Renners stonden voor de grens, want de ontvanger ontdekte iets.... Matige resultaten op 4de dag Kieler Woche U.V.S.-ROODENBURG Men verwacht een record-bezoek Leids elftal zegevierde in liet streektoernooi van de Afdeling ALLE GEPLAATSTE SPELERS HANDHAAFDEN ZICH DONDERDAG 23 JUNI I960 Assen ivéér in TT-stemming (Speciale berichtgeving) De Grote Prijs van Nederland der KNMV, kortweg genoemd de Dutch TT, heeft even gewacht. Niet omdat er aan de organisatie iets zou mankeren, maar als gevolg van een plotselinge sta-in-de-weg, welke aan de grens bij Elten bleek te zijn opgericht door vermoe delijk althans de plaatselijke ontvanger, die aan de begeleidings papieren datgene ontdekte wat in zijn oog voldoende was om de gehele MV-Agusta-stal, mitsgaders de Tsjechen en verschillende par ticuliere rijders, voor de grens te laten staan Meteen was het TT-bureau in Assen in rep en roer. Enfin, na uren van span ning en veel getelefoneer was het ein delijk zover in orde, dat onder garantie stelling van in totaal meer dan een ton de grensboom werd geopend. Althans voor degenen, die er op dat moment waren, want laterkomenden moesten weer wachten, behalve de zijspanrijder Florian Camathias, want die zag, Elten naderende, al die motorrijders wachten, rook lont, keerde en op een andere plaats passeerde deze lepe Zwitserse schoolmeester toen de grens. Grijnzend kwam hij in het TT-centrum zijn spullen halen. Zijn goed humeur had er niet onder geleden. Dat der anderen wel, omdat zij zich terecht afvroegen waar om nu juist in Nederland zoveel moei lijkheden moesten worden gemaakt. Eerst een telefoontje uit Den Haag, in houdende dat de deelnemers konden worden toegelaten, maakte een einde aan de door Elten veroorzaakte spanning en regelmatig kwamen daarna zoveel rijders binnen in de Drentse hoofdstad, dat reeds gistermorgen gesproken kon wor den van een volledige bezetting van de nomadenstam der door de gehele wereld trekkende motorrijders. Goed behuisd Maar al mogen het dan in zekere zin nomaden zijn, goed behuisd zijn de meesten wel. Zij mogen dan niet gelijk de Duitser Alfred Teves een soort salon op wielen compleet met ijskast hebben, de meesten komen met hun als woon- caravan ingerichte wagens toch heel aardig voor de dag en zoals zij daar bij de startplaats hun tenten hebben opge zet vormen zij een kleurige en fleurige camping met een geheel eigen zwier. De grootste pretmakers daarbij zijn onge twijfeld de Japanners, jonge kerels nog, smalle heupen en gekleed in leren pak ken, welke hen als gegoten om het lichaam zitten. Zij babbelen in een stuk door en bepraten blijkbaar steeds iets prettigs want de lach is niet van de lucht. Eigenlijk zou het daar achter de pits la waalstad moeten heten, want wat daar bij het sleutelen aan de motoren voor geluid wordt geproduceerd, is nau welijks te meten. In de ban Maar terwijl er rond de pits reeds weer die echte TT-sfeer ontstaat, geraakt ook de stad Assen zelf meer en meer in de ban van het komende gebeuren. De Drentse hoofdstad volstaat immers niet met een dag motorsport maar maakt er DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" hield een wed vlucht met 99 oude duiven vanaf Terg- nier. Afstand plm. 290 km. De duiven werden gelost om 8 uur met noordwesten wind. De eerste duif bereikte zijn hok om 13.24.04 uur, de laatste of 20e prijs- winster was er om 13.49.59 uur. De uit slag luidt: 1. L. Platteel, 2. J. den Dun ne. 3. W. Tolboom, 4. W. Kop. 5. S. Kos ter. 6. F. W. Bouwman, 7. J. de Roode, 8. A. v. d. Hulst, 9. J. v. d. Kaay, 10. W. Siera. een feestweek van. Er is kermis, muziek korpsen trekken door de straten, kortom de aandacht van velen wordt telkens opnieuw gevraagd. De racedag zelf, zal, naar het zich laat aanzien, een record- bezoek brengen, een conclusie, welke getrokken mag worden uit de enorme vraag naar kaarten. Een aardig staaltje moge ter illustratie daarvan niet onver meld blijven. Assen heeft, men weet dat, een gar nizoen, maar het nabijgelegen Zuidlaren ook en enkele dagen geleden heeft de generaal daar inspectie gehouden, welke zeer tot zijn tevredenheid afliep. En als beloning heeft de garnizoenscomman dant nu zijn troepen vrijaf gegeven voor zaterdag, waarna een ware wedloop om kaarten is begonnen. Bij honderden zul len straks de Nederlandse Joe's naar Assen optrekken. Dat is trouwens niet het enige wat omtrent de militairen te vermelden valt, want ook op andere wijze maken zij furore, namelijk door de prachtige manier waarop zij rond het hele circuit een net van telefoonlijnen hebben gespannen, welke ondermeer alle medische posten (21) verbinden. Training Gisteren is er gereden. Heel goed zelfs voor een eerste trainingsmiddag. Ruim Drie leden van de Japanse Hon- daploegwelke op het ogenblik op het T.T. circuit te Assen traint om zaterdag deel te nemen aan de in ternationale T .T .-races. Het zijn v.l.n.r. S. Shimazaki, F. Tanaka en G. Suzuki. achtduizend toeschouwers zagen op het circuit van Drente hoe een coureur van wereldformaat, John Surtees, op MV de snelste ronde in 3.20 deed en die tijd betekent een gemiddelde snelheid van 138.679 km. Zijn wedstrijdgemiddelde van het vorige Jaar bedroeg 136.649. Zijn snelste ronde toen 139.868. De razend snelle Italiaan Carlo Ubbiali behaalde op zijn 125 cc MV 3.46.6 (122.400) en Fary Hocking uit Rhodesia kwam op MV op 3.27.8 (133.474). Gisteravond kwamen de machines met een grotere cilinderinhoud aan de start: John Surtees in de 350 cc klasse bereikte een snelheid van 3.26.9, wat inhoudt, dat zijn gemiddelde snel heid 134.054 km was. Zijn stalgenoot Fary Hocking kwam op 131.139. Specta culair als altijd was weer het rijden van de zijspannen, van wie Helmuth Fath op BMW de snelste ronde reed: precies 3.50 dus een snelheid van 120.591 km. Gelijk spel tegen Bollen-ZDuinstreek (Van een onzer verslaggevers) Het Leids KNVB-elftal heeft het streektoernooi, georganiseerd door de afdeling Leiden van de KNVB, ge wonnen. In de beslissetide wedstrijd tegen een vertegenwoordigend elftal uit de Bollenstreek werd een 22 spel be haald, waardoor de Leidenaars zich op de eerste plaats nestelden in deze streekcompetitie. Voorzitter mr. J. J. de Jong van de Afdeling Leiden van de KNVB, kon dan ook na afloop van deze wedstrijd, welke op het Rijnsburgse Boys-terrein werd gespeeld, aan elf vermoeide Sleu- télstadbewoners een herinnerings vaantje uitreiken. De Leidse „elf" hebben dit gelijke spel overigens moeizaam bevochten. Vrijwel de gehele wedstrijd was de Bollenstreek aanvallend in de meerderheid, doch door slecht plaatsen als men in de buurt van het vijandelijke doel was aangeland, wierp dit niet genoeg „goaltjes" af. Ver der speelde de Leidse achterhoede een solide partij, zodat er niet veel goede schietkansen voor de Bollenstreek-aan vallers ontstonden. Te kort of buitenspel Het eerste kwartier van de wedstrijd waren beide ploegen volledig aan elkaar gewaagd. Do Leidse voorhoede speelde echter te kort en vele Bollenstreek-aan vallen liepen door buitenspel-gevallen ook al op niets uit. Het viel wel op, dat vooral voor de rust de middenveld-bezet ting voor beide ploegen van weinig of geen betekenis was. Het was dan ook tel kens een strijd tussen aanval en verde diging. Langzaam aan nam de Bollenstreek het initiatief in handen. Lange trappen vanuit de achterhoede zetten onophou delijk de "oorlinie aan het werk en de Leidse verdediging, die last van de laag staande zon had, kon slechts met de grootste moeite de stand blank houden. De Leidenaars moesten zich beperken tot incidentele uitvallen, die door een te laag tempo weinig gevaar inhielden. On danks enkele goede kansen voor de Bol lenstreek kwam de rust met een dubbel- blanke stand. Na de thee probeerde Nederstigi (WSB) met verre schoten zijn ploeg een doelpunt te bezorgen, doch Keereweer verrichtte enkele schitterende reddin gen. Drie doelpunten in 5 minuten In nog geen vijf minuten tijd vielen er daarna plotseling drie doelpunten. Ein delijk gelukte het de Leidse midvoor Heymans aan zijn goede bewaker Van Paridon (WSB) te ontsnappen. Handig speelde de LFC-er zich vrij en met een goede schuiver bracht hij de stand op 10. Kort daarna maakte linksbinnen H. Sira er 20 van, na een pass over links. Bij dit doelpunt ging doelman Van Dijk niet geheel vrijuit. Stug ging de Bollenstreekploeg door en zij had succes ook. Henk van de Mey ging midvoor spelen en hij bracht na de wat trage Leidse stopper Wiggers te hebben omspeeld de stand op 21. Het Leids KNVB-elftal kwam toen wel erg in de verdrukking en wat iedereen voelde aankomen gebeurdeNa goed door zetten van Nederstigt liet deze een pri ma voorzet van zijn schoen vertrekken, die precies op het hoofd terecht kwam van de Lisse-speler Bon. Tegen diens goedgerichte kopstoot was Keereweer volkomen machteloos. De Leidenaars legden na deze treffer meer het accent op de verdediging en het einde kwam dan ook met een 2-2 spel. SPORTSPLINTERS Het Oostenrijkse nationale voetbal elftal heeft gisteren te Oslo met 21 ge wonnen van Noorwegen. Met de rust leidden de Noren met 10. De Braziliaanse topclub Flamengo heeft gisteravond in het Cambuur-sta- dion in Leeuwarden een 21 zege be haald op de Duitse Oberliga-vereniging Rot-Weiss-Essen. Bij de rust hadden de Brazilianen al een 10 voorsprong. DOS speelde gisteravond in Utrecht voor 5.000 toeschouwers een vriend schappelijke wedstrijd tegen Schwarz Weiss uit Essen. De gasten wonnen met 42. Met de rust hadden ze reeds met 3—0 de leiding. In het Kolpabad te Vlaardingen be haalde het Nederlands waterpoloteam spelende onder de naam Kikvorsen gis teravond een 111 overwinning op de Britse nationale ploeg The Lions. By de rust leidden onze landgenoten reeds met 3—0. Geen record voor Marius Bos Tijdens de atletiekwedstrijden om de open Amsterdamse atletiektitels liep er langs de sintelbaan een zeer teleurge stelde Haagse atleet. Het was Marius Bos, die met een tijd van 23 7 seconde precies een halve seconde onder het na tionale record 200 meter horden van Eef Kamerbeek was gebleven, maar des ondanks geen nieuwe recordhouder werd. De prestatie kan namelijk niet worden erkend, omdat er slechts twee, in plaats van de reglementair noodza kelijke drie tijdwaarnemers waren om de tijd van de winnaar op te nemen. Opnieuw dus werd een atleet een record onthouden door een onjuist jury-beleid. Goede strijd was er op de 400 meter, die door Wim Essajas werd gewonnen in 49 0 seconden. Wil van Montfoort wierp bij de dames de speer 45.94 meter ver en Frans van der Heijden kwam bij de heren tot 57.60 meter. Henk Heida moest op de 1500 meter zijn meerdere erkennen in Joep Delnoye. Winnaar van de sprint-tweekamp werd bij de heren de Amsterdammer Dirks. Hans Smit en de Amsterdammer Dp Gru.vter werden beiden door valse starts op de 100 meter uitgeschakeld. Op dit nummer moest zelfs zes keer worden gestart! Winnares bij de dames was Toos Mutters. Leids record steeple-chase De Bataaf Gys Rewyk is de eerste senior atleet, die op de loopnummers de hegemonie van AV Holland op de Leidse recordlijst doorbreekt. Rewijk liep gister avond te Amsterdam de 3000 m. steeple chase, waarin 28 horden en 7 sloten zijn opgenomen, in 10.9.2. Het record van Paul Christiaan6e, 10.16.1, dat dateerde van 1956, werd met groot gemak van de lijst geschrapt. Hein Cujé verbeterde Nederlands record Tjjdens wedstrijden op de gemeente lijke sintelbaan in Breda heeft Hein Cujé van Dynamo, Middelburg, het Ne derlands record op de 3000 meter steeple chase verbeterd en gebracht op 9 min. 9.4 sec. Het oude record stond sinds 28 juni van het vorig jaar op naam van Anton Jonkers, die in Antwerpen een tijd van 9 min. 21.2 sec. maakte. Ongein kkige winddraaiing (Van onze zeilmedewerker) De vierde dag van de Kieler Woche leverde voor de Nederlandse deelnemers matige resultaten op. Het was bij de start volkomen windstil en wat tijdens de wedstrijden na enig uitstel toch doorgegaan voor wind doorging, mocht nauwelijks naam hebben. Het was beter geweest alles af te ge lasten en te verplaatsen. Toch heeft het geluk de Nederlanders niet geheel in de steek gelaten. De Nederlandse Starboot-equipe Bob Maas-J. Scheffer bijv. zeilde weer een prima wedstrijd. Nadat zij in de eerste ronde de laatste plaats in het grote veld bezetten, wisten zij zich toch tactisch zeilend op te werken en op de elfde plaats te eindigen. Ogenschijnlijk niet zo'n best resul taat, maar omdat hun gevaarlijkste te genstanders Bruno Splieth (Did.) en dr. Pisani (Frankrijk) resp. op de 20ste en 22ste plaats eindigden, was het toch voldoende om MaasScheffer in het klassement op de tweede plaats achter Straulino te brengen. Straulino won ook deze zware vierde race en staat daardoor met vier gewon nen wedstrijden onbereikbaar op de eerste plaats. Koos de Jong ontging in de Finnjol- len een prachtige kans om op de tweede plaats in het klassement te komen, want tot kort voor de finish lag hij in eerste positie voor Willy Kuhweide en Paul Elvström. Een onverwachte winddraaiing was evenwel fataal voor de Rotterdammer, die als vierde finishte achter Kuhweide. Hans Cameronn (Did.) en H. Wind (Denemarken). Elvström was er nog slechter aan toe en viel terug tot de achtste plaats. Een glanspunt van de vierde dag was, dat na de derde race in de marine-sloe pen de hoofdprijs over de eerste serie naar de Nederlandse ploeg onder ser geant-majoor-vlieger H. S. Poppe ging. De ploeg onder bootsman J. Dekker werd in het totaal vijfde. Zowel bij de Draken als in de 12-m2- Sharpies was het geluk niet aan Neder landse zijde. Sharpie-zeiler Wim Guldemond was kort voor de finish in tweede positie achter de Duitser E. Döring, toen hij Wimbledonkampioenschappen Wim Maris verloor van Australiër Fraser Alle acht geplaatste spelers in het herenenkelspel van de tennis kampioenschappen te Wimbledon mogen zich dan in de tweede ronde hebben gehandhaafd ook natuurlijk de als no. 1 geplaatste Australiër Neale Fraser, die onze landgenoot Wim Maris in drie sets (62, 63, 62) versloeg toch waren er gisteren uitslagen, die voor velen een verrassing waren. En vooral voor de Britten waren deze niet altijd van prettige aard. Zo werd de linkshandige Billy Knight uitgeschakeld door de Deen Kurt Niel- Opstelling UVS Het elftal van UVS (met kandidaten voor een contract), dat vrijdagavond te gen Roodenburg een oefenwedstrijd speelt, is als volgt samengesteld: Biere (ADO), v. d. Zwan (Zaandijk), N. de Hoed (UVS). H. de Haas (UVS), Hak (UVS), Philipse Planken (HVC)Rem (ex-DHC), Rooy (Swift), Njjman (ONA), v. Rijn (ONA). (Advertentie) VRIJDAGAVOND 7 UUR (MET NIEUWELINGEN). Toegangsprijs 50 ct. Cockie Gastelaars onder leiding van Cor Braasem Tussen Cockie Gastelaars en haar trainer Dries Peute zijn enkele menings verschillen gerezen. In overleg met beide partijen, met Cockie's vereniging SZC en de sportcommissie van de KNZB, is thans besloten dat de Europese record houdster haar Olympische voorbereiding onder leiding van Cor Braasem zal voortzetten. De Duitse ploeg voor de Ronde van Frankrijk, die zondag a.s. in Rüssel start, is 'hans definitief samengesteld en bestaat uit de volgende acht renners: Hans Junkermann, Lothar Friedrich, Hans Jaroscewicz, Emil Reinecke, Horst Tuller, Willie Altig, Franz Reitz en Manfred Donike. Het derde gevecht tussen Floyd Patterson, de huidige wereldkampioen zwaargewicht, en de ex-kampioen, de Zweed Ingemar Johansson, waarbij we derom de titel de inzet zal zijn, zal waarschijnlijk in oktober van dit Jaar worden gehouden en wel in Chicago of Philadelphia. Vier Nederlandse amateurrenners, namelijk Jacob van der Klundert (De Heem). Mick Snijder (Halfweg), Johan Hugens (Amstenrade) en Rene Lotz (Siebengewald) zullen deelnemen aan de Ronde van Oostenrijk, een wegwed strijd over acht etappes met een totaal afstand van 1321 km., die van 25 juni toten met 2 juli zal worden gehouden. Op de eerste dag van het Europees kampioenschar springen voor dames, Tiat dit jaar in Kopenhagen gehouden wordt is de enige Nederlandse vertegenwoor sen, die in 1953 en 1955 op Wimbledon historie schreef door als ongeplaatste speler de finale te bereiken. De zeven jaar oudere Deen (nu 32) versloeg Knight, die in de vierde set de zege bin nen zijn bereik had: 2 sets tegen 1 en 5:3. met 2-6, 6-4, 2-6, 11-9, 6-3. In de vierde set ontspon zich een fascinerend duel, waarin Nielsen uit een achterstand van 3-5 op 5-5 kwam. Knight redde drie setpoints in de twaalfde game met machtige aces. Nielsen kwam opnieuw in moeilijkheden, toen hij zijn service verloor en Knight tot 9-8 uitliep. We derom kwam Nielsen terug en toen hij in de twintigste game door Knights ser vice brak. was het pleit beslecht. Een spannend duel vochten ook Krish- nan en de Spanjaard Gimeno uit, welk een revanche werd voor de Indiër voor de op Queens Club tegen Gimeno ge leden nederlaag. Nu zegevierde Krish- nan met 2-6, 6-3, 6-0 2-6 6-3, zoals ook de geplaatste Emerson vijf sets nodig had oiri de Tsjech Javorsky te bedwin gen, na zelfs de eerste twee te hebben verloren. De talentvolle 19-jarige Amerikaan Buchholz maakte zijn landgenoot John Cranston, die in de kampioenschappen van Kent Rod Laver versloeg een illusie armer: 6-4 6-3 6-1, terwijl ook Pietran- geli met vlag en wimpel door de tweede ronde ging met een overwinning op de jonge Australiër Mulligan: 6-1 6-4 9-7. Laver gaf de 31-jarige voormalige Ame rikaanse Davis cup-speler Herbie Flam, die eens in 1952 de halve eindstrijd bereikte, geen kans op een eervol resul taat. Met driemaal 6-2 werd Laver win naar. Een teleurstelling bereidde ook de 22- jarige Mike Davies de Britten. Zijn te genstander was de 46-jarige grijze Ame rikaan Gardnar Mulloy, die na Nielsen het centrecourt betrad, omzoomd door 20.000 mensen. Mulloy moet uit Niel sens prestatie de nodige inspiratie heb ben geput, want hij gaf Davies geen schijn van kans en won in drie sets met 6-3, 6-3 6-4. Gevraagd wanneer hij zijn tenniscarrière zou beëindigen antwoord de de veteraan uit Miami, die drinkt, noch rookt: „Wanneer ik Wimbledon heb gewonnen Het damesenkelspel kende de sensa tie van het uitschakelen van een ge plaatste speelster, namelijk de 38-jarige Hongaarse Suzy Kormoczy, die werd verslagen door de 25-jarige aanvoerster van het Amerikaanse Wightman Cup team, Janet Hopps. De Amerikaanse scheen zich beter op het snelle gras thuis te voelen dan de Hongaarse, die op harde banen nagenoeg onverslaan baar is. In drie sets werd de strijd be slist: 6-3, 3-6, 9-7. zich door dezelfde winddraaiing, die ook Koos de Jong en Elvström parten speelde, teruggezet zag tot de elfde plaats: de laatste plaats in zyn klasse. Zyn broer Cor Guldemond was reeds in het begin uit de wedstrijd door een stuurboord-bakboord-kwestie In de Drakenklasse maakten de Ne- derlanderrs al evenmin wat klaar. Ltz I A. Visser bracht het moeizaam in de drijfpartij tot de 19de plaats. De Drakenwedstrijd leek aanvankelijk een duidelijke zege op te leveren voor Kroonprins Constantijn van Grieken land, maar dezelfde beruchte draaiing van zuid-west naar zuid-oost bracht ook de sportieve Prins verlies. Hij viel terug tot de vierde plaats achter H. Twelk- meyer, M. Huber (Did.) en R. Harm- storf. WIELRENNEN Alfred Ruegg wint de Ronde van Zwitserland De Zwitser Alfred Ruegg heeft de Ronde van Zwitserland gewonnen. De laatste etappe, die leidde van Montrtux naar Bazel over een afstand van 239 km., eindigde in een overwinning van de Belg Marcel Blavier met op de twee de plaats de Italiaan Assirelli en op de derde de Nederlander Piet van Est. De uitslag van de laatste etappe luidt: 1. Blavier (Belg.) 6.14.17, 2. Assirelli (It.) 6.14.52, 3. Piet van Est (Ned.) 6.15.08, 4. Rolf Graf (Zwits.) 6.15.17, 5. Pellegrini (It.) 6.15.40, 6. Lutz (Zwits.) 6.15.46, 7. Rosseel (Belg.) 6 15.48, 10. Kool (Ned.) z.t., 12. Lahaye (Ned.) z.t, 42. Knoops (Ned.) 6.23.23 Algemeen klassement: 1. Alfred Ruegg (Zwits.) 35.54.33. 2. Gimmi (Zwits.) 35.57.10, 3. Strehler (Zwits.) 35.57.26; 4 Moresi (Zwits.) 3557.55; 5. Sutton tGB) 35.58.20; 6. Dane (It.) 35.58.42; 7. Lutz Zwits.) 35.5843, 8. Lahaye (Ned digster, Irene Jansen uit Ubbergen met 35 59.25; 37. Knoops (Ned.) 36.55.13 Icare F2 zevende geworden. Zij had in. Kool (K cl 36.56.07; 40. Piet van Est totaal 11.5 strafpunt. I (Ned.) 36.56.22. Waterpolo-nieuws Twee verenigingen hebben gister avond hun aanhangers een prettige verrassing bezorgd. Dat De Watervrien den van SZPC zouden winnen kon nie mand als ongelooflijk aanmerken al was het erg prettig maar, dat het De Zijl zou lukken om van DWR en dan nog wel zo dik te winnen, dat was een zuivere verrassing. De Zijl begon al direct met ferme aan vallen. Hennie Hensing ,de rots' maak te het eerste goal (01). Even later kreeg Loek Leune een kans en wederom kon de DWR-goalie vissen (0—2). Daar na kwam DWR sterk terug en bracht de stand snel in evenwicht (22), maar nog voor rust was het door Hennie Hensing weer raak (23). Na rust een sensationele ontwikkeling, namelijk een uitlopen van De Zijl via Wim Bergman naar 24 en Loek Leune naar 25. Na dat DWR eindelijk nog eens tegenge- scoord had werd het tenslotte door Joop de Haas 36. Bij deze doelpunt- makerij werd De Zijl wat geholpen omdat DWR veel te hard speelde (twee maal moest hun snelle speler De Bruin het water uit), maar in deze wedstrijd toonde de Kooibewoners, dat er nog lang geen reden is om te degraderen. Deze overwinning immers betekent 4 punten. Dat is een goede bodem voor de tweede ronde. SZPC haalde het eerst de bal in de wedstrijd tegen De Watervrienden, maar dit was geen aanleiding voor de krachtsverhoudingen, zoals ook de eer ste aanval niets opleverde. In het begin werd er wat heen en weer gespeeld, zonder resultaat. Tot Leen de Hoed in het achterevld een bal oppikte, goed doorkwam en kon scoren (1—0). De Schoonhovenaren vielen na dit doel punt fel aan, maar de Leidse keeper gaf geen krimp. Net voor rust kregen de Watervrienden nog een hoekworp te nemen, maar ondanks veel beweging voor het doel van SZPC leverde deze niets op. Na rust was het weer Leen de Hoed, die het eerst tot actie overging. Hij zwom goed op en gaf op tijd aan Cor van der Wilk af, die geen fout maakte (2—0). SZPC leek nu duidelijk aangeslagen en toen de bal bij Joop van der Hulst kwam en deze er 30 van maakte was de animo er bij de gasten helemaal af. Gescoord werd er niet meer in deze door de Leidenaars goed ge speelde en door de scheidsrechter goed geleide wedstrijd. In een harde, maar faire wedstrijd hebben de Sleutelstadreserves met 8-6 het ongeslagen Zian V in eigen huis verslagen. In deze wedstrijd hadden Bert Hooidonk en Jan Dool ieder met 4 doelpunten een groot aandeel in de zege. Uit een der eerste Zian aanvallen was het de gevaarlijke midvoor die met een omhaal 1-0 scoorde. Direkt hierop maak te Jan Dool gelyk. Hierna ging de strijd gelijk op met wisselende kansen aan weerszijden. Nadat Zian door 2 doelpun ten de stand op 3-1 had gebracht, ver kleinde vlak voor de rust Bert Hooidonk met een schitterend schot de achter stand tot 3-2. Uit de eerste beste aan val na rust was het weer Hooidonk die de stand op 3-3 bracht. Daarna scoor den beide ploegen om beurten tot 6-6. De Sleutelstadploeg had de langste adem en kwam vlak voor het einde door doel punten van Jan Dool en Bert Hooidonk op een verdiende 8-6 zege. Onze stadge noten leiden thans met 8 punten uit 4 wedstrijden. PAARDESPORT Yita Kinley verraste te Duincligt Een grote uitschieter tussen de ove rige normale uitslagen van de gisteren te Duindigt gehouden koersen was de zeer verrassende zege van de door J. Vóórhaar gereden Vita Kinley. In een veld van 13 paarden klopte deze Mc Kinley-dochter met een snelle eind sprint Upper Ten en bracht haar aan hang niet minder dan f 115.80 winnend en f. 10.30 voor de plaats. In de slotkoers toonde Sammy Mars (J. de Vlieger) zijn oude vorm. Tegen zijn eindspurt was zelfs Peterhof (Geersen), die in het rechte eind aan het hoofd lag en die aan Sammy 20 meter had moeten geven, zelfs niet op gewassen en de Haarlemmermeerder zegevierde in 1.22.6 km.-tijd. Curlew werd derde. De uitslagen lulden: Espolr-prys: 1. Soltta (P. Delbrasslne); 2. Jaseuse; 3. Soliman. Tot.: w. f3-- d1. fl.50. 2.50. 1.80; gek. f6.40; cov. f5.90. Maja-prys: 1. Remus (A. Kammerzelt); 2. Alofi; 3. Magnetic North. Tot.: w. f 2 20; plv f Ll°. 1.30; gek. f2.60; cov. f3.20. If You Please-prijs: 1. Spoetnik (P. Delbrasslne); 2. éandy; 3. Loyal. Tot.: w, f 1.70 (stal); pl. fl.30, 1.80. 1.20; gek. f5.80; cov. f6.40. De draveryen: Edel Scott-prys: 1. Yvonne Henv (J. van Leeuwen) (1.27.9): 2. Ylau; 3. Yvon ne Hanover. Tot.; w. f2.-; pl. f 1.40. 7.70, 4.50; gek. f5.30; cov. f 17.80. Egmont-prys: 1. Yankee Erebus (P. R. R. Koppejan) (1.29.3); 2. Y Saint Parl- slen; 3. Welcome Lady. Tot.: w. f2.30; pl. f 1.70, 1.90; gek. f3.90; cov. f3.40. Eric Spencer-prys: 1. Victor Malre (W. H. Geersen) (1.27.1); 2. Vizier; 3. Urchin Hollandia. Tot.; w. f2.20; pl. fl.80, 5.20; gek. f 14.50: cov. f 11.40. Exllee-prijs: 1. Wilster S (M. L. v/d. Togt) (1.22.5); 2. Xanthl Con Dlos; 3. Unemdé. Tot.: w. f2.20; pl. f 1.60. 1.40, 2.40; gek. f4.50; cov, f4 50. Exquise-priis: 1. Vita Kinley (J. Voor- haar) (1.22.7); 2. Upper Ten; 3. Tra- vlata. Tot.: w. f 115.80: pl. f 10.30. 2 60. I.70; gek. f7.20; cov. f8 60. Edelman-pry61. Sammy Mars (J. P. de Vlieger) (1.22.6); 2. Peterhof; 3. Cur lew Tot.: w. f4.-; pl. f 1 80. 1.30; gek. f4 10: cov. f3 70. Totalisatoromzet f 86.861.50. Zweden heeft de gisteren in het Uympisch Stadion van Helsinki ge- peelde Interland-voetbalwedstrijd tegen Onland met 30 gewonnen De Zweden leidden met de rust met 1—0.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5