REGIONAAL GROUSSARD HULDE ZICH IN DIEPPE IN HET GEEL DE TOUR IN CIJFERS y oor sprong vluchters slonk DARLENE HARD STRUIKELT OVER SANDRA REYNOLDS Hoevenaers maakte afschuwelijke val, maar wilde niet opgeven WOENSDAG 29 JUNI 1960 Wij hadden erbij moeten zijn", zei v. d. Borgh (Van een speciale verslaggever) van de maillot jaune, terwijl Nino Defilippis, die De 26-jarige Breton Joseph Groussard vond op de Boulevard de Verdun in Dieppe bijna zijn Waterloo onder de omhelzingen van zijn ploeg leider Paul le Drogo, die met een brede grijns onder de onafscheidelijke reusachtige baskenmuts zijn pupil zo stevig aan het hart drukte, dat Grous sard zich slechts met veel moeite kon losmaken om de hulde van zijn landgenoten in ontvangst te gaan nemen. Groussard was er in geslaagd Gastone Nencini de gele trui van de schouders te rukken, weliswaar in een saaie etappe, maar dat waren de Fransen allang weer vergeten. Hun vreugde richtte zich geheel op de nieuwe drager De greep naar de macht van Groussard heeft overigens tegen het slot van de etappe nog aan de bekende draad gehangen. Want in de laatste 40 km bracht de feljagende hoofdmacht de voorsprong van Groussard en de zijnen tot minder dan de helft terug. Van de zeven minuten, die de vijf koplopers na 167 km als grootste winst hadden veroverd, resteerden tenslotte nog maar 3 min. 7 sec., zodat Grous sard na aftrek van zijn achterstand na twee dagen van 2 min. 42 sec., de leiders trui van Nencini overnam met een voordelig saldo van 25 seconden. Met het windje schuin in de rug ont wikkelde het peloton een hoog tempo, dat ontsnappingen vrijwel onmogelijk maakte. Pas in Calais ontwaakte de vol gers karavaan uit de lichte sluimering, toen Tommy Simpson, tweede in het algemeen klassement, de stoet had ver laten. Het bleek loos alarm te zijn, want nadat hij een vette premie in de wacht had gesleept, liet de Engelsman zich weer terugvallen. Cazala demarreert De werkelijke activiteit ontbrandde kort na Calais op de lange rechte we gen tegen de eerste echte heuvels van deze Tour. De Zwitser Strehler nam als eerste het initiatief in handen, maar capituleerde onder de druk, die onder meer Piet van Est, Jaap Ker sten en Rivière gingen uitoefenen. De beslissende fase werd na 70 km, even voor Boulogne, door Cazala en Viot ingeluid. Toen dit tweetal een honderdtal me ters weg was, probeerde een aantal ren ners, onder wie Wim van Est en Tommy Simpson, het gat te overbruggen, maar dit werd de Italianen toch te gevaarlijk en zij riepen de concurrenten van Nen cini tot de orde. Cazala en Viot gingen echter door. vooral toen zij de steun kregen van Groussard, Picot en Defilip pis, die van een onbewaakt ogenblik ge bruik hadden gemaakt om het peloton de hielen te laten zien. Hun voorsprong groeide tot 7 minuten na 169 kilometer. Intussen had de Belgische ploeg andere zorgen aan het hoofd. Door de val van Hoevenaers bij de ravitaillering in Rue (132 km). George Ronsse commandeer de niet minder dan acht volgelingen als troostprijs zijn ploeg een etappezege kon presenteren, ternauwernood de kans kreeg om een ererondje te rijden. Ook de Franse nationaal Robert Cazala, die zo vurig had gehoopt een bijna 140 km lange vlucht in het gezelschap van Grous sard, Defillipis en de regionalen Viot en Picot met een spurtzege te kunnen afsluiten, zag men niet meer. Integendeel. Het werd Cazala hoogst kwa lijk genomen, dat hij in die laatste ronde langs het strand niet aan de aandacht van de rappe Italiaanse spurter had kunnen ontsnappen. ?ONprvrpANKPUK Etappes 5en 6 DEFILIPPIS winnaar in Dieppe Oranje hield zich rustig Martin Van den Borgh zei het kern achtig tussen twee slokken mineraal water door: „Wij hadden er vandaag bij moeten zijn. Het gaat erom prijs te rij den. Want het is wel leuk om vooraan in het algemeen klassement te staan, maar wat je verdiend hebt, kunnen ze je niet meer afnemen". Inderdaad had den de Nederlanders met wat meer at tentie vandaag in de slag kunnen zitten. Men moet daarbij echter ook het geluk hebben om juist met de goede ontsnap ping mee té gaan. en wat dat betreft trokken de oranjemannen het verkeerde lot. Want de sprong van Cazala en Viot en de uittocht van Groussard, Picot en Defilippis werd aanvankelijk niet serieus j genomen. Toen het peloton inzag, hoe ernstig de situatie dreigde te worden was nie mand bereid om het zware werk op te knappen en te proberen het gat weer te dichten, ook de Nederlanders niet. Zij berustten in de toestand en kwamen met het grote peloton in Dieppe aan. waai Jo de Roo lachend naast André Darrigade met een achtste plaats een troostprijs voor Nederland in de wacht sleepte. Door de opmars van Groussard zakte Wim van Est van de vierde naar de vijfde plaats. Martin van den Borgh bleef echter negende, door een ernstige val van Jos Hoevenaers, die ver achter- raakte en in de algemene klassering van de achtste naar de zestigste plaats af daalde. Windmolens Door een haast Hollands landschap begon de karavaan aan de derde etappe. Uitgestrekte landerijen, hier en daar een draaiende windmolen en op de achter grond de duinenrij langs de Kanaalkust, vormden het decor van de eerste zestig kilometer tot Calais, de „Poort van Europa", althans volgens de Fransen. Grieks kroonprins komt zeilen in Muiden (Van onze Haagse redactie) Kroonprins Constantijn van Grieken land zal deelnemen aan de Dragon Gold Cup zeilwedstrijden, die van 2 tot 10 juli in Muiden worden gehouden. De prins, die vrijdag op Schiphol aankomt, zal tijdens zijn verblijf in Nederland de gast zijn van de Koninklijke familie op Soestdijk. Hij zal vermoedelijk weinig gelegenheid hebben andere plaatsen in ons land te bezoeken, gezien het volle wedstrijdprogramma en het feit, dat hij direct na de wedstrijden, op 11 Juli. weer vertrekt. Wimbledon-kampioensehappen Nenini, maar ook de gele petten van de Franse nationalen kwamen door de voorsprong van Groussard en Picot in gevaar. Er werd een accoord gesloten CircusdirecteurGoddet in de directiewagen voor de start van de derde etappe. tussen de tricolores en de Italiaanse squadra. Het was te laat voor de Itali anen. Want hoewel de koplopers in de laatste 40 km bijna vier minuten van hun voorsprong verloren zagen gaan. bleef er voldoende speling voor Grous sard over om-Nencini te onttronen. Het is mis in de Spaanse ploeg Spanje verloor José Gomez del Adriaenssens, Brankart, Janssens, Pau- Moral en Haarmee fiminrlnk en I wels en Planckaert mochten in het pelo- Morai en daarmee figuurlijk en I ton bljjven( de rest moesfc zlch Jate£ af_ bijna letterlijk de moraal. Gabriel zakken. Later konden Desmet en Sche- Mas kwam met grote achterstand binnen. In de Spaanse ploeg werd gisteren meer gemopperd dan ge fietst. Kortom het is mis met de equipe van Julien Berrendero. Het afstappen van Bahamontes tijdens de rit naar Duinkerken heeft wel veel kwaad gedaan in de roodgele gelederen en voor de start van dinsdag waren zelfs enkelen, die beweerden dat zij allen naar huis zouden zijn nog voor de rustdag van Millau zou zijn aangebroken. Een ploeg, die dezelfde dag toonde in elk geval wèl over een sterke moraal te beschikken, is de Belgeische equipe van George Ronsse, die zijn plaats in de Tourkaravaan heeft geruild met Jean Aerts, thans als opvolger van Ronsse chauffeur van de Belgische radiover slaggevers Varenne en Dieudonne. Zij, die getuigen waren van de afschuwelijke val, die de 28-jarige Antwerpenaar Jo seph Hoevenaers bij de ravitaillering in het plaatsje Rue maakte, konden alleen nog maar hopen, dat de kleine Belg geen schedelbreuk zou hebben opgelo pen. Enkele uren later echter kwam de zelfde Hoevenaers in Dieppe, zij het met een achterstand van bijna tien minuten op de winnaar en van ruim zeven mi nuten op het peloton, door de finish. De keiharde sportman, die al honderd maal was gevallen voor hij de klasse van Tourrenner had bereikt, had doorgezet. Tegen de keien Bij het aanpakken van het etenszakje in de smalle straten van het Franse Kanaalkustdorpje verloor h(j de macht over het stuur. In volle vaart smakte hij, vlak voor het wiel van Jaap Kersten, tegen de keien. Uit een gapende hoofd wond gutste het bloed. Dokter Dumas werd door de Tourradio opgeroepen en was onmiddelelyk ter plaatse, evenals de ambulancewagen. Radio Tour hield de volgers, die voor het peloton uitre den, van het gebeurde op de hoogte en hier en daar werd de naam van Hoeve naers, een der favorieten voor de eind zege, al van de deelnemerslijst ge schrapt. Bijna sensationeel was daarom even later de mededeling, dat de Belg, die In de laatste Ronde van Italië enkele dagen de roze leiderstrui om zijn schouders had gehad, de rode kruis-auto weer had verlaten en, nadat de Tourarts hem een verband als een tulband om het hoofd had gedraaid, de jacht op het peloton weer had ingezet. Onmiddellijk sommeerde Ronsse acht van zijn mannen af te remmen om de getroffen vedette bij te staan. Alleen pens, de achterhoede weer verlaten om zich bij het peloton te voegen, maar voor Hoevenaers en zes van zijn ploeg genoten was het lot bezegeld. Zij maak ten allen een enorme duikeling in het algemeen klassement. Voor Hoevenaers zelf, die versuft door het grote bloed verlies zwaaiend en slingerend aan het wiel van zijn makkers over de meet kwam, betekende de onachtzaamheid bij de ravitaillering, dat hij van de achtste plaats, met een achterstand van 2 min 3 sec op de gele trui, naar de zestigste plaats met een chterstand van 9 min 38 sec was teruggevallen. Een spectaculaire overwinning op de verleiding van de comfortabele ambu lance, maar een even grote nederlaag tegen de meedogenloze chronometers Liter bloed Na een röntgenonderzoek in een zie kenhuis te Dieppe heeft Hoevenaers dinsdagavond toestemming gekregen om woensdag voor de vierde etappe te star ten. Ondanks het feit, dat hij bij zijn val bijna een liter bloed verloren heeft en zijn wond met vijf krammen ge hecht moest worden, bestaat er van medische zijde geen bezwaar tegen, dat de Belg de strijd voortzet. De beslissing is nu aan hem. Na de desillusie, die de Britse vertegenwoordigers al spoedig in het toernooi te Wimbledon hun landgenoten bereidden, in 't heren- enkelspel, hebben de dames Christine Truman en Ann Haydon gisteren het Britse blazoen weer iets opgepoetst door beiden de halve finales te bereiken van het dames-enkelspel. De als no. 3 ge plaatste Christine Truman door overwinning op de 17-jarige Ame rikaanse juniorkampioene Karen Hantze (46 6—4 64) en de linkshandige Ann Haydon, die ook als tafeltennisspeelster internatio naal een goede reputatie geniet, door een zege op de Zuidafrikaan- se Renée Schuurman. De jonge Karen Hantze is overigens met ere tegen haar meer geroutineerde rivale ten onder gegaan. Zij kende de keiharde forehand van haar tegenstand ster en om dit wapen uit te schakelen, richtte zij haar aanval voornamelijk op Trumans zwakkere backhand. Het ge lukte haar door deze tactiek de eerste set te winnen. Onder het geweld van Trumans slagen bezweek zij echter in de volgende twee sets, zonder nochtans te worden „weggespeeld". Ook Ann Hay don werd tot drie sets gedwongen door de 20-jarige Renée Schuurman, die met Inschrijving NOC voor Rome Daar de nationale inschrijvingen voor deelneming aan de Olympische Spelen te Rome op 30 juni a s. sluiten, heeft het NOC thans voor de volgende spor ten ingeschreven: atletiek, boksen, kano, wielrennen, schermen, gymnastiek, ho ckey. roeien, zwemmen (ine. waterpolo en schoonspringen), worstelen en zeilen. Voorts is mede ingeschreven voor de ruiterwedstrijden en kleiduivenschieten. De betekenis van deze ruime natio nale inschrijving is dat voor bepaalde takken van sport de deur voor uitzen ding nog niet definitief is gesloten, doch dat aan de hand van nog te tonen pres taties alsnog over de al of niet uitzen ding kan worden beslist. Deze inschrij ving betekent dus niet, dat ook inder- daal aan al deze takken van sport zal worden deelgenomen. Pas in de loop van de maanden juli en augustus zal omtrent de individuele deelneming worden beslist. ZEILEN Marine succes in Kieler Woclie De Nederlandse marine voer in de sloepenraces, die in het kader van de Kieier Woche in de Wiker Bucht plaats vonden, wel bijzonder succesvol. Vooral de ploeg, die als Holland II in het pro gramma vermeld stond onder bevel van Serg. Majoor Vlieger H. S. Poppe serg-majoor vlieger (Vliegkamp Valkenburg) sleepte vele prijzen in de wacht. De Holland II won, zoals wü reeds meldden, niet alleen de eerste serie, maar na een laatste, bijzonder enerve rende wedstrijd, waarin Holland II de vierde plaats bezette, waren er vol doende punten verzameld om ook de hoofdprijs voor de tweede serie te win nen In de laatste wedstrijd was Holland I onder kwartiermeester J. Dekker derde. Het totaalklassement over de 2e serie luidde: 1. Holland II 230 pnt.; 2. Enge land 218 pnt.; 3. Holland I 145 pnt.; 4. Noorwegen; 5. Duitsland. Het klassement over twee series gaf een klinkende eindzege voor de ploeg Holland II te zien, waarmee een zeer bij zondere prestatie werd verricht, immers de strijd ging tussen getrainde zeilers van Denemarken, Noorwegen, Duitsland, Engeland, Verenigde Staten en vele an dere landen. Eindklassement Sloepenraces: 1. Hol land II 358 pnt.; 2. Engeland II 308 pnt.; 3. Noorwegen 254 punten; 4. Holland I 245 pnt.; 5. Engeland I 189 pnt. Koersen Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen waren: Brave Mac-prljs: 1. Yellowthroat S (J. Wagenaar Jr) (1.32.7); 2. Y. Wllhelmlna B 3. Ylau. Tot.: wl. f3.60, pl. f140, f3.—. f2.90, koppel f21.30. cov. f 14 50. Brlnda Dunst-prljs: 1. Xaverlus II (M. Vergay) (1.30.2); 2. Winnl Hollandla. 3. Whim P. Tot.: wl, fl.90, pl. f 1.40, f2.40. f2.80, koppel f7.90. cov. f8. Brutus-prijs eerste afdeling: 1. Zippy Erebus (J. T. de Graaf) (187.5); 2. zip- ?ora; 3. Zephyr. Tot.: wl f5.pl. fl.50, 1.60, fl.50. koppel f3.90. cov. f5.80. Tweede afdeling: 1. Zeno (M. Vergay) (183.7); 2. Zus van Spencer Gay, 3. Zam besi. Tot.: wl. f3.90. pl. f 1.40. f 1.30. f 1.80, De uitslagen van de derde etappe op 4 min. 27 sec.; 30. Damen (Ned.) een rit over 209 km., van Duinkerken naar Dieppe luidt: 1. Defilippis (Italië) 5.01.35 (met bo nificatie 5.00.35), 2. Cazala (Frankrijk nationaal) 5.01.35 (met bonificatie 5.01.05), 3. Groussard (Frankrijk West) z.t., 4. Viot (Parijs Noord) 5.01.38, 5. Picot (Frankrijk West) 5.01.42, 6. Jaros- zewicz (Duitsland) 5.04.41, 7. Darngade (Frankrijk) 5.04.42, 8. De Roo (Ned.) z.t., 9. Baffi (Italië) z.t., 10. Sabbacün (Italië) z.t., 11. Donicke (Duitsland) z.t., 12. Brittain (GB), 13. Reinecke (Did.), 14 Gainche (Frankrijk West), 15. Reynolds (GB), 16 Kenney (GB), 17. Christian (Int. ploeg) 18. Nencini (It.), 19. Wim van Est (Ned.), 20 Frie- drich (Did.), 23. Strehler (Zwits/Lux.) 25. Damen (Ned.), 31. Van den Borgh (Ned.), 32 Graczyk (Fr.), 33. Planc- kaert (België), 40. Simpson (GB), 42. Riviere (Fr.), 44. Baldini (It.), 50. Pam- bianco (It.), 53. Geldermans (Ned.), 56. Piet van Est (Ned 57. Anglade (Fr.), 65. Brankart (België), 77. Adriaenssens (België), 79 Janssens (België), 85 Mas- signan (It.), 90. Niesten (Ned.), 92 Ker sten (Ned.), 98. Lorono (Sp.), allen in dezelfde tijd als Darrigade: 5.04.42. ALG. KLASSEMENT Hoewel hij een liter bloed verloor en zijn hoofd op vijf plaatsen „ge kramd" moest worden, wilde de Belg Hoevenaers niet van opgeven weten. naar de achterhoede om de eenzaam De 20-jarig kroonprins heeft tijdens achtergebleven kopman in zijn strijd te de recente Kieler Woche in een zeer sterk internationaal gezelschap in d«= Draken-klasse beslag gelegd op de derde plaats. Hij zal voorts deelnemen aan de zeilwedstrijden van de Olympische Spelen. •teunen. Van hen kregen Desmet ^chepens later toestemming om het pe- oton weer op te zoeken. Zij kwamen net op tijd om de eindfase mee te ma ken. Nederlandse hockeyzege op Zwitserland: 50 Op de derde dag van het vijflanden- hockeytoernooi te Rome heeft Neder land met 5—0 (rust 30) gewonnen van Zwitserland. Voorts zegevierde Spanje met 21 irust 20) over Frankrijk. De ^tand na de derde dag: 1. Nederland 5 punten uit 3 wedstrij den, 2. Spanje 3 uit 2, 3. Frankrijk 2 uit [Want niet alleen de gele trui van 3, 4. Italië, 1 uit 1, 5. Zwitserland 1 uit 3. 13.51.19; 32. Geldermans (Ned.) 13.51.25; 60. Hoevenaers (Belg.) 13.54.46; 71. De filippis (It.) 13.57.08; 82. Lorono (Span je), 13.59.26; 86. Niesten (Ned.) 13.59.43; 90. De Roo (Ned.) 14.00.45; 97. Kersten (Ned.) 14.02 46 Vyf coureurs delen na de derde etappe met elk tien punten de eerste plaats in het puntenklassement. Om uit te maken wie van hen woensdag in de groene trui mag rijden, heeft de jury de plaatsen, die zij in de eerste drie ritten bezetten, bij elkaar opgeteld. Zodoende zal Nen cini (57 punten) de groene trui dragen In het klassement wordt hij gevolgd door Riviere (108), Defilippis (190) Schepens (194) en Privat (296). Het ploegenklassement van de derde etappe was als volgt: 1. Frankrijk West 15 uur 07 min. 59 sec.; 2. Italië 15.09.59; 3. Frankrijk 15.10.29; 4. Parijs-Noord-Oost 15.11.02; 5. Duitsland 15.14.05; 6. ex aequo Groot- Brittannië, Nederland, België, Centraal Midden-Frankrijk, Oost-Zuid-Oost In ternationale ploeg, Spanje en Zwitser land/Luxemburg, allen 15.14.06 Het algemeen ploegenklassement luidt als volgt: 1. Frankrijk 41.13.10; 2. Italië 41.18.53; 3. België 41.19.17; 4. Frankrijk West 41.20.47; 5. Nederland 4121.41; 6 Zwitserl/Luxemburg 41.28.03; 7. Groot- 1. Groussard (Frankrijk West) 13 uur Britaannië 41.28.47; 8 Parijs-Noord 45 min. 08 sec.; 2. Nencini (Italië) 41.29 38: 9. Oost-Zuid-Oost 41.29.52 10 13.45.33, op 25 sec.; 3. Simpson (GB) Duitsland 41.30.52; 11 Centraal-Midden- 13.45.55, op 47 sec.; 4. Anglade (Fr.) Frankrijk 41.31.01; 12. Spanje 41.35.09; 13.46.04, op 56 sec.; 5. Wim van Est 13. Internationale ploeg 41.40.01. (Ned.) 13.46.24, op 1 min. 16 sec.; 6. Adriaenssens (België) 13 46 57, op 1 min. °e,?i 49 sec.; 7 Riviere (Fr.) 13 47.05, op 1 min. f" 'I," "'t l r" toesekend aan 57 sec.; 8. Plankaert (België) 1347.28, *1 op 2 min 20 sec.; 9 Van den Borgh prtmle v,°"r atrtJdlnaUglta ren- Ned.) 13.47.55, op 2 min 47 sec.: 10. n« as voor Joseph Groussard. die door Pambianco (It.) 13.48.41. op 3 min. 33 Jacht "P gele pote am- sec.; U. Mahe (Fr.) 13 49 02, op 3 nun. T HH kr.^g. vi,n 54 sec.; 12. Foucher (Frankrijk West) dt i°.u'nall,sl'n 417 Opy.'"1 13.49.20. op 4 min. 12 sec.; 13. Baldini na h™werden slecht 193 in- (It.) 13.49.23, op 4 min. 15 sec.; 14. wrn «"'gebracht. Strehler (Zwits/Lux.) 13.49.30, op 4 min. Gomez del Moral (Spanje) en Wle- 22 sec.; 15 Brankart (België) 13.49.35,1 rucki (Int ploeg) staakten de strijd. haar lange drives en goede spreiding het de Britse speelster bijzonder moeilijk maakte. Beide partijen moesten door de regen een uur worden onderbroken. VERRASSING De verrassing school echter niet zo zeer in deze partijen dan wel in die van de als no. 2 geplaatste Amerikaanse Dar- lene Hard, het vorige jaar finaliste en dit jaar in Europa nog ongeslagen, te gen de blonde Zuidafrikaanse Sandra Reynolds. Weliswaar in drie sets, maar met de rake cijfers 6-1, 2-6, 6-1 speelde de Zuidafrikaanse zich b(j de laatste vier, welk kwartet gecompleteerd wordt door de Wimbledonkampioene 1959, de Braziliaanse Maria Esther Bueno, tegen wie de Britse Angela Mortimer kansloos was: 6-1, 6-1. VOOR HET EERST Ramanathan Krishnan - in Europa op huwelijksreis - is er als eerste Indiër in de geschiedenis van Wimbledon in ge slaagd tot de halve finales van het he renenkelspel door te dringen. In een op hoog peil staande strijd versloeg Krishnan de Chileense kampioen Ayala met 7-5,10-8, 6-2. Voor de vierde plaats in de halve finales leverden twee Aus traliërs, Rod Laver en Roy Emerson, een verbeten duel, dat Laver - het vorige jaar verslagen in de finale door Olme- do - in vier sets won: 6-4, 5-7, 6-4, 6-4. Wil hij echter wederom de eindstrijd be reiken, dan zal zijn spel tegen de sluwe Pietrangeli op hoger niveau dienen te staan. De Nederlandse Marian Moritz be haalde een gemakkelijke overwinning (6-2 6-1) op het Australische meisje Leyrer in de eerste ronde van het da mes-enkelspel van het juniorentoernooi te Wimbledon. De Australische was kansloos tegen het sterke aanvalsspel van het Nederlandse meisje. Voor een tweede Nederlandse over winning zorgde dinsdag Piet van Eijs- den, die in de eerste ronde van het troosttoernooi de Zuidafrikaanse Davis Cupspeler Gaetan Koenig versloeg met 6-3, 6-0. koppel f7.20, cov. f3.50. Buck Klnley-prijs 1. Vera M. (J. Zeeman) (182.5); 2. Wll- voor amateurryders: ly's Lieveling, 3. Xenocraat. Tot.: wi. f4.- pl. f2.60, f3.—. koppel f 14.80. cov. f6.20. Bentley Harvester-prijs: 1. Wendy Hol landla (P. J Heljneiy (1.26.2); 2 Xema S; 3. Vita Donum. Tot.: wl. f2.90, pl. f 1.50, fl.50. fl.50. koppel f8.40. cov. f6.20. Broncho-Hanover-prljs: 1. Waluna Nor ton (Th. Kooyman) (1.298): 2. X. Pluto. 3. Torero. Tot.: wi. f8.60. pl. f4.10, fl.50 koppel f 10.40, cov. f 4. Baleno-prljs: 1. Very Nice (B. de Vries) (1.24.9); 2. vlvant Hollandla, 3. Trouba dour. Tot.: wi. f4.50, pl. fl.50. f 1.30, fl.50. koppel f5.cov. f4.50. Totale omzet f80.075,50. Waterpolo-nieuws Doelpunten maken scheen gisteravond het devies te zijn van de ploegen die in de frisse avond het redelijk warme water indoken. Bij geen enkele wedstrijd werd minder dan een half dozijn doelpunten gemaakt. Het begon met de dameswed strijd LGB 2 tegen LZC 1. welke laatst genoemde ploeg, dankzij doelpunten van Jannie Kantebeen (2x), Hilde Ouwer- kerk (2x) en Charlotte van Goor (3x) in haar voordeel besliste. Daarna doken de dames van het eerste zevental van de Leidse Golfbrekers te water en deze de den het beter dan hun reserves. Zij won nen namelijk met 63. na met de rust reeds met 42 te hebben voorgestaan van het Haagse ZIOS. Tenslotte gingen de heren van de Golfbrekers te water te gen het Leiderdorpse DKD. Dat werd een hilariteitswedstrijd, niet in het minst door het komieke optreden van Hans Dieben in het Golfbrekersdoel. Met een Fins mutsje op het hoofd trachtte hij, tevergeefs, het doel schoon te houden. Er was geen kijk op, hij werd zesmaal gepasseerd, namelijk door Chris Colpa, Dick van Galen, Peter en Wim Heij- koop (ieder twee maal) waartegenover aan Golfbrekerszijde alleen Martin Prins een doelpunt kon stellen. Beter ging het de Watervrienden af, die in Bodegraven bij BZPC op bezoek waren. Er werd pittig gespeeld, zo pittig dat zo nu en dan wel eens een Leide- naar de kant op moest. Het werd door Leen de Hoed en Joop van der Hulst voor rust 02, waartegenover de Bode gravers één doelpunt stelden. Na rust werd het eerst gelijk, daarna door een doelpunt van Cor van der Wilk 2—3, waarna de balans weer in evenwicht kwam: 33. Joop van der Hulst zorgde voor 34 en midachter Teun van As zelfs voor 35. Maar de Bodegravers kwamen nog terug, eerst door een doel punt tot 45 en daarna wisten zij een straf worp te forceren. De scheidsrechter floot, maar de strafworpnemer schoot niet; dus was de kans verkeken en kro pen de Leidenaars door het oog van de naald. Alzo een gelukkig slot en twee punten voor de LWV. LWV in Osnabriick De Leidse Watervrienden waren het afgelopen weekeinde de gast van de zwemvereniging VSK in Osnabrück. Ter gelegenheid hiervan was er een zwemvierkamp georganiseerd, waaraan deelnamen VSK-Osnabrück. FS-Bo- chum, SV Aegir-Hannover en de LWV. In het feestelijk geïllumineerde bad (1500 toeschouwers) werd eerst een polo wedstrijd gespeeld tussen de Ober Liga club „Aegir-Hannover" en „LWV". De LWV verloor deze wedstrijd met 100. De zwemnummers bestonden voor het grootste gedeelte uit estafettenummers. Er werden behaald: 2 eerste plaatsen, 3 tweede plaatsen, 2 derde plaatsen en 3 vierde plaatsen. De einduitslag was als volgt: 1. VSKOsnabrück; 2. LWV—Leiden; 3. AegirHannover; 4. FS—Bochum. Tot slot werd nog een polo-wedstrijd -espeeld tussen Bochum en Osnabvück. a elke met een 101 zege voor Osnn- brjck werd afgesloten. Na afloop van deze wedstrijd werd in het kolossale bad nog een vuurwerk ontstoken.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7