Varkenshoeder en Zigeunerleven brachten weer een beste avond! Huldiging zeven jubilarissen bij uitreiking EHBO-diploma's Het vlot in Engeland niet met de recrutering van vrijwilligers ZATERDAG 25 JÜNI 1960 Operette-successen bij Toonkunst Niet circus Boltini Leidster Leny Stevens in bloemenschat Tijdens de kinderoperette-avond van de Maatschappij voor Toonkunst in de flink bezette Schouwburg zijn na elkaar opgevoerd „De Varkenshoeder", een zangspel van Saar Bessen, en „Zigeunerleven", op tekst van A. J. v. d. Knaap en muziek van A. Th. Vis. De „Varkenshoeder" is nog een van die goed-oude sprookjes, die er een moraal op nahouden. Toch wordt de deugd er niet in beloond, wel de ondeugd gestraft. „Zigeunerleven" vertoont wel de traditionele „happy ending", maar niet de inner lijke noodzaak leidt daartoe, maar de huiver voor een griezelig slot. Een zigeuner- hoofd wordt jia rechtspraak niet opgehangen „wegens kinderroof", omdat het ontbrekende stuk van overtuiging, het weggelopen en geenszins gestolen kind, op het kritieke moment zich komt aanmelden. In zo'n stuk ls niet het stuk als zoda nig het belangrijkst, maar gaat het om de tableaus daarin. Het is juist om die tableaus, om de toneelschikking, om het bont en kleurig gewemel van kinderen en kostuums, dat de leidster Leny Stevens terecht heeft verdiend om met een schat van bloemen te wor den gehuldigd. Af en toe zagen we ware schilderijen en eens leek het ons zelfs of een der schooiers van Murillo uit z'n lijst was gedeserteerd. In de muziek van Saar Bessem steekt een hedendaagse noot. Eigenlijk is ze maar quasi-modern, maar fris zeker en ook spiritueel. Toch kleeft er het bezwaar aan dat ze van de handeling afleidt. Zulke muziek moet óf door en door met de handeling verweven zijn of wel zoals in „Zigeunerleven" niets pretenderen dan illustratie en achter grond te zijn en niet de aandacht voor zichzelf op te eisen. Bij kinderverto ningen gaat het immers allereerst om het kijkspel. 22 spelers (ouderen tussen 12 en 16), het andere met 107 gerecruteerd uit de lagere schooljeugd). Het eerste is op het punt van verstaanbaarheid en vanwege moeilijker speelbaarheid niet zo onweerstaanbaar uit de verf geko men, dat iedereen in de zaal de logica geheel begrijpen kon. De handeling heeft zich op aantrek kelijke wijze aan het oog ontrold. Marja Brouwer heeft haar prinsesse-willetje écht voelbaar gemaakt, en in het doen en laten van Olowine Deketh als prins en hoeder heeft een heuse psychologi sche tekening gezeten. Loek Stevens heeft daarbij de pianopartij helder en met vakmanshanden als een vertelling op zichzelf doorgegeven. „Zigeunerleven" bleek opgebouwd op een veelheid van bekende motieven. Jammer was, dat de zigeuners geen exotischer plunje droegen. Overigens is er een overvloed geweest van leuke momenteel met soms bijpassende on waarschijnlijkheden als een stokoude De „Varkenshoeder" deed het met VOORWAARDELIJKE GEVANGENISSTRAF VOOR TWEE STUDENTEN Een sigarettenautomaat met een ka- pot-geslagen ruitje in de Korevaarstraat eigendom van de heer C. de Bok, zag er voor twee Leidse studenten zo verleide lijk uit, dat zij niet konden nalaten om er pl.m. 40 pakjes sigaretten uit te ha len. Tijdens deze handelingen waren de studenten echter gesnapt, met het ge volg dat zij zich thans moesten verant woorden voor de rechter. De officier van Justitie vond de dief stal in vereniging bewezen, waar bij hij wilde aannemen, dat het ruitje van te voren was gebroken omdat de heer De Bok 80 pakjes sigaretten miste. Hij wil de rekening houden met de blanco-straf bladen van de studenten, maar daar tegenover stelde hij de bijzondere on- sportiviteit. Hij eiste tegen elk f50, boete of 10 dagen gevangenisstraf en twee weken voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van twee jaar. Beide verdachten maakten echter be zwaar tegen de geldboete die zijzelf niet zouden kunnen betalen, doch waarvoor hun ouders dan zouden opdraaien. Het verwonderde de rechter zeer, dat geen bezwaar werd gemaakt tegen de voor waardelijke gevangenisstraf, daar dit een eventuele aanstelling na de studie tijd wel eens zou kunnen bemoeilijken. Hij vond dat de studenten de geldboete wel hadden verdiend en ook wel zouden kunnen betalen wanneer zij dit op iets anders uitsparen. De rechter veroor deelde elk conform de eis. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde II mej. H. de Vos (Bergen op Zoom)voor het semi-artsexamen mej. A. D. Donker (Rotterdam) en de heren C. P. N. Neefjes (Noordwijk), T. A. de Stoppelaar (Den Haag) en J. P. Visser (Den Haag). Geslaagd voor het artsexamen de he ren J. L. A. Boelen (Wassenaar). L. H. Schenkenberg van Mierop (Leiden) en R. T. R. Wentges (Rotterdam). BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Maria Helena, dr. van J. L. Arnoldus en S. Venema; Geertrulda Johanna, dr. van J. Duiker en M. v. Dommelen; Jo hanna Sophia, dr. van J. F. Breedeveld en H. Tuin; Margot Barbara Adriana, dr. van F. C. Visser en A. v. Hofwegen; Wijntje Wilhelmina, dr. van W. Kuijt en E. Kuijt; Arie Adrianus. zn. van W. L. J. Kom en J. v. Beerschoten; Ciprianus Wil helmus Maria, zn. van C. F. Straathof en T. C. J. van Diest; Johannes Ernst Chris- tlaan, zn. van E. A. H. Blansjaar en M. Haneveld. ONDERTROUWD W. Flanderhijn en M. Kokkedee; J. A. Renes en A. J. Vermeer; J. C. J. Caspers en P. A. van der Klaauw; J. M. A. Oomen en E. J. van der Hoeven; K. C. Vermont en J. M. J. van der Kaay; A. B. Hoexum en J. de Vos; J. P. Janssen en C. M. Com pter; S. L. T. J. van Agt en A. E. A. M. Ross; J. Smeele en S. van Es; L. W. Neu teboom en H. C. Jongeleen; T. A. Spies en C. M. Langerak; G. Holswllder en N. L. Segaar; C. Vijgeboom en A. van der Sluis; N. Hollebeek en A. Nijholt; J. van der Walle en P. Momberg; M. J. Zonne veld en W. van der Leek; L. Zwart en G. van der Kaay; T. Eradus en L. van Leeu wen; J. N. H. van der Laan en T. Bakker B. J. van Noord en J. J. Metiers; J. A. M. Verkleij en M. A. den Hollander; H. J. Siebert en G. C. W. van der Pol; A. G. van Tol en C. Bartsch; G. M. M. MarlJ celis en E. M. L. Hoogeveen. GETROUWD OVERLEDEN J. M. de Haas, 78 Jr., man; J. van Duij- venvoorde, een dag, zoon. burgervader met een meisjespiepstem. Enig was dat marktgeschreeuw en die koopman met ballonnen boven alles uit Wie denkt niet terug aan die heerlijk onbeholpen peuterdans op het eind? En aan de beer? En aardig waren alle andere dansen en de koorgezan gen. Koel, berekend en gedecideerd klonken de woorden uit de rechterlijke monden, maar een politiebrigade houdt met de spreektaal haar stand meer op dan met de koortaai! Het werd dus al met al weer bést ,,bü Toonkunst" en het was mr. Berg- meyer, die de slothonneurs waarnam, waarbij behalve mevr. Stevens ook Ada v. d. Bent voor haar fraai pianis tisch aandeel in de operette haar bloe mengarven ontving. V. De directeur van het Internationale Circus Show, de heer Toni Boltini, maakt er ons op attent, dat abusievelijk in een bericht van enkele dagen gele den de indruk is gewekt als zou het z.g. Circus Boltini zijn tournee hebben ge- Het is de heer J. Akkerman geweest, die door gebrek aan financiële middelen een einde heeft moeten maken aan de voorstellingen van zijn Circus Europa. De heer Boltini draait met zijn Inter nationale Circus Show nog op volle toe ren en hoopt in september a.s ook weer naar Leiden te komen. Dr. A. H. Kuipers Leids Hoogleraar Bü K.B. is met ingang van 1 juli a.s. dr. A. H. Kuipers benoemd tot hoog leraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Leidse Universiteit om onderwijs te geven in de Balto- Slavische talen. Dr. Kuipers, die de plaats zal inne men van prof. dr. C. H. van Schoone- veld (benoemd tot hoogleraar in Ameri ka) is geboren in 1919. Hij studeerde aan de Rijksuniversiteiten van Utrecht en Amsterdam, deed zijn doctoraal examen in de hoofdstad in 1948 en promoveerde aan Columbia-University op een proef schrift over het Kabardijns. Van 1951 tot 1955 was hij assistent van de hoog leraar voor de Slavistiek aan de Univer siteit van Brits-Columbia te Vancouver. Momenteel is hij wederom werkzaam aan Columbia University, waar hij Geor- gisch en Armeens doceert. Zijn publikaties liggen vooral op Kau- kasisch gebied. Ondanks de zomerse temperatuur was het St.-Antoniusclubhuis gisteravond geheel bezet met leden en genodigden voor de bijwoning van de jaarlijkse feestavond van de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Ver. voor EHBO tea gele genheid van de diploma-uitreiking, cur sus 1959'60 en de huldiging van zeven jubilarissen, die 25 jaar lid zijn. In zijn openingswoord, waarin hij allen van harte welkom heette, richtte de voorzitter, de heer J. D. Slegtenhorst, zich in het bijzonder tot dokter J. G. Bazuin, directeur van de GG en GD, de afgevaardigde van het hoofdbestuur, de heer M. J. Verwey, de docenten, dokter E. H. Kusen en dokter G. J. Kiers, de directeur van de Analistenschool, dr. L. T. Schonagen en afgevaardigden van de zusterverenigingen. In zijn toespraak wees dokter Bazuin met nadruk op het belang van een goede EHBO, die vele mensenlevens kan redden door tijdig en snel op te treden. In dit kader gaf spre ker enkele voorbeelden en wees hij o.m. op het feit, dat de jaarlijkse kinder sterfte door ongevallen beduidend groter is dan door ziekte. Het werk van de EHBO kan worden gezien als een vorm van naastenliefde, waarbij nog komt, dat de EHBO-er be sef en eerbied voor alles wat leeft en groeit wordt bijgebracht. Hierna traden niet minder dan 72 cursisten naar voren om uit handen van de heren Kusen en Kiers het pas ver worven diploma in ontvangst te nemen. Namens hen dankte de heer A. J. C. Hilgerson de docenten en instructeurs voor de wijze lessen. Hij liet zijn woor den met enige stoffelijke blijken van dank vergezeld gaan. Het feestelijke gedeelte van de avond werd verzorgd door het cabaretgezel schap „Varona", o.l.v. H. van Roon. Direct na de pauze volgde de huldiging van de Jubilarissen. Na een korte toespraak overhandigde de heer Verwey namens het hoofdbe stuur de Dr. Tilanus-draagmedaille in zilver aan de heren J. D. Slegtenhorst, H. van Nierop en D. Sloos als blijk van waardering voor het vele werk, dat zij in 25 jaar voor de EHBO hebben ver richt. Hierna mochten zij, evenals de heren P. H. Smittenaar, W. P. Sweris, H. Korswagen en W. M. van Leeuwen voor hun 25-jarig lidmaatschap een staande sigaretten-aansteker in ont vangst nemen. Na afloop volgde nog een gezellig sa menzijn met medewerking van „The Black Stars" o.l.v. G. de Zwart. Vierjarig jongetje aangereden De 4-jarige Ronald Verwer, wonende aan de Temminckstraat, is gistermid dag omstreeks halftwee bij het plotse ling oversteken van de Kanaalweg aan gereden door een motorfiets. De mo torrijder probeerde een aanrijding te vermijden, doch met zijn linkervoet raakte hij het jongetje. De E.H.D. bracht Ronald met een ernstige ver wonding aan de rechtervoet en een bloedende hoofdwond over naar het Academisch Ziekenhuis. Medische Dienst Voorschoten Dokter J. E. James, Leidseweg 51, tel. 2520. Wijkverpleeg ster: Gezondheidscentrum, tel. 2177. Oegstgeest Dokter Van Walchren, tel. 22030. Dokter Van der VlietDe Vries, tel. 22331. Wassenaar Dokter R. S. ten Cate, Burchtlaan 9. tel. 3027. Dokter J. C. de Neef, Wilhelminaplein 1, tel. 8303. Apotheken: Apotheek Siderius, Lang straat 86, tel. 2141. Leiderdorp Dokter P. van 't Wout, Hoofdstraat 40, tel. 30070. Warmond Dokter H. A. G. M. Wa lenkamp, tel. 01711 - 220. Zuster Min- derman, Herenweg 57, tel. 01711 - 879. OEGSTGEEST Belangrijke grondaankoop Het gemeentebestuur is met het R.-K. Kerkbestuur van de Parochie van de H.-Willibrordus tot overeenstemming gekomen met betrekking tot de aankoop van een deel der gronden van dit kerk bestuur gelegen tussen de Rijksweg en de Rhijngeesterstraatweg. Het betreft een oppervlakte van 11.34.85 ha. land alsmede de boerderij Rhijngeesterstraat weg 91, waarvan de koopsom overeen komstig het terzake uitgebrachte taxa tierapport f 291.222.bedraagt. Het ligt in de bedoeling van het R.-K. Kerkbestuur om in de toekomst op de grond, die zijn eigendom is gebleven, een Katholiek Centrum te ontwikkelen. In verband daarmede zal de gemeente vermijden de stichting van gebouwen, zoals theaters, bioscopen en dergelijke, welke niet in die omgeving passen of waarvan het gebruik tot scherpe tegen stellingen aanleiding kan geven. Over eengekomen wordt dat tegen de bouw van het Rijnlands Lyceum geen bezwaar bestaat. Dit lyceum, dat thans in een noodgebouw is ondergebracht, kan op de aangekochte grond een blijvend school gebouw stichten met mogelijkheden 7an uitbreiding en aanleg van sportterrein. WASSENAAR Aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen slaagde voor het kandidaats examen tandheelkunde onze plaatsge noot J. M. Hazenberg. Leidertlorpse raad nam snelle beslissingen Uitbreiding woningbouw Gisteravond vergaderde de raad van Leiderdorp en haaidelde de niet zo lange agenda in vlot tempo af. Van wethou der Kleiss was bericht van verhindering ontvangen. Bij de ingekomen Stukken was een verzoek van de Caltex om in het nieuwe uitbreidingsplan van de Zijl en Meyepolder grond te mogen kopen, om een service-station te vestigen. Het college, bij monde van burgemeester v. Diepeningen, adviseerde de raad hier over afwijzend te besluiten. Vooreerst betreft dit nog een uitbreidingsplan, waarvan de grond nog geen eigendom der gemeente is. Bovendien geven B. en W. dan nog de voorkeur aan een In woner der gemeente, die plannen heeft te zijner tijd een garagebedrijf en ser vice-station daar te vestigen. De voorzitter zei dan ook, dat de raad in deze zaak geen toezegging kan doen. Het verzoek werd afgewezen. De firma Joh. Noorlander en Zonen te Leiden zal onderhands opgedragen worden de toegewezen 17 woningwet woningen te bouwen voor f 218.050. Ook met het voorstel goedkopere wo ningen in deze sector te bouwen, kon de raad zich verenigen. Uit de aanmel dingen van de gegadigden bleek vooral de belangstelling voor de grotere een gezinswoningen, gezien het geringe prijs verschil met de kleinere. Dit bedraagt n.l. slechts f 500. De bedoeling van de bouw is te komen tot oplossing van het woningprobleemdus zullen eerst in aanmerking komen, diegeenen die be langstelling hebben voor de koop die op de woonlijst staan; vervolgens die der industrielijst, dan dorpsbewoners die ei genaar zyn van een klein huisje, maar groter zouden willen wonen en tenslotte die verloofde meisjes, wier verloofden elders werkzaam zijn. B. en W. over- we nu, gezien de ingekomen aanvragen een zo groot mogelijk aantal grotere woningen te bouwen. Bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten zal een vaste geld lening worden aangegaan groot f 101.000. Voor de bouw van 14 eengezinswoningen in afwijking van het uitbreidingsplan zal j de wethouder C. Meerburg de grond kunnen kopen voor f 80.500. De raad be skot tot het doen maken van een plan met kostenbegroting tot uitbreiding der kleedgelegenheid en tot uitbreiding der zwemgelegenheid, door het bijbouwen van een 50 meter bad. Op de vraag van de heer Andrik, of de mogelijkheid bestond, om dit 50- meterbad overdekt te maken, antwoord de de burgemeester, dat deze mogelijk heid overwogen zal worden. Het comité voor Bejaarden heeft subsidie verzocht en zal f. 0,50 per deelnemend oude van dagen ontvangen, met een minimum van f. 100, Gezien de steeds stijgende kosten, vroeg de heer Andrik of dit bedrag wel voldoende is. De voorzitter antwoordde dat het comité niet om verhoging heeft gevraagd. Met de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten zal een kasgeldlening worden aange gaan voor 3 maanden groot f. 350.000,—. G.S. hebben hun goedkeuring onthou den aan het „uitbreidingsplan in onder delen „Achthovenerweg", betreffende de gronden gelegen tussen de Rijn en de Achthovenerweg. Het openbaar groen en berm zal gewijzigd worden in die van woningbouw. B. en W. menen, dat hier zonder bezwaar een dubbel eengezinshuis De heer U. F. M. Dellaert (66). die volgende week afscheid neemt als directeur van de N.V. Lucht haven Schiphol, is gisteren zowel door de Belgische regering als door de KLM onderscheiden. ..Voor zijn langdurige en zeer vruchtdragende arbeid in het belang van de bur gerluchtvaart" overhandigde de di recteur van de KLM. de heer l. A. Aler hem de zilveren medaille van verdiensten van de maatschappij met oorkonde (bovenste foto). Te voren had de heer H. R. de Vleeschouwer. de Belgische consul- generaal in Amsterdam, de schei dende directeur de versierselen op de borst gespeld, welke behoren bij de benoeming tot Officier in de Kroonorde van België (onderste foto)» BELASTINGBEREKENING GAAT NAAR APELDOORN (Van onze Haagse redactie) De ponskaarten centrale van de Rijks belastingdienst in Den Haag, waar o.m. alle belastingaanslagen voor het land worden berekend, zal in de toekomst worden overgeplaatst naar Apeldoorn De centrale krijgt een plaats in het nieuwe belastingkantoor, dat in Apel doorn zal worden gebouwd. Dit gebouw gaat volgens de plannen bestaan uit een hoofdgebouw van vier verdiepingen twee vleugels van die verdiepingen. De Rijksgebouwendienst heeft reeds mach tiging om bouwgrond van de gemeente aan te kopen. De Apeldoomse belas tingdienst zal eveneens in het gebouw worden ondergebracht. Instelling van een sportraad De plaatselijke sportverenigingen heb ben de medewerking gevraagd tot het instellen van een sportraad, waarin zo wel het college van B. en W. als de sportverenigingen vertegenwoordigd zul len zijn. B. en W. zyn van mening, dat een instelling als hier bedoeld zeer nut- of bungalow kan worden gebouwd en omdat het ontwerp reeds 4 weken ter inzage op het Raadhuis heeft gelegen en geen bezwaren zijn binnengekomen, stellen B. en W. de raad voor aldus te besluiten. Bij de rondvraag wijst de heer Lolling nogmaals op het gedeelte aan de Mauritssingel, waar men nu over de grasstrook moet lopen. De voorzitter antwoordt, dat als daar het plan gereed gekomen is, B. en W. met een voorstel zullen komen. De heer Andrik vraagt of de zaak voor de volkstuinders al op schiet. De burgemeester antwoordt, dat de Rijkswaterstaat nu weer een werk heeft aanbesteed. Er zal 14.000 m3 grond In de gemeenteput, die mettertijd immers volkstuin zal worden, gestort worden. Ter gelegenheid van het uitkomen van de eerste grammofoonplaat van Bernard Haitink met het Concert gebouworkest heeft de dirigent in zijn woning te Laren muziekrecen senten. Concertgebouwdirectie, pers fotografen en vele anderen ont vangen. Bernard Haitink. zijn echt genote en hun tweejarig dochtertje Marianne waren in een beste stem ming. Prof. dr. J. D. Verlinde Bij K. b. is prof. dr. J. D. Verlinde, sinds 1947 buitengewoon hoogleraar, benoemd aan de Leidse Universiteit om onderwijs te geven in de microbiologie. Maar de regering heeft de tijd tot 1963 Het wil in Engeland met de rekrutering voor de strijdkrachten niet vlotten. De regering had beloofd dit jaar een eind te maken aan de dienst plicht, doch als het zo doorgaat, zal zij, aldus menen militaire deskun digen, gedwongen zijn een zekere mate van dienstplicht te handha ven. In de afgelopen twee jaar heeft de regering zich alle moeite gegeven met de werving van vrij willigers. De soldij is ho ger dan ooit in de Britse geschiedenis. Haastig zijn moderne kazernes en hui zen voor echtparen ge bouwd. Miljoenen zijn uit gegeven voor adverten tie-campagnes. Maar de jonge Brit van nu schijnt niet veel belangstelling te hebben voor het soldaten- vak. In de eerste vier maan den van dit jaar hebben zich voor de drie takken van dienst slechts 16.388 vrijwilligers gemeld en dat was bijna 4.500 minder dan in de overeenkomsti ge periode van het vorig jaar! Het aantal aanmel dingen loopt maandelijks met ongeveer duizend te rug. Het komt de regering bijzonder ongelegen, dat deze teruggang zich voor doet in een tijd, dat En geland tracht om te scha kelen van grote strijd krachten, die in hoofd zaak uit dienstplichtigen bestaan, op kleine, ge stroomlijnde eenheden, die geheel bestaan uit vrijwilligers met een lang durig dienstverband. Een vijf-jaren-plan voor reorganisatie der defensie begon in 1957 en moet eind 1963 zijn voltooid. Het plan was de man kracht terug te brengen van ongeveer 720.000 tot iets minder dan 400.000. Bij dit totaal zou het le ger worden teruggebracht van 485.000 tot een mini mum van 165.000 vrijwil ligers met langdurig dienstverband, doch men zou tot 180.000 mogen gaan. Als de tendens van nu evenwel bestendigd blijft, moet worden be twijfeld of het aantal van 165.000 kan worden ge haald, laat staan 180.000. Nog steeds beweert de regering dat zij niet van plan is de dienstplicht in eer te herstellen. Politiek gezien zou deze stap im populair zijn. Het minis terie van Defensie heeft beweerd dat zij in het begin van 1963 het mini mum van 165.000 wel zal halen. Doch een woord voerder van het ministe rie voegde hieraan toe: „Wij houden de cijfers scherp in het oog". Militaire experts der Britse dagbladen zijn bijna eenstemmig van mening, dat een of ande re vorm van selectieve dienstplicht zal worden gekozen. Naar hun me ning zou de enige keuze zijn de strijdmacht van 55.000 man, die Engeland verplicht is voor onbe paalde tijd in Duitsland te handhaven, te be snoeien. WARMOND Uitstapje personeel houthandel Het personeel van de N.V. Houthandel K. W. van der Willik jr. maakte weer het jaarlykse uitstapje. Deze keer ging de reis naar Rotterdam, waar 's mor gens een rondvaart door de havens werd gemaakt, 's Middags werd een bezoek ge bracht aan de „Floriade". Tegen de avond vertrok het gezelschap om koers te zetten naar Alphen aan den Rijn, waar gedineerd werd in „Avifauna". Het diner smaakt heerlijk, de stemming was opperbest. Hierna bestond gelegenheid het vogel park te bezichtigen. Er bestond echter meer belangstelling voor de speeltuin. 's Avonds laat was men weer terug in Warmond. WASSENAAR BURGERLIJKE STAND Geboren: Marieke A., dr. van G. J. Boven en A. Visser; Catharlna W.. dr. van J. C. Aalbers en T. A. M. Mooij: Robbert C.. zn. van B. H. Kerkhof! en M. S. Bou- drez. Ondertrouwd: L. J. A. Boelen en C. van Wissen; F. H. Zegers (Culemburg) en A. E. Borsboom; F. J. Morssinkhof en A. C. M. Pols; J. W. Dijckmeester en J. M. J. van Beers. Getrouwd: J. J. G. Hendrlx en H. M. L. de Roo; G. J. Roelands en H. B. W. Goor; W. F. Mekking en A. M. Vijftig- schild. Overleden: J. A. Scholtes, 79 Jr.; J. H. Janssen, 70 Jr.; A. Keizer, wed. van P. Klok. 84 Jr.; J. Dikkeschey, wed. van L. Wielders, 80 Jr. tig kan zijn voor de voorbereiding van allerlei beslissingen, die de sport raken. Het is de bedoeling dat de sportraad fungeert als adviserend orgaan. Ge dacht wordt aan de exploitatie der ge meentelijke sportterreinen, die zullen worden aangelegd. VARIA DE KIESPIJN VAN „SONJA" „Sonja", de veertien jarige wijfjesoli fant van Ouwehands Dierenpark, heeft kiespijn. Op advies van de parkarts dr. Gouda Quint uit Heelsum werd de hulp ingeroepen van een specialist in de per soon van professor Numan van de Vee artsenijschool te Utrecht. En wat aan vankelijk als een onmogelijkheid werd beschouwd, namelijk dat „Sonja" last zou hebben van een „melktandje", werd nu juist precies door professor Numan als de oorzaak aangewezen. Zo'n wisselaffaire kan bij een olifant soms wel een jaar duren. Enfin, die dik huiden doen immers alles in het groot. Wel moet „Sonja" van de professor op iets hards kauwen, net als onze peu ters wanneer zij tandjes krijgen. En „Sonja" doet dat inmiddels ook wel. Haar eetlust is namelijk wat toegeno men, al blijft het hoofdzakelijk beperkt tot kruiwagens vol malse slablaadjes. Maar toch gaat er tussendoor ook al een heerlijke knappende eiketak, prima voor het wisselkiesje, waarvan al een stuk is afgebroken. Overigens drinkt „Sonja" weer nor maal en heeft zij er ook weer aardig heid in om snoepjes en koekjes te schooieren bij de bezoekers. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 Juni Lendse Coöp. Groente- en Fruitveiling: per 100 kg.: Aardbeien 120-164. aardappelen 21-25, andijvie 7-16, doperwten 48-70, peulen 75- 125. snijbonen 95-130, stambonen 160- 195. tuinbonen 11-19. kroten 20-28. spits kool 5-9, postelein 11-25. rabarber 11-12, spinazie 13-22. tomaten 60-110, waspeen 13-28. Per 100 stuks: pruimen 90-115. bloemkool 15-47. komkommers 15-36. 6la 3-7. Per 100 bos: bospeen 19-35, kroten 10-12, selderij 4.80-8.20.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9