HAIROS II was onweerstaanbaar Enropees Circuit en won Guldemond verspeelde zijn eerste plaats! Vermoeide oranjeploeg verloor met 3—1 in Mexico City y De Grote Prijs der Lage Landen Verrassende zege vail Altai in Grote Prijs van Den Haag Vrijwel alle spelers bleven beneden hun normale vorm MAANDAG 27 JUNI 1960 (Van onze medewerker) Hairos II, onbetwist de beste onder de Europese dravers, zowel over 1600, 2000 als 2600 meter, liet gisteren te Duindigt geen enkele twijfel aan zijn meesterschap bestaan. In verband met het risico van de pas genezen verwonding liep hij buiten weddenschappen. Bij de start van de 14 deelnemers wilde de Fransman Kaid D jammer genoeg niet aanpakken en belandde geheel achter aan. Ook Typhoon kreeg een veel terreinkostende fout. Tarantella (Leeuwenkamp) nam het com mando op zich en werd zeer dichtbij gevolgd door La Coulonces en Pompe Trickson. Geersen had met Hairos II een prima start en had spoedig aansluiting aan het veld. Aan de overzijde sprong Tarantella weg en kwam La Coulonces aan het hoofd, terwijl Jeannot (J. Kruithof) nu tweede lag voor Pompe Trickson, Magallan II en Quicksilver S. Na anderhalve baanronde ging Hairos II naar voren en kort voor de bovenbocht ging de hengst soms vier dik om alles heen. Wat hij daarna in het rechte eind liet zien was magistraal; onweerstaan baar in perfecte draf ging hij onder laaiend enthousiasme naar een prachtige 1.20.- zege. De Zweed Pompe Trickson (G. Nordin), werd tweede, de Fransen La Coulonces (Gougeot) derde en Honoré II (Simonard) vierde. Eervol was de vijfde plaats van Typhoon (Strooper), die na zijn fout sterk terugkwam en zesde Quicksilver S (Wageningen jr.). Door deze zege werd Hairos II Europees drafkampioen, daar zijn puntentotaal (17) niet meer is in te halen. Het hoofdnummer voor de volbloeds, om de Grote Prys van Den Haag, gaf een fraaie strijd tussen de 12 deelnemers. Na de start kwamen Comet, Sir Carston, Sambo en Phrolic op één lijn als leiders voorbü de tribune. Het tempo was snel en hevig de strijd om de leiding, die Comet veroverde. By het ingaan van de rechte lijn lag deze nog op de leidersplaats, doch toen viel Mangala (Van Dijk) aan en nam de kop. Cornet viel terug, maar uit het achtervolgende veld maakte de Oostenrijkse import Altai (Kanmerzelt) zich los en deze zegevierde op zekere wijze met 3 lengten. Op vele lengten werd Marialva II derde, 3/4 lengte voor Arklow Rock. In de openingsdraverij nam Walnut Erebus (Hof) de kop voor Windy Ha nover en Woudsnip S. De laatste ging aan de overzijde naar het hoofd, doch werd uitgeschakeld, evenals Welti. Daarna ging Walnut naar een onbe dreigde 1.28.6 zege, daar Windy Hano ver bij een aanval op de leider van de benen raakte, dat hem de tweede plaats kostte, die nu door Walter Mitty werd ingenomen. In de Rolandprijs liet de 3-jarige Belg Ravioli <W. Martens) even zien wat hij in zijn mars heeft en finishte als eerste in 1.22.- km.-tijd! Ysselmonde, met Smit op de sulky, die lange tijd had gepoogd de Belg te houden, had op het laatst absoluut geen reserve meer, zodat hij op foto de tweede plaats moest afstaan aan Yssel (Van Dooyeweerd). In de O Marijke-prijs toonde Xuthus T (E. Kruithof) zijn vorm, door zonder veel omslag in 1.22.5 km.-tijd te zege vieren. Wilschot (Jo v. d. Berg), die nog een aanval waagde, raakte van de benen, doch kon zijn tweede plaats toch nog redden voor Victrix V. Bij de 2-jarige dravers won N. Oos- ting verrassend met Zuleika in een goede 1.31.1 km.-tijd. Zegérus Th. Hol- landia (Geersen) raakte door een fout uit de strijd en Zipporah Scotch werd tweede voor Zus van Spencer Gay. Voor Vainqueur (Jo v. d. Berg) bleek de afstand van 2500 meter in de Derna- prijs juist iets te lang. Voortdurend lag hij op kop, maar bleek toch niet op gewassen tegen de aanval van Walter Hollandia (Geersen), die wel een ga loppade maakte, maar toch in 1.23.1 als eerste finishte. Vainqueur moest zelfs de tweede plaats nog afstaan aan Vite Hollandia (Woudstra). Bij de amateurs voerde Walter Pluto (Tuzee) na twee valse starts het veld aan, doch voor de tribune had Xiphon L (Zeeman) de leiding en lag Thea Drabbe, die later werd uitgeschakeld op de derde plaats. Halverwege het rechte eind had de leider zijn kruit Hairos II naar Amerika Eigenaar A. Voordouw, uit Oegst- geest, was uiteraard erg tevreden over de prestatie van Hairos II. Had hij het verwachtf „Ja", klonk het verrassend. „Het paard was in goede vorm en als het geen hin der zou hebben van de wond, moest Hairos winnen. Gisteren bleek dat hij geen pijn meer in het been had en daarom hebben we hem laten lopen. Weliswaar buiten wedden schappen, voor het geval er toch nog iets scheef zou gaan". Hairos II is nu dus Europees kampioen. Met nog drie races voor de boeg. Of de heer Voor- douw de hengst ook daarin zal laten startenNiet in Berlijn, maar wel in Rome en Milaan. En na Rome gaat hij met Geersen naar Amerika, waar hij op 20 en 27 augustus in de beroemde dra verijen op de Roosevelt Raceway uitkomt. Hairos 2 op weg naar de zege in de Grote Prijs der Lage Landen. Achter het Nederlandse paard de Zweed Pompe Trickson. verschoten en de eindsprint van Wal ter Pluto resulteerde in een 1.25.- zege. Tweede werd Wise Guy voor Xiphon L. Imponerend was de wijze waarop Theo Messidor het slotnummer won. Als enige op 2060 meter gestart, met een handicap van 60 meter aan de kop- paarden, wist Eerenberg met Theo een fraaie zege te behalen. Verrassend was de tweede plaats van Urubu S <B. de Jong) vóór Moutonnet (Vergav). Jammer was het dat bij de tweeja rige volbloeds de start zo slecht werd gegeven, dat enige paarden, onder wie de favoriet Djebal ernstig werden be nadeeld. Sir Carston (v.d. Kraats) bleef met 3 lengten de baas over Sisse Sol- fero (Pije), die een halslengte voor Sorella (Van Dijk) bleef. PAARDESPORT Upie Scott won in Hamburg Het Otto Klos Rennen in Hamburg is zondag gewonnen door het Neder lands paard Upie Scott, gereden door Nol Heskes. Deze draverij ging over 2000 meter en was gedoteerd met 12.000 mark. De tijd van de winnaar was 1 min. 20.4 sec. De race was een dub bel succes voor Stal Arctic uit Noot dorp, want nummer twee was Our Frisco, die gereden werd door een Duitse pikeur Hans Heitmann jr. Frisco's kilometertijd was 1.20.5. Het betekende de derde Nederlandse zege in deze Duitse klassieker. In 1955 zegevierde Peterhof, in 1958 Tommy Mars. Jan Notermans op transferlijst International Jan Notermans en Wil ly Schmidt willen van club veranderen. Beide spelers zijn op verzoek op de transferlijst van Fortuna '54 opgeno men. De Limburgse ere-divisieclub heeft voorts op de transferlijst geplaatst Henk Angenent, Tonnie Liebregts, Camille Gijzel en André Ravenstein. Drie boksers naar Olympische Spelen Het bestuur van de Nederlandse Boks- bond heeft, in overleg met de nationale technische afdeling en bondstrainer Theo Huizenaar, bij het NOC drie bok sers voorgedragen voor afvaardiging naar de Olympische Spelen. De voorgestelde inschrijving luidt: Lichtgewicht: Wim Gerlach uit Gro ningen (nationaal kampioen weiter- gewicht) Bantamgewicht: Jan de Rooy uit Amsterdam (nationaal kam pioen (vedergewicht); Zwaarwelterge- wicht: Bas van Duivenbode uit Amster dam (nationaal kampioen middenge- wicht). De uitslagen van de rennen luiden: Het Van Brienen's Memoriaal: 1. Sir Ronald (H. J. v. d. Kraats): 2. Slsse Sol- fero; 3. Sorella. Tot.: wi. f9.10, pl. f3.60, f2.70, gek. f37.50, cov. f3.40. Grote Prijs van Den Haag: 1. Altai (A. Kammerzelt); 2. Mangala; 3. Marialva II. Tot.: wi. f 10.10, pl. f4.—, f3.40, f2.50, gek. f 24.50, cov. f 9.50. De draverijen: Mac Klnley-prijs: 1. Walnut Erebus J. Hof) (1.28.6); 2. Walter Mitty; 3. Windy Hanover. Tot.: wi. f 12.20. pl. f3.40. f 1.70 f2.30, gek. f9.10, cov. f4.30. Roland-prijs1. Ravioli (W. F. Martens) (1.22); 2. Yssel; 3. Ysselmonde. Tot.: wi. f2.10, pl f 1.20, f 1.30, fl.10, gek. f5.10, cov. f 4.90. O Marijke-prijs: 1. Xuthus T. (E. Kruit hof) (1.22.5); 2. Wilschot: 3. Victrix V. Tot.: wi. f 2.—. pl. f 1.40, f 1.40, f 1.80, gek. f2.90. cov. f 3.5f Grote Prijs der Lage Landen: 1. Hairos - - ("buiten Coulonces;'4. Honore'll. Tot.: wi. 18. II (W. H. Geersen) (b pen» (1.20); 2 Pompe Trickson; pl. f 2.70, f 1.80, f2.10, gek. f23.60, cov. f5.90. Deberus-prijs: 1. Zuleika (N. Oosting) (1.31.1); 2. Zipporah Scotch; 3. Zus van Spencer Gay. Tot.: wi. f 11.20, pl. f4.30, f3.60, f2.60, gek. f 26.50, cov. f 12.80. Derna-prijs: 1. Walter Hollandia (W. H. Geersen) (1.23.1); 2. Vite Hollandia; 3. Valngueur. Tot.: wi. f 2.80, pl f 1.30, f 1.40. f 1.30, gek. f6.30, cov. f5.50. Amateur-kampoenschap 2: 1. Walter Pluto (H. Tuzee) (1.25.8); 2. Wise Goy; 3. Xiphon L. Tot.: wi. f4.30, pl. f 1.70. f 1.90 gek. f5 40; cov. f5.60. Don Frisco-prijs: 1. Theo Messidor (F J. Eerenberg) (1.20.4); 2 Urubu S; 3. Moutonnet. Tot.: wi. f3.50. pl. f 1.50, f2 50, f 1.50. gek. f 16.40, cov. f9.90. Totalisatoromzet f288.671,50. Zeilwedstrijden op W esteinderplassen (Van onze zeilmedewerker) De organisatoren van de Westeinder- zeilwedstrijden hadden geen beter weer kunnen bedenken. Het was werkelijk zeilweer zonder weerga. Een krachtige wind bracht soms koppen op de golven. Maar de felle zon maakte echter, dat de kletsnatte zeilers voor de wind weer goed konden drogen. Ieder jaar neemt het aantal inschrijvingen voor deze wedstrijden toe. Dat is wel te verklaren uit het feit, dat de Westeinderplas één van de grootste zeilmeren van Neder land is. Men heeft op zo'n wedstrijd water de ruimte. Door de grote kruis- rakken bestaat er meer mogelijkheid om de tegenstanders kwijt te raken. Een groot veld Flying Dutchmen verscheen zaterdag aan de startlijn. Al na het eerste kruisvak lag het veld ver uit elkaar. Ulrik Jager kwam gelijk met D. H. Bellinga op het voordewindserak, maar Jager planeerde in het volgende rak met enorme snelheid weg. De uitslag van zaterdag was dus 1. Ulrik Jager, 2. D. H. Bellinga en 3. G. A. S. Jongeneel. F. Laagwater zeilde zondagmorgen een voortreffelijke wedstrijd. Ulrik Jager moest ditmaal met de tweede plaats ge noegen nemen. J. Stenhuis bracht het tot de derde plaats. Ulrik Jager, echte Fries als hij is, liet het er zondagmiddag niet bij zitten. Ditmaal moest Laagwater als tweede finishen achter de spiegel van Ulrik Jager. De derde plaats was voor G. A. S. Jongeneel. In de Draken- klasse is de inschrijving dit jaar zeer klein. Toch werd er fel gevaren. De Jongh werd twee keer één en eenmaal tweede. Drs J. Bier behaalde twee twee de plaatsen en één eerste plaats. A. Warners had zondag geen gelukkige dag. Door protesten werd hij van beide races uitgesloten. De Vrijheidsklasse gaf ook weer bijzonder veel strijd te zien. S. de Jong kwam zaterdagmiddag als over winnaar door de finish gevolgd door P. de Reuver en J. Rompke de Vries. Na een verwoede strijd met Antoon van Balkom kwam Fred Imhoff in het laat ste kruisvak aan de leiding. Van Balkom werd tweede en J. Graafland derde. Zondagmiddag werd er fel gezeild in de kopgroep en men wisselde voort durend van plaats. N. de Jong kreeg pas in het laatste rak de leiding, die lange tijd in handen was geweest van A. G. M. Bakker. Fred Imhoff werd derde. G. Biesot leverde in de Pampusklasse weer een bijzondere prestatie. Driemaal voer hy als eerste over de eindstreep. Ton Amons in de Sternklasse en A. J. van Beekum in de Twaalfvoetsjollen- klasse hadden eenzelfde resultaat als Biesot. A. A. Taselaar was met zijn nieuwe schip zaterdagmiddag heer en meester in de 16 m2 streepklasse. J. Blonk, eveneens met een nieuw schip, werd tweede. Zondag waren beide races een overwinning voor W. Spaargaren. De wedstrijden worden volgende week voortgezet. Geluk speelde rol in Kieler TT oche (Van onze zeilmedewerker) In het afgelopen weekeinde werden op de Kieler Förde de 6de en 7de race gezeild, waarmee de Kieler Woche beëindigd werd. Het was een zeilweek, die praktisch iedere dag ander weer cn een andere wind te zien gaf. Vooral op de laatste twee dagen heeft geluk een rol gespeeld. Zaterdag was de wind in de aanvang van de wed strijd vrij krachtig om dan plotse ling sterk af te flauwen. Zeilers vooral met zwaarweertuigen waren hiervan vanzelfsprekend de dupe. O.a. Koos de Jong trif dit lot, evenals Wim Guldemond. Nog sterker zelfs: het heeft Wim Gul demond waarschijnlijk de hoofdprijs in de 12 M2 Shaerpies gekost. Op zondag was het zoals dat bij noordoostelijke wind immer het geval is op de Kieler Förde onbetrouwbaar weer. Er waren plekken met wind en plekken met een absolute windstilte. Bovendien zwaaide het briesje, dat er zo af en toe woei, steeds tussen oost en noord op en neer. Zo was het bijv. bij de start van de Finnjollen voor iedere geroutineerde zei ler duidelijk, dat in het eerste kruisrak na de start een bakboordslag naar de wal van Schilksee, een klein vissers dorpje, het enig juiste was. Maar een tergend langzame windschifting deed alle zeilers die dit weloverwogen gedaan hadden, in de achterhoede belanden. De over het algemeen zwakke broeders ken den hun weelde niet, ver vóór de cracks in de kop van het veld! Draken In verband met de aanstaande Dra gon Gold Cup op het IJsselmeer hebben wij ook met zeer grote interesse het eindduel gadegeslagen tussen Kroonprins Constantijn van Griekenland en de Ar gentijnse Drakenzeiler J. A. Salas Cha ves. Omdat beiden begin juli in Muiden aanwezig zullen zijn. De Kroonprins werd in de wedstrijd van zaterdag derde en zondag vierde, terwijl de Argentijn tweede en zevende werd. Dit was ge noeg om met 3323 punten de hoofdprijs in de wacht te slepen, want de prins be- Ijle lucht en hoge temperaturen Het Nederlands elftal heeft zondagmiddag in Mexico City voor 68.000 toeschouwers de eerste en zonder twijfel moeilijkste wedstrijd van de tournee naar de West verdiend met 31 verloren van de nationale Mexicaanse ploeg. Bij de rust hadden onze landgenoten reeds een achterstand van 1—0. Het enige Nederlandse doelpunt werd kort voor het einde gescoord door linksbinnen Cor van der Gijp. De wedstrijd werd gespeeld op een zeer effectvol, droog veld onder vooral voor de Nederlanders bijzonder ongunstige klimatologische omstandigheden. De zon brandde meedogenloos en de ijle lucht vergde bovendien veel van het uithoudingsvermogen van de oranjeploeg. Na een uitvoerig openingsceremonieel verrichtte Tonny van der Linden om kwart over twaalf plaatselijke tijd de af trap. Nederland ging direct in de aan val en uit een voorzet van Swart schoot Cor van der Gijp de bal naast het doel. Henk Groot, die rechtsbinnen speelde, plaatste kort daarop de bal in de han den van doelman Morelos. Het eerste hachelijk moment voor het Nederlandse doel ontstond bij een vrije schop tegen de Nederlanders, maar het gevaar loste zich vanzelf op. toen de bal naast het doel werd geschoten. Pieters Graafland moest daarna meer in actie komen, vooral ook doordat de achterhoede vaak slordig ingreep en bo vendien soms nerveus reageerde op de Mexicaanse aanvallen, die geenszins van gevaar ontbloot waren. Pieters Graaf land weerde zich in deze periode uit stekend en was er voornamelijk debet aan. dat de Mexicaanse schutters niet tot scoren konden komen. Rijvers zwak Het spel golfde van doel tot doel, maar groot gevaar ontstond er noch aan de ene, noch aan de andere zijde van het speelveld. De Nederlandse voorhoede mankeerde het vooral aan stootkracht, hetgeen voor een belangrijk deel te wij ten was aan het zwakke spel van Rij vers, die ditmaal als linksbuiten ope reerde en vaak slecht plaatste. Op rechts brak debutant Swart enkele ma len goed door. Van zijn schoen kwamen ook enkele goed gerichte schoten die doelman Morelos echter op bekwame wijze onschadelijk maakte. Halverwege de eerste helft werd Pie ters Graafland na een scrimmage voor zijn doel gepasseerd, maar Kees Kuys greep resoluut in en slaagde erin. op de doellijn, een doelpunt te verijdelen. In de 31ste minuut kwam echter het Mexicaanse doelpunt tot stand dat reeds lang in de ijle lucht zweefde. Het werd gescoord door midvoor Hector uit een voorzet van Diaz: 10. In het nauw Mexico putte uit dit succes de nodige kracht, drukte Nederland meer en meer terug in de verdediging, die door gebrek aan tegenaanvallen meer en meer in het nauw kwam. Alleen Van der Linden en Groot kwamen nog enkele keren in ac tie en vuurden ook wel. maar hun acties bleven zonder resultaat. Het Mexicaanse overwicht hield ook in de tweede helft aan en dat leidde tenslotte elf minuten na de rust tot een voorsprong van 20 voor de Mexicanen Nu werd het doelpunt gemaakt door Diaz. Kort na dit voor Nederland ongeluk kige moment werd de geblesseerde Ton ny van der Linden vervangen door Piet Kruiver, die daarmee zijn rentree in het nationale elftal maakte. Een gelukkige rentree, want met hem kwam er dade lijk meer vaart in het Nederlandse aan- valsspel. Kruiver was echter niet geluk kig met zijn schoten, evenmin trouwens als Cor van der Gijp die voor open doel een fraai kans miste. Mexico nam het initiatief echter weer spoedig over en linksbuiten Quintanar bracht met een ver schot Pieters Graaf land in het geweer. Quintanar werd bij deze aanvalsactie geblesseerd en moest zich laten vervangen. Misverstand Een misverstand tussen Cor van der Hart en Roel Wiersma had na 31 mi nuten spelen in de tweede helft tot ge volg, dat de Mexicanen hun voorsprong tot 0 konden uitbouwen en daarmee tevens hun overwinning veilig stelden. Het was invaller Gonzales, die van dit misverstand profiteerde en ook hij werd evenals zijn medespelers uitbundig door het enthousiaste publiek toegejuicht. Ook Swart had inmiddels echter zijn plaats in de aanvalslinle moeten af staan. Kerkhoffs kwam in zijn plaats en onderscheidde zich al spoedig met een fraaie kopbal. Nederland kwam in de slotfase steeds meer in de aanval en acht minuten voor tijd zag Cor van der Gijp eindelijk kans om de eer te red den: 3—1. Een goede pass van Kerkhoffs schonk Kruiver daarna de gelegenheid om de achterstand zelfs tot 32 te reduceren, maar op wonderbaarlijke wijze wisten de Mexicaanse verdedigers een tweede Ne derlandse doelpunt ten koste van een hoekschop te voorkomen. De Nederlanders bleven aanvallen maar in de score kwam geen wijziging meer. haalde totaal 3308 punten. De 6de race werd gewonnen door de Deen K. Peter sen met een gloednieuw schip en de 7de door Hans Ravenborg <D.), die als Duit se Olympische vertegenwoordiger alleen in de eerste en de laatste wedstrijd zijn klasse bewees. Ltz. I. A. Visser klom een behoorlijk eind omhoog in het klasse ment door een zeer fraaie vierde plaats in de 6de wedstrijd. Van de 17de plaats wist hij het klaar te spelen als vierde te eindigen hetgeen in een dergelijk veld een haast weergaloze prestatie is. Ver der is van de Marine Draken weinig goeds te melden. Slechte afspraken Wim Guldemond had met Vrouwe Fortuna wel bijzonder slechte afspraken gemaakt en zag daardoor zijn toch zelfs bij de aanvang van de laatste wedstrijd nog zeer grote kansen op de hoofdprijs in de 12 M2 Sharpies verloren gaan. On danks een te late start wist hij toch als eerste het kruisrak in te gaan. Maar toen de wind weg viel was het met Gul demond, die zwaarweerzeilen voer, vol komen gedaan. Hy eindigde als vijfde. De volgende dag was het nog slechter, toen werd hij 9de. Zijn broer Cor Gul demond ging het nog slechter af, name lijk resp. 8ste en 10de. De Duitser E. Döring won de hoofdprijs. De Holland se Staréquipe werd zaterdag na een uiterst zware en moeilijke wedstrijd zes de achter Straulino (It.), Bruno Splieth, T. Clabburn (Eng.), dr. Pisani (Fr.) en dr. P. Hansohm. Maar de zondag wedstrijd, die gewon nen werd door Bruno Splieth met als tweede Straulino, leverde voor Maas- Scheffer niet meer dan een 22ste plaats op. Met dat al heeft Maas in het to taalklassement naar onze berekening toch een 5de plaats, hetgeen een zeer fraai resultaat is. Dan de Finnjollen. Hier had Koos de Jong het zeker niet gemakkelijk. Het waren typische wedstrijden, waarin een lichte en ervaren eenmanszwaardboot- zeiler winst kan boeken. Dat bleek wel uit het feit dat Elvström tweemaal 2de werd achter zijn leerling Henny Wind (Den.). De Jong werd resp. achtste en zesde en bezet in het totaal de 3de plaats. Een bewijs toch wel van de we reldklasse van de Rotterdammer. Olympische selectie Over de Olympische slectie hadden wi) nog een lang gesprek met Paul Elvström en de eertyds bekende Drakenzeiler Tommi Thomson, temeer omdat kwes ties zoals inzake Koos de Jong gerezen, ook in vele andere landen aan de orde zyn. Elvström en Thomsen met hun grote (Olympische) ervaring hadden on afhankelijk van elkaar dezelfde mening: Houdt de selectie in het jaar vóór de Spelen en wijs dan iemand aan. Die man kan dan verder trainen en wedstrij den varen naar eigen verkiezing. Nu met al die narigheden en intriges ko men de zeilers naar Napels met kapotte zenuwen. Pessimist Nadat Van Est als een der laat ste gestarte rijders de ruim 27 km. lange tijdrit in de uitstekende tijd van 42 m. 29 s. als zevende had beëindigd, stapte hy nog donker der kijkend dan anders op de fles jes mineraalwater af. ,,Ik heb slecht gereden, verdraaid slecht gereden", mopperde hy. „Man, hoe kom je erbüwierpen enkele landgenoten hem tegen. ,,Je bent sneller geweest dan Baldini". Van Est keek de zegsman even aan en zei toen: „Nou dan kan Baldini niet fietsen Teleurstelling Het Nederlands elftal heeft over het geheel genomen ietwat teleurgesteld. Vrijwel alle spelers bleven beneden hun normale vorm, waaraan niet vreemd zyn de lange, vermoeiende reis, de te korte periode om te acclimatiseren, de ijle lucht en de hoge temperatuur. Bo vendien was de oranjeploeg vaak niet gelukkig, vooral niet met haar schoten. Zo loste Van der Linden, die overigens zeker niet boven de middelmaat uit kwam, in de eerste helft een geweldig hard en zuiver schot dat onhoudbaar scheen, maar waarop de Mexicaanse doelman Morelos een sensationele red ding verrichtte. COR VAN OER GIJP enige treffer Zilverstadtoclit De jaarlijkse „zilverstadtocht" van de Roel- en Zeilvereniging „Schieland" uit Rotterdam deed zaterdagavond 55 vaar tuigen de Schoonhovense haven bin nenlopen. Dit aantal was hoger dan vo rig jaar. De grootste prestatie werd ge leverd door de student Gerrit Pasolt uit i Rotterdam, in de groep wherry's en ka- I no's. Hij was vrijdag van Emmerik naar Kralingseveer gekanood, een tocht van 14 uur en was zaterdagmiddag doorge varen naar Schoonhoven. In totaal leg de hy 169 km af. Hij won daarmee glansrijk de prijs voor de verstkomende. In de groep motorboten werd C. Brand uit Leiden winnaar met 130 kilometer. Bij de kajuitzeiljachten was dit L. Ver hulst uit Den Haag met 55 kilometer en by de open zeiljachten A. J. Haven uit Sassenheim, die 108 kilometer aflegde. De prijs voor de boot die op het geheime tydstip binnenviel werd toegekend aan J. J. van Vliet uit Sassenheim. Doelman Pieters Graafland heeft een zeer goede wedstryd gespeeld. Hy rea geerde voortreffeiyk ondanks de handi cap van zwakke, weifelende verdedigers voor zich te hebben. In de middenlinie heeft Klaassens op zyn bekende manier gezwoegd en daarby veel nuttig werk verricht. Notermans en Van der Hart as sisteerden hem echter onvoldoende in zijn belangryke taak op het middenveld. Het sterkste deel van de voorhoede was de rechtervleugel, waarop Swart en later ook Kerkhoffs goed als interna tional debuteerden en Henk Groot ook tot een redelyke prestatie kwam. Kees Ryvers daarentegen was als linksbuiten een zwakke stee in het aan- valsblok dat tevergeefs trachtte de Me xicaanse verdediging te overrompelen. Ook Cor van der Gijp kon niet tot een Imponerende party komen. De vervanging van Van der Linden door Kruiver was bepaald geen ver zwakking. Mexico verdiende ontegen- zeglyk de overwinning door homogeen spel. maar miste de uitblinkers om tot een briljante party voetbal te kunnen komen. Onoverwinneiyk, neen, dat is dit Mexicaanse elftal stellig niet. De opstellingen waren: Mexico: doel: Morelos; achter: Villegas en Portugal; midden: Lemus, Cardenas en Janera; voor Diaz, Reyer, Hector (Gonzales). Ponce en Quintanar (Arrellano). Nederland: doel Pieters Graafland; achter: Wiersma en Kuys; midden: No termans, Van der Hart en Klaassens; voor: Swart (Kerkhoffs). Henk Groot, Van der Linden (Kruiver), Cor van der Gyp en Ryvers. De Amerikaan George Harrison heeft tydens zwemwedstryden te Los Angielos het wereldrecord 400 meter wisselslag persoonlijk verbeterd. Tijdens de series zwom hy deze afstand in 5 min. 5,3 sec., waarmee hy het oude re cord van de Schot Ian Black (gevestigd 6 juni 1959 te Cardiff) 3.5 sec. scherper stelde. Ook Gary Heinrich, die in dezelf de serie als tweede finishte, bleef met 5 min. 5,4 sec. ruim onder de tyd van Black. RONDE V-FRANKRIJK Etappes 3en4 ENGELAND Ca krt» Boulogne, surmer Etoples Berck StVolery-en-Coi X Bolbec SPont deToncor-vi O Pont Audemer 'ont TEveque ^Angervilte ^venoy _eee:

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13