Laatste stukje Levendaal dempen! SPORT" ondergoed Gemeente treft geen verwijt bij riolering in Langebrug KOELKAST ƒ532.. elke woensdag jongensmarkt Aantal kopers van ondeugdelijke tweedehands auto's neemt toe Ds. Ch. Cabanis verlaat Leiden Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 28 juni 1960 Tweede blad no. 30084 B. en W. aan Leidse raad: Wateroverlast gevolg van slechte toestand, waarin percelen verkeren Indien de raad maandag a.s. akkoord kan gaan met het voorstel van B. en W. en dit ligt in de lijn der verwachtingen aangezien hierop reeds meerdere malen in de raad is aangedrongen en ook Ged. Staten van Zuid-Holland geen bezwaar maken, zal het laatste stukje Levendaal nu spoedig worden gedempt. Dit voorstel van B. en W. is gekoppeld aan het leggen van een verbindingsriool va nde Langebrug naar de Korevaarstraat en het verbreden van de Groenebrug. De totale kosten voor het uitvoeren van deze werkzaamheden zijn begroot op f. 418.000. Het thans bij de raad ingediende voorstel houdt mede verband met de indertijd ingediende klachten van een aantal bewoners van de Lange brug inzake de overlast, welke zij met de waterlozing ondervinden se dert de demping van deze overkluis de gracht en het leggen van een nieuwe riolering. B. en W. schrijven thans aan de raad, dat het het Col lege uit rapporten is gebleken, dat de in de Langebrug aangelegde riole ring, o.m. wat diameter betreft, niet foutief is berekend en/of aangelegd. Voor de gemeente bestaat er dan ook geen aanleiding om enige aanspra kelijkheid voor deze wateroverlast te aanvaarden. Zoals bekend heeft de raad indertijd een voorstel van de heren J. van Iter- son en C. J. Woudstra aangenomen, waarin de raad het College van B. en W. verzocht om zo mogelijk binnen drie maanden aan de raad voorstellen te doen met betrekking tot de maatrege len, welke genomen dienen te worden om de lozing van de percelen aan de Langebrug op afdoende wijze to verbe teren. In deze zitting heeft de voor zitter toen meegedeeld, dat het College voornemens was ter zake het advies in te winnen van een buiten het gemeen telijk apparaat staande deskundige. Dit advies is inmiddels ingewonnen van het Technisch Adviesbureau der Ver. van Ned. Gemeenten. Bovendien is om ad vies aan de directeur van Gemeente werken gevraagd. Aan de hand van deze adviezen zijn B. en W. van mening, dat het aanbe veling verdient het riool in de Lange brug aan te sluiten aan de centrale riolering. Daartoe moet een riool worden gelegd, welke de riolering in de Lange brug met die in de Korevaarstraat ver bindt. In verband hiermee hebben B. en W. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Nicolaas Theodorus Gerardus Cornelus, zn van P. T. Hilgersom en G. C. van Schie Nicolaa6, zn van A. Nijgh en J. v. d. Plas, Jean Marinus Hendrik, zn van M. W. Klaassen en H. van der Heijden, Elisabeth Wllhelmlna Maria, dr van C. Annard en E. A. l'Aml; Marjan, dr van D. van der Plas en A. W. Jansen, Hendrik ua Petrus Maria, zn van H. J. J. van der Meer en A. G. C. van Leeuwen, Catharina Johanna Wllhelmlna, dr. van P. J. Bernsen en A. E. M. van der Louw. Sylvia Maria Theresia dr. van B. H. M. Velthuijzen en M. T. v. d. Berg, Annet Karin, dr van H. D. L. Odendaal en H. van der Horst, Christina Maria, dr van A. J. M. Bonnet en N. van Alphen. Sonja, dr van S. Kukler en J. Nagtegeller, Arie, zn. van J. M. vanDuij- venbode en A. van Rooijen, Wilhelmus Jo hannes, zn van D. J. van Klaveren en W. E. Noordermeer. Willem Jacobus, zn van R. J. de Wit en J. S. Kluivers, Huibertle, dr van H. Ouwehand en A. de Haas, Wll- lebrorda Hendrlka, dr van W. H. Steen bergen en M. M. Speel, Jan, zn van G. J. Dexel en G. Pletersen, Sabine Petronella Antonia Maria, dr van A. J. Boons en E. L. M. Koenraad, Yolanda Debora, dr van H. Koolstra en T. M. Schelllngerhout, Hen ry Johannes, zn van W. J, van der Drift en M. B. Koree, Cornells Johannes, zn v. W. van der Plas en A. van der Wiel, Hen- drina Wllhelmlna Maria, dr. van C. M. van Schie en H. W. Verhoeff, Franclscus Johannes Willem, zn van F. Marquenle en J van der Velden, Maarten, zn van H. Schaap en W. van Rijn, Robert, zn van A. G. Kloosterman en M. J. van der Blom. GETROUWD J. M. Klelnjan en M. C. Biegstraaten, A. M. van Kesteren en M. R. Sandvos, J. M. G. Schouten en A. Spierlngs. OVERLEDEN G. J. Alkemade, 64 Jr, man, H. J. Hen- drlksen, 66 Jr. echtgen. van D. J. Ravens- bergen, A. Heuvelmans, 8 Jr, zoon. G. M. Philippo, 28 Jr, echtgen. van H. Bauer, A. der Ham, 73 Jr, man. een plan doen ontwerpen. Volgens dit plan zal in het Steenschuur een zinker worden gelegd ter hoogte van de Lo- dewykskerk en is rekening gehouden met demping van het resterende ge deelte van het Levendaal. Als gevolg van deze demping komt de Leefsteen- brug te vervallen, in verband waarmee de Groenebrug moet worden verbreed en verlaagd. Teneinde het uitvoeren van graaf werken bij de Groenebrug in de toe komst te voorkomen wordt de in het Steenschuur (weg) te leggen riolering 55 meter in de richting Breestraat door getrokken. De kosten van uitvoering van dit plan worden begroot op f 233.000 voor het leggen van het verbindingsriool en de demping van het Levendaal, en op f 185.000 voor de verlaging en verbre ding van de Groenebrug, derhalve in totaal op f418.000. Voor demping Omtrent de demping van het ge deelte Levendaal hebben B. en W. de Gemeentelijke Monumentencommissie gehoord. De commissie erkent, dat dit doodlopend water, waarop huisriolerin gen uitmonden, moeilijk voor vervuiling is te behoeden. Aangezien tussen Lan gebrug en Korevaarstraat een verbin dingsriool c.a. zal worden gelegd, kan de commissie toegeven, dat het om tech nische en economische redenen wense lijk is, dat het grachtje wordt opge heven. Van de andere kant acht zij de demping een zwaar offer. Verder vreest zij toename van het ver keer langs het Rapenburg, hetgeen een ernstige bedreiging zou vormen voor de zeer vele monumenten aldaar. In ver band met een en ander wil de commissie het in het verlengde van de Garen- markt liggende gedeelte van het water gehandhaafd zien. kompressor onmisbaar voor U en Uw gezin prijzen vanaf verkrijgbaar bij de bonafide handel Alleenvertegenwoordiging N.V. Willem van Rijn Amsterdam, Haarlemmerwig 475, tel 185222 (10 lijnen). Over het al of niet dempen van dit gedeelte van het Levendaal valt maandag een beslissing in de raad. Het College van B. en W. en de commissie uit de raad zijn er voor Tegen demping De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft het College meegedeeld voorstander te zijn van het behoud van het doodlopende grachtje. De minister zou het toejuichen dat, ter oplossing van het probleem, de huizen aan een normaal riool, te leggen onder het wegdek aan de noordzijde van de gracht, worden aangesloten en het dood lopende grachtje in verbinding wordt ge bracht met het diepriool, hetwelk op de bodem van de gracht zou moeten worden gelegd. De minister meent, dat, indien deze werkzaamheden hebben plaats gevonden, het euvel zal zijn ver holpen zonder dat aan het historische karakter van de fraaie stad geweld zal zijn aangedaan. Het bestuur van de Vereniging „Oud Leiden" heeft in aan de raad gerichte adressen te kennen gegeven behoud van het ongedempte gedeelte Levendaal voor te staan. Het bestuur vraagt of het mogelijk is het stamriool via de Garen- markt of op andere wijze op de riolering in de Korevaarstraat aan te sluiten. In dit geval zou de riolering via de Garen - markt en de Hoefstraat op het stam riool nabij het zuidelijk rioolgemaal moeten worden aangesloten. Doodlopend grachtje Naar de mening van B. en W. zullen deze plannen geen afdoende oplossing kunnen brengen. Het doodlopende grachtje zal, ook in geval van gedeel telijke demping, steeds aan ernstige ver vuiling blijven blootstaan, ondanks rei niging van het water op geregelde ty- den. Voor het verkeer zal bjj handhaving van het grachtje de aanwezigheid van het water en de Leefsteenbrug een ob stakel vormen, mede met het oog op de verwezenlijking van de plannen voor de aanleg van een parkeerruimte, voor welk onderdeel van stadsreconstructie het vroegere fabriekscomplex van de Fa. Parmentier is aangekocht. Er bestaat voor het College dan ook geen aanleiding om op het reeds eerder door de raad ingenomen standpunt demping van het resterende gedeelte Levendaal terug te komen. Waterlozing Langebrug Met betrekking tot de maatregelen, welke genomen dienen te worden om de lozing van de percelen aan de Lange brug op afdoende wijze te verbeteren, merken B. en W. op, dat zowel uit de rapporten van de directeur der Gemeen tewerken als uit het rapport van het Technisch Adviesbureau der Vereniging van Nederlandse Gemeenten blijkt, dat de in de Langebrug aangelegde riolering zelf, o.m. wat diameter betreft, niet fou tief is berekend en/of aangelegd. Boven dien blijkt daaruit, dat het euvel door maatregelen van gemeentewege, zoals aansluiting van de riolering op de cen trale riolering, wel is te beperken, doch niet geheel is op te heffen. Het is dus niet uitgesloten, dat overlast weder zal optreden, zij het ook in mindere mate, daar in een klein aantal gevallen de abnormale toestand van de percelen zelf in hoofdzaak de reden van de over last vormt. De enige afdoende oplossing is het treffen van voorzieningen aan de betreffende panden zelf. De overlast is niet het rechtstreeks en voorzienbaar gevolg van de demping, doch van de abnormale en slechte toestand, waarin de bewuste panden hoofdzakelijk ver keren. Het is toch wel opvallend, dat niet alle panden, welke in het gebied liggen van de riolering Langebrug, en dat zijn er vele, dezelfde last ondervin den, doch slechts een betrekkelijk gering aantal. Niet aansprakelijk voor wateroverlast Na nauwgezette afweging van alle hier in het geding zijnde belangen zjjn B. en W. van oordeel, dat nu de gemeente ten deze in geen enkel opzicht enig ver wijt treft, noch wat betreft de demping zelf, noch wat betreft de wijze van uit voering, terwijl het onderwenielijke euvel op geen enkele andere wijze af doende te ondervangen was geweest de voorzieningen in de betreffende pan den door de eigenaren zelf moeten wor den getroffen en dat geen aansprake lijkheid kan worden aanvaard voor de wateroverlast, welke sommige percelen aan de Langebrug ondervinden sedert de demping van de overkluisde gracht en het leggen van de riolering ter plaatse. Ook de Rechtskundige Commissie is, uitgaande van het bovengestelde ten nzien van de demping van de Lan gebrug en de aanleg van de riolering, Felle strijd in de eerste etappe Leidse Jeugd Tour Ruiim 50 renners zijn van start ge gaan voor de eerste èt«jppe in de acht ste Leidse-Jeugd-Tour. Twintig ronden (totaal 9 km.) lijkt een peuleschil, maar de deelnemers we ten nu. dat het niet meevalt. In de eerste serie van de B-klassers streden de Ohr. U.L.O. en U.L.O. Pie- terskericstraat. tezamen met Zoeter- woude. Na enkele ronden gingen Mar- tden v. d. Geest en Piet Beereboom bei den van Zoeterwoude er tussen uit. Zij vergrootten steeds hun voorsprong. Dick v. Veen van U.L.O. Pieterskerkstraat was met hen mee gegaan. Hij liet zidh echter terugvallen om zijn ploeggenoten bij te „slepen". Hij kreeg edbter geen steun. M. v. d. Geest won de eindsprint voor Beereboom. Fred Noppen van de Ohr. U.L.O. won de sprint van de groep en werd derde. De tweede serie met de Noordwijkse Vrij gezellenploeg, ging veel sneller. Arie Duijndam en Niels Hoek joegen het tempo steeds op. Maar de oud-gedienden gaven de Noordwijkers voorlopig geen kans. Wel vielen er van lieverlee enkelen af. die dan spoedig een „lap" kregen en uit de baan moes ten. In dè" eindsprint liep Arie Duijn dam nog ver uit. Jan de Jong uit Voor schoten wrong zich tussen de Noordwij kers en werd tweede vóór Niels Hoek. De A-klassers startten allen te gelijk (14 man). Direct ging Wim Zaalberg er in een furieuze aanval van door. Hij kwam 60 m. los. Piet Prins uit Rijns- burg sprong eveneens weg uit het pele- ton. Drie ronden later hadden zij sa men een halve baan voorsprong geno men. Toen (kreeg Zaalberg een lekke band. Een reservefiets was snel aange bracht, maar toch had hij zijn voor sprong verspeeld. Piet Prins ging alleen door en al haalde het peleton nog iets van de achterstand in. hij won onbe dreigd in 13 min. 58 sec. (gem. 38,5 km. per uur). Tweede werd Theo Schrijvers uit Voorschoten. Wim v. d. Zeijden, die een verstandige wedstrijd reed, kwam al6 derde binnen. Piet Prins in de A-fclas6e en Arie Duijndam in de B-klasse werden toen in een gele trui gestoken, die zij morgen moeten verdedigen. Voorschoten won het dagploegenklassement A. De Vrijge zellen uit Noordwijk in de B-afdeling. Stand na de eerste etappe: A-persoonlijk: 1. Piet Prins 12 min. 58 sec.. 2. Theo Schrijvers 13.48. 3. Wim v. d. Zeijden 14.03. 4/6. Rob Faber. Theo Does. Herman Elligers 14.18. 7. Wim Zaalberg 14.48. 8/9. Wim-v. d. Poel. Ker- pershoek 15.33. B-^persoonlijk: 1. Arie Duijndam 14 min. 35 sec.. 2. Jan de Jong 15.05. 3. Niels Hoek 15.30. 4/5. M. v. d. Geest, P. Beereboom 15.47, 6/7. Leen Cramer, Leo v. d. Berg 15.50. A-ploegen: 1. Voorschoten 42 m. 24 sec.. 2. Leidse Nat-, Ploeg 43 m. 0 9sec., 3. Rijnsburg 44 m. 16 sec., 4. Sassenheim 47 m. 36 sec. B-ploegen: 1. Vrijgezellen 45 m. 55 sec.. 2. Zoeterwoude 47 m. 07 sec.. 3. Rijnsburg 49 m. 17 sec.. 4. Sassenheim 49 m. 18 sec.. 5. Maredijk 50 m. 01 sec.. 6. U.L.O. Pieterskerkstr. 50 m. 52 sec., 7. Ohr. U.L.O. 5 lm. 32 sec. per 2 stuks voordeliger prima wasbaar ijzersterk singlet of slip leeftijd 3 jaar Ct. Speciaal verlaagde J. li. prijs per 2 stuks 1«65 (kleine stijging per moot Voor de Leidse kantonrechter Dikwijls zonder rijbevoegdheid op de weg Tijdens de gisteren gehouden zitting van het Leidse Kantongerecht richtte de officier, mr. E. v. d. Schans, zich in een zeer scherp gesteld requisitoir tegen een 18-jarige leiendekker uit Lisse, die was aangehouden terwijl hij rondreed in een pas gekocht tweede hands autootje, waarvan de remmen weinig of geen remkracht konden opbrengen, terwijl bovendien bleek, dat de leiendekker geen rijbevoegdheid bezat en zonder toezicht oefenritjes maakte. Het aantal perso nen, dat voor een „zacht prijsje" een tweede hands motorvoertuig koopt zon der enige rijbevoegdheid te bezitten, neemt hand over hand toe. Behoudens het feit, dat hun ondeskundigheid de gebreken, die „het koopje" vaak heeft, niet onderkent, begeven zij zich met het vaak gebrekkige voertuig op de weg Vertrekt in september naar Frankrijk Ds. Cabanis, die in september naar Arles zal vertrekken, bekleedde reeds eerder het predikambt in Frankrijk. Voor zijn komst in ons land was hij achttien jaar predikant te Ma?on. In 1948 deed ds. Cabanis, die in 1955 onder grote belangstelling zijn zilveren ambtsjubileum herdacht, het Coll. doc- tum bij de Waalse Commissie in Neder land. Zondag 13 februari 1949 werd ds. Cabanis door zijn Leidse voorganger, ds. R. Blommaert, in het predikambt beves tigd, met een predikatie over Matth. 25 1430 <de gelijkenis der talenten). In deze zelfde dienst aanvaardde ds. Cabanis het predikambt in de Leidse Gemeente. Het onderwerp voor zijn pre diking ontleende hij toen aan Joh. 3 2531 in welke tekstwoorden hij een waarschuwing vond tegen de verleiding tot hoogmoed en het besef, dat alles ons door God is gegeven. In de opvolging van ds. Cabanis is nog niet voorzien. c/i. LABANJö Ds. Ch. Cabanis, die in 1949 ds. R. Blommaert opvolgde als predikant van de Waalse gemeente te Leiden, heeft een beroep aangenomen van de Eglise Francaise te Arles (Zuid-Frankrijk). JAARVERGADERING ZLC Gisteravond hield de Voetbalvereni ging ZLC in café-restaurant „Royal" een druk bezochte jaarvergadering. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter de aanwezigen en wees nog eens op de successen in het afgelopen jaar geboekt. Van de vier seniorenteams werden er drie kampioen en het „eerste" tevens winnaar van de LVB-Sleutels. De verschillende agendapunten liepen vlot onder de hamer door. Er werd een nieuwe contactcommissie benoemd en na de geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Lezers schrijven ONHYGIËNISCH! Als bewoner van de Veilingkade neem ik herhaaldelijk waar hoe bezoekers van het terrein der groenteveiling aldaar staande stapels lege kratten misbruiken als urinoir. Waar deze kisten straks weer dienst moeten doen voor het transport van groenten, betekent dit een aanflui ting van elk hygiënisch begrip. Met dank voor de plaatsing. D. B. van mening, dat er voor de gemeente geen aanleiding is om enige aansprake lijkheid voor de wateroverlast te aan vaarden. Op grond van deze overwegingen stellen B. en W. de raad voor een be drag van f 418.000 beschikbaar te stellen voor het leggen van een verbindings riool. de demping van het resterende gedeelte van het Levendaal en het ver breden van de Groenebrug en om het voorstel van de heren Van Iterson en Woudstra en de adressen van „Oud- Leiden" als afgedaan te beschouwen, richtingen. Mulo-examens Voor het Mulo-examen (diploma A) zijn geslaagd de dames: W. D. Baalber- gen te Katwijk aan Zee, A. M. Vonk, Oegstgeest; C. B. Spruijt, Leiden en de heren G. J. Brandsma, N. Guijt, D. Schaap, P. R. J. Romein, H. K. Ouds hoorn, F. H. Noordhuis, Katwijk aan Zee; T. P. M. Langmuur, Katwyk aan den Rijn; J. D. A. May, E. Snelders, R. J. Z. Naber, Leiden; J. Verbeek, Bodegra ven; W. J. H. Hubeek, Leiden. Voor het diploma B de dames: A. Bruijnis, Bodegraven; N. Ladan, Leiden en de heren: A. v. d. Werf. Noordwijk; J. v. d. Wiel, Katwijk aan Zee; F. Heemskerk, G. A. den Heijer, Rijnsburg; D. Boer, Zwammerdam; J. Brunt, Bo degraven; A. G. J. Doornbos, Bodegra ven; N. G. den Hollander, Alphen aan den Rijn; J. van Holst, Bodegraven; F. C. A. Berg, G. J F.lim, Leiden. Afge wezen 1. SPORTSPLINTERS Het bestuur van het Nederlands Golf Comité heeft besloten een team te laten deelnemen aan het wereld ama teur teamkampioenschap dat gehouden zal worden te Philadelphia, van 28 sep tember toten met 1 oktober a.s. De keuze-commissie van het NGC heeft het team als volgt samengesteld: mr. J. F. Dudok van Heel, A. F. Knap pert, A. A. R. Roland Holst en R. E. van Erven Dorens. In de toestand van de Britse cou reur Peter Ferbrache, die tijdens de motorwedstrijd om de Grote Prijs van Nederland by een val ernstig gewond ge raakte en in Groningen geopereerd moest worden, is nog steeds geen verbe tering ingetreden. Ferbrache is nog bui ten kennis. Officiële publikaties VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat de Druckerstraat, de Grevenstraat en de Ma- rendorpsedwarsstraat met Ingang van 30 juni a.s. voor de duur der bestratings werkzaamheden aldaar zullen z(Jn afge sloten voor het verkeer met alle voertui gen. ry- en trekdieren en vee, ln beide om zich te oefenen in het besturen er van. De gevolgen zyn vaak rampzalig, waarby nog komt, dat geen enkele ver zekering hier ook maar het geringste risico dekt, dus eventuele slachtoffers maar moeten zien hoe zij de toege brachte schade vergoed krijgen van iemand, die bewezen heeft, dat verant woordelijkheidsgevoel hem volkomen vreemd is. Over het hoofd van verdachte heen, richtte de officier zich in scherpe be woordingen tot al degenen, die zich dagelijks aan dergelijke wandaden schul dig maken. Hoewel verdachte aanvoerde, dat de remmen niet werkten, omdat „iemand" op wie hij volkomen vertrouwde, ver zuimd had remolie bij te vullen, bleek uit het onderzoek van politie-deskun- digen, dat nó, het toedienen van ge noemde olie, de remmen bleven weige ren, omdat de remschoenen, zoals later bleek, totaal versleten waren. De officier eiste f 40.boete subs. 10 da gen voor de afwezigheid van een rijbewijs en f 60.boete subs. 12 dagen voor de defecte remmen. ,De auto was toch verder prima in orde", aldus verdachte. „Voor een dergelyk koopje kan men geen prima auto kopen," merkte de plv. kantonrechter, mr. W. de Koning, tot slot nog op, waarna hij conform von niste. IJZERDRAAD Een 22-jarige koopman uit Haarlem reed in Valkenburg (Z.-H.) met een vrachtauto, die nogal wat gebreken ver toonde. De stoplichten, de richtingaan wijzers en de handrem functioneerden in het geheel niet, terwijl de stuurin richting een overmatige speling ver toonde en tal van onderdelen met ijzer- draad bij elkaar werden gehouden. „Stoplichten en richtingaanwijzers deden het niet, omdat de zekering was doorgeslagen en dat kan toch iedereen overkomen," aldus verdachte. Op de vraag van de officier wat er dan met de rest aan de hand was, kon hij geen ant woord geven. De eis van f 80.boete subs. 16 dagen in totaal. Na een ernstig vermaan luidde het vonnis in totaal f60.boete sub. 12 dagen. STUURMAN SLIPTE Toen een 33-jarige stuurman van de Grote Handelsvaart op 30 januari met zijn personenauto op Rijksweg no. 4 onder Oegstgeest door de bocht ging met een,snelheid van ca. 110 km/u., slipte zyn auto op het gladde wegdek en kwam, enige malen om de lengteas draaiende, op de linkerweghelft terecht. Een botsing met een tegenligger, be stuurd door de Argentijnse consul-gene raal, was onvermijdelijk. De materiële schade was niet gering; ze wordt ge schat op f 14 000 in totaal. Afgezien hiervan liep alles nog be trekkelijk goed af. De stuurman kreeg „slechts" een gebroken elleboog-ge wricht. Volgens ooggetuigen had ver dachte de bocht met een te hoge snel heid genomen, terwijl bovendien het wegdek door enige neerslag enigszins glad was. Volgens hen kwam de auto van verdachte „haaks" op het linker weggedeelte terecht. Met een uitvoerige uiteenzetting werd dit door verdachte bestreden, daar hij, na een aantal wen dingen om de lengteas, als het ware met de tegenligger meereed in diens rijrich ting, deze toen langs zijn auto „schuur de" en de zijkant volkomen openreet. De consul-generaal had, althans volgens verdachte, met wat méér tegenwoordig heid van geest de gevolgen van een en ander aanzienlijk kunnen verkleinen. Afgezien van het feit, dat de lezing van verdachte t.a.v. de stand der auto's sterk afweek van die der getuigen, eiste offi cier een scherpe veroordeling. Hy eiste derhalve f 75— boete subs. 25 dagen. Het speet verdachtes raadsman, dat hij t.a.v. de afwijkende verklaringen over de plaats, die de auto's innamen op het moment van de botsing geen bewijzen in het voordeel van zijn cliënt kon aan voeren, daar hy een afschrift van het expertise-rapport, dat véél zou kunnen verklaren, ondanks zijn herhaald ver zoek. tot heden niet had ontvangen. Omdat de verklaringen van de getuigen zeer pertinent waren, kon hy zich in deze slechts bepalen tot een verzoek om uiterste clementie, daar zyn cliënt door zijn non-activiteit als gevolg van de aanrijding financieel reeds beduidend veel schade had ondervonden. Na een korte re- en dupliek, was de plv. kan tonrechter van oordeel, dat verdachte zeer onverantwoordelijk had gereden. Hoewel hij ditmaal nog niet tot de intrekking van het rijbewijs wilde over gaan achtte hij een streng vonnis op zijn plaats en daar de eis hem te mild voorkwam vonniste hij met f 125.— boete subs. 25 dagen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3