Herhaling Noviteit Belastingpersoneel congresseert President Eisenhower in Zuid-Korea Roofoverval op oude mensen in de Purmer 11a 9 jaar opgehelderd Dr. W. G. Waller HOUDT DAF IN 'T OOG GEBR. VAN ULDEN Agenda Last van zenuwen? 3 f IS s 26 16 2 2 0 MAANDAG 20 JUNI 1960 (Van onze tjv.-medewerker) Het is natuurlijk een hachelijke on derneming om van de grote naar de kleine k een overstapje te nemen. Dit maal had Mimi Boesnach de moed op gebracht met assistentie van de invaller Guus Verstraete en dat was wel te be grijpen. want ze stammen tenslotte bei den uit het l/ichte genre. Ze deden daar immers de eerste stapjes op publiek terrein resp. bij de Bouwmeester-revue en bij Wim Sonnevelt. Ze gingen over naar het serieuze, dus naar de grote K. die echter een kleine beurs heeft. Want Mimi kwam op een financieel rantsoen, dat een derde bedroeg van wat ze ge wend was. Maar als men ons vraagt: hadden ze gelijk met die overgang, dan zeggen we volmondig: ja. Want wat in de liedjeszangerij werd gepresteerd, was bepaald niiet indrukwekkend. We weten, dat de tijd van voorbereiding voor dit programma in de regel zeer kort is. maar een enigszins redelijke mate van tekstbeheersimg mag en moet gevergd worden. Op dat punt schoot men te kort. Speenhof moge improvisatie kun nen verdragen (meer dan veel andere vakgenoten), stuntelen deed hij nooit. Deze herhaling van een mens. die in zijn genre groot was. was geen succes. Hte is evenzeer een hachelijke onder neming om een bloemlezing te geven uit een seizoen amusementsprogramma's want dat wijst toch wel een beetje in de richting van geestelijke armoe. Ten zij er zulke uitschieters onider schuilen, dat het de moeite waard is. Eerlijk ge zegd (en we zeggen het met vreugde, want zo erg geslaagd is de NCRV niet in haar vermaak) was dit het geval, dank zij vooral mevrouw Enny Molsde Leeuwe. Eerst trad ze in levende lijve op (haar kwartetten waren steeds op film) en gaf wat karakteristieken. Daar na kwam er een knappe montage van haaT beste karaktertjes. We hebben er zeer van genoten. Brave Joeks kwam met een braaf liedje en we hebben er braaf van ge smuld. Tenslotte deed de Mesquita zeer zijn best en dat wil heel wat zeggen. (Van onze t.v.-medewerker). Dr. van Egeraat had het nu juist he lemaal niet in de herhaling gezocht, maar kwam met een gloednieuw pro gramma met eigen opzet over het toe risme in eigen land. Hij nam ons mee op reis en fun geerde daarbij als een soort kok. die voorlichting gaf bij de keuze uit de spijskaart. Er komen in het najaar nog 8 van dit soort uitzendingen. Dit was niet zozeer een voorlopige oriëntatie, maaT meer een noodmenu voor hen, die dit jaar al in eigen land willen blijven. Hij zei over het nuttigen daarvan een opmerkelijk ding: het getuigt feitelijk van een toeristische volwassenheid om niet over de grenzen te gaan. Niemand hoeft zich dus meer te generen! En de Nederlandse economie zal er baat bij vinden. Van Egeraat stond stil bij de klank- en lichtspelen. Eén daarvan, de eerste in den lande, in Wijk bij Duur stede, is te zien en te beluisteren op elke dag in de zomermaanden en het is subliem. In de Abdij van Middelburg daarentegen is het alleen op woensdag en vrijdag opvoering (van een weer heel ander karakter dan in Wijk, omdat het meer een begeleiding in de Zeeuwse hoofdplaats is, leek dit een goede tip voor 3dagen zuidwest. Aristocratisch, waardig en van een weemoedige pracht, aldus schetste de lyrische spreker de schoonheid. Indien men er dan toch is, zal men Veere niet mogen overslaan, waarbij men naar het woord van Ritter een ziekte kan oplopen, het „verisme" geheten. Daarna werd een snelle opsomming gegeven van musea van bijzonder ka rakter, zoals O ver loon (tankgevechten, een gewijde plaats door de realiteit, die eens was) spoorweg, tram, auto, poppen, kostuums, openlucht en het verkeers park in Assen. Doe het in de buurt van de derde dinsdag van oktober, ried hij aan, dan kan men de paardenmarkt in Zuid-Laren bezoeken. Een drietal dag tochten, een door Zuid-Holland (in Kin derijk draaien de 19 molens allemaal op zaterdag) door Noordoost en Noord west Nederland (het grasland in Fries land noemde hij velours de Friee), «de ruimte hemeügevuld". Vervolgens tipte hij 4 plaatsen, te weten Bakkeveen, Winterswijk, Geulen (als Valkenburg dertig jaar geleden) en zijn eigen woonplaats Ul/venhout. Tot slot kwam er de suggestie voor één stad uit de bus. Het bleek Delft te zijn, de stad van Vermeer, ontroerend. Dit was dan het menu voor deze zomer, eigenlijk maar bestaande uit een voor gerecht. maar samengesteld uit unieke ingrediënten. Een wonder, dat zich nergens hexhaalt. We hebben ons bepaald tot een op somming, omdat we deze nuttig acht ten, maar ook als televisiepresentatie was dit programma als gebruikelijk boeiend. Het leek of de kijker een privèonderhoud met de ervaren reiziger had. Het leek of we er met hem een een hele dag op uit waren geweest, kris kras door ons eigen geliefde en schone land. (Speciale berichtgeving, De loonpolitiek, zoals deze door de naoorlogse regeringen gevoerd is, is voor de ambtenaren noodlottig geweest, daar zü in het maatschappelijk bestel zyn afgezakt tot een lager niveau. Zij hebben moeten verhuizen van een nette zystraat naar een rustige achterbuurt. Deze bittere uitspraak deed vanochtend in Esplanade te Utrecht de heer J. H. van der Meer, voorzitter van de Bond van Personeel bij 's Rijks Belastingen in Nederland, in de openingsrede van het vandaag begonnen tweedaags con gres. Bondsvoorzitter Van der Meer kwam tot deze gevolgtrekking na een over zicht te hebben gegeven van de wel vaartstoeneming in de afgelopen jaren en zich te hebben afgevraagd of de ambtenaren deel hebben gehad aan die toeneming, waartoe zij op hun wijze ook hebben bijgedragen. De ambtena ren bleven echter toeschouwers. Ach ja, zij zijn toch immers geen dragers van risico's, heet het dan. Pensioenkorting wordt afgeschaft Een pluim stak de Bondsvoorzitter •p de steek van de minister van Bin nenlandse Zaken de heer Toxopeus. HU bracht hem dank voor de wyze waarop hU de ambtenaren tegemoet is gekomen in een diep gevoelde grief betreffende de korting van de pensioe nen in verband met de Algemene Ouderdomswet. Tot voor kort werd van de ambtelijk gepensioneerden voor elk dienstjaar 2 van de A.O.W.-uitkering van het pensioen ingehouden tot een maximum van 80 De pensioenkorting is nu ge steld op 1.4 per dienstjaar. Het ligt in de bedoeling, zo werd ter vergade ring vernomen, de korting in enkele jaren geheel af te schaffen. Na gewezen te hebben op het nadeel van de verzuiling van de vakorgani saties waardoor o.a. vier veel van elkaar afwUkende voorstellen voor een verbeterd promotie-systeem ter tafel kwamen wat niet in het belang van de gemeenschappelUke zaak werd ge noemd stipte de heer Van der Meer nog de wenselUkheid aan van betere menselUke verhoudingen. „Specialisatie en nauwsluitende instructies werker het verband tussen dienst en ambto naar los", aldus de Bondsvoorzitter HU wees het congres erop, dat hier een diepgaande studie door onafhanke- lUke onderzoekers nodig is. Vervolg van pag. 1 Een laatste massale demonstratie tegen het verdrag in Tokio, waaraan naar schatting 200.000 mensen deelnamen, verliep zaterdag vrijwel zonder inciden ten. Het enige incident deed zich voor by het hoofdbureau van politie waar in een gevecht met de politie verscheidene studenten werden gewond. Premier Kisji had zaterdagavond een spoedbyeenkomst met zijn ministers, ter wijl studenten buiten zyn residentie leu zen riepen als „dood aan Kisji" en „weg met Kisji". Waarnemers verwachten dat de regering zal aftreden. Intussen hebben de linkse groeperin gen, die tegen het veiligheidsverdrag hebben geageerd, verklaard dat zy niet zullen rusten voordat de regering af treedt en het parlement wordt ontbon den. President Eisenhower is zondag per vliegtuig uit Taipeh naar Zuid-Korea vertrokken, terwijl artillerie van de com munisten op het Chinese vasteland het nationalistische eiland Quemoy beschoot. Ook bij Eisenhowers aankomst te Taipeh een dag eerder was Quemoy on der vuur genomen. President Eisenhower en president Tsjang Kai-sjek van Nationalistisch- China hebben tydens het korte bezoek van het Amerikaanse staatshoofd voor- namelyk gesproken over het communis tische gevaar. In een gemeenschappelyk communiqué verklaren de twee staatshoofden dat hun regeringen blijven vasthouden aan het Amenkaans-Chinese beveiligingsverdrag om het hoofd te bieden aan de dreiging van de Chinese communisten. Waak zaamheid en kracht blUven geboden, al dus het communiqué. President Eisenhower heeft heden ochtend in Zuid-Korea ontbeten met Zuidkoreaanse leiders in de ambtswo ning van de Amerikaanse ambassadeur te Seoel. Een der genodigde Zuidkorea- nen was John Tsjang, de voormalige vice-president die tot de oppositie be hoord heeft en thans als de toekomstige premier wordt gedoodverfd. Eisenhower vertrok later op de dag naar Hawaii. Zaterdag zijn in de Zaanstreek toeristische rondvaarten begonnen. In de eerste boot voer als gids tot verrassing van de opvarenden de bekende TV-omroepster Ageeth de Wolff-Scherphuis mee. Dank sij onvermoeid politieel speuren De Rijksrecherche is er na negen jaar onafgebroken speuren in geslaagd de ernstige roofoverval op te lossen, die in de nacht van 7 op 8 augustus 1951 in de Purmer is gepleegd. Zij heeft n.l. opnieuw gearresteerd een toen 28-jarige inwoner van Beverwyk en nu ook diens drie jaar oudere broer, uit Velsen. De eerstge noemde was reeds kort na de overval gearresteerd, doch moest wegens onvoldoen de bewijs, weer op vrije voeten worden gesteld. Beiden hebben thans een volledige bekentenis afgelegd. Zij zyn in Amsterdam ingesloten en voor de officier van Justitie geleid. In de genoemde nacht zyn drie bejaarde mensen het slachtoffer geworden van deze roofoverval. Zij werden zo ernstig mishandeld, dat de toen 79-jarige heer J. van Laan twee dagen daarna aan de gevolgen is overleden. Zyn beide zusters, de (destijds) 76-jarige Suzanne en de 74-jarige Neeltje, zijn ondanks de ernst van hun kwetsuren, hersteld. van die 8ste augustus waren zij als ge- woonlyk tegen acht uur naar bed ge gaan. Zij moeten in hun slaap verrast zijn. De daders waren door een raampje achter in de stallen naar binnen ge komen. Op zoek naar buit schijnen zij in de kamer, waar de drie mensen in bedsteden sliepen, te zyn gekomen. De jongste zuster is toen wakker geworden, waarna een van de onverlaten haar ter- Het in die nacht gebeurde verwekte in Purmerend en wyde omgeving grote ont steltenis. Jan van Laan en zyn beide zusters, die gedrieën een boerderij be woonden, stonden bekend als eenzelvige mensen, die zich weinig of niet met de omwonenden bemoeiden. Hun bedrijf en de boerderij waren goed onderhouden. Algemeen werd aangenomen dat zij wel over enig geld beschikten. Op de avond Benoemd tot hoogleraar te Groningen Onze stadgenoot, dr. W. G. Walter, is aan de faculteit der geneeskunde van de Ryksuniversiteit te Groningen benoemd tot hoogleraar om onderwijs te geven in de zenuw- en zintuigen- fysiologie. Dr. Walter werd in 1911 te Amster dam geboren. Hij studeerde aldaar aan de gemeente-universiteit en promoveer de in 1942 op een proefschrift „Some experiments of the sense of smell in birth". Dr. Walter is thans wetenschap pelijk hoofdambtenaar aan de Leidsp Universiteit en tevens belast met het geven van onderwijs. De benoeming gaat in op de dag, dat hij zUn ambt zal aanvaarden. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Pianospel. 19.30 Radiokrant. 19.50 Blaasork. 20.20 De stalen toren, hoorsp. 21.15 Piano-recital. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Orgelconc. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 A vond overdenking. 23.00 Luit en gitaar. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Uitz. v. d. Pa cifistisch Socialistische Partij in het ka- kader van de door de Regering t.b.v. de politieke partijen gevorderde zendtijd. 18.25 Amateursprogr. 18.50 Openbaar kunstbezit, lezing. 19.00 Gram. 19.10 Twee violen. 19.25 Inleiding tot muz. begrip, muzikale lezing. 19.45 Voor de Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Dansmuz. 20.35 Van pansfluit tot orgel, klankb. 21.05 Instr. kwint, en sol. 21120 Journ. 21.35 Zang en piano. 22.00 Koorzang. 22.30 Nws., beursber. en SOS- ber. 22.45 Metropoleork. 23.15 Gram. 23.55- —24.00 Nws. VOOR DINSD.aG 21 JUNI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. Advertentie Eenvoudiger - Goedkoper. Off. Dealer VERDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 stond heeft neergeslagen. Pas ruim een half uur later kwam zij weer by. Zy heeft zich toen naar de op de een halve kilometer afstand gelegen boerdery van Hogendoorn begeven, waar zij de politie telefonisch heeft gewaarschuwd. Om hun roof ongestoord te kunnen uitvoeren hebben de overvallers ook de beide anderen hevige slagen met een hard voorwerp toegebracht. Hoewel zij alles in huis overhoop hadden gehaald, heeft hun buit zich tot slechts f30, beperkt. De onverlaten zyn er n.l. niet in geslaagd de brandkast te openen. De politie vond deze voorover liggend, doch overigens onaangeroerd. De gezusters Van Laan, die na hun verblyf in het ziekenhuis niet meer naar de boerderij zijn teruggekeerd, zyn bei den in december 1958, drie dagen na el kaar, overleden in het bejaardentehuis Rusthoeve in Purmerend. Het is vooral te danken aan de adju dant van het district Amsterdam der Rijksrecherche de heer G. Kerkhove dat dit ernstig misdrijf nu tot klaarheid is gekomen. Hij is constant met het onder zoek voortgegaan. Deze zaak was geen moment uit zijn gedachten. Vorige week kreeg hij op min of meer toevallige wijze nadere aanwijzingen tegen de verdachte, die tevens inhielden dat deze met zijn broer moet hebben samengewerkt. Het heeft hem toen niet veel moeite meer gekost de zaak rond te krygen. a k ii i De Voorburgse cineast Jan Schefer Mp ppn PnkP woordheeft van de Vereniging van Metaalln- VV^i^liwl dustrieën ln Den Haag opdracht ontvan- BINNENLAND Onder zeer grote belangstelling van vertegenwoordigers uit de universitaire wereld, vrienden, oud-patiënten en fami lieleden is zaterdagmiddag het stoffelijk overschot van de woensdag j.l. op 80- Jarige leeftijd te Amsterdam overleden prof. dr. W. P. C. Zeeman, oud-hoogleraar ln de oogheelkunde aan de Amsterdamse Gemeente Universiteit, op de Begraaf- Elaats „Zorgvlied" te Amsterdam ter aarde esteld. Het jaarlijks congres van het Ge nootschap voor Reclame wordt op 19, 20 en 21 oktober a.s. in Maastricht gehou den. De traditionele autorally voor de leden van het Genootschap is vastgesteld op 3 september a.s. Aan de Rijksuniversiteit te Gronln- ?en zijn benoemd tot hoogleraar aan de aculteit der geneeskunde, om onderwijs te geven in de anesthesiologie, dr. C. R. Ritsema van Eek en om onderwijs te ge ven in de fysiologie, in het bijzonder de chemische fysiologie, dr. W. G. Zijlstra, beiden te Groningen. Tot gewoon hoog leraar aan de faculteit der letteren en wijsbegeerte dr. B. J. Kouwer, om onder wijs te geven in de toegepaste psychologie en tot hoogleraar aan de faculteit aer rechtsgeleerdheid dr. M. H. van Rooy OFM, om onderwijs te geven in de cri minologie. Dertig leden van de Beneluxraad, bestaande uit leden van de volksvertegen woordigingen van België. Luxemburg en Nederland, hebben zaterdag een bezoek gebracht aan de Deltawerken in het Ha ringvliet en ln het Volkerak. Als gast heer trad op de minister van Verkeer en Waterstaat ad int., mr. J. van Aartsen. terwijl het gezelschap voorts o.a. werd vergezeld van de directeur-generaal van de Rykswaterstaat, ir. A. G. Maris en het hoofd van de Deltadienst, prof. ir. P. Ph. Jansen. De commissie adviezen vest regelingen van de SER heeft een uitgebracht aan de staatssecretaris voor Economische Zaken om uitsluitend voor de handelaarsfunctie, een vestigingsbe- sluit vast te stellen; voor de export, de grossierderlj en de collecterende handel wordt geen vestlgingsbesluit geadviseerd. De Nederlandse Chr. Boeren- en Tuindersband houdt woensdag 6 Juli ln de Direntuin ln Den Haag zijn algemene Jaarvergadering. Op het programma staat een Jaarrede van de voorzitter, mr. B. W. Blesheuvel, getiteld „Taak en verantwoor- lelljkheid voor de moderne standsorgani- ,atie" en een korte toespraak door de minister van Economische Zaken, de heer J W. de Pous. Prof. dr. C. A. van Peur- sen te Groningen houdt een referaat over „Ons werk vandaag hun wereld mor gen". vestigings een advies gen tot de vervaardiging van een kleu renfilm over de Nederlandse metaalin dustrie op basis van het door hem ge schreven scenario „Destination Universe". De film, welke vooral bestemd is om te bleven gebieden, zal ln zijn vorm sterk worden vertoond in technisch achterge- afwijken van de gebruikelijke documen taire. In het scenario werd er rekening mee gehouden, dat de taal van deze film zo universeel mogelijk zal moeten zijn. In plaats van dialoog of toelichtende tekst wordt dan ook gebruik gemaakt van dans en gestileerde beweging en functio nele toepassing van kleuren en geluid. BUITENLAND In de Zuidfranse stad Toulouse moe ten ongeveer 20.000 leerlingen van mid delbare scholen herexamen doen ln ge schiedenis en wis- en natuurkunde. Ach terdochtig geworden door een zeer groot aantal uitzonderlijk hoge cijfers bij het eindexamen, hadden de autoriteiten een onderzoek ingesteld, waarbij bleek dat de opgaven drie dagen vóór het examen be kend waren! In de Oostenrijkse Alpen zijn in het afgelopen weekeinde zeven alpinisten, onder wie vier Duitsers, om het leven gekomen en drie gewond. Voorts is zon dag een Oostenrijkse toerist gered, die op een stelle helling gestrand was en daar zes dagen zonder eten had doorgebracht. De Amerikaanse Republikeinse par tij heeft zondag het program gepubli ceerd voor de partijconventie die van 25 tot 28 Juli in Chicago wordt gehouden. De conventie, die de Republikeinse kan didaten voor het presidentschap en het vlce-presidentschap moet aanwijzen, zal vijf werkzittingen houden, verdeeld over vier dagen. Op de tweede dag zal presi dent Eisenhower de 1.300 conventlegan- gers toespreken. De Franse bioscopen zullen hun toe gangsbewijzen van 1 Juli af met veertig procent verlagen als gevolg van een be lastingvermindering die de regering heeft toegestaan. Zes uur en tien minuten nadat twee kampioenschapenscheerders te Pitlochry in Schotland begonnen waren zes schapen te scheren, heeft zaterdagmiddag een man 'n colbetrjasje aangetrokken dat van de wol was gemaakt dat 's ochtends nog de vacht van de schapen was geweest. Hiermee werd een record gebroken dat 149 Jaar heeft standgehouden, in 1811 duurde eenzelfde operatie dertien uur en twintig minuten. Het wassen beeld van Antonv Arm- strong-Jones, de echtgenoot van Prinses Margaret, dat vrijdag uit het museum van Madame Tussaud was verdwenen, is hedenochtend vroeg door een politie agent in een telefooncel bij de Theems ln Londen teruggevonden. Generaal Mauricio Gomez, een der voornaamste leiders van de opstand van het leger in de centrale Argijntfjnse pro vincie San Luis, die zondag uitbrak en spoedig bedwongen werd, is door een mi litaire rechtbank te Buenos Aires tot twintig maanden gevangenisstraf veroor deeld. Zes officieren kregen straffen van zes tot zestien maanden. De leider van de opstand, generaal Giovanoni, is voort vluchtig. In de afgelopen vier weken is een duizendtal vluchtelingen uit Tibet ln de Pendjaab en de Indiase staat Hlmasjal PradesJ aangekomen. Joop Geeslnks Dollywood heeft ln Venetië de „coupe de Venice" gewonnen „voor de beste produktle van het Jaar", alsmede vijf prijzen voor poppenfilms. Er waren in totaal meer dan duizend recla mefilmpjes ingezonden. Kolonel Pawel Monat, Pools militair attaché in Washington, die het vorig jaar naar het Westen is overgelopen en asiel in de V.S. heeft gevraagd, is ln Warschau bU verstek ter aood veroordeeld wegens desertie, zo meldt het Poolse communis tenblad „Trybuna Ludu". Monat zou een belangrijke rol gespeeld hebben bij het coördineren van de spionage voor mili taire doeleinden ln Westeiyke landen en in het bezit zijn geweest van de sleutel tot Poolse en Russische geheime codes. Dit laatste is echter nooit bevestigd. Een Amerikaanse expeditie heeft ten noorden van Jeruzalem, naby Ramallah, restanten van een kanaanietische stad uit de zeventiende eeuw voor Christus ont dekt, zo heeft de directeur van het Jor daanse departement voor Oudheden be kendgemaakt. De politie van Bayreuth (West- Duitsland) heeft zondag een Jongen van 16 Jaar gearrestreerd, toen deze op het punt stond nabij Kulmbach een brug over de grote autoweg van München naar Ber lijn op te blazen! De Jongen, die zei dat hy was geïnspireerd door de film „De brug over de rivier Kwai", was in het be zit van een honderdtal dynamietpatro- nen, die hy had gestolen uit een steen groeve waar hy werkte. Dr. Verwoerd, de Zuldafrikaanse premier, is gisteren uit het ziekenhuis ln Pretoria naar zijn woning teruggekeerd. Hij heeft op 11 Juni een operatie onder gaan die verband hield met de moord aanslag die negen weken geleden op hem werd gepleegd. Volgens een van zijn se cretarissen is hy weer „voor honderd pro cent fit". Radio-Peking meldt, dat door de ty foon „Mary" aan het eind van de vorige week in de provincie Foekjen meer dan een half miljoen huizen zijn beschadigd. In Noord-Soedan zyn vrijdagavond 15 mensen om het leven gekomen, door dat een vrachtauto met 22 passagiers in de Nljl reed. MAANDAG Tearoom v. d. Heijden (Breestraat 83) Familie-avond Chr. Hist. Unie. Sprekers D. van der Kwaak en mr. dr. K. de Vries. 8 uur nam. Waaggebouw: Holland Festival. Concert van moderne muziek. Residentie-orkest o.l.v. Elic Poslawsky. 8.15 uur nam. DINSDAG Garenmarkt: K. en O.-excursle naar de Rotterdamse Byenkorf en Wilton Feyen- oord. 9 uur voorm. Gerecht: Gala-opvoering „Doctor Faus- tus". 9 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Sempre Crescen do. Concert en rond o.l.v. E. Poslavsky. 2.30 en 4.30 uur nam. No ordwijk aan Zee (Huls ter Duin: Galabal Leidsch Studentencorps. 12- uur 's nachts. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Doelenkazerne: K. en O.-excursie naar de Koksschool. 9.55 uur voorm. Omgeving Kooilaan: Eerste paal Geref. Wykcentrum. 3.30 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. Schuttersveld: Start Sterrit L.S.C. 2 u. nam. Idem reünistenklasse 3 uur nam. Stadhuisplein: Excursie Kon. Bond van oud-onderofficieren naar Rotterdam. 8.30 uur voorm. Zomerzorg: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Lakenhal: Jaarverg. Ver. „Rembrandt". Spr. J. N. van Wessem over de Van Goijen- tentoonstelling. 2 uur nam. De Kleine Burcht: Volle Evang. Kerk. 3 uur nam. VRIJDAG Ant. Clubhuis: Diploma-uitreiking Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. 7.30 uur nam. Garenmarkt: K. en O.-excursle naar de Biesbosch. 7.46 uur nam. Schouwburg: Uitvoering Operetteklas sen Muziekschool Mij. voor Toonkunst. 7.30 uur nam. Stationsplein: Bezoek Ned. Chr. Reisver. aan „Elckerlyc" in Prinsenhof te Delft. 7.30 uur nam. ZATERDAG Doopsgez. Kerk. Adventkerk: 10-11 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur ds. K. C. van Oossanen. PieterskerkhofOpening demonstraties padvindery. 3 uur nam. Tltes Brandsmalaan 150: Opening club gebouw Moderne Jeugdraad. 3.30 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Openbare toespraak thovah's einde van Wassenaar. Landgoed Dulnrell Hondenrally Kynologenver. Rynland. Aanvang 1 uur nam. BIOSCOPEN Studio: „Wlr Wunderkinder". (Alle leef- tyden). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Kamerkatjes van de luchtmacht" (A.I.). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Het zoete leven". 18 Jaar. Dagel. 2.30 en 8 uur. Trianon: „Goliath en de barbaren". (14 Jaar). Dagelijks: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: „De dochter van de woestyn". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 u. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Met een bajonet ln de rug". 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Astra-theater, Wassenaar: zaterdag en zon dag 7 en 9.15 uurEn dat we toffe Jongens zyn (Follow a star). A.l. Maandag - dinsdag - woensdag 8 uur „Ik was Monty's dubbelganger'r (I was Monty's double). 14 Jaar. Donderdag 8 uur „Seven hills of Rome" A.l. Zondag en woensdag 2.30 uur. uur. „George Formby wint". Alle leeft. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennieuws. 13.55 Lichte muz. 13.56 Zang- en plano-recital. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Dood in de Jungle, hoorsp. 15.30 Orgel conc. 15.50 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.Gesproken brief uit de Ned. Antillen, d. Henk Den- nert. KRO: 18.00 Gram. 18.10 Rep. Wimble don. 18.20 Pol. praatje. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Holland Festival 1960: Concertgeb. ork. en solist. 21.25 Klankb. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gezin en huweiyk, lezing. 22.50 Promenade-ork. en sol. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 ni. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Pianospel. 8.30 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Zang en gitaar. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Jazzmuz. 12.20 Regerings ultz.: Uitz. voor de landbouw. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Mil. muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 School radio. 15.00 Licht progr. 15.30 De grote Pan is Dood, lezing. 15 40 Cello en plano. 16.10 Gram. 16.45 Voor de kind. 17.30 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel.. 18.30 Dansmuz. 18.45 Lichte muz. 19.00 Gespro ken brief. 19.05 Gram. 19.45 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Tivollclub. 20.45 Operatie opium, hoorsp. 22.05 Kerkorgel. 22.30 Nws., beursber. en SOS-ber. 22.45 De toverstaf van het woord, lezing. 23.00 Gram. 23.15 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Filmreportage. 20.40 Gevar. show-progr. 21.05-22.40 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 13.55 Intermezzo. 14.00 Schoolradio. 15.00 Wimbledon. 15.15 Hoorsp. 15.45 Gevar. muz. 16.30 Wimble don. 16.45 Lezing. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Ork. conc. 20.30 Twin tig vragen. 21.00 Nws. 21.15 Lezingen. 21.45 Gevar. muz. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. en progr. v. d. arb. 13.00 Jazzmuz. 13.30 Nws. en cricketuitsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. (Om 14.30 Nws.). 15.00 Dansmuz. (Om 15.30 Nws.). 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs. Da le's dagboek. 16.45 Uitsl. races en verz. progr. 17.30 Nws. en samenzang. 18.00 Wimbledon. 18.29 Weerber., nws. en act. 18.35 Gram. 18.45 Hoorspel. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. (Om 23.30 Nws.). 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.16 Ge var. muz. 16.05 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.45 Hammondorgelspel. 18.00 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.50 Lichte muz. 20.10 Operette- fragm. 21.45 Nws. 23.30 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Gevar. muz. 1.00 Weerber. Daar na: Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.10 Kamer muz. 14.40 Gram. 17.00 Kamermuz. 18.30 Operamuz. 19.16 Gram. 19.20 Knapenkoor. 20.05 Kamermuz. 21.50 Gram. 25.13 Gram. 23.52-24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni. 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.35 Lichte muz. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Opera- en operettefragm. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Gram. 16.30 Ork. conc. 17.00 Nws 17.10 Gram. 17.20 Lichte muz. 17.40 Boek bespr. 17.50 Voor de Jeugd. 18.20 Voor de sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Wedstr. schoolkoor. 19.50 Lezing. 20.00 Voordr. 20.30 Kamermuz. 21.00 Omr. ork. en solist. 22.00 Nws. 22.15 Pianorecital. 22.55-23.00 Nws. 484 m. 12.02 Lichte muz. 12.15 Plano- spel. 12.30 Nieuwe gram. 13.00 Nws. 13.19 Lichte muz. 14.03 Gram. 14.45 Omr. ork. 15.30 Gitaarspel. 16.07 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Mil. muz. 18.45 Gevar. muz. 19 30 Nws. 20.00 Ork. conc. (I. d. pauze: Gram.) 21.45 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrije tyd. 22.55 Nws. Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen TENTOONSTELLINGEN Academie: Lustrumtentoonstelling werk van Nederlandse schilders. (Tot 10 Juli). Boerhaavezalen (Vrouwenkerksteeg) Tentoonstelling Leids Kunstcentrum. Werkdagen 25 en 79 uur nam.; zon dag 25 uur nam. (t/m 1 Juli). Hortus Botanicus: Tentoonstelling he dendaagse Nederlandse beeldhouwkunst. Lakenhal: Jan van Goyententoonstel- ling, (tot 27 Juli). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 —12 en 24 Zon- en feestdagen 2—4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Huls en huisraad ln de Griekse en Romeinse oudheid" (Tzn. 3 Juli) Lakenhal: Verzameling dr. A. Welcker. Werkdagen 10-17 uur; zondags 13-17 uur. (Tot 27 Juli). Te Leiden zijn geopend de Havenapo theek, Haven 18, tel. 20085 en de Doeza- Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Bij geen gehoor bty Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) weer a kÜ 2 neersl 24 uu Amsterdam geh. bew. w 1 20 9 0 Den Helder geh. bew. wnw 7 18 13 0 Ypenburg geh. bew. w 3 20 12 0 Vlissingen onbewolkt wzw 4 20 12 0 Eelde regen W 4 18 11 0 De Bilt zwaar bew. wnw 1 20 9 0 Twenthe motregen nw 2 18 10 0.1 Eindhoven zwaar bew. wnw 2 21 8 0 Z.-Limburg mist nw 1 21 10 0 Helsinki zwaar bew. wnw 5 19 9 0 Stockholm regen nnw 5 20 10 0.1 Oslo onbewolkt n 4 21 9 0 Kopenhagen zwaar bew. nw 9 19 10 7 Aberdeen zwaar bew. wnw 5 19 12 0 Londen zwaar bew. nw 4 11 0 Brussel licht bew. wzw 2 22 9 0 Luxemburg half bew. n 2 25 9 0 Parys licht bew. n 3 26 11 0 Bordeaux geh. bew. wzw 4 31 19 0 Grenoble licht bew. w.stll 32 Nice licht bew. n 3 26 19 0 Beriyn regen wnw 7 19 10 Frankfurt zwaar bew. wnw 7 26 9 0 München geh. bew. nw 4 28 14 0 Zürich zwaar bew. zo 2 30 16 0 Genève licht bew. w.stll 31 14 0 Locarno licht bew. o 2 29 16 0 Wenen zwaar bew. nw 2 29 16 0.5 Innsbruck zwaar bew. v.and. 32 14 9 BelgTado onbewolkt zzw 1 26 14 0 Athene onbewolkt w 1 29 Rome mist w.stll 31 17 AJacclo licht bew. O 1 28 14 0 Madrid onbewolkt w.stil 20 0 Mallorca onbewolkt wstil 31 13 0 Lissabon onbewolkt nw 6 29 16

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2