LEIDSE KAMPIOENSCHAPPEN EEN SAAIE VERTONING Herman Timme haalt Rome-limiet tijdens de drielanden- tienkamp Dini Hobers in vijfkamp tweede Mackayen Buchholz imponeerden door snelle overwinningen Lady Sarah Fitzallan Howard - de beste amazone te Enschede MAANDAG 27 JUNI 1960 Het teas te warm (Van onze atletietunedewerker) Ging iedereen dit heerlijk warme week-einde zo veel mogelijk verkoeling zoeken in het water, zy die büzonder gesteld waren op een Leidse atletiektitel kon men deze twee dagen rond de snikhete sintelbaan in de Leidse Hont aantreffen. Het waren er echter niet veel. Vooral gisteren lieten velen de kans op een medaille of een recordverbetering maar eens voorbij gaan, hoogstwaarschijnlijk, omdat een duik in de verfrissende golven hen ditmaal meer aanstond. Begrijpelijk werden de open Leidse kampioenschappen 1960 er dan ook niet aantrekkelijker op. Het is zelfs een „saaie boel" geweest, praktisch zonder hoogtepunten. De 32-jarige meubelmaker Rinus van Es (AV-Holland) echter, maakt daar een uitzondering op. De polsstokhoog springer, die twee jaar uit de roulatie is geweest, scheerde over de 3.80 m, nog altijd een topverrichting in ons land. Scheren was het eigenlijk niet, want Rinus zwaaide zich met zo'n ge mak over de lat. er zat zeker nog 20 cm „lucht" tussen, dat wij al haast aan het Nederlandse record gingen denken. De 4 meter heeft de Leidenaar echter niet kunnen overbruggen. Bij de 3.80 m blééf het, want zijn drie volgende pogingen om de 3.95 m te overmeesteren misluk ten. VIJF-TIEN RONDEN De 5000 m is hier normaliter veertien ronden. Of het betreffende jurylid, dat belast was met het ronden-bord. waar op het aantal nog af te leggen ronden staat aangegeven, nu bevangen werd door de hitte, of dat hij de „techniek" van het tellen nog niet geheel beheerst, een feit is, dat de Holland loper Piet de Haas en zijn tegenstanders nóg een ronde als toegift kregen toegewezen voor zij de prijzen in ontvangst moch ten nemen. De Haas zegevierde met ruim 120 m voorsprong op de Bataaf Gijs Rewijk, die vooral de eerste drie kilometer goed partij gaf. Tijden resp: 16.01.— en 16.17,4. MEESTE MEDAILLES BLEVEN „BINNEN" Er waren 45 titels te verdelen op deze open kampioenschappen, waarvoor dus ook atleten van buiten het district Leiden hadden ingeschreven. Achten twintig „gouden plakken" bleven binnen de veste van de Leidse atletiekvereni gingen, waarvan AV „Holland" er niet mind«T dan vijftien opeiste. De Bataven en S en L. uit Wassenaar kwamen elk tot drie triomfen. Het Wassenaarse sprintstentje van WIK, Truus Cruiming, alhoewel nog ju- niore, kwam gisteren voor het eerst uit op de 100 m dames. Zonder tegenstand kan men wel zeggen, roffelde ze in 12.5 naar een Leidse titel. Met deze verrich ting evenaarde zij het Leidse record, dat sinds 1929 nog altijd op naam staat van Rie Jutte, die in 1959 gezelschap kreeg van Gerda Kraan, die toen ook 12.5 noteerde. De 100 m meisjes A ging ook naar de WIK atlete, die er nu één tiende se conde langer over deed. Typisch, want Wieneke Witteman (Bataven) zat de rappe Truus dicht op de hielen. Bracht zij donderdag J.L een tijd van 12.9 op de klokken, zaterdag ging het nog sneller: 12 8, een nieuw olubrecord. NOGMAALS WIENEKE WITTEMAN Wieneke had er dit weekeinde kenne lijk wél zin in, want naast deze goede 100 m tijd, sleepte ze een eerste plaats op hoogspringen in de wacht (141 m) en stelde ze het clubrecord verspringen meisjes A scherper: 4.93% m. Joop van Leeuwen, Gijs Hoope en Jan Brandt (allen AV Holland) hebben het elkaar zo moeilijk mogelijk trachten te maken met die warmte. Hoope, had de eerste dag de beste conditie, vandaar dan ook dat hij op de 800 m na een bekeken race Van Leeuwen te snel af was. Voor beide lopers leverde de uit slag een persoonlijk record op: resp. 2 04.2 en 2.05.3. Cock Verkade (AAV '36) maakte de wedstijd, maar miste op de laatste meters de nodige snelheid: 2.04.6 Van Leeuwen kon gisteren het best tegen de hoge temperaturen. Jan Brandt volgde op de 1500 m jun. A. op twee seconden (4.14.4.16.doch Hoope had alle hoop op een tweede triomf maar laten varen: 4.21. SMIT STERKSTE SPRINTER Evenals bij de avondwedstrijden van AV Holland trok Kees Smit op de 200 m heren naar een eerste plaats en een tijd van 22-8. Carel van Venetiën kan de wedstrijdsport nog steeds niet van zich afzetten. Begrijpelijk overigens als er een tweede plaats in zit: 23. De 100 m was zonder meer een slappe vertoning met als snelste tijd 11.2. Ook deze krachtsinspanning staat op naam van Smit. Technische uitschieters wis ten wij te ontdekken bij het kogelstoten junioren A, waar geweldenaar Piet van de Kruk (AV '40. Delft), die keer op keer tegen heit nationaal jeugd-record van Kees Kooh (PP) aanleunt, de zes kilo 15.115 m van zich afdrukte. De V en L'er Kolleman kwam bij het hink-stap-springen tot 13.665 m. Selier (Holland) won zowel de 400 m (50.9), als de 800 m (158, persoonlijk record). UITSLAGEN Eerste prijswinnaars: 80 m. jun. C: René v. <L Water (Holl) 10.—. 60 m meisjes Ci Hakker (Meeuwen) 8.9. 100 m jun. B: Luitjes (Trekv.) 11.5. 80 m meisjes B: Klazinga (Celebes) 10 6; 2. Hennie Pauw (Sportief) 10.9. 100 m jun. A: 1. Blommestein (DOS) 11.8; 4. Eli Vermond (Holl.) 11.9. 300 m jun. A: Hoogeveen (AV '40) 37.7. 800 m. dames: 1. Wil Kraan (Bat.) 12.23.7; 2. Ton Homan (Bat.) 2.25.2. 600 m. jun. B: 1. Weverling (Sparta) 1.29.4; 2. Duyvestein (S. en L.) 1.29.8. 1500 m. heren: 1. Piet de Haas (Holl) 4.04.6 pers. ree.; 2. Skliba (LDA) 4.07.9; 3. Rein Verkade (AAV '36) 4.08.5. Technische nummers: Ver. meisjes B: 1. Hennie Pauw (Sportief) 4.79.2; 2. Klazinga (Cel) 4.73. Ver. jun. A: 1. Göbel (DOS) 6.025; 2. J. Niekerk (Bat.) 586. Ver. jun. B: 1. Piet v.d. Haak (Holl) 581; 2. Ton van Velzen (Bat) 5.77. Ver. jun. C: René v. d. Water (Holl) 5.51; 3. Piet Jagers (Holl) 4.96. Ver heren: Van Wageningen (Holl) 5.92 m. Ver dames: Lineke Zoet (MSV) 5.14. Ver meisjes A: Schroder (S. en L.) 5.07 m. Kogel dames: Duyn (DEM) 10.47.5 m; 3. Toos van Wijk (Sport.) 9.12 m. Kogel heren: Lugten (GAC) 12.68 m; 2. Teun van Opijnen (Holl) 11.65 m. Kogel jun- C. Ridder (AV '40) 11.64 m Kogel meisjes A: W. Leeuwen (S. en L.) 11.22 m; 2. T. v. d. Holst (MSV) 1044.5 m; 3. Hilde de Jong (Sport) 10.06.5 m. Hoog meisjes C: Noort (Sios) 1.26 m. Hoog jun. A: Göbel (DOS) 1.60.5 m. Hoog jun. B: Piet v. d. Haak (Holl) 1.66 m. Hoog heren: Jos de Romph (Holl) 1.59 5 m. Hoog jun. C: Heydanus (DOS) 1.58 m 2. René v. d. Water (Holl) 1.44.5 m. Hoog dames: Zoet (MSV) 1.44.5 m Hoog meisjes B: Hennie Pauw (Sport) 1.32 m; 2. Betsy Kikkert (Sport 1.32 m. Discus dames: Ria Hensing (Bat.) 3455 meter. Discus jun. B: Van Dijk (V. en L.) 33.07 m; 2. Leo van Vuuren (Holl) 33.04 m. Discus heren: Mol (Zwaluwen) 36-98 m; 3. Jan van Heek (Holl) 33.06 m. Discus meisjes A: W. Leeuwen (S. en L.) 27.35 m; 2. G. Verkerk (AAV '36) 26meiter. Amsterdam won Stedenontmoeting Amsterdam heeft zondagmiddag op de sintelbaan aan de Zuidlarenstraat in Den Haag voor een jaar beslag gelegd op de David van Deursenbeker, de inzet van de jaarlijkse ontmoeting tussen de dames- en herenatletiekploegen van Rotterdam, Amsterdam en Den Haag. Een sterke wind maakte gunstige pres taties op de sprintnummers onmogelijk. De technische nummers waren daaren tegen van goed gehalte. Vooral de pres tatie van de slanke Joke Bijleveld bij het verspringen mocht er zijn. De Haag se atlete sprong 6.19 meter. Joke Bijle veld was ook op de 100 meter te sterk voor haar tegenstandsters. Een dubbele overwinning behaalde ook de Rotterdamse reus Cees Koch. Bij het discuswerpen kwam hü na een prachtige serie van worpen rond de 54 meter, bij zijn laatste poging tot 54.86 meter en bij het kogelstoten was hij met 16.20 me ter, de Amsterdammer Van Wees 47 cm. de baas. Peter Nederhand liep op de 110 meter horden ondanks een „storm" te gen, nog een dragelijke 15.4 sec. Loes Boling was op het discuswerpen met 45.39 meter opnieuw te sterk voor de Ne derlandse recordhoudster Corry Huygen, die 45.22 meter wierp. De 800 meter heren werd in de laatste 100 meter in een verbitterd sprintduel beslist in het voordeel van de gebronsde Wim Essajas, die Aad Steylen en Mein- dert Blankenstein resp. naar de 2e en 3e plaats verwees. De tijden waren overi gens zeer matig: 1.57.8. 1.57.9 en 1.58. De einduitslag was: 1. Amsterdam 223 pnt., 2. Den Haag 198 pnt., 3. Rotterdam 159 pnt. Het is hem dan toch gelukt. De 26- jarige verzekeringsinspecteur uit Maas tricht, Herman Timme, kwam tijdens de driélandenweds t rijd tienkamp en vijfkamp, tussen de ploegen van Ne derland, Groot-Brittannië en België, die zaterdag en gisteren op het Gemeente lijke Sportpark aan de Kruislaan in Amsterdam zijn gehouden, boven de zo zeer begeerde „Rome-limiet" van 6750 punten. Herman Timme vergaar de zelfs 6787 punten en zo heeft Neder land in hem een tweede tienkamper, die men kan voordragen aan het Ne derlands Olympisch Comité. Na vijf nummers op de eerste dag stond Timme met een totaal van 3857 pnt., 55 punten voor op zijn beste pres tatie van een jaar geleden in Vlaardin- gen. Maar wanneer men weet, dat hij toen slechts tot 6398 punten kwam, is voor een ieder wel duidelijk dat de Rot terdamse Maastrichtenaar niet in een al te rooskleurige stemming naar zijn hotel terugging, temeer daareen sterke wind in de rug hem had geholpen aan een sterke tijd van 10.9 sec. op de 100 meter. Diezelfde wind bezorgde hem echter op de 400 meter een teleurstel ling. Insiders waren het er dan ook lang niet over eens of hij de limiet wel zou halen. Fris als Hoen Maar de volgende dag kwam Herman Timme fris als een hoentje terug. Gecoached door zijn vriend en rivaal, de geblesseerde Eef Kamerbeek bleef hij op de 110 meter horden onder zijn beste tijd (15.1), terwijl het discuswerpen weer slechter ging (41.55 meter. Daarna volgde twee bijzonder goede verrichtin gen namelijk 3.60 meter polshoog en een voor zijn doen formidabele speerworp van 54.07 meter. Toen was er geen vuiltje meer aan de lucht en was een tijd van 4 min. 55 sec. op de 1500 m. ruim voldoende voor een totaal van 6750 punten. Rondetijden van 80 seconden zouden hem via Amsterdam naar Rome brengen en na 800 meter in 2 min. 45 sec. verliep alles volgens plan. Toen kwam er een inzinking: 1200 meter in 4 min. 0.2 sec. en schreeuwde het handjevol toeschouwers en officials zich de kelen schor om Timme aan zijn tijd te helpen. Een stevige eindsprint, eigen lijk een beetje te laat ingezet, zorgde voor 4 min. 53.3 sec. Herman Timme kwam handen tekort om alle felicita ties in ontvangst te nemen. Toen de voorzitter van de KNAU, de heer Ad. Paulen de prijzen uitreikte en de drie Nederlandse atleten samengepakt op het bovenste schavotje stonden ver zuchtte Herman Timme: „Dit is nog erger dan een hele tienkamp tezamen". De Belg Leo Marien eindigde op de tweede plaats en zorgde met 6223 pun ten voor een nieuwe Belgisch record (oud 6181 pnt.), terwijl de Haarlemmer Jelle Doornbosch met 5920 punten slechts vijf punten van zijn beste pres tatie bleef en op de derde plaats ein digde. De totalen van Timme, Doorn bosch en Thissen (met 5245 pnt. negen de en laatste in de rangschikking) wa ren voldoende voor ëen eerste plaats in het landenklassement (17. 952 pnt.). Tweede werd België (17.497), derde Groot-Brittannië (16.747 pnt.). Britse hinde De landenwedstrijd bij de dames werd een zege voor Groot-Brittannië Dat Ir Kips gehuldigd In een zeer geanimeerde bijeenkomst is zondagmiddag in het clubgebouw van HBS - de vereniging waarvan hij sinds 1895 lid is - oud KNVB-voorzitter ir. J. W. Kips gehuldigd ter gelegenheid van zijn 80e verjaardag. KNVB-praeses A. L. M. Schroder was de eerste spreker in dit gezelschap van grote sportleiders uit het heden en het verleden. Hij prees zijn grote voorgan ger vooral omdat deze reeds vele tien tallen jaren geleden - in de beginperiode van de sport bijna nog - al heeft begre pen dat sport een bijzonder grote sociale waarde zou krijgen. Een hoogtepunt van deze bijeenkomst, die de KNVB, de Afdeling Den Haag van de KNVB en HBS, de jarige aan boden, volgde tijdens de toespraak van mr. J. Dankelman - vele jaren doelman van het eerste elftal van HW en thans voorzitter van de Afdeling Den Haag van de KNVB en wethouder van de ge meente 's-Gravenhage - toen deze aan kondigde dat B. en W. van Den Haag de vitale oud-voorzitter de zilveren me daille van de stad hadden geschonken. Ir. J. W. Kips is de eerste Hagenaar die voor zijn verdienste voor de sport op deze wijze wordt onderscheiden. HERMAN TIMME land heeft de winst vooral te danken aan de bijzondere verrichtingen van de 20-jarige Londense typiste Mary Bignal, die licht en speels als een hinde haar vijf nummers afwerkte. Haar totaal van 4641 punten was onbereikbaar voor onze Dini Hobers en Toos Mutter. Verbluf fend was vooral de 6.19 meter ver van de blauwogige „Miss Allrounder" zoals zij in haar land genoemd wordt. Een prestatie, die zij bereikte na een eerste poging van 6.17 meter en na vier num mers. Ongetwijfeld is de jonge bakkers dochter uit Wells (Somersett) een van de grootste troeven voor de Olympische Spelen op dit nummer, want nog geen twee weken geleden versloeg zij de beste Russische dames in Moskou. De blonde Drentse sportleidster Dini Hobers eindigde als tweede met 4354 punten, waarmede zij nog 140 punten verwijderd bleef van haar verrichting in Stockholm. Zwakke nummers blijven vooral de loopnummers, de 200 meter en de 80 meter horden. Vooruitgang boekte Dini Hobers bij het verspringen met een sprong van 5.78 meter. Toos Mutter, die voor de vierde maal een vijf kamp bestreed verbeterde haar per soonlijke prestatie met 111 punten, na melijk gisteren in Amsterdam 4245 pun ten tegen 4134 punten in Eindhoven. Toos eindigde op de vierde plaats. In het landenklassement werden de Neder landse meisjes tweede, achter Groot- Brittannië, maar ruim voor België. Njord voorgedragen voor Rome Het bestuur van de Nederlandse Roeibond zal aan het Nederlands Olympisch Comité voorstellen de Vier met stuurman van Njord uit te zenden naar de Olympische roei- wedstrijden die eind augustus op het meer van Albano, dat op ruim 20 km van Rome is gelegen, wor den gehouden. Over de eventuele uitzending van andere ploegen zal te zijner tijd worden beslist. Njord kwam gisteren in Duisburg niet tot een zege. De Nederlandse dubbel twee, Co RentmeesterPeter Bakker, die verleden week tijdens de wedstrijden op de Bos baan voor een nieuw baanrecord zorgde, heeft zich zondag ook te Duisburg de sterkste getoond. In de finale van dit nummer had de Willem 3-Maas combi natie eigenlijk alleen strijd te leveren met de Belgen Lemaire en Higny. Rentmeester werd voorts in de finale van het skiffnummer derde achter de Duitser Von Groddeck en Hill. Marian Luderus, de Nederlandse skiffkam pioene, werd tweede achter de Oóstber- lijnse skiffeuse Gisela Jaeger. Niettemin hebben de Leidse studenten voortreffelijk geroeid. In het bijzonder als men bedenkt, dat Stelma nog last had van een schouderblessure en Moer man kort voor de start van de voorwed strijd op zondagmorgen (om 7 uur en Njord was een uur rijden van de roei- baan ingekwartierd) zijn hoofd stootte, waarbij nogal wat pleisters aan te pas moesten komen. De finale van de Oude Vier werd ge wonnen door de prachtig roeiende Ratsenburg/Kiel-combinatie, die als Duitslands grootste troef voor de Olym pische roeiwedstrijden evenwel opgaat in een Acht. Achter Ratsenburg/Kiel kwamen op een meter afstand de Euro pese kampioen Germania en Njord. De Germania-ploeg klopte Njord met een tafje. Bijzonder spijtig voor Njord is het feit, dat het Nederlands Olympisch Comité de eis heeft gesteld, dat in de Leidse Oude Vier voor de Spelen stuurman Van der Linde moet worden vervangen. Van der Linde is te zwaar en ziet geen kans zijn gewicht terug te brengen tot 50 kg. Als pleister op de wonde mag v. d. Linde echter wel mee naar de interna tionale regatta te Luzern en zal zijn 14-jarig broertje worden aangezocht om de Njord-Vier tijdens de Olympische Spelen te sturen. ZWEMMEN BERGMAN TWEEMAAL TWEEDE De Leidse zwemmer W. W. Bergman (De Zijl) is in de afgelopen dagen twee maal tweede geworden in wedstrijden over langere afstanden. Zaterdag dook onze stadgenoot met ruim 400 anderen in de Amstel bij Ouderkerk. Twee kilo meter verder werd de balans opge maakt. Daar bleek, dat Bergman tweede was geworden in de vrije slag heren, achter Vriend van Het IJ. De overige uitslagen waren: Dames: 1. Ada de Haan. Heren: 1. Van Oest (Het IJ). Vrije slag dames: 1. Judith de Nijs (Naarden). De orga nisatie kon geen tijden opgeven. Gisteren zwom de Leidenaar twee ki lometer in de Nieuwe Zeehaven te Zaan dam. Hij werd bij de heren tweede ach ter J. Bontekoe <HPC>. Tijd winnaar 26.33.2. Tijd Bergman 27.20.3. Toch tikte Bergman eerst als derde aan, want Corrie Schimmel, die bij de dames won, was met haar 27.15.5 nog sneller. De HPC'er Bontekoe had een dag te voren ook gewonnen in het Rarinxma Kanaal te Leeuwarden, waar hij de drie kilometer had gezwommen in 39.09.0. Bij de dames was Dini Koopman van de Zwemvereniging Naarden de snelste ge weest in 43.38.8. Haar clubgenote Marianne Heems kerk won in het zwembad Havenzicht te Enschede zaterdagmiddag zowel de 1000 meter vrije slag, als de 1000 meter schoolslag. Op de vrije slag versloeg zij haar zusje Ineke en op de schoolslag was Anselien Holtkamp van Weusthag haar grootste rivale. HENGELSPORT KNG hield haar eerste wedstrijd in de Ringvaart te Aalsmeer. De vangst was slecht: Uitslag: D. Hoogstraten 15 st., 882 gr., tevens winnaar van 2 wisselbekers; 2. A. Flippo 560 gr.; 3. P. Benning 497 gr., tevens winnaar van de wisselbeker voor de zwaarste vis; 4. H. v. d. Kaaij 441 gr.; 5. C. W. v. Es 431 gr.; 6. P. v. Egmond 387 gr.; 7. F. Flippo 344 gr.; 8. J. Ligtvoet 320 gr.; 9. P Neuteboom 259 gr.; 10. J. Vermond 240 gr. Wimbledonhampioensehappen Dc verrassingen, die Wimbledon zo aantrekkelijk kunnen maken, zijn uitgebleven. Alle spelers en speelsters, die op grond van hun prestaties geplaatst waren in het enkelspel, hebben zich kunnen handhaven. Al hebben zij nog niet allemaal de kwartfinales bereikt. Want ook zaterdag trad Pluvius weer als spelbreker op en moesten verschillende partijen worden on derbroken en andere worden ver schoven naar maandag. Maar in de partijen, die wel werden gespeeld, handhaafden zich de „gro ten". De sterkste speler van Austra lië: Neale Fraser, had slechts drie sets nodig (62, 6—3, 62) om zijn landgenoot Candy te overmeesteren en Laver mocht dan een set verliezen te gen de Fransman Darmon, ook hij kwam geen enkele maal in gevaar (62, 26, 61, 86). Australië heeft een goede kans met drie man bü de laatste acht vertegenwoordigd te zijn als Emerson vandaag van Llamas wint De man die de meeste tegenstand had te overwinnen, was de Indiase spe ler Ramathan Krishnan, die bijna twee uur op de baan stond om Ian Vermaak te verslaan. Het lukte hem, maar met meer moeite dan de cijfers: 36, 86, 60, 57, 62 doen vermoeden. Ook de Verenigde Staten heeft twee man by de laatste acht. Barry Mackay en Earl Buchholz. Beide spelers impo neerden door snelle overwinningen. Vooral de 19-jarige Buchholz was uit stekend in vorm en het is dan ook nog lang niet zeker, of Fraser, die in de volgende ronde de jonge Amerikaan zal ontmoeten, de kwartfinales zal over leven. De andere wedstrijd voor de kwart finales gaat tussen Mackay en Pie- trangeli. De tegenstanders van Krish nan en Laver zijn nog niet bekend. De enige onverwachte uitslag kwam zaterdag voor bij het herendubbelspel, waarin de Italianen Pietrangeli en Si- rola als derde geplaatst wegge- smasht werden door de Mexicaans- Amerikaanse gelegenheidscombinatie Osuna-Ralston. De cijfers waren: 46, 8—6, 4—6. 6—3, 6—0. Darlene Hard tenslotte verscheen nog even op de baan om de afgebroken partij voor de vierde ronde van het dames enkelspel tegen de Russische Dmitrieva af te ronden. Binnen enkele minuten bouwde zij haar 10 voor sprong in de derde en beslissende set uit tot 61, waarmee de laatste Rus sische vertegenwoordigster uit de en kelspelen verdwenen is. Groene band heren voor Ier Setvmns Hayes Lady Sarah Fitzallan Howard is op de derde dag van het CHI te Enschede tot de beste amazone uitgeroepen. Zij nam gisteren de groene band over van Ute Richter uit Duitsland, die haar goede prestaties van de beide eerste dagen zag overtroffen door de Engelse. Lady Fitzallan en Fraulein Richter be reikten in den landenmatch vrijwel het zelfde resultaat, maar de beslissing viel in de slotwedstrijd van het CHI, die de jonge Engelse amazone op buitenge woon fraaie wijze won. Zij bracht met de Hunter Oorskiet het jachtspringconcours om de Prijs van de stad Almelo op haar naam vóór de beste ruiter van dit concours de Ier Seamus Hayes, die met Killrush bui tengewoon snel was, doch een fout op een der hindernissen maakte, waardoor hij zeven strafseconden opliep. Zijn prestaties op de drie dagen van het CHI waren echter van dien aard dat zijn groene band niet in gevaar is gekomen. Britse zege In het internationale springconcours om de Grote Prijs van de stad Enschede, welke zaterdagmiddag werd gehouden behaalden de leden van de Engelse equipe een grote overwinning. Luite nant kolonel J. A. Talbot Ponsonby reed in de barrage, waarin 17 ruiters uitkwamen, met Red Port het 330 me ter lange parcours, dat 6 hindernissen van maximaal 1.50 meter hoog telde, zonder fouten in 37.5 seconden. Zijn prestatie werd echter nog verbeterd door zyn landgenote Lady Sarah Fitzallan Howard, die Oorskiet twee seconden HKV landskampioen Op wel zeer overtuigende wyze heeft HKV revanche genomen voor de 10-4- nederlaag, welke het destijds na een zeer onfortuinlijke wedstrijd in Amster dam tegen Westerkwartier leed en waardoor een beslissingswedstrijd nood zakelijk was geworden. Deze ontmoeting werd gisteren in Utrecht gespeeld. Reeds in de eerste helft bleken de Ha genaars over een betere ploeg te be schikken, doch in deze periode bood Westerkwartier nog behoorlijk tegen stand. Met de rust 32 voor HKV was dan ook nog van alles mo gelijk. In de tweede helft werd de hoofdstedelijke ploeg echter volkomen weggevaagd. Binnen een kwartier liep HKV tot 62 uit en na een tegendoel punt van de Amsterdammers was er helemaal geen houden meer aan. Wes terkwartier werd geheel overspeeld en met 123 won HKV in grootse stijl deze beslissingswedstrijd. Een tweede succes voor het district Zuid-Holland, dat ook reeds in de jaarlijkse ontmoeting Noord Zuid, uitslag 410, heeft aangetoond, dat het met de Noordhollandse hego- monie geheel gedaan is! FLUKS WERD TWEEDE IN ZEIST Op de seriewedstrijden van Tovers te Zeist behaalde Fluks met een combina tie van het eerste en tweede twaalftal gisteren een tweede prijs. De eerste wed strijd tegen BI. Wit 2 uit Amsterdam werd verloren met 21, doch daarna wonnen onze stadgenoten van resp. Sa- mos uit Utrecht met 21 en MEO uit Amsterdam met 31. Ook de A-junioren van de roodwitten wonnen tweemaal, nl. van Bl.-Wit en van Amersfoort, beide keren met 4—0. Zij verloren van Samos met 42 en legden, na strafworpen, beslag op de derde prijs. De B-junioren namen even eens deel aan dit toernooi, dat in een prachtige bosrijke omgeving plaats vond. Dit team won van Vogel met 31, doch verloor verder van Nieuw-Flora (Haarlem) met 20 en van Biko (Bilt- hoven) met 21 en viel niet in de prij zen. Competitie CKB Hoewel de competitie nog niet in alle klassen is beëindigd met name in de lagere klassen en bij de junioren beschouwend we de strijd om de CKB- titel toch als het sluitstuk. Het heeft tussen R'dam Zuid en DK OD toch nog meer gespannen dan we verwacht hadden. De Rotterdammers wonnen in Heelsum met 46 en een gelijkspel was zaterdag dus voldoende. Een beslissingswedstrijd heeft lange tijd in de lucht gehangen. Wel nam RZ met 20 de leiding, maar de twee volgende aanvalsvakken van RZ waren er vol komen uit. Voor rust kwam DKOD aan 21 en daarna niet alleen op gelijke voet, maar zelfs op 23. Pas 7 min. voor tijd werd de Rotterdamse titel een feit, want de 33 stand werd daarna niet meer gewijzigd. Vooral technisch was RZ beter en de titel is dan ook naar onze smaak, bij de juiste club te rechtgekomen. BEKERSTRIJD Ook de bekerfinales zijn gespeeld. In groep I (hoofd- en le-klassers) was Pernix met 6 reserves bij voorbaat een geslagen ploeg. Het wekte dan ook wel verbazing, dat Pernix tegen het volle dige VES bij rust leidde met 23. Ton Tieleman, H. v. d. Vegte en Chris Sie- mons waren de makers van de doelpun ten. Ook na rust bleef het in de grote hitte een slappe vertoning. VES bracht toen het meeste enthousiasme op en won met 73 op regelmatige wijze verdiend de beker. De beker voor groep II (lagere klas sen) is in Noordwijk terecht gekomen. Fluks 2 was beduidend sterker dan het Delftse Excelsior 3, dat bij rust reeds tegen een 31 achterstand opkeek. Ook hier werd de eindstand 7—3 en kwam de begeerde trophee verdiend bij de Noordwijkers terecht. Een van de bekendste figuren uit de Engelse voetbalwereld, de oud-aan voerder van Arsenal en van het Engelse elftal Charles Buchan is in een dorpje bij Monte Carlo overleden. Hij werkte aan verscheidene tijd schriften en dagbladen mede en was ook verbonden aan de BBC. Ook De Baronie won van Veloeitas: 10 Baronie heeft hetzelfde gedaan als Xerxes en Veloeitas verslagen in de be slissingscompetitie voor de tweede divi sie, zij het ook met de matige cijfers van 10. Baronie en Xerxes moeten het dus zondag a.s., op het DFC-terrein, uit vechten wie van de twee volgend jaar verder mag gaan in betaald voetbal. sneller rond stuurde (35.3). Deze zeer goede tijden werden door de andere rui ters niet meer overtroffen, vooral ook omdat de Ieren nogal veel fouten maak ten. Onze landgenoot Wiel Hendrickx was de grote pechvogel. Hij maakte in het eerste parcours de beste tijd, maar in de barrage werd Bijoux door driemaal weigeren uitgeschakeld. In het springconcours voor équipes van twee ruiters, waarbij ieder 8 hin dernissen moest nemen plaatsten de Ieren Hayes met Killrush en Fitzpatrick met High Society zich als nummer één door een foutloos parcours af te leggen. Ben Arts met Hella en Wiel Hendrickx met Bijoux bleven strafpuntloos, zij wa ren echter 0.9 seconde langzamer. Landenstrijd De landenwedstrijd voor de vertegen woordigende équipes was een Ierse over winning. Killrush en High Society wa ren hier de matchwinnaars, zij gingen snel met korte sprongen over de hin dernissen. Willie Scheeren had met Baltimore nog een kans om de Neder landse équipe gelijk te brengen met de Engelsen, maar het paard ging te snel, werd vlak en dat kostte Scheeren acht straf punten. Fitzpatrick en Hayes maakten daarna nog uit wie de individuele prijs in ont vangst zou nemen. Over het verkorte parcours maakte Hayes bij de laatste hindernis een fout. Fitzpatrick sprong feilloos zodat de jonge Ierse rijder deze prijswon. Tot slot van het concours werd het jachtspringconcours om de Grote Prys van de stad Almelo verre den, dat weer een prachtige overwin ning werd voor Lady Fitzallan Howard, die een tijd maakte van 72 seconden. Oorskiet ging zonder fouten over de hmdprnissen. Weliswaar had Hayes met Killrush in recordtijd het parcours afge legd, namelijk in 66.9 seconden, maar helaas raakte hü de laatste hindernis, die afviel, hetgeen hem op zeven straf seconden kwam te staan. Hü werd ech ter een uitstekende tweede. AUTOMOBILISME Triomf van Ferrari in Le Mans De 24-uursrit van Le Mans is een grote triomf geworden voor Ferrari, dat niet alleen de race won, maar bovendien zes wagens onder de eerste zeven had. Slechts de Engelsen Salvadori-Clark slaagden erin met hun Aston Martin een bres te slaan in de suprematie van de Italiaanse „vloot". Zij legden beslag op de derde plaats. Door deze overmacht der Ferrari's met aan het hoofd de Belgische journalist Paul Frère en zün co-equiper, de Grand Prixrüder Olivier Gendebien, die ten slotte een onbedreigde overwinning be haalden, is het een eentonige wedstrijd geworden, die door slechts 25 van de 55 gestarte wagens werd uitgereden. Aanvankelijk gaf de Maserati-equipe van Masten Gregory en Chuck Daigh de toon aan. Na 82 ronden moesten zü ech ter een pitstop maken en toen daarna de wagen alle diensten weigerde, kregen de Ferrari's de strüd volledig in han den. Door deze overwinning heeft Ferrari de leiding in het klassement voor het Wereldkampioenschap sportwagens (mer ken) overgenomen van Porsche, dat slechts met twee van de zes gestarte wagens de finish haalde en dat nog als elfde (Linge-Walter) en twaalfde (Barth-Seidl) Ofschoon er wel enkele ongelukjes zün gebeurd, heeft niemand enige verwon ding opgelopen. Een groot pluspunt van deze 24-uursrit. Het klassement voor de sportwagens luidt: 1. Frère-Gendebien (Ferrari) 4217.527 km. (gem. 175.730 km. per uur), 2. Ro- driguez-Pillette (Ferrari) 4163.666 km.; 3. Salvadori-Clark (Aston Martin) 4117.708 km. School-softball (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagmiddag werden op het UVS- terrein, onder auspiciën van de Ge meentelijke Schoolsportcommissi, de jaarlijkse schoolsoftball-wedstrüden ge houden. Ondanks de nogal hoge tempe ratuur is het toernooi bijzonder vlot en sportief verlopen en kunnen de organi satoren, alsmede de deelnemers, terug zien op een zeer geslaagde sportdag. De jongensploeg van het Rembrandt Lyceum behaalde, evenals vorig jaar, ongeslagen het kampioenschap. Dat deze sterke ploeg aanmerkelijk méér tegen stand ondervond dan vorig jaar, is een verheugend verschijnsel en wüst erop, dat ook andere ploegen zich intensiever op deze wedstrijden hebben voorbereid. In de finale boden de ploegen van de ULO Pieterskerkstraat en het Rijnlands Lyceum de kampioensploeg dapper te genstand, doch zy moesten uiteindelük met de 2e en 3e plaats genoegen nemen. Het kampioenschap bij de meisjes werd ook nu weer op gedecideerde wüze be haald door de ploeg van het Gymna sium. In de finale werd het Rembrandt Lyceum met 16-6 verslagen. Met een enkel woord dankte de heer Adriaansche na afloop alle medewer kers (sters) en reikte aan de aanvoer ders van de winnende ploegen een fraaie zilveren medaille uit. De uitslagen luidden: Poule A: Chr. Lyceum—Rembrandt Lyceum 79, Or. Nassau ULO-Chr. Ly ceum 014, Rembr. Lceum-Or. Nassau ULO 10—1. Poule B: U.T.S.-Pietersk.str. ULO 1 10, Pietersk.str. ULOGymnasium 10- 3, GymnasiumU.T.S. 124. Poule C: ULO PlesmanlaanLyc. Bo- naventura 9—8, Lyc. Bon.—Rünlands Lyceum 216, ULO PlesmanlaanRijnl. Lyceum 69. Poule C: Rünl. LyceumChr Lys. Al phen 144, Chr. Lyc. AlphenULO Plesmanlaan 33, Lyc. BonChr. Lyc. Alphen 74. Poule D (meisjes)Rembrandt Lyc. ULO Pietersk.str. 143, ULO Pieters- kerkstr.Agnes Lyceum 311, Agnes LyceumRembrandt Lyceum 89. Poule E (meisjes)GymnasiumULO Plesmanlaan 71. Finale (jongens)Rembrandt Lyc. ULO Pieterskerkstr. 64, ULO Pieters- kerkstr.Rünlands Lyc. 11—8, Rijn lands Lyc—Rembrandt Lyc. 11. Finale (meisjes): Rembrandt Lyceum- Gymnasium 616. Einduitslag (jongens)1. Rembrandt Lyceum (3 punten), 2. ULO Pieters kerkstr. (2 punten), 3. Rijnlands Ly ceum (1 punt). Meisjes: 1. Gymnasium (2 punten), 2. Rembrandt Lyceum 1 punt).

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14