ARBITER VAN MALE LIEP DORDRECHT KLAPPEN OP IN Slimme Groeneweg deed op juiste moment greep naar kampioenstrui NO AD terug in de eredivisie De Algemene winnaar in eerste afdeling van Flukstoernooi Oranje dames wonnen interland tegen Zweden met ruim verschil Pure sprinter Bertus Zoet (Swift) verspeelde zijn prima kansen MAANDAG 20 JUNI 1960 Lie f en (veel) leed van de voetbalvelden Niets verried in de eerste helft van de strijd tussen DFC en NOAD, voor beide ploegen zo belangrijk voor promotie naar de eredivisie, althans voor de Dordtenaren, indien Vitesse in Velsen tenminste een punt zou ver spelen, wat het daar inderdaad ge daan heeft dat het acht minuten voor het einde tot incidenten zou komen. Beide ploegen waren ze nuwachtig, wat niemand verwon derde, maar zij gedroegen zich uiterst sportief. NOAD had een tikje beter spel, maar de gelijke stand bij de thee door een doelpunt na zeven minuten door de Tilbur- ger Rombouts en een treffer van de Dordtenaar Los na 33 minuten kon iedereen bevredigen. Tien minuten na de hervatting kon digden de moeilijkheden zich aan. Van der Vélden van NOAD kreeg de bal op de borst, sloeg het leer met zijn boven arm voor zijn voeten om het vervol gens langs Hentenaar te jagen. DFC protesteerde heftig bij scheidsrechter Van Male, die de overtreding niet had geconstateerd en aanleiding vond de grensrechter te raadplegen, die be weerde evenmin iets onrechtmatigs te hebben gezien. Zodoende kende Van Male het doelpunt toe. Het kostte aan voerder Schaap enige moeite zijn spe lers te kalmeren, doch hij slaagde daarin. Hoewel NOAD hierna weer het beste van het spel had, kon Linstee een kwar tier later uit een voorzet van De Kreek opnieuw gelijk maken en alles scheen toen verder rustig /te verlopen. Doch en kele minuten later werden de gemoe deren, nu ook buiten het veld, nog meer verhit dan bij NOAD's tweede doelpunt, want toen Schaap volgens aller mening een volkomen gaaf doelpunt scoorde, keurde Van Male deze treffer af en kende NOAD een vrije schop toe. Maar het tumult brak eerst recht los, acht minuten voor tijd. toen twee DFC'ers Los en De Vos na een botsing gewond bleven liggen, Van Male daarvoor het spel niet onderbrak en Van Osch, min of meer profiterend van het feit, dat de Dordtse verdediging zich meer bekom merde om de beide gewonden, tot scoren kwam en de arbiter dit doelpunt uiteraard toekende Gummi knuppels Dit kostte hem van opgewonden toe schouwers, die het veld opkwamen, enige tikken en er bleef niet veel anders over dan de wedstrijd te staken. Niet tegenstaande de politie spoedig in actie kwam en van de gummiknuppels ge bruik maakte, moest Van Male nog en kele klappen incasseren, voordat hij on der bescherming van de ordebewaarders de kleedkamer had bereikt. Ook de spe lers van DFC. met uitzondering van Los en De Vos, die nog steeds op het veld lagen, verlieten het veld. Die van NOAD echter niet. Korte tijd later werd via de microfoon de mededeling van het be stuur van DFC omgeroepen, dat het ter rein moest worden ontruimd, opdat de wedstrijd verder een normaal verloop zou kunnen hebben. Inderdaad kon scheidsrechter Van Male na enige tijd het sein tot hervatting geven. In die WIELRENNEN Rügg leidt in Ronde van Zwitserland De Italiaan Walter Martin won zater dag de derde etappe van de Ronde van Zwitserland van Davos naar Lugano over een afstand van 192 km in 5 uur 34 min. 31 sec. De Nederlander Jef Lahaye zorg de voor een zeer goede prestatie met zijn vierde plaats in 5.37.36. De Zwitser Fredy Rügg behaalde gis teren zijn tweede etappezege in deze ronde van zijn land. Rügg zegevierde in een tijdrit over 15.5 km van Lugano naar Carona in 28 min. 18 sec. De best geplaatste Nederlander was weer Jef La haye, die in 29 min. 25 sec. de negende plaats voor zich opeiste. Hfet algemeen klassement ziet er thans als volgt uit: 1. Rügg (Zwits.) 16.43.14, 2. Epalle (Fr.) 16.43.46, 3. Pizzoglio (It.) 16.45.48, 4 Gimmi (Zwits.) 16.45.51, 5. Strehler (Zwits.) 16.46.07, 6. Sutton (GB) 16.47.01, 12. Jef Lahaye (Ned.) 16.48.45, 39. Wout Kool (Ned.) 17.16.22, 47. Frits Knoop (Ned.) 17.26.08, 50. Piet van Est (Ned.) 17.30.29. laatste acht minuten werd niet meer gescoord en de Tilburgers hadden de zeven honderd gulden verdiend, die hun waren toegezegd indien zij de eredivisie bereikten. Rustiger Veel rustiger was het duel tussen VSV en Vitesse, de Arnhemmers, die uiter aard hoopten op een nederlaag van NOAD speelden zeer energiek. Zij het ook wat zenuwachtig en hadden reeds in de eerste helft het beste van het spel. Doch VSV verstond zijn sportieve plicht en stelde zich uitstekend te weer. Vooral de achterhoede was hecht en ge sloten en de Arnhemse aanvallers kre gen slechts sporadisch een schietkans. Kort voor de rust was Vitesse echter be paald onfortuinlijk toen eerst Theunis- sen tegen de paal schoot en kort daarop Van der Horst hetzelfde deed. In de tweede helft was VSV aanvankelijk sterker en na een half uur kon Blom de Velsenaren de leiding geven. Indien het daarna nog van de kansen gebruik had gemaakt, zou Vitesse niet het gelijke spel hebben behaald, waarvoor tien mi nuten voor tijd De Kleermaker zorgde. Graafschap gedegradeerd In de wedstrijd tussen De Graafschap en RCH heeft het er tot een kwartier na de pauze naar uitgezien, dat de Haarlemmers gedoemd zouden zijn te degraderen naar de tweede divisie. Blik- kenhorst had een kwartier voor de rust kans gezien De Graafschap een ver diende voorsprong te bezorgen en RCH dat wel enige kansen kreeg, maar niet doortastend genoeg bleek, kon daarop het antwoord niet vinden. Het laatste half uur keerden evenwel Het derde en winnende doelpunt van NOAD in de wedstrijd tegen DFC. de kansen, doordat de scheidsrechter zich genoodzaakt zag Van der Schuur van het veld te zenden toen hij zijn te genstander Roest trapte. De Graaf schap was even van de wijs, waarvan Brouwer dankbaar profiteerde door ge lijk te maken. De Haarlemmers werden nu sterker en tien minuten voor het ein de slaagde Nanaii erin de bal langs Gerritsen te plaatsen. En aangezien De Graafschap niet meer tot doelpunten kwam, degradeert het naar de tweede divisie. WIELRENNEN De Driedaagse van Antwerpen De eerste etappe van de Driedaagse van Antwerpen werd zaterdag gewonnen door de Belg Jos Hoevenaers, die de 261 km met start en finish in Wiltrijk af legde in 5 uur 41 min. 53 sec. Onze land genoot Michel Stolker plaatste zich in dezelfde tijd als de winnaar als vijfde. De plaatsen van de overige Nederlan ders waren: 23. Bas Maliepaard 5.24.48; 41. Jo de Roo 5.34.55, 55. ex aequo o.a. Wim van Est en Ab Geldermans, beiden 5.38.15. Na zaterdagavond een ploegentijdrit gereden te hebben begon gisteren de tweede dag met een rit over 125 km. Het werd een zege voor de Belg Rik van Looy (tyd 3 uur 7 min 49 sec.). Verdere uitslag: 2. Pauwels <B), 11. Maliepaard (Ned.) 3.11.23, 18. Geldermans (Ned.) z.t. Ook daarna stond er weer een ploe gentijdrit op het programma. Het algemeen klassement na de tweede dag luidt: 1. Pauwels (B) 9.42.57, 2. Wolfshol (Did) 9.46.19, 5. Van Loov (B.) 9.50.50. 13. Maliepaard (Ned.) 9.59.52, 41. Anquetil (Fr.) 10.12.29, 43. De Roo (Ned.) 10.13.02, 53. Wim van Est (Ned.) 10.19.32 55. Van Steenbergen (Belg.) 10.19.49. Een spelmoment uit de wedstrijd Pernix-Vicus Oriëntis op het Velo citas-terrein te Leiderdorp. (Foto L.D./Holvast Rondom de korf Begunstigd door prachtig weer von den gisteren de jaarlijkse serie wedstrij den van Fluks plaats. In de eerste afdeling eindigde De Al gemene na een spannende strijd met de organiserende vereniging op de eerste plaats, waardoor de witblauwen voor een jaar de wisselprijs, het Fluksveld, in het bezit kregen. Verdere prijswinnaars waren Haarlem 2. ALO 2 en de Ready- junioren. De uitslagen van dit geslaagde toer nooi waren: Afdeling I: Zuiderkwartier-Fluks 2-5; Ready—De Algemene 3—3; De Algemene Zuiderkwartier 32; FluksReady 43; De AlgemeneFluks 32; Ready —Zuiderkwartier 65. Eerste prijs: De Algemene; tweede prijs: Fluks. Afdeling II: Fluks 2—Crescendo 2—3; Haarlem 2Phoenix 54; Phoenix Fluks 2 53; CrescendoHaarlem 2 12; Haarlem 2Fluks 2 62; Cres cendo—Phoenix 2—7. Eerste prijs: Haar lem 2; tweede prijs: Phoenix. Afdeling III: Haarlem 3—ALO 2 1—6; Fluks 3—Phoenix 2 0—4; ALO 2—Fluks 3 90Phoenix 2Haarlem 3 51 Haarlem 3Fluks 3 9-0; ALO 2Phoe nix 2 22. Eerste prijs <na strafwor- pen)ALO 2; tweede prijs: Phoenix 2. Juniorenafdeling: ReadyPhoenix 7—2; ALO—Fluks 1—2; Phoenix—ALO 1—2: Fluks—Ready 1—5; ALO—Ready De nacompetitie Voor 20000 bezoekers heeft Feijenoord zaterdagavond ook de tweede wedstrijd tegen Ajax en de laatste van de na- competitie gewonnen. Binnen 25 mi nuten hadden de Rotterdammers door Bennaars en Moulijn (penalty) een 20 voorsprong. Westra verkleinde voor de rust de achterstand tot 21. Na rust scoorde Rijvers 31. Swart maakte 32, doch voordat Ajax illusies kon koesteren voor een gelijk spel, had Cor van der Gijp de stand al op 42 ge bracht, waarmede ook het einde kwam. Een einde zonder fanfare, want aan de Europese Voetbal Unie is thans het laatste woord over de kwestie van de Europa Cup. In de beslissingscompetitie voor de de gradatie in de tweede divisie, won Xer xes op het veld van AGOVV in Apel doorn de eerste wedstrijd tegen Velo- citas met 40. De zege van de Rotter dammers was duidelijk verdiend. Volgende week speelt Velocitas tegen De Baronie, doch waar als het nodig mocht zijn het doelgemiddelde beslist, i zijn de Groningers nu reeds bij voor- baat uitgeschakeld. 04; Phoenix—Fluks 3—2. Eerste prijs: Ready; tweede prijs (na strafworpen) ALO. Christelijke Korfbalbond In de halve finale van groep II in de bekercompetitie (2e-, 3e- en 4e-klasse) werd het Noordwijkse Fluks 2 winnaar in de strijd tegen Ijsvogels 2. De Noord- wijkers komen zaterdag a.s. in de finale tegen het Delftse Excelsior 3. De halve finales voor groep I (hoofd en eerste-klassers) in de bekerstrijd worden dinsdag en woensdag gespeeld. Dinsdag VES (Den Haag) tegen VEO (Voorburg) en woensdagavond op het Velocitas-terrein te Leiderdorp Pernix- Ons Eiland. Ook deze finale wordt za terdag gespeeld. Als VEO verliest zal de eindstrijd waarschijnlijk op het VEO- terrein in Voorburg worden gespeeld. FRIES KNKBCKB 12-TAL In Leeuwarden werd zaterdag boven genoemde wedstrijd gespeeld. Een vol komen gelijkopgaande strijd waarin de CKB-ers bepaald minder kregen dan verdiend was. Rust 32 voor het Friese twaalftal. In de tweede helft had met name het Rotterdamse aanvalsvak veel pech met het schieten en mede daar door wonnen de Friezen o.i. niet geheel verdiend met 75. PERNIX—VICUS ORIËNTIS Een uitstekende en vooral attractieve wedstrijd op het Velocitas-terrein te Leiderdorp. Bij de rust was de stand 11. waarna Pernix met 42 en 53 leidde. Via 5-5 en 8-8 won Vicus Oriën tis tenslotte verdiend met 89. Pernix speelde met vier reserves, die zich bij zonder goed weerden. Van Vicus Oriën tis kregen wij vooral in het begin de in druk, dat zij de oranjekragen onder schatten. Pernix speelde boven zijn nor male competitievorm. C-ploeg versloeg A-hockeyers De Nederlandse hockeyploeg heeft zich zaterdagmiddag een idee kunnen vormen van de omstandigheden waaronder zfj het komende Olympisch toernooi zal moeten aantreden. In een Romeins aan doende hitte speelde een selectieploeg (zonder De Beer en Van Vroonhoven) in het Wagenerstadion een oefenwed strijd tegen een C-ploeg (spelers bene den 21 jaar), die een verrassende 2—1 zege voor de jeugd opleverde. Henny Faber: 11.1 op 80 m. horden De Nederlandse damesatletiekploeg heeft zondag in Helsingborg volkomen vol gens de verwachtingen van Zweden gewonnen. Met 74J4 tegen 42V2 pnt behaalden de Nederlandse dames ongeveer een zelfde resultaat als een jaar geleden te Vlaardingen (7641). De Zweedse meisjes kwamen slechts tot twee overwinningen en wel bij het speerwerpen door Ingrid Almqvist en Britt Johansson en bij het discuswerpen door Vivianne Bergh, die met een worp van 46.02 meter de Neder landse 48-meterwerpsters Loes Boling en Corry Huygen geen kans gaf. De oranjedames daarentegen stonden negen maal op het hoogste schavotje, en van die negen overwinningen eindigden er zelfs zes in een dubbele zege, hetgeen overduidelijk de superioriteit van de Ne derlandse damesatletiek tegen de Scan- dinaviërs weergeeft. Recordverbeteringen kon men met de zwakke tegenstand en de recordserie van verleden week in Frechen moeilijk verwachten. Deson danks werden er enkele verheugende prestaties geleverd. Alle loopnummers waren voor Nederland en de meest ver rassende tijd kwam ongetwijfeld op naam van de Friezin Henny Faber- Westra, die met een tijd van 11.1 sec. over de 80 meter niet alleen het record van Fanny Blankers-Koen op 0.1 sec. benaderde, maar met deze verrichting tevens 0.1 sec. beneden de Olympische limiet bleef, zodat de KNAU eventueel nu twee dames op dit nummer aan het NOC kan voordragen, aangezien Toos Mutter verleden week in Keulen tot 11.2 sec. kwam. Joke Bijleveld was onbetwist de sterkste op de 100 meter in 11.9 sec. en ook bij het verspringen met 5.92 me ter was de Haagse typiste ongenaakbaar, terwijl zij een belangrijk aandeel had in de zege van de 4 x 100 meter ploeg, die Y oetbaluitslagen NACOMPETITIE EREDIVISIE FeijenoordAjax 42 Feijenoord 4 3 I 0 7 207 PSV 4 12 14 8—12 Ajax 4 0 13 1 5—14 PROMOTIE NAAR EREDIVISIE VSV—Vitesse 1—1 DFC—NOAD 2—3 (NOAD promoveert) NOAD 6 4 119 14—7 Vitesse 6 2 3 1 7 57 DFC 6 2 1 3 5 13—9 VSV 6 1 1 4 3 6—15 DEGRADATIE le DIVISIE B RCHGraafschap 21 (Graafschap degradeert) RBC 2 2 0 0 4 5—3 RCH 2 10 12 3—3 De Graafsch. 2 0 0 2 0 35 DEGRADATIE 2e DIVISIE VelocitasXerxes 04 tot de bevredigende tijd van 46.9 sec. kwam. Nannie Haase en Ine ter Laak gaven elkaar op de 200 meter met tijden van 24.7 en 24.8 sec. weinig toe, terwijl Gerda Kraan op de 400 meter het Nederlandse record van Ine ter Laak (55.5 sec.) op tweetiende benaderde en daarmede haar persoonlijke prestatie verbeterde. Was het in Frechen Nel Zwier die de Olym pische norm bij het hoogspringen haalde door 1.67 meter te springen, zondag in Helsingzorg sprong Dini Hobers naar de zo begeerde limiet. Nel Zwier moest tezamen met de Zweedse Inga-Britt Lo- rentzon met 1.61 meter de tweede en derde plaats delen. Uitslagen 100 meter: 1. Joke Bijleveld (N.) 11.9 sec., 2. Ellen Ort (N.) 12.1 sec., 3. Britt Maartenson (Z.) 12.1 sec. 200 meter: 1. Nannie Haase (N.) 24.7 sec., 2. Ine ter Laak-Spijk (N.) 24.8 sec., 3. Ulra Britt Wieslander (Z.) 24.9 sec. 400 meter: 1. Gerda Kraan (N.) 55.7 sec., 2. Elisabeth Oestberg (Z.) 57.4 sec., 3. Ann-Marie Tegelius (Z.) 58.8 sec. 80 meter horden: 1. Henny Faber- Westra (N.) 11.1 sec., 2. Toos Mutter (N.) 11.3 sec., 3. Ulra Britt Wieslander (Z.) 11.4 sec. Kogelstoten: 1. Corrie van Wijk (N.) 13.94 meter, 2. Corrie van den Bosch (N.) 13.49 meter, 3. Maj-Britt Stolpe (Z.) 12.52 meter. Discuswerpen: 1. Vivianne Bergh (Z.) 46.02 meter, 2. Loes Boling (N.) 45.78 me ter, 3. Corry Huygen (N.) 45.43 meter. Hoogspringen: 1. Dini Hobers (N.) 1.67 meter, 2/3. Nel Zwier (N.) en Inga- Britt Lorentson (Z.) beiden 1.161 meter. 800 meter: 1. Els Nieuwpoort (N.) 2.15.9, 2. Toos Adriaanse (N.) 2.17.7, 3. Ylva Lindberg (Z.) 2.18.3. Verspringen: 1. Joke Bijleveld (N.) 5.92 meter, 2. Lia Hinten (N.) 5.55 meter, 3. Inga Broberg (Z.) 5.52 meter. Speerwerpen: 1. Ingrid Almqvist (Z.) 47.83 meter, 2. Britt Johansson (Z.) 43.14 meter, 3. Willy van Montfoort (N.) 42.42 meter. 4 x 100 meter: 1. Nederland 46.9 sec., 2. Zweden 47.7 sec. Amateurs streden in Zandvoort om wegtitel Het was alsof de klok twee jaar werd teruggedraaid. Op precies dezelfde wijze als Jo de Haan in 1958 legde zondagmiddag op het Zandvoortse circuit zijn club- en trainingsmakker Dick Groeneweg uit Numansdorp beslag op de rood- wit-blauwe kampioenstrui bij de amateurs op de weg. Evenals Jo de Haan tóen, liet ook Groeneweg het nu niet op een eindspurt aan komen, maar demarreerde al voor de Tarzanbocht, de laatste hinder nis naar het rechte eind met de verlossende kalkstreep dwars over het autocircuit. De Hoekse renner had op het juiste moment toegeslagen, want zijn acht strijdmakkers in de kopgroep waren te beduusd om nog tijdig tegenmaatregelen te nemen. Onbedreigd veroverde Groe neweg in die laatste paar honderd me ter een voorsprong van zes seconden, ruim voldoende om al ver voor de eind streep rechtop zittend de toejuichingen van de toeschouwers in ontvangst te kunnen nemen. De Zuidhollander was de elite van ons amateurkorps na 42 Hunzeruggen en Tarzanbochten te slim afgeweest. Die keurtroep mocht om de slechts weinig eer opleverende tweede plaats spurten. Hierbij klopte de Belgische Ne derlander Leon Sebregts zijn „eeuwige" rivaal Van der Klundert met klein ver schil. Na hen flitsten Hugens, Kees de Jong, Snijder, Balvert en Zoet langs de jury. De negende plaats was voor Joop Hermes, die 200 meter voor de finish was gevallen. Met een achterstand van 49 seconden op de nieuwe kampioen leg de Lex van Kreuningen, die in deze kampioensstrijd een opvallende rol had gespeeld, beslag op de tiende plaats. De basis Na enkele mislukte ontsnappingspo gingen onder meer van een groepje met Lex van Kreuningen en Jan Janssen, legden Groeneweg, Koolhof, Joop Herm- sen, Snijder en Zoet na 70 km. de basis voor de beslissende slag. Dit vijftal le verde een verwoede strijd om seconden, die moeizaam veroverd werden. Toen de vijf leiders een halve minuut uitgelopen waren, probeerden tal van renners uit het inmiddels al tot 44 renners (er wa ren 308 liefhebbers gestart!) geslonken peloton die afstand te overbruggen. Maar noch Lute en Hopman, noch Hu gens, Aanraad, Nijdam, Van Amsterdam en Wim van Smirren bezaten de macht om die enkele honderden meters goed te maken. Naarmate het aantal afgelegde kilo meters groeide, stapten steeds meer ren ners met door de zeewind en de schroei ende zon uitgedroogde kelen van de fiets. Na 100 km. bleek de voorsprong van de koplopers op de uit nog maar 22 man bestaande hoofdmacht te zijn geslon ken tot 17 seconden. Dit was het sein voor Balvert, Hugens en Van der Klun dert voor een nieuwe aanval op de lei ders. Zij hadden meer succes dan de voorgangers en kregen na 120 km. aan sluiting. Acht kilometer verder voegden ook Leon Sebregts en Kees de Jong, van wie de laatste al eerder een spectacu laire sprong had gemaakt van een groep achterblijvers naar de hoofdmacht, zich bij de koplopers. Solo Een indrukwekkende solo van Lex van Kreuningen eindigde door een derail- I leurdefect. Hij viel terug op de achter volgers Lute, Coehorst, Rademakers, Janssen, Visser en Hopman, de enigen, die buiten de koplopers nog kans had- den. Visser, Janssen en Hopman moes- j ten al spoedig lossen en ook Cees Lute kon het hoge tempo van Van Kreunin- i gen na 156 km. niet meer bijhouden. Met een achterstand van 46 seconden begonnen Van Kreuningen, Coehorst en Rademakers aan de laatste 20 km. Bijna voortdurend reed de winnaar van het 50 mr. kampioenschap der amateurs op kop in een laatste vertwijfelde poging j om de tien vluchtelingen te achterhalen. Maar de achterstand was te groot en toen zij bij het ingaan van de laatste I ronde nog 20 seconden moesten over- bruggen, gaven zij zich gewonnen. In die laatste ronde kregen zij nog gezelschap j van Koolhof, die uit de leidersgroep was teruggevallen. De verwachting was, dat mogelijk Van der Klundert, Sebregts of Hugens zou proberen in de laatste klim tegen de Hunzerug weg te komen. Verbazing Tot ieders verbazing verscheen het vermoeide groepje boven op de heuvel met de pure sprinter Zoet aan kop. Deze nog jonge amateur, lid van het Leidse Swift, die pas enkele weken geleden de rijen der nieuwelingen verliet, verspeel de hier zijn kansen op de zege, die hij ongetwijfeld gehad zou hebben als hij tussen de wieltjes was gebleven. In de afdaling sprongen Groeneweg, Sebregts en Van der Klundert naar hem toe. En toen kwam de verrassende greep naar de macht van Groeneweg, die demarreerde op het moment dat Sebregts en Van der Klundert gang minderden om de an deren op te wachten. Dat Joop Hermes op het laatste rechte eind nog ten val kwam, dat Mik Snij der met een krom stuur aan de spurt moest beginnen was eigenlijk niet meer van belang, want de titel was al veilig in handen van de man die geen risico had genomen. Uitslag 1. en kampioen van Nederland: Dick Groeneweg (Numansdorp) 176.106 km. in 4 uur 13 min. i sec.: 2. Leon Sebregts (Nylen, België) op 6 sec.; 3. Van der Klundert (De Heen) z.t.; 4. Jan Hugens (Amstenraade) z.t.; 5. Kees de Jong (West Graftdijk) z.t.; 6. Mik Snijder GROENEWEG (Halfweg) z.t.; 7. Frans Balvert (Am sterdam) z.t.; 8. Zoet (Sassenheim) z.t.; 9. Joop Hermes (Berkel) op 33 sec.; 10. Lek van Kreuningen (Utrecht) op 49 sec.; 11. Rademakers (Utrecht) z.t.; 12. Coehorst (Tilburg) z.t.; 13. Koolhof (Amsterdam) z.t.; 14. Coen Visser (Sant poort) op 3 min. 17 sec.; 15. Jan Jans sen (Nootdorp) z.t.; 16. Joop Hopman (Egmond a.d. Hoef) z.t. Aan de kampioensstrijd gingen wed strijden voor nieuwelingen en vetera nen vooraf. In beide races werd een ren ner bij een valpartij gewond. De vete raan Lorie uit Rijswijk viel na de finish door oververmoeidheid en moest met een hersenschudding in een ziekenhuis in Haarlem worden opgenomen. Even on fortuinlijk was de nieuweling Wolken uit Velsen, die in het bos viel en met een gebroken sleutelbeen opgenomen moest worden. De uitslagen van deze wedstrijden wa ren: Nieuwelingen; 1. Schouten (Badhoeve dorp) 58.702 km. in 1 uur 24 min. 24 sec., 2. Verberkt (Duivendrecht) z.t., 3. Grif fioen (Halfweg) op 16 sec. Veteranen: 1. Van Dijk (Haarlem) 33.544 km. in 51 min. 57 sec., 2. Van der Neut (Amsterdam) z.t., 3. Breukemeijer (Apeldoorn) z.t.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 12