Officiële opening van Bio-revalidatie-oord ferrania NI ini hal Ier ,ve dan prijs1. Dankzij giften bioscoopbezoekers Pcidvindersbeiveging in Leiden zet morgen beste beentje voor Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 24 juni 1960 Tweede blad no. 30081 De minister van Sociale Zaken, mr. dr. C. J. M. A. de Rooy open de gisteren in Arnhem het nieuwe Bio-Revalidatieoord. Onder het lachend oog van de voorzitter van de Ned. Bioscoopbond de heer J. Miedema probeerde hij persoonlijk de bedden. oord in het leven roepen voor poliopa tientjes. Bouwopdracht Na veel onderhandelingen en voorbe reidingen is op 27 oktober 1953 aan de heer Oud, de opdracht tot de bouw ver strekt van het Bio-revalidatie-oord te Arnhem. Maar pas drie jaar later kwam de ryksgoedkeuring af. Eerst op 1 sep tember '57 is de aanbesteding gehouden en toen kon met de bouw worden be gonnen. De heer Miedema heeft uiter aard aan dr. Oud, aan de aannemer, uit voerders en firma's, die steun boden, hartelijk dank gezegd, en hij heeft het merkwaardige technische feit geme moreerd dat bij de verwarming hetzelf de principe is toegepast als bij de stads verwarming in Rotterdam. Vele bioscoop bezoekers kunnen van vele kleintjes een grote maken. De Stichting Bio-Vakantie Oord heeft dit ondervonden. Tot ultimo 1959 is een collecte-opbrengst van circa 6 miljoen ingezameld, een mooi bedrag, dat gevormd is door 55 miljoen munt eenheden, en trouw en belangeloos ge teld door veel dames en heren. Een be paalde firma heeft de ombouw en de en tourage aangeboden van de op een ont werp van Aart van den IJssel, en door Dirk Loef in aardewerk gebakken vis. Karei Appel schonk zijn ontwerp voor het gevelfront van het hoofdgebouw. Steun De Bioscoopbondfamilie heeft niet minder krachtig gesteund en in 1958 40 duizend gulden geschonken. Tal van in dividuele bondsleden hebben belangrijke giften gegeven. De heer Miedema schonk de heer Oud een boekwerk als dank voor z'n belangrijke werk. Minister dr. mr. C. J. M. A. van Rooy van Sociale Zaken en Volksgezondheid prees de propaganda van de Nederlandse Bioscoopbond ten bate van het gehandicapte kind. Kinder uitzendingen, zo zei hij, had men in de vorige eeuw al. In 1884 was er reeds een vereniging voor vakantiekolonies in na volging van Zwitserland. Nu telt ons land 21 verenigingen op dit terrein met kolonietehuizen, met 3500 bedden in to taal en met een opname van 30.000 kin deren per jaar. En zo'n herstellingsoord als dit is broodnodig zei de minister, dit aantonend met diverse cijfers. Om er enkele te noemen. Er zijn 3000 spastische kinderen in ons land in de leeftijd van 2 tot 16 jaar. Er komen er elk jaar ongeveer 200 bij. Tweeduizend ondergaan nog een nabehandeling als uitvloeisel van de polio-epedimie van '56. Vijftienduizend kinderen, leeftijd 0 tot 14 jaar, komen jaarlijks door ongeluk ken in ziekenhuizen terecht. Een zeker percentage blijft gehandicapt. Daarom is er dankbaarheid, dat dit revalidatie? oord is gekomen. LEIDSE VERENIGING VOOR POSTZEGELVERZAMELAARS Evenals in vorige jaren organiseert het in Leiden gevestigde Nederlandse Bureau voor Buitenlandse Studenten betrekkingen (NBBS) ook in 1960 in opdracht van de regering de reis van ongeveer 2000 Amerikaanse studenten naar Nederland, en hun verblijf in Eu ropa. Op 29 juni arriveert aan de Wilhel- minakade te Rotterdam het ss. „Water man" en op 8 juli het ss. „Groote Beer" Een officieel woord van welkom zal op 29 juni worden gesproken door dr. F. W. T. Hunger, algemeen secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam, terwijl staatssecretaris E. G. Stijkel de spreker zal zijn op 8 juli. Muzikale medewerking zal bij de aan komst van de schepen verleend worden door de Rotterdamse Douane Kapel. De officiële genodigden zullen aan boord van de schepen tijdens een recep tie kennis maken met de technische staf en de Nederlandse en buitenlandse spreker, die op uitnodiging van het NBBS, de studenten tijdens de reis heb ben voorgelicht over de culturele, sociale en politieke situatie van de Europese landen, die zij in de maanden juli en augustus zullen bezoeken. LEGER DES HEILS Kapitein L. J. Schurink, de bevelvoe rend officier van het Leidse Korps, die thans met een evangelisatie-team ons land doortrekt, bericht ons dat de be langstelling voor het Leger uit vele krin gen zeer groot is. In Alkmaar werden deze week zeer druk bezochte tentsamen komsten gehouden. In de komende week heeft het tent-team haar werkterrein in Haarlem waar het Korps Haarlem-Noord reeds alle voorbereidingen heeft getrof fen. In zijn functie als voorganger te Leiden wordt kapitein Schurink a s. zon dag waargenomen door brigadier G. Claeys. De heer en mevrouw Claeys heb ben grote bekendheid verworven als resp. componist en dichteres van talloze liederen uit de bekende zangbundel van het Leger des Heils. Advertentie) - j x 'if! Eén van de bekendste fabrikanten verzocht ons deze prachtige jon gensbroeken te willen verkopen, aangezien een grote exportorder onverwacht niet doorging. De priis werd zó verbluffend laag gestela, dat wij de innaai-etiket- ten moesten verwijderen.' Profiteer van dit koopje van Uw leven, want één dag betaalt U voor deze schitterende popeline en railcord JONGENSBROEKEN met omslag en zakken: 2- 6 jaar, Qft ALLE MATEN 7-11 jaar, olie maten 4.90 12-16 jaar, alle maten 5.90 In de prachtige bossen bij Arnhem (Advertentie) (Van onze Arnhemse correspondent) De voorzitter van de Nederlandse Bioscoopbond, de heer J. Miedema, heeft gistermiddag uitvoerig de tot standkoming van het prachtig in de bossen aan de Wekeromseweg bij Arn hem gelegen Bio-revalidatie-oord ge schetst. Hij »s op zijn beurt in warme eenvoudige bewoordingen gehuldigd door het Nederlandse Rode Kruis, in de persoon van mr. F. H. A. de Graaff, die hem het Kruis van Verdienste van het Rode Kruis overhandigde. Een paar honderd belangstellenden, waaronder bekende figuren uit de bio scoopwereld, hebben gistermiddag de hete zon getrotseerd om de officiële ope ning by te wonen van dit Bio-revalida tie-oord. En daarna hebben ze zich kun nen overtuigen van hetgeen de architect dr. J. J. P. Óud heeft ontworpen. Zes paviljoens, een hoofdgebouw, een recreatiecentrum, een sportgebouw, een cirkelvormig verwarmingshuis, waarvan het bovengedeelte als woning is ver huurd. Een wit dorp, want bijna alles is van witgeglazuurde steen opgetrokken, die zo prachtig contrasteert bij de kleu rige meubels en meubeltjes, bij de gor dijnen en bij het groen van gazon, eik, den en akkermaalshout, dat op het gro te domein van 20 ha. en op een even groot reserve terrein aanwezig is. Zes ton Ruim 6000 collectebussen laten de bio scopen een paar keer per jaar rammelen voor de biscoopbezoekers, die met hun dubbeltjes en kwartjes het vorig jaar zes ton offerden. En ook dit project, dat 2 miljoen heeft gekost hebben weten te realiseren. Men heeft genoten van de inrichting van het ultramoderne zwem bad dat met zijn oppervlakte van 8 keer 20 meter en met zijn anti-slip tegels wellicht het modernste in Europa is in een dergelijke inrichting. Zes paviljoens zijn nu klaar. Tien komen er in totaal, zodat er dan maximaal 120 kinderen kunnen worden opgenomen. Nu zyn er 37, straks 72 als de zes paviljoens vol zijn. Een nieuwe mytylschool en een kapelletje verrijzen in de toekomst op het terrein. De Nederlandse Bioscoopbond had al lang uitgekeken naar een tweede tehuis, zei de heer Miedema in zijn rede. Men wilde naast Russenduin in Bergen aan Zee, waar tot dusver ruim 16.600 kinde ren zijn verpleegd en waarvoor tot '59 3% miljoen is gegeven, een revalidatie- Leidsche Buitenschool GESLAAGDE OUDERMIDDAG In het internaat van „De Leidsche Buitenschool" te Katwijk aan Zee werd een zeer geslaagde oudermiddag gehou den. Twee vragen werden deze middag aan de orde gesteld, t.w. waarom wordt een kind door de schoolarts of een andere medische instantie op de Buiten school geplaatst? en hoe wordt in de school getracht het kind in een betere conditie te brengen. Langdurig werd stilgestaan by het feit, dat wel is waar steeds een medische indicatie aanwezig moet zyn, maar dat er in zeer veel ge vallen andere factoren zyn, die ver andering van omgeving voor langere of kortere tyd wenselyk maken. Lichame lijke insufficientie zet haar stempel op de totale persoonlijkheid van het kind, veroorzaakt spanningen waardoor vaak gedrag-s- en omgangsmoeilijkheden ont staan, terwijl dit ook de schoolprestaties ongunstig beïnvloedt. Wat deze kinderen nodig hebben is een vriendelijke, doch stevige hand, die hen leidt naar levens lust en zelfvertrouwen. Door de kleinere klassen, ingedeeld in werkgroepen, aan gevuld met individuele hulp, wordt een kind daar geplaatst, waar het na ingesteld onderzoek verondersteld wordt vruchtbaar te kunnen werken. Ook van het gezamenlijk eten en leven in een gemeenschap gaat voor deze zwakke kinderen een heilzame invloed uit. Na het aanbieden van een consumptie namen de ouders in de schoolbanken plaats en volgden een voor dit doel speciaal samengestelde les. Van de ge legenheid tot persoonlijk contact met hét onderwijzend personeel werd druk gebruik gemaakt, terwyl ook de gemaak te werkstukken met veel interesse wer den bekeken. Voldaan over de doorge brachte middag verlieten ouders en kin deren de Buitenschool. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudesestngel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35. Toelatingsexamen HBS voor meisjes Na herexamen slaagden alsnog voor het toelatingsexamen van de HBS voor meisjes met 6-jarige cursus en afd. MMS: Mary Apeldoorn, Els de Boer, Lous Fontein, Paulien Fontein, Zoetje Galjaard te Leiden; Joke de Haan, Zoe- terwoude; Annelies Heymans, Leiden; Ansje Hogendorft Sassenheim; Carla v. d. Hoven, Eva Kloots, Els van Leeu wen, Riekje Lubach, Loes Martyn te Leiden; Ineke Masurel, Leiderdorp; Lokke v. d. Mey, de Kaag; Alice Mit- chel, Leiden; Connie Mos, Katwijk aan Zee; Jean van Oudgaarden, Noordwijk aan Zee; Jomieke Papendrecht, Sassen heim; Jetty Prins, Warmond; Ada Rodenburg, Leiderdorp; Marianne de Roode, Leiden; Alianne Roskam, Noordwijk aan Zee; Jenny Scholte ter Horst, Leiden; Yvonanda Venema, Oegstgeest; Anette Wagenaar, Voor schoten; Anke Wiersum, Oud-Ade; Arian de Wilde, Nelleke Zwitser te Noordwijk Clara Noordhuis, Katwijk. (Advertentie) De beroemde Italiaanse film Demonstraties en botenschouw De padvindersbeweging; is na 50 jaar pog springlevend. Iedereen zal dit mor gen kunnen zien, wanneer ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van het „verkennen" in Nederland demonstraties zullen worden gegeven door de Leidse padvinders van de Nederlandse Padvin ders Vereniging en van de verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging. De demonstraties zullen zaterdagmid dag van 3 tot 5 uur plaats vinden. Om Eindexamen Chr. Lyceum Voor het examen van het Chr. Ly ceum (HBS-B groep 1, 2 en 3) zijn ge slaagd: mej. M. T. van Dorp, J. A. A. van Biezen, H. Bos, J. J. Cusell, J. J. v. Dijk, J. W. Dubbeldam. J. P. D. van Dijk, mej. L. de Groot, H. J. Dane, C. van Egmond, W. A. Minnaard, J. D. v. Oosten, J. C. van Osnalbruge, mej. C. Overbeeke, P. J. Rietkerk, mej. J. Siljee, L. C. van Holtz, M. Houtman, F. Huis man. P. C. van Steenwijk, A. C. Steke- tee, A. v. Tol. R. J. Kolderman, F. P. v. d. Mark, F. M. Masurel, J H. Mulder, L. H. Rietveld, J. C. K. van Toorenburg en mej. P. M. Tromp. Afgewezen: 3. „Rembrandt" op bezoek bij Jan van Goyen Voor de Jan van Goyententoonstel- ling, welke momenteel in „De Laken hal" wordt gehouden, toonden in de afgelopen dagen enkele hoge gasten hun bijzondere interesse. Nadat H.M. Koningin Juliana en o.a. de ministers mr. A. C. Beerman en mr. J. M. L. Th. Cals reeds dinsdag de schilderijen en tekeningen van deze Leidse meester hadden bezichtigd, legden gisteren de directies van het Rijksmuseum te Am sterdam, van het Mauritshuis te Den Haag en van het Centraal Museum te Utrecht voor deze collectie grote be langstelling aan den dag. Zij en nog vele andere vooraan staande kunstkenners waren deze dag bijeen in ,,De Lakenhal", waar de jaar vergadering van de Vereniging .Rem brandt" werd gehouden. Bijzondere be langstelling trok het ..Wintergezicht" van deze schilder, dat onlangs met aan zienlijke steun van de Ver. „Rem brandt" door het Museum is aange kocht en een sprekend beeld geeft van het grote artistieke vermogen, de ge zonde opvatting en het technische mees terschap van Jan van Goyen. Vooraf was onder leiding van de voorzitter, mr. Chr. P. van Eeghen, uit Amsterdam, de jaarvergadering gehouden. Uit het jaarverslag van de secreta ris, jhr. mr. P. R. Beelaerts van Blok land, bleek o.m. dat het de vereniging mogelijk was om met haar steun be langrijke kunstwerken voor Nederland te behouden en aan het nationaal kunst bezit toe te voegen. Nog afgezien van het Nationaal Fonds, is het vermogen der vereniging het miljoen gepasseerd. In twee jaar tyd zijn byna 600 nieuwe leden tot de vereniging toegetreden. In deze vergadering werd afscheid genomen van de penningmeester, de heer E. A. Veltman, die evenwel deel blijft uitmaken van het dagelijks be stuur, en van jhr. H. Teding van Berk- ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit is geslaagd voor het kandidaatsexamen Duitse taai en letterkunde mej. E. Gottschalk (Den Haag). Muziekschool Maatschappij voor Toonkunst WAAROM VAN OEGSTGEEST GEEN SUBSIDIE? I De provinciale commissie, in wier han den de voordracht van Ged. Staten van Zuid-Holland inzake een subsidie ver strekking aan de Muziekschool van de Maatschappij voor Toonkunst is gesteld, kan zich met het daarin vervatte voor stel verenigen. Twee van de leden van deze Commis sie betreuren het echter dat het gemeen tebestuur van Oegstgeest, in welke ge meente toch blijkbaar 13% van het to taal-aantal leerlingen van de muziek school woonachtig is, geen bijdrage aan deze instelling", die duidelijk een streek- belang behartigt, toekent. Eén van hen stelt in dit verband de vraag of de ge meente Oegstgeest, van de zijde van de provincie hierop zou kunnen worden ge wezen; de ander vraagt zich af, of de leiding van de school r niet goed aan zou doen leerlingen ufb deze gemeente voortaan te weigeren. hout, die resp. 30 en 50 jaar de ver eniging trouw hebben gediend. In de plaats van de heer Veltman werd jhr. D. G. de Graeff tot penningmeester be noemd. De aftredende bestuursleden, mr. P. van Eeghen, ir. V. W. van Gogh en jhr. J. Six van Hillegom wer den bij acclamatie herkozen. De directeur van „De Lakenhal", de heer J. N. van Wessem, gaf aan het einde van deze vergadering een korte toelichting op de tentoongestelde wer ken van Jan van Goyen, waarover wij onlangs nog uitvoerig schreven. Herkomsttellingen onder strandbezoekers Onze stadgenoot, de heer H. van Wou denberg, lid van Provinciale Staten van Zuid-Hollanud, heeft zich met de vol gende vragen tot Ged. St. gewend: 1. Is het Uw College bekend, dat de Pro vinciale besturen van Noordholland en Zeeland op 10 juli a.s. (de dag waarop i.v.m. vakantie in de bouwvakken een grote toeloop naar het strand en de duinen wordt verwacht) herkomsttellin gen houden onder de strandbezoekers, teneinde gegevens te verkrijgen omtrent het aantal van deze bezoekers, hun plaats van herkomst en overnachting, alsook het gebruikte vervoermiddel? 2. Zo vraag 1 bevestigend wordt beant woord, acht Uw College het dan niet ge wenst, dat ook de provincie Zuid-Hol land een dergelijke telling organiseert, teneinde een volledig beeld van het strandbezoek te verkrijgen? 3. Is Uw College niet van mening, dat deze her- komsttelling van groot belang is, zulks met het oog op een juiste planning van het strand- en duingebied? Ged. Staten geven op deze vragen het volgende antwoord: 1. Deze vraag wordt bevestigend beantwoord. 2. en 3. Wij zien in de beoogde tellingen voor de provin cie Zuid-Holland niet een zodanig be lang, dat het verantwoord zou zijn de daarmede gemoeide kosten te maken. Uit ervaring is het ons bekend, dat de bestaande toegangswegen en slagen naar het strand ontoereikend zyn. Wy streven er dan ook ernstig naar hierin zo spoedig mogelijk te voorzien. In dit verband verwijzen G.S. naar hun voordracht betreffende de toegan gen naar hefc strand in de gemeente Noordwijk. Leidse Jeugd Tour maandag van start De inschrijving voor de Leidse Jeugd Tour, die maandag a.s. begint, is dit jaar byzonder groot. Speciaal voor de B-klas- se bestaat grote belangstelling. Zes com plete ploegen en zeven jongens, die in een A-ploeg zijn ondergebracht, zullen zeker voor een interessant verloop van de strijd zorgen. In de A-klasse is tot op heden slechts een van de vyf ingeschre ven ploegen compleet. Maar de deelne merslijst geeft een aantal namen, die klinken als een klok. Zo start in de Sas- senheimse ploeg Mees van Mosseveld, die vorig jaar als derde eindigde. Bij Zoeterwoude zien we G. van de Geest als een der kanshebbers. De ploeg van Voorschoten heeft maar liefst drie kandidaten voor de eindzege, terwyl ook de Leidse Nationale Ploeg sterke troeven heeft. In de B-klasse voor tourfietsen zyn er dit jaar vele nieuwelingen. Voor het drie uur zal op het Pieterskerkhof de officiële opening verricht worden in te- genwordigheid van verschillende auto riteiten. Ds. P. L. Schoonheim, voorzit ter van de Leidse Jeugdactie, zal de vlag hysen, waarna op een aantal pun ten in de stad de demonstraties een aanvang zullen nemen. By deze opening zyn verder aanwezig alle Leidse welpen welgeteld 400, en enkele tamboers en hoornblazers van de Dauwtrappersgroep. Omstreeks half vier is er een boten schouw aan de Boommarkt. De zeever kenners zullen hier met al hun boten- materiaal voor de verzamelde autoritei ten en belangstellenden voorbij varen, terwyl gedurende 15 minuten allerlei de monstraties zullen worden gegeven. Hierna maken de zee verkenners een tocht door de Leidse singels en grach ten. De tamboers en hoornblazers van de Paulusband zullen de gehele middag op de boten mevaren. Om vijf uur zal de wethouder van On derwijs, de heer J. C. van Schaik, het Leidse Padvinders Buitencentrum offi cieel overdragen aan de Padvinders Ver eniging. Hierna is er gelegenheid de drie troephuizen die op dit terein zijn ge bouwd te bezichtigen. DemonstratiepuntenVerschillende singels en grachten: J. van Galengroep en Paulusband; Vijf Meiplein: Waigun- gagroep; Plein Molen de Valk: Ewout JoppenszgroepBoshuizerkadeWaigun- gagroep; Stationsweg: St.-Leonardus- groep; Van der Werffpark: St.-Lode- wykgroep II; Warmonderstraat: St- Lodewijkgroep I/Marnixgroep; Padvin dersterrein Haarlemmerweg-Prinses Ire- negroep. De voortrekkers van de Van der Werffgroep zullen met hun radio's op de verschillende punten zorgen, dat alles vlot kan verlopen. PYJAMA'S Bonsoir, Nobelt, Robson en andere goede merken. SHORTAMA'S dit is een pyjama met korte mouwen en korte pantalon. Prettig om mede te nemen op Uw a.s. vakantie. LEIDEN B reestraat 152154 HERENMODE KATWIJK Voorstraat 4 Advertentie eerst meldden zich ook schoolploegen aan. De Ulo-Pieterskerkstraat en de Chr. Ulo-school met liefst drie ploegen. Ook de Maredijk is, na drie jaar niet te hebben deelgenomen, weer van de partij. In Wassenaar is men druk bezig met een ploeg. Al deze ploegen binden de strijd aan met de geroutineerde Noord- wijkse Vrijgezellen. Deze ploeg is zeer gehandicapt door het niet meerijden van A. v. d. Werf, de winnaar van het vorig jaar. Hij zit namelijk midden in de exa mens. Vanavond en morgenavond krijgen de renners hun startnummer. Maandag a.s. verzamelt de karavaan zich bij Molen de Valk. vanwaar zij ge zamenlijk naar de start vertrekken. Een kleine twintig „officials", allen Jongelui, dragen zorg voor een goed verloop van de wedstrijden. En dat zy hun „yak" verstaan is in voorgaande ronden wel gebleken. Alles is gereed: de Leidse Jeugd Tour kan van start gaan, precies een dag na het begin van de Ronde van Frankrijk. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Janneke, dr. van J. Rltskes en R. v. d. Veer; Jannetje, dr. van D. Hogewonlng en C. G. v. d. Mark; Karin Ellsaheth, dr. van W. J. van Zuljlen en E. H. de Roolj; Petrus Jacobus, zn. van J. C. van Klink en J. C. M. Pouw; Christina Lambertha, dr. van R. Westerbeek en G. C. Visscher; Johanna Helena Paulina, dr. van J. G. J. Turk en J. R. Bakker; Maria Johanna, dr. van J. C. Ganzevles en M. Vreeswijk; Leendert Willem, zn. van L. W. Schaap en C. v. d. Plas; Johannes, zn. van J. Nagtegaal en L. v. d. Plas; Johannes Cornells, zn. van J. A. v. d. Meyden en M. A. v. d. Meer; Jacoba, dr. van A. S. van Duijn en J. Kluivers; Margriet, dr. van A. de Ru en T. v. d. Vegte; Ingrld Maria, dr. van J. H. A. SchrammeUer en W. Geersma; Gerda Jacoba Johanna Ma ria, dr. van G. de Vink en M. v. Polanen: Jorine Andrea, dr. van S. P. Serdyn en A. M. Bartels; Johanna Catharlna. dr. van J. C. de Graaf en G. J. Balvert. GETROUWD C. J. van Dorp en P. C. Wessellng; D. Rakic en A. W. Laken; W. Rosdorff en M. H. van Eek; M. J. Elfferlch en E. Brouwer; W. Rensink en J. A. Lagendijk; W. Hofman en A. M. C. van Spronsen. Weer 2000 Amerikanen met NBBS naar Nederland In de bovenzaal van „Zomerzorg" hield de Leidse Vereniging voor Postzegelver zamelaars haar laatste avond van het seizoen. De voorzitter van de afdeling, de heer D. J. Meiboom, noemde het af gelopen seizoen zowel organisatorisch als financieel geslaagd. Namens de tentoonstellingscommissie deelde de heer W. J. van Doorn mee, dat de inschrijvingsdatum voor deelname aan de tentoonstelling in de Lakenhal op 8, 9 en 10 oktober per 1 juni gesloten is met 27 inzendingen. De verwachtingen voor deze tentoonstelling zijn hoog ge spannen. Ne een veiling van 41 kavels was het voorzitter Meiboom een groot genoegen het 300ste lid bekend te kunnen maken: mevrouw C. Barning-Overduin uit Lei den. Zij kreeg een jaar gratis lidmaat schap aangeboden. De heer J. v. Kam penhout mocht als aanbrengen f. 2,50 in ontvangst nemen. Tenslotte hield Jan Dekker uit Am sterdam een lezing, geïllustreerd met kleurendia's. SCHOOLVAKANTIES VAN HERVORMDE SCHOLEN In aansluiting op onze mededeling in zake de a.s. schoolvakanties, vernemen wij, dat deze voor de hervormde kleu ter-, lagere- en b l.o.-scholen valt in de periode van 9 juli 15 augustus, voor de hervormde V.G.L.O.-school van 9 juli 22 augustus en voor de Ulo-scho len van 9 Juli 29 augustus.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3