PeekgCloppenburg Concert moderne muziek in De Waag LUSTRUMFEEST IN RIJSWIJK Ankiets LEIDS HOLLAND FESTIVAL Voor de Leidse kantonrechter: „Zang"-liefhebber schoot vanuit dakraam met windbuks op vogels elke woensdag jongensmarkt 2-paren verkoop Een dodelijk vermoeiende avond Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 21 juni 1960 Tweede blad no. 30078 Hoofd VGLO-school geïnstalleerd Opvolger van wijlen de heer J. van Leeuwen Een 35-jarige koopman uit Noordwjjk baalde op een donkere avond in april met zgn auto In een bocht van de Schie- straat een bromfietser in, hoewel een tegenligger dicht was genaderd. De be stuurder van de tegenligger kon door een bliksemsnelle manoeuvre een fron tale botsing voorkomen en kwam na een lantaarnpaal te hebben ontweken in de heg terecht. Zjjn schade bedroeg ruim f. 200.Verdachte was rustig door gereden, doch de bromfietser kende hem goed, dus vervoegde de benadeelde partij zich 's avonds nog aan zijn huis voor een nadere opheldering. Verdachte voerde aan, dat hij niets van een ongeval had bemerkt. Toen de benadeelde partij ver klaarde, dat hij dezelfde avond bij zijn bezoek aan verdachte, van diens erf was weggejaagd onder bedreiging van een pak slaag, ontkende verdachte dit en wond zich dermate op, dat hij getuige ter zitting het bedoelde „pak slaag" als nog aanbood. Dit kwam hem op een ern stige waarschuwing te staan. Na enige discussie nam de officier, mr. E. v. d. Schans, het woord voor zijn requisitoir, doch verdachte viel hem in de rede. zodat deze eerst het zwijgen moest worden opgelegd. De eis werd f75 boete subs. 25 dagen. Tijdens het laatste woord van verdachte, trachtte hij de bromfietser te suggereren, dat deze zijn verklaring zou wijzigen, welke poging hem wederom op een terechtwijzing kwam te staan. Met een ernstig vermaan en een vonnis van f.60 boete subs. 12 dagen, werd de behandeling van deze zaak, uiteindelijk door de plv. kanton rechter, mr. W. de Koning, gesloten. „SCHIETSPORT" Een 27-jarige elektro-monteur uit Lei den had zich een dure windbuks aange schaft en schoot hiermede vanuit zijn dakraam op vogels. Een zanglijster werd door hem dodelijk gewond en daar deze vogel tot de beschermde soort behoort, volgde prompt een proces-verbaal en in beslagneming van de buks. Aanvankelijk ontkende verdachte ter zitting, dat hij op de lijster had geschoten, doch uit het proces-verbaal bleek, dat hij destijds tegen de politie zijn wandaad wel had toegegeven, nadat enige verontwaardig de buren hem als de dader hadden aan gewezen. Op de vraag van de officier, welke sport verdachte met dat vogel schieten meende te beoefenen, antwoord de deze, dat het hier „de schietsport" be trof. Hij vroeg zich af op welke vogels hij dan wel mocht schieten. De wapen handelaar kon hem daarover destijds niet inlichten en de politie evenmin, al dus verdachte. „Het is niet mijn bedoe ling om op zangvogeltjes te schieten, want hun gezang hoor ik veel te graag". Na een zeer scherp gesteld requisitoir eiste de officier f.50 boete subs. 10 da gen en de verbeurdverklaring van het wapen. EIS TE LAAG ..Rijksweg no. 4 nabij Oegstgeest op gereden en pas gestopt toen zijn auto zich reeds over de helft van de rijbaan bevond met het gevolg dat enige auto mobilisten de doodschrik op het lijf werd gejaagd en tenauwernood aan een aan rijding ontkwamen", aldus was een 57- jarige Haarlemse koopman ten laste ge legd. Verdachte verklaarde, dat hij moest uitwijken voor een vrachtauto, die voor hem reed en onverwacht afremde met het gevolg, dat hij op de voorrangsweg terecht kwam. Bij zijn aanhouding was de vrachtauto verdwenen. De officier eiste f.35 boete subs. 7 dagen. Hoewel verdachte aanvankelijk volhield, dat de bestuurder van de vrachtauto de schul dige was, gaf hij, nadat de plv. kanton rechter hem erop had gewezen, dat hy te dicht achter de vrachtwagen had ge reden, uiteindelijk toe, dat hij de vracht auto, omdat deze stilstond, normaal had ingehaald en nog wel vlak vóór de voor rangsweg. Een verzoek om clementie had geen baat. Het tegendeel bleek, toen de plv. kantonrechter hierna verklaarde, dat de eis hem te laag voorkwam en hij met f. 75 boete subs. 15 dagen vonniste. „Dan ga ik in hoger beroep" aldus ver dachte. VALSE NAMEN Toen een 22-jarige kantoorbediende uit Sassenheim werd aangehouden, om dat zijn rijwiel vóór noch achter van licht was voorzien, gaf hij een valse naam op. „Ik wist niet wat ik deed, want ik was dronken". „U had inder daad niet minder dan 19 glazen bier op" aldus de kantonrechter. Een vervolging wegens openbare dronkenschap wacht verdachte inderdaad nog. Voorlopig zal hij, conform de eis, twee boeten van f.4 subs. 2 dagen en f25 subs. 5 dagen moe ten opbrengen. „Ik gaf een valse naam op, omdat ik aan een boete wilde ontkomen, daar ik een groot gezin heb", aldus verklaarde een 51-jarige bromfietser uit Noordwij - kerhout, die te hard had gereden en by zyn aanhouding een valse naam had opgegeven. De officier eiste f. 5 boete subs. 3 dagen inzake het „snelbrommen" doch was van mening, dat die „kwa jongensstreek" met f.25 subs. 5 dagen moest worden bestraft. „Ik zou niet weten waar ik die f.30 vandaan moet halen". Het vonnis luidde echter conform met de nadruk op het feit, dat bij niet betaling kan worden volstaan met 6 dagen hechtenisstraf uit te zitten. J. W. v.d. Reijden overleden Sinds 1941 schoolhoofd in Leiden Ten huize van zijn zoon te Gouda is in de ouderdom van 64 jaar overleden de heer J. W. v. d. Reüden, sinds 1951 hoofd van de openbare Da Costastraat- school. De heer Van der Reijden, die bijna 45 jaar met grote toewijding en pedagogisch inzicht het openbaar onderwijs in de Sleutelstad heeft gediend, werd 21 no vember 1895 geboren. Na zijn opleiding werd hij op 10 november 1915 als tijde lijk onderwijzer bij het openbaar lager onderwijs in Leiden benoemd, welke be noeming een jaar later een definitief karakter kreeg. Tot februari 1941 heeft de heer Van der Reijden in diverse scho len het laatste als onderwijzer aan de centrale V.G.L.O.-school voor de klas gestaan. Gelet op zijn onderwijscapaci teiten werd hij in 1941 benoemd tot hoofd van de openbare lagere school aan de Boommarkt. In 1951 werd de heer Van der Reijden, die in de avonduren ook geruime tijd werkzaam is geweest bij het vervolgonderwijs, in gelijke func tie overgeplaatst naar de nieuw gebouw de Da Costastraatschool, welke school onder zijn leiding tot grote bloei is ge komen. Hedenmiddag is het stoffelijk over schot van de heer Van der Reijden op de begraafplaats „Rhynhof" in alle stilte ter ruste gelegd. Namens het gemeente bestuur waren hier de wethouder van onderwijs, de heer J. C. van Schaik en de gem. inspecteur van het onderwijs, de heer B. Swanenburg, aanwezig. Toelatingsexamen H.B.S. voor meisjes Voor het toelatingsexamen van de Gem. H.B.S. voor Meisjes met een 6-jarige cursus en een afdeling M.M.S. zijn geslaagd Ellen Begeman, Oegstgeest; Akke Bink, Leiden; Ieke Bink, Leiden; Jan- ny de Boer, Abbenes; Froukje Boorsma Oegstgeest; Eveline Borgmeyer, Sas senheim; Geeske Bosscher, Leiden; Sofie Dorsman, Boskoop; Marijke van Dijk, Voorschoten; Marijke Elzenga, Oegstgeest; Anne Marie Foudraine, Oegstgeest; Anke Goudriaan, Katwijk aan Zee; Elisabeth Greve, Katwijk aan Zee; Diana Grizel, Oegstgeest; Hetty Haarlemmer. Wassenaar; Ell. van der Heide, Leiden. Joke Houweling, War mond; Marga Hulsbergen Henning, Noordwijkerhout Barbara Huising, Oegstgeest; Hillie Jippes, Voorschoten; Ena Koster. Boskoop; Irene Kragt, Leiden; Marja Kramer, Leiden; Jenny Krassenburg, Leiderdorp; Fieke Kukler Leiden; Marjan Kuyt. Oegstgeest; Ma rian Lambinon. Leiden; Koosje van Leeuwen. Leiden; Wies van Leeuwen, Leiden; Margriet van der Lelie, Lei den; Marijse Levenburg, Wassenaar; Handra Libosan, Wassenaar; Nellie Ligtendag, Leiden; Marja Link. Noord- wijk aan Zee Marion Lopes Cardozeo; Leiden; Milca van der Mey, Leiden; Rinske Miedema, Leiden; Els Mitten- dorf. Voorschoten; Trudy Mulder, Lei den; Dienke Nauta, Oegstgeest; Tine Nieuwenhuis, Leiden; Ans Noordijk, Oegstgeest; Gerbrig Ouwehand, Leiden; Marga Paes. Leiderdorp; Ike Renesse van Duivenbode. Voorschoten; Annelies Roest, Leiderdorp; Carla de Rooy, Oegstgeest; Jacomien Rothman, Voor schoten; Marja Rotteveel, Leiden; Ly- dia Schouten. Leiden; Amy Sonneville, Oegstgeest; Mary a van Steenbergen, Oegstgeest; Rixt Stol, Leiden; Rinie van Stralen. Leiden; Anandi Teeuw, Leiden; Marijke Tieleman, Leiden; Loes Tierolf, Leiden; Marianne van Varick, Leiden; Saskia Vermolen. Lei den; Ingrid de Vries, Oegstgeest; Ma rijke de Vries, Valkenburg; Iris Was senaar, Leiden; Annelies te Wechel, Leiden; Trudy de Wolf. Leiden; Tjitske Zitman, Leiden; Phien van der Lin den, Leiden; Marga Tukker, Sassen heim; Trijntje Meirink. Katwijk aan Zee; Lydia Cuilenburg. Katwijk aan Zee; Etey Huy, Leiden. Afgewezen 28. met 36 kandidaten wordt het examen voortgezet. (Advertentie) ijzersterke cotton-stretch Speciaal verlaagde J.M. prijs 35 tehoenmoat 36-37 Als opvolger van het hoofd der school voor VGLO aan het Noordeinde, de heer J. van Leeuwen. die onlangs is overleden, werd gisteravond in de gym nastiekzaal van deze school de heer J. L. de Vries geïnstalleerd. Ds. D. J. Vossers heette namens het bestuur van de Vereeniging voor Chris- ttlijk Onderwijs te Leiden alle aanwezi gen welkom. In het bijzonder sprak hij een begroetingswoord tot de heer B. Swanenburg, inspecteur van het Lager Onderwijs in de gemeente Leiden, be stuursleden, hoofden van scholen en het personeel van de VGLO-school. De Installatie had volgens ds. Vossers een weemoedige kant. Spreker doelde hiermee op het plotselinge overlijden van het voormalige hoofd, de heer Van Leeuwen. Hij prees de overledene als een uitstekend hoofd, een geboren peda goog en jeugdleider en een goed didac ticus, die in het experimentele stadium van de VGLO-scholen van harte heeft meegewerkt. De heer Van Leeuwen heeft de symbiose bewerkstelligd met de tech nische scholen en huishoudscholen. Door nieuwe wegen in te slaan heeft hij de school gemaakt tot wat zij nu is. Een school, die een naam in Leiden heeft Gaat liet 0111 het „spel" of de „knikkers"? Dc oren der traditionalisten" zullen gekweld en gepijnigd geweest *ijn en die der „nieuwlichters" wellicht geboeid, tijdens het totaal overvoerde concert van moderne muziek, dat gisteravond aanvanke lijk voor een groot aantal luisteraars ter opening van het Leidse „Holland Festival" in het met tapijten versierde Waaggebouw onder leiding van Eli Poslawsky gegeven werd. Na de pauze waren velen weggevlucht Hoewel het gebodene nog als „tam" beschouwd mag worden in vergelijking tot datgene, wat men in het mekka der „muzikale" voorvechters Donau-Eschin- gen presteert, waren er toch voldoende radicale klanken aan de orde, om een indruk te geven van meerdere vernieu wingen, die thans algemeen aan de orde zijn. Veel hiervan verkeert nog in het sta dium van het experimentele - en ook al reeds overwonnene! -, dat naast talloze negatieve, ook wel enkele positieve ele menten bevat. De toekomst zal moeten leren, of bouwstenen worden aangedra gen voor een totaal nieuw muziek idioom, dat ook het menselijk „hart" nog iets te zeggen zal hebben en niet uitsluitend het menselijk „verstand". Voorlopig staan wij hiertegenover he laas uitermate sceptisch Vooral na deze - overigens door een groep in hoofdzaak bekwame leden van het R.O. en de voortreffelijke pianist Van der Meer gebrachte auditie - wier acrobatische toeren op instrument of anderszins, - bijv. de sopraan Wieb de Rook in haar welhaast onzingbare- want instrumentaal gedachte en wijd ligende Webernliederen (1925) - wel haast aan het ongelooflijke grensden. De dodecafonie twaalf toonmuziek), welke berust op het atonale systeem <ab- stract-getempereerde reeks van twaalf tonen), schepping van Schönberg en Hauer, waartoe in 1924 ook Anton We- bern - van wie tevens zijn uit 1914 da terende „Drei kleine Stücke voor cello en piano van 1924, de „stilte" suggere rend en zijn Strijktrio op 20 (1927» wer den uitgevoerd - was aan de orde van de avond. Welk een „intelligentie" zich hier ook openbaren mag, op den duur leidt dit systeem naar ons gevoel tot een afgrijselijke monotonie. En wat de langs EINDEXAMENS .ST.-BONAVENTURA' Voor het eindexamen HBS afdeling A aan het R.-K. Lyceum „St.-Bonaven- tura" zijn geslaagd; Mlek Brand, Voorburg; Niek Brede- rode. Wassenaar: Wim Bunnik, Wasse naar; Hein Dieben, Leiden; Hans van Eisen, Oegstgeest; Flip Grimbergen, Leiden; Leo Groene we gen, Leiden; Kees Heemskerk, Leiden; Pim de Jong, Leiden; Joop Kampert. Sassenheim; Swinny Kellerhuis, Leiden; Ank Kem perman, Oegstgeest; Arie Kleijn, Ter- Aar; Wim Krone, Leiden; Huulb de Kruyf Oegstgeest; Wil Laurs, Voorscho ten; Jule van der Maat, Oegstgeest; Jan Mol, Leldschendam; Piet Moons, Zoe- terwoude; Ben Muusers, Zoeterwoude; Ben Rotteveel, Sassenheim; Leo UI jee, Oud-Ade; Nico van der Vaart, Zoeter woude; Ad van Vugt, Leiden; Vera Willems, Oegstgeest; Bert van Zeist, Lisse. Alle kandidaten zijn geslaagd. velerlei zijwegen uiteindelijke conse quenties betreft tot complete, gillende en ontaarde waanzin, getuige de Sona tine voor fluit van Pierre Boulez (van 1946), die indertijd in Parijs tijdens de eerste uitvoering, een schandaal ver wekte. Zij is intussen met alle "vereiste potente geladenheid vertolkt door de eminente Koos Verheul, die er alle ge legenheid in vond zelfs een superieure „Flatterzunge"-techniek in te demon streren. Hoewel wij deze muziek eenvou dig weigeren te aanvaarden Welaan: er was deze avond zoveel vreemds zwaar te verteren, dat dit er ook nog wel bij kon. Daar waren voorts Pousseurs „Trois chants sacrés", al evenzeer goochelend tevoorschijn gebracht door Wieb de Rook, de van 1958 daterende „Sequen- za" voor fluit van de Italiaan Luciano Bério - grote verwantschap met Pous- seur -, de „Quatre études de rhythme" van 1949 van de hand van Olivier Mes- siaen, groot voorbeeld voor de jongere generatie, een wonder van gevarieerde ritmiek en mede door de oosterse inslag rijk aan kleuren, waarin de zgn. „rijen- techniek" in het „Mode de Valeurs et dTntensités" geniaal is uitgebreid tot metrische- en intensiteitswaarden, drie zangen van William Shakespeare, ge toonzet door Strawinsky en met gedruk te stem gezongen door de mezzo Ileana Melita en er was, ook alweer op het 12 toonsysteem gebaseerd, 't slechts één mi nuut durende „Epithaphium" van dezelf de, geschreven als in memonarn aan Egon von Fürstenstein, de maecenas van Donau Eschingen, dat zelfs gebis seerd mocht worden. Tenslotte nog eni ge Russische liederen van Strawinsky. Tot het al héél weinige, dat ons per soonlijk tot het hart doordrong - maar het is altijd een kwestie van smaak! -, was de aanvang van deze dodelijk ver moeiende avond, die intussen héél wat stof - pro en contra - voor de zgn. „kenners" gegeven heeft: de sfeervolle, schoon wat monotone „Chansons de Bi- litis" met prachtige celesta-achtergrond, Eli Poslawsky en enige execu tanten danken voor de hulde. (Foto L.D./Holvast) het uit 1901 daterende jeugdwerk van Debussy. Het was Monique Martin (Pa rijs), die de teksten wel erg schools, hoe wel in verrukkelijk Frans reciteerde, doch mét het eerste de monotonie sterk accentueerde. Overigens heeft dit concert, hoè be kwaam ook door een reeks reeds eerder aangekondigde all-round instrumenta listen gebracht, ons absoluut geen ant woord kunnen geven op het acute pro bleem, of al deze experimentele muziek waarlijk toekomst heeft, afgezien van de theoretische deskundigheid, welke on getwijfeld eraan ten grondslag ligt. Of wellicht juist daarom. Want de ware „harteklop" ontbreekt er volslagen in. En déze is het, waar het ons en tallo zen mét ons „persoonlijk" om gaat! Evenmin het vurige pleidooi, dat Pos lawsky, dirigent en summier toelichter, voor al deze muzieken hield. De vele executanten zijn telkenmale na hun spel, dat hun zelf ook wel de nodige kwellingen bezorgd zal hebben, welverdiend warm toegejuicht. Maar gaat het nu om het „spel" - de solisten - of om de „knikkers" (de com posities)? H. De schoolvakanties In het kader van de vakantiespreiding zijn de vakanties voor de openbare la gere scholen dit jaar vastgesteld op de periode van 9 juli tot 15 augustus en die van de bijzondere lagere scholen op het tijdvak van 25 juli tot 1 september. Van de middelbare scholen sluit de HBS voor Meisjes aan de Garenmarkt in verband met de beperkte ruimte (examens!) noodgedwongen haar deu ren reeds heden om deze eerst op 8 sep tember weer te openen; in het Rem- brantlyceum gaan de vakanties a-s. za terdag in. het Stedelijk Gymnasium volgt op 9 juli en het Chr. Lyceum aan de Kagerstraat sluit de rij op 12 juli a.s. EINDEXAMEN ST.-AGNESLYCEUM Voor het eindexamen gymnasium aan het St.-Agneslyceum zijn geslaagd: (A): P. A. M. van Brussel. Leiden; A. E. W. M. Kok. Leiden; M. M. H. Pot jes, Voorburg; M. O. van Schaik, Bode graven: E. W. M. van Ulden, Leiden en <B): A. F. G. M. Bominaar, Katwijk a- d. Rijn: M. V. G. Kagie. Leiden; A. J. M. Witteman. Oegstgeest; C. G. A. T. van der Wolf, Voorburg. Het examen wordt met één kandidate voortgezet. verworven. Ds. Vossers verklaarde verder, dat de benoeming van de heer De Vries vol komen in de geest was van de heer Van Leeuwen. „En zeker ook de collega's zul len u met open armen ontvangen," al- das ds. Vossers. Hij hoopte tenslotte, dat het nieuwe schoolhoofd met vreug de vele jaren aan deze school werk zaam zou mogen zijn. De heer Swanen burg bood de heer en mevrouw De Vries vervolgens de gelukwensen aan van het gemeentebestuur. Hij noemde hoofd van een VGLO-school zijn geen gemakke lijke taak, doch de heer Swanenburg was ervan overtuigd, dat de heer De Vries de naam van de school zou weten te houden, zoals zij nu is. De heer Van Dalfsen en mej. Oostveen boden resp. namens de schoolhoofden en het perso- nel van de VGLO-school gelukwensen aan. De heer De Vries sprak hierna een kort dankwoord waarin hij o.m. zei, de zware opgave om het werk van zijn voor ganger voort .te zetten, zo goed mogelijk zou proberen te volbrengen. OFFICIËLE OPENING CHR. NIJVERHEIDSSCHOOL De inspectrice van het Nijverheids onderwijs. mej. E. C. C. Oppenoorth, zal dinsdag 5 juli de officiële opening ver richten van de inmiddels reeds in ge bruik genomen Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes aan de Toussaintkade. UNIVERSITAIRE BENOEMINGEN Bij beschikkingen van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zyn benoemd aan de Leidse Universiteit: met ingang van 1 september 1960 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst voor het Frans dr. F. J. Drykoningen, thans leraar aan het open baar gymnasium te Middelburg; voor het tijdvak van 1 september 1960 tot en met 31 augustus 1961 tot wetenschap pelijk ambtenaar voor het Frans W. Zwanenburg; alsnog, gerekend van 1 januari 1960, tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar A voor de sociale geneeskun de mejuffrouw dr. E. H. W. Wijnmalen, thans wetenschappelijk hoofdambtenaar; voor het tijdvak van 1 september 1960 tot en met 31 augustus 1961 tot weten schappelijk hoofdambtenaar A bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte dr. C. A. Zaalberg, thans leraar aan het Nieuwe Lyceum te Hilversum; voor het tijdvak van 1 mei 1960 tot en met 30 april 1961 tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar voor de psychiatrie dr. J. L. Th. Vereecken, thans assistent; voor het tijdvak van 1 mei 1960 tot en met 30 april 1961 tot wetenschappelijk ambte naar voor de anorganische scheikunde J. H. Visser, thans assistent; voor het tijdvak van 1 maart 1960 tot en met 28 februari 1961 tot wetenschappelijk amb tenaar voor de theoretische organische scheikunde G. Horsman, thans assistent; aan de Rijksuniversiteit te Groningen is benoemd voor het tijdvak van 1 juni tot en met 31 december 1960 tot weten schappelijk ambtenaar voor de geologie H. J. Veenstra, thans assistent aan de Leidse Universiteit. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht zijn geslaagd voor het tand-artsexamen de heren D. J. Schutte (Waddinxveen), G. Willemsen- (Leiden). BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Maria Wilhelmlna, dr. van W. v. d. Sluljs en J. Groeneveld; Harold Antonlus Willem Jacobus, zn. van D. J. Lepoeter en A. M. Mulselaar; Marianne, dr. van J. W. Leenknegt en W. Sack; Petrus Joa chim Patricfus Maria, zn. van L. W. M. Cornellsse en C. van de Bilt; Jacqueline Charlotte, dr. van J. C. Kruijt en S. Sak kers; Marjolein, dr. van J. Labordus en J. van Dommelen; Monique nna Maria, dr. van C. C. v. d. Meer en G. P. van Kllnk; Eunice, dr. van H. Stouten en D. v. d. Essenburg; Hendrlka Wilhelmlna Marhke, dr. van J. M. Muilenburg en H. M. Guldemond; Adeline Henrlëtte. dr. van M. E. Kronenberg en O. J. H. Hane- graaff; Vincent, zn. van J. Versteeg en J. G. de Vrles; Eric Ronald, zn. van C. A. Hessels en P. D. Evertsz; Johanna Ca- tharlna Maria, dr. van M. M. Berg en C. J Hllgersom: Maria Anne Ellse. dr. van P. J. A. Rulls en E. L. M. CantriJn; Ber- nadette Maria, dr. van W. A. J. Schaken- bos en M. E. G. v. d. Born; Johannes Wilhelmus, zn. van J. H. Kret en L. A. Stehouwer. GETROUWD A. Jansen en A. van der Keur; F. D. de Jong en H. C. J. Florlsson; W. R. le Feber en J. C. Kooljman. OVERLEDEN G. J. van Tol. 80 Jr.. man; J. Zwaan, 60 Jr., man; J. H. van den Broek. 75 Jr.. man; J. Jongbloed. 84 Jr., man; T. van Veen, 84 Jr.. vrouw; J. W. de Gunst. 62 Jr., man; G. J. Alkemade. 68 Jr., vrouw; D. Slot, 64 Jr., man; L. H. Kloos, 70 Jr., man; A. Hetaria, 60 Jr., vrouw. In een wat ongunstiger weer dan de lustrum- gangers tot dusver hebben genoten, trokken talloze deelnemers en deelneemsters aan de feesten giste ren naar Te Werve in Rijswijk, waar een garden- party werd gehouden. Zoals deze foto toont was ook het verleden bij dit festijn tegenwoordig. In de avonduren waren er voorstellingen van Knip me maar en Doctor Faustus, terwijl tot vroeg in de ochtend het feestterrein op en om de Burcht vele honderden bezoekers telde.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3