Zonder grote favorieten is Ronde van Frankrijk een zieke man Trieste intocht van Goddet In de mist.... Zij rijden de Ronde van Frankrijk ONA-linksbiiuieii Nijman gaf zijn visitekaartje afeen hattrick MOTOREN DAVEREN OP HET CIRCUIT VAN DRENTE Wimbledon De Grote Prijs der Lage Landen morgen te Duindigt ZATERDAG 25 JUNI 1960 Weinig sfeer in Rijssel Grote gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit, luidt het gezegde. Maar wie twee dagen voor de start van de 47ste Ronde van Frankrijk in tourstad 1960 Rijssel rondloopt, kan in deze oude waarheid nauwelijks meer geloven. Het is er kortweg gezegd een saaie boel. Zo af en toe komt er een ploegleiderswagcn voorbij en hier en daar staan de fel gekleurde auto's van de organi satoren geparkeerd. Bij de grote tentoonstellings hal, even buiten Rijssel, is het wat drukker. Daar klopt het hart van de organisatie, maar erg ge jaagd was de hartslag er vrijdag niet. De renners en journalisten kwamen er hun uitrusting halen, de medische keuring werd verricht en de monteurs stonden bij de materiaalwagens de fietsen in orde te maken. Alle oud-gedienden van de machtige Tourorganisatie vervulden er weer hun taak, alsof zij niet weg waren geweest. Het gehele enorme apparaat draaide op volle toeren en toch hebben we er de van ouds bekende sfeer gemist. Sprintwedstrijden Argo Voor het eerst in de Nederlandse roelwereld zal vrijdag 1 juli a s. op de Amsterdamse bosbaan een serie sprint wedstrijden over 500 meter worden ge houden, waaraan vrijwel alle bekende Nederlandse roeiers zullen deelnemen. Het initiatief voor deze speciale wed strijden is afkomstig van Argo. De Wa- geningse studentenclub vond namelijk in Magon, dat de sprint van de promi nente Nederlandse ploegen daar vaak te zwak was om het met succes op te kun nen nemen tegen de sterke Duitse en Italiaanse combinaties. Vrijwel alle Olympische kandidaten zullen vrijdag acte de precence geven: de skiffeurs Redele, Bakker en Rent meester, de oude vieren van Njord en Argo, de stuurmanloze twee van Nereus en de vieren van Njord, Argo, Nereus en Laga. De wedstrijden zullen in totaal ongeveer drie uur in beslag nemen. De Oostduitser Bernard Eckstein heeft de wielerwedstrijd voor amateurs om de International Tourist Trophy, die werd gehouden op het eiland Man en ging over een afstand van 181.95 km gewonnen in de recordtijd van 4 uur 54 min. 9 sec. (gem. 37.01 km per uur). De Nederlandse wegkampioen bij de amateurs. Dirk Groeneweg, eindigde op de negende plaats met een achterstand van 5 min. 26,6 sec. op de iwnnaar. Midden in de hel van het noorden, waar de bevolking wielercrazy heet te zijn, waar wielersteden als Roubaix en Tourcoing als het ware naast de deur liggen, heeft het publiek nog voor geen drie stuivers belangstelling getoond. Het zag vrijdag in en rond de grote hal nagenoeg zwart van de politiemannen, klaar om de grote toeloop in goede banen te leiden, maar er viel niets te leiden. Toen de Belgen. Nederlanders, de Franse nationalen en de Spanjaarden vrijdagmiddag aan de ball verschenen en hun petten en truien kwamen passen, stonden er een handjevol kijkers, meest jonge knapen, achter het hekwerk en één gendarme kon de drukte met zijn pink af. Ach natuurlijk, zondag begint het grote feest pas en zover is het dus nog niet, maar niettemin lijkt deze sfeerloze lauwheid een voorteken van verslapping in de belangstelling voor het evenement dat eens meer aandacht had dan de zwaarste politieke crisis. Het was een wat trieste intocht van Jecques Goddet, de grote Tourbaas, toen deze druipend van de regen van buiten kwam om zijn eerste inspectietocht langs de verschillende afdelingen te maken. Goddet is niet erg gelukkig en hij steekt dat niet onder stoelen of banken. Want het slechte weer mag dan een tijdelijke oorzaak zijn van de geringe belangstel ling, er is nog een andere, veel ernstige re oorzaak, die wat dit jaar betreft niet tijdelijk is, namelijk het ontbreken van grote sterren. RONDEv FRANK RIJK Etappe 1cn 2 Het publiek - en dat wil dus zeggen ook de lezers van het blad van monsieur Goddet, mist teveel grote mannen onder de 128 renners, die zondag voor de eer ste rit naar Brussel zullen vertrekken. Geen Anquetil, geen Bobet, geen Ge- miniani, geer. Charly Gaul en geen Van Looy. Het zijn de namen van grote fa vorieten, die men nu niet in de Tour zal zien. De aanwezigheid van renners als Darrigade, Riviere en Bahamontes kan dit verlies niet goed maken. Het wachten is op de strijd zelf en wanneer die niet interessant wordt, kan de Tour de France worden beschouwd als een zieke man, die heel moeilijk be ter te maken is. Dit is zo ongeveer de gemiddelde mening van hen, die „La grande bouclé" al vele jaren volgen. Merkwaardig is, dat niemand van de Gisteren zijn 21f leden van de Brazi liaanse voetbalclub „Flamengo" bin nen 5 minuten uit ons land vertrokken en er weer in teruggekeerd. De voet ballers, die woensdagavond in Leeu warden een wedstrijd hebben gespeeld tegen de Duitse club Rot Weiss Essen, zouden naar Moskou gaan en begaven zich daartoe om kivart voor een via de douane op Schiphol naar het vlieg tuig van de luchtvaartmaatschappij Aero Flot, dat hen naar de Russische hoofdstad zou brengen. Alle voetballers en hun begeleiders stapten op één na in het Tupolev-straal toestel. De ene overgebleven Braziliaan zou echter spoedig volgen en terwijl allen reeds een plaatsje in het vlieg tuig hadden opgezocht stapte ook hij de machine binnen. Niet om een plaatsje te zoeken echter, want onmid dellijk daarna kwam hij, nu met al zijn metgezellen achter zich aan, weer naar buiten. Vrijwel onopgemerkt verlieten de Brazilianen de Amsterdamse luchtha ven weer en verdwenen zij met onbe kende bestemming. De vertegenwoordiger van de Rus sische luchtvaartmaatschappij in Ne derland zei gisteravond, dat iedereen het „belachelijk" gevonden had, maar dat de reden voor het geheimzinnig gedrag van de voetballers hem onbe kend was. De K.L.M., die de afhandeling van de passagiers had verzorgd, kon even eens geen inlichtingen verstrekken en geruchten als zouden de Brazilianen op het laatste moment een opdracht hebben ontvangen van de Braziliaanse ambassade in Den Haag om de reis te annuleren, werden door de ambas sade ten stelligste ontkend. Voordat de spelers zich in het vlieg tuig begaven, hadden zij wel reeds een verschil van mening gehad over de kosten van de bagage, die veel zwaar der was dan de toegestane hoeveelheid. In hoeverre dit de reden voor hun ge drag is geweest, kon men ons niet meedelen, maar wel zei men op Schip hol dat dit niet uitsluitend de oorzaak was van hun handelwijze. Of zij nog in Nederland vertoeven dan wel dat zij inmiddels reeds naar hun vaderland zijn vertrokken to niet bekend. insiders zich ook maar bij benadering durft wagen aan het noemen van de mo gelijke Tourwinnaar. Natuurlijk zijn er enkele bijzonder sterke renners overge bleven. De winnaar van het vorig jaar, de Spanjaard Federico Bahamontes be hoort vanzelfsprekend weer bij de kans hebbers, maar Henri Anglade kan ook een Tour winnen en zelfs de specialist van de vlakke etappes, wereldkampioen André Darrigade, is niet kansloos. De potentieel sterkste renner is echter Roger Riviere. Maar wanneer het de werelduurrecordhouder niet wordt ge gund, is al het fietsen van Riviere als vechten tegen de bierkaai. „Geloof maar dat Goddet hoopt op een zege van Riviere", was de mening van de Nederlandse ploegleider Klaas Buchly. „Het zou voor de Tour een wel daad zijn, het enthousiasme zou weer oplaaien en voor het volgend jaar zou de zaak weer gered zijn". Buchly durfde zich niet over de kansen van zijn eigen mannen uit te laten. „Je moet geluk hebben om iets te kunnen bereiken in een dergelijke koers en dat geldt heus niet alleen voor ie Nederlanders. Ik kan de overigen wel vertellen, dat ik er in het geheel niet tegen op zie. Ik heb een prettige ploeg en goede assistenten. Voor mijn part vertrokken we over een half uur. Maar nogmaals: als je geen geluk hebt, ben je weg, ook als ploegleider.." RONDE VAN FRANK RIJK I960 De samenstelling van de ploegen, die deelnemen aan de komende Ronde van Frankrijk, is als volgt: SPANJE (14 renners) Frederico Bahamontes, Herrero Ber- rendero, Jesus Galdeano, José Gomez del Moral, Antonio Karmany, Jesus Lo- rono, Fernando Manzaneque, René Ma- rigil, Gabriel Mas, Carmelo Morales, Luis Otano, Miguel Pacheco, Julio San Emeterio en Antonio Suarez. BELGIË (14 renners) Jean Adriaenssens, Jean Brankart, Ar- mand Desmet, Joseph Hoevenaers, Mar cel Janssens, André Messelis, Ivo Mole- naers, Eddy Pauwels, Joseph Plankaert, Louis Proost, Joseph Schepens, Frans Schoubben, Michel van Aerde en Martin van Geneugden. FRANKRIJK (14 renners) Henry Anglade, Robert Cazala, Claude Colette, André Darrigade, Edouard Del- berghe, Jean Dotto, Pierre Everaert, Jean Graczyk, Raymond Mastrotto, Francois Mahe, René Pavard, René Pri- vat, Roger Riviere en Louis Rostollan. ITALIË (14 renners) Pierino Baffi, Ercole Baldini, Gra- ziano Battistini, Fernand Brandolini, Dino Bruni, Vittorio Casati, Nino De- filippis, Nello Fabri, Robert Falaschi, Giani Ferlenghi. Imerio Massignan, Gastone Nencini, Arnaldo Pambianco en Alfredo Sabbadin. ZWITSERLAND/LUXEMBURG (8 renners) Kurt Gimmi, Rolf Graf, Hans Schleu- niger, Atillo Moresi, René Strehler en Willy Trep, allen Zwitserland, Aldo Bol- zan en Jempy Schmitz, beiden Luxem burg. NEDERLAND (8 renners) Piet Damen, Jo de Roo. Ab Gelder mans, Jaap Kersten, Coen Niesten, Mar tin van der Borgh, Piet van Est en Wim van Est. DUITSLAND (8 renners) Willy Altig, Manfred Donicke, Lothar Friedrich, Hans Jaroscewicz, H2ns Jun- kermann, Emil Reinecke, Frans Reitz en Horst Tueller. INTERNATIONALE PLOEG (8 renners) Adolf Christian (Oostenrijk), Wilfried Thaler (Oostenrijk), Ieif Hammei (De nemarken), Arne Jonsson (Denemar ken), Bent Retvig (Denemarken), An tonio Batista (Portugal), Alves Barbosa (Portugal) en Goran Karlsson (Zwe den). GROOT-BRÏTTANNIË (8 renners) John Andrews. Skan Britain, John Kennedy, Harris Reynolds, Brian Robin son, Norman Sheil, Tom Simpson (Ier land) en Victor Sutton. De regionale ploegen FRANKRIJK WEST (8 renners) Edouard Bihouee, Max Bleneau, André Foucher, Tean Gainche, Joseph Grous- sard, Felix le Buhotel, Fernand Picot en Francois Pipelin. FRANKRIJK OOST/ZUID OOST (8 renners) Jean Anastasi, Louis Bisilliat, Jean Fores tier, Hubert Ferrer, Bernard Gau- thier, Jean Milesi, Pierre Morel en An- tonin Rolland. PARIJS/NOORD (8 renners) André Geneste, Pierre Gouget, Ray mond Hoorelbecker, Stephan Lach, An dré de Dissez, Michel Vermeulin, Ber nard Viot en Joseph Wasko. CENTRAAL/ZUID (8 renners): Pierre Beuffeuil, Emmanuel Busto, Camille le Menn, Marcel Queheille, Mar cel Rohrbach. Pierre Ruby, Tino Saö- badini en Gerard Thielin. Korfbal - overzicht Daar van Amsterdamse zijde bezwaar gemaakt was tegen de keuze van Leiden voor de beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Nederland als zijn de „te bekend terrein voor HKV" en Utrecht als terrein van de strijd ver koos, is na loting laatstgenoemde plaats aangewezen. Deze wedstrijd wordt aan staande zondag gespeeld. FLUKS NAAR ZEIST Fluks zal zondag met 3 teams deel nemen aan de seriewedstrijden van „De Tovers" te Zeist. Kijkavondhij UVS (Van onze sportredacteur) „Kijkavond" bij UVS. Een elftal van sollicitanten naar een profcontract bij de Leidse semiprofclub kwam voor een proef- wedstrijd binnen de lijnen tegen Roodenburg, dat van de gelegen heid profiteerde door eveneens enige veelbelovende jeugdige spe lers onder de loep te nemen. De Leidse Houtploeg bood, hoe wel ongetraind, pittige tegenstand en de vier junioren (vooral doel man Hal, die Keerewecr bekwaam verving) lieten een indruk achter er wel te zullen komen. Maar men kwam toch In eerste in stantie om de kandidaten „voor het contract" aan het werk te zien. Van hen heeft de .ONA-linksbinnen Nijman wel het beste visitekaartje afge geven. Niet alleen verrichtte de Gouwe naar een hattrick wat al een heel goed getuigschrift is maar ook wat zijn snelheid van handelen, zijn positie- kiezen en zijn „doorbijten" betreft, kon hfj bij de critici langs het lijntje een ruim voldoende halen. Wat de overige sollicitanten betreft? Voor zover men ze na één wedstrijd kan beoordelen en kelen waren ongetraind en tenslotte speelde men voor het eerst samen laten we ze man voor man voor het voetlicht verschijnen. Uiteraard laten we bekende UVS-ers als Hennie de Haas. Nico de Hoed, André Hak en V. d. Kaay, die de ploeg completeerden, bui ten beschouwing De jeugdige ADO-doelman Biere, die al eens in het „eerste" van de Haagse eredivisieclub heeft gespeeld, maakte een voortreffelijke indruk. Hij dirigeer de zijn achterhoede resoluut en viel ook op door zijn goede „drops" bij het weg spelen van de bal. Ook rechtsback Zwaan (Zaandijk) is het waard om nog eens nader te worden bekexen. Linkshalf Philipsen van Blauw Wit verliest zich zelf teveel in franje en lijkt ons niet geschikt, terwijl midvoor De Rooy (Swift) niet alleen zijn figuur tegen heeft, maar ook de felheid mist die voor het betaalde voetbal noodzakelijk is. Rechtsbuiten Planken (HVC) bezit wel enige mogelijkheden, hoewel hU de bal te lang bij zich houdt en ook de jonge rechtsbinnen Rem, een Delfts student, die sinds december niet meer speelde, zal er op den duur wel komen. Jammer was het, dat de ONA-linksbuiten Van Rijn verstek liet gaan, waardoor we de Goudse linkervleugel Van Rijnn-Nljman niet in actie konden zien. Voor rust speelde V. d. Kaay nu linksbuiten, na de hervatting de jonge Regeer van Lug- dunum. Alles bij elkaar was het een bevredi gonde partij. Zoals gezegd nam Nijman alle doelpunten voor zijn rekening. Voor rust stuurde hij Hal eenmaal naar het net. na de hervatting tweemaal Kort voor het einde scoorde rechtsbinnen Honsbeek voor Roodenburg een tegen- punt: 31 dus. Alleen v.d. Toorn op transferlijst Leo v. d. Toorn is de enige UVS-ers die op de transferlijst is geplaatst. Voorts hebben Cor en Frans v. d. Zeeuw het bestuur medegedeeld niet meer voor een contract in aanmerking te willen komen. Het ligt in de bedoeling alle overige spelers van het voorbije seizoen opnieuw te contracteren. Voor de nood zakelijke aanvulling van het spelers- arsenaal zullen, zoals gisteravond, en kel oefenwedstrijden worden gearran geerd en kandidaten voor een contract bekeken worden. Opzienbarende aan kopen, aldus vertelde de heer Van Wei zen gisteravond, moet men echter niet verwachten. Cricketprogramma Eersteklasse A: ACCHermes/DVS; HaarlemQuick H; HCC 1Rood en Wit. F.ersteklasse B: ExcelsiorVRA; HBS —Quick N. Tweedeklasse C: 41 Grn HookHBS 2 HCC 4CCG; Hermes/DVS 3—Ajax L, Sparta 2Krekels. Tweedeklasse E: LCCHaarlem 2, Rood en Wit 4CVHW, Groen en Geel- BMHC. Derdeklasse C: Ajax L 2—VUC 2; VCC 3—Olympia 2. Assen tjokvol (Speciale berichtgeving) Het is zover. Als dit onder de ogen komt van onze lezers daveren op het circuit van Drente reeds de motoren. Na een week van toenemende sfeer in de Drentse hoofdstad heeft de motor massa bezit genomen van de tribunes en de taluds, gewaarschuwd door de weerberichten, voorzien van doelmatige bescherming tegen de te verwachten felle zon zoals die ook de gehele vrij dag stad en circuit heeft geschroeid. Toch ivoren er nog enkele duizenden toeschouwers gedurende de training en in totaal zijn er woensdag, donderdag en vrijdag ongeveer 30.000 geweest. Een massale opkomst dus en het beeld dat de stad van Bartje gisteravond aan de vooravond van het gebeuren bood, was daarmee vólkomen in overeen stemming. Assen was één groot autopark gelijk en door de hoofdstraten ging het ver keer slechts langzaam onder de feeste lijke verlichting door. De make-up van de Drentse hoofdstad was weer voor treffelijk en trok vooral de bewonde ring van de vele buitenlanders. Die zijn in groten getale gekomen en wat de pers betreft, zelfs uit Australië over gekomen. Ver van huis dus, maar de Japanners spannen toch wel de kroon. Zélf voelen zij dat blijkbaar ook zo aan, want en dit is historisch elke dag wordt driemaal drie minuten met Tokio gebeld om te horen hoe het thuis is en om te laten weten dat in het team de zaken best rollen. Na Assen gaan zij nog naar België, maar dan is het ook gebeurd. Dan wordt het vlieg tuig naar huis gepakt. Gisteravond zaten Assen en de naaste omgeving reeds .tjokvol". Daarom ook hebben velen vrijdagavond, rekenende op een niet zo koude nacht, met tenten en dekens hun heil gezocht in de heide en de graslanden rond het circuit. Dat behoort eveneens bij het beeld van de PAARDESPORT Harry Wouters won in Enschede Op de eerste dag van het driedaagse internationale concours hippique, dat op het sportpark Rigtersbleek in Enschede gehouden wordt, heeft Harry Wouters van den Oudenweyer met het paard Hubertus van de Hippische Sportbond voor een prachtige prestatie gezorgd, door in het puissancespringconcours om de Prijs van de stad Hengelo als eerste te eindigen. Na vier barrages, waarbij de muur op twee meter was gebracht en de oxer op 1.90 meter, was hQ de enige die nog foutloos rondging van de drie deelnemers, die deze vijfde ronde be reikten. De strijd tussen de 22 deelnemers in dit nummer, dat het hoogtepunt vorm de van de eerste dag van het CHI, was buitengewoon spannend. Aanvankelijk leek het erop dat de Ieren de beste pa pieren zouden hebben, maar captain Brooke, de Ierse chef d,equipe stopte na de derde barrage, omdat hij zijn paard Tyrenny wilde sparen. Luitenant Fitz- patrick werd met Killarney, die 12 straf- punten opliep, eveneens in de derde barrage uitgeschakeld. Bovendien kwam hij bij de laatste hindernis, die toen nog op 1.80 m. stond ten val. Het liep ge lukkig voor ruiter en paard goed af. Nög een Iers paard, Killrush, weigerde in deze ronde voor de eerste hindernis. Daardoor was er van Iers overwicht in dit nummer van het CHI geen sprake meer en het zou tenslotte gaan tussen Harry Wouters van den Oudenweyer, Ute Richter en Seamus Hayes, die ge drieën in de vijfde ronde kwamen. Eerst sprong de Ier Hayes, nam een zeer korte aanloop, maar maakte èn op de oxer èn op de muur een fout. Uitgeschakeld. De spanning groeide toen mej. Richter met Scholli de oxer schoon sprong, doch bij de muur een weigering opliep. Onder doodse stilte van de vele toeschouwers kwa mtoen Harry Wouters als laatste. In zijn speciale stijl reed de man uit Eist op de oxer aan. Foutloos. Daarna de muur. Opnieuw ging Hubertus er goed overheen. En daarmee was de eer ste prijs voor de Nederlandse com binatie. De overige uitslagen luiden: Prijs van Twente: 1. S. Hayes (Ier land) met Killrush 0 strafpnt. 77.9 sec.; 2. mr. F. Albers Pistorius (Beek, Ned.) met Ajax 0-79.3; 3. Wiel Hendrickx (Grathem, Ned.) met Bijoux 0-80.3; 4. J. van Tiel (Aerdenhout), Ned.) met Heidgrafin 0-80.8; 5. Anton Ebben (Den Haag. Ned.) met Easter Parade 0.82.1. Prijs van de Toekomst (dressuur- proef): 1. Prinses Irene (Soestdijk) met Jungle Landing 344 pt.; 2. P. A. Voor- sluys (Oud-Leusden) met Siegfried 335 pt. Prijs der Debutanten. Springcon- concours B: 1. G. W. L. Stork (En schede) met Flyways 0 strafpunten 92.1 sec.; 2. S. M. Pruikemaker (Wassenaar) met Phoenix Park 3-116.1. alom bekende TT-vrijdagavond. welke een imponerend begin is van de eigen lijke race-dag. Van de ruim tweehonderd inschrU- vlnnen voor de eigenlijke wedstrijd zijn tenslotte in de 125 cc-klasse twintig, in de 250 cc-klasse 22, in de 350 cc-klasse 26, in de 500 cc-klasse 25 en in de zU- spanklasse 20 deelnemers overgeble ven. Dat is de ..oogst" van de training, naast het feit dat John Surtees in de 350 cc en de 500 cc de records verbe terd heeft en eveneens naast een an dere opmerkelijke gebeurtenis: in de 125 cc is niet Carlo Ubbiali met zijn MV de snelste gebleken, maar Jim Redman, die alsnog in de officiële Honda-ploeg is opgenomen, terwijl ook in de 250 cc niet een MV, maar de door Tarquino Provini bereden Morini de snelste ronde heeft gereden. Maar dat kan natuurlijk camouflage zijn geweest van de MV-stal. De dag van vandaag zal dat wel uitwijzen. Landen-hockeytoernooi (Speciale berichtgeving) Het programma voor het hockey-toer nooi, dat volgende week in Rome zal worden gehouden, is als volgt samen gesteld: Zondag, 26 juni: ItaliëZwit serland, NederlandFrankrijk; maan dag, 27 juni: Spanje-Nederland, Frank rijkItalië; dinsdag. 28 juni: Frankrijk -Spanje, Nederland-Zwitserland; woens dag, 29 juni: Nederland—Italië, Spanje- Zwitserland; donderdag 30 juni: Frank rijkZwitserland. ItaliëSpanje. De Nederlandse ploeg zal woensdagmiddag de terugtocht aanvaarden nadat in de ochtenduren nog tegen Italië is ge speeld. Maria Ester Bueno, de Brazi liaanse, die het vorige jaar de titel won, de 17-jarige Amerikaanse Karen Hantze en de Engelse Ann Haydon zijn er gisteren als eerste in geslaagd door te dringen tot de laatste acht van het damesenkelspel te Wimbledon. Vooral de overwinning van Maria Bueno op de Australische Margaret Hellyer was overtuigend: 60, 60, cij fers die een grote belofte inhouden voor de toekomst. Moeilijker had daarentegen Karen Hantze het tegen haar even oude tegenstandster, de Zuidafrikaanse L.vn- ne Hutchings: 62, 68, 61. Ann Haydon schakelde haar landgenote, de hockey-internationaal Rita Bentley uit met 86. 60. Overigens was het een verloren dag. Door de regen moest her haaldelijk het spel worden onderbroken en legio was het aantal partijen dat niet kon worden uitgespeeld. Hierbij waren ook de twee nog resterende par tijen uit de derde ronde van het heren enkelspel: Emerson-Otway (gestaakt bij 13—11, 4—6, 6—3, 2—2) en Lund- quist-Nielsen (gestaakt bij 1311. 61, 46. 5—5) en de partij Darlene Hard— A. Dmitrieva uit de vierde ronde van het dames enkelspel, welke laatste een sensationeel begin had. De Russische won namelijk de eerste set met 75. Hard herstelde zich in de tweede set: 62 en staat nu in de derde met 1—0 voor. De drielandenwedstrjjd dames Frankrijk-België-Nederland op de ba nen van de Haagsche Golf en Country club in Wassenaar is vrijdag voortgezet met de wedstrijd Frankrijk—België, die de Franse dames wonnen: 5%3^4. In het Olympische waterpolo-kwa- licifatietoernooi dat in Groningen wordt gehouden, heeft Zweden vrijdagavond met 6—5 gewonnen van Groot-Brittan- nië. Bij de rust leidde Groot-Brittannië met 43. Henk Janssen, midvoor van Stormvo gels en bekend jeugdspeler, is naar Sparta overgegaan. Al eerder is de links buiten van DHC, Van Buuren, aange trokken en met deze aankopen hoopt Sparta versterking van de voorhoede te hebben gevonden. Sportagenda Mexico City: Mexico—Nederland (voetbal) Rijssel: Start Tour de France. Leidse Hout: 1 uur: Open Leidse atletiekkam- pioenschappen. Renbaan Duindigt: Grote Prijs der Lage Landen (paardesport) Westeinderplassen Westeinder zeilwedstrijden. Amsterdam: Vijf- en tienkamp atletiek. Zal Hairos II starten (Van onze medewerker) Zal Hairos II starten?? Deze alles overheersende vraag zal eerst zondag morgen beantwoord worden, want pas dan zal de beslissing vallen over het al of niet deelnemen van de hengst aan de koers om de Grote Prijs der Lage Landen, waarvoor de drafélite van Europa morgenmiddag te Duindigt aan de start zal verschijnen. Moge het antwoord bevestigend luiden, dan kan Hairos II, hopelijk zonder hinder van de te Recklinghausen opgelopen ver wonding, zijn mooie leiderspositie in het Europees Circuit, waarvoor met een schitterende zege in de Prix d'Ame- rique de grondslag werd gelegd, nog meer kunnen verstevigen, ja misschien wel onaantastbaar maken. Dat betekent echter niet, dat wij In Hairos zonder meer de triomfator zien. De concurrentie is zeer groot en hoe wel de Italiaans-Franse Icare IV en de Zweed Adept rouwgeld hebben ver klaard, is de topklasse van Europa met Honoré H (2640 meter), Kaid D (2640 meter). La Coulonces (2620 meter), Magallan II (2620 meter) en Inspec teur II (2620 meter), die over deze af stand omstreeks 1.20.- km.-tijd kunnen draaien, uitstekend vertegenwoordigd. Hairos II start als enige op 2660 meter, zodat de brave strijdlustige hengst alles zal moeten geven om de voor hem star tende paarden te overvleugelen. Van de vertegenwoordigers uit onze Nederlandse fokkerij (Quicksilver S, Typhoon, Tarantella en Way Jewel), heeft Quicksilver S, op 2620 meter, o i. de beste kans op een goede plaats. HU vreest de afstand allerminst en kan, gezien zUn uitstekende vorm, zeker een eervolle plaats veroveren. Men kent echter het gezegde koers is koers" en dikwUls is een op het oog onbeteke nend voorval tijdens de strUd de oor zaak van het falen van een der favo rieten. Moge het tussen de 16 inge schrevenen. van wie er op zijn minst 14 zullen uitkomen, een uitermate span nende strUd worden en als het weer zal medewerken, kan deze dag een ware topdag in de Nederlandse draf- sport worden.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5