„Goor en luisterrijk gedoe" Agenda Met een enkel woord VRIJDAG 24 JUNI 1980 (Van onze t.v.-medewerker) Men kan de agressie in Korea, nu tien jaar geleden, op tal van wijzen herdenken. De AVRO deed het op een zinrijke manier door na een inleidende film de aalmoezenier van het Neder landse contingent te laten vertellen van zijn ervaringen, die hem door het sneu velen van zijn collega en vriend, de le- gerpredikant voor de taak stelden de geestelijke verzorging van alle Christe nen op zich te nemen. Het was een een voudig en daardoor zeer indrukwekkend woord, dat hij sprak. De Tour misstond daardoor in dit programma. De vurige liefde, welke Herman van der Horst Suriname toedraagt, kreeg vorm in zijn film en verwoording in het gesprek voor de televisie. Een groot mens als kunstenaar en zeer eenvoudig. Het was jammer, dat zijn toegewijde assistente, zijn vrouw, die de negen (Advertentie) Schitterende kwal iteitTREVIRA HERENPANTALONS wasbaar, kreukherstellend, kleur echt, eeuwig plooi houdend. Zo wel mèt als zonder omslag. Twee achterzakken en ritssluiting. In blauw, grijs, beige, groen, mul ticolor en structuur. Normaal 42.50. Nd, slechts *&M7S één dag flfi 6<5k voor corpulente figuren. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogjtraat 11 Meent hk. Goudesesingel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35. Een beklemmende scène uit de boeiende televisievertolking van Hugo Claus' „Suiker". Van links naar rechts: Kilo (Leo de Hartogh) Malou (Ina van Faassen) en Max (Guus Hermus) maanden sloven met hem heeft ge deeld, de eer niet waardig werd gekeurd ook iets te zeggen. De flitsen uit „Prijs de zee" leden zeer onder de projectie op het beeldscherm. Die moet men zien op een bioscoopdoek en niet in de huis kamer. „Suiker", naar het woord van de schrijver „een goor en luisterrijk gedoe", was wel een grandioze ervaring. De dramaturg van de AVRO, Teun Lammertse meende er goed aan te doen een korte inleiding te geven, maar hij had het beter achterwege kunnen la ten .tenzij hij maar gewoon een spiek papiertje had meegenomen. Hij sloeg nl. dicht, een verschijnsel, dat iedereen kan overkomen, maar van een man van het vak niet zo gemakkelijk wordt geaccep teerd. Het spel, dat in snelle vaart de kijkers meenam, de overrompelende tekst, ze deden ons zo genieten, zó sterk, dat ze de ergernis, die ongetwijfeld velen zal hebben overrompeld, bij ons niet toe lieten. We willen hierover niet meer zeggen dan dat naar onze mening de AVRO duidelijker tot uiting had moeten bren gen, dat deze opvoering slechts geschikt Vervolg van pag. 1 Zeven processen in West-Dui tsland Het proces-Hanstein te Karlsruhe: de^ achrüver en uitgever Wolfram von Han- stein is de voormalige secretaris van de Westduitse Liga voor mensenrechten. In deze functie spioneerde hy jarenlang in de Bondsrepubliek voor de Oostduitse communistische veiligheidsdienst tegen een maandsalaris van 1600 mark. Hij gaf berichten, analyses, namen van vluchte lingen en wat dies meer zjj aan Oost- Berlijn door. De man gold als een pa radepaardje van de Oostduitse spionage dienst. Gisteren werd te Karlsruhe 3'A jaar tegen hem geëist. Te Ansbach begon dezer dagen voor de derde maal het proces tegen de ex-SS- generaal Slmon, de ex-SS-officier Gott schalk en de ex-legermajoor Otto. Simon liet door Gottschalk, na een zogenaam de Juridische uitspraak van Otto, voor- altter van een krijgsraad te velde, drie burgers ophangen en wel op 10 april 1945. De burgers hadden enige zestien- Jarige SS-ers ontwapend. Tijdens het proces zei Simon: .Destijds kon ik geen menselijke overwegingen laten gelden". Ex-majoor Otto zei: „Gottschalk dreig de mij met ophangen als ik niet de doodstraf zou uitspreken". Gottschalk verklaarde: „Ik wilde mijn werk bijzon der goed doen". De factor menselijkheid staat vijftien jaar na de oorlog bij dit drietal nog steeds laag aangeschreven. Simon gaat nog altijd te keer alsof hij de oorlog gewonnen heeft! Hij heeft zelfs enkele voormalige Duitse generaals en veldmaarschalken als getuigen opge roepen om zijn „recht" te ondersteunen. Te München begon eergisteren het proces Seuss. Deze ex-SS-onderofficier kwam in het begin van dit jaar uit Frankruk, waar hu eerst ter dood was veroordeeld maar later begenadigd werd. Seuss was indertijd bewaker in het con centratiekamp Dachau. In 1937 heeft hy daar een joodse gevangene op afschuwe lijke wijze vermoord: hij zette de man, een oud-officier, in de bak van een ce- mentmachine en liet deze vervolgens met grote kracht enige malen op de grond neervallen. De gevangene werd zwaar gewond en stierf vrij kort daar na. Huiveringwekkend was de verkla ring van een getuige in dit proces die zen: „Door het kamp ging na de dood van de joodse officier de verschrikkelijke mare, dat Seuss een nieuwe meng-ver- houding had ontdekt: een zak cement op een jood In Bonn tenslotte staat een zeer hoge ambtenaar van het ministerie van Landbouw terecht, die tenminste hon derdduizend mark heeft verdiend door een grote fabriek van apparaten ter ver delging van de aardappelkever te be voordelen. De hoge ambtenaar kreeg 3 procent van de opbrengst van een rege- ringsconract voor de grote Westduitse fabriek. In de loop der jaren kon hij daardoor een ton in zijn zak steken, naast auto's, grootse ontvangsten, dure wijnen en cadeaus voor zijn vrouw. Hij kocht voor zijn provisie in grote Duitse steden diverse huizen. In vaktijdschrif ten heeft hy tal van jaren zijn uiterste best gedaan om het apparaat van de fa briek aan te prijzen, hetgeen hem zeer wel gelukte daar hij voor een expert werd gehouden was voor mondige kijkers. De versleten waarschuwing „voor jeudige kijkers" is bepaald ontkracht en daardoor te wei nig sterk. De rauwe werkelijkheid werd ten tonele gevoerd op een wijze, zoals wij zelden zagen in welke projectie dan ook, maar de huiskamervertoning vraagt een bepaalde censuur, die on voldoende kon worden uitgeoefend. Ons slotwoord mag echter geen ge mopper zijn, maar hulde voor hetgeen geboden werd aan regie (Lutz sr. en Lensink het toneelstuk werd in wer kelijke t.v. vertaald» en spel. De jonge schrijver beleefde zijn ervaringen toen hU 19 jaar was en schreef ze toen schetsmatig neer (we herlazen zijn ver haal in zijn bundel „De zwarte Keizer"). Tien jaar later herschreef hij ze voor het toneel en Ton Lutz rustte niet voor hü de wereldpremière aan ons schouw burgpubliek schenken kon. Dat hij nu een zoveel groter publiek bestrijken kon, moet hem tot dankbaarheid stemmen, maar ons niet minder. ANWB /KNAC tegen snelheidslimiet (Van onze Haagse redactie) De ANWB en de KNAC zijn uitgesproken tegenstanders van een algemene snelheidslimiet voor het wegverkeer, die minister Kort hals blijkens zijn mededeling in de Memorie van Antwoord binnen kort wil voorstellen. De Bonden zien eerder een gevaar dan een voordeel in een algemene regeling, die voorgesteld is door de commis sie Veiligheid Wegverkeer. De Bonden hebben zich dan ook by de desbetreffende besprekingen van de unlformiteits-opvattingen gedistancieerd zy hebben echter wel het hele overleg bygewoond, waaruit wellicht het mis verstand is voortgekomen, dat de Bon den de mening van de commissie Veilig heid Wegverkeer delen. De ANWB, die wyst op het gevaar om voor alle wegen van een bepaalde cate gorie een bepaalde snelheid toe te staan, ongeacht ligging, gevoeligheid voor weersinvloeden, enz., is voorstander van de vaststelling van een maximum snel heid voor iedere afzonderiyke weg, waarvoor dit nodig is. Deze zou dus ter plaatse door borden moeten worden aangegeven. Practische bezwaren by het opstellen van deze afzonderiyke bepalingen ziet men niet, omdat de nodige gegevens nagenoeg by de verkeersorganisaties en de Provinciale Waterstaat bekend zyn. ZEVEN AMERIKANEN GEDOOD BIJ VLIEGONGEVAL IN SURINAME Zoals kort gemeld, Is een 4-motorig transportvliegtuig, een Globemaster, van de Amerikaanse luchtmacht (Mili tary Aviation Transport Service) zon dagochtend omstreeks 2 uur op onge veer 4 km afstand van het vliegveld Zanderij neergestort. Van de 7 inzitten, den, allen Amerikanen, vonden drie de dood. De stoffcdyke overschotten heeft men nog niet kunnen bergen. De overige vier liepen min of meer ernstige ver wondingen op. Het vliegtuig werd aan stukken gereten en door een felle brand grondig verwoest. De troepenmacht in Suriname onder leiding van kolonel Beets heeft bij het zoeken naar het vliegtuigwrak grote ac tiviteit ontplooid, bijgestaan door de Surinaamse luchtmacht. Omstreeks half zeven werd door leden van de Surinaamse Luchtmacht het wrak ontdekt, het lag ongeveer 6 km in het verlengde van de startbaan. Zondag avond is een groep Amerikaanse des kundigen onder leiding van generaal Henley uit Charleston. Zuid-Carolina, in Suriname aangekomen om een on derzoek naar de oorzaak van de ramp in te stellen. Voor alle zekerheid werd tevens een helikopter meegenomen. Het stoffelijk overschot van de omge komenen zal vermoedelyk naar de VS worden overgebracht. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 18.10 Vaticaanse act. 18.25 Lichte auz. 18.50 Regeringsuitz.: Emigratieru briek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memo- Jandum. 19.30 Pol. praatje. 19.40 Verz. Êrogr. v. d. militairen. 20.30 Water in uropa, klankb. 21.00 Lichte muz. 21.20 Cabaretprogr. 21.50 Zangrecital. 22.15 Ka- mermuz. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Christus de Sterke en liefdevolle mens onder de mensen, lezing. 22.50 Gevar. progr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Latijnse muz. 18.50 De puntjes op de 1, praatje. 19.00 Voor de kind. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 Het platteland nu, lezing. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Albrecht Roden- bach, klankb. 20.35 De mens en zijn werk, lezing. 20.50 De Europese verkiezingen, le zing. VARA: 21.00 Quiz. 21.55 Jazzmuz. 22.15 Buitenlands weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Muz. revue. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekoverz. NCRV: 20.30 Progr. over de havenarbeid. 21.00 Licht progr. 21.25 Filmprogr. 22.00 Wat ben ik?, lezing. NTS: 22.15-23.00 Intern. Festival v. mfiit. muz. (Advertentie) Ant. Clubhuis: Diploma-uitreiking Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. 7.30 uur nam. Schouwburg: Uitvoering Operetteklas- Stadsgehoorzaal Modinette-manifesta- toe. 8 uur nam. Stationsplein: Bezoek Ned. Chr. Reisver. aan ..EIckerlyc" in Prinsenhof te Delft. 7.30 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evang. Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk. Adventkerk: 10-11 uur voorm. bijbelstudie: 11 uur ds. K. C. van Oossanen. Pieterskerkhof: Opening demonstraties padvinderij. 3 uur nam. BINNENLAND Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Argentinië ss „Cora- cero" 27/6: Australië: ss „Cumberland" 26/6. ss „Nyana" 29/6; Brazilië: ss „Ara- Son" 30/6; Canada: ss „Nieuw Amster- am" 26/6, ms „Prins Willem George Frederlk" 28/6. ss „Waterman" 2/7; Chili; via New York 26 6; Indonesië: ts. „Essen" 26/6; Ned. Antillen: ms „Prins der Ne derlanden" 28/6; Ned. Nw.-Gulnea: ms „Madi6on Lloyd" 28/6; Nieuw- Zeeland: ss „Northhumberland" 26/6; Suriname: ss Telamon" 28/6. ms „Themis" 29/6; Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: ms „Stirling Castle" 26/6. ss „Almkerk" 28/6. ss „Bosbok" 2/7; Brits Oost-Afrika: ss „Ferdinand de Leseps" 2/7. Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van post pakketten geven de postkantoren. Een leerling van een lagere school te Venray verraste zijn onderwijzer met de vraag of hij belangstelling had voor zijn revolvers. De knaap bleek twee ouder wetse revolvers bij zich te hebben. Tot schrik van de ondèrwijzer bleken er echte kogels in het magazijn te zitten. De po litie heeft de wapens in beslag genomen en proces verbaal opgemaakt. De „Little Ballet Troupe", het uit 23 personen bestaand gezelschap uit Bom bay, is gistermiddag in ons land aange komen om in het kader van het Holland Festival een tiental voorstellingen te ge ven. Het zal, naar bekend, ook in het kader van het Leids Holland Festival op treden. In het „Oranjehotel" te Leeuwarden heeft het Eerste Kamerlid, de heer H. Algra, gistermiddag tijdens een drukbe zochte receptie zijn zilveren hoofdredac teurschap van ..Het Friesch Dagblad" ge vierd. Ongeveer 250 belangstellenden, vrienden, collega's en relaties hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om de Jubilaris en zijn echtgenote geluk te wensen. De heer C. Kleisterlee is benoemd tot adjunct-secretaris van de K.V.P.. in het bijzonder belast met dS organisatori sche aanp"' landse De heer Kamer en van de Roterdamse gemeente raad. Dr. Hahn blijft als adviseur voor buitenlandse aangelegenheden aan het partijsecretariaat verbonden. BUITENLAND Volgens een woordvoerder van de „.Voorlopige Algerijnse regering" zouden sinds medio 1956 3.000 soldaten van het Franse Vreemdelingenlegioen in Algerije zijn gedeserteerd. Tijdens een persconfe rentie in Brussel, zei deze woordvoerder, als vertegenwoordiger van de repatrlë- Een schenking van anderhalf mil joen Noorse kronen van de Noorse Vluch- telingenraad aan de V.N.-organisatie voor de vluchtelingen, zal besteed worden voor de bouw van zestig woningen voor vluch telingengezinnen die om de een of an dere reden buiten de hulpplannen van de Hoge Commissaris voor vluchtelingen, Auguste Llndt, vallen. De woningen wor den in Oostenrijk gebouwd. In het oosten van Finland met name in de streek van Savo. is de beverbevol king dermate uitgebreid, dat men een gedeelte ervan wil vaneen en overbren- v~> naar Lapland. Door het dammen- bouwen van deze dieren worden water lopen gestremd en komen aanzienlijke stukken bosgrond onder water te staan. De bevers brengen verder door hun ge- knaae schade aan de houtstand toe. Jean Glraud, lid van de Sportvlieg- club van Grenoble, is donderdag met een licht vliegtuig op de top van de Mont Blanc geland. Dit is de eerste maal dat een vlieetuig op deze top is geland. Tot nu toe zijn hier alleen hefschroefvlleg- tuigen geweest. Glraud heeft de Franse driekleur op de top geplant. Het Nationalistlsch-Chinese ministe rie van Defensie heeft verklaard, dat zijn artillerie ten minste acht kanonnen, ze ven forten en vier munitieopslagplaatsen van de Chinese communisten heeft ver woest b" een vergeldingsbombardement op 19 Juni. Anthony Nutting, die minister van Staat is geweest in de regering-Eden, is in Hollwood een nieuwe carrière begon nen als publiciteitsagent. Hij zal de pu blic relations verzorgen voor produktie- leider Sam Spiegel, die op het ogenblik bezig is met een nieuwe film „Lawren ce of Arabia", waarin Marlon Brando de hoofdrol vervult. Nutting, die deskun dige is voor zaken betreffende het Mid den-Oosten, is in 1956 uit de Britse re de De Canadese liberale partij, die vóór 1944 in de provincie Quebec aan de macht was, heeft woensdag bij verkiezingen een grote overwinning behaald. Zij wist haar zetelaantal van 17 tot vijftig te vergro ten, waardoor haar leider, de Jurist Jean Lesage. eerste minister wordt. De partij van nationale eenheid, die tot dusver aan de macht was. heeft slechts 44 van de 71 zetels behouden die zij in het vo rige parlement bezat. Vier van haar mi nisters leden een nederlaag. President Eisenhower, die op het ogenblik in Honoloeloe uitrust van zijn reis door het Verre Oosten, zal maandag avond voor de Amerikaanse radio en te levisie verslag uitbrengen over zijn reis. aldus heeft zijn perssecretaris bekendge maakt. In Oslo is gisteren een proces be- [onnen tegen de 39-Jarlge Stanislaw Jan ioczweskl, een uit Polen afkomstige Noor j die drie Jaar geleden met de Poolse ge- (Advertentie) Stadsgehoorzaal: Feestavond Ned. Roto gravure Mij. 8 uur nam. Tltes Brandsmalaan 150: Opening club gebouw Moderne Jeugdraad. 3.30 uur nam. Gerecht 10: Eredienst Soefi-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 11 uur vm. Hogewoerd 175: Openbare toespraak Jehovah's getuigen. „Leven wij in het einde van de wereld?" 4 uur nam. rlngsdlen6t der voorlopige regering, dat I helme dienst een afspraak zou hebbe: al deze deserteurs naar hun vaderland 1 gemaakt voor spionage in Noorwegen. Euj zullen worden teruggezonden. werd in Januari J.l. gearresteerd. I Het Vaticaan en Oostenrijk hebben gisteren de eerste van een serie overeen komsten getekend welke in haar geheel een vervanging van het concordaat van 1934 betekenen. Krachtens de overeen komst krijgt het Vaticaan Jaarlijks 100 miljoen schilling vergoeding voor verlies van belangen en rechten op Oostenrijkse eigendommen door de annexatie van Oostenrijk in 1938 door nazi-Duitsland. De regering van de Verenigde Ara bische Republiek heeft besloten tot de bouw van een verkeerstunnel onder het Suezkanaal, die de provincie Sinai met de Nijldelta verbindt. De uitvoering van het project zou ongeveer 5 miljoen Egyp tische ponden kosten. President Elsenhower heeft een nieuwe schenking van 20 miljoen dollar goedgekeurd voor de wederopbouw van het door aardbevingen verwoeste Chi leense gebied. Hij keurde ook een lening van vijf jaar op tien landingsvaartuigen goed. Bij een gewapende overval in het gebied van Carere, 200 km. ten noorden van de Columbiaanse hoofdstad Bogota, zijn tenminste tien boeren om het leven gekomen. Verscheidene bewoners van de streek worden vermist. Twee vliegtuigen en verscheidene schepen zijn op zoek naar tien robben- jagers. die hun schip ter hoogte van Groenland hebben verlaten, toen het als gevolg van pakhs in zinkende toestand verkeerde. Voordat de opvarenden het schip verlieten, meldde de gezagvoerder nog via de radio, dat men zou trachten via het pakijs en open water met behulp van een klein sloepje, de ruim 15 km. verder gelegen kust van Groenland te bereiken. In het dorp Biddhipoer. 400 km. ten noordoosten van Calcutta, is een vracht autochauffeur, die een voetganger tracht te te ontwijken, maar daaroy twee jon getjes doodreed, door een woedende me nigte onthoofd. Station N.S.: Excursie Kona Ned. Na tuurhistorische Ver. naar de Kamerikse Nessen. 8.01 uur voorm. Het Wapen van Voorschoten: Verjaar- dagsrlt Bromfietsclub B.C.V. 1.30 uur n.m. Wassenaar. Landgoed Dulnrell Hondenrally Kynologenver. Rijnland. Aanvang 1 uur nam. MAANDAG In den Vergulden Turk: Aandeelhou dersvergadering NV Boekhandel en Druk kerij V.h. E. J. Brill. 11.30 uur voorm. Zomerzorg: Ver. van Oud-leerlingen der Ambachtsschool. Spr. H. A. Somberg over de Afrika-reis van de Fokker F 27 Friendship. 8 uur nam. Oegstgeest. (Hofbrouckerlaan 3) Aandeelhoudersverg. Rexim Appendages NV. 2 uur nam. DINSDAG Pieterskerk: Holland Festival Gem. Toonkunstkoor en Concertgebouworkest. „Hohe Messe". 7.45 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfsuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. PieterskerkAvondstilte te 7.30 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Bond van Chr. Plattelandsvrouwen. 8 uur nam. Waalse Kerk: Pauze-concert Theo ten Hooven (orgel) en mej. C. A. de Groot (alt) 1 uur nam. DONDERDAG Breestraat 19: Jaarvergadering Leidse Chr. Oranjevereniging. 8 uur nam. Stadhuis: Lustrum Koksschool. Défilé militaire troepen. 10.30 uur voorm. Stadhuisplein: Lustrum Koksschool. Taptoe. 9 uur nam. UVS-terrein: Lustrum Koksschool. Voet balwedstrijd Ned. Mil. Landmachtteam Quick Boys. 6.30 uur nam. DE BIOSCOPEN Studio „Een gentleman wordt geen sheriff". (Alle leeftijden). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. I.uxor „Nachtclub Zum Silbermond". (18 jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 u.; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „Liebe jazz und Ubermut". (Alle leeftijden). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Les héros sout fatigués". (18 jaar). Lhlo „La aolce vita". (18 jaar). Da gelijks 2.30 en 8 uur, Trianon „Vrouwenjagers". (18 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De koningin van planeet Venus" (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Notre Dame de Paris". Astra- theater Wassenaar Zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur Lemmy caution in het mysterie der twee vrouwen (18 Jaar). Maandag, dinsdag, woensdag 8 uur: „The iron petticoat" (14 Jaar). Donderdag 8 uur: „Morgen is te laat" (14 Jaar). Zondag en woensdag 2.30 uur: „De Goudzoekers". (Alle leeftijden). TENTOONSTELLINGEN Academie: Lustrumtentoonstelling werk van Nederlandse schilders. (Tot 10 Juli) Boerhaavezalen (Vrouwenkerksteeg) Tentoonstelling Leids Kunstcentrum. Werkdagen 25 en 79 uur nam.; zon dag 2—5 uur nam. (t/m 1 Juli). VOOR ZATERDAG 25 JUNI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 GewJJde muz. 7J0 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.55 Voor de kleuters. 10.10 Rep. TT-Races te Assen. 10.25 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Rep. TT-Races te Assen. 12.00 Mid dagklok noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Rep. TT-Races te Assen. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Amus. muz. 13.50 Voor de Jeugd. KRO: 14.003 Rep. TT-Races te Assen. 14.10 Amateursprogr. 14.30 Gregoriaanse zang. 16.00 Metropole ork. en solo-zang. 15.30 Voor de Jeugd. 16.00 Gram. 16.10 Rep. TT-Races te Assen. 16.30 Oprette- muz. 16.45 Voor de jeugd. 17.45 Rep. TT- Races te Assen. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Amateurs progr. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. en Rep. Wimbledon. 19.25 Memojan- dum. 19.30 Holland Festival 1960: Harmo nie- en Fanfarecorpsen. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 Quizprogr. 21.00 Pollt. praat- Je. 21.10 Het hoofdkwartier van Zijne Ma jesteit, hoorsp. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Jong - oud - eeuwig, gesprekken. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en Uw gezin, lezing. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gedeel ten van programma's van deze of vorige week. 11.35 Klavecimbel recital. 12.00 Gram 12.3012.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Voor teenagers. VARA: 14.15 Streekuitz. 14.40 Ama teursprogr. 15.05 Van de wieg tot het graf, vragenbeantw. 15.20 Omr. ork. en viool. 16.00 Boekbespr. 16.20 Versierde vakantie- tips. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Operafragm. 19.00 Kunstact. VPRO: 19.30 Passepartout, le zing. 19.40, Christus, zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Metropole ork. 20.40 Voordr. 21.00 Lichte muz. 21.25 Soc. comm. 21.40 Lichte muz. 22.05 Sportuitz. 22.30 Nws. 22.40 Gram. m. comm. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 16.00-17.00 Eurovisie: Intern. Con cours Hippique voor dames. VARA: 17.00 Voor dekind. NTS: 20.00 Journaal en weer- overz. VARA: 20.20 Teen-ager progr. 21.00 Act. 21.30 Quiz. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Automobielkron. 12.30 Gevar. muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram. 14.10 Hoorsp. 15.10-17.55 Rep. Wimbledon. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sport. 18.45 Lichte muz. 19.15 Pari. overz. 19.30 Interviews. 20.00 Gevar. pro- ar. pro gram. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Avondgebeden. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Hersengym. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.15 Progr. overz. 13.20 Cricket. 13.35 Sportuitsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 Golf. 13.50 Motorraces. 14.00 Gevar. muz. 14.30 Sportuitsl. 14.35 Gevar. muz. 15.15 Royal Tournament. 15.30 Sportuitsl. 15.35 Royal Tournament. 15.45 Motorraces. 15.50 Le Mans. 16.10 Gevar. muz. 16.30 Sport uitsl. 16.35 Cricket. 16.45 Gevar. muz. 17.25 Le Mans. 17.30 Sportuitsl. 17.40 Mo torraces. 17.50 Golf. 17.55 Cricket. 18.00 Cricket Test Match. 18.35 Le Mans. 18.55 Sportuitsl. 19.00 Journ. 19.30 Nws. en Fes tival v. Lichte muz. 20.15 Le Mans. 20.30 Nws. en gevar. muz. 21.00 Festival v. Lich te muz. 22.00 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Le Mans. 22.45 Gevar. muz. (Om 23.30 Nws). 23.50 Le Mans. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 15.30 Volksliederen en -dansen. 16.30 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.30 Koor- muz. 20.10 Dansmuz. 21.00 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.20 Ork. conc. 23.00 Jazzmuz. 24.00 Nws. 0.05 Lichte muz. 1.00 Popul. en dans muz. 2.00 Weerber. Daarna: Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.00 Ge var. muz. 14.30 Kamermuz. 17.45 Ork. conc. 19.15 Hedendaagse muz. uit Joego-Slavlë. 20.10 Gram. 20.30 Hoorspel. 22.30 Gram. 23.05 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 ,m. 324 m. 12.00 Omr. ork. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Muzik. kaleldoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Gevar. muz. 16.15 Gram. 16.45 Zangrecital. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Gram. 17.45 Engelse les. 18.00 Orgel recital. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Koorzang. 20.00 Gevar. muz. 21.00 Ork., koor en sol. 22.00 Nws. 22.15 Amus. ork. 23.00 Nws. 23.05-24.00 Gevar. muz. 484 m. 12.17 Lichte muz. 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto. 14.03 Vrije tijd. 16.02 Dansmuz. 17.00 Nws. 18.02 Gram. 18.53 Gram. 19.10 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorspel. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Wereldnws. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws 23.00 Kamermuz. 23.55 Nws. Hortus Botanicus: Tentoonstelling he dendaagse Nederlandse beeldhouwkunst. Lakenhal: Jan van Goljententoonstel- ling. (tot 27 lull). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 2—4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Huis en huisraad in de Griekse en Romeinse oudheid" (Tm. 3 lull) Lakenhal: Verzameling dr. A. Welcker. Werkdagen 10-17 uur; zondags 13-17 uur. (Tot 27 Juli). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden zijn geopend de Havenapo theek, Haven 18, tel. 20085 en de Doeza- Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. By geen gehoor by üw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) O, 60 aa s *3 weer I "S i? O S SS Amsterdam licht bew w 2 26 14 0 Den Helder zwaar bew. O 4 20 17 0 Ypenburg Vlissingen zwaar bew. w 2 26 16 0 geh. bew. wnw 4 26 16 0.1 Eelde onbewolkt O 4 25 15 0 De Bilt mist w 2 27 14 0 Twenthe licht bew. zo 2 28 18 0 Eindhoven geh. bew. w 2 29 15 0 Z.-Limburg licht bew wzw 1 30 17 0 Helsinki onbewolkt wnw 2 22 10 0 Stockholm zwaar bew z 3 25 11 0 Oslo half bew ozo 1 25 14 0 Kopenhagen onbewolkt no 3 24 14 0 Aberdeen zwaar bew. watll 21 8 0 Londen geh. bew. ono 3 19 15 16 Brussel zwaar bew. w 2 30 15 2 Luxemburg zwaar bew no 2 29 15 31 Parijs zwaar bew. ono 2 21 15 1 Bordeaux zwaar bew zw 2 23 14 0.8 8 Grenoble onweer W.sti] 27 19 Nice half bew. nnw 3 26 18 0 Berlijn licht bew. O 3 26 15 0 Frankfurt onbewolkt ono 2 30 15 0 München licht bew. w.stll 25 11 0 Zürich zwaar bew. ozo 2 28 17 4 Genève onweer wzw 2 28 17 0.5 Locarno geh. bew. W^ti 25 19 0.1 Wenen onbewolkt n 1 25 12 0 Innsbruck zwaar bew w-stll 31 13 0.2 Belgrado licht bew. wzw 2 24 11 0 Athene onbewolkt w.sti 24 10 Rome onbewolkt w.stl 29 16 0 AJacclo zwaar bew zzo 2 27 16 0 Madrid licht bew n 2 34 17 0 Mal lor ca licht bew. - 32 17 0 Lissabon onbewolkt n 5 24 15 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2