De raad Oegstgeest behandelt vele bezwaren tegen uitbreidingsplan Vele agrariërs worden de dupe, vervangende grond noodzaak In Voorschoten jeugdrijscliool op Engelse leest opgericht DONDERDAG 30 JUNI 1960 Hulde voor artikel in het L.D. Raadsleden op audiëntie bij gedeputeerde De heren J. P. Brouwer en P. van f Nieuwkoop (beiden A.R.) zullen f morgenochtend een onderhoud heb- ben met het lid van Gedeputeerde i Staten, mr. H. T. van TDijken. Tij- l dens dit onderhoud zullen de raads- f leden de zienswijze van Oegstgeest i betreffende de annexatieplannen, i waarbij een deel van de gemeente J Oegstgeest aan Leiden zou toeval- len, toelichten. f Meer armslag De instelling van een sportraad gaf aanleiding tot discussies. De heer Brou wer (Pr. Chr.) wilde de raad meer arm slag geven en achtte het onnodig dat een vertegenwoordiger van B. en W. aar Toenemend herstel bij Zaanbelg In het jaarverslag van de N.V. Koninklijke Nederlandse Fabriek van Wollen Dekens J. C. Zaalberg en Zoon lezen wy, dat 1959 zich kenmerkte, ondanks de wederom zachte winter, waardoor de vraag naar wollen dekens ten ongunste werd beïnvloed en de scherpe concurrentie, door een gestadig toenemend herstel. De kwalitatieve stijging der omzetten zowel in wollen dekens als in wollen stoffen lag aanmerkelijk boven het ge middelde van de op zichzelf reeds gun stige ontwikkeling der Nederlandse wollen deken- en wollen stoffenindustrie. De exploitatiewinst bedroeg excl. in terest f. 478.894.48 (v.j. verlies f. 22.222.65) terwijl wordt afgeschreven op vaste activa en machines een bedrag van f. 222.325.06. De dan overblijvende winst f. 98.499.06 wordt in mindering gebracht van de in de wolcrisisjaren geleden ver liezen, waardoor aldus het jaarverslag in de financiële positie der N.V. (sinds 1 januari 1957) weinig verandering gekomen. De orderpositie, zowel in dekens als in stoffen, is gunstig, terwijl het herstel zich voortzet. Muziekschool Maatschappij voor Toonkunst OEGSTGEEST GEEFT WEL SUBSIDIE Ged. Staten van Zuid-Holland verheu gen zich over de instemming, die hun voorstel inzake het toekennen van een subsidie aan de Muziekschool van de Maatschappij voor Toonkunst heeft ge vonden bij de commissie, in wier handen de voordracht is gesteld. Naar aanleiding van de gemaakte opmerkingen en ge stelde vragen delen G.S. het volgende mede: de vermelding in het verzoek schrift van de Maatschappij voor Toon kunst d.d. 29 november 1957, dat de gemeente Oegstgeest haar subsidie-aan vrage heeft afgewezen, is inmiddels door de feiten achterhaald. De raad van deze gemeente heeft namelijk op 12 december 1958 besloten ten behoeve van het muziekonderwijs een subsidie te verle nen, gebaseerd op een bedrag van f. 10 per leerling per jaar. In de begroting voor 1960 van die gemeente is uit dien hoofde een bedrag van f. 2.600 geraamd, welk bedrag geheel bestemd is voor de onderhavige muziekschool. Het toekennen van het voorgestelde subsidie zal naar de mening van G.S. zeker niet worden gezien als een drang tot het samengaan van de onderhavige school met de volksmuziekschool; de plannen hiertoe immers zijn van de be sturen der beide scholen zelf uitgegaan. Ook behoeft niet te worden gevreesd, dat als gevolg van het samengaan van beide scholen het bijzondere karakter van het onderwijs op de volksmuziek school verloren zal gaan; dit zal in de combinatie onverkort gehandhaafd blij ven. hoofdzaak, waartoe de raad besloot, voor de Rijksuniversiteit van Leiden welhaast van historische betekenis is. De raad heeft het belang van de Rijksuniversi teit. dat als een landsbelang moet wor den beschouwd, uitdrukkelijk voorrang verleend boven het belang van een groot deel van de agrarische bevolking van Oegstgeest dat een gemeentelijk belang is. Laat ons hopen, aldus spr., dat de minister van Binnenlandse Zaken deze houding van een gemeenteraad op pas sende wijze zal weten te waarderen. Voorts deelde hij mede, dat het College van Curatoren van de R.U. van Leiden geen enkel bezwaar hebben tegen het feit, dat deze R.U. zich op het grondge bied van de gemeente Oegstgeest be vindt. Hij wil dit standpunt ter kennis van de minister brengen. Hulde voor het L.D. „Ik heb", aldus de wethouder, „tegen over het Leidsch Dagblad iets goed te maken. Het is juist, dat ik indertijd hul de bracht aan de Leidse Courant voor de moed, die de redactie opbracht om in Leiden te schryven. dat Oegstgeest door dit uitbreidingsplan veel motieven voor annexatie heeft doen wegvallen, zonder nuttig. De raad ging akkoord; de heer Brouwer was de enige tegenstem mer. Nadat besloten was tot het aanvaar den van een geldlening van f. 325.000 werd de heer P. H. van den Ende in vaste dienst benoemd als onderwijzer aan de 2e openbare school. Mej. W. T. Eradus werd benoemd als leidster aan de openbare kleuterschool. De gevraagde kredieten voor de bouw van een openbare en een bijzondere kleuterschool werden goedgekeurd. Be sloten werd tot uitbreiding van de vglo- school Duinzicht. Onjuist In dc gisteren gehouden raadsvergadering van Oegstgeest onder voorzitterschap van burgemeester H. L. du Boeuff ontbrak wegens vakantie wethouder dr. K. Simon Thomas. Voor het geven van advie zen en toelichtingen waren aanwezig de ontwerper van het uitbrei dingsplan jhr. ir. J. de Ranitz en de directeur van gemeentewerken. De voorzitter schonk aandacht aan de verjaardag van Prins Bernhard. In behandeling kwamen allereerst de vele bezwaarschriften, ingebracht tegen het uitbreidingsplan in hoofdzaak 1960. In een algemene beschou wing sprak de heer P. v. d. Hulst (KVP) zijn bezorgdheid uit over 25 agrariërs, die t.z.t. door de uitbreidingsplannen het veld zullen moeten ruimen en elders een onderkomen moeten vinden. Hij stelde de belang rijkheid van de tuinbouw in het licht. Hij achtte agrarisch gebied min stens zo belanqrijk als mooie woonwijken. Niet alleen hij, doch ook i j j i Lx xLx een vertegenwoordiger van ts. en andere sprekers drongen aan op medewerking van het gemeentebestuur daarin zitting neemt. De heer Biansj bij het zoeken van vervangende grond. B. en W. hadden reeds in hun daarentegen achtte deze instelling by- preadvies opgemerkt, dat de verwezenlijking van het structuurplan J a" voor de tuinders en landbouwers ernstige gevolgen heeft. Evenwel zal de dringend geachte uitbreiding van de Universiteit voorrang moeten hebben en zullen helaas de belangen van de tuinders daarvoor moeten wijken. Deze opmerkingen waren voor mevrouw P. H. SmitsWitvliet sprekend namens de fractie van de VVD aanleiding om op te merken, dat de raad van Oegstgeest streeft naar de beste oplossing in het geheel van de Leidse agglomeratie en in het geheel van de randstad Holland. Actie burgers nodig tegen annexatie Wanneer hier dus een besluit wordt genomen ten voordele van de Rijksuni versiteit, dan is het ook redelijk, dat de raad van Oegstgeest blijvend gekend wenst te worden in de nieuwe opbouw van dit gebied. Zij toonde zich voor standster van een commissie, die de taak zou krijgen naar vervangende grond uit te zien, want alleen met schadevergoe dingen is men niet klaar. Ongegrond Het eerste bezwaarschrift, dat van de gemeente Warmond, leidde al tot uitvoe rige discusseis. B. en W. hadden wel oog voor de bezwaren omdat een kassenland- schap met hoge schoorstenen niet bevor derlijk is voor Warmond als recreatie gebied. Desondanks vond de raad het beter niet in te gaan op de Warmondse bezwaren. Het bezwaarschrift werd on gegrond verklaard, zodat kassenbouw zal worden toegestaan. T. a.v. het bezwaarschrift van L. en D. Verhaar werd besloten toestemming te verlenen voor redelijke uitbreiding. Voor industrievestiging langs de Rijn voelde men niet. Bij de behandeling van het bezwaar schrift, uitgaande van de C. V. Proper kwam de vraag naar voren wat er eigen lijk tegen lintbebouwing is langs de oost zijde van de Rijnsburgerweg. Het groot ste deel is bebouwd. Besloten werd ook daar bouw toe te laten. Ir. De Ranitz werd verzocht hiervoor beschrijvingen te maken. Historische betekenis Na de afsluiting van deze discussie maakte wethouder Steenmetser enkele opmerkingen. Hij deelde mee, dat de goedkeuring van het uitbreidingsplan in Mr. J. G. Bergmeyer wees op een on juists voorlichting in de pers. In enkele Leidse bladen was vermeld, dat Oegst geest geen subsidie geeft aan Toonkunst hetgeen niet juist is. Hij verzocht B. en W. hierop in te gaan. omdat de blaam onverdiend is De heer K. Veen (PvdA) informeerde naar de bedoeling van het kleine „con centratiekampje" aan de Wyttentoach- weg. De voorzitter zette uiteen, dat ge vreesd wordt, dat het huis, dat tot voor kort was bewoond door de heer Lubbe en nu gemeente-eigendom is, door de jeugd vernield zou worden. Het betreft hier een historisch huis, dat men graag zou behouden. De heer Brouwer wees op het gevaar van sluiting van het voet balterrein aan de L. v. Oud Poelgeest- Hij informeorde voorts of B. en W. al stappen hadden genomen om meer kracht bij te zetten voor het behoud van de bestaande gemeentegrenzen. Zowel de voorzitter als wethouder Steenmetser merkten op, dat men niet ir 4 i u l li t, stil zit cn er contacten worden geiegd. Het Leidsch Dagblad heeft echter j)e voorzitter deelde mee, dat hij be- Steunt Anjercollecte met giften en/of daden Men schyft ons: Zaterdag 2 juli a.s. wordt te Leiden de Jaarlijkse Anjer- collecte gehouden. Op die dag zal een bijdrage worden gevraagd voor het Anjerfonds, het fonds, dat steun verleent aan particuliere ver enigingen, die op cultureel gebied (mu ziek, zang, toneel, turnen enz.) werk zaam zijn. De activiteiten van deze verenigingen zijn voor de samenleving van enirme betekenis. Zij vormen de vergulde rand van het prozaïsche leven van alledag. Reeds vele verenigingen, waaronder ook Leidse, ontvingen in de loop der jaren een uitkering uit het fonds en werden zo in staat gesteld een moeilijk ogenblik in hun bestaan door te komen en hun voor de gemeenschap zo belang rijke werk voort te zetten. Voorwaarde voor het verkrijgen van uitkering is, dat het ontbrekende bedrag door eigen ondernemingsgeest van de vereniging bijeen wordt gebracht. Zo is het Anjerfonds door zijn nut tige arbeid populair geworden in de beste betekenis van dit woord. De waar dering van het publiek voor dit werk blijkt wel uit een stijgende opbrengst van de collecte; men is gaarne bereid iets te geven omdat men weet, dat het geld goed wordt besteed. Behalve door het geven van een bij drage kan ook steun worden verleend door op 2 juli a.s. als collectant(e) een enkel uurtje te helpen bij de straat collecte. Iedere medewerking, hoe ge ring ook. wordt op hoge prijs gesteld. Geeft U daarvoor als collectant(e) op bij het secretariaat van het Anjerfonds, afdeling onderwijs, Stadhuis. „HULP EN VRIENDSCHAP" De bestuurders van de Leidse Kappers Vereniging „Hulp en Vriendschap" maakten gisteren een reisje naar Utrecht en Gelderland. Dit uitstapje was bedoeld als voorproefje voor het in november te vieren 80-jarig bestaan van de vereniging, die bekend staat als de oudste kappersvereniging in Nederland. Er werd volop genoten van de prach- tie natuur en als waardig sluitstuk van dit uitstapje werd in Alphen aan den Rijn een diner opgediend. In de beste stemming keerden de bestuursleden met hun echtgenoten omstreeks tien uur weer in Leiden terug. CONCERT VAN DER WERFPARK Morgenavond geeft de Chr. Muziek vereniging „Concordia" in het Van der Werfpark een concert. Onze stadgenoot, dr. A. R. de Vroo- men, is aan de Kath. Universiteit te Nij megen benoemd tot lector voor het ge ven van onderwijs in de experimentele natuurkunde. hierna in een ongelooflijk knap en van een brede visie getuigend artikel vier kant stelling genomen tegen het dwaze en onredelijke annexatieplan, dat de sa menwerking en de bloei van de Leidse agglomeratie dreigt te verstikken. Mocht, zo ging spreker verder, een van de he ren van de pers de behoefte gevoelen om met dit artikel van het L.D. de grote landelijke pers eindelijk eens wakker te schudden, dan zullen wy dit ongetwij feld allen toejuichen". Besloten werd tot afbraak van het pand Bijdorplaan 12 in verband met we genaanleg en tot verkoop van grond aan J. v. d. Poel aan de Hoge Morsweg. Een adres van de heren De Graaf en Robert over de bouw van een bedrijfspand ach ter hun woningen werd uitvoerig bespro ken. De voorzitter merkte op dat de toe stemming tot de bouw van dit bedrijfs pand was gegeven met inachtneming van de voorschriften, hetgeen niet weg neemt, aldus mr. G. Bergmeyer (KVP), dat toch wel schade kan zijn toegebracht aan andersmans goed. Zowel de heer Bouland (VVD) als de voorzitter merk ten op, dat het onvermijdelijk is, dat men in dit dicht bebouwde deel van ons land steeds meer op elkaar komt te zit ten. Indien betrokkenen zich gedupeerd voelen, zullen zij zich tot de rechter moeten wenden. De raad ging ermee akkoord dat er geen aanleiding bestaat op het verzoek van adressanten om hen geldelijk schadeloos te stellen in te gaan. Besloten werd de voor- en achterge vel rooilijnen aan de kant van de Leidse Buurt 6 meter vooruit te leggen. Dit kan de oplossing brengen voor de verbreding van de Geversstraat. De gevraagde kre dieten voor de mechanisatie van de be volkingsadministratie en de aanschaf fing van een frankeermachine werden goedgekeurd. hoefte had aan een actie uit de burge rij en drong aan by het antiannexatie- comité om bij de burgerij belangstelling te vragen om zodoende steun te ver lenen aan de pogingen van het gemeen tebestuur. Hy drong er voorts by de ver schillende fracties op aan om hun poli tieke geestverwanten te attenderen op de beilangen van de randgemeenten rondom Leiden. De heer Bouland wilde meer beveili ging voor auto's komende uit de Oran jelaan. Gevaar voor botsingen met de tram is groot. De voorzitter beloofde hier aandacht aan te schenken. De heer V. d. Voet (Pr- Chr.) wilde tenslotte we ten wanneer de laatste subsidieverzoe ken in behandeling komen, n.l. die van de jeugdverenigingen en van de me dische opvoedkundige bureaus. Dit zal in de volgende vergadering gebeuren, aldus de voorzitter, en wel op 27 juli. Toen ging de raad in besloten zitting om te spreken over een zeer belangrijke grondaankoop van het r.-k. Kerkbe stuur, namelijk ruim 11 hectare voor f. 291 222. In de openbare vergadering werd medegedeeld, dat de raad zich hiermee, alsmede met de door B. en W. genoemde voorwaarden, akkoord ging. Minister Luns rechtsin gesprek met de vice-president van de fede rale regering. Edvard Kardelj, tij dens zijn bezoek aan joego-Slavië. VOORSCHOTEN Van steiger gevallen Gisterochtend omstreeks half negen is een Haagse timmerman aan aeen bouw werk in de Vlietwijk van de steiger ge vallen. HU werd per ziekenauto naar An- thoniushove in Voorburg vervoerd. Hij klaagde over pijn in zijn rug. Vliegje in oog, auto grotendeels vernield Gistermiddag omstreeks half vijf kreeg de bestuurder van een nieuwe vracht wagen (nog met FH nummerbord) een vliegje in zijn oog. Hij verloor de macht over het stuur, reed tegen de achter kant van een vrachtauto geladen met steenkool, die tegen een lantaarnpaal aan de Leidseweg werd gedrukt. De splinternieuw vrachtwagen werd aan de voorzijde totaal vernield. De be stuurder schrok wel, maar werd niet gewond. WARMOND Ds. H. L. Boonstra jubileerde Het was gisteren twaalf en een half jaar geleden, dat ds. H. L. Boonstra werd bevestigd als predikant van de Nederlands Hervormde Kerk. Onder voorzitterschap van de heer G. Volle- bregt werd een comité samengesteld, dat zich ten doel stelde de dominee een geschenk aan te bieden. De aanbieding A van het geschenk vond plaats in 't D6U1S Vclll AjUSieFClcUU Nepal protesteert bij Rood-China Nepal heeft gisteren in Peking krach tig geprotesteerd tegen de onverwachte aanval van Chinese troepen op een Ne- palese patrouille, waarbij een Nepalese officier werd gedood. De botsing tus sen de Chinezen en Nepalezen deed zich maandag voor in het gebied van Moes tang in het noordwesten van Nepal, toen een officier en een sergeant - beiden ongewapend - een onderzoek instelden naar de juistheid van de berichten dat Chinese troepen, die Tibetaanse eenhe den bestreden, het grensgebied tussen Tibet en Nepal waren binnengedrongen. De Chinezen - circa 2000 man sterk - beschoten de Nepalese patrouille vanuit stellingen bij de grens. Toen de Nepalese officier getroffen was. aldus werd van officiële zijde in Katmandoe vernomen, trokken de Chinese soldaten Nepalees gebied binnen. Zij namen de sergeant gevangen en voerden een onverwachte operatie uit in het gebied, waarbij zij nog 15 Nepalezen gevangen namen. De Chinezen zouden voorts het lichaam van de officier geplunderd hebben en hun gevangenen hebben afgeranseld voor zij hen mee terugnamen naar Tibet. De 13-jarige Bertha Veerkamp uit Ernst (NOP) is gistermiddag op een der drukste punten in Amsterdam te water geraakt en verdronken. Zy maakte met leerlingen van de O.L. school uit Ernst een reisje naar de hoofdstad en wilde voor het Centraal Station op een rond vaartboot stappen. Zij gleed daarbij uit op de natte balken van een steiger. Haar klassegenootje, W. van Morsel, greep haar bij de arm maar het ventje kon het gewicht niet houden en moest haar la ten schieten. Op zijn hulpgeroep kwam niemand opdagen. Een half uur later is het stoffelijk overschot opgedregd. BEURSO VERZICHT Vaste markt AMSTERDAM. 30 Juni De beurs heelt vanmiddag een heel ander beeld te zien gegeven dan op de voorgaande dagen van deze week. Er heerste namelijk een uitgesproken vaste stemming, welke met een belangrijk koersherstel voor de internationale fond sen gepaard is gegaan. Er bestond flinke buitenlandse vraag, terwijl het locale aanbod slechts gering was. Als gevolg hiervan gingen de koersen snel opwaarts. Philips b.v. liep in de eerste helft van de beurstijd op van 1203 tot 1220, welke laatste koers 26 punten boven de slot- prijs van gisteren uitging. Voor Unilever en Aku konden stijgingen van ongeveer 18 punten worden genoteerd en Hoog ovens waren op de 8x pariprijs 16 punten hoger dan gisteren. Aandelen Kon. Olie hadden een zeer stille markt. De koers toonde weinig verandering. De Scheepvaartafdeling lag wederom verlaten en ook in de sector van de cultuuraandelen was weinig te doen. Wel bestond er enige affaire in Deli Maatschappij. Dit fonds lag vrij vast, hetgeen tendele werd toegeschreven aan een bericht omtrent een bod van Deli Maatschappij op de resterende aandelen American Sumatra Tobacco. Amsterdam Rubber en HVA waren ook lichtelijk hoger. Scheepvaarten noteerden nage noeg onveranderd. De locale industrie aandelen werd overwegend onveranderd tot iets hoger geadviseerd. Claims Sik- kens Lak werden f. 735 (plus f. 10) ge adviseerd. Staatsfondsen wederom aan de vaste kant. WISSELKOERSEN Amsterdam, 30 juni. Londen 10.53-10.58%. New York 3.76H—3.77A. Montreal 3.84A—3 84H. Parijs 76.90—76.95. Brussel 7.56%— 7.56%, Frankfort 90.39—90.44, Stock holm 73.07%—73.12%, Zürich 87.31— 87.36, Milaan 60.73%—60.78%, Kopen hagen 54.70—54.75. Oslo 52.82%—52.87% Wenen 14.53—14.54. Lissabon 13.17%— 13.19%. (Deze pagina is ongecorrigeerd) MR. T. J. C. VERDUIN VERLAAT LEIDEN Mr. T. J. C. Verduin, chef van de af deling Openbare Werken, is met ingang van 1 september a.s. benoemd tot chef van de dienst Openbare Werken te Rot terdam. Mr. Verduin, die o.a. voorzitter is van de afd. Leiden van de R.-K. Bond van Ambtenaren, heelt zitting in diverse gemeentelijke commisises en is secreta ris van het Industrieschap „De Grote Polder". Voor de jeugdruitersport, waarvoor in Nederland de belangstelling toeneemt, krijgt Voorschoten een unieke oefenplaats, een jeugdrijschool en een ponyclub. Het initiatief is uitgegaan van de heer J. M. Stuurman man, wiens dochter aan de Silver Hound Riding School in Engeland de mogelijkheden heeft leren kennen. Zij wordt dan ook de instructrice van deze nieuwe jeugdrijschool en ponyclub, naar wij vernemen. Trefpunt, in aanwezigheid van de echt genote van de jubilaris, de comité-leden en vele andere belangstellenden. Aller eerst werd het woord gevoerd door de heer G. Robberegt. Hij wenste de jubi laris toe, dat God hem nog vele jaren in de gelegenheid zal stellen zijn werk in de gemeente Warmond te verrichten. Hierna bood de 'heer Buntsma de ju bilaris een rijwiel aan, terwijl mevrouw Ter Beek de echtgenote van de jubi laris bloemen aanbood. Ds. Boonstra toonde zich zeer getrof fen door deze geheel onverwachte, spon tane huldiging en dankte, mede namens zijn echtgenote, de leden van het comité en de gevers van het prachtige geschenk. Tijdens de receptie waren o.m. aanwe zig: het college van burgemeester en wethouders, de gemeente-secretaris,zeer vele leden der Herv. Gemeente, de pas toor, de kapelaan en andere wereldlijke en geestelijke autoriteiten. ZOETERW OUDE Bij de door de Stichting Ned. Foto vakschool te Den Haag gehouden exa mens slaagde Wim van Bemmelen voor het diploma reportagefotograaf. Guus Stuurman heeft door haar ver blijf in Engeland namelijk vele pony clubs leren kennen, clubs, die duizenden leden tellen en die de Engelse jeugd de verzorging van paarden bijbrengt, leert paardrijden en die op dit gebied shows, wedstrijden en ruiterkampen organise ren. Toen zij weer in Nederland terug was en ontdekte, dat ook in ons land reeds enkele ponyclubs waren opgericht, die veel belangstelling trekken, is het plan gerijpt ook in Voorschoten te trachten een ponyclub op te richten. De liefde voor het paard, die Guus Stuurman reeds van haar prilste jeugd af bezit, de drang een bijdrage te kun nen leveren aan een goede recreatie- mogelijkheid voor de jeugd, hoopt zij nu te kunnen verwezenlijken. Daarom is aan de Leidseweg, naast en achter perceel Leidseweg 253, een ideaal terreintje voor dit doel ingericht. Dit terrein, eens een speeltuin voor de jeugd, beschut door hoog geboomte, is rustig en centraal gelegen. Meest geschikt Er zUn een paar boxen gebouwd. Uit Engeland zijn enkele „New Forest- ponies" geïmporteerd. Deze ponies zyn voor het leren ryden van ldnderen van 8 tot en met 16 jaar beslist de geschikt ste paardjes, omdat ze mak en gewillig zijn, vlotte en gemakkelijke bewegingen maken. Een aardige bijzonderheid is ongetwij feld, dat een van deze juist uit Engeland aangekomen merries een veulen heeft gekregen. Het laat zich aanzien, dat bin nenkort een tweede veulen zal worden geboren. RUSSISCHE STUDENT BLIJFT IN BEWARING Donderdag 30 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Aanbesteding De Russische student, die, verdacht van spionage in voorlopige bewaring is genomen, zal nog zes dagen langer in i bewarig blijven. Volgende week zal de rechtbank op vordering van de officier van Justitie moeten uitmaken, of deze bewaring nog verder verlengd zal wor den en de Rus in voorlopige hechtenis genomen zal worden, hetgeen kan voor een termijn van 30 dagen. B. en W. hebben in het openbaar aanbesteed het verlagen van de Nieuwe, wegsbrug met. bestaande opritten en het maken van een nieuwe afrit naar de Jan van Banningstraat. De hoogste in schrijving was die van de Wed. H. van Driel. Koudekerk a/d IJssel, f. 88.600 en de laagste die van A. Hogeboom te Rijpwetering f. 55.100. De gunning is aangehouden. LEIDERDORP Vierde orgelconcert Vrijdag 1 juli om 8 uur zal in de N.-H Kerk het vierde orgelfondsconcert worden gegeven. Ditmaal zijn de mede werkenden Caroline van Dorp-Heynin gen, sopraan; Annette Aarsen-de Graaf, mezzo-sopraan; Nico Verhoeven, viool en alt-viool en Addie de Jong, orgel. Er worden werken uitgevoerd van Buxte- hude, Bach, Fauré, Franck, Stürmer, de Mr. F. de Koning uit Den Haag, de advocaat, die aan de Russische student is toegevoegd, heeft reeds een onder houd met hem gehad. Maar voorlopig wil mr. De Koning geen enkele mede deling doen over de zaak. Hij wilde ook vooralsnog liever niet zeggen of hij con tact heeft met de Russische ambassade, het ministerie van Buitenlandse Zaken en wie de tolk is bij zijn gesprekken met de student. Ook wilde hij zich niet uitlaten over de kwestie of de Rus zelf om een advocaat had gevraagd, of dat deze verdediging buiten het verlangen van de Rus óm is toegevoegd. Vorige Slotkoers koers v heden 100% 100% 100% 100% 98* 98* 100% ioo* Ned '53 3% 93% 93% Grootboek obl 3% 78%GB Ned '47 3% (3) 93% 93% 96% 96% 93* 93* 93 93 86% 86% 86% 87 88% 88* 90% 90% 90% 91 Dollarlng '47 3 92% 92% tnvesteringscert 3 96H 96U Ned 62-64 3 97% 97% 93 93% Grootboek '46 3 89* Ned WH 6% 109% 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl en Ind B 34% 34% GB Nat Handelsbank 163 174 Ned Handelmy 287 294 115' 116 %GL 163% 166 558 558 AKU 527% 545% Berkel's Patent (v.) 322GB 322GB Calvê Delft eert 930 939 Dell Mij en (Ver.) 186.75 188.50 Kon Pap v Gelder 302 320GB Hoogovens eert 781 799 MUller en Co NJB 435 444% Ned Kabelfabr 575GB 592GB 1190 1220% Philips pref 317% 320GB Unilever 961% 977% Wilton Feyenoord 207 205GL Bihton 2de r 395GB 399 Dordtse Olie gew 680% 675% Kon Olie (f20.-) 144 143 idem <50 a f20.—) 142.25 141.90 Holl Amer iyn 138% 139 Java China Paket 141% 142% KLM 108 107.90 Kon Ned Stmv Mij 182% 183% Kon Paket My 134% 134 Stoomvaart My Ned 167% 167% Nlevelt Goudr eert 142% 143 v OmmereD eert 271 273% Kon Rott Lloyd 145% 146% Ned Scheepv Unie 144% 145% NIET ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A dam 47 13%) S 93% idem '48 (3%) 93% R'dam '52-1 (4%) 97% ld ld 37 I-n (3%) 93% Z.-Holland "56 (4%) 99j| 97 93% Bank N O "58 (6%) 104 104 id NWB *52 (4%) 96% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 95% Premieleningen 101B 101B A'dam '51 I 2% 83 83% A'dam '56 I 2% 79% 79% A'dam '56 II 2% 95 94% A'dam '56III 2% 93% 94 Eindhoven *54 2% 78 78 Enschede *54 2% 78L Den Haag '52 I 2% 86% 86% Idem II 2% 87% 87 R'dam *52 I 2% 88 87% 88% 97 96% Utrecht '52 2% 87 Z.-Holl 1957 2% 92% 91% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen 239 240 349 349% HB U eert. 223 222% Rott Bank 307% 307% Twentsche Bank 283 283 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 445 440L Borsumy 75% 65 K N Edmet A-AA 100 90 Idem pref wd 102% 102% Electrolasmy 335 Kon Ned Grolsm 170 171 Hoil Constructie 533 Ing oui v Bouwnilv 320 148 152% Int Kunststof! Tnd 60L Leidse Wolspinnery 458 462% Rott Droogdok Mil 620 629% Sikkens Groep 810 Ver Touwtabrieker 370 370 Walvisvaart 117 116L Wernink s Betonm 132% 150 Van Wllk en Heringa 111 110B 114 118B Spoorwegen Dell Spoorweg Mn 6B 6 Amerik fondsen Canadian Pacific R 24% 24% 109 110 49 H 50% Bethlehem Stee) 45* 45 41% 41 General Motors 43% 43% 77% 78% Republic Steel 62% 63% Shell OU 70% 70 Union Pacific 27 Ua States SteeJ 78% 79%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7