Koersverloop door buitenlandse aankopen nog steeds beïnvloed Kerkdiensten Leiden en omgeving Wie Amstel drinkt... doet unstige ontwikkeling in ons land is reeds verdisconteerd igericht 1 maart 1860 Zaterdag 25 juni 1960 Vijfde blad no. 30082 Vrijgekomen middelen liquide houden (Van onze financiële medewerker) jan de hausse op de Amsterdamse beurs is bij het schrijven van dit overzicht geen einde gekomen. Wel was de koersbeweging tot woensdag j.l. minder ierp omhoog gericht dan in de vorige week en voor enkele fondsen kwamen -tre noteringen uit de bus. De conjuncturele ontwikkeling in ons land is gunstig te noemen. Dit feit mag n echter niet zien als de hoofdoozzaak van de hausse. Van doorslaggevende Kkenis zqn toch wel de grote aankopen van buitenlandse zijde. De Amerikaanse legger en vooral de beleggingsmaatschappijen in de V.S. betalen grif de voor ditioneel Nederlandse begrippen hoge prijzen. Ook van Duitse en Zwitserse zijde rden steeds belangrijke aankopen gedaan. Is de Amerikaanse belegger het meest porteerd voor de internationale waarden, van Duitse en Zwitserse zijde zijn het tendien de goede lokale waarden en aandelen van kleinere industriële onder- ningen, die gretig worden gekocht. De buitenlandse waarderingsnormen, die een geheel andere basis berusten dan de Nederlandse zijn voor de koersvorming de Amsterdamse beurs van steeds meer betekenis geworden. )e totale omzet van de Nederlandse ïstrie is in het eerste kwartaal van jaar belangrijk hoger geweest dan in overeenkomstige periode van 1959, f. 8.679 min. tegen f. 7.639 min. Hier- was voor de export bestemd f. 2-658 joen tegen v. j. f. 2.257 miljoen. De laalnijverheid spande de kroon. De sle omzet bedroeg f. 2.391 miljoen, irvan f. 885 miljoen voor de export resp. f. 1-955 miljoen en f. 700 mil- l Op de tweede plaats kwam de voe- en genotmiddelenindustrie met totale omzet van f. 2.346 miljoen, irvan voor export f. 584 miljoen <v. j. i. f. 2.096 miljoen en f.480 miljoen). de derde plaats kwam de chemische er he id. e sterk toegenomen omzetten zijn de Nederlandse bedrijven uiter- een stimulans tot versnelde expan- over te gaan. Nu is dit verschijnsel alleen waar te nemen in ons land, i in vele landen van het Westeuro- continent. Vooral in West-Duits- volgt de ene emissie na de andere, yacht wordt, dat de industriële ex- sie in West-Europa in de komende m relatief sterker zal toenemen dan !e Ver. Staten en Canada. de goede conjuncturele ontwikke- mede oorzaak zjjn van de koers- rikkeling ter beurze, toch is o.i. de uitgang welke hieruit voort zal ilten reeds lang in de koersen van de ïrlandse ondernemingen verdiscon- 1. Een belangrijke reden voor de mlandse aankopen is, dat de koers/ tverhouding van vele Nederlandse qven belangrijk gunstiger is dan van buitenlandse ondernemingen, betekent dus dat de Nederlandse sen over het algemeen goedkoper ermee rekening gehouden en de Ikkeling van de winstcijfers te zien if het boekjaar 1956. is het geen ier dat buitenlandse beleggers voor aandeel als dat van Philips Gloei- >enf abrieken (dividend 1959 16%) g een koers van 1200% betalen, men de winst van het boekjaar op 100, dan komt men voor 1959 uim 220. Doet men dit ook voor en- Amerikaanse soortgenoten dan bijv. dat de Radio Corp. of Ame- praktisch gelijk is gebleven en dat Jeneraai Electric slechts 30% is uitgegaan. Bij de Koninklijke Pe- um die door zijn internationaal ka- zeer goed vergelijkbaar is met ondernemingen in Amerika, is het :hil in waardering veel geringer. De s/winstverhouding voor de Kon. is ca. 9Vi, voor de Gulf Oil ca. 10, ny Mobil ca. IOV2, terwijl de Stan- Öil of Calif met eenzelfde percen- voor de dag komt. Voor Standard J. is het percentage ca. 14%, ter- voor Texaco de berekening uitkomt i. 12'/2. Toch blijkt uit de aankopen beurze dat de buitenlandse beleg- smijnen een voorkeur hebben voor iandelen van de Kon. Petroleum, lit zou men kunnen afleiden dat ooruitzichten van de Kon. Shell p gunstiger worden beoordeeld. Dit Isschien ook wel het geval, want de rlands-Britse concern heeft on- s het feit dat de olie-industrie al lme tijd mett een overproduktie haar omzetten en ook de finan- rèsultaten nog steeds kunnen ver- n. Aangezien de maatschappij, blij. mededelingen in het laatste jaar- ag, vermoedelijk in de komende een vrijgeviger dividendpolitiek foorstaan. is het de vraag of het eel van de Koninklijke thans op de niet te veel in het vergeetboekje genoteerd. t de lokale markt betreft, waren de open van de laatste weken vooral ht op de aandelen van levensmid- ibedrijven en die van de chemische rmaceutische sector. Wat de eerste betreft was dit vooral het gevolg de oprichting in het buitenland enige beleggingsmij en. In één van epóts worden vooral aandelen van smiddelenbedrijvcn opgenomen. irdoor kwam er op onze beurs een vraag naar aandelen van het Heijn concern. De koers liep in dagen op tot 475%. Toen de van buitenlandse zijde sterk ver- erde liep de koers spoedig terug tot Vermaal paristand. Hieruit blijkt iens, dat zodra de buitenlandse open worden stopgezet, een fonds op het hoge niveau niet kan hand- o. Het aandeel van Simon de Wit it het reeds tot 305 7o. Buitenlandse open hebben ook bij de koers van andeel een belangrijke rol ge- 'l, doch voorts zal deze onderne- Qog wel een beroep op de kapitaal, t moeten doen. Met de modernise- van het verkoopapparaat van de smiddelenbedrijven gaan Immers bedragen gepaard. bij Albert Heijn staan belang- investeringen in de grootte van reeks f.25 miljoen op het program, deze is een beroep op de kapitaal- t niet noodzakelijk daar in dit be de investeringen worden gefinan- door het uitgeven van klanten aties. Inmiddels is het vreemd ver in bij Albert Heijn belangrijk gro- eworden dan het eigen vermogen. «1 d::e verhouding uit financie- oogpunt minder fraai is, moet men Tergeten, dat een groot deel van het ogen van een dergelijk concern is vastgelegd in kostbare bedrijfsgebouwen. Voorts is een levensmiddelenbedrijf minder conjunctuurgevoelig en is de volle uitkering, dus ook de winstdeling van deze obligaties, aftrekbaar voor de berekening van de vennootschapsbelas ting. Van de wilde vraag naar chemische waarden hebben vooral geprofiteerd de aandelen van de Kon Ned. Zoutindus- trie, Zwanenberg-Organon en de Che mische Fabriek V. d. Grinten. De divi denden van deze mijen waren resp. 15, 17 en20% rechtvaardigen niet de hoge koers van resp. 960. 8Ï5 en 835%, doch het zijn ook hier weer de groei en dus de toekomstverwachtingen die een be langrijke rol spelen. Ook het aandeel van de Chemische Fabriek Naarden deed dapper mee. doch hier ligt het rendement nog aanmerkelijk gunstiger, nl. 12% dividend bij een koers van ca. 420%. Men zou zo nog geruime tijd kunnen doorgaan, maar duidelijk is het voor de Nederlandse belegger, dat het rende ment op de goede Nederlandse aandelen tot een gering percentage is gedaald. Rekent men hierbij nog dat over de verhoogde vermogenswaarde ook °xtra vermogensbelasting moet worden be taald, dan komt men voor de grote on dernemingen bijna op een negatief ren dement. Vele beleggers in den lande zullen het dan ook moeilijk hebben met de vraag wat ze moeten doen. Het is ge makkelijk te zeggen „ga maar tot ver koop over", maar de moeilijkheid komt dan naar voren, hoe moeten de vrijge komen middelen worden belegd. Nu is het nog wel zo dat er nog heel wat fondsen zijn die niet sterk in koers zijn gestegen, of nog op een lager niveau staan dan ultimo 1959, doch meestal betreft het hier fondsen met een min der goed dividendverleden of minder goede vooruitzichten. Het is daarom misschien wenselijk, dat zij die tot verkoop zijn overgegaan of dit nog willen doen, het vrijgekomen geld eerst maar gaan plaatsen op een spaarrekening nf a deposito gaan uit zetten. De bomen groeien nu eenmaal niet tot de hemel en ook op de beurs zal de hausse niet voortduren. Ongetwijfeld komt eens het moment dat aandelen waarvoor nu een zeer hoge prijs moet worden betaald tegen een lagere koers zullen kunnen worden verkregen. Ook zijn er nog verschillende converteerbare obligaties die niet onaantrekkelijk zijn, terwijl er met vrijgekomen middelen tevens kan worden ingeschreven op thans openstaande of nog komende uit giften van aandeden of converteerbare obligaties. Besluiten in Addis Abeba tegen Zuid-Afrika De conferentie van onafhankelijke Afrikaanse staten, die in Addis Abeba is gehouden, is gisteravond geëindigd. Met algemene stemmen werd het be sluit genomen dat de vertegenwoordigde onafhankelijke Afrikaanse staten in hun havens geen onder Zuidafrikaanse vlag varende schepen zullen toelaten, terwijl Zuidafrikaanse vliegtuigen niet op hun vliegvelden zullen mogen landen en ook niet over hun gebied zullen mogen vlie gen. Voorts zullen deze landen geen Zuidafrikaanse goederen kopen. Aan de Arabische staten zal worden gevraagd alle aldaar werkende olie maatschappijen te verzoeken geen uit deze landen afkomstige olieprodukten aan Zuid-Afrika te verkopen. Tenslotte werd ter conferentie besloten de onafhankelijke Afrikaanse staten, die lid zijn van het Bz-itse Gemenebest, te vragen alles in het werk te stellen, om uitstoting van Zuid-Afrika hieruit te be werkstelligen. Jongen door bliksem gedood Gistermiddag is de 12-jarige Henk Gramsher, wonende te Leur bij Wq- chen toen hij met de loonwerker W. Steeg onderweg naar huis achter een boerderij voor onweer schuilde, door de bliksem getroffen. Hij was op slag dood. De 34-jarige loonwerker klaagde over hoofdpijn doch behoefde zich niet onder geneeskundige behandeling te stellen. Gouden erepenning „Teylers Genootschap" In de aula van „Teylers Stichting" in Haarlem heeft de jeugdige kunsthisto ricus Robert Walter Scheller gistermid dag uit handen van prof. dr. Q. van Regteren Altena de in 's Rijks Munt ge slagen gouden erepennning van „Teylers Tweede Genootschap" ontvangen. Deze penning is hem toegekend voor de stu die. die hij heeft ingezonden voor de prijsvraag betreffende „De oudste schetsboeken van kunstenaarshand, ont staan vóór het jaar 1450". De onder scheiding houdt tevens in, dat „Teylers Genootschap" het manuscript, na be werking door de auteur, zal uitgeven in een vertaling, opdat het werk ook bui tenlandse collega's kan bereiken. Zondag 26 juni Leiden Hervormde Gemeente. Pie terskerk: 10 uur ds. H. Beker te Wasse naar (Jeugddienst): 7 uur dr. P. L. Schoonheim (zangdienst). Hooglandse Kerk: 8.30 uur ds. P. Kloek; 10.30 uur ds. J. Groot. Oosterkerk: 10 uur ds. D. J. Vossers. Jarekerk: 10.30 uur ds. J. van Leusden te Leidschendam; 7 uur ds. J. W. A. Wy- chers te Den Haag. Betlehemkerk: 10 uur ds. J. N. de Ruiter. Maranathakerk: 10.30 uur prof. dr. A. J. Rasker te Oegstgeest. Hervormde school Boshuizerkade10 uur ds. H. Bouter. Hervormde ulo-school Asserstraat: 10 uur ds. P. Kloek. Aula school Marnlxstraat: 10 uur ds. M. Ottevanger. Ver. van Vrijz. Hervormden (Leidsche Volkshuis)10.30 uur ds. J. P. van Mul- lem te Rotterdam. Eglise Wallonne: 10.30 uur ds. J. de Watteville te Den Haag. Academisch Ziekenhuis10 uur de heer A. G. Huigen. Diaconessenhuis10 uur ds. J. de Wit. Geref. Kerken. Zuiderkerk: 10 uur dr. Von Meyenfeldt; 5 uur ds. Maaskant. Aula school Timorstraat: 10 uur ds. J. Wessel te Rotterdam; 5 uur dr. Von Meyenfeldt. Kerk Oude Vest: 10 uur dr. Dronkert; 4.30 uur ds. Rothuizen (radio-kerkdienst). 7 uur dr. Dronkert. Maranathakerk: 9 uur ds. Maaskant; 5 uur ds. J. Wessel. Aula school Telderskade: 10 uur ds. Rothuizen; 5 uur dr. Dronkert. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. H. Carlier te Zutphen. Geref. Kerk (Vrijgemaakt)10 en 5 uur ds. W. G. de Vries. Geref. Gemeente: 10 en 5 uur lees- dlenst. Doopsgezinde Gemeente: 10 uur dr. S. L. Verheus. Evang. Luth. Gemeente: 8.30 uur vroeg dienst. 9.45 uur ds. H. J. A. Haan. Rem. Gemeente: 10.30 uur ds. J. Th Mackenzie. Oud-Kath. Kerk (Zw. Singel 50)9.45 uur Hoogmis; (woensdag 9 uur H Mis). Vrije Kath. Gemeente (Vreewijkstraat 19): 10.30 uur gezongen H. Mis. Christian Science (Steenschuur 4): 10.30 uur dienst. Evang. Chr Gemeenschap (Middelste gracht 3)10 en 5 uur dhr. Th. Dikkes (Maandag 8 uur jeugdbijeenkomst. dins dag 8 uur bidstond). Baptistengemeente: 10 uur dhr. H. Schouten jr Leger des Hells: 10 uur Heiligingsdienst. 6.45 uur openb. Drediking Gangetje, 7 30 uur opwekkingssamenkomst. Alle dien sten oiv brigadier en mevr. G. Clavs Engelse dienst (Oud-Kath Kerk, Zoe- terwoudsesingel 50)7.30 uur evensong Ned. Prot. Bond: geen dienst. Evangeli satie-samenkomst: 3 uur (Nutsgebouw). Spr. referend J. Douma te Californië (Ü.S.A.). (Maranatha-bi)eenkomst: woens dag 8 uur in het Nutsgebouw. Spr. dhr. Th. Dikkes te Leiden. Gem.: 10 uur ds. Katwijk aan den Rijn Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. Makkenze; 6 uur ds. P. Moerenhout te Katwijk aan Zee. Kapel Nieuwe Duinweg: 9.30 uur ds. P. Moeren hout te Katwijk aan Zee. Gymnastieklo kaal Narcisstraat: 10.30 uur de heer J. Vink te Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. A. W. Meeder te Loos duinen. Katwijk aan Zee Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 10 uur ds. Bouman (Heilig Avond maal); 6 uur ds. Bouman (Heilige Doop). Oude Kerk: 8.30 uur (baddienst) en 10 uur ds. H. Bout te Utrecht; 6 uur ds. De Vos (Heilig Avondmaal). Kapel: 10 uur ds. Hagen (Heilig Avondmaal); 5 uur ds. Hagen. Gr. v. Prinstererschool10 uur ds. De Vos. Zeehospitium: 6.45 uur ds. Ha gen (Heilig Avondmaal). Geref. Kerk: 8.30 en 10.30 uur ds. Nawijn; 4.30 en 6 uur ds. W. van Boeyen té Eindhoven. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. De Jong. Geref. Kerk (Vrijgem.): 9.30 en 5 mu ds. Zinkstok te Mèppel.. Geref. Gemeente: 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gemeente in Ned.: 10 en 5 uur leesdienst. Koudekerk Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. Koerselman. Geref. Kerk: 9.30 en 7 uur ds. Vlijm te Voorburg. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 uur ds. J. P. Honnef; 6.30 uur ds. D. J. Vossers te Lelden. (Kerkzaal, Zijlkwartier)10.30 uur ds. H. v. d. Akker te Gouda. (Ge bouw): 10 uur Jeugdkerk. Geref. Kerk: 10 uur ds. H R. Zijlstra te Koudekerk; 6.30 uur ds. Banga. (Kerkzaal, Zijlkwar tier) 9 uur ds. Banga; 5 uur ds. H. R. Zijlstra. Leimuiden Herv. Gem.: 9.30 uur ds. D. H. Gijsbers. Geref. Kerk: 9.30 en 7 uur ds. J. H. Koffrie. Lisse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. G. Pettinga (afscheid kinderen zondags school); 7 uur vicaris J. Mansvelt. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4.30 uur ds. D. Bles- ma Jr. Geref. Gem.: 10 en 4 uur ds. H. van Gilst. Geref. Kerk (Vrijgem.)10 en 4.30 uur ds. J. J. Verleur. Oud-Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. H. de Jong; 6.30 uur ds. P. Holst te Charlois (Jeugddienst). Geref. Kerk: 9.30 en 2.30 uur ds. D. J. Coumou te Haar lem. Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur Dienst des Woords; 2 uur ds. M. S. Roos te Al phen aan den Rijn. Rem. Geref. Gem.: 10 uur ds. A. W. Cramer (gezlnsdienst met Amsterdamse Jongeren en leden uit Oude-Wetering en Zwammerdam). Nieuwveen Herv. Gem.: 9.30 en 2.30 uur (afscheid) dhr. v. d. Hoek Nieuw veen. Vrijz. Herv.: 7 15 uur ds. Immink- man te Utrecht. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. Snel. Noordwykerhout Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. A. H. Smits (HA.). Noordwijk-Blnnen Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. J. van Dok. (Pickéstraat 66c): 10 uur jeugdkerk. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur (v. d. Berghstichting)11 uur ds. J. Thomas. Ned. Prot. Bond (lokaal Lin- denplein)10.30 uur ds. C. Brinkerink te Oostvoorne.' Noordwijk aan Zee Herv. Gem.: uur ds. N. J. Cupedo; 7 uur ds. W. Hoek stra. (Sole Mio)10 uur ds. W. Hoek stra. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Heinen te Utrecht. - Herv. Gem.: Groene- of 10.30 uur vicaris S. Melj- Aarlamlervecn Herv Gem 10 uur dhr. M. v. d. Berg te Valkenburg; 6.30 uur ds. P. Kloek te Leiden (jeugddienst) Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. W. van Hoek. Chr Geref. Kerk: 9 30 en 6.30 uur Dienst des Woords. Alphcn aan den Rijn Herv. Gem.: Julianastraat: 9 uur ds M. Hanemaaijer; 10.30 uur ds C. van Dop te Amersfoort; 6.30 uur ds A. J. Schneider te Amster dam. Kapel Gouwsluis- 10 uur ds G J. van Embden te Zoeterwoude Gebouw Jonathan: 10 uur ds P. A. Lefeber Ka- I pel Hooftstraat: 9.30 uur ds. G. F Over- gaauw te Woubrugge; 6 30 uur ds. A. M Llndenburg te Ter-Aar. Oudshoornseweg 10 uur ds .G. Cadée; 7 uur ds. W. J. H. Hubeek te Leiden (Jeugddienst). Martha- Stichting: 10.30 uur ds. J. Th. Meijer. Geref. Kerk. Maranathakerk: 10 uur ds. W. Wijma; 6.30 uur ds. K. H. Schuring. Salvatorikerk: 10 uur ds. K. H. Schurink: 6.30 uur ds. W. Wijma. Hooftstraat: 10 en 6.30 uur ds W. Tom. Geref Kerk (Vrijgemaakt)10 uur leesdienst; 5 uur ds. H. Scholte Chr. Geref. Kerk. Noor- derkerk Grijpensteinstraat: 9.30 en 5 uur ds. M. S. Roos. Oud-Geref. Gem. van Mandersloostraat: 9.30 en 4 uur lees dienst. Rem Geref. Gem. van Manders loostraat: geen dienst. Evangelisatie. IJs- baangebouw: 10 uur eredienst: 6 30 uur de heer J. Sevensma te Amsterdam. Bodegraven Herv. Gem,. 10 uur ds. C. v. d. Bosch; 6.30 uur ds. Kool te Woerden (Nleuwerbrug) 6.30 uur ds. C. v. d. Bosch. Herv. Evang.: 9 uur ds. P. C. de Vey Mesdagh te Den Haag. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. L. Loosman. (Nleuwerbrug): 9.30 en 6.30 uur ds. J. D. Koers te Den Haag. Ger. Kerk (Vrijgem.) 9.30 uur leesdienst: 3 uur ds. H. Scholte. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst Luth. Gem.: 10.30 uur ds. Boendermaker te Eindhoven. Evang. Kring: 10 uur ere dienst; 7 uur dhr. Jb. Klein Haneveld Boskoop Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. J. Kret te Krimpen a. d Lek; 6.30 u ds. G. J. van Embden te Zoeterwoude Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. G. Leene. Chr. Geref Kerk: 9.30 en 4 30 uur ds. P J de Bruijn. Geref Gem.: 9 30 en 6 uur leesdienst Ver. Vrijz. Herv.: 10 uur ds. A Kalis Ilazerswoude Herv Gem 9.30 en 6.30 uur ds. Chr van der Leeden. Geref. Ker 9.30 en 6.30 uur ds. N. W. van den Hoi Hillegoni Herv. Gem.: 10 uur ds. J. Veenendaal; 7 uur ds. G. Pettinga te Llsse. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. van Llerop t. Harderwijk (Fr.). Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur drs. A. H. Schippers. jaloezieën bij de vakman Off. Dealer D. LADAN MOLENSTEEG 27 hij de Doexastraat. TELEFOON 21375 LEIDSE MARKIEZENFABRIEK. Rijk betaalt kosten voor Joke Haansnchoten Tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering van Putten heeft de voorzitter, burgemeester mr. .V. F. Quarles van Ufford meegedeeld dat de gemeente bericht heeft ontvangen van de minister van Maatschappelijk vVerk, mej. dr. M. Klompé, dat zij de kosten die zij ongeveer twee jaar geleden heeft moeten maken in het geval „Joke Haan- schoten" namelijk f 10.000.— volledig van het Ryk terug zal krijgen. Joke Haanschoten, een Puttense kleu ter. had zoals bekend na een behande ling in het Stads- en Academisch Zie kenhuis in Utrecht een stukje van een naald met radioactieve stof in de neus gekregen, dat daar enkele dagen was blijven zitten. KWALITEITSBIER: AMSTEL PILS AMSTEL GOLD AMSTEL OUD BRUIN burg. Pauluskerk: 10 uur ds. H. Perdok; 7 uur ds. H. A. C. Hllderlng (afscheid). Hoge Mors: 10 uur ds. G. F. Callenbach (laatste dienst). Ver. v. Vrijz. Herv., W. de Zwijgerkerk: geen dienst. Geref. Kerk, Mauritslaan: 10 en 5 uur ds. W. P. H. Pouwels te Nunspeet. Geref. Kerk (Vrij gemaakt), W. de Zwijgerkerk: 8.30 en 3 uur ds. R. Brands. Oude-Wetering Herv. Gem.: 9.30 uur ds. G. J. Baart. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. W. v. d. Bos te Pijnacker. Rem. Geref. Gem.: 7.15 uur ds. A. W. Cramer te Nieuwkoop. Rijnsaterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. A. M. Knottnerus te Oude Wetering; 7 uur ds. C. J. Baart. Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur Dienst des Woords; 2.15 uur ds. D. H. Biesma te Lisse. Rijnsburg Herv. Gem.: 9.30 uur ds. H. van Gosllga; 5 uur ds. A. Horst te Olsterwijk (jeugddienst). (Bethelkerk) 9 30 uur ds. M. C. Groenewoud; 5 uur ds. H. van Gosllga. Geref. Kerk (Rapen- burgkerk)9.30 uur ds. H. Post; 5 mu ds. J. Bijleveld. (Petrakerk): 9.30 uur ds. L. v. d. Linde; 5 uur ds. H. Post. Mara nathakerk) 9.30 uur ds. J. Bijleveld; 5 uur ds. L. v. d. Linde. Geref. Kerk (Vrijgem.)10 en 5 uur stud. Heemskerk te Leiden. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur prof. Van Genderen te Apeldoorn. Sasseuheim Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. Walvaart; 5 uur koorzang. 5.30 Het kerkgebouw van de Chr. Geref. Gemeente te Rijnsaterwoude (Foto Leidsch Dagblad) uur ds. Barneveld te 's-Gravenhage. Ge ref. Kerk: 9.30 uur koorzang; 10 uur ds. v. d. Berg; 5 uur ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: 10 uur ds. Van der Meiden te 's-Gravenhage; 3 uur ds.. Rebel te Haar lem. Ter-Aar Herv. Gem.: 9 en 2 uur ds. Llndenburg. Geref. Kerk: 10.30 en 6.30 uur ds. Heyner. Valkenburg Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. D. Lekkerkerker. Geref. Kerk: 10 uur ds. W. van Boeyen te Eindhoven; 4 uur ds. J. H. Sillevls Smltt. Geref. Kerk (Vrijgem.)10.15 uur ds. R. Brands; 3 u. ds. J. M. Zinkstok te Meppel. Voorhout Herv. Gem.: 10 uur ds. J. W. de Jong. Voorschoten Herv. Gem.: 10 uur ds. Hoek te Doorn; 7 uur ds. Wler6ma te Wassenaar( Jeugddienst); (Rijndijk): 10 uur ds. W. G. Metering; (Hulp en Heil): 10 uur ds. Klusener te Delft. Remonstr. Doopsgez. Kring (Cultureel Centrum): 10.30 uur ds. J. Tulninga te Den Haag. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. W. Dekker te Noordwijk. Geref. Kerk (Vrijgem.)8.30 en 3.15 uur ds. W. G. de Vries te Lelden. Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. R. Cuperus (HA.); 6.30 uur ds. P. P. J. Monster te Gouda. (Esdoornlaan) 9.30 uur geen dienst; 6.30 uur ds. J. R. Cuperus. (Stationsstraat)9.30 uur kand. A. M. Kalkman te Utrecht; 7 uur ds. J. J. H. v. d. Ree te Amsterdam. Geref. Kerk: 9.30, 10.30 en 6.30 uur ds. Seegers te Gouda. Rem. Geref. Gemeente: geen dienst. Chr. Afgesch. Gemeente: 9.S0 en 5 uur ds. A. P. Verloop. Warmond Herv. Gem.: 10 en 7 uur (zangdienst) ds. H. L. Boonstra. Wassenaar Herv. Gem.: 10 uur dr. Th. C. Ferderlkse; 7 uur ds. J. Th. van Veenen te Utrecht (Jeugddienst). (Kle- vietskerk)9 uur Jeugdkerk; 10 uur ds. J. T. Wlersma. (Deylerhuis)9 uur Jeugd kerk: 10.15 uur vicaris A. J. van Duist te Hilversum. Geref. Kerk (Bloemcamp- laan) 10 en 5 uur ds. G. van Duinen. (Zijllaan): 10 en 5 uur ds. Z. C. Ver- sluys te Schoonhoven. Ned. Prot. Bond (Lange Kerkdam)10.35 uur mej. ds. J. H. van der Slooten. NPB/Rem. Gem./ Doopsgez. Gem. Johannahuls)10.30 u. ds. J. Zuurdeeg. Soefibeweging (Wald. Pyrmontlaan 6): 11 uur universele ere dienst. Herv. Evangelisatie (Dorpshuis) 10 en 5 uur J. W. Grisnlgt te Rotterdam. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. G. F. Overgaauw. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. W. J. van Bleek. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur ds W. Verweij. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. H. A. Bosch te Alphen aan den Rijn. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. J H. Bogers te Alphen aan den Rijn. Zwammerdam Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. C. L. v. d. Broeck. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Wagenaar. Rem. Geref. Gem.: geen dienst. Advertentie Goede voorlichting over Advertentie De Beursstemming stijgt, want iedereen heeft zijn aandeel in de koersstijging. Het Amstel Bier gaat omhoog in de glazen en vele handen vormen het kwaliteitsgebaar. Voor het gouden Amstel Gold 6 Vi %.Koel, kostelijk Amstel Bier.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7