r orth. instrumentmaker bandagist gevorderde leerlingen A MORRIS Landschapsarchitecten bijeen „Walgelijk schouwspel''' bleek niets om het lijf te hebben Gemaskerde man gaf hotelbediende plotseling een steek in de schouder Franse ambtenares helpster van beruchte gentleman - oplichter Geheimhouding van volkstelling in de Zaangemeenten geschonden KAMPEER! LEIDSCH DAGBLAD Mr. \nb.aC ;r:) Zij hebben belangrijke sociale functie De minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marynen, heeft vanochtend In het Instituut voor de Tropen te Amsterdam het zevende congTes van de ^ternational Federation of Landscape Architects" (IFLA) geopend. De Bond T»n Nederlandse Tuinarchitecten treedt als gastheer op voor dit tweejaarlijkse congres, waaraan ongeveer 200 tuin- en landschapsarchitecten uit 25 landen deelnemen. Voor het eerst Is ook een aantal vertegenwoordigers uit de Oost- europese landen aanwezig, o.m. uit Hongerije, Polen en Bulgarije. Hoofdthema van het congres is de rerhouding van de tuin- en landschaps architectuur tot de aanverwante beroe pen. Daarover houden 12 vooraanstaan de deskundigen inleidingen. Daarna ma ken de congressisten tot en met 30 juni excursie naar Amsterdam, Rotterdam, Amstelveen, de Zuiderzeewerken, het na tionale park „De Hoge Veluwe", het ge bied van de grote rivieren, het boom kwekerijcentrum Boskoop en het duin gebied bij Haarlem. Minister Marijnen stelde vast, dat de plaats, die bloemen, planten en bomen in het leven van de mens innemen, de laatste eeuwen in belangrijke mate is veranderd. Vroeger konden alleen de rijke mensen zich het bezit van een eigen park of tuin veroorloven. In de 20ste eeuw is hierin gelukkig verandering gekomen. In overeenstemming hiermee is het beroep van de tuinarchitect ver anderd. Voorheen vond hij zijn opdracht gevers vrijwel uitsluitend onder kapi taalkrachtige particulieren, die er gevoel voor hadden, dat ook een tuin of buiten plaats aan esthetische eisen moet vol doen. „Thans is dat gelukkig anders", aldus minister Marijnen. „Het inzicht heeft veld gewonnen, dat het aanleggen en ontwerpen van nieuwe woonwijken, van de moderne woon- en werkruimten voor de mens in de stad en op het land niet alleen meer een zaak is van de plano loog en de stedebouwkundige ingenieur. Wonen en werken zijn volgens minister Marijnen belangrijke sociale functies, die bun eigen wetmatigheid bezitten en die men in onze tjjd niet meer uitsluitend met beton en stenen kan bevredigen. Het wordt volgens spreker gelukkig in gezien, dat de landschapsarchitectuur in de opbouw van het moderne woon- en werkmilieu een belangrijke bijdrage moet leveren. De tuinbouwarchitect is daar door evenzeer een werker voor de ge meenschap geworden als de planoloog en de stedebouwer. Zyn status in de sa menleving is op hoger niveau gekomen, zijn arbeidsveld is sterk uitgebreid en zijn taak is veelomvattend en moeilijk geworden. „Zijn scheppende functie maakt hem tot een gelijkwaardige part- Rapport over woningen voor minder-validen De Nederlandse Centrale Vereniging voor Gebrekkigenzorg heeft een rapport gepublceerd over „Woningen voor min der-validen". Aan de totstandkoming van dit werkstuk heeft ook het Prinses Beatrix Poliofonds materieel en finan cieel meegewerkt. In het in hoofdzaak technisch rapport wordt ulteeengezet. aan welke eisen woningen dienen te voldoen die bewoond zullen worden door mensen die in hun bewegingen op enigerlei wijze worden belemmerd als gevolg van gehele of gedeeltelijke in validiteit. Dit rapport is van veel be lang voor allen die op enigerlei wijs.e van doen hebben met de huisvesting van minder-validen. De centrale vereni ging overweegt, het rapport in het En gels te laten vertalen, om het ook toe gankelijk te maken voor buitenlanders. Loonsverhoging bij P.T.T. (Van onze Haagse redactie) Er zal naar gestreefd worden de uit betaling van de extra periodieke salaris verhoging over de maanden januari t.ejn. maart 1960 voor de middelbare PTT-ambtenaren, die geen voordeel hebben ondervonden van de salaris maatregelen van april 1958, in de maand juli aanstaande te doen geschie den. Hervormd protest tegen Walletjesfilm (Van onze Amsterdamse correspondent) Na het protest, dat een Amsterdams raadslid door middel van schriftelijke vragen aan B. en W. heeft laten horen tegen filmopnamen op de Amsterdamse Walletjes, heeft nu ook de kerkeraad van de Hervormde Oude Kerk Gemeente geprotesteerd. Ds. W. A. Smit heeft in het laatste nummer van „Hervormd Amsterdam' geschreven, dat de kerkeraad niet kan begrijpen, dat er toestemming is gegeven voor het opnemen van een film in oud- Amsterdam. Ds. Smit schrijft onder meer: „van alle kanten is getracht de laatste maanden om „het leven" wat in te perken en de openbaarheid er van tegen te gaan. Nu is men ertoe overge gaan om juist ten behoeve van onze export de Amsterdamse was buiten te brengen. Moet men in het buitenland nog meer weten dan men nu al weet?" De predikant schrijft vervolgens hoe een van de voor de ramen zittende meisjes hem had gezegd: „Normaal tegen de ruiten tikken mag niet meer, en wordt gevolgd door een boeten, maar abnor maal tegen de ruiten tikken wordt nu gevolgd door een boete, maar abnor- zijn het!" Kinderen verdronken Gistermiddag is in het bij het kam- peercentrum „Rabbit Hill" te Nieuw Millingen behorend zwembad de 5-jarige Maartje Wilhelmina Koene uit Den Briel verdronken. Het kind werd door een 14-jarige jongen op de bodem van het bassin ontdekt en onmiddellijk met een haak op de kant gehaald. Twee doktoren hebben getracht door middel van kunstmatige ademhaling en met be hulp van zuurstofapparaten de levens geesten weer op te wekken, echter tevergeefs. Zaterdagmiddag is de 13-jarige scho lier J. Odenhoven uit Venray (L.) bij het zwemmen in de Weel verdronken. Zaterdagmiddag is de 6-jarige Bennie Commandeur uit de Rijp met zijn fietsje te water gereden en verdronken. Het 6toffelijk overschot van de jongen werd later opgehaald. In de Lolee in Zenderen (gemeente Borne) zijn zaterdagmiddag tijdens het vissen twee jongens, de 9-jarige Stef van Iersel en de 12-Jarige Herman Middel kamp, te water geraakt en verdronken. Stef viel door een onverwachte bewe ging in de ruim 1.70 meter diepe Lolee, een gracht tussen Zenderen en Almelo. Zijn vriendje Herman wilde hem redden en sprong hem na. Ook hij wist zich evenwel niet op de hoge oever te werken met het gevolg, dat de jongens samen verdronken. De hulp, die een 8-jarig vriendje bij een boerderij had ingeroe pen, kwam helaas te laat. ner van andere beroepen op planolo gisch terrein", aldus de minister. Deze verhoging van het werkniveau, deze verbreding en verdieping van de taak stelt hoge eisen aan de moderne tuinarchitectuur. Volgens minister Ma rijnen moet e een tuinarchitect vooral kunstzinnig zijn, maar ook moet hij een grote tuinbouwtechnische kennis en er varing en een ruime kennis van de so ciale en planologische wetenschappen be zitten. Nadat minister Marijnen zijn vreugde had uitgesproken over het feit, dat het congres veel aandacht zal schenken aan de tegenwoordige taak van de tuinarchi tect en zijn verdere vorming, verklaarde hij het congres voor geopend. Politieke vakantie in Bonn ten einde Adenauer is weer terug, al is hij vermoeider en ouder (Van onze correspondent in Bonn) Een voor de Westduitse politiek eigen lijk niet zo bijzonder opbeurend maar steeds weerkerend feit, doet zich van daag weer eens te Bonn voor: Bonds kanselier Adenauer is het afgelopen weekeinde van zyn lange vakantie in Noord-Italië teruggekeerd en direct fleurt de politiek in deze kleine hoofd stad weer op. Deze gehele week zal hij besprekingen voeren die verband houden met het buitenlandse debat in de Bonds dag op 30 juni a.s., met de opvolging van Oberlander als minister van Vluchtelin genzaken en met de kwestie van het tweede televisieprogramma. Van zijn Italiaanse vakantie-oord Ca- denabbia uit heeft Adenauer overigens de politiek in Bonn wel aan de lyn ge houden. Zijn gesprek met vice-kanselier Erhard, met minister Von Brentano en anderen toonden aan dat voor een zeker deel de regeringszetel gedurende de af gelopen vier weken van het kleine Bonn naar het nog kleinere Cadenabbia was verplaatst. Zelfs kwam er midden vorige week een noodkreet van de gryze kanse lier naar Bonn, betreffende de hoge aardappel-prijzen Niet voor niets zei men toen in de Westduitse hoofdstad: „waar „der Alte" zich al niet mee bemoeit, als het ook maar in de verte met de verkiezingen van 1961 te maken kan hebben!" En de ontevredenheid der huisvrouwen over de hoge aardappelprijzen zou wel degelijk iets met de verkiezingstemperaturen te maken hebben. Westduitse journalisten, die de afgelo pen weken de gelegenheid hebben gehad om met Adenauer in Cadenabbia te spreken hebben opgemerkt, dat de thans 84-jarige, al tien jaren door slapeloosheid geplaagde kanselier er vermoeider en ouder uitziet dan tot voor kort. Hoewel hy zich een keer tot aan de sneeuwgrens in de Alpen liet rijden, en toen een kleine klimpartij ondernam, bleef het waarnemers niet verborgen, dat Ade nauer minder dan ooit tegen allerlei ver moeidheden is opgewassen. Een van hen schreef: „de bezoeker merkt op hoe ern stig de man is geworden die men reeds tien jaar geleden „der Alte" noemde, en hoe wantrouwend bovendien". Lag het hieraan, dat hy iedere vakan tiedag van 9 tot 12 uur placht te werken en Bonn met „politieke munitie bombar deerde?" En lag het ook daaraan, dat hij zei, dat zijn kanselierstijd weliswaar een mooie tijd was en nog altijd is, maar dat niets hem ging boven de tijd toen hij burgemeester van Keulen was? Overigens maakt de 84-jarige kanse lier nog alles behalve de indruk volko men „versleten" te zijn! Men rekent er te Bonn dan ook op dat Adenauer op 30 juni in de Bondsdag fris van leer zal trekken tegen de socialistische oppositie over de Westduitse buitenlandse politiek die nog altyd daar heeft hij ook te Cadenabbia geen twijfel over laten be staan door hèm wordt bepaald. Excuses voor het optreden voormalig burgemeester Velsen O Tijdens een officiële ontvangst door het gemeentebestuur van Velsen in het raadhuis, van leden van de Duitse har monie Paffrath uit Bergisch Gladbach, die drie dagen lang de gast zyn van het Santpoortse muziekkorps Wilhelmina, heeft Velsens loco-burgemeester, de heer H. de Boer in een welkomstrede, de ex cuses van het tegenwoordige gemeente bestuur aangeboden voor de onhartelijke ontvangst van de jeugd van Bergisch Gladbach in 1958, door oud-burgemees ter mr. M. M. Kwint. Zoals bekend wei gerde deze Duits te spreken en zich met de jongeren te onderhouden. Mr. Kwint ging op eigen verzoek per 1 juni met vervroegd pensioen. Hy nam afscheid van het Velsens epolitiekorps en door vrienden werd hem een afscheids receptie in Hotel Duin en Kruidberg aangeboden, waar wel vele burgemees ters uit de omliggende gemeenten ver schenen, maar niet de commissaris der Koningin in Noord-Holland, de leden van de Velsense gemeenteraad en de vier wethouders. Letterlijk zei de heer De Boer op de ontvangst van de Duitse har monie gisteravond: „Nu normale ver houdingen in onze gemeente zijn terug gekeerd kunnen wij de onbeschofte be handeling de jongeren aangedaan, her stellen en u doen blijken dat ook de ge meente Velsen haar gasten op de juiste wijze weet te behandelen". Namens de Duitse groep sprak de burgemeester van Bergisch Gladbach, de heer F. Wachen- dorff, die dank bracht voor de prettige ontvangst en de groeten van de bevol king van zijn plaats overbracht. Installatie commissie ondernemingsrecht In de regeringsverklaring van 26 mei 1959 was een passage opgenomen, die een onderzoek naar de wenselijkheid van een herziening van het ondernemingsrecht in het vooruitzicht stelde. Deze commis sie is in april j.l. benoemd en voorzitter is prof. mr. P. J. Verdam te Amsterdam. De minister van Justitie, mr. A. C. W. Beerman, heeft vanochtend deze com missie geïnstalleerd. Hij formuleerde het doel dezer com missie aldus: een onderzoek in te stellen naar de vraag, of de rechtsvorm van de onderneming herziening behoeft en daarbij in het bijzonder aandacht te be steden aan het bestuur en toezicht bij de grote onderneming, alsmede aan de pu blieke verantwoording van de onderne ming. Deze taak zo zei de minister is ruimer dan die van het indertijd aan de Stichting van de Arbeid gevraagd ad vies ter zake. In de eerste plaats vraagt als punt van onderzoek de aandacht de plaats, welke reeds binnen de bestaande struc tuur van de vennootschap de aandacht vragen. O.m. gaat het om de wyze, waarop de naleving van nadere wette lijke bepalingen zou kunnen worden ver zekerd. De vraag, of een in te stellen vennootskamer met het toezicht op deze naleving zou behoren te worden belast, zal mede door de commissie onder ogen moeten worden gezien. Vervolgens zal de machtsverdeling tus sen de organen der vennootschap een punt van onderzoek uitmaken, de positie van de Raad van Commissarissen, de re geling van het stemrecht, de medezeg genschap der werknemers e.d. Als be langrijk vraagstuk noemde de minister ook de positie van de vakvereniging ten opzichte van de onderneming. Tenslotte wees spr. nog op de vraag, of de beschou wing van de onderneming als een ge meenschap van kapitaalverstrekkers, van leiding gevende en van uitvoerende ar beid ook invloed moet hebben op de wet telijke vormgeving van de onderneming. Afrika's ontwaken en de Britse pers Journalisten van Engelse bladen na een rechterlijk onderzoek op vingers getikt Het ontwaken van Afrika" heeft blijkbaar een nadelige invloed op de eerlijkheid van een deel van de Engelse pers. Zelfs speciale verslagge vers van Britse bladen blijken plotseling niet meer in staat een be trouwbaar verslag van bepaalde gebeurtenissen te geven. In januari j.l. bezocht de Britse pre mier Macmillan op zijn reis door Afrika ook Blantyre jn Njassaland. Tijdens zijn verblijf in ho tel Ryall hielden negers een betoging, waaraan door de politie een einde werd gemaakt. In ver scheidene Britse bladen die hun speciale cor respondenten hadden mee gestuurd verschenen daarop verhalen over het schandalig optreden van de politie. Een zekere Bonnet van de Daily Mail schreef letterlijk: ,,Ik heb vandaag een misselijk makend schouwspel ge zien: een opstootje, dat werd uitgelokt door blan ke politieofficieren". Het werd een journalistieke rel in Fleet Street, het krantencentrum in Lon den, want James Bishop van de „Times" schreef, in tegenstelling tot Bon net, dat bij dat opstootje drie mensen klappen had den gekregen, maar dat niemand ernstig werd ge wond. Ook de journalist van de (Manchester Gu ardian rapporteerde, dat het hele voorval niets te betekenen had, maar an deren hielden vol, dat de blanke politie op een in fame wijze tegen de ne gers was opgetreden. Vooral het medelijden met de twintigjarige ne gerin mej. Emmah Phom beya, die ernstig mishan deld zou zijn, was groot onder sommige verslag gevers. Een politieman zou met een zware laars op haar voet hebben ge trapt en de politie was de negers met zware stokken te lyf gegaan. Thans is vastgesteld, dat het sop de kool niet waard was. Een Engelse rechter heeft de zaak na melijk grondig onder zocht: gedurende 21 zit tingsdagen heeft deze rechter, Southworth ge heten, niet minder dan tachtig getuigen gehoord. En het resultaat was als volgt: de hoeveelheid huid, die zowel door de betogers als door de po litie verloren is tenge volge van letsel, tijdens de tel opgelopen, is nau welijks 2V4 centimeter in het vierkant geweest, waarschijnlijk zelfs niet meer dan een postzegel van een penny En de hoeveelheid vergoten bloed bedroeg, aldus rechter Southworth, on geveer een mosterdlepel tje vol Van zware laarzen van de politie is geen sprake geweest want de politiemannen droegen lichte wandel schoenen en de stokken, waarover ook al zoveel te doen was, wogen pre cies 120 gram, dus iets meer dan een (Neder lands) ons En voor dit alles moest een rech ter in opdracht van de regering helemaal uit Londen naar Njassaland reizen en werd een mil joen woorden aan getui genverklaringen opge schreven Géén beste beurt voor de heer Bon net van de Daily Mail en zijn collega's van andere Britse bladen, die, zoals gezegd, bij een conflict tussen blanke politie en demonstrerende negers plotseling niet in staat bleken objectieve waar nemingen te verrichten. (Van onze Haagse redactie) Gistermiddag is de 18-jarige Haagse hotelbediende Kees Wiggers, op de derde etage van een groot hotel te Schevenin- gen plotseling door een gemaskerde man met een mes in de rechterschouder ge stoken. De steek kwam terecht in de schoudervulling van zyn jasje, waardoor de hotelbediende slechts een klein wondje kreeg. De jongeman viel op de grond en heeft waarschijnlijk van de dader ook een schop tegen het hoofd gekregen. Van dat moment heeft de gemaskerde gebruik gemaakt. Hy zag kans het hotel te ver laten. Ambtelijk voorbeeld enkele maanden voor haar pensioen in gevangenis opgeborgen Vijftig gangsters achter de tralies! (Van onze Parijse correspondent) De 64-jarige ambtenares Yvonne Boiron, die in het ministerie van Buitenlandse Zaken de titel voerde n kanselier eersteklasse, heeft vannacht achter de tralies van een der Parijse gevangenissen doorge bracht. Mademoiselle Boiron leed een dubbel leven, en ze is nu wegens heling opgepakt. Ze zou in oktober van dit jaar juist worden gepensioneerd, en wanneer zich dit voor haar betreurenswaardige in cident nu niet had voorgedaan, dan had ze zeker met een gevoelvol woord van waardering over haar stipte plichtsbetrachting door haar superieur en misschien zelfs wel door de minister zelf haar lang jarige carrière mogen uitluiden... Maar deze dame, die als ambtenares op het departement aan haar collega's ten voorbeeld werd gesteld, gaf zich na haar dagtaak over aan andere bezig heden, praktijken, waarvoor ze zich nu weldra voor de Justitie zal moeten ver antwoorden. Yvonne Boiron kon nu namelijk worden ontmaskerd als de vriendin en de medeplichtige van een internationale gentleman-oplichter, de statenloze Fikelstein, die zelf nog altijd voortvluchtig is. Fikelstein had verschillende gangster benden in zyn dienst, die in de hoge mondaine kringen van Parijs en andere steden opereerden. Zyn arbeidsveld zocht hij in het bijzonder in de aparte- menten van Amerikanen in Parijs, waar hij voor miljoenen aan juwelen en andere kostbaarheden weg heeft laten slepen. Onder zijn slachtoffers bevindt zich ook de jeugdige Amerikaanse film ster Jean Seberg, die met een Franse advocaat is getrouwd, van wie ze dezer dagen juist weer zal scheiden. En de rol van de keurige buitenlandse zaken ambtenares in deze diefstallen in de hoogste kringen? Ze zorgde voor de afzet van de dure spullen. Ze was een geregelde klant van het nuttige instituut, dat de Fransman „mijn tante" en de Nederlandse volks mond „ome Jan" pleegt te noemen en waar de kostbare oorringen, arn^banden, broches en de rest in lening werd ge deponeerd om tenminste door haar daarna nooit meer te worden opgeëist. Eens beurde ze zelf voor een enkel voor werpje een bedrag van meer dan 10.000 Nederlandse guldens. Vanwege haar nette gezicht en haar nog nettere werk kring had ze bij die beleningen nooit enige verdenking op zich geladen en het goud dat ze leverde was bovendien altyd ten minste 18 karaats! Spoedig zal mademoiselle Boiron nu voor de Parijse rechter verschijnen met vijftig andere leden van de verschillende gangsterben den, waarop de politie de laatste maan den eveneens de hand wist te leggen. Kees Wiggers is, nadat hy van zijn be duusdheid was bekomen, direct naar be neden gehold. Hy waarschuwde de hoofdportier, die op zijn beurt de politie alarmeerde. Alle uitgangen van het hotel werden afgezet, doch hoe men ook zocht, de gemaskerde man was ontko men. Kees Wiggers, die al voor het tweede seizoen in het betrokken hotel als be diende werkt, vertelde ons het volgende relaas. „Ik was net met de lift op de derde etage aangekomen. Alles was rus tig in het hotel. De meeste gasten zaten aan de lunch of waren op het strand. Toen ik de liftdeur opende, zag ik ineens een grote, forse man staan met de rug naar my toegekeerd. Op het geluid van het openmaken van de liftdeur draaide hij zich om. Hij had een zwarte doek bij wijze van masker om zyn gezicht gebon den, zodat ik alleen zyn ogen zag. Ik dacht: „wat is dat voor een vreemde gast". „We deden een stap in eikaars rich ting. De gedachte flitste door mij heen, dat dat misschien wel eens de hotelrat kon zijn, die de laatste tijd zoveel dief stallen in Scheveningse hotels op zyn geweten heeft. Toen hy een meter van mij af was, trok hij een mes en gaf mij een steek in myn rechterschouder. Ik viel op de grond en voelde pyn aan mijn hoofd, 't Is mogelijk, dat ik een schop tegen mijn voorhoofd heb gekregen, maar ik kan ook wel erg hard met mijn hoofd op de grond zijn gevallen. Even bleef ik liggen, maar daarna stond ik op en maakte ik alarm. De man was in een gryze regenjas gekleed en had een groene hoed op. Frangaise mist platina broche van 4000 gulden Een Frangaise, die in een Schevenings hotel logeert, heeft aangifte gedaan van de vermissing van haar platina broche ter waarde van f4.000, Dezer dagen, toen zij zich verkleedde voor een uitstapje met een bus, legde zij het kostbare juweel op de sprei van haar bed. Toen zy 's nachts terugkeerde in het hotel, was de broche verdwenen. De mogelijkheid bestaat echter, dat zij de broche toch heeft opgespeld, maar hem verloren heeft, toen zij naar de bus liep. Gisteravond arriveerde de Duitse actrice Elisabeth Bergner. die een rol zal spelen in het Holland Festi val toneel Der grüne Wagen", op Schiphol, waar zij verwelkomd werd door de heer Peter Diamant. Record snelbouwen Toren van 26 meter in enkele dagen gereed (Speciale berichtgeving) Gisteravond om zes uur kwam in Hengelo (O) een 26,4 meter hoge toneel toren gereed waarmee men woensdag j.l. was begonnen te bouwen. In vier dagen en zes uren is het gevaarte met behulp van een glybekisting opgetrokken door de Bataafse Aannemingsmaatchappij. Het plan was ontworpen door het ar chitecten-bureau Koning en Rentjes te Hengelo, dat aanvankelijk had gedacht dat het bouwwerk, dat een doorsnee heeft van 11 meter, in 7 a 10 dagen ge reed zou komen. Gemiddeld is de toren per dag 6.3 me ter hoog geworden. Dat is dubbel zo snel als bij de bouw van de Euromast in Rotterdam, toen men dagelijks drie me ter vorderde. Hiermee is in Hengelo zowel het Eu ropees als het Nederlandse record snel bouwen verbeterd. DE VROUW IN HET AMBT Ter vergadering van de classis Dok- kum der Ned. Herv. Kerk was voor het eerst ook een vrouwelijke ambtsdrager aanwezig, nl. een diaken uit Dokkum. De kerkeraden van Driesum en Wou- terswoude, die tot de modaliteit van de gereformeerde bond behoren, konden zich op schriftuurlijke gronden daar mede niet verenigen. De vergadering gaf hen het advies met de kerkeraad van Dokkum over deze zaak samen te spreken. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 20 Juni Veemarkt: Aanvoer in totaal 2136. Vette koelen en ossen 1236, varkens 900. Notering: vette koeien le kw. 290-320, 2e kw. 265-285, 3e kw. 250-260; varkens (lev. gew.) 157. 154, 150 per kg. RIJNSBTTRG. 18 Juni Bloemenveiling Flora: Alstroemeria 800-900. Scabiosa 240- 300. Esther Read 210-290. Wirral Suprème 600-620, Ornithogalum 12-13. Korenbloe men 65-80. Gladiolen: Pierson 700-900, Gold Dus 1100-1200. Happy End 1000- 1100, Sneeuwprinses 1300. Colvlllel The Bride 280-320, Amanda 720-800. Wilhel mina 700-800, Nypmh 1600. alles per 100. Engelse Irissen 45-60. Imperator 55-58, Anthemus 30-36, Segetum 40-45. Orlon 25-30, Goudsbloemen 25-27, Rhodante 20- 26 per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN. 18 Juni Groenteveiling: bloemkool Al (per lOOst.) 21-33, idem A2 10-20. idem BI 15. aard beien (per doosje 250 gr.) 29-30. sla Al (per 100 st.) 3-7. idem A2 4. kroten iper 100 kg.) 6.40. idem (per 100 bos) 8-10, waspeen Al (per kist) 6.50. idem A2 2- 4.60, idem BI 4 90. sjalotten 20-31 Aan voeren: sla 18.000 stuks; waspeen 2500 kg waarvan 1400 kg. voor export werd ver kocht. In de Zaanstreek is een overtreding begaan tegen de spelregels, zoals die waren ontworpen voor de volkstelling, welke onlangs gehouden werd. Immers het Sociografisch Bureau van de Zaanstreek heeft de gegevens, welke op de ingevulde formulieren voor kwamen overgenomen om ze voor eigen doeleinden te gebruiken, alvo rens deze formulieren door te sturen naar het Centraal Bureau voor de Statistiek. Dit komt uiteraard niet overeen met de geheimhouding, welke in regels van deze volkstelling was opgenomen. Der halve zijn 6tappen ondernomen in de Zaanstreek als gevolg waarvan de for mulieren uit de Zaangemeenten onmid dellijk naar het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn opgezonden Voor zo ver dat nog niet is geschied zal het C.B.S. de stroken, waarop naam en adres zijn vermeld, eraf halen, zodat de overige gegevens anoniem worden. De stroken met namen en adressen worden vernietigd. Als het Sociologisch Bureau van de Zaanstreek dan nog wil. kan het deze anonieme gegevens krijgen Overigens is bij nader onderzoek van deze inbreuk op de spelregels van de volkstelling opnieuw gebleken, dat het overnemen van de gegevens op de for mulieren louter en alleen is geschied om die onderzoekingen mogelijk te maken, welke voor de Zaangemeenten van bij zondere betekenis worden geacht, spe ciaal op het gebied van de huisvesting. Aangeboden ZEILBOOT, geclass. „Vrijheid", i. z. g. st. met 2 tuigen en ballon, geh. compleet f 1850. Te bevr. na 7 uur Munnikenstraat 4. maar dan met goede attri buten van Sportvriend WOUT BERGERS Haarlemmerstraat 232 TE KOOP AANGEBODEN van particulier Minor, 94.000 km. in prima staat. Grünerielaan 3, Oegstgeest telefoon 33602. Bij orthopaedisch bedrijf te Amsterdam is plaats voor bekwame Tevens Brieven onder nummer 49982 aan het bureau v^n dit blad. Het grootste aantal men sen, met de laagste kosten, in de kortste tijd, op het gunstigste ogen blik. ADVERTEER daarom 'egelmotiq in het adhlKS'l Lelden gelezen Krent en Dmetreker

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7