol doende hoeveelheden uit stromen. CONCURRENTIE BESPROEIINGS- INSTALLATIES Een ander „gevaar", dat de waterlei dingbedrijven in de toekomst misschien wel eens zou kunnen bedreigen, is een grote uitbreiding van de besproeiings installaties. die thans door vele land en tuinbouwers worden aangeschaft. In stallaties dus, die in het bijzonder en vooral ten tijde van droogte-periodes gebruikt worden, op het moment dus, dat de waterleidingbedrijven een top- vraag dienen te beantwoorden. Deze In- Er is genoeg koel, helder water! Rechts: dr. C. van Rooijen, direc teur van het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening, links: de heer G. W. Pluto, onderdirecteur. stallaties, de waterleidingbedrijven en de industrieën met een eigen watervoor ziening, zijn immers aangewezen op de diepliggende waterreservoirs. Wordt op die reservoirs een té sterk beroep ge daan, dan zouden wel eens moeilijkhe den kunnen ontstaan, moeilijkheden dus ten tijde van droogteperiodes, waar mo menteel echter nog geen sprake van is. Het is immers een probleem van lange adem, waarbij ook het feit meespreekt, dat de veehouders meer en meer ertoe overgaan het vee leidingwater te drin ken te geven in plaats van slootwater, dat (uiteraard) sterk verontreinigd is. Droogte en drinkwater: een probleem dat dus niet zo alarmerend is dan men wellicht zou denken. Pas over een jaar of dertig zou men wel eens de wenk brauwen kunnen fronsen, indien dan tenminste het waterverbruik tot het drie- of viervoudige van thans gestegen zou zijn en ons land van oost tot west en van zuid tot noord vol zou zitten met beregeningsinstallaties, terwijl bovendien geen koe meer te vinden zou zyn, die nog slootwater zou drinken. Pas onder zulke omstandigheden zou een droogte-periode wel eens een knelpunt kunnen veroorzaken. De waterleiding bedrijven kijken echter wel degelijk in de toekomst en zullen er voorwaar wel voor zorgen, dat zulke problemen tijdig worde" opgevangen. En dan: het is nu Onze Tuinen Is het op enkele plaatsen in ons land thans niet toegestaan tuinen te besproeien, elders mag dit al leen geschieden gedurende uren, dat het waterverbruik niet opti maal is. Uit dit laatste kan men al con cluderen, dat het niet in eerste instantie de droogte aangerekend moet worden, dat voorzichtigheid nodig is, maar de beperkte capa citeit van het betrokken waterlei dingnet. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllll reeds mogelijk uit zeewater drinkwater te maken (hetgeen op enkele grote Oceaanstomers reeds geschiedt) alhoe wel dit wel een kostbare geschiedenis is. Maar wie kan thans zeggen, of dit straks niet „op een koopje" kan geschie den? Nog geen spoor van aanrander dienstmeisje De recherche van het bureau Over toom in Amsterdam heeft nog geen spoor gevonden van de man die een aan slag heeft gepleegd op het 21-jarige dienstmeisje Catharina Adriana Flipse in de woning van haar werkgever aan het Minervaplein in Amsterdam. Wel heeft de politie het slachtoffer inmid dels gehoord. Hieruit is gebleken, dat het meisje enige ogenblikken met de on bekende man heeft gesproken. Hij heeft een verhaal over zichzelf verteld. Mej. Flipse herinnert zich, dat hy zou heb ben gezegd, dat hij Johan heet, dat hü een accountantskantoor werkt, maar ge durende de drie weken vakantie die hij nu had wat probeerde bij te verdienen als vertegenwoordiger van het zoge naamde „elektrische dienstmeisje". Voorts heeft de man verteld, dat hij twee jaar in Indië is geweest, acht Jaar geleden getrouwd is geweest, maar spoe dig weduwnaar was geworden. Hij zei thans op kamers te wonen. Hij heeft een zoontje van 4Jaar en zou kort geleden verkering hebben gehad met een 38-ja- rige vrouw. Wegens het leeftijdsverschil zou deze verhouding op niets zijn uit gelopen. Mej. Flipse heeft de politie voorts medegedeeld ,dat haar aanran der wat puitsjes in het gezicht en op vallend kleine ogen had. Met een plezierboot naar de Kaagsocieteit En dansten op het dek Evenals vorig jaar zijn de meisjes van „De Sleutelbloem" met een ple zierboot naar de Kaagsociëteit geva ren om aldaar de door haar behaalde getuigschriften in ontvangst te nemen. Een feestelijke gebeurtenis, welke on getwijfeld nog heel lang in de herin nering van deze meisjes zal blijven voortleven. Mede dank zij de aanwe zigheid van een ijverige accordeonist, die op het benedendek het ene bekende nummer na het andere ten gehore bracht, was het gisteravond aan boord van het schip een gehos en gejoel van jewelste. Vooral op de terugtocht naar de Oude Singel werd er naar harte lust gedanst en gezongen. Veel te vlug naar de zin van vrijwel alle Sleutel bloemen was het festijn afgelopen. Ple zier hebben ze in ieder geval gehad! Hulde De voorzitter van de Stichting voor Ontwikkeling en Ontspanning van Meis- In een bijzondere vergadering herdacht de gemeenteraad van Sas senheim gisteravond de dezer dagen zo plotseling overleden burgemees ter, jhr. mr. Sandberg van Boelens. Behalve de voltallige raad, was ook het gemeentepersoneel en het personeel van de Rijkspolitie aanwezig. Nadat de familie Sandberg van Boelens was binnengeleid, opende wethouder Vogelaar de vergadering. Hij sprak vervolgens een herden kingsrede uit. Droeve plicht De heer Vogelaar merkte op, dat de werkzaamheden, welke waren vastge steld. zijn vervallen voor de droeve plichten van deze avond. Onverwacht riep God de burgemeester op tot het eeuwige leven. Grote verslagenheid heerst niet alleen bij ons. zijn onmid dellijke medewerkers, maar in het ge hele dorp, aldus spreker. Nadat de heer Vogelaar het grote gemis voor het gezin van de burgemeester geschetst had wenste hij mevrouw Sandberg van Boe- lens en de kinderen toe: God sterke u in dit plotselinge verlies en geve u kracht het verlies te dragen. De heer Vogelaar voegde hieraan toe: wij van onze kant als raad der gemeente Sas senheim, in het bijzonder ook als college van burgemeester en wethouders, leven volkomen met u mee en beloven u in burgemeester. Nadat de heer Vogelaar zich tot de raad had gericht verzocht hij de aanwezigen een minuut stilte in acht te nemen. In het harnas gestorven Namens de Prot. Chr. fractie en de leden van de P.v.dA. en VVD voerde vervolgens de heer Van Breda het woord. De nestor van de raad gewaagde van de grote schrik van het plotselinge bericht en betuigde de getroffen familie de hartelijke deelneming bij dit grote verlies. Onze burgemeester is in het harnas gestorven, tijdens het uitoefenen van zijn plicht. Zijn actieve geest komt tot uitdrukking in zijn laatste daad. naar het moment van vaststelling heeft uitgezien. Het heeft echter niet zo mo gen zijn, want God nam hem plotseling weg. Zich tot de familie Sandberg van Boelens richtend zei spreker: God moge u troosten, kracht geven om te dragen en moed om voort te gaan. Met verbijstering De heer Kortekaas sprak vervolgens namens de KVP-fractie. Met verbijste ring vragen wij ons af, aldus deze spre ker, hoe het mogelijk is, dat een mens in de volle activiteit van het leven zo plotseling uit ons midden wordt wegge rukt. Wij kunnen Gods raadsbesluiten echter niet peilen, doch kunnen alleen de bede uitspreken, dat God geve het loon, dat hij aan onze gemeente heeft verdiend. Na gevoelens van medeleven kenbaar te hebben gemaakt, besloot de heer Kortekaas met de bede d.at God de achtergeblevenen de kracht zal ge ven deze zware slag te boven te komen. Grote sympathie Namens het gemeentepersoneel en het personeel van de rijkspolitie voerde de heer Stolwijk tenslotte het woord. De gemeentesecretaris gewaagde van de grote sympathie van allen met de per soon van de burgemeester. Onder ons heerst grote verslagenheid en vooral de naaste medewerkers zijn diep getroffen. Er waren vele gelegenheden, waarin de burgemeester leiding gaf aan bijeen komsten van het personeel, zowel bij spreken aan de nagedachtenis van onze I De heer Van Breda merkte op, dat wanneer het tragisch gebeuren van dinsdagavond niet had plaatsgevonden, deze avond een gewone raadsvergadering gehouden zou zijn, met als belangrijkste - - - alle moeilijkheden die komen zullen u agendapunt de vaststelling van het uit- gelukkige SÏJFhi?«ihm zoveel mogelijk ter hulpe te zijn en alles breidingsplan. Als hoofd van de ge- j en by deze g^egenheden heelt hy altyd te doen wat in ons vermogen is, om door meente heeft de burgemeester vele ja- een ?2ftml de hulp aan u onze dankbaarheid uit te j ren aan de totstandkoming van dit brtoonA S 1 plan meegewerkt en het is zeker, dat h« altijd voor ogen gestaan als een voor- 1 beeld van plichtsbetrachting. Zyn ster ven, als het ware in het harnas en trouw tot in de dood. is het bewijs van deze plichtsbetrachting. De wijze waar op hij is heengegaan houdt een troost rijke gedachte in. De heer Stolwijk merkte tenslotte op: de wond is diep en schrijnend, doch kan en zal hersteld worden door een groot vertrouwen in Hem. die onze burgemeester in Zijn va derland heeft geroepen. Nadat de heer Vogelaar de sprekers dank had gezegd, sloot hij de vergade ring met de opmerking, -dat als teken van droefheid er deze avond geen ver dere werkzaamheden verricht zouden worden. Reden tot optimisme (Van een deskundige medewerker) De afdeling Zuid-Holland van de „Vereniging tot bevordering der Land- bouwtuigpaardenfokkerij in Nederland" (VLN) heeft woensdag te Alphen aan den Ryn haar locale premiekeuring van fokmerriën gehouden. De paardenfokkerij heeft de laatste jaren het getij niet mee en ook hier is de belangstelling wel eens groter ge weest. Toch is er wel liefhebberij in de warmbloedfokkery, maar die gaat dan vooral uit naar de dieren van het Gel ders type, die zich ook voor de lande lijke ruitersport goed lenen. Die lief hebberij kwam o.a. tot uiting in de aan wezigheid van een uit Westfalen ge- Een veilig baken: de watertoren (van Aalten in Gelderland). Een mogelijk tekort, aan water is een kwestie van capaciteit, niet ee ge volg van droogte. importeerde merrie met haar merrie veulen van een Westfaalse hengst. Deze merrie zelve kon niet aan de premie keuring deelnemen daar ze niet weer gedekt was het is een keuring van fokmerriën doch haar veulen (uit Amstel von Amswick) vosbles-dochter van Astrackan mevr. wed. H. Bos-v. d. Heden werd eerste der merrieveulens: mooisoortig geheel met veel belofte voor de toekomst. Eveneens een eerste premie kreeg een liefzwart veulen v. Vizier, uit een dochter van de preferente Amburg, f.e. W. de Groot te Zevenhoven. Een tweede premie kregen de bruin- schimmel Kornet-dochter Bomana, uit de ster (voorlopige kroon)-merrie Ulo- mana, r.e. C. A. Zandbergen te Rijns burg en de bruinbles Typhoon-dochter uit de vandaag stermerrie geworden vos- bles Vonda, v. Maarschalk, van G. v. Dijk te Valkenburg. Een derde premie was voor het vosbles veulen d. Virtuoos, uit Saria, f.e. KI. Groen te Koudekerk aan den Rijn. Deze uitslag: vijf bekroonde merrie veulens geeft toch wel reden tot opti misme want er waren geen enters en van de drie twee-jarigen kreeg slechts één een tweede premie, nl. de zwartkol- witvoet Zitana, v. Radboud, f.e. N. v. d. Akker te Alphen aan den Ryn. De jong ste jeugd is dus beter, want van de drie jarigen waarvan één van het Gro nings type niet mocht meedingen naar een premie omdat ze een veulen had van een hengst van het Gelders type kreeg slechts één een derde premie: de vosschimmel bonte Wrieda, V. Pauke- nist, f.e. T. J. v. Woudenberg te Zeven hoven. Van de 4- en 5-jarige merriën kreeg terecht een eerste premie plus het pre dikaat stermerrie de goede 4-jarige vosbles Vonda, v. Maarschalk keur, van D. v. Dijk te Valkenburg, gefokt in Utrecht: een knappe soortige merrie met goede benen en gangen. Eveneens een eerste premie plus het sterpredikaat kreeg de 4-jarige bruin- bles Squirina, v. Jotham, van T. J. v. Woudenberg, een sterke soortige fokmer- rie met goede bewegingen. Een tweede premie kreeg in de rubriek 6- en 7- Jarigen de vos Saria, v. Navigator, van KI. Groen te Koudekerk aan den Rjjn, gefokt in Hoog-Blokland. En dan was er tenslotte één ster merrie, de bruinschimmel Ulomana. v. Oran, M. de ster Lomana, v, Colibri pref. f.e. C. A. Zandbergen te Rijnsburg, een mooi gelijnde rijke verschijning, harmonisch gebouwd met goede onder danen en gangen. Deze kreeg wederom verdiend een eerste premie: vorig jaar is ze op de centrale premiekeuring te Dordrecht reeds voorlopig kroonmerrie geworden doch blijkbaar heeft ze haar ..verrichtingen" nog niet afgelegd en zolang dat niet gebeurd is, wordt ze niet als kroonmerrie gebrand. Nu zijn er tussen de VLN en het Rijk moeilijkheden gerezen omtrent de finan ciële honorering der verrichtingskeurin gen- Doch wie weet of er wordt spoedig een oplossing gevonden. Rouwdienst Naar wij vernemen zal de begrafenis van Jhr. mr. R. Sandberg van Boelens a s. zaterdagmiddag op de begraafplaats Westerveld plaatsvinden, na aankomst van de trein van 12.01 uur. Om 10 uur zal eerst in de Gerefor meerde Kerk aan de Julianalaan een rouwdienst gehouden worden. jes, werkzaam in bedrijven, de heer D. van Eek, sprak het jeugdige gezel schap in de sociëteit hartelijk toe. Hij noemde deze uitreiking van getuig schriften het resultaat van één jaar hard werken op de cursussen van ,,De Sleutelbloem" en was er voorts van overtuigd,, dat de meisjes de opgedane kennis ook in de toekomst goed zullen weten te gebruiken. Veel waardering had de voorzitter voor al hetgeen mej. A. L. Huijsman als leidster heeft ge daan. Niets is haar teveel wanneer het om de belangen van de Sleutelbloemen gaat. Ook mej. H. H. F. Henderson, de directrice van de Vakschool voor Meisjes aan het Rapenburg, die steeds opnieuw haar zeer gewaardeerde me dewerking verleent, werd in de hulde betrokken. Zij nam de taak op zich aan de meisjes, die met goed gevolg de verschillende cursussen hebben ge volgd, de getuigschriften te overhandi gen. Mevrouw F. G. Tjebbes. uit Utrecht, consulente van het Nationaal Centrum Vorming Redrüfsjeucd. het orgaan, waarvan ..De Sleutelbloem" haar richtlijnen krijgt, maakte de ple- ziervaart als ere-gaste mee. Zij felici teerde de meisjes met de verkregen getuigschriften en maakte van de ge legenheid gebruik om allen, die voor ,,De Sleutelbloem" werken, te danken. Tot de vele tientallen meisjes, die een diploma ontvingen, behoorde ook Henny van der Laan, aan wie verzocht werd het liedje van Tom Pilibi te zin gen. Juist in het bezit gekomen van het einddiploma zat er voor haar niets anders op dan aan dit vriendelijke, maar zeer dringende verzoek gevolg te geven. Onder ademloze stilte zong zij het zo populair geworden Franse liedje. Een daverend applaus was de beloning van alle aanwezigen voor de uitgelaten Henny. ,,Wat naar, dat ik de volgende keer niet meer mee mag", vertrouwde ze ons even voor het van boord gaan toe. Trouwens, zij is niet de enige Sleu telbloem, die deze feestelijke diploma uitreiking telkens weer opnieuw zou willen bijwonen. Maar ja. meisjes kun nen nu eenmaal niet haar leven lang Sleutelbloem blijven. Helaas De volgende meisjes kwamen in het bezit van een getuigschrift: Tinie van Biemen, Alie du Prie. An- kie de Graaf, Wil Heemskerk. Tinie Zeilstra, Joke Biesbroek, Toos Barends, Joke Heuvelmans, Gerrie de Does, Le- nie Otgaar, Annemarie Bekooy (de jongsten). Eerste jaars middaggroepen: Annie Boekee, Alie Rijsbergen. Elsa Siebert, Irene van den Hoek. Ada d'Haan, Lenie den Os, Ineke Steenbergen, Jannie Her mans, Thea Viele, Joke Vink, Lenie IJzerman, Tineke van Leeuwen. Matie Hijman, Tiny le Febre, Elly Groene- wegen, Riet de Lincel, Bep de la Rie, Bep Bronsgeest, Toos Marquenie. Con nie Marquenie, Nel Smit, Anneke van Egmond. Riet van Leeuwen. Fietje Blok, Greet Prins, Willy v. d. Poel, Cobie Hillebrand, Bep Freeke, Janny Mink, Lenie v. d. Klauw, Elly Gijsman, Elly v. d. Zwaan, Tiny Regeer, Nel van Rijn, Alie Janssen, Nel Janssen, Truus Arends, Irene van Gurp, Tiny van der Jagt, Wil Schmidt. Eerste Jaars avondgroepen: Tini Har- teveld, Betsie Kiel, Suze Hanse, Diny van den Burg, Dora Bouwman. Ria de Romijn, Els van Zegveld. Meta Wyr- deman. Wiep Jongsma. Hesther Boter, Joke Groeneveld, Ida Bakker, Nel van Iterson, Jos Smit, Aafje de Vries, Rosa Trommel, Lenie Bouwens. Het einddiploma was voor: Greet Kraan, Ger van Vliet, Nel Prins, Rie Lepelaar, Jannie van Iterson. Suze Beekman, Elly Oudshoorn, Bep Robf1n, Henny van der Laan, Willy van Zijp, Marijke de Leve. Nepal: „Niet op Chinees gebied" Naar van welingelichte zijde te Kath- mandoe verluidt, heeft premier Koirala van Nepal een nieuwe protest tot pre mier Tsjoe En-lai van communistisch- China gericht, waarin hij diens stelling, dat het recente grensincident zich op Chinees grondgebied zou hebben afge- speelt bestrijdt. Zoals gemeld werd bij dit incident, dat zich volgens Nepal in het Nepalese gebied van Moestang heeft voorgedaan, één Nepalese officier ge dood, terwijl een aantal van zyn onder geschikten door de Chinezen werden ge vangen genomen. Deze Nepalezen zijn inmiddels vrijgelaten. z Voorts acht Koirala het onaanvaard baar, dat de Chinezen zich slechts tien km. van de grens zullen terugtrekken. Hij is van oordeel, dat de Chinezen 20 km. van de grens moeten blijven, over eenkomstig het Chinees-Nepalese grens- akkoord. Barbara in New York Na een tocht van 5.100 km. dwars door de Ver. Staten is dr. Barbara Moore gis teravond in het hart van New York, op Times Square, aangekomen. De laatste 13 kilometer, vanaf het begin van de Holland tunnel, heeft zij echter in een politieauto afgelegd. Barbara Moore was overigens van plan vandaag terug te ke ren en deze afstand nogmaals lopend af te leggen. Vijf en tachtig dagen geleden vertrok dr. Barbara Moore uit San Francisco. Zij zei zich uitstekend te voelen, maar de tocht was „een verschrikking". Dr. Babara Moore heeft enkele weken gele den een lichte aanrijding gehad. „Ik heb bewezen dat een vrouw van mijn leeftijd, maar met mijn voedsel, tot zeer grote prestaties in staat is. Ik wil sterk. jong. gezond en krachtig blijven tot ik honderd of tweehonderd ben". Dr. Barbara Moore gebruikt uitslui- l tend vegetarisch voedsel. Bij haar aan komst hadden zich op Times Square en kele honderden vegetariërs met een spandoek „welkom dr. Moore" verzameld. Prins Bemhard naar Aken Gistermiddag om tien over vyf vloog Prins Bernhard met de nieuwe Friend ship Fokker „Gerben Sonderman" boven het vliegveld Zuid-Limburg. De Prins heeft enkele malen over het vliegveld gecirkeld en is toen doorgevlogen naar Aken, waar hij vanuit de lucht een over zicht wilde nemen van het terrein van het concours-hippique, dat hij daar gaat bijwonen. In Beek teruggekeerd heeft de Prins een proeflandlng gemaakt. Hij werd ver welkomd door de havenmeester van het vliegveld de heer D. Roks en door de di- visieoommandnant van de Koninklijke Marechaussee, luitenant-kolonel L. Strabbing. Direct daarna vertrok hy per auto naar Aken. Kinderen op de weg Al leren de kinderen tegenwoordig op school alle verkeersvoorschriften en wordt hen onder het oog gebracht, dat zij zich moeten beheersen in het ver keer, toch is het niet te voorkomen, dat zij, omdat zij nu eenmaal kinderen zijn, plotseling de weg overrennen omdat een bal de rijweg oprolt, of omdat zij aan de overzijde van de weg een vriendje of vriendinnetje zien. Wees altijd bedacht, drukt de ANWB u op het hart, dat kinderen in het ver keer onverwachte dingen doen. Vooral als u het bord, „overstekende kinderen" ziet. kunt u er verzekerd van zijn. dat u kinderen op uw weg vindt, want dan nadert u een school of een speelterrein. HET SCHOOLBORD Bord nodenng school, E speelterrein of ondere[| pioots woor hinderc n plagen over te steken

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 15