Me» een enkel woord Agenda MAANDAG 27 JUNI 1960 Charme (Van onze t.v.-medewerker) Guus Jansen is er veel dagen gedu rende weken en maanden op uit ge weest om iedere combo, die meende daarvoor in aanmerking te komen. duldig aan te horen. Hij heeft er (.en twaalftal uit geselecteerd en presen teerde dat dozijn onder de titel „Teen ager ritme" .Over de kwaliteit van de muziek willen we het niet hebben. Daar ging het trouwens niet alleen om. We geven er de voorkeur aan een paar opgemene opmerkingen te maken. De eerste is. dat de muziekbeoefe ning onder de jeugd (mogelijk gewor den op groter schaal door het wegval len van (dure) piano's en violen en de vervanging daarvan door (goedkopere) gitaren en andere instrumenten) duide lijk een vruchtbare injectie heeft on dergaan van de Indische jeugd. Het percentage repatrianten was opmerke lijk groot en de veelal aangeboren mu zikaliteit verklaart dat. Er is hard ge oefend en de jeugd doet kennelijk dus nog wel wat meer dan op straat rond en de nozem uithangen. De variatie in het gebodene was al evenzeer opmer kelijk. De tijd vloog om, omdat er tel kens iets anders te bekijken en te be luisteren viel. De jury-werkzaamheden droegen een te statisch karakter en de jeugdige contra-beoordelaars kwamen niet aan hun trekken. Wat was het niet aardig geweest de puntentallen, door rijp en groen toegekend, duidelijk naast elkaar te zetten. Nu was er alleen maar dom geschutter met een deftig score bord. Pittig, snel en smakelijk extract uit het dagelijks gebeuren belooft de nieu we rubriek „Espresso" te geven. De start was al bijzonder gelukkig door de introductie van de begaafde „col- lega"-ontwerpster Guus je de Wit, een ontdekking overigens van onze ooster buren, maar eindelijk erkend in eigen land. Waterski was goed, het gepraat over de brave BVD niet zeer overtui gend, al was de assistentie van een mi nister ingeroepen. Maar vol perspec tief was weer het appèl van Hans Tie- meyer ten bate van zijn zo goed ge dijend geesteskind, het jeugdkunstfes- tival in Velp. De slotactiviteit werd ge vormd door een reportage over de voor avond van de Tour. Het leek alles bij elkaar een flinke start, maar het zal een toer zijn het peil van de eerste keer een volgend maal te evenaren, want het zat alles wel erg goed mee. Het is een vreugde te schrijven over de laatste aflevering van Eerdmans' quiz. Er werd rechtvaardigheid be tracht jegens een vroegere uitvaller, een eenvoudig man, die de archeologie als hobby had uitgekozen en daarvan bepaald abnormaal veel wist. Hij haal de het geld voor zijn voorgenomen reis naar het British Museum binnen, maar bleek het na zijn optreden helemaal niet zo zuinig aan te hoeven doen. Hij kreeg aanbiedingen, die wel de kos ten van 10 luxe-retours konden dekken! Met de dralsport kwam opdraven de Delftse leraar Posthuma, aie niet al leen van zijn hobby veel bleek te we ten, maar net gevoel voor zijn ambt in zijn vingertoppen scheen te hebben. Die hartelijkheid van zijn leerlingen was ontwapenend en kreeg terecht alle aandacht van leider en regisseur. Het slot leek uit te groeien naar een anti-climax, want de Vlaamde deel neemster struikelde op Felix Timmer mans en uitgerekend weer op zo'n el lendige tweedelige vraag. Dat was jam mer en accentueerde net wat weemoe dig gevoel, dat niet alleen Eerdmans zal hebben bekropen, nl. dat een glans rijk hoofdstuk van onze vaderlandse televisiehistorie is geworden. Eerd mans wist soms niet wat te zeggen en hield dan even rustig zyn mond, totdat hem weer een vederlicht „bon mot" te binnen schoot, waardoor de prop in de keel bezworen werd. Een programma van toppopulariteit en van prima gehalte (twee begrippen, die el kaar niet steeds dekken) werd wegens het dreigend gevaar van overjarigheid teruggenomen. Gasten (Van onze t.v.-medewerker) Als extra verscheen in het KRO-pro- gramma van gisteravond Fréquin met De VARA bracht zaterdagavond voor de laatste maal „Je neemt er wat van mee" voor de televisie. Quizleider, Theo Eerdmans, nam daarbij afscheid van zijn assis tente, Moud, met wie hij 4\2 jaar heeft samengewerkt. gast en boek. Hij had de staatssecreta ris voor Nieuw-Guinea op visite en het leek erop, dat daarvoor wel een spe ciale oorzaak was aan te wijzen. Intus sen stak Fréquin onvervaard van wal. In veel vriendelijkheid verpakt, kan hij venijnige vraagjes afvuren. Zoals dit maal over de bereidheid van de jeugd om zich voor de eventuele verdediging van Nieuw-Guinea in te zetten. Met een paar versierde gemeenplaatsen werd erop gereageerd. De jeugd had nog nooit verstek laten gaan, indien ze van het nut van een taak overtuigd was! Maar om daarover iets te weten te komen, was het Fréquin nu juist te doen en hij werd dus „gekird" (afge leid van kluitje in het riet). Ook op de vraag hoe Zijne Excellentie dacht over het gedifferentieerde oordeel in Neder land over Nieuw-Guinea, kwam er een soort bezweringsformule los: Ze moes ten één zijn. Het pikantste was stellig de brief, die de rooms-katholieken in Indonesië over het omstreden gebied aan de KVP hadden gezonden. Hierin werd, volgens de staatssecretaris, reli gie en politiek doorééngehaald. We kunnen het niet beoordelen, want over de inhoud van de brief viel geen woord. De andere gasten van de KRO waren de jonge afkomelingen van de Maas trichtse Toneelacademie. Eén hunner hield hiermee zijn tweede t.v.-eenacter ten doop en al kwam het sfeerstukje niet geheel uit de verf (de vrouwenrol len werden door leerlingen van de tweede klas vertolkt, omdat er alleen maar vier jonge mannen ryp waren voor de eindkeuring), er viel veel te waarderen. De dictie was soms wat oppervlakkig, maar het tempo over het algemeen be vredigend. Aan dramatische spanning ontbrak het ook soms wel in scènes, die daarmede geladen hadden moeten zijn, maar dit vak moet geleerd worden en dat kan alleen door oefening. We menen te hebben opgemerkt, dat de auteur Eric (Remi) Schneider zijn rol het zuiverst speelde. In de tekst werd er wel erg veel over de warmte ge zeurd, maar geroutineerder schrijvers maken zich aan stoplappen ook nog wel schuldig. Het Kunstmaandorkest was aange naam om te beluisteren en Marius Mon nikendam gaat aan het medium wen nen. Hij nam de sympathieke soliste Annetta de la Bjje op een ongedwongen manier een zinnig interview af. Rector Coppes deed wat anders dan hij in uitzicht stelde, aanhaken op „Sui ker". Hij sprak evenwel over de een zaamheid op een zeer menselijke wijze troostende woorden aan de hand van Psalm 24, verzen 16/18, maar had wel mogen vertellen, dat de r.-k. kerk een andere nummering heeft. Voor de pro testanten is het n.l. Psalm 25. Vervolg van pag. 1 Bevredigend verloop in Melim Uit de vrij lange duur waarmee voor dit eerste contact wordt rekening ge houden, kan niettemin zonder gevaar worden afgeleid dat de missie-Boumen- djel al tamelijk diep op de zaken en tegenstellingen in zal gaan en haar taak zeker niet wil bepalen tot een globale afspraak over louter technisch-protoco- laire aangelegenheden, zoals officieel van Franse kant aanvankelijk werd voorgesteld. Een der punten die Bou- mendjel zeker al ter sprake zal brengen, zo niet heeft gebracht, betreft de per soon van de verbannen Algerijnse vice- premier Ben Bella, die het FLN in de vredesdelegatie wil zien opgenomen. Ben Bella werd in 1956 in 'n Tunesisch vlieg tuig met nog twee andere FLN-leiders door Franse militaire jagers buiten medeweten van de regering in Parijs onderschept, toen hij op weg was naar een Noordafrikaanse conferentie in Ra bat op invitatie van de Marokkaanse koning. Ben Bella zit met zijn kamera den op het eiland Aix gevangen en tot dusver heeft zelfs generaal De Gaulle het niet aangedurfd hem op vrije voeten te stellen. In militaire en activistische kringen zal de promotie van Ben Bella van banneling tot officieel delegatielid zonder twijfel een zware pil zijn om door de keel te krijgen. Van Algerijnse kant schijnt men de bereidheid Ben Bella bij het overleg in te schakelen daarentegen als een test te willen geschouwen voor de kracht en de oprechtheid van het Franse vredesverlangen. Hoewel er uit de zwaar bewaakte pre fectuur van Melun dus nog geen enkel concreet bericht is doorgesijpeld, mag uit de algemene stemming in Parijs toch wel worden opgemaakt, dat men nu ein delijk op de goede weg is. En dat vanaf gisteren de Tour de France weer vrijwel de totale belangstelling van het Franse volk zal absorberen is bovendien dan nog een extra omstandigheid die de se reniteit van dit overleg dat voor Frank- rjjks en Algerije's lot beslissend zal zijn, alleen maar kan bevorderen! (Advertentie) BINNENLAND Bij het laden van een vrachtauto ls de 34-1arlge S Vasse uit Hardenberg zo ongelukkig gevallen dat een onmiddellijk gewaarschuwde arts nog slechts de dood kon constateren. Bij onderzoek bleek dat de man zich schrap had gezet om met een touw een lading hooi te binden. Het touw ls onverwacht gebroken. De politie te Rotterdam heeft een 32-jarige Noorse zeeman uit Tromsoijsund gearresteerd, die ervan wordt verdacht op Katendrecht een 32-Jarlge vrouw uit Den Haag te heben mishandeld. In een ka mertje aan de Sumatraweg had hij haar de keel dichtgeknepen. Toen op het hulp geroep van de vrouw buren toesnelden, vluchtte de Noor naar het dak. Hij werd daar door de politie aangehouden. Het Produktschap voor Zuivel heeft besloten de toeslag op de export van bo ter naar het buitenland, die in het begin van deze maand van 60 tot 70 cent per kilo was verhoogd, weer op 60 cent te brengen. Voor Engeland is de verlaging heden Ingegaan. Voor de andere landen op 17 juli. In het E.E.G.-gebied wordt de toeslag, zoals bekend, alleen voor export naar Italië verleend. NIEUW INDONESISCH PARLEMENT GEÏNSTALLEERD President Soekarno heeft zaterdag de leden van het nieuwe, benoemde Indo nesische Parlement beëdigd, bijna vier maanden nadat hij het oude verkozen parlement had geschorst omdat het niet met de regering wenste samen te wer ken. H(j belastte het nieuwe parlement waarin de communisten sterker zjjn vertegenwoordigd dan ooit met het uitvoeren van zijn denkbeelden over de geleide democratie, geleide economie en het Indonesische socialisme. Het Parlement aldus Soekarno in een toespraak moet zo weinig moge lijk stemmingen houden, en zijn beslui ten nemen na overleg en overeenstem ming. Mocht overeenstemming niet mo gelijk blijken, dan moet de zaak aan hem, Soekarno, ter beslissing worden voorgelegd. Het is de taak van het Parlement, de regering bij te staan en. tezamen met de strijdkrachten, de bestuursdienst en de democratie, is het een werktuig voor het scheppen van een „rechtvaardige en welvarende maatschappij". Zainul Arifin Aroedjikartawinata, vice-voorzitter van het oude Parlement, is benoemd tot fungerend voorzitter, tevens vice-voorzitter van het nieuwe uit 283 afgevaardigden bestaande nieuwe Parlement, van wie zaterdag 270 leden werden beëdigd. De overige leden waren verhinderd door ziekte, verblijf in het buienland of anderszins. De nieuwe Kamer is samengesteld uit politici en leden van functionele groepen zoals de strijdkrachten. BIJZONDERE POSTZEGELS Ter gelegenheid van het internatio nale jaar voor de geestelijke volksge zondheid zullen van 18 juli af geduren de vier weken twee bijzondere frankeer zegels zonder bijslag worden uitgegeven in de waarden van 12 en 30 cent. Naar ontwerpen en staalgravures van prof. Hubert Levigne uit Maastricht dragen de zegels de beeltenissen van de Ne derlandse anatoom en psychiater Schroeder van der Kolk (17971862) en de humanist en heksenbestrijder Johan nes Wier, ook wel genoemd Johann Weyer (15151588). De zegels blijven geldig tot 31 december 1961. De postadministratie van Ned. Nieuw- Guinea zal binnenkort een serie van vier bijzondere postzegels uitgeven (Vlinderserie). De netto-opbrengst van deze bijslag-serie komt ten bate van de sociale zorg in Nieuw-Guinea. De prijs van een serie in Nederlandse munt is f 1.—. De verkoop vindt plaats van 1 september tot 30 november aan de fi latelistenloketten. De vlinderzegels zijn ontworpen door de heer P. Wetselaar te Haarlem. CADORICIN 's-Werelds beste haarglans- middel RUSSISCHE STUDENT OP AANWIJZING AANGEHOUDEN (Van onze Haagse correspondent) De Russische student, die ervan wordt verdacht tegen de veiligheid van de staat bepaalde activiteiten te hebben ontplooid, blijft gelijk gemeld nog zes dagen in hechtenis. Indien de offi cier van Justitie zulks nodig acht, kan de termijn opnieuw met zes dagen wor den verlengd. Het onderzoek naar de vermeende spionage wordt gedaan in nauw overleg met de Westduitse veiligheidspolitie. Dit op grond van het feit, dat de bin nenlandse veiligheidsdienst, van de Westduitse dienst de naam van de stu dent had gekregen. In West-Duitsland was namflijk een Oostduitser aangehouden, die van spio nage werd verdacht. Tijdens het ver hoor noemde deze de naam van de Rus sische student in Den Haag. Het is komen vast te staan, dat de student en de Oostduitser met elkaar in contact zyn geweest. Nagegaan wordt of hij in opdracht van deze Oostduitser gegevens heeft verzameld. Het ten huize van de stu dent gevonden materiaal ls niet veel omvattende geweest. De belangstelling van de opsporings ambtenaren gaat vooral uit naar aan tekeningen in het zakboekje van de student. Zorgvuldig worden deze noti ties en de inhoud van enkele gevonden brieven onderzocht. Van primair belang wordt het geacht met welke personen in de landen achter het ijzeren gordijn de student contact heeft gehad en van welke aard deze re- 1 laties zijn geweest. Omdat dit onderzoek uitermate tijd- 1 rovend is en de Rus ter beschikking moet blijven van degenen, die het on derzoek leiden heeft de officier van Jus titie zijn hechtenis bevolen. Voorlopig zijn er nog geen aanwijzingen, welke er op zouden duiden, dat hij een spion van groot formaat is geweest. Boerderij te Hierden door brand verwoest Gistermiddag brak een grote brand uit in de boedereij van mevrouw L. Hop aan de Kruisweg te Hierden. De boerderij, die bewoond werd door de heer T. van de Berg, zyn zuster, mej. D. van de Berg en de heer en mevrouw P. van de Berg, brandde geheel uit, hoewel de brandweer vry spoedig ter plaatse was. Het grote vee heeft men nog kunnen redden. De schade wordt geraamd op f 100.000.De oorzaak van de brand is nog onbekend. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Kerkorgel. 18.30 Vokale en Instrumentale groepen. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Lichte muz. 19.30 Radio krant. 19.50 Gram. 20.30 Orde of chaos ln het hart van Afrika?, lezing. 20.45 Gram. 21.00 Muzikale ontmoeting van luisteraars. 21.30 Altviool en plano. 22.00 Volk en saat, parlementair commentaar. 22.15 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Gram. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Tour de France. 18.30 Lichte muz. 18.50 Open baar kunstbezit. 19.00 Pari. overz. 19.15 Regeringsuitz.: Land ln zlchtl Waarop ls de koers gericht? De Zilvervloot besluit z(jn reis om de wereld. Een prysvraag voor Jongeren, met aantrekkelijke prij zen. 19.30 Lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 Dansmuz. 20.30 Genoeg om samen van te leven, klankb. 20.55 Tour de France. 21.05 Holland-Festival: Concertgeb.ork.. Groot Omroepkoor en sol. 22.30 Nws. 22.40 Israël TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Evtl. fllmverslag Tour de France. VOOR DINSDAG 28 JUNI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.10 V. d. kleuters. 10.25 Lichtba ken, lezing. 10.35 Gram. 11.00 V. d. vrouw 11.30 Gram. 11.50 Volaan... vooruit, le zing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12 50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne- wllzr. 13.20 Platennieuws. 13.35 Dansmuz. 14.00 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 wy vrouwen v. h. land: voor de plattelands vrouwen. 14.45 Dood ln de Jungle, hoor spel. 15.25 Gram. 15.30 Ziekenlof (Tus- Advertentie) sen 16.00 en 17.30 Rep. Tour de France) 16.00 V. d. zieken. 16.30 Gram. 17.00 V.d. Jeugd. 18.40 Beursber. 17.45 Regerings uitz.: Suriname werkt aan zyn toekomst, door mr. dr. H. J. Roethof. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 RVU: De betekenis der begaafd heid voor school, beroep en maatschap pelijke opklimming, door dr. Ph. M. v. d. Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Tour de Heyden. Derde lezing. 19.00 Nws. 19.10 France (herh.) 19.40 Gram. 20.30 Holland Festival 1960: Resldentle-Ork. 21.05 Na beschouwing Tour de France. 21.15 Pia norecital. 21.45 Comm. over Kongo. 22.00 Tour de France. 22.10 Gram. 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nws. 22.40 Gezin en huwe lijk. lezing. 22.50 Filmmuz. 23.10 Cello en piano. 23.35 Kamerork. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO:: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen- wyding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Hammondorgelspel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Ultz. v .d. landbouw. 12.30 Land- en tuinbmeded. 12.33 Zang en plano. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Concertgebouw-ork. en sol. 14.40 School radio. 15.00 Licht progr. 15.30 De grote pan ls dood, lezing. 15.40 Pianorecital. 16.10 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Ge- var. muz. 17.50 De dierenwereld en wy, lezing. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Rep. Wimble don. 18.25 Gram. 18.30 Lichte muz. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Gram. 19.45 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.40 Klip perschepen Jagen naar Londen, hoorsp. 22.00 Bas en plano. 22.30 Nws., beursber. en SOS-ber. 22.45 De toverstaf van het woord, lezing. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Jouprn. en weeroverz. 20.20 Film. 20.40-22.15 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muz. 13.40 Voordr. 13.55 In termezzo. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoor- „Engeland lioort bij Europa", zegt Lloyd (Van onze correspondent in Wenen) Tijdens zyn bezoek van drie dagen aan Oostenrijk heeft de Engelse minis ter van Buitenlandse Zaken zijn vroe gere verklaring herhaald, dat Engeland zich als een deel van Europa beschouwt, zodat het zelfs mogelijkheden overweegt om zich als lid van de EVA (de Zeven) toch tevens met de Zes van de EEG en de KSG te associëren, doch dan alleen in volle overeenstemming met de overige leden van de EVA. Volgens Lloyd is het juist de taak van de Vrijhandelsassocia tie (EVA) om iedere kloof tussen de Europese landen te voorkomen en zo veel mogelijk de eenheid te bevorderen. De handel tussen Oostenrijk en Enge land is in de laatste jaren sterk toege nomen, doch er staan nog veel meer mogelijkheden open om de uitwisseling van inlichtingen en het handelsverkeer zelf uit te breiden. Wat de internationale situatie betreft kan, volgens Lloyd, weliswaar getwijfeld worden aan de oprechte bedoelingen van het communisme inzake vreedzame coëxistentie, maar vooralsnog wil Enge land van zijn kant het streven naar coëxistentie niet opgeven, omdat deze inspanningen juist het onomstotelijk bewijs kunnen leveren aangaande de eigenlijke bedoelingen en niet de woorden van de communistische po litiek. Er bestaan in het Oostelijke blok ontegenzeglijk bepaalde spanningen en zelfs een zeker ideologisch verschil van mening, o.a. tussen de Sovjet-Unie communistisch-China, maar het zou verkeerd zijn hieraan al te veel waarde te hechten. Het is dezelfde fout, waar aan het communisme zich schuldig maakt in de beoordeling van de me ningsverschillen in het Westen, aldus Selwyn Lloyd. De 51ste algemene ledenvergadering Op 1 Januari van het volgend jaar van de Nederlandse Bond van Veehande- zal ln de A'-*■ TT-'- J- laren wordt gehouden op woensdag 6 en donderdag 7 Juli ln het Bultensocttelt te Zwolle. BUITENLAND Harry Pollltt, de voorzitter van de Britse communistische party, ls zondag aan boord van het passagiersschip Orion tussen Adelaide en Fremantle overleden. Hij was op de terugreis naar Engeland. Na een reis van vier weken door Australië en Nleuw-Zeeland te hebben gemaakt De doodsoorzaak is nog niet bekend. Pollitt, die 69 Jaar was. Is sinds 1956 voorzitter der Britse communistische partij geweest, na tevoren vanaf 1929 de functie van secretaris dezer party te hebben bekleed. Hij begon zijn loopbaan als ketelmaker. In het centrum van de Italiaanse havenstad Genua ls het zaterdagavond tot gevechten gekomen tussen politie en en kele honderden jongelui die protesteerden tegen het komende congres van de neo- fasclstische partij. Het stadsbestuur van Genua ls van oordeel dat men het con- fres niet kan verbieden omdat de Ita- laanse „sociale beweging" een grondwet- teiyke toegestane partij is. De politie maakte gebruik van traangas om de be togers uiteen te jagen. Een agent werd ge wond. De Senaatscommissie voor buiten landse betrekkingen ln de Ver. Staten heeft de Amerikaanse regering beschul digd van onhandigheid by de behande ling van het Incident, maar keurt het ge drag van Eisenhower in Parijs goed Kroesjtsjef zou de topconferentie ln Pa- rys, afgezien van dit incident, toch heb ben laten mislukken, zo meent de commis sie, die aan het slot van het verslag verklaart, dat het ln het belang van de Ver. Staten ls om vreedzame betrek kingen met de Sovjet-Unie te onderhou den. Jean Cocteau ls op de Jaariykse bij eenkomst van Franse dichters, die dit Jaar te Forges-les-Eaux werd gehouden, tot „Prins der dichters" uitgeroepen. iviet-Unle een begin worden gemaakt met net in omloop brengen van de nieuwe roebel die tienmaal de waarde van de oude roebel heeft, aldus bericht het persagentschap Tass. De gehele omwisse ling zal drie maanden duren. Tegen het einde van het Jaar zullen 30.000 wissel kantoren worden ingericht. Het gebouw van de Franse Nationale Vergadering is zaterdag ten gevolge van zware slagregens ernstig beschadigd. Het glazen dak bezweek onder de watermas sa's, tapyten, meubilair en het elektro nische stemapparaat liepen zware schade op. De slagregens hielden vijf uur aan. De politie ontving 1.500 verzoeken om bij stand. In een streek op circa 120 km ten zuiden van Saigon zijn 30 kinderen over leden aan tyfeuze koortsen, zo meldt het Vietnamese persbureau. Er zijn maatrege len genomen om verspreiding van de ziekte tegen te gaan. Twee straalvliegtuigen van de West duitse luchtmacht van het type T-33 zijn zondag op een berghelling van noord- Marjoca verongelukt. De vier inzittenden, twee Westduitse officieren en twee Ame rikaanse Instructeurs, kwamen om het le ven. De toestellen waren van Barcelona op weg naar de basis San Juan, nabij Palma. De Westduitse minister van Defen sie, Strauss, heeft in het weekeind te Sleeswijk meegedeeld dat de Duitse bonds regering de NAVO heeft voorgesteld in te stemmen met de aanschaffing van duik boten in plaats van met de acht torpedo- bootjagers die voor de marine zouden worden gebouwd. Minister Strauss zei tot Journalisten dat voor de Oostzee duikbo ten geschikter zijn dan torpedobootjagers wegens de overmacht van de Russische vloot. Bij een treffen tussen regeringstroe pen van Vietnam en een bende opstande lingen zyn 34 opstandelingen gedood en vele anderen gewond, aldus is in Saigon officieel bekendgemaakt. Aan de zijde der regeringstroepen vielen twee doden en vier gewonden. MAANDAG Zomerzorg: Ver. van Oud-leerlingen der Ambachtsschool. Spr. H. A. Somberg over de Afrika-rels van de Fokker F 27 Friendship. 8 uur nam. DINSDAG Pieterskerk: Holland Festival Gem. Toonkunstkoor en Concertgebouworkest. „Hohe Messe". 7.45 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfsuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. Lindestraat, hoek Resedastraat. Straat- predlklng Open Deur-werk Hervormde Ge meente. Waalse Kerk: Pauze-concert Theo ten Hooven (orgel) en mei. C. A. de Groot (alt) 1 uur nam. DONDERDAG Breestraat 19: Jaarvergadering Leidse Chr. Oranjevereniging. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Stadhuis: Lustrum Koksschool. Défilé militaire troepen. 10.30 uur voorm. Stadhuisplein: Lustrum Koksschool. Taptoe. 9 uur nam. UVS-terreinLustrum Koksschool. Voet balwedstrijd Ned. Mil. Landmachtteam Quick Boys. 6.30 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Evangelisatiesamenkomst „Licht over Leiden". 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht (grote zaal): Evangeliepre diking „Licht over Leiden". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk: 1011 u. voorm. Bijbelstudie; 11 uur ds. B .Slond van Den Haag. Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Station (halte H.T.M.): Wandeling Ned. Chr. Reisver. door Kyfhoek en Bierlap. 1.45 uur nam. Lakenhal: K. en O.-rondleiding Jan v. Goyen-tentoonstelling. 3 uur nam. ZONDAG Den Burcht (grote zaal): Evangeliepre diking „Licht over Lelden". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's getuigen. 5.30 uur nam. DE BIOSCOPEN Studio „Een gentleman wordt geen sheriff". (Alle leeftijden). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Nachtclub Zum Silbermond". (18 jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 u.; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „Liebe Jazz und Ubermut". (Alle leeftijden). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur: zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: ..Les héros sont fatigués". (18 laar). Lido „La doles vita". (18 Jaar). Da- gelijks 2.30 en 8 uur. Trianon „Vrouwenjagers". (18 jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex „De koningin van planeet Venus" (14 Jaar), Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: Notre Dame de Paris" \stra- (heater Wassenaar Zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur Lemmy caution in het mysterie der twee vrouwen (18 Jaar). Maandag, dinsdag, woensdag 8 uur: „The iron petticoat" (14 Jaar). Donderdag 8 uur: „Morgen ls te laat" (14 Jaar). Zondag en woensdag 2.30 uur: „De Goudzoekers". (Alle leeftyden). TENTOONSTELLINGEN Academie: Lustrumtentoonstelling werk van Nederlandse schilders. (Tot 10 lull) Boerhaavezalen (Vrouwenkerksteeg) Tentoonstelling Lelds Kunstcentrum Werkdagen 25 en 79 uur nam.; zon dag 25 uur nam. (t/m 1 Juli). 7.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18. 18.15 In the South-East. 19.00 Twintig vragen. 19.30 Koorzang. 21.00 Nws. 21.15 Lezing. 21.45 Gevar. muz. 2.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Gevar. muziek. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. en progr. v d. arb. 13.00 Lichte muz. 13.15 Cricket test match. 13.30 Nws. en crlcketuitsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 V. d. kind. 14.P1 V. d. vrouw. (Om 14.30 nws.) 15.00 Dans muz. (15.30 Nws.) 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitsl. races en verz.progr. 17.30 Nws. en samen zang. 18.00 Wimbledon. 18.29 Weerber., nws. en act. 18.35 Cricket test match. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. 19125 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Gevar. progr. 20.30 spel. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Nws. en gevar. muz. 21.30 Nws. en hoor- Nordwestdeutsclier Rundfunk, 309 m. 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws.. 13.15 Ork.conc. 16.05 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Plano recital. 17.45 Amus.muz. 19.00 Nws. 19.20 Gevar. muz. 21.15 Gram. 21.45 Ns. 23.15 Ork.conc. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en Gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.35 Gram. 14.10 Kamermuz. 14.40 Gram. 17.00 Ka mermuz. 18.30 Operamuz. 19.16 Gram. 19.20 Knapenkoor. 20.05 Kamermuz. 21.50 Gram. 23.13 Gram. 23.52-24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gram. 14.00 Idem. 15.00 Kunstprogr. 15.55 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Gram. 16.45 Lie deren. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Lichte muz. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d. Jeugd. 18.20 V. d. sold. 18.45 Tour de France. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Lezing. 20.00 V. d. vrouw. 22.00 Nws. 22.15 Pianorecital 22.55-23.00 Nws. 484 in.: 12.02 Lichte muz. 12.15 Plano- muz. 12.30 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.03 Gram. 14.45 Ork.conc. 15.30 Gram. 16.07 Dansmuz 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.50 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 21.45 Gram. 22.55 Nws. Hortus Botanicus: Tentoonstelling he dendaagse Nederlandse beeldhouwkunst. Lakenhal: Jan van Goyententoonstel- llng. (tot 27 lull) Rijksmuseum voor de geschiedenis der NatuurwetenschappenEinthovententoon- stelling. Werkdagen 10-4 uur. 's zondags 1-4 uur nam. (t.e.m. 31 Juli). RUksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Huls en huisraad ln de Griekse en Romeinse oudheid" (Tm. 3 lull) Lakenhal: Verzameling dr. A. Welcker. Werkdagen 10-17 uur; zondags 13-17 uur. (Tot 27 Juli). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. BJJ geen gehoor bJJ Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bei op dokters telefoon 22222. (Advertentie) WEERRAPPORTEN (Vaa hedenmorgen 7 nor) Sq 3 s» s -S tó gS fc 3 S Éls S Amsterdam Den Helder Ypenburg VLisslngeu Eelde De Bilt Twenthe Eindhoven Z -Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berhjn Frankfurt Mtlnchen Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh bew. geh. bew. geh. bew. hall oe w zwaar bew regen hail bew geh. bew. geh. bew. geh. bew. licht bew geh. bew. mist zwaar bew half bew onbewolkt half bew. regen geh. bew. licht bew. half bew. zwaar bew regen zwaar bew. onbpwo half bew. regenbul onbewolkt onbewolkt onbewolkt n 8 26 14 n 12 22 14 n 7 26 14 n 7 24 14 nnw 7 25 13 nnw 3 26 15 nnw 4 27 13 nnw 4 28 15 11W 4 27 14 ozo 3 16 12 nnw 4 22 10 W-sttl 30 17 o 2 24 16 nnw 6 17 9 no 4 27 13 nnw 1 27 14 n 5 25 15 n 5 27 15 w 2 23 17 w.stll 21 13 nnw 2 26 16 nnw 2 28 16 nno 4 29 15 w 6 25 13 w 2 17 14 n 1 19 14 ono 1 19 13 wnw 3 26 17 w 2 27 13 no 2 25 16 W.stll 30 20 wzw 2 28 19 no 2 26 18 n 2 29 16 w.stll 29 15 w.stll 32 19

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2