Goede vijfde dag voor Nederlandse deelnemers SS-LEIDER KOPPE HAD HET IN BONN VER GEBRACHT.... STALEN RAMEN EN DEUREN ie. Een vrouwelijke adm. kracht 2e. Een meisje Toelatings- en overgangsexamen Rembrandt-lyceum Leiden iouwe auto's zonder chauffeur steno f-y piste vrouwelijke administratieve krathl vrl. administratieve KRACHT AUTOVERHUUR TIP TOP ZATERDAG 25 JTJNI 1960 KIELER WOCHE (Van onze Zeilmedewerker) De vijfde wedstrijddag van de Kieler Woche met bijzonder mooi en zonnig zeilweer was over de gehele lijn niet ongunstig voor de Nederlandse deel nemers. Integendeel: weer leverden Rob Maas en Seheffer een pracht- prestatie in de Starboten. Wim Gul- demond werd winnaar in de 12 m2. Sharpies; in het Drakenveld werd litz. I A. Visser vierde en last but not least de Nederlandse marinesloep Hol land II onder sergeant-majoor-vlicger H. S. Foppe kreeg in de tweede serie wedstrijden in het klassement een mooie puntenvoorsprong. Wij 6praken nog niet van de Finn- Jollen .maar ook in deze klasse mogen wij stellig niet ontevreden zijn. Weliswaar werd de wedstrijd met dit weertype windkracht 3 tot 4 na tuurlijk van meet af aan een gewonnen zaak voor de onoverwinnelijke Deen Paul Elvström, maar dat neemt niet weg, dat Koos de Jong in het eminente International^ gezelschap nu nog sterk met de geducnie Harold Eriksen (Noor wegen) prachtig partij gaf. Na het eerste merkteken was Koos de Jong in vijfde positie bedreigd door Eriksen en dr. Flint, Als biende en elfde kwamen Rinze Koopmans en Dick Wavboer om het merkteken. Vooral Eriksen maakte het De Jong moeilijk, maar wat de Deen ook probeerde, De Jong pareerde alle aanvallen. De uitslag was: 1. Elvström; 2. H. Wind (Denemarken); 3. Borge Sohwartz (Denemarken); 4 Willv Kuh- weide; 5. De Jong; 10. Wavboér. 11. Koopmans en 20. Jaap de Boer Op de binnenbaan ging Wim Gulde- mond na een vlotte start, klassen beter zeilend dan zijn Duitse tegenstanders in de 12 m2 Sharpies, weer regelrecht naar een overtuigende zege. Hij finishte bijna uit het zicht van M. Schaper (Did) en E. Erik (Did). A*.s vijfde kwam Cor Guldemond door de lijn van aankomst. In de Wiker Bucht zeilden de Nederlandse marinemannen ln twee sloepen, Holland I onder boots man J. Dekker, en Holland II onder eerg.-majoor H. S. Poppe van het vlieg kamp „Valkenburg. Vooral Holland II boekte een mooi succes. In de wedstrijd op donderdag, de eigenlijke rustdag van de Kieler Woche, werd Holland II tweede achter Dene marken, maar met vele minuten voor sprong op Noorwegen, Duitsland III en Engeland III werd de tweede wedstrijd gewonnen. Bootsman J. Dekker met zijn mannen werden vijfde. Het ziet er naar uit, dat sergeant- majoor Poppe met zijn mannen ook de tweede serie van drie wedstrijden zal gaan winnen, want hij heeft momenteel ln het klassement een behoorlijke pun tenvoorsprong. Bob Maas en J. Seheffer toonden op de buitenbaan in de starklasse, dat zij een uitzending naar de Olympische Spe len dubbel en dwars verdienen. Waar om dit nog steeds niet aan het NOC is voorgesteld is ons overigens een raadsel. Jntussen heeft men in Duitsland tij dens de Kieler Woche ook beslissingen genomen. Bruno Splieth zal Duitsland vertegen woordigen in de Stars. Splieth toondq dat hij dit waard is door een zeer fraait zege in de vijfde wedstrijd. Hij bracht dus Straulino de eerste nederlaag toe. Maas ging na de start al spoedig in een stuurboordslag hoogte zoeken aan de goede kant van het kruisrak, waar hij als vijfde uitkwam. In het kruisrak van de tweede rond Maas weer een plaats te winnen en als vierde ging hij achter Splieth, Straulino, dr. Pisani door de lijn van aankomst. Hij is nu een goede derde in het klas sement achter Straulino en dr. Pisani. Prachtige strijd zagen wij in de kop van het Drakenveld, waar de Kroon prins van Griekenland het opnam met zijn geduchte tegenstanders in het klas sement, de Argentijn J. A. Sales Chavez en de Deen A. Holen. Sales Chavez lag na het eerste merkteken voor Holm, Kroonprins Constantijn en in vierde po sitie voer ltz. I A. Visser met de ma rinedraak „Bonte Haen". Visser wist zich na enig verlies in de ruime rakken steeds weer bij het selecte kopgezelschap te voegen. Kort voor hem in het laatste rak na de finish klapten de drie Draken van H. Scheffers, Kroonprins Constantijn en A. Holm onophoudelijk op elkaar. A. Visser, 26. jhr. J. A. Feith, 28. ltz. G. Coerkamp. Na de vijfde wedstrijd moesten de Kroonprins, de Duitser Ravenborg en Sales Chavez wederom starten voor de beslissing om de Felcaprijs. En hoewel Ravenborg weinig goeds heeft laten zien in de Kieler Woche, behalve dan zijn eerste plaats op de eerste dag, die hem het recht gaf aan de beslissingswed strijd deel te nemen, wist de Duitse Olympische vertegenwoordiger door vóór Kroonprins Constantijn en Sales Chavez te eindigen beslag te leggen op de zestig kilo zware zilveren Felcaprijs. Tina Onassis gescheiden President Venezuela gewond bij aanslag Mevr. Tina Onassis, de echtgenote van de Griekse scheepsmagnaat, heeft begin deze maand in de staat Alabama een echtscheiding van haar man gekregen, na een huwelijk van dertien jaar. In september vorig jaar gingen geruchten over nauwe betrekkingen tussen Onas- sns en de zangeres Maria Callas. Zowel Onassis als de operazangeres hebben steeds ontkend dat er sprake was vaneen romance tussen hen maar voor al toen de sopraan echtscheiding ver kreeg van haar echtgenoot de industrieel Batista Meneghini, werden de geruchten over een romance sterker. De beide kinderen van het echtpaar, een zoon van elf jaar, Alexander gehe ten, en een dochter van negen jaar, Christina, zijn toegewezen aan de vader. Mevr. Onassis, erfgename van haar va ders fortuin, heeft geen eis ingediend terzake van alimentatie door Aristoteles Onassis. Een en ander is meegedeeld door een vriend van de familie Onassis te New York. Mevr. Onassis vertoeft thans te Parijs. Onder de naam Lohmann verkeerden hij en zijn gezin tot in de hoogste kringen.... (Van onze correspondent in Bonn) De dezer dagen te Bonn gearresteerde vroegere SS-leider en politie chef van Posen in Polen, Koppe, is het schoolvoorbeeld van de onder gedoken hoge nazi, die het in het moderne West-Duitsland onder valse naam, ondanks alles ver heeft kunnen brengen. Onder de naam Lohmann verkeerde hij namelijk op verwonderlijk arrogante wijze tot in de hoogste Bonner kringen! Jarenlang heeft men in de Bondsrepubliek naar Koppe gezocht. Het zou vaststaan, dat hij een zeer belangrijke rol heeft gespeeld bij de vermoording van de duizenden joden in de Duitse concentratiekampen Kulmhof en Belzec in Polen. Hij bekleedde in district de Wartenau de hoogste SS-rang. Zijn leven na de oorlog heeft hij wel zeer radicaal trachten te veranderen. Hij gaf zich de naam Lohmann en volhard de hier in zo consequent dat zijn gehele gezin na de oorlog onder deze valse naam is gaan leven. Men neemt aan dat Kop- pes identiteit door een anonieme aan gifte bij de centrale voor oorlogsmis daden in Ludwigsburg, die de laatste maanden wegens verjaringsmogelfjk- heden koortsachtige activiteit heeft ontwikkeld, aan het licht is gekomen. Koppe-Lohmann werkte na de oorlog in verscheidene Duitse steden. Hij kreeg tenslotte een belangrijke functie in een grote chocoladefabriek te Aken. Zijn kinderen bleven onder de naam Loh mann ook niet aan de onderste trede van de maatschappelijke ladder staan. Zijn zoon, een jurist die jarenlang bij de Bondsdag (Tweede Kamer) heeft gewerkt, oefent thans te Bonn een ad vocatenpraktijk uit, onder de naam „dr. Lohmann", waaronder hij ook in het telefoonboek en aan de balie bekend staat! Zijn dochter was jarenlang eerste secretaresse op de persafdeling van het ministerie van Defensie en is thans ge huwd met een Jonge officier. Koppe zelf is daarbij de man geweest, die zoon en dochter in de hoogste krin gen van de kleine Westduitse hoofdstad wist te duwen. Zelf zo wordt alge meen gezegd deinsde hij er niet voor terug op allerlei bijeenkomsten en avondpartijtjes op te treden met een ar rogantie, die thans helemaal, nu be kend Is geworden dat hij in feite een der hoogste SS-leiders is geweest, de Bonner burgers met stomheid slaatvooral ook omdat vaststaat dat de opperste SS-leider. Himmler, Koppe vele malen heeft gehuldigd en een voorbeeld voor andere SS-leiders heeft genoemd! Het openbaar ministerie te Bonn had tot dusver geweigerd om de valse naam van Koppe bekend te maken. Men wilde zijn kinderen kennelijk sparen. Maar inmiddels is er een klacht tegen Koppes zoon. de jurist „dr. Lohmann", inge diend. Onderzocht zal ook worden ln hoeverre de vrouw van Koppe een aan deel heeft gehad bij het om de tuin lei den van de Justitie. President Romulo Betancourt van Ve nezuela heeft gisteren ernstige brand wonden aan een hand en lichte brand wonden aan het hoofd opgelopen bij een aanslag, die op hem werd gepleegd, toen hij zich naar een plechtigheid begaf ter gelegenheid van de Dag van het Leger. Er ontplofte een wagen met dynamiet bij het passerer van de officiële stoet. De chef van het militaire huis van de president, een 18-jarig lid van de mili taire escorte en de chauffeur van de auto van Betancourt zijn als gevolg van deze aanslag overleden. De president moest in het Universiteitsziekenhuis te Caracas worden opgenomen Ook de minister van Defensie, gene raal Josue Lopez Henriquez .diens vrouw etn de lijfarts van het staatshoofd wer den ernstig gewond, zij verkeren echter niet in levensgevaar. De aanslag, die wordt toegeschreven aan aanhangers van de afgezette president Perez Jime nez, heeft levendige verontwaardiging in geheel Venezuela gewekt. De leiders van alle politieke partijen hebben op een buitengewone bijeenkomst besloten „de algemene mobilisatie van het land af te kondigen ter verdediging van het con stitutionele bewind". UITSLAG ETALAGE-WEDSTRIJD De uitslag van de ter gelegenheid van de lustrumfeesten gehouden etalage wedstrijd luidt als volgt: Mooiste etalage Peek en Cloppenburg, verkoopkrachtig- ste etalage firma Langezaal, Stille Rijn en meest originele etalage firma De Wilde, Breestraat. Ex-keizerin Soraya weer naar Noordwijk Ex-keizerin Soraya, die vorig jaar en kele weken in Noordwijk doorbracht, zal begin volgende maand haar intrek ne men in hotel „Huis ter Duin". De da tum van haar komst is nog niet bekend. Holm wist vooral van de kracht meting tussen de Argentijn en de Kroonprins te profiteren en hij eindig de enkele meters voor het Kroonprinse lijke jacht als tweede. De uitslag was: 1. Sales Chavez, 2. A. Holm, 3. Kroonprins Constantijn, 4. ltz. Voor het toelatingsexamen van hetwer, M. C. Cadée, Alphen a. d. Rijn, In de startplaats Lille moesten ook de Nederlandse renners, die aan de Ronde van Frankrijk zullen deelnemen, zich voor een medisch onderzoek bij de Tourdokter mel den. Ab Geldermans is aan de beurt terwijl Piet van Est, Martin van der Borgh en Wim van Est lachend toekijken Rembrandt-Lyceum te Leiden zijn ge slaagd: E. J. Altink, J. J. Arbouw, P. J. Bedijn, Noordwijk-Binnen, F. M. J. N. van Benten, J. M. A. v. d. Berg, L. J. Binnendijk, Noordwijk a. Z., C. M. G. de Bock, Liesbeth de Boer, A. v. d. Bo gaard, H. Bonnet, F. BooU, Sietske v. d. Bos, R. Brands, J .ten Brinken, H. J. v. d. Broek, D. J. Bruin, Oegstgeest, A. P. Bund, Noordwijk a. Z., W. F. Buys, E. v. d. Bijl, Leiderdorp, Tineke Carrière, Leiderdorp, I. B. Cohen, H. J. Dreeuws, M. L. Candido, J. J. van Eek, Katwijk a. Z., H. Egberts, C. Erkelens, R. Fal- laux, F. van Geldere, Oegstgeest, J. J. Gerbrands, Oegstgeest, W. J. de Goeij, B. M. Gorlee, Hanna Gorter, J. M. B. de Groot, Karin Heinrich, J. J. den Hoed, Anneke Hogendoorn, M. W. Hoogstra ten, R. Huisman, Leiderdorp, A. Hulse- bos, Leiderdorp, A. D. v. Ingen Sche- nau, Oegstgeest, F. R. Jacques,, J. J. de Jong, Sonja Jonker, Leiderdorp, de Kier, J. Klingeler, T. Knijnenburg, C. H Kok, E. F. Kraaneveld, Liesbeth v. d. Kroef, Leiderdorp, H. v. d. Krogt, A. J. M. Kruger, Oegstgeest, A. L. Leget, Jeannet v. d. Loos, Hendri van Manen, D. Meiners, J Nielsen, W. Nieuwenburg, T. van Norden, D. Noteboom, J. J. Oos terbroek, B. Ouwerkerk, José Penseel, Saskia Piena, J. H. du Prie, P. Pijnna- ken, P. van Roijen, Sophie Rijnsburger, Leiderdorp, M. J. G. Scheer. F. W. Scheygrond, Mar ja Schutte, Voorscho ten, H. J. Serdijn, A. J. Seret, Leider dorp, Erna Sleeboom, Leiderdorp, J. W. Snik. H. Spierenburg, C. J. Steenbeek, H. P. Taverne, L. van Veen. W. F. C. Vermeij, Oegstgeest, P. de Vet, W. van Vliet, R. van Vliet, J. H .de Vries, J. v. d. Waals. P. Wilschut, B. W. van Win gerden, H. v. d. Zeeuw, G. T. Zitman, D. J. v. d. Zwart. Bevortleringei Bevorderd van de 1ste naar de 2de- klasse: G. H. Agterhorst, C. Boom, Chelly Griffioen, J. J. Hansen, E. J. A. Hellemink, Leiderdorp, E. v. d. Hoeven, A. F. Janssen, H. O. v. d. Kooi, Jannie Libochant, W. A. P. Lincewicz (met lof), B. S. Nix, C. J. Onvlee, B. Ouwendijk, J P. Planjer, J. A. Reyntjes, Marie Anne Stark, H. de Vos. Ineke Witjas, J. M. Arbouw, P. S. Arbouw, P. J. Be- kooy, C. Brussee, Zoeterwoude, J. C. Freeke, R. J. Galjaard, Ruchama Hage naar, R. Hayes, A. P. Hoeke, Voorscho ten, Ietje Lubach, W. F. Nooy, Voor schoten, R. Prins (met lof) Leiderdorp, H. J. Punselie, R. Tjalkens, Margreet Vreedenburgh, Leiderdorp, Margreet Muis, P. W. Akkerman, F. J. A. Beumer, J. N. Bouter, C. S. Buma, C. M. v. Dorp, Woubrugge, J. J. v. Exter, Noordwijk a. Z., A. Gast, A. P. Jansen, M. v. d. "aay, Sandra Moolenbeek, A. L. van Norden, H N. M. van Rijn, R. A. Segaar, Jeanet v. d. Star, R. van Assen, C. Bouwmees ter, D. Carrée, Thora Dekker, Katwijk a. d. Rijn, J. de Geus, W. H. Hollander (met lof), Leiderdorp, R. v. d. Hulst, Emy Laermoes, Voorschoten, K. v. d. Moolen, G. D. van Norden, Lieske Ouwerkerk, A. F. B. Reyngoud, H. C. v. d. Sterre, Leiderdorp, Lenie Wickel, Leiderdorp, R. G. de Wit, J. J. Zitman, A. Alt, R. R. Boot, Warmond, R. D. van Caubergh (met lof), D. Erades, P. Glas bergen, S. W. E. Hagedoorn, J. Huber, T M. Klinkert (met lof), Elly Laman, R. J. Oostergo, Voorschoten, G. J. Phi- lipsen, P. J. Schoonheim (met lof), W. Vleeshouwer, Marion Weetzel (met lof). Bevorderd naar klasse 3 afd. h.b.s.: G W. Brust, R. Daalmeyer, Jetty Iestra, R. J. v. d. Kamp, A. Koren, J. Marks (met lof), K. M. Nix, D. Slothouwer, H. J. Snip, H. J. in 't Veld (Warmond), F. N. Wempe, P. W. v. d. Berg, Warmond, E. M. Fallaux, H. J. Feyen, J. van Hou ten (met lof), G .de Jonge, Marjan Knöptels, P. K. Koster, J. van Meygaar- den, R. H. Nolles, R. de Roo, Rineke Scheer, H. J Ubbink, Marina v. Beve- I ren, Zoeterwoude, G. J. van Dissel, G. I Grin, J. W. Harting, P. J. W. R. Jans sen, N. Laterveer, Margreet Leenen, H. Oosttrom, G. B. Schmidt, R. A. A. Strietman, R C. Strietman, J. Wijn beek, L. H. Cohen, H. F. v. d. Hoeven, Trlx Hoogendoorn, Zoeterwoude, W. F. Iestra, Ellen de Jonge, C. T. Koole, F. M. J. Laman, Zoeterwoude, Irma van Leeuwen, H. W. v. d. Meulen, Fieke Schoemaker, Wassenaar, E. K. Taconis, J. J. Vavler (met lof), C. Visser, Kat wijk a. Z., F. J. A. v. d. Waals, D. P. van Wijk, J. van Zomeren, H. Zwolle, Lei derdorp. Bevorderd naar klasse 4 afd Jr.b.s.: H. C. Akkerman, H. J. Alt, H. Altink, J. W. Bödeker, Katwijk a. d. Rijn, J. Brou- Nelly Heemskerk, G. L. Janssen, R. de Jong, C. I. Kleinman, F. Pasman, A. Vermond, A. W. Barendsz, Boskoop, N. Passchier, Noordwijk a. Z., P. Reyne- veld, Voorschoten, W. H. de Ruwe, Warmond, Lia Sloos, J. Stenger, Leider dorp, W. Bol, Leiderdorp, N. van Dijl, Oegstgeest, Ineke Fakkel, R. Freyzer, Katwijk a. Z., D. A. Fritschi, Voorscho ten, W. L. de Koning, M. J. M. du Prie, M. J. Raatgever, Oegstgeest, S. Rende ring, Noordwijk. Bevorderd naar klasse A5 afd. h b.s.: Yke Bakker, H. L. Boshuizen, D. J. Fla- man, N. Gans. A. M. Groos, L. J. den Holder, A. Hollander, W. F. v. d. Horn, Tinie Koster, E. C. A. van Noort, Hedy Nooy, Voorschoten, A. J. W. Otten, M. H. de Reede, H. R. Troost, Annemarij Visser, Katwijk a. Z., Winny van Hooff, Voorschoten, D. Horneman. Voorscho ten. Annet do Jonge, Olga Kloos, A. J. d. Linden. Leiderdorp. G. Oude Elfe rink, Ellen Plesman. P. R. W. v. d. Poel, Voorschoten, H. Schaart, Katwijk a Z., A. E. Snellink, Leiderdorp, Willy van Toorn, Voorschoten, Miep Vallentgoed, J. Visser, aKtwijk a. Z. Bevorderd naar klasse B5 afd. h.b.s.: D. L. Kettenis, L. P. Leune, L. Nederlof, J M. Rijnsburger, Leiderdorp, C. M. Wilson, E. dc Jong, Leiderdorp, P. J. Laterveer, C. de Lezenne Coulander, R. A W. Ruitenberg, G. K. Troost, G. H. Versluis, Leiderdorp, C. D. Voorhorst. Bevorderd naar klasse III afd. gym nasium: J. M. Bongers, Voorschoten, H. J. Bos (met lof». Voorschoten, J. J. G. v. Egmond, Danielle Hagedoorn, Rienke v. d. Kley, Leiderdorp, D. Koopman, W. van Kuilenburg (met lof), M. F. N. E. A. Laman, A. Majolée, A. P. Seheffer, A. Slothouwer (met lof), H. Stikkelorum (met lof), Ria Veltman, P. A. Smit. Bevorderd naar klasse IV afd. gym- nasimu: J. P. van Ark, D. M. v. d. Boomgaard, Vorschoten. Josien de Bruin, Marjan Daalmeijer, Nel van Duin, Noordwyk a. Z., Carolien Korrel boom. Voorschoten, P. C. M. v. d. Lin den, R. Molenaar, Ria van Wingen. Daar waar geen plaatsnaam bij is vermeld, is deze Leiden. De Japanse premier Kisji wordt in een kamer van zijn eigen woning dag en acht bewaakt door de po litie van Tokio. Terwijl de minister president gekleed op de bank in zijn kamer slaapt, trachten de politie mannen op de grond in de gang wat rust te vinden. Jaarverslag CNV De Christelijke Vakbeweging kan zich niet meer beperken tot haar eigen uitgesproken vakorganisatorische pro blematiek. Haar werk heeft daarvoor teveel onderscheiden aspecten gekre gen en is in de samenleving ais geheel reeds te sterk geïntegreerd. Aldus de secretaris van het Chr. Nat. Vakverbond, de hoer C. van Nierop, in het jaarverslag 19581959 van het CNV. Het ledental van de bij het CNV aan gesloten organisaties steeg tot 218 992 op 1 januari 1960. Grote invloed op het ledental had de afschrijving van de Ned. Ver. van Chr. handelsreizigers en handelsagenten met 854 leden. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 24 Juni C.V. Centrale Aalsmeerse Veiling G.A.: Snijbloemen: Gerbera 15-30, Amaryllis 5-10, Lelies 40- 6(1. Violieren 8-13, Clematis 10-17, Pioe nen 7-11, Eremurus 25-51). Bouvardia 10- 15.15, alles per stuk. Iris 15-51, Fresia 40- 53, Lathyrus 25-58, Asp. Plumosus 90-145, Colvillei 55-100, Ornithogalum 75-150, Zinnia 70-95, Gladiolen 110-175, Campa nula 40-85, alles per bos. PERKPLANTEN: Lobelia 8-12. Leeuwen bek 8-14. Ageratum 15-20, Petunia 8-14, Saluia 8-15, Tagetus 5-10, Bolbegonia 15- 25. Peltatum 40-80, Geranium 60-100, Margriet 8-15, Calceolaria 38-40, Gaza- nla 20-25, alles per stuk. BOSKOOP. 24 Juni „De Boskoopsche Veiling": Better Times 70-130, Duisburg 170-90, gemengd 90-55, Butterfly 200-150, White Butterfly 300-220, Hadlëy 110-80, Vierlanden 300-170, Pechtold 80-55, Rosa- landla 70-51, Newvorker 320-300, Clema tis Durandi 160-270. Lelie Regale 10 per kelk; Alstroemerla 65-44. Goudbon te Ll- gustrum 63. Lelie Auratum 29 per kelk. Esther Read 53-47, World's Supreme 47. Nymph 380-270, Else Poulsen 35-52-65, Sweetheart 75-85-90, Juweeltjes 95-85, White Sweetheart 100-65. Moulin Rouge 170-100, Ellen Poulsen 140-110, Wolf Glo rie 170-110, Fire King 370-160. Aria 80- 56. Begonia gr. pot 51. rood kl. pot 25, roze 21, Blaabegonla 23, Anemonen 12- 14. Spirea 45-37, Lignis 5-7, Astilbe 23-18. KATWIJK AAN DEN RIJN, 24 Juni Groenteveiling: waspeen Al (per kist) 4-540. idem A2 2.10-4.50, idem BI 6.10- 6.70, bospeen (per 100 bos) 31-32, idem 2 16-28, sla Al (per 100 st.) 3.50-7.50, bloemkool Al (per 100 st.) 20-47, Idem A2 19-28, idem BI 18, idem B2 11, postelein 11-13, spitskool 10-12, kroten (per kist) 3.80-4.30, kroten (per 100 bos) 5-8, an dijvie 13-15, tuinbonen 23-26, doperwten 81-83, idem (krombekken) 81, herenbo nen (per kg) 1.52-1.65, peterselie (per 100 bos) 3-8, krulpeterselie (per 100 bos) 5-7. BelderlJ (per 100 bos) 6-10, bone- kruld (per 100 bos) 1-4, rabarber 14-17, sjalotten 16-21, komkommers (per 100 st.) 25, aardbeien (per doosje A 200 gr.) 34-54. 34-54. Aanvoeren: waspeen 18.000 kg., waarvan 12.000 kg. voor export werd ver kocht; bospeen 2900 bos; sla 17.000 stuks; bloemkool 6200 stuks. RIJNSBÜRG, 24 Juni Bloemenvei ling Flora: Dahlia 340, Esther Read 160- 240, Scabiosa 200-280, Achelia 220-280, Camhpanula Pyrlmldalls (eerste soort) 750-800, idem (kort) 400-450, Colvillei 280-360. Charme 400-450, Nymph 750-800, Gladiolen: Dr. Fleming 10. Sneeuwprin- ses 12, Johan Strauss 22. Friendship 17, Am. Anjers gemengd 15. Fanfare 15, Tan- gerlna 19, Sim wit Red roze 8-11, alles per 100. Flox 34-40, Goudsbloemen 15-20, Godetia 45-50, Statice gemengd 30-32, En gelse Iris 45-56, Segetum 19-23, Eremurus 15-17, per bos. Lelie wit 20-22, per kelk. Chrysanten: Delight Full 19.20 per stuk. Groenteveiliong: Sla 300-470, bloem kool 15-35, komkommers 16-36 per 100 st. Peulen 95, uien 22, erwten 79 tuin bonen 28, per 100 kg. Kroten 710-720, pe terselie 480-700, bonekruld 170-310, ra- dfjs 500-810, prei 600-700, sjalotten 500- 1200 per 1900 bos. TER-AAR, 24 Juni Groenteveiling: kassnijbonen 1.00-1.37, Idem B 86-98, ld. stek 42-60. snijbonen natuur 1.17, stam- prinsessenbonen 1.40-1.70, Idem B 1.00, peulen 68-1.12, idem B 25-38, doppers 33- 42, idem B 21-26, blauwschokkers 58-67, kapdoppers 33-45, krombekdoppers 31-52, alles per kg. Tuinbonen 1.15-1.70 per 10 kg. Augurken 22-41, tomaten A 88-1.08, ld. B 1.04-1.13, Idem C 58-98, Idem CC 28- 56, nieuwe aardappelen 14-21, Idem kriel 8-16, andijvie 11-20, waspeen 12-20, spits kool 5. rabarber 11-16. uien 19-24, aard appelen 10, kroten 13-15, groene kool 11, komkommers stek 11-16. zuring 2, rode kool 13. alles per kg. Sla 3-7.50, per 100 stuks. Bloemkool A 30-54, Idem B 17-36, Idem C 10-17, komkommers 10-28, allee per stuk. Boskroten 3-4. bospeen 10-26, bonekruld 2-6, selderij 3-6, peterselie 3, bossjalotten 15, alles per bos. Aardbeien 30-41, per doosje, idem 3.90-4.00 per slof. Bloemen 3-17 per bos. Salvia's 8. Bego nia's 8 per stuk. o.a. Ford Consul, Taunus 17M, Nw. Angli'a '60, Opel Rekord. Volkswagens. Volkswagenbusjes WERKMOVFN'S Garage Bedrijf MAREDIJK 34A - LEIDEN - TEL 22.300, 32735 STAALSTRAAL- en Metalliseeriurieliting A. E. v. d. VOET Zn. - Leiden ZOETER VVOUDSEYVEG 11 TELEFOON 23492 ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. vraagt voor haar Afdeling Personeelszaken een Vereist is u.l.o.-opleiding en enige administratieve ervaring. Leeftijd 2025 jaar. en een leeftijd 17 A 18 jaar. Bij voorkeur in het bezit van het diploma u.l.o. en machineschrijven. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties met vermelding van opleiding en ervaring en met bijsluiting van een recente pasfoto en onder verwijzging naar no. 41/PA te richten aan het hoofd van de Afdeling Personeelszaken van Royal McBee NedeJand N.V. - Leiden Rooseveltstraat 20 ©De INTERNATIONALE KUNST STOFFEN INDUSTRIE N.V. vraagt PLASTICS voor haar bedrijf te Voorschoten: VOORSCHOTEN met m.u.l.o.- of gelijkwaardige opleiding, bij voorkeur met enige ervaring, leeftijd 18-20 Jr. voor lichte administratieve werkzaamheden, met m.u.l.o.- of gelijkwaardige opleiding, leeftijd 1618 jaar. Sollicitaties: schriftelijk: postbus 11 te Voorschoten. Mondeling: Rouwkooplaan 2, Voorschoten, dagelijks van 10 uur v.m. tot 17 uur n.m. Biedt zich aan: voor gedeeltelijke werkweek. Met Mulo-opleiding en in bezit van diploma stenografie Ned. Liefst omg. Leiden of Wasse naar. Brieven bureau van dit blad onder no. 20514. NIEUWE AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR Mercedes, Opel Kapitan, Opel Rekord, Ford Consul Ford Taunus 17M, Volkswagens en V.VV.busjes. ST.-AAGTENSTRAAT 14 TELEFOON 25709 VEILIG VERKEER EIST VEILIGE BANDEN! FIRMA B.B.B. heeft 5.000 banden in voorraad in alle procenten en onder garantie. BAKKER VAN DER SMAN Schedeldoekshaven 35a by het Spul, Den Haag, telef. 11103d

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4