Roomburg promoveert naar overgangsklasse LEIDSE SUCCESSEN IN SHARPIE-KLASSE DSO en Alphen promoveren naar de vierde Idas K.N.Y.B. (zaterdag) Theo Messidor kon geen 60 meter aan Vanadis geven De Haagse Ooievaar voor Arklow Rock Welterusten SPORTSPLINTERS MAANDAG 20 JUNI 1960 De tenniscompetitie (Van onze tennismedewerker) Roomburg I en Unicum I hebben hun kampioenschap bekroond met een promotie. Roomburg I deed dat met een zwaar bevochte 53 zege op Ready '28 I en Unicum met een aan duidelijkheid niets te wensen latende 80 zege op het toch wel zeer matige Noordw. Sport Ver. 2. Roomburg moest het voor deze be langrijke wedstrijd zonder Jean Monod de Froideville stellen, die momenteel 's konings wapenrok draagt. De verzeke ring bij Roomburg was dat er uit de enkelspelen een 22 stand zou komen. Dat Is ook gebeurd, maar niet op de wijze zoals men zich dat had gedacht. Ed Lim vaagde zijn tegenstander H. v. d. Helm in record-tijd van de baan met zijn sterke constante drives, 61. 60. Hier geen verrassing dus. De verrassing lag in het verlies dat mej. A. Pino leed tegen de geroutineerde mej. E. Mallée en de winst van de voor Jean Monod de Froideville ingevallen J. v. Steenis op D. Delfortrie. Mej. A. Pino verloor de eerste set vlot met 26, maar leek zeker van de tweede set. Zij kwam op 51 dankzij een vast Leids spelletje dat mej. E. Mallée duidelijk niet lag. Ergernis over een op merking van mej. Mallée tegen de arbi ter dat zij er „uitgeprikt" werd, deed mej. Pino van speltype veranderen. En dat werd haar ondergang, want mej. Mallée won spel na spel, 62, 75. voor mej. Mallée. Mevr. Ubbink had last van een onwillige knie en moest voorname lijk door dit mankement in 2 sets de vlag strijken voor mevr. M. C. v. d. Helm. 68, 36. De damesdubbel werd weer 'een verrassing, een aangename verrassing voor Roomburg, want het werd een ongedacht winstpunt. Mej. Pino had revanchegevoelens voor de Het promoverende team van Roomburg, v.l.n.r. staande: Ed Lim, Jos van Steenis en H. Ubbink, knie lend de dames Ubbink en Pino. de SPANNING BIJ AJAX (L.) IHBS II Het is Ajax (L) weliswaar niet mogen gelukken om een overwinning te beha len, maar de wijze waarop het HBS II partij heeft gegeven, wettigt de verwach ting, dat uiteindelijk ook in klasse 2 C de Leidenaren zich kunnen handhaven. HBS heeft een behoorlijke batting-side en alle Leidse bowlers moesten eraan te pas komen om de Hagenaars uit te krij gen. De stand was met de lunch 100 voor 4 en dat was nier gering, maar daarna kwamen zowel Spiering als Bouman er prima in. waardoor snel enkele wickets vielen. Van Dijk was met 70 runs het grootste struikelblok. (C. Bouman556, G. Spiering 4—51. T. Tattersall 1—16). Totaal HBS 167. Ajax toog vol goede moed naar de wickets en bleek de aanval der Hage naars te kunnen weerstaan. Vooral R. Veldhuizen was er uitstekend in en scoorde 55 runs. De Jongh 11, Smith 10 en P. Gans 18. Met C. Bouman op de mat het was toen 118 voor 7 bleek alles nog mogelijk. De spanning steeg ten top, toen er nog slechts 20 runs nodig waren en de laatste twee batsmen, A. van Royen en W. van Royen de Leidse kansen moesten verdedigen. Het lukte niet, maar de wijze waarop beiden het probeerden, dwong bewondering af. Met 9 runs moest Ajax in HBS tenslotte haar meerdere erkennen. C. Bouman 19. Zondag a.s. Ajax I tegen HDVS III in Schiedam. AJAX II WINT OPNIEUW Deze wedstrijd leverde opnieuw een overwinning op voor Ajax, zij het op een gemakkelijker manier dan verleden week tegen Roggewoning II. Na het winnen van de toss verkoos de Ajax-captain te gaan fielden. Daar slechts enkele batsmen van Haarlem weerstand konden bieden aan de felle Ajax-aanval, kon Haarlem zijn totaal niet verder brengen dan tot 77. Rekening houdend met de zeer jeug dige leeftijd der spelers (gem. 16 jaar) nog dit jaar toch wel een behoorlijke prestatie genoemd worden. Bowlingcij- fers Ajax: P. Hagenaar 626, P. v. Ame- rom 218, A. Wempe 14 en F. Bom 1—12. De Ajax batting-side trok dadelijk flink van leer en dank zij het openingspaar H. Broekstra en P. Blonk leek het al spoedig dat Ajax deze wedstrijd zou gaan winnen. By de score van 30 runs werd P. Blonk (8 runs) weer naar het paviljoen ge stuurd. Even hierna ging H. Broekstra (26) dezelfde weg. A. Wempe, die inmiddels aan bat was gekomen, smaakte het genoegen de win ning-hit te scoren. Stand op dat mo ment 77 voor het verlies van 4 wickets. Zijn persoonlijke score liep nog op tot 35 waarna hij zich, om de andere bats- Opnieuw goede tijd van Ria van Velsen De kersverse wereldrecordhoudster op de 100 meter rugslag: Ria van Velsen, heeft zondag een week na Leipzig op de zware 50 meterbaan van het Haag se Zuiderparkbad opnieuw voor een pri ma prestatie gezorgd. Het Haagse meisje won tijdens de na tionale jeugdwedstrijden, die werden ge organiseerd door Vitesse, de rugslag in 1 min. 11.8 sec. Hoe hard Ria ging de omstandigheden in aanmerking geno men bleek wel uit het feit, dat haar eeuwige schaduw, Rini Dobber, ruim 2Vz sec. moest prijsgeven (1.14.4). Hennie van der Velden die zich met 1.16.1 als derde plaatste, werd verder derde op de 100 meter schoolslag in 1.29.7 en eerste op de 100 meter vrije slag in de verras send goede tijd van 1 min. 4.7 sec. Gretta Kok won de 100 meter schoolslag in 1.23.6. men ook nog een kans tot batten te ge ven, liet bowlen. Behalve de hiervoor genoemde bats- men bereikten ook P. v. Ameron (14) en F. Bom (13) de dubbele cijfers. Het totaal werd tenslotte 130. Volgende week speelt Ajax <L) II te gen VUC III op het terrein aan de „De Kempenaerstraat", aanvang 11 uur. Cricket-uitslagen lste Klasse A: ACCHCC I: gew. door ACC met één wicket en 165 runs (ACC 217 voor 9, gesl. HCC 52!); HCC IIQuick H.: gew. door HCC met 5 wickets (HCC 250 voor 5 W. v. Rijkens 91. Quick 200); VOC—Haarlem: draw (VOC 201 voor 9, w.v. J. B. van Weelde 108 not out, Haarlem 146 voor 9, tijd): R.W.HDVS; gew. door RW met 92 runs (RW 274 voor 6, gesl. HDVS 182). lste Klasse B: HCC III—PW: gew. door PW met 40 runs (PW 186, HCC 146): HBS—PW: draw (PW 220 voor 9. gesl. w.v. Leesitink 107 not out. HBS 138 voor 6. tijd); Quick (N)—VRA: gew. door VRA met 83 runs (Quick 108, VRA 191); SpartaExcelsior: gew. door Sparta met 66 runs (Sparta 140, Excel sior 74). 2de Klasse C: Ajax IHBS II: gew. door HBS met 9 runs (Ajax 158, HBS 167), HCC IV^l Gr. Hook: gew. door 41 Gr. Hook met 59 runs (41 Gr. Hook 111, HCC 52). 2de Klasse E: BMHCHaarlem: gew- door Haarlem met 2 wickets (BMHC 119 Haarlem 215): CVMWConcordia: gew. door Concordia met 60 runs (CVHW 20 Concordia 80). 3de Klasse C: Haarlem IIIAjax L II gew. door Ajax met 53 runs (Haarlem 77, Ajax 130). Ready '28 I gaf bij de stand 43 tweede gemengde dubbel cadeau. In sets zou de balans, bij een punten verdeling, n.i. toch naar Roomburg zijn doorgeslagen. GEEN MOMENT IN GEVAAR Unicum is tegen het zwakke Noordw. Sp. Ver. 2 geen moment in gevaar ge weest. Slechts 2 sets konden de reserves van de Noordw. Sp. Ver. veroveren. J. Noordman moest 1 set prijsgeven aan drs. Mulder, de tweede, met 57. In de overige sets was zijn slim manoeuvreren echter doorslaggevend. De tweede set die Unicum tegen zich zag gescoord viel in de partij van mej. L. v. Ulden tegen mevr. Karsten. Van mej. V. Ulden is het evenwei bekend dat zij in haar partijen doorgaans 1 set verspeelt, nodig of niet. Zij heeft de prikkel van setverlies dui delijk nodig om tot de winst te komen. T. Grimbergen was veel te vast voor V. d. Koogh die wel enkele goede drives liet zien, maar die toch van meetaf kansloos was, 63. 62 voor T. Grim bergen. Nog beter dan laatstgenoemde deed diens teamgenote mevr. A. Soonius het. Deze gunde haar tegenstandster mej. L. Hoos geen spel. De score 6—0, 6—0 werden resp. eerste en tweede, voor mevr. Soonius was bepaald niet Wim Guldemond lag direct na de start geflatteerd. j in het kruisrak al goed voor en hij wist sterk kwam dit tot uiting bij het ne- De dubbelspelen gaven een volkomen zijn voorsprong ondanks het feit, dat hy I men van de gijpboeien Het duurde dan eenzijdige vertoning^ Het eerste ge- voor het eerst op dit bij praktisch alle 0ok niet lang of Pisani zag de spiegel windrichtingen, behalve noordwest zoals van de Olvmpische en wereldkampioen nu, vrijwel ideale wedstrijdwater voer, straulino voor zich. Maar Maas vocht te vergroten en een prachtige overwin- met zijn bemanning verbeten door en in ning te boeken. Zijn naamgenoot Cor de hoge zeegang, die bij de harde noord- Guldemond met de sharpie Rakker wist westenwind bijzonder ongustig was wist zich na een scherp duel met de Duitsers hij als vijfde achter Straulino, Pisani, scores behoeven weinig E. Döring en M. Schaper vrij te varen en Bruno Splieth (Dtsl.) en F. Ehrström Unicum was over de ge- beslag te leggen op de tweede plaats. (Denemarken» te finishen. Kieler Woche (Van onze Zeilmedewerker) i In het starveld bevonden zich zeilers van Aan de Kielerwoche 1960 nemen tien wereldklasse o.a. de Italiaan Augustinox Nederlandse jachten in vier klassen deel, i „lif"'!110, ?e" s,'®chte start kwam namelijk 4 finjollen, 2 twaalf vierkante aan. *?®t ,em<* v„an bet eerste meter sharpies, 3 draken en 1 starboot. «ruisrak bij het ui de wmdse merkteken Gezien de resultaten van deze eerste m. h.et middenveld uit. Nade beide half- dag kunnen wij beslist niet ontevreden TYin'ase gakken had hg zich tot de zes zijn. De sharpiezeilers Wim Guldemond Dende plaats opgewerkt. Dr. Pisani (Fr.) en Cor Guldemond, beiden uit Leiden, I "a(* ^at moment dè leiding met een behaalden in deze eerste wedstrijd op I verb®ten Straulino achter zich. Duidelijk Kieler Förde een prachtig resultaat. Zij I was **®t vast te stellen dat deze laatste 1 over een veel grotere geoefendheid en technische beheersing beschikte. Het eerste mengd dubbel van Unicum won met i 62, 63, het tweede deed het een tik- keltje sterker. 60, 62. Het heren- dubbel en het damesdubbel hadden als resultaat resp. 62. 64 en 6—2, 6—2 voor Unicum. Dergelijke commentaar. nederlaag in het enkelspel. Zij speelde j hele linie, dames en heren, voluit de D® uitslag: 1._W. Guldemond, 2. C. op de jollenbaan zagen wij voorts vier goed geconcentreerd. Mevr Ubbink sterkste. Wie weet is Leiden het volgend Guldemond, 3. Doring en 4 Schaper is Nederlandse finjollenzeilers aan de gang. I Tirol oorrioTifilc uonr Ho NoHormnHco nuor. TT;....1 o. 11 ving enkele keurige vollies aan het net, juist op. Kritie.ke momenten. Van 14 in de eerste set werd het 64 voor Roomburg en tegen een volkomen ver raste tegenpartij, 61 in de tweede set. Het herendubbel maakte het verlies van de eerste mixed niet alleen goed, maar stelde de promotie veilig. Ed Lim en H. Ubbink combineerden na een wat aarzelend begin van H. Ubbink wonder wel. De toch waarlijk niet slechte Ready "28 I-dubbel D. Delfortrie en H. v. d. Helm kreeg met 6—3, 6—3 klap. WIELRENNEN Nederlanders rijden goed in Luxemburg De Nederlanders blijven door hun goede prestaties een leidende rol spelen in de Ronde van Luxemburg. Zaterdag zegevierde Toon van der Steen door in een onweerstaanbare eindspurt zijn landgenoot Martin van der Borgh ach ter zich te laten. Coen Niesten werd zesde. Het was het slot van een geani meerde etappe, waarin Van der Steen en Ernzer reeds vroeg ontsnapt waren. Door de medewerking van de overige Nederlanders en de ploeggenoten van Ernzer, die het tempo in het peloton drukten, liep de voorsprong van het tweetal op tot bijna vijf minuten. Toch zou de vlucht niet slagen. Twee kilometer voor de finish werden Van der Steen en Ernzer ingelopen door zes achtervolgers, waarbij zich o.a. Martin van der Borgh en Niesten bevonden. Van der Steen had echter nog genoeg reserves om de sprint van de kopgroep te winnen. Gisteren was het vooral Piet Rent meester, die in de voorste gelederen streed. Met o.a. Ernzer, die zijn strijd lust aan het eind van de etappe be loond zag met de leiderstrui, en Bolzan, ging de coureur uit Ierseke op avontuur uit. Het verschil tussen de leidende groep en het peloton liep gestadig op naarmate de rit vorderde en aan de finish, die ernzer met een voorsprong van 1 minuut op zijn naaste concurren ten passeerde, lag de grote groep ruim zes minuten achter. Voor Rentmeester was een eervolle derde plaats weggelegd. Damen werd zevende, V. d. Borgh acht ste. Niesten 12de, V. d Steen 13de en Kersten 29ste. Het algemeen klassement na de derde etappe ziet er als volgt uit: 1. Ernzer (Lux). 17 02.55; 2. Bolzan (Lux) 17.05. 16; 3. Pintarelli (It) 17.05.20 7 Rentmeester (Ned.) 17.07.50; 8. ex aequo os. Gaul en Damen 17.08.49. Alphen heeft als lachende derde ge staan bij de overtuigende 51 zege, welke DSO zaterdagmiddag op het Al- phen-terrein tegen Waddinxveen be haalde. Want door deze uitslag promo veert niet alleen de Zoetermeerse ploeg naar de vierdeklasse van de zaterdag- competitie van de KNVB, maar ook Alphen. Immers in de extra halve com petitie tussen de drie genoemde ploe gen is Waddinxveen thans uitgespeeld. Het heeft één punt kunnen veroveren tegen Alphen. Dat ene puntje geeft voor Alphen echter de doorslag, want het doelgemiddelde van de Alghenaren in de eerste promotiecompetitie was be ter. De ontmoeting AlphenDSO, wél ke voor zaterdag a.s. op het pro gramma stond, wordt niet eens meer gespeeld. DSO bevocht een duidelijke zege op Waddinxveen. Wei waren de geelzwar ten aanvankelijk herhaaldelijk gevaar lijk voor het Zoetermeerse doel ver schenen, maar slechts één van de kan sen werd benut (door Biesheuvel) in de elfde minuut) en dat was te weinig... Want lang duurde het niet of DSO begroette juichend de gelijkmaker van de voet van Tiesema. Waddinxveen kreeg daarop nog wel kansen, maar ze werden niet benut. Dat deed DSO beter. De snelle Zoetermeerse mid voor J. v. d. Meer produceerde nog voor de thee nummer twee. Na de hervatting werd het al spoedig 13 toen opnieuw J. v. d. Meer de geel zwarte defensie zijn hielen liet zien en Noordwijksche Golfclub Op de links van de NGC werd zater dag de „Langste Dag" wedstrijd ge speeld Winnares bij de dames werd mevr. M Verhoef; bij de heren zege vierde d® heer Stenfert Kroese. Voor de heren handicapcompetitie werd gisteren de wedstrijd Noordwijk I —Den Haag III gespeeld. Noordwijk won de ontmoeting met bVz—V/z. keihard inschoot. Waddinxveen gaf het nog niet op, maar het spel was te on samenhangend om effect te kunnen sorteren. En toen P. v. d. Meer de stand op 14 had gebracht, was Waddinxveen definitief geslagen. Uit een strafschop bracht J. v. d. Meer de eindstand op 15. DSO was gepromoveerd en dus na afloop de bekende vreugdevolle tafere len. Alphen zelf durfde nog geen feest te vieren Het had immers niets zwart op wit over beslissing door beter doel gemiddelde. Maar een informatie leerde ons: Ook Alphen promoveert. Onze ge lukwensen aan beide ploegen. seizoen een derde overgangsklasse B rij- we* e®n.bewijs voor de Nederlandse over- j Hier werd de baan om onbegrijpelijke re- ker. Er zit ongetwijfeld materiaal op macht in de sharpies. i den met de boeien aan stuurboord te Unicum. Een opmerkelijke prestatie leverde I ronden, gevaren, hetgeen altijd tot moei- Roomburg IV promoveerde naar de i voorts de Nederlandse starboot „Hi-Fi", i U)ke situaties aanleiding kan geven. De derde klasse. I Met de equipe Bos MaasJ. Scheffer. drievoudige Olympische kampioen Paul Elvström toonde overduidelijk dat hij nog steeds op eenzame hoogte staat en dat het goud in Napels op hem ligt te wach ten. Hoewel het overbekend is dat Koos de Jong op zijn sterkst is bij middenweer en licht weer, was het een ieder duide- delijk dat hij toch in een uitstekende conditie verkeerde en beslist van wereld klasse is. De Rotterdammer Rinze Koopmans startte met Elvström zeer scherp aan de hoge zijde van de startlijn, aan de zijde dus van de lange slag in het kruisrak. Deze prachtige start resulteerde in een eerste en een tweede positie voor Elv ström en Koopmans. Na twee wilde planeerrakken door een gemene golfslag kwam er verandering in de kop. Achter Elvström nestelden zich Börge Schwarz (Denemarken), H. Fritze en H. Kam- merer (Duitsland) en Jaap de Boer. In het lange kruisrak maakte Elvström de afstand met zijn ongelofelijke techniek en tactiek onvoorstelbaar groot, om dan bij de tijdboei aan het begin van de zes de ronde nog een huzarenstukje weg te geven. Hij sloeg namelijk om, maar wist zijn finnjol in enkele seconden weer op te richten zonder noemenswaardig ver lies. De uitslag: 1. Elvström; 2. Börge Schwarz; 3. Fritze; 4. Koos de Jong; 5. Kammerer; 6. Jaap de Boer en 7. Rinze Koopmans is voor de eerste dag zeer be vredigend te noemen. Met spanning wordt in het finnjollenkamp de kracht meting tussen Koos de Jong en Elv ström tegemoet gezien. De mening der buitenlanders is unaniem dat Koos de Jong de enige is die Elvström althans bij licht en middelweer enigermate par tij kan geven. Opmerkelijk is, dat Hans Sleeswijk, die van de zyde van de Ko ninklijke Verbonden Nederlandse Wa tersportverenigingen voorgesteld is aan het NOC als vertegenwoordiger voor de Olympische Spelen, hoewel hy inge schreven had voor deze Kielerwoche, niet aanwezig was. DRAKEN Koersen te Duindigt (Van onze medewerker) Zestig meter te moeten geven aan een paard, dat een kilometertyd van ongeveer 1.22.- kan lopen is een zware opgave. En dat bleek gisteren te Duindigt voor een in prima vorm zijnde Theo Messidor inderdaad teveel. Direct na de start in de internationale draverij nam Vanadis (Nottelman) de leiding. Tarantella, Rudolf G, Curlew en Theo Messidor volgden de koploopster. De hoofdmacht bleef steeds in snel tempo doorgaan en hoewel Theo Messidor het uiterste gaf en alle voor hem liggende paarden passeerde, kon hij voor Vanadis, die in 1.22.9 km tijd zegevierde toch geen ernstige bedreiging vormen. Met een km tijd van 1.21.- werd hij tweede vóór Tarantella en Curlew. Spoedig na de start in de openings draverij nam Tesselaar met Yeasty Hanover de leiding en voor de tribune volgden Young Lady Mac (Vergay), Young Bonni B en Yankee Maid. Het leidende duo vocht de verdere strijd uit, doch de Lady kon niet voorbij de in 1.30.5 km.-tyd zegevierende Yeasty Ha nover komen. Derde werd Yankee Maid (B. de Vries), die momenten van veel snelheid liet zien. Bij de tweejarigen nam Zeno (Ver gay) met groeiende voorsprong de kop voor Zippy Erebus, Zéfa en Zauber- flöte. Aan de overzijde ging Zéfa <Si- derius) de koploper voorbij en zege vierde in een goede 1.31.8 km.-tijd. Zippy Erebus werd derde voor Zauber- flöte. In de Gipsy Bill-prijs nam Y Bert D i het commando op zich, gevolgd door jWalewska Comtessa, Xenocraat en Ys- Ivogel S (Geersen), welke laatste bij 1 de start een fout maakte, die ongeveer 130 meter kostte. Aan de overzijde kwam i Ysvogel sterk naar voren en plaatste zich aan het hoofd. Nottelman. die met Xanno Hanover op de zesde plaats lag, ging toen ernst met de zaak maken, tolde om de leidende paarden heen, streefde ook Ysvogel voorbij en won in 1.26.4 km.-tijd. De strijd om de ove rige plaatsen was uitermate spannend, daar vier paarden op één lijn finishten. Op foto werd Xenocraat derde, terwijl de vierde en vijfde plaats een deat heat werd voor Walewska Comtessa en Winnifred. In de Guy Hanoverprijs was William Hanover K direct na de start door een galoppade kansloos. X Hanover (Tes selaar) stelde zich aan het hoofd en te zamen met Wirna O en Washington liep dit trio ver van de anderen weg. Uit de achterhoede begon Xanthi Con Dios (Vergay) echter zijn opmars en kwam in het laatste rechte eind naast X Hanover. In haar ijver om de aan val te pareren sprong X Hanover weg en achter de zegevierende Xanthi Con Dios werd Wirna O tweede voor de zich herstellende X Hanover. Youthful Nora Spencer met v. d. Wal op de sulky nam bij de amateurs het commando op zich, doch fouteerde in de linkerbocht, zodat Winnifred Hol- landia daarna het veld aanvoerde. Voor de tribune volgde Youthful als tweede en de snel van achter gekomen Wanda van Gonny (Korver), die 60 meter had moeten geven. Wanda zette sterk door en passeerde in 1.26.4 als eerste de rechterstoel. Youthfull bleef tweede voor Volann Erebus (Bergisch). Veratonka (Heyman), die in de Gra tie Hanoverprijs ,,een straat" uitliep op haar 10 tegenstanders, maakte meer dere fouten en werd na een baanronde uitgeschakeld, welk lot ook Vrolijke Frans onderging. Geersen hield de moeilijke Walter Hollandia, vlak en liep gaandeweg zijn 40 meter handicap in. In het rechte eind nam hij met groeiende voorsprong de leiding. Zes tig meter voor de eindstreep viel Wal ter in een galoppade, doch juist voor de streep werd dit gecorrigeerd en een 1.23.1 zege was 't resultaat. Way Jewel werd tweede voor Vico BS. In de eerste ren, waarvoor 8 vol bloeds over 1350 meter startten, had eerst Old Satchmo (Grouwels) de lei ding, die even later door Petina werd overgenomen. Op het doel afgaande kwam Golden Arrow (Delbrassinne) zeer sterk naar voren en deze bleef met lengte de meerdere over Old Satch mo. Op 1% lengte werd Maelstrom (H. Pije) derde. De koers om de Haagse Ooievaar gaf, ondanks de deelname van 9 paar den, niet de strijd die men verwacht had, daar Van der Harst, die met Ark low Rock aan de kop lag, steeds op het eerste plan bleef. Ondanks een hevige aanval van Cornet (Bongers) bleef hij op de ereplaats en had op de streep een halslengte voordeel. Op 2 lengten volgde Mangala, die lengte voor Altai bleef, die zijn aanval iets te laat had ingezet. De gemengde amateurs-amatrices- ren gaf een zeldzaam spannende finish. De oudste heerrijder Lips had met zijn paard Staatsgeheim een beste start en leidde zeer lang over het 2100 meter parkoers. Steeds volgde Kilo Moto II (Van Moort) en Friars Delight (E. van Dijk) op de derde plaats. In het rechte eind viel Friars Delight aan en nam een minimale voorsprong, doch Staats geheim kwam terug en de opwindende eindstrijd eindigde in een halslengte zege voor Friars Delight. Eveneens op halslengte werd Leone derde, die 1 lengte voordeel had op Kilo Moto II. SCHERMEN In Parijs Tweede plaats voor Elly Botbijl Elly Botbijl, Nina Kleyweg en Lenie Kokkes hebben tijdens het internatio nale florettoernooi voor dames in Parijs om de Challenge Leon Jeanty indruk wekkende prestaties verricht. De drie Nederlandse meisjes eindigden namelijk in dit zeer sterk bezette toernooi, waar aan 54 schermsters uit vele landen deel namen, onder de zes hoogstgeklasseer- den. Vooral Elly Botbijl onderscheidde zich. Zy werd in de finale-poule na een zeer felle strijd met twee Franqaises met 12 overwinningen uit 15 partijen tweede achter Monique le Roux, die 13 overwin ningen behaalde. De uitslag was (finale-poule): 1. Mo nique le Roux (Fr.), 13 overwinningen, 2. Elly Botbyl (Ned.) 12 overwinningen, 13 treffers, 3. Regine Veronnet (Fr.), 12 overwinningen, 20 treffers, 4. Nina Kley weg (Ned.) 11 overwinningen, 5. mevr. Delbarre (Fr.) 10 overwinningen, 13 tref fers, 6. Lenie Kokkes (Ned.) 10 overwin ningen, 21 treffers, 7. Maria del Pilar Roldan (Mexico), 10 overwinningen. 22 treffers, 15. Liesje Vermolen (Ned.) 3 overwinningen. Voor de drie-landengolfwedstrijd dames NederlandBelgiëFrankrijk, die van 23 tot en met 25 juni wordt gehou den op de banen van de Haagsche Golf en Countryclub te Wassenaar, is de Ne derlandse ploeg als volgt samengesteld: mevr. J. P. Eschauzier (captain), mej. Y. E. van Hoey Smith, Jonkvr. A. H. E. M. van Riemsdijk, mevr. C. O. A. Driehui zen, mevr. A. G. Henderson, mevr. F. G. Waller en mej. A. van Lanschot. In de drakenklasse kwamen draken van de Koninklijke Marine Jachtclub uit, namelyk „De Goede Hoop" met stuurman KLTZ jhr. A. Feith, „De Prins te Paerdt" met stuurman LTZ- arts II O. C. G. Coerkamp en LTZ I A. Visser met „De Bonte Haen". De mari nezeilers hebben in deze eerste reis al les gegeven, maar men kan nu eenmaal geen ijzer met handen breken. Zy moes ten het namelijk opnemen tegen een se lect gezelschap van goed geoefende zei lers die daarbij nog over materiaal be schikt:^ waarbij dat van de Nederland se jacl.tc.i niet in de schaduw kon staan. Toch leverde A. Visser een zeer Advertentie Kunt U niet slapen door reumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Togal verdrijft snel en afdoende die pijnen en U slaapt daardoor weer rustig de gehele nacht. Togal kan baten waar andere midde len falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. By apoch. en drog. f0.95, f2.40 en f8.88 goede prestatie, want hy wist zich na een redelijke start achter de kopgroep te handhaven. De Duitser H. Ravenborg kwam met een naar onze smaak wel zeer dubieuze start aan de leiding, die hy niet meer afstond. Achter Ravenborg finisten H. Holm (Denemarken, J. Gah- de (Duitsland), J. A. Salas Chaves (Ar gentinië) terwyl als vijfde de kroon prins Constantyn van Griekenland over de finishlijn voer. De Hollandse resul taten waren A. Visser veertiende. G. Coerkamp vierentwintigste en jhr. Feith zevenentwintigste. Na de koers werd Staatsgeheim echter uitgeschakeld, wegens het te ver ver anderen van de rechte lijn in het laat ste rechte eind, zodat Leone nu als tweede werd geplaatst voor Kilo Moto. De uitslagen lulden: Gagne Qui Perd.-prijs: 1. Yeasty Han over (A. S. Tesselaar) (1.30.5); 2. Young Lady Mac; 3. Yankee Maid. Tot.: w. f2,90; pl. f 1.80, 1.50, 3.40; gek. f5.70; cov. f3.60. Gamine-prijs: 1. Zefa (A. Slderius) (1.31.8) 2. Zeno;_3._ Zippy Erebus. Tot.: Gipsy Bill-prijs: 1. Xanno Hanover (A. R. Nottelman) 1.26.4); 2. Ysvogel S; 3. Xenovraat. Tot. w. f3.50; pl. fl.40, 1.30, 2.70; gek. f5.10; cov. f 4.8(5. Guy Hanover-prijs: 1. Xanthi Con Dios (M. Vergay) (1.25.2); 2. Wirna O; 3. X Hanover. Tot.: w. f2.70; pl. f 1.50, 2.50; gek. f 6.70; cov. f 4.20. George Wilkes-prijs: 1. Wanda van Gonny (J. J. Korver) 1.26.4); 2. Youth ful Nora Spencer; 3. Volann Erebus. Tot.: w. f3.20; pl. f 1.30, 1.30, 1.60; gek. f7.10; cov. f 6.10. Gratie Hanover-prijs: 1. Walter Hollan dia (W. H. Geersen) (1.23.1); 2. Way Jewel; 3. Vlco BS. Tot.: w. f4.50; pl. f2.-, 2.30, 3.40; gek. f 11.50; cov. f6.30. Gerardlne-prijs: 1. Vanadis (A. R. Not telman) (1.22.9); 2. Theo Messidor; 3. Ta rantella. Tot.: w. f 1.50; pl. f 1.10, 1.10, 1.60; gek. f2.10; cov. f2.50. De rennen: Nimrod-prijs: 1. Golden Arrow (F. Del- brassine); 2. Olds Satchmo; 3. Maelstrom. Tot.: w. f 2.30; pl. f 1.30. 2.30. 1.50; gek. f 10.40; cov. f 9.20. De Haagse Ooievaar-prijs: 1. Arklow Rock (C. v. d. Harst); 2. Cornet; 3. Man gala. Tot.: w. f 18.-; pl. f4.70, 10.40, 2.60; gek. f 17.90; cov. f 17.70. Bataille des Fleurs-prljs1. Friar's De light (E. van Dijk); 2. Leone: 3. Kilo Moto if Tot.: w. f 3.10; pl. fl.70. 2.40; gek. f6.90; cov. f4.50. Totalisatoromzet f 130.947,50. De jaarlijkse wedstrijden van de watersportvereniging Vinkeveen-Abcoude op de Vinkeveense en Proostdij er Plassen hebben dankzij het uitstekende zeilweer een bijzonder vlot verloop gehad. In de Flying Dutchmanklasse was Jager met zyn Good Luck oppermachtig. Hij legde zowel zaterdag als zondag beslag op de eerste plaats. Dat presteerden ook Van der Jagt in de Valkenklasse en Bart Kraan bij de Sharpies. René Pavard is alsnog aangewezen voor de Franse nationale equipe in de Ronde van Frankrijk. Daarmee is de ploeg van Marcel Bidot compleet. Bidot wees namelyk reeds eerder 2 x zeven renners aan, maar door het bedanken van Jacques Anquetil was één plaats vry gekomen. Henk Visser heeft in Berkeley (Ca- lifornië) tijdens de universitaire kampi oenschappen, de eerste van de drie grote Amerikaanse selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen bij het vèrspringen 7.75 meter gehaald. De Amsterdammer verrichtte deze prestatie met een gebles seerde dij beenspier. Xerxes heeft voorlopig nul op request gekregen van de KNVB op zijn protest tegen de uitspraak van de protestcom missie over de al veel besproken straf- schoppenkwestie uit de wedstrijd tegen de Zwolse Boys. Een protest tegen een uitspraak van de protestcommissie is reglementair niet goed mogelijk gebleken. Ter gelegenheid van het 25-jarig jarig jubileum van de Zwetplassers uit Wormer zijn op de Zaan te Wormerveer de Nederlandse kano-kampioenschappen voor dames en heren in de K2-klasse ge houden. Bij de heren werd zowel de 500 als de 1000 meter gewonnen door het koppel KnuppeGeurts. By de dames ging de landstitel naar het duo Alkema- Stadt van de Geuzen uit Zaandam. Zondag 3 juli zal in Luxemburg de landenwedstrü d LuxemburgNederland op degen worden gehouden. De Neder landse degenploeg is samengesteld uit Max Dwinger (Amsterdam), Raoul Pop ken (Den Haag) en Ferry Godhelp (Am sterdam) De atletieklandenwedstryd tussen België en Frankrijk, die zondag te Ant werpen werd gehouden, is geëindigd in een zege voor Frankryk, dat niet op alle nummers met de sterkste krachten uit kwam. Frankrijk verzamelde 230 punten en België 179 punten. Tijdens de buitengewone algemene bondsvergadering van de KNVB die zaterdag in Amsterdam is gehouden, is onder meer een voorstel aanvaard dat het sectie-bestuur van het betaalde voet bal het recht geeft desgewenst promotie- en degradatiewedstrijden vast te stellen. De Hagenaar Joop van der Putten is zondag winnaar geworden van de „Ronde van Made" voor professionals en onafhankelijken. Van der Putten reed de 120 km in 2 uur 57 minuten en 18 secon den en finishte met een voorsprong van één ronde (ca 3 km) op het peloton, waarvan de Zeeuw Jaap Huissoon de eindsprint won. Er waren 12.000 toe schouwers. Het paard Kingcraft van J. de Mar- cilly heeft de grand steeple-chase de Pa ris gewonnen, met 270.000 nieuwe franken (ongeveer 216.000 gulden) de rykst ge doteerde wedstrijd van Europa. De met spanning verbeide revanche wedstrijd in de achtervolging tussen Ro ger Riviere en Rudi Altig is zaterdag avond op de baan van Keulen-Juengers- dorf tot grote vreugde van de 8000 toe schouwers in een duidelijke zege voor de 22-jarige Mannheimer geëindigd. Hy boekte een tijd van 6.06.8 en liet Riviere, voor wie 6.12.7 werd opgenomen, onge veer 55 meter achter zich. Op 24 april j.l. had Riviere in het Pare des Princes te Parijs de eerste ontmoeting tussen de twee met 125 meter verschil gewonnen. De Spanjaard Andreas Gimeno heeft het herenenkelspel van de Londense ten niskampioenschappen op Queens Club gewonnen. Hij versloeg in de eindstrijd de Australiër Roy Emerson met 86 6—3. De titel in het dames-enkelspel ging naar de Engelse Christine Truman, die in de finale met 64, 6—3 de 17-jarige Amerikaanse Karen Hantze versloeg.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14