Cornelia Maria Sch. 135 aanwinst voor Nederlandse vissersvloot Nieuw type wegwijzer zal zijn intrede doen Prof. Van Itterzon wil „wieden" in Herv. kerk LIGA JAPONNEN Geslaagde proefvaart op Noordzee Een moderne uitrusting gepaard aan een ruime accommodatie „LUCIENNE" Kerkelijk Leven Er komen er 300 op snehvegennet Afgelopen tien jaar verspild door leertucht na te laten'''' aldus confessionele voorman VRIJDAG 24 JUNI 1960 Met het in de vaart brengen van de ..Cornelia Maria" SCH 135 is aan de Nederlandse visserijvloot een zeer modern schip toegevoegd. De vangstmogelijkheden zijn tot het uiterste opgevoerd. Naast het elektrisch Log is ook nog een Asdic-apparaat aangebracht, waardoor veel vis opgespoord kan worden. Het schip is gebouwd op de Scheepsbouwwerf ,.De Industrie" te Alphen aan den Rijn voor rekening van Corn. Vro lijk's Visserij Maatschappij te IJ muiden. Een groot aantal genodigden heeft gisteren deze bijzonder plezierige proefvaart vanuit Vlaardingen naar IJ muiden meegemaakt. Hierbij waren naast de bouwers van het schip de heren Boot uit Alphen, de familie van de reders, de heren van de scheepvaartinspectie en klanten van de maatschappij uit binnen- en buitenland. Omstreeks half elf werd van de Wil- helminahaven te Vlaardingen bij fraai zonnig weer vertrokken en via de Wa terweg werd zee gekozen. Ter hoogte van Zandvoort had de overdracht plaats. De heer P. J. C. Boot dankte na mens de directie van de scheepsbouw werf voor het in „De Industrie" gestelde vertrouwen. Hij hoopte, dat nog vele op drachten tegemoet kunnen worden ge zien. De heer F. Vrolük wees erop dat dit sinds 1951 het zevende schip is, dat voor de maatschappij 1>Ü de firma Boot is ge bouwd. Wel een bewijs, aldus deze reder, Advertentie HEEFT U ONZE COLLECTIE AL GEZIEN Exclusieve Damesconfectie BOTERMARKT 17 - TEL. 32765 RUSSISCH STUDENT BLUFT IN HECHTENIS (Van onze Haagse redactie) De officier van Justitie, mr. dr. J. C. Maris, heeft geen termen gevonden om de van spionnage verdachte Russische student Smirnov uit voorlopige hechte nis te ontslaan. Het desbetreffende ver zoek van de Sovjetrusslsche ambassa deur is daarom niet ingewilligd. Van avond loopt de tweede termijn van de in verzekeringstelling af. Dan zal op nieuw moeten worden beslist of het voorarrest zal worden verlengd. Over het gevonden materiaal ten hui ze van de student in de Celebesstraat te Den Haag wordt van de zijde van de Justitie nog steeds het diepste stilzwij gen bewaard. Of het vermeende belas tende materiaal de officier voldoende houvast zal opleveren voor het voeren van een proces, staat nog niet vast. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de bevoegde autoriteiten in deze zaak zul len besluiten tot uitwijzing. In tegenstelling met hetgeen eerder werd vermeld, werd het huis in de Ce lebesstraat niet nog door andere Rus sen bewoond. De Rus, die op de pen sionhoudster de indruk maakte Engels man te zijn, woonde er slechts met zijn vrouw en kind. Het initiatief om de vrouw en het kind van de student in de Sovjetrussi- sche ambassade onder te brengen, zou, zo vernamen wij, uitgegaan zijn van de Russische ambassadeur. WEER HOTELDIEFSTAL: F. 12.500 AAN SIERADEN (Van onze Haagse redactie) De diefstallen in Scheveningse ho tels blijven voortduren. Uit een hotel kamer, waar een Rotterdamse logeert, werd voor f. 12.500 aan sieraden gesto len. De diefstal werd ontdekt, toen zij, na enige tijd weggeweest te zijn, op haar kamer terugkeerde. De buit bedraagt ditmaal: drie gouden ringen, een horloge met briljanten, een gouden armband met briljanten, een broche met diamanten in de vorm van een tak. een snoer parels, een zeldzaam witgouden halssnoer met in het midden een grote briljant en daarom heen om en om parels en briljanten. (De waarde van dit sieraad wordt op f. 6 500,ge schat). De heer P. J. C. Boot draagt het schip met het overhandigen van de scheepspapieren over aan de heer B. Vrolijk. (Foto Leldsch Dagblad) dat deze bouw altjjd tot tevredenheid is geschied. Hjj wees op de enorme moder nisering van de vissersschepen in de af gelopen tien jaar. De capaciteit van de hoofdmotoren werd opgevoerd van 350 tot 1000 pk. HU wenste schipper Cor Corving geluk met dit fraaie schip en onder Gods zegen een behouden vaart en goede vangst. De heer B. Vrolijk dankte allen die hun medewerking aan de bouw van dit schip hebben verleend. De heer C. M. Tundler, inspecteur voor de Scheepvaart te Den Haag, noemde het een bijzonder fraai schip, dat grote mogelijkheden heeft voor de visvangst. Nadat de heer J. Haasnoot nog had gesproken dankte de schipper Corving voor het in hem gestelde ver trouwen om zo'n fraai schip over de zeeën te mogen besturen. Met cham pagne en het verwisselen van de vlag gen werd de overdracht bezegeld. Ruime accamodaHe Het schip heeft een lengte van 44.65 meter, is 7.50 m. breed en is 4 meter hol. Er kunnen 3500 kisten vis in de twee gekoelde visruimen worden geborgen. De snelheid van het schip is ongeveer 114 knoop per uur. Er is een accom modatie voor 18 man met uitbreidings mogelijkheden tot 25 man. DODE EN ZWAARGEWONDE BIJ VERKEERSONGEVAL Bestuurster had geen rijbewijs Gisteravond om half zes is op de krui sing Kinkerstraat-Nicolaas Beetsstraat in Amsterdam een scooter, waarop twee leerling-verpleegsters waren gezeten, door een wagen van lijn 7 aangereden. De meisjes werden enige meters door de tram meegesleurd. De 21-jarige duo-pas- sagiere mej. A. E. Schoonlingen uit Amsterdam werd zo ernstig gewond dat zij bij aankomst in het Wilhelmina- gasthuis reeds was overleden. De be stuurster van de scooter, de 22-jarige Hongaarse K. M. Szentgallay, eveneens woonachtig in Amsterdam, werd met zeer ernstige verwondingen in het zie kenhuis opgenomen. Volgens de politie is het ongeluk aan het onoordeelkundig rijden van mej. Szentgallay, die niet in het bezit van een rijbewijs was, te wijten. MINISTER LUNS NAAR ZUID-SLAVIË VERTROKKEN Vanmorgen is de minister van Buiten landse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, van Schiphol naar Belgrado vertrokken. Op uitnodiging van de Zuidslavische rege ring zal de bewindsman gelijk bekend gedurende zes dagen een officieel be zoek aan het land afleggen. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Bedankt voor Vlaardingen P. Lok te IJmulden. PAPTISTENGEMEENTEN Beroepen te Schevenlngen K. Corporaal kand. te 's-Gravenhage. (Van onze Haagse redactie) Proefnemingen die de ANWB gedurende de afgelopen winter heeft genomen, hebben geresulteerd in een geheel nieuw type wegwijzer. In plaats van de gebrui kelijke witte, plaatyzeren armen, zal men bü deze nieuwe wegwijzer gebruik maken van zeer opvallende blauwe transparante lichtbakken, die twee a drie maal groter zijn dan de bestaande borden. Ook de opschriften zün hierop aanmerkelijk groter aangebracht waardoor zü reeds zowel by dag als bij nacht op een afstand van honderd meter duidelijk zullen kunnen worden gelezen. Op elke wegwyzer- arm zullen by dit nieuwe type niet meer dan twee plaatsnamen voorkomen. De helderwitte letters hebben een hoogte van 25 cm. Elke arm van deze lichtbakens zal 1.80 m. lang en 60 cm hoog zyn. Een TL-buis in elke arm zal er voor zorg dragen, dat men zich ook bü duisternis zonder moeite zal kunnen oriënteren. bord staat eveneens rechts op zeshon derd meter afstand en het derde bord in de middenberm op 300 meter voor de afrit en geeft de doorgaande route aan. Op 25 meter voor de afrit staat tenslotte het aftakkingsbord. Bü zeer belangryke afritten zal een aantal A.N.W.B.-richtingsborden zelfs worden uitgebreid tot zeven. Alle verkeerspleinen krygen in het nieuwe systeem in totaal minstens 24 richtingborden. Nog voor het einde van dit jaar zal het Nederlandse autosnel wegennet voorzien zün van circa 300 van deze A.N.W.B.-borden. In feite zyn by deze proeven nieuwe wegwüzers van geheel eigen Neder landse vormgeving te voorschün geko men. waarvan men grote verwachtin gen koestert. Het ligt in de bedoeling dat gaande weg op de belangryke kruisingen in de grote Nederlandse steden de gebrui- kelyke wegwyzers vervangen zullen worden door deze lichtbakens. Voorts is er de afgelopen maanden büzondere aandacht geschonken aan de wegwüzers op de autosnelwegen. Het systeem van de blauwe richting- en voorrichtingsborden zal voorlopig zyn vervolmaking vinden in de plaatsing van ten minste vier grote borden bij elke afrit. In principe zal het eerste ongeveer 2\'2 meter hoge en brede bord op een afstand van duizend meter vöor de afrit in de rechterwegberm worden geplaatst. Het volgende even grote Moeder liet dochtertje stelen in warenhuizen (Van onze Haagse redactie) Twee vrouwen en een elfjarig doch tertje van laatstgenoemde zijn door de huisrecherche van een warenhuis in de Haagse binnenstad aangehouden we gens het stelen van kleine artikelen. De moeder wees haar dochterje by bepaalde stands aan wat zij wilde heb ben. Het meisje moest dan de gewenste artikelen wegnemen. Meestal waren het flesjes parfums, die het meisje ge dwongen werd te stelen, doch ook por temonnees en haarkammen bleken van de gading van de beide vrouwen te zijn. Al herhaaldelijk, zo is na verhoor ge bleken, heeft de moeder haar dochtertje aangezet tot het plegen van diefstallen in warenhuizen. De waarde van de ver dwenen artikelen varieerde van f.9, tot f.15,—. NEDERLANDSE IN FRANKRIJK DOOR BLIKSEM GETROFFEN Gistermiddag is de 24-jarige dochter Netti van dokter J. D. Bruins, arts te Doornspijk, die voor studiedoeleinden als gouvernante in Frankryk werkzaam was, tijdens een zwaar onweer op het strand nabij Cannes in het zuiden van Frankrijk door de bliksem gedood. De familie is per KLM-toestel naar Frank rijk vertrokken. Spoedig beslissing in kwestie-Smits? Het moet niet uitgesloten worden ge acht dat binnen zeer korte termijn een beslissing zal worden genomen in de nu al geruime tüd lopende „kwestie-Smits". Gesproken wordt van een tijdstip kort na de komende generale synode der Ned. Herv. Kerk. Naar verluidt, zou de beslissing genomen worden door het breed moderamen der hervormde kerk. Nu gebleken is, dat kerkordeiyk een maatregel als voorgestaan door de com missie van het opzicht van de Zuid-Hol landse provinciale kerkvergadering moei lijkheden ondervindt, wordt gewezen op de in kerkorde gegeven mogelykheid prof. P. Smits de rechten als van een emeritus prediking in de kerk te ont nemen. Dit zou kunnen geschieden door de instantie, die indertyd „in het belang der kerk" deze bevoegdheid heeft ver leend, namelijk het breed moderamen. Dit college zou dan, indien men van die mening is, eveneens „in het belang der kerk" tot intrekking kunnen be sluiten. Opgemerkt wordt, dat, alvorens het breed moderamen tot zo'n beslissing zou komen, waardoor prof. Smits niet uit de kerk geweerd wordt doch ambte loos kerklid zou worden, men eerst de generale synode hierover wenst te raad plegen. VADER VERWONDT NA RUZIE ZOON MET MES In een woning aan de Ruiterweg te Castricum heeft vannacht tijdens een hooglopende ruzie, een 57-jarige bouw vakarbeider zijn 23-jarige zoon met een mes neergestoken. De twist ontstond doordat de zoon wat werk wilde afma ken voor hij naar bed ging. De vader wilde dit echter niet toestaan. De woor denwisseling liep zo hoog. dat de vkder op een gegeven moment een mes greep en daarmee zijn zoon te lijf ging. Hij bracht hem verscheidene steekwonden toe. Buren, die op het tumult waren toegesneld, waarschuwden de politie, die de man, die rustig thuis was blijven zit ten, arresteerde. De toestand van de zoon, de onmiddellijk naar het zieken huis was vervoerd, was hedenmorgen redelijk. Aanval op prof. Smits en dr. v.d. Linde c.s (Speciale berichtgeving) „Men moet dertien trappen bestijgen eer men bij een leer- tuchtproces tegen een hervormd predikant aan het eindoordeel der kerk toe is. Het is echter een misverstand, dat pas in 1961 een begin met leertucht in de N.H. Kerk gemaakt kan worden, dat kan nu al, elf van de dertien fasen zijn sinds 1951 reeds mogelijk", aldus prof. dr. G. P. van Itterzon gisteren op „Woudschoten", waar de Confessionele Vereniging in de N.H. Kerk vergaderde. Prof. Van Itterzon zei: ..Men heeft de afgelopen tien jaar verspild. De kerk had de justitiële tucht van '61 daadwerkelijk moeten voorbereiden. In de wereld is het ondenkbaar dat een employé zyn firma tot op de funda menten afbreekt en gehandhaafd wordt, in onze kerk kan dat. Hy verliest zün ambt niet en weet met de kerkwet in de hand: mij overkomt niets, wellicht ondanks vele ondervragingen. Hoogste mogelykheid: een veroordeling door de kerk, geen ontslag. Na '61 zal ontslag „Volkomen onzin" Een hooggeplaatste ambtenaar van het Zuidafrikaanse ministerie van Han del en Nyverheid heeft in een vraag gesprek met een redacteur van de Rand Daily Mail medgedeeld, dat de bewerin gen als zou de economische boycotactie tegen Zuid-Afrika de industrie van het land al miljoenen ponden sterling heb ben gekost „volkomen onzin" zyn. Voor zover hem bekend was, is het ministerie van Handel en Nijverheid ervan over tuigd, dat de boycot nimmer een ernsti ge bedreiging voor het economische welzijn van het land kan vormen. Het wilde gepraat in sommige Afri kaanse gebieden over boycotacties is volgens de functionaris niet overtuigend, wanneer men zich realiseert, dat Zuid- Afrika uit vele van deze landen meer importeert dan deze landen in Zuid- Afrika kopen. De functionaris verklaar de ,dat „de jongste handelsstatistieken geen bevestiging inhouden van de on verantwoordelijke beweringen, dat mil joenen ponden waren verloren door de boycot". Oppenheimer verontrust over de toestand in Zuid-Afrika Det president van de Anglo-American Corporation. H. Oppenheimer, heeft er bij de Zuidafrikaanse regering op aan gedrongen nieuwe industrieën te gaan vestigen in de goudmijngebieden, waar de reserves uitgeput raken. Op een vergadering van de Trans vaalse Kamer van Industrie verklaarde hij, dat de grote moeilijkheid bü de hui dige situatie in Zuid-Afrika is, dat de regering weigert de gekleurde Afrikaan se stadsbewoners als permanente inge zetenen te beschouwen en dat het haar fout is geen plannen voor hun toekomst te maken. Hij deelde voorts mede. dat het meren deel van de wereldopinie er van over tuigd is, dat de blanken geen serieuze pogingen hebben gedaan de oorzaken van de ontevredenheid van de Afrika nen weg te nemen. Oppenheimer voegde eraan toe, dat hy de boycotactie zeer ernstig nam. „Indien we deze situatie laten voortduren, waarover het merendeel van de Weste lijke landen zeer verontwaardigd is, zul len er boycotacties ontstaan, die zeer ernstig zullen zün. Een ernstiger feit is echter de vertrouwenscrisis, waardoor de toevloeiing van kapitaal naar Zuid- Afrika was opgehouden. Degenen, die geld in Zuid-Afrika hebben belegd, trachten het nu weer terug te krygen", aldus Oppenheimer. En de Japanners, zij betogen maar voort Studenten en vakbondsleden hebben donderdag in Tokio weer betoogd tegen het Japans-Amerikaanse veiligheidsver drag, dat gisteren van kracht is ge worden. Zoals bekend heeft Kisji mee gedeeld dat hij als premier zal aftreden. Hiermee is het tweede doel van Japanse socialisten en communisten bereikt. Zo als bekend wilden zij door betogingen Eisenhower dwingen zijn voorgenomen bezoek aan Japan af te gelasten en be reiken dat premier Kisji zou aftreden. Hun derde en voornaamste doel, torpe dering van het veiligheidsverdrag, werd echter niet bereikt. De mededeling van Washington dat Eisenhower het verdrag al vóór zijn vertrek naar Azië getekend had. heeft by de oppositie in Japan de mening doen postvatten dat zy om de tuin is geleid. De betogingen van giste ren zijn niet bepaald indrukwekkend geweest. Circa 800 studenten betoogden voor het ministerie van buitenlandse zaken uit protest tegen de udtwisseling van ratificatieoorkonden van het ver drag. Andere groepen demonstreerden voor het parlementsgebouw, het hoofd bureau van politie, de woning van pre mier Kisji en de Amerikaanse ambas sade. Ruim 3000 studenten waren voorts aanwezig op de begrafenis van Mitsjiko Kamba, een studente die bü de betogin gen op 15 juni om het leven kwam. kunnen volgen, maar zal een kerk, die tien jaar lang niet aan leertucht deed dit nu plotseling volgend Jaar wel gaan doen?" ,,Er zün in de kerk wel degelük ge vallen, die voor tucht in aanmerking komen", aldus spreker. Hy verweet met name de provinciale kerkvergade ringen hier in de afgelopen periode tekortgeschoten te zün. Het optreden van „Zuid-Holland" in de zaak-Smits noemde hy „moedig Het argument: de kerk heeft rust nodig, beantwoordde spreker met :.,Het wordt hoog tyd dat onze kerk uit deze zoete rust ontwaakt". Prof. Van Itterzon stelde: „We weten na büna tien jaar nog niet wat de fun damenten der kerk zün, daarover is nog steeds geen uitspraak geweest, er is nóg geen ordinantie over het belü- den. En als er al beleden werd door de kerk was dat niet in samenhang met een ordinantie. Gevaren zag hU in compromissen tussen recht- en vry- zinnigen, in zo'n sfeer raakt z.i. alle leertucht zoek. Is het onbarmhartig een predikant om zün leer te ontslaan? Moet dan niet met de misleide kudde gerekend worden?", vroeg spreker. De hele kerk zit uit te kijken naar een beslissing in de zaak-Smits, zei prof. Van Itterzon. Ook de aanwezigen van „katholiserenden" in de Herv. Kerk stelde hü aan de orde i.v.m. de over gang van dr. v. d. Linde naar Rome. Tasten zü de fundamenten der kerk aan? Wy weten allen, dat er gevraagd wordt om apostolische successie, pries terambt, altaar, sacramentstheologie, bisschoppen. De ambtscommissie, door de synade ingesteld, zal de kerk uit de mist moeten helpen. Het wordt tijd dat onze kerk gaat spreken. Er zün nog meer predikanten, die al op de treeplank naar Rome staan". In de dis cussie werd opgemerkt dat zq die het ambt van herv. predikant „geen ambt" noemen daadwerkelük de fundamenten der kerk aantasten. Prof, Van Itterzon zei: men moet ook t.a.v. katholiseren den niet aarzelen. Bevelsoverdracht korps Mariniers Op 1 juli zal de commandant van het Korps Mariniers, de generaal majoor der Mariniers H. Lieftinck, het bevel over het korps Mariniers overdragen aan de huidige chef staf van dit korps, de kolonel der Mariniers J. G. M. Nass, die met ingang van genoemde datum zal worden bevorderd tot generaal ma joor der Mariniers. De bevelsoverdracht zal. in tegen woordigheid van tal van hoog geplaatste militaire en civiele autoriteiten ge scheiden tijdens een parade bij de Van Ghentkazerne aan het Toepad te Rot terdam. waarbij de aftredende comman dant van het korps Mariniers naar traditioneel gebruik zijn opvolger in bevel vóór het front der troepen het korpsvaandel in handen zal overdragen. Lederwarenfabriek werkt weer De directie van de Schiedamse Leder warenfabriek N.V. te Tilburg heeft be sloten - zo deelt zy mede - met ingang van maandag a.s. de produktie in Sint- Michielsgestel gedeeltelijk te hervatten in een ander daartoe gehuurd gebouw. Deze maatregel maakt het heen en weel reizen van in Tilburg te werk gesteld uit Michielsgestel afkomstig personeel overbodig. De directie heeft dan tevens de mogelijkheid de resultaten van het onderzoek naar de mogelijke invloeden van buiten af le.i aanzien van de op tredende ziekteverschijnselen af te wachten. Dr. H. E. van Gelder overleden In de ouderdom van 84 jaar is van ochtend in Den Haag overleden dr. H. E. van Gelder, oud-directeur van de dienst voor Schone Kunsten van Den Haag en ereburger van deze stad. Hendrik Enno van Gelder werd op 16 februari 1876 te Amsterdam geboren. Hy studeerde rechten aan de Amsterdamse Universiteit en promoveerde in 1899 tot doctor in de Staatswetenschappen. In 1906 kwam hij als archivaris in dienst van de gemeente Den Haag. In 1912 werd hij tevens directeur van de ge- meenteliüke dienst voor Schone Kun sten. Residentie-orkest naar Portugal vertrokken Vanochtend is het Residentie-Orkest naar Portugal vertrokken, waar het een vyftal concerten zal geven in het Gul- befkian Festival. Voor de reis van het orkest had de directie twee grote vlieg tuigen van de KLM gecharterd, die kort na elkaar het luchtruim kozen. In totaal maken 117 personen de reis naar Por tugal mee. De concerten zullen onder leiding staan van dirigent Willem van Otterloo, terwyl als solisten op zullen treden de beide violisten Herman Krebbers en Theo Olof. Op het programma staan concerten in Coimbra, Porto, Evora en twee uitvoe ringen in Lissabon. Het laatste concert in de Portugese hoofdstad, op 30 juni, zal worden bygewoond door de Presi dent van Portugal. De werken, die zullen worden uitge voerd zün o.a. Beethoven's Eerste en Ne gende Symfonie, het concert voor twee violen en orkest van Badings en de Sui te Coloniale van Frederico Freitas, een Portugese componist. Op 1 juli zal het orkest in de avond uren weer op Schiphol terugkeren. Hartelijke ontvangst voor Lloyd in Wenen (Van onze Weense correspondent) De laatste Engelse politicus, die Oostenrijk heeft bezocht, is Eden geweest, toen hij nog premier was. Na 1945 echter is geen enkele Engelse minister van Buitenlandse Zaken de gast van de Oostenrijkse regering geweest. Des te grotere waarde werd er daarom gehecht aan het feit, dat Selwyn Lloyd gisteren in Wenen aankwam en wel een week vóór het bezoek van Kroesjtsjef! Selwyn Lloyd geniet overal een hartelijke ontvangst, want in Oostenrijk bewondert men de Engelsen en men is daar ook niet vergeten, dat de Engelse troe pen zich gedurende de bezetting hte meest correct van de vier geallieer den hebben gedragen! Ten gevolge van de vroegere isole- mentspohtiek van Engeland zijn de be trekkingen met Oostenrijk niet zeer intensief, doch nu de twee landen lid zyn van de E.V.A. (Europese Vrijhan delsassociatie), zullen zy nader contact zoeken, vooral op economisch gebied. Men verwacht hier veel begrip van Selwyn Lloyd. die in de laatste tyd her- haaldelyk heeft verklaard, dat „Enge land zich een deel van Europa voelt". Hierop zullen zich de Weense besprekin gen voornamelyk concentreren, omdat de bestaande handelsbetrekkingen meer dan onderontwikkeld moeten worden genoemd. Tussen deze twee leden van de Zeven bestaat zelfs nog geen handels verdrag, zodat dit zeker ter sprake zal komen. Bovendien wil men in Oosten rijk meer aandacht schenken aan de indirecte handelsbetrekkingen, met an dere woorden: Oostenryk wil trachten om via Engeland ook andere landen te bereiken, waarmee het totnutoe geen rechtstreekse handelsbetrekkingen had onderhouden. Het is niet uitgesloten, dat tüdens dit bezoek ook andere vragen van inter nationaal belang ter sprake komen, in de eerste plaats het mislukken van de laatste topconferentie en in verband hiermee de wenselijkheid om toch tot internationale ontspanning te komen waarvoor het kleine en neutrale Oosten ryk de grootste belangstelling heeft Vervolgens kunnen de nog steeds niet bygelegde spanningen in Zuid-Tirol op tafel komen. Ofschoon de Oostenrijkse regering weet, dat men in de Verenigde Naties dit vraagstuk niet graag wil aan snijden. zodat hier de kansen voor Italië gunstiger liggen, wil Oostenryk dit conflict toch ter gelegener tüd aan de Verenigde Naties voorleggen. Om nu van de nodige steun verzekerd te zün, zal men ook Selwyn Lloyd over de stand van deze kwestie uitvoerig inlichten. Waarom heeft Uw Liga-kind een hoge weerstand Omdat in de prille j'aren een stevige basis is gelegd „FRIENDSHIP" VOOR HET KONINKLIJK HUIS Overdracht op 30 juni De voor het Koninklük Huis bestemde Fokker F 27 Friendship zal op 30 juni, tüdens een korte plechtigheid in de middaguren op het vliegveld van Soes- terberg officieel door Prins Bernhard in ontvangst worden genomen. Het toestel zal aan de Prins worden overhandigd door de minister van Verkeer en Water staat, de heer H. A. Korthals. Het ministerie van Verkeer en Water staat is opdrachtgeefster geweest voor de bouw van het toestel. Onlangs is de Friendship reeds door Fokker aan het ministerie overgedragen. De Friendship is speciaal ingericht voor het vervoer van de leden van het Koninklyk Huis en zal de oude Dakota vervangen. In het toestel bevinden zich een lounge riet ingebouwde bar, een sta tieruimte en een luxe compartiment voor het gevolg. Dit laatste compartiment kan in een handomdraai veranderd wor den in een wapenkamer voor de Prins. KRASNAPOLSKY BREIDDE UIT Hilton een slag voor (Van onze Amsterdamse correspondent) Het Grand Hotel Krasnapolsky heeft gisteren een nieuwe vleugel met 100 kamers, 175 bedden en 25 badkamers, alsmede twee nieuwe zalen voor verga deringen en congressen in gebruik ge nomen. Daarmee heeft de directie te kennen gegeven niet bang te zijn voor de concurrentie van het Hilton-hotel. Krasnapolsky is thans met 300 kamers en 450 bedden, 225 badkamers, een diner-accommodatie voor desnoods 1000 man tegelük en 20 zalen met 100 tot 1050 zitplaatsen het grootste hotel-res- taurant-bedrijf van Nederland. „Er zal de komende jaren nog een enorm tekort blyken te zyn aan goede niet te dure hotelkamers", aldus direc teur J. F. Staal, die optimistisch is, niet alleen wat het toenemende toeristenver keer betreft, maar vooral ook wat de groeiende belangstelling voor Amster dam als congresstad aangaat. Door de gunstige ligging aan de Dam en de congresaccommodatie is de bezetting van dit hotel vrijwel het gehele jaar constant. Sinds 1952 heeft „Kras" 5 miljoen gulden in hoteluitbreiding geïnvesteerd. Inmiddels worden reeds plannen ge maakt om na het vertrek van de Ame rican-Express opnieuw uit te breiden.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5