LEIDSCH DAGBLAD WOONRUIMTE ERGON ELECTRIC caissière/juffrouw Stijgende aanvoer van kalveren op de Leidse markt Kerkelijk Leven BENT U EEN ELEKTROMONTEUR AANKOMEND ELEKTROMONTEUR BANKWERKER AANKOMEND BANKWERKER OF AANKOMEND TEKENAAR CONSTRUCTEURS TEKENAAR- CONSTRUCTEURS A. EEN ASSiSTENÏ-INKÖOP b. een ASSISTENT-administratie VOORLICHTING 5AMS0M - Alphen z&n den Rijn te koop WONINGEN actief medewerker 3-kamer maisonnetle in Sassenheim ZATERDAG 18 JUNI 1960 Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) Het aanbod op de gebruiksveeafdelin- gen van de markten in de afgelopen week was In het algemeen weer wat minder. Hiervan werden de beste kalf- en melkkoeien goed en tot wat stijvere prijzen geplaatst, doch voor de minder geschikte dieren was de stemming on veranderd lui en waren de prijzen dan ook in geen geval beter. Voor jong fok- vee was daarentegen een wat levendiger handel en waren de prijzen eerder wat stijver. Het aanbod van guste vee was zeer kort. Voor de weiders wordt het moeilijk om in de plaats van afgele verde slachtbeesten een goede plaats vervanger te kopen, want zoals we in ons vorig overzicht reeds opmerkten, ligt de verhouding van slachtvee en mager weidevee momenteel erg scheef, zodat hier van een „lui dure" handel kon worden gesproken. Op de slaehtveemarkten worden al volop produkten uit het land geleverd, zodat deze week het aanbod in feite te ruim was voor de vraag. Van belang is dat er heden weinig buitenlandse beesten worden ingevoerd en er bijzonder veel achtervoeten en uitgesneden fijn rundvlees van inlandse runderen wo it uitgevoerd. Dit houdt de prijzen dan ook nog behoorlijk op peil, ofschoon de algemene tendens voor de binnenlandse vleesmarkt in de eerste dagen van de week zwakker was. De eipdm arkten, waaronder de Leidse markt waren vrij stroef wat de handel betreft en ook moeilijk of niet geheel prijshou dend. Onze noteringen lagen in hoofd zaak tussen f3.- en f3 20 voor de be tere kwaliteiten en van f2 70 tot f2 95 voor de mindere en middelste kwalitei tenten. De stieren werden redelijk goed ge plaatst, tegen f 2.90 en f 3.15 per kg. ge slacht gewicht. De uitvoer van rund vlees bedraagt momenteel wekelijks tot rond 500 ton, of ongeveer 200 tot 250 ton meer dan vorig jaar om deze tijd. En er zit nog steeds stijging in. Zo ook in het kalfsvlees, waar het uit- voercijfer is gestegen tot wekelijks rond 600 ton. of het dubbele van vorig jaar! In het aanbod van vette kalveren zit echter ook nog steeds een stijging. Zwolle. Den Bosch, Rotterdam en Doe- tinchem leverden tezamen in de laat ste week meer dan 5000 stuks. De Leid se markt, die vroeger slechts enkele stuks kreeg aangeboden, noteerde vrijdag 101 Gedenksteen in Nieuwe Kerk te Delft Ter herinnering aan .de bijzet bi ng van het stoffelijk overschot van Prins Wil lem V in de koninklijke grafkelder .te Delft op 29 april 1958, is in de nieuwe Kerk te Delft in een der nissen van de zuidzijde van het koor eon gedenksteen aangebracht. Deze steen vertoont het wapen van de prins boven de woorden „Op 29 april 1958 werd het stoffelijk overschot van Zijne Doorluchtige Hoog heid Willem V. Priins van Oranje en Nassau erfstadhouder der Verenigde Nederlanden enz. overleden te Bruns- wijk op 9 april 1806 bijgezet in de koninklijke grafkelder". De steen is vervaardigd door de Am sterdamse beeldhouwer Leo de Vries. De steen zal worden overgedragen aan de kerkvoogdij van de hervormde gemeente van Delft. NED. HERV. KERK Beroepen te Enk hulzen Y. G. Oltlam- mers te Winsum (Pr.) te Serooskerke Kerkwerve (toez.) M. Ruster. vicaris te Zeist. Aangenomen naar Driebergen (3de pred. pl.) (toez.) W. Glashouwer te Am- sterdam-Watergraafsmeer naar Rotter- dam-Delfshaven (vac. J. H. J. Hoffman) J. W. Schipper te Deventer. Aangenomen de benoeiming tot bijstand ln het pastoraat te Asten-Someren F. van der Grift te Serooskerks-Kerkwerve. BAPTISTEN GEMEENTEN Aangenomen naar Almelo P. van der Werf, kand. te 's-Graverihage. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Borssele C. Hegeman en Genemulden. TONEELPRIJSVRAAG GEREFORMEERD JEUGDCENTRUM Het Gereformeerd Jeugdcentrum „De Witte Hei" heeft een prijsvraag uitge schreven voor het schreven van een toneelspel, dat speelbaar zal zfjn door jeugdgroepen. Het GJ"-C. wil met deze prijsvraag auteurs stimuleren tot het schrijven van voor jeugdwerk geschikte spelen. Gevraagd worctt een toneelstuk, dat speelbaar zal zijn door leden van gereformeerde jeugdverenigingen. Er is een bedrag van f500.voor prijzen be schikbaar gesteld. stuks. Toch werd alles goed opgenomen tegen prijzen in hoofdzaak tussen f2.20 en f3.- per kg. levend gewicht. De nuch tere kalveren bleven met prijzen van f 1.25f 1.55 per kg. levend gewicht op het peil van de week tevoren. De wolveeprijzen waren bij redelijke aanvoeren en behoorlijk goede handel voor de zuig lammeren enkele guldens per stuk duurder, terwijl voor de wei- derij vrijwel dezelfde prijzen werden be steed als de week tevoren en het in ver houding tot de zuiglammeren iets min der vlot ging. De meeste weiders zijn dan ook voor zien; de beste zijn er in de regel om deze tijd al uit. Voor de scheerwol betaalt de handel momenteel rond f4.- per kg. Voor extra mooie kwaliteit iets meer. De uitvoer van lamsvlees bedraagt op het moment rond 80 ton, doch er gaan ook wat lam meren levend naar Zwitserland. Ofschoon de Utrechtse varkensbeurs voor het vleesgoed een paar cent per kg. hoger was, gaven de markten in het algemeen niet veel verbetering te zien. Het mooiste goed deed tussen fl.52 en f 1.56, middelzware van f 1 44—f 1 50 en boven 150 kg. zakten de prijzen in naar f 1-28 per kg. levend gewicht. Zeugen f 1.15—f 1.25 per kg. naar gelang de kwaliteit. De paardenmarkt was ruim voorzien. Goede werkpaarden matige handel en vrijwel prijshoudend. Slach ters kalme handel. Jonge dieren f2.20— f2.30 en oudere fl.80f2.- per kg. ge slacht gewicht. Eindexamen Gymnasium Van de groep A III van de eindexamen kandidaten van het Gymnasium slaag den: de dames: W. M. Flim, M. E. Kleyn- geld, J. A. Schouten, allen te Leiden, A. M. de Jong te Zoeterwoude, A. N. de Nie te Oegstgeest, A. M. Uhlenbeck te Voor hout; de heren: P. S. A. Lefeber te Al phen a/d Rijn, A. M. L. Rebers te Voor schoten. Van de groep A II slaagden alsnog de heren E. Binsbergen te Leiden, J. Brou wer te Oegstgeest. De eindexamens zijn heden geëindigd. Van de 38 kandidaten zijn er 35 geslaagd en 3 afgewezen. Toelatingsexamen St.-Agneslyceum Voor het toelatingsexamen van het St.-Agneslyceum te Leiden zijn geslaagd: Anneke Alkemade, Noordwijk; Irene Baars, Noordwjjk; Margie Bal, Voor schoten; Patricia Batavier, Voorschoten; Miny Beekman, Leiden; Tineke Bis schop, Leiden; Hella Boot, Noordwijk; Regien Borgsteyn, Leiden; Marian Bou- ter, Leiden; Marianne Bridié, Oegst geest; Marian van Brussel, Leiden; Marijke Buis, Leiden; Anke Burgers, Wassenaar; Lisette Cuppen, Oegstgeest; Dolly van Eyken, Noordwijk; Antoinette de Gysel, Sassenheim;; Ans Gribnau, Oegstgeest; Boukje de Haas, Leiden; Mar ja Hendriksen, Oegstgeest; Karina Hermans, Katwijk; Trudy Heuzen, Lei den; Annelies van Hoorn, Leiden; Ankie de Hosson, Leiden; Tilly Huiberts, Oegstgeest; Lldy Kaizer, Leiden; Lle- deke van Kerkhoff, Oegstgeest; Tineke Compier, Leiden; Harmeke Kop, Leiden; Marijke Lagerberg. Leiden; Adri Lepe laar, Leiden; Judith Pieck, Oegstgeest; Thea Pieterse, Leiden: Andrée van de Poel. Leiderdorp; Gerda van der Poel, Zoeterwoude; Else Remijnse, Oegstgeest; Marian van Rhijn, Noordwijk; Hya- cintha Sala, Leiden; Greetje van Schaik, Leiden; Iet je Scheerder, Alphen aan den Rijn; Marijke Sommeling, Oegst geest; Marian Staats, Leiderdorp; Ma rion van der Stok, Leiden; Gemma Strijk. Leiden; Else Strik, Leiden; Loes van der Valk, Zoeterwoude; Ida Ver- hart, Katwijk; Toos Verhoogt, Leiden; Fieke Versluijs, Warmond; Antoinet Vis ser, Katwijk; Truus Warmenhoven, Leid- schendam; Maria van der Zalm, War mond; Ria Zwaan, Alphen aan den Rijn; Ineke Zwetsloot, Zoeterwoude; Annemie- ke Verbaken, Oegstgeest; Henny Belt, Zoeterwoude; Janice van den Hurk. Afgewezen: 21 kandidaten, herexa men 33. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doctoraal examen in de geneeskunde de dames N. Bunge (Ge leen) en C. J E. Melchior (Rotterdam) en de heren J. Bleeksma (Rotterdam), A. J. Drewes (Leiden), J. L. J. Galllard (Oegstgeest), P. Smit (Leiden), A. J. Welling (Wassenaar) en S. A. G. J. Witteveen (Lisse); artsexamen, eerste gedeelte, mej. C. J. Oostveen (Scheve- n in gen) en de heer H Burger (Utrecht) artsexamen-, tweede gedeelte, mevr. E. A M. Matricali-Van Lamoen (Leiden) en de beer M. R. Halie (Oegstgeest). Nederlands beleid in de E.E.G. De Nederlandse regering huldigt nog steeds het standpunt, dat zowel de ver wezenlijking van de gemeenschappelijke markt en de intensivering van de poli tieke samenwerking van de zes, d.w.z. Nederland, België, Luxemburg, Frank rijk, West-Duitsland en Italië, die daar voor noodzakelijk is, als de versterking van de algemene Europese eenheid en de totstandkoming van een bredere Europese economische integratie de hoekstenen van haar beleid moeten zijn. De regering verklaart dit in het me morie van antwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de eerste verslagen der regering omtrent de uitwerking en toepassing van het ver drag van de Europese Economische Ge meenschap, EEG. en dat van Euratom. De regering geeft voorts volmondig toe dat de Europese Economische Ge meenschap er niet alleen is voor af braak van douanetarieven en contin genten. De zes EEG-landen zullen hun gehele sociaal-economische politiek steeds meer op elkaar moeten afstem men, zodat er een gemeenschappelijke markt zal ontstaan die meer is dan al leen maar een douane-unie. VERZEKERING IN DE GEMEENSCHAPPELIJKE MARKT Verdrag van Rome is een realiteit (Van onze Haagse redactie) Tijdens de algemene vergadering van de Nederlandse Unie van Schadeverzeke raars, gisteren gehouden in het Palace- hotel te Scheveningen, heeft mr. B. F. Everts, voorzitter van de commissie voor buitenlandse aangelegenheden van de Unie, gesproken over „de verzekering in de gemeenschappelijke markt". Hij zeide o.m., dat het verdrag van Rome een realiteit is, ook voor de Nederlandse assuradeuren, georganiseerd in de Ne derlandse Unie van Schadeverzekeraars en in de Nederlandse Vereniging tot Bevordering van het Levensverzekerings wezen. De verzekering is nauw betrok ken bij de door het verdrag binnen im peratieve termijnen voorgeschreven, zeer vergaande, eventueel langs supra-natio- nale weg te realiseren, vrijheid van ves tiging en vrijheid van dienstverlening, aldus spreker. Wanneer dit voor een goed functione ren van de gemeenschappelijke markt nodig mocht zijn, moeten bepaalde wet gevingen in de „zes" landen worden ge coördineerd. GRAFISCHE ONTWERPERS WEIGERDEN AFFICHEPRIJZEN De grafische ontwerpers Karei Suy- ling en Otto Treumann hebben gister middag geweigerd de hun door de jury afficheprijzen 1959 van het Genootschap voor Reclame toegekende medailles in ontvangst te nemen. Zy baseerden deze weigering op het juryrapport, waarin wordt meegedeeld, dat de toekenning van de affichejaarprijzen by de huidige sa menstelling van de jury een onbevredi gende zaak blijft, omdat „herhaaldelijk blijkt, dat er een vrijwel onoverbrugbare kloof bestaat tussen de inzichten van de juryleden-ontwerpers cn die van de overigen". In verband daarmee heeft de jury het Genootschap voor Reclame in overweging gegeven met de toekenning van deze prijzen andere wegen in te slaan. De uitreiking van de affichejaarprijzen geschiedde gistermiddag tydens een lunchbyeenkomst van het Genootschap voor Reclame in het Apollo-paviljoen in Amsterdam door de voorzitter van het Genootschap. In groep culturele affiches werd het affiche van het Nederlands Danstheater (ontwerp Dick Bruna, foto Ed van der Elsken) bekroond. In de groep goederen en diensten verkopende affiches werden medailles toegekend voor de affiches „Zomerpostzegels" (ontwerp Karei Suy- ling) en „Economisch autorijden" (van de Shell, foto Gerrit Schilp jr., ontwerp Joop Wiggers). Het algemene peil van de voor deze groep ingezonden affiches (127 stuks) was er de ooi-zaak van dat slechts twee van de beschikbare drie prijzen werden toegekend. Tenslotte werd in de rubriek „overige affiches" het door Otto Treumann ontworpen af fiche „Internationaal Drukkers Con gres 1960" bekroond. Volgens het jury rapport was geen der juryleden met de uitslag content. Voor de prijsuitreiking hield Pierre Janssen, conservator van het Stedelijk Museum uit Schiedam, een geestige voordracht over „Visuele reclame". THAILANDS KONINGSPAAR ZAL ONS LAND BEZOEKEN De leider van de Nederlandse good- will-missie, die gisterochtend na een bezoek van een week aan Thailand op Schiphol terugkeerde, staatssecretaris dr. G. M. J. Veldkamp van Economische Zaken, heeft bij zijn aankomst meege deeld, dat vele autoriteiten uit Thai land naar aanleiding van het bezoek van de missie een reis naar ons land zullen maken. In oktober van dit jaar zullen de Ko ning en de Koningin van Thailand Ne derland bezoeken. Soekarno benoemde neg 22 parlementsleden President Soekarno heeft gisteren nog 22 leden van het nieuwe Indone sische parlement benoemd, zo meldt „Antara". Het parlement telt nu 283 leden. De 22 nieuwe leden omvatten 16 ver tegenwoordigers van verschillende gods dienstige groepen, drie afgevaardigden van jeugdgroeperingen, twee vrouwen en een vakbondslid. Het nieuwe parlement zal op 25 juni op plechtige wijze door president Soe karno worden geïnstalleerd. Jachthond verzorgt jonge ree Een jachthond, die een jonge ree bfl zich in het hok heeft en verzorgt is waarschijnlijk wel een uitzondering in zijn soort. By een tackel van de heer II Strijland in Driebergen heeft de natuurlijke jachtlust plaats gemaakt voor trouwe zorg voor een ree, die nog geen twee weken het levenslicht zag midden in een Driebergs park. Moeder ree had zich daar gewaagd om wat te gaan drinken daar de bos heken vrijwel geen water meer bevat ten. Intussen kwam het jong ter we reld. maar de moeder nam de wijk toen er mensen kwamen opdagen. Doorgaans is het beter zo'n dier te laten waar het is, maar in dit park kon de pasgeborene toch niet blijven. Daarom werd het iong naar de lieer Strijland gebracht. Diens beide jachthonden besnuffelden de nieuweling nieuwsgierig, maar de tackel begon het jong schoon te likken. Het tweetal bivakkeert nu steeds samen en de kleine ree groeit als kool. daar mevrouw Strijland het beestje vijf maal daags de fles geeft. Zodra de kleine Bambi zichzelf kan redden zal hij de vrijheid herkrijgen om de bossen in te gaan. die zich uitstrekken vlak achter het hok, waar hij nu tijdelijk verblijft. Europese New York Times van Amsterdam naar Parijs (Van onze Parijse correspondent) De Europese editie van de New York Times, die vanaf 1952 in Amsterdam wordt gedrukt, zal binnenkort terugke ren naar Parijs. Van 1949 tot 1952 werd de internationale uitgave van dit Ame rikaanse dagblad ook al in de Franse hoofdstad gedrukt. De directeur van dit machtigste kranten bedrijf ter wereld, Stutzberger. heeft gisteren bekendge maakt dat de laatste vorderingen der techniek het de New York Times nu mogelijk zullen maken dezelfde krant gelijktijdig in New York en Parijs uit te geven. Met vliegtuigen zullen de exemplaren daarna onmiddellijk naar alle Europese hoofdsteden worden vervoerd, waar het publiek dezelfde krant dan zal kunnen kopen op het. moment, dat hij ook in New York verschijnt. Wanneer de on derhandelingen met de Franse regering tijdig kunnen worden besloten, zal de Europese editie van de New York Times aanstaand najaar opnieuw in Parijs kunnen verschijnen. Prof. mr. dr. G. van den Bergh, die wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd de Gemeente Universiteit van Amsterdam gaat verlaten, zal zaterdag middag 2 juli as. zijn afscheidscollege houden. Na dit college zal de scheidende hoogleraar een huldeblijk worden aan geboden. Als een nieuwe attractie zijn op het terrein van de tentoonstelling Hemel en Aarde op de Floriade te Rotterdam de gondel, waarmee majoor Simmons in 1957 per bal lon tot 32 km. hoogte steeg, en het model van een door een aap be mande raket geplaatst. Proces in Parijs over journalistiek beroepsgeheim In Parijs stond gisteren de journalist Georges Arnaud terecht, die geweigerd had „iemand bij de politie aan te ge ven, die gezocht werd omdat hij tegen de staat gekomplotbeerd had". Arnaud werd gearresteerd nadat hij in „Paris-Presse" een versJag had ge publiceerd van een persconferentie, die volgens hem was gegeven door de ex- professor in de filosofie, Francis Je ar son. De professor zou de leiding hebben gehad van een groep Fransen, die voor de Algerijnse verzetsstrijders werkte. Op de zitting van gisteren werden brieven voorgelezen van de hoofdredac teur van ..France SoiT" en de hoofd redacteur van „l'Aurore", waarin met kracht het recht van de journalist om zijn inlichtingenbronnen geheim te houden werd verdedigd. De militaire rechtbank, waarvoor Ar naud terechtstond, kwam gisteravond al i tot een uitspraak. Arnaud werd tot twee jaar voorwaardelijk veroordeeld. De 42-jarige Arnaud is een bekend auteur. Hij schreef om. het boek ..Le salaire de la peur", dat verfilmd is. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 18 juni. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 10O kg: aardbeien 88-160. aardappelen 27 —31. andyyle 11-18. doperwten 50-80, peu len 75-130, snijbonen 105-145, stambonen 165-205, tuinbonen 23-27, kroten 32-41, spitskool 5-9, postelein 7-16, rabarber 7- 12. spinazie 33-45, tomaten A, B. C, CC 60-100. waspeen 35-50, per 100 stuks: per ziken 17-30. bloemkool A. B 10-28. sla A en B 3.tot 6.70. per 100 bos: bospeen 19-45. kroten 10-15. peterselie 6 90-7.00 selderie 500-820. BOSKOOP, 17 juni. „De Boskoopsche Veiling". Newyorker 200-170, Spartan 170-150. Duisburg 220-140, Better Times 180-160. Gemengd 71-70. Butterfly 240- 140. Pechtold 150-120, Roselandia 100-80, White Butterfly 300-340, Hadley 240-180, Vterlanden 280-200, Ixla 34-19, Campanu la wit 44-38. idem lila 44-58, Alstroemeria 90-91. Goudbon te ligustrum 60-57, Lathy rus lila 17. rood 20. zalm 13. blauw 18. wit 15-20. Nvmph 370-270-140. Else Poulsen 120-90. Sweetheart 120-80. Juweeltje 110- 80. White Sweetheart 100-70. Moulin Rou ge 180-110. Wolfsglorie 120-110. Fire King 170-150. Chrysanthemum wit 75-70, Jas mijn 90-48, Deutzia Crenata 18-27, Pioe nen: Sarah Bernard 16-12, Maria Lemolne 13-12, Reine Hortense 10-9, Albert Crousse 12-7, Zinnia 58-60. Clematis Durandl 170- 130, Erigaron 22-16, Anemonen 18-16, Dui zendschoon 24-23. KATWIJK AAN DEN RIJN. 17 Juni. Groenteveiling: sla Al (per 100 st.) 3.10- 6.80. sla A2 (per 100 st.) 3.tot 3.50. was peen Al (per kist) 4,tot 4.50, waspeen A2 (per kist) 3.80-5 60, bloemkool Al (per 100 st.). 17.tot 46.bloemkool A2 (pè 100 stuks) 10.tot 26.bloemkool BI (per 100 st.) 10.peterselie (per 100 bos) 6,tot 6.10, krulpeterselie (per 100 bos) 8.tot 13,selderie (per 100 bos) 4, tot 10,bospeen 1 (per 100 bos) 29.tot 32,bospeen 2 (per 100 bos) 20,tot 27.uien 21,tot 25,aardbeien (per doosje a 250 gr.) 29.tot 37.tuln- 10.tot 16.bonekruid (per 100 bos) bonen 24,tot 25.kroten (per 100 bos) 1.tot 2,rabarber 14,tot 14.10, sla- uten 3.tot 4.spinazie 6,tot 9, sjalotten 17,tot 19. Aanvoeren: bospeen 4100 bos; kroten 1900 bos; sla 49.000 stuks, waspeen 2200 kg. waarvan 200 kg voor export werd ver kocht. RIJNSBURG. 18 Juni. Bloemenveiling Flora. Gladiolen: Abu Hassan 11,tot 12.Plerson 8.tot 11,Gold Dust 12.tot 13.Friendship 13.tot 14, Happv End 12,Colvillel wit 3,tot 3.60, Charme 10.tot 11.Spit&fire 720-800. Nymph 120,tot 22.Amanda 14.tot 16,Alstroemeria 1 10.tot 12,Vio lieren 1 8,tot 10.Scabiosa 240-300, Zinnia's 230-320, Esther Read 280-370, Wlrral Supreme 650-720. Tuinanjers 150- 190, Ranonkels geel 150-160. Korenbloemen 120-160, Delphinium 10,tot 12.An jers: Sim roze wit en Red sim 700900, Golden Harvest 12,— tot 13,—. Elisabeth 600-700. alles per 100. Segetum 45-50. Duizendschoon 14-21. Goudsbloemen 25-38, Orion 30-25. Anthemus 45-53 per bos. Le lie Regale 70-80, Lelie wit 12-14 per kelk. RIJNSBURG. 17 Juni. Groenteveiling: sla 300-610, per 100 krop. bloemkool 10, tot 30.per 100 stuks, radijs 450-790. bo nekruid 200-260. peterselie 390-910. bos peen 23,— tot 25— per 100 bos, uien 200 —23.00, andijvie 900, tuinbonen 25,— per 100 kg. TER-AAR. 17 Juni. Groenteveiling: kassnljbonen 1.05-1.25. Idem B 85-1.00., id. stek 54-90. peulen 52-1.08. idem B 25-49, doppers 40-53, capdoppers 44-59. blauw schokkers 75, krombekdoppers 53, witte kapucijners 58. stokprinsessebonen 1.60. stamprinsessebonen 1.70-2.00, tuinbonen 19-23, tomaten A 84-98. idem B 72-99, ld. C 60-89, idem CC 45-50. idem afw. 36, waspeen 10.-18, idem B 7, nieuwe aard appelen 20-30, idem kriel 11-20, aardap- Eelen 3-6, andijvie 7-17, rabarber 8. bone- ruid 11, augurken 29-38, kroten 13-32, slalotten 10, spinazie 14, alles per kg.. 6la 3tot 6.50. per 100 stuks, bloemkool A 22-40. idem B 15-23, Idem C 10-14. kom kommers 9-24, alles per stuk. bospeen 12- 17. boskroten 5-12. selderie 3-8 alles per bos. aardbeien 15-31 per doosje, bloemen 15 per bos. en zoekt U een vaste werkkring in prettige sfeer met mooie werkobjecten, waarin U uw vakmanschap kunt uit leven, solliciteert U dan eens bij ELEKTROTECHNISCH INSTALLATIE BUREAU LEIDEN APELDOORN Uw sollicitaties gaarne te richten mondeling of schrif telijk aan ons kantoor Uiterstegracht lb te Leiden. De BESTE verkoper(ster) voor Uw zaak: regelmatig een advertentie in het De meest gelezen krant in Leiden en Omstreken en Op de afdeling pijpleidingen van onze on derneming zijn in verband met uitbreiding van activiteiten enige vacatures ontstaan voor constructeurs en tekenaar-constructeurs. De werkzaamheden bestaan voornamelijk uit het ontwerpen, berekenen en tekenen van pijpleidingen in gebruik bij de petroleum en chemische industrie. H.T.S.-niveau of gelijkwaardige opleiding is gewenst, doch niet noodzakelijk. Geboden wordt o.a. 5-daagse werkweek, een interessante werkkring, opname m pensioen fonds, goede sociale voorzieningen. Sollicitanten wordt verzocht hun eigenhandig Seschreven sollicitatiebrieven te richten aan e afdelina Personeelszokpn vnn LUMMUS NËDfcrfLAND N V. Ingenieursbureau voor de Petroleum- en Chemische Industrie, Scheveningseweg 56, 's-Gravenhage. I I iiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Bloemenmagazijn BUURMAN zoekt voor een van zijn medewerkers (2 kamers en. keukentje). Aanbiedingen gaarne aan Breestraat 3, telefoon 20727 AVERY NEDERLAND N.V. (subsidiary of AVERY ADHESIVE PRODUCTS Inc. USA. vraagt voor spoedige indiensttreding leeftijd: 20—30 jaar. Verlangd wordt: voor A - h.b.s.-opleiding of gelijkwaardig - goede kennis der moderne talen - bij voorkeur enige ervaring op inkoopgebied. voor B - h.b.s. of m.u.l.o.-opleiding; - m.b.a. of praktijkdipl. boekhouden; - kennis der Engelse taal. Geboden wordt: - interessante werkkring - regeling voor vrije zaterdag. Schriftelijke sollicitaties te richten aan ons kantoor TREKVLIETWEG 9 - LEIDEN organiseert enkele VOORLICHTINGSAVONDEN voor eind examen-kandidaten van uJ.o.-scholen en voor de ouders van deze kandidaten met het doel jongeren van voorlichting te dienen bij het kiezen van een administratief beroep. Datum: twee donderdagavonden in ALPHEN AAN DEN RIJN, nJ. 23 en 30 juni 1960. Plaats: Kantine SAMSOM, Wilhelminalaan tegen over Burgemeester Visserpark. Aanvang: 8 uur namiddag. VELEN konden wij een schriftelijke uitnodiging zenden. Voor zover ons dit niet mogelijk was, willen wij overige belangstellenden, examenkandidaten en ouders, eveneens uit nodigen één van deze avonden bij te wonen. U bent HARTELIJK welkom. Nog slechts enkele in aanbouw zynde aan de IRENELAAN te LEIDERDORP. Solide bouw. Koopsom bilUjk. Te bevragen: BOUWBEDRIJF W. MOL, Hoofdstraat 38B - Leiderdorp - Telef. 23481 WIJ VRAGEN voor de administratie. Representatieve verschijning; u.l.o.-opleiding en enige kantoorervaring gewenst. Goed salaris en sociale voorwaarden. KREYMBORG. Leiden. B.z.a. voor het westen des lands een (EMPLOYE) voor werkzaamheden op kantoor, bedrijf, enz. Middelbare opleiding (diploma's). Economisch geschoold. Brede algemene ontwikk. Ruime ervaring, verantwoordelijkheidsbesef en uitstekende referenties. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 49947. TE KOOP AANGEBODEN prachtige Riant uitzicht, c.v. kolen. Koopsom: f21.000 k.k. Vaste lasten per jaar circa f 55. Inlichtingen: Firma D. Kok Co., makelaars Bijkantoor Den Haag, Laan van Meerdervoort 23, tel. 333174

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4