Westduitse voetbaïtoto moest liet afleggen tegen de populaire Lotto Laatste Berichten Elke week meestal vier of vijf keer een eerste prijs van een half miljoen mark VRIJDAG 17 JUNI 1960 (Van onze correspondent in Bonn) Het Duitse lottospel is in ons land geen onbekende, dat blijkt uit de opzet van de lolot! Over de grens komen iedere week duizenden „Lottoscheine" naar ons land, waar in fabrieken, door huismoeders en grensgangers te Nijmegen, Venlo, Enschede en waar-al-niet fiks wordt gegokt, in de hoop op de enorme prijzen, die in de Duitse Lotto iedere week weer vallen. Elke week meestal vier of vijf keer een eerste prijs van 500.000 mark (f. 450.000), tientallen keren een tweede prijs variërend van 20.000 tot soms 200.000 mark, vele keren een derde prijs van soms 5000 mark, talloze naaien een vierde prijs van een mark of 80 en tienduizenden keren een slotprijsje van een paar mark. Van „gokdrift" is geen sprake Kortgeleden Is het voor d< rt. Niemand was winnaars een beetje „mis" gegaan, erin geslaagd in een rijtje van 49 ge tallen de zes aan te wijzen, die door 'n weeskind onder controle van een nota ris worden getrokken. Daardoor kwa men degenen aan bod. die er vijf goed hadden getipt en ook nog het zevende zogenaamde Zusatzzahl goed hadden. Dat Zusatzzahl heeft men als zevende getal genomen om de geluksfactor wat groter te maken. Tientallen mensen in de Bondsrepubliek bleken vijf plus Zu satzzahl goed te hebben en kregen ieder 319.869,05 mark. Zij die vijf getallen goed hadden, kregen ieder 9995,90 mark, die vier getallen juist had en kregen elk 103,85 mark en die er drie goed hadden elk 4,25 mark. Het totaal aantal win naars beliep vele tienduizenden lotto spelers. Het was dus een slechte week. De ma ximumprijzen van 500.000 mark, die elke week weer elk van de zes winnaars in de sohoot plegen te vallen, waren er dit maal bij hoge uitzondering niet bij. Het Westduitse Lottospel verheugt zich in een enorme belangstelling. De minimum inzet is één mark (plus. voor leder formulier 10 pfennig) dat is twee ingevulde rijtjes. Er is geen maximum- inzet: men kan dus zoveel lottoformu lieren van ieder zes rijtjes invullen als men wil. Daarentegen zijn de hoofdprij zen wel beperkt. Tot voor enige jaren was deze prijs ongelimiteerd en is het gebeurd dat een zes-goed-tipper met een miljoen en meer mark naar huis ging. Door de maximumwinst op een half miljoen te stellen, kunnen thans meer winnaars elk dit volle bedrag win nen. Overigens, een Bremer echtpaar heeft enkele jaren geleden, door elk dezelfde getallen aan te kruisen, tooh samen een miljoen mark gewonnen...!! De kans om dat halve miljoen te win nen is uiterst gering: 1 op 13.8 mil doordat vele huisvrouwen, renteniers en anderen, die van voetbal geen idee heb ben. de Toto vaarwel zeiden en de Lotto omhelsden. Wie thans in Duitsland nog in de Toto speelt, doet dat omdat hij zijn hart aan voetbal heeft verpand... Daarbij is het Totospel niet variabel ge noeg: waar de Lotto iedere week enige malen 500.000 mark vast als eerste prij zen en daarnaast een reeks kleinere prijzen biedt, geeft de Toto een inge wikkeld systeem, waarbij de helft van de omzet óver 14 winnaarsgroepen wordt verdeeld. Niet voor niets in de Toto dan ook een fusie met de Lotto aangegaan... De vraag is dus, wanneer Rolot in ons land algemeen ingang za] vinden, hoe de rol van onze voetbaltoto zal worden. Men kan bij voorbaat al zeggen, dat dan de Toto-omzet achteruit zal gaan. voor opgezet dat Rolot. hoge prijzen geeft en een variatie van kleinere prijzen toelaat. Voor de Toto blijft dan niets anders over dan haar systeem te verrijken, op dat de voetballiefhebber er plezier in houdt. In Duitsland hebben de Toto leiders dat niet gedaan. En daarom ging de Toto-omzet met reuzensprongen achteruit. Daarnaast zou men de Rolot-Ieiders het Duitse voorbeeld voor ogen willen houden, waar het de bekendmaking van de winnaars betreft: de winnaars van de Lottoprijzen worden namelijk niet ge publiceerd! Omdat men weet, dat der gelijke gelukkige mensen dan over stroomd plegen te worden met bedel brieven en wat dies meer zij... MOORDENAAR VAN BLONDE MARIE KRIJGT 6 JAAR M.A. (Van onze Haagse redactie) De moordenaar van Blonde Marie, destijds te Den Haag om het leven ge bracht, is vandaag door het Haagse Gerechtshof veroordeeld tot een gevan genisstraf van zes jaar met aftrek en ter beschikkingstelling van de regering. Hij werd schuldig verklaard aan doodslag en diefstal. liet Hof bevestigde met deze uitspraak het vonnis van de Haagse Rechtbank in deze zaak. De procureur- generaal bij het Gerechtshof had 8 jaar gevangenisstraf en ter beschikkingstel ling geëist. EINDE CIRCUS BOLTINI Financiële moeilijkheden (Speciale berichtgeving) Circus Boltinl heeft gehouden te be staan. Dit besluit werd gisteravond door V.V.M. beproeft het pelagisch treilnet Nederlandse primeur (Van onze Haagse redactie) De Verre Visserij Maatschappij in Scheveningen zal als eerste Nederlandse rederij gaan experimenteren met het pelagische treilnet. een net, dat op iedere gewenste diepte in zee kan wor den uitgezet. Het pelagische net is door nettenmakers van de VVM gecon strueerd. De treiler SCH 7, die voor de VVM in aanbouw is, op de scheepswerf van Boot in Lelden, zal voor het ge bruik van dit net van een speciale lier worden voorzien. Ook de nieuwe treiler „Jaap", SCH 60, zal met het nieuwe net worden uitgerust. De nettenmakers van de VVM hebben grote verwachtingen van hun pelagische treil. Het net zal voorlopig worden gebruikt dl hier Tohnnv Auulrmin Shin voor de visserij °P de Noordzee. Een van de heer Johnnv Akkerman, (Boltini) in dp grootste voordelen is, dat men nu Oonnchcm in wanhoop genomen naar b(jïs kan trachten om de zeer hoog aanleiding van grote financiële moeilijk. j zwemmende haring onder de Engelse heden in het bedrijf. Woensdagavond waj met foet treilnet te vangen. Een ge was het al tot handgemeen gekomen siaagde toepassing van het pelagische tussen enkele artiesten cn de directie. De vechtpartij ontstond over de ach terstallige gages. Op 10 april haalde de heer Akkerman een groep Oostduitsers met hun gehele toen! Desondank, speelt men, ronden'™1»? over de grens en beloofde hun passie overigens, meer uit gewoonte en een gage van f 225 per dag. Op dit ge in de hoop ook eens een klein prijsje - ^e'_sch»P dreef vrijwel het gehele clr- een paar tientjes, misschien een paar duizend mark ln de wacht te slepen. Van enigerlei ware gokdrift, waarbij het huishoudgeld wordt verslingerd, Is geen sprake. Omzet twintig miljoen In het Duitse „Lottoblock" zijn se dert vijf jaren alle staatslottomaat- schappijen van de elf Westduitse deel staten geconcentreerd. Zij hebben daar bij 'n fusie aangegaan met de voetbal toto, die de laatste jaren een zielig be staan voert. Terwijl in de Toto per week niet meer dan 2,5 miljoen mark wordt omgezet, bereikt de Lotto-omzet iedere week een bedrag van 20 of meer miljoen mark! Voor de Westduitse deelstaten is de Lotto daarmee een welkome bron van inkomsten geworden. Zowel van Toto als van Lotto vloeit 16 2/3 pet. als loterijbelasting in de staatskas der deelstaten: 3 tot 4 pet is bestemd voor administratieve kosten; 9 pet gaat naar de bureauhouders, bij wie men een Lottoformulier kan krijgen. Vijftig pro cent van de omzet wordt aan de win naars uitgekeerd: op ieder van de vier winnaarsklassen 25 pet hiervan. Wat er overblijft gaat naar de staat en naar de sport en de cultuur! Uit de Toto- en Lottopot worden ieder jaar in de Bonds republiek vele miljoenen uitgekeerd voor de bouw en aanleg van sportvelden en sportscholen, van gymnastieklokalen maar ook voor culturele doeleinden. Desondanks blijft er bijvoorbeeld in Beieren voor de staat per jaar nog 40 tot 50 miljoen pure winst over... Gevoelige klap Het is buiten kijf. dat de voetbaltoto door de Lotto een gevoelige klap heeft gekregen, hoewel de kans om in de voetbaltoto wat te winnen groter is dan in de Lotto! Men kan het zo zeggen: wie in de Lotto een half miljoen wil winnen, moet in staat zijn geblinddoekt uit een berg van 14 miljoen witte rijst korrels twéé rode korreltjes te halen. Wie in de Toto de hoofdprijs wil win nen moet geblinddoekt uit een berg van 560 000 witte korreltjes twee rode halen. Maar de Toto is desondanks ,,arm" geworden en wel in de eerste plaats MARKTBERICHTEN LEIDEN. 17 Juni. Veemarkt. Aange voerd 12 stieren. 65 melkkoeien, 350 vette koeien. 39 varekoelen. 10 pinken, 101 vette kalveren. 145 nuchtere kalveren, 365 vette schapen, 1050 Texelse lammeren. 1048 zuig- en weidelammeren. 32 varkens (zeu gen). 290 schrammen, 591 biggen, 1 paard o gelten. In totaal 4105 stuks. Notering melkkoeien f 800 tot 1050, vet te koelen schoon gew. f 2.70-3.20, vare koelen f 500 tot 925. vette kalveren levend gew. f 1.80-2.55. nuchtere kalveren levend gewicht per kg f 1.20 tot 1.55. nuchtere kalveren levend gew. per stuk f 35 tot f 65 vette schapen f75 tot 100, Texelse lam meren f 40 tot f 62. zulglammeren f 65 tot f 82. weidelammeren f 40 tot f 55 tot f 60. drachtige zeugen f 225 tot f 300. schram men f 65 tot f 86, en biggen f 36 tot f 40 tot f45.—. De handel voor melkkoeien willig, vette koelen matig, vare koelen rustig, vette kalveren redelijk, nuchtere kalveren luie- Tlg. vette schapen en zulglammeren goed. Texelse en weidelammeren matig, zeugen, schrammen en biggen kalm. LEIDEN. 17 lunl. Aangevoerd 22 par tijen Goudse kaas. en 3 partijen Leidse kaas. Notering: Goudse extra kwaliteit tot f 2.08, Goudse eerste kwaliteit f 1.85 tot f 1.95, Goudse tweede kwaliteit f 1.80- L84. en Leidse eerste kwaliteit tot f 1.92. Handel was kalm. ;reilnet kan een grote verandering in de visserijmethoden van de haringvissers veroorzaken. De Urker vissers boeken reeds jaren- I lang uitstekende resultaten met de ha- ringvisserij op de Sandettio- en Ruytin- genbank in het Kanaalgebied met behulp van het door de Deen Larsen uit Skagen A [uitgevonden „atoomnet", een pelagisch cus. Het handgemeen ontstond omdat net dat echter tussen twee schepen in de niet-uitbetaalde gages van deze groep moet worden voortgesleept. Het vervaar- en enkele andere artiesten waren opge- digen van een pelagisch treilnet, die lopen tot f. 6000. Volgens de opgave van 1 door een vaartuig kan worden voortge- de lieer Akkerman bedraagt de totale sleept, is wellicht de moeilijkste op- schuld na een toernee van ongeveer I dracht waarvoor de nettenmakers ooit twee maanden, circa f. 50.000. Vele j zijn gesteld. Het grootste probleem levert dieren kregen dagenlang geen voedsel, j namelijk het goed openhouden van het Van gemeentewege werd aan deze toe- net op, terwijl het achter een treiler in stand een einde gemaakt. het zeewater zweeft. Voor de laatste maal werd dus gister- Duitse nettenmakers hebben dit pro avond het circus ingepakt. Directeur j bleem onlangs opgelost door de vervaar- Boltini zag zich genoodzaakt (nu ge- diging van een zeer gecompliceerd net, degradeerd tot terreinknecht), handje mee te helpen. Katapulfproeven cp Braziliaans vliegdekschip Nu de verbouwing van het Braziliaanse vliegdekschip „Minas Gerais", by Verol- me in de Botlek, ten einde loopt, is gis teren begonnen met een serie van 200 katapultproeven. Daarbij worden 4% tot 20 ton wegende tanks op vliegtuigwielen weggeschoten. Ze komen in het water van de Botlek terecht en worden er door sleepboten weer uitgehaald. De nautische kwaliteiten van het vlieg dekschip worden eind juli beproefd. In september zal dan waarschijnlijk reeds de overdracht aan de Braziliaanse Ma rine plaatsvinden. De toekomstige be manning 750 Brazilianen is reeds aan boord. Alleen de vliegers arriveren over enkele maanden. Op de „Minas Ge rais" zullen straaljagers worden gesta tioneerd. De verbouwing heeft ongeveer twee jaar geduurd. Zoals bekend Is deze enigs zins vertraagd doordat er brand aan boord is geweest. dat met een speciaal geconstrueerd en op de bovenpees bevestigd echolood is uit gerust. Met behulp van dit echolood kan de schipper op de brug constateren, of het net zich onder water inderdaad zo gedraagt als noodzakelijk is voor het vangen van vis. De experimentele rei zen van de Duitsers zijn met succes be kroond. Ook Duitse haringloggers expe rimenteren thans reeds met succes met dit net. Buitenlandse ministers vertrokken De zes ministers van Buitenlandse Za ken. die met hun Nederlandse ambtge noot, mr. J. M. A. H. Luns, hebben deel genomen aan de bijeenkomst van de mi nlsterraad van de WEU, zyn vanochtend uit ons land vertrokken. De Brit Lloyd vertrok met een vliegtuig van de Britse regering van Ypenburg, de Fransman Couve de Murville en de Italiaan Segni gingen met lijnvliegtuigen van Schip hol, de Duitser Von Brentano en de Lu xemburger Schaus aanvaardden de te rugreis per auto en de Belg Wigny ging per trein naar Brussel terug. Aanslag op Japans parlementslid Een invloedrijk lid van de Japanse socialistische oppositiepartij, Jotaro Ka- wakami, is vandaag door een lid van een rechtse partij met een dolk gestoken. HIJ is onmiddellijk naar het ziekenhuis gebracht. Volgens een medische verkla ring zal de wond binnen enkele weken genezen zijn. De aanslag werd in het Rijksdaggebouw gepleegd, waar Kawa- kami petities in ontvangst nam. De twintigjarige dader is gearresteerd. Hij heeft ook in april een aanslag gepleegd toen hij amoniak wierp naar Inejiro Asanoema tijdens een betoging. Hij werd destijds echter vrijgelaten daar Asanoe ma niet was getroffen. Na de aanslag zijn premier Kisji en de vooorzltter van de socialistische par tij, Inejiro Asanoema, bijeen geweest. Terwijl Kisji en Asanoema vergader den, schreeuwde de menigte van onge veer 15.000 studenten buiten het Rijks- daggebouw: „Kisji zal sterven, maar de vrijheid nooit" en „moordenaar, schaam je". De Japanse minister van Buitenlandse Zaken Foedjijama heeft bekendgemaakt, dat het Japans-Amerikaanse veilig heidsverdrag waarschijnlijk morgen voor middernacht bekrachtigd en voor het einde van de maand van kracht zal zijn. Aanvullende wetsontwerpen, in het bij zonder die welke verband houden met de kosten die met de uitvoering van de wet gemoeid zijn, zouden aan de senaat, met of zonder socialisten, ter bekrachti ging worden voorgelegd. Beschieting Quemoy aangekondigd Communistisch-China heeft de bevol king van Formosa en de nationalistisch- Chinese eilanden voor de kust gewaar schuwd, dat het daags voor de aankomst van Eisenhower op Formosa (17 juni) en op de dag van zijn vertrek <19 juni) het gebied van Quemoy zal beschieten. Volgens een officiële verklaring geldt het hier uitsluitend een demonstratie tegen „het Amerikaanse imperialisme". De bevolking van nationalistisch-China wordt aangeraden zich tijdens de be schieting in een veilige schuilplaats op te houden. Ook aan de schepen is de raad gege ven, zich op de twee beschietingsdagen niet in de buurt van de te beschieten gebieden te wagen. De verklaring is uitgegeven door het commando van het front in Foekien. Douane hield proviand voor onze militairen tegen De Nederlandse militairen, die de af gelopen week hebben deelgenomen aan de bedevaart naar Lourdes, hebben Frans voedsel moeten eten omdat hun eigen proviand aan de Belgisch-Franse grens door de douane niet is doorge laten. Op de reis hadden zij proviand in blik bij zich. Om redenen welke de militaire autoriteiten op het ogenblik nog niet be kend zijn, werden de blikken voedsel aan de Belgisch-Franse grens niet doorge laten. De intendance van het Franse leger kwam te hulp en verstrekte de Ne derlandse militairen levensmiddelen uit Franse voorraden, zodat het „grensge schil" voor hen geen consequenties had. De Nederlandse levensmiddelen liggen thans nog aan de Belgisch-Franse grens. Het is de bedoelling, dat zij naar Ne derland zullen worden teruggebracht. VERHOGING KIJKGELD In Staatsblad nr. 228 is gepubliceerd een K.b. waarin de reeds aangekondig de - per 1 juli a.s. ingaande - verhoging van het kijkgeld van f. 15 tot f. 18 per halfjaar is vastgesteld. Tegelijk met dé verhoging van het ta rief is voorzien in de mogelijkheid van vrijstelling in een beperkt aantal geval len. Op verzoek komen voor vrijstelling in aanmerking: instellingen van welda digheid, ernstige militaire oorlogs-inva- liden, verzetsinvaliden, zeelieden-oor logsslachtoffers en invaliden en chro- nisch-zieken, die een inkomen genieten dat beneden een nog nader vast te stel len grens ligt. In afwachting van de beslissing op een ingediend verzoek om vrijstelling moet het kijkgeld op de normale wijze worden voldaan. Het kijkgeld betaald over het tydvak, waarvoor vrijstelling is ver leend, wordt op verzoek door de dienst luister- en kijkgelden terugbetaald. Bij'Je werf van Veroime wordt momenteel een Braziliaans vlieg dekschip verbouwd. Men is zover gevorderd, dat proeven genomen worden met de katapult-installatie. Daarbij worden tanks van 20 ton op wielen gebruikt, welke kunnen drijven. Een van de speciaal voor dit doel vervaardigde tanks wordt van het vliegdek weggeschoten. VOORSCHOTEN School met de Bijbel In de School met de Bijbel aan de Wijngaardenlaan werd de jaarlijkse le denvergadering gehouden onder leiding van de heer C. van Gent. Het jaarver slag gaf aan, dat het aantal leerlingen van de school niet noemenswaard was teruggelopen. Intern kon een reorgani satie toegepast worden door het gereed komen van 2 nieuwe lokalen. De leer middelenkamer werd veranderd in een kamer voor schoolarts en -tandarts. Het personeel van de school kan bovendien van deze ruimte gebruik maken. Een nieuwe leermiddelenruimte werd op zol der geschapen. Hoewel er het afgelopen jaar nogal wat ziekten onder het personeel heerste kon het onderwijs door de hulp van een tijdelijke leerkracht normaal doorgang vinden. De financiële positie van de school is gezond. De voorzitter, de heer Van Gent, bracht de administrateur, de heer P. Bogaards, dank voor zijn nauwgezette werk Het aantal bestuursleden werd terug gebracht van 9 op 7. Tot nieuw be stuurslid werd gekozen de heer M. Pruis. Van de drie aftredende bestuurs leden was alleen de heer G. Los, die 21 jaar zitting had, aanwezig. De heer Los had zich niet herkiesbaar gesteld. WASSENAAR Het Wassenaarse Anjerdag-comité organiseert de volgende week de jaar lijkse huis-aan-huis-inzamcling ten bate van het Anjerfonds. Er zullen om. fo tokaarten van het Koninklijk gezin te koop worden aangeboden. De traditio nele verkoop van anjers vindt plaats op 29 juni a.s. Tien christelijke gymnastiekver enigingen uit Den Haag en omgeving zullen morgenmiddag in Wassenaar de jaarlijkse kringmars van het Koninklijk Ned Chr. Gymnastiekverbond houden. Acht van deze verenigingen beschikken over een eigen drumband. De korpsen maken met tussenpozen van 5 minuten een mars door het dorp en starten aan de Heerenweg. Onderweg worden de prestaties van de verenigingen en van de drumbands beoordeeld door een twee tal jury's. Gistermiddag heeft de heer W. F. M. Dellaert, directeur van de lucht haven Schiphol, voor de laatste maal de voorzittershamer gehan teerd in de vergadering van ver tegenwoordigers van alle maat schappijen, die Schiphol aandoen. Aan het slot van de vergadering werd hem een zilveren sigarendoos met inscriptie aangeboden. BEURSOVERZICHT Hoogovens willig AMSTERDAM, 17 juni Grote belangstelling trok vanmiddag de Hoogovenhoek op een bericht, dat het Hoogovenbedrijf met de Nederlandse Kabel en Staatsmijnen een plan in stu die hebben voor de vestiging van een zeer modern hoogovenbedrijf met neven- bedrijven in Nederland. Dit bericht werd als zeer gunstig voor het Hoogoven concern opgevat en lokte kopers in de markt. Naast de belangstelling, die reeds van Amerikaanse zijde voor de Hoog ovenstukken viel waar te nemen, kwam vandaag ook nog de lokale speculatieve vraag. Hierdoor werd de stemming voor de stukken „willig" want de koers steeg van 777 bij de opening tot 792 geduren de de verdere beursduur, om de markt te verlaten op circa 790. Aandelen Ne derlandse Kabel werden in de lokale sector 25 punten hoger bieden op 575 geadviseerd. De slotkoers van Hoogovens van gisteren was 748%. Philips liep op van 1178 tot 1181, tegen gisteren als slot- prijs 1168Unilevers verbeterden circa 8 punten op 978. Kon. Olies moesten wederom met een prijsverlies genoegen nemen en dit bedroeg op f. 140.60 circa f. 1.—. Aku's ontmoetten opnieuw be langstelling voor Westduitse rekening, waardoor de koers opliep van 541 tot De hoofdagenten van de Wasse naars e politie, J. A. M. Rietveld, J. J. F. Salverda en P. van Rijsdam en de agent van politie G. H. J. van Deursen zijn geslaagd voor het brigadiersdi ploma. 548. tegen gisteren als slotprijs 532. Deze gunstige tendentie voor de rayonaande len houdt verband met het feit, dat aandelen Ver. Glanzstoff in West-Duits- land in een tijd van vijf beursdagen steeg van 860 tot 950. Zoals bekend heeft het Aku-concem in de Ver. Glanzstoff grote belangen. De vaste tendentie in West-Duitsland van de laatste dagen komt duidelijk in de koersstijgingen naar voren. Deze bedroegen per dag 20 tot 150 punten. In verhouding tot West-Duits land zijn de Nederlandse aandelen nog steeds goedkoop, aldus de beurs. Van daar de aanhoudende Westduitse koop lust op het Damrak. Scheepvaarten prijshoudend. In de cultuursector gaf Dell een herstel te zien. Het fonds steeg van f. 187 tot f. 190, tegen gisteren f. 184 als slotprijs. Amsterdam Rubber twee punten hoger op 117%, terwijl ook HVA's Iets hoger noteerden. Staatsfondsen beter bij ge ringe omzetten. Aandelen Van Vlissingen Katoen werden op 610 tot 625 geadviseerd (600) op de a.s. claim-emissie. Ditzelfde geldt voor aandelen Sikkens b\j een advies prijs op 700 (690). WISSELKOERSEN Amsterdam, 17 juni. Londen 10.5610.56%, New York 3.767/8—3.77%, Montreal 3.83A—3.83A. Parijs 76.92%—76.97%, Brussel 7.55% —7.56%, Frankfort 90.45%—90.50%, Stockholm 73.02%—73.07%, ZUrich 87.38%—87.43%, Milaan 60.72%—60.77% Kopenhagen 54.62%54.67%, Oslo 52.78 —52.83, Wenen 14.52%—14.53%, Lissa bon 13.16—13.17%. Beurs van Amsterdam Vrijdag 17 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 100% 100% Ned. '59 4% 100 A 100% Ned. '59 4% 98 A 98%GB Ned. '60II 4% 100 A 100%GB Ned. '53 3% 9393HGB Grootboek obl. 3% 78GB Ned "47 3% (3) 921| 93AGB Ned '51 3% 95% 95% Ned '53 (3%) 93% 93% Ned '56 3% 93% 93% Ned '48 3% 86% 86% Ned '54 3% 86% 86% Ned '55 I 3% 88% 99% Ned. '55 II 3V4 91 91 Ned. '37 3 90% 89A Dollarlng '47 3 92% Investeringscert 3.. 96j| 96% Ned. 62-64 3 98A 98GL Indië '37 A 3 93A Grootboek '46 3 89A Ned W.B 6% 109% 109A ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 34% 34% Nat. Handelsbank 165 174 Ned. HandelmJj 269% 271% Amst. Rubber 115%GL 118 H.VA163% 164% Senembah 558 560 A.K.U532 549% Berkel's Patent (v.) 308GB 321GB Calve Delft cert 930 928 Deli Mij en (Ver.) 183.50 190GL Kon Pap v Gelder 310'L-GB 315GB Hoogovens eert 748% 791% MUller ert Co NB 423 425 Ned Kabelfabr 550GB 610 Philips 1168% 1176 %GB Philips pref 304% 304 Unilever 970 967 Wilton Feyenoord 208 208 Biliton 2de r 368 376 üordtse Olie gew 680 674% Kon Olie (f 20 143 50 142 idem (50 a f20—) 141.50 140.30 Holl Amer itfn 138% 137% Java China Paket 145% 145 K-L.M 106 106 Kon Ned Stmv Mij 182% 182%GB Kon Paket Mi) 139 136 Stoomvaart My Ned 169% 168% Nievelt Goudr eert 147% 146GB v Ommeren eert 271% 274% Kon Rott Lloyd 150 148 Ned Scheepv Unie 147 146 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A dam '47 (3%) 3 93% 93% idem '48 (3%) 93% 93% R'dam '52-1 (4%) 97% 97% ld. ld. *37 I-n (3%) 93% Z.-Holland '56 (4%) 97% Bankwezen Bank N. G. *58 (5%) 103f| 104 id. N.WB '52 (4%) 97 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94% 94% Premieleningen A'dam "53 3 100B 101 A'dam '51 12% 83% 83% A'dam '56 I 2%78% 79 A'dam '56 II 2% 93% 94 A'dam '56 III 2% 93% 93% Eindhoven '54 2% 78% 78% Enschede '54 2% 78% 79 Den Haag '52 I 2% 84% 85% Idem II 2% 89 88% R'dam *52 I 2% 87 88% Idem n 2% 89 Idem '57 2% 97% 97 Utrecht *52 2% 90L 90L Z.-Holl. 1957 2% 95% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 233 Amst. Bank 339% HB.U eert221% Rott. Bank 293 Twentsche Bank 274 Industrie Ondernemingen Albert Heyn413 Borsumi) 65 K N Edmet A-AA 94 Idem pref wd 106% ElectrolasmU 330 Kon Ned Grofsm 162 Holl Constructie 525 Ing our v Bouwnijv 263 Internatte 156% Int Kunststof! Ind 66 Leidse Wolspinnerij 412% Rott Droogdok MiJ 605 Sikkens Groep 690 Ver Touwfabrieken 330 Walvisvaart 118 Wernlnk's Betonm 155 Van Wijk en Heringa 109V4 Zaalberg 117% 234 340 295% 275 428 64 97 107 331 165 530 153 65% 419 710 328 118 154% 109 118% Spoorwegen Dell Spoorweg Mi). 6% B 6% Amerik fondsen Canadian Pacific R 25A 25% intern Nickel 108 109% Anaconda 51% 51 Bethlehem 8teej 35*4 45% Cities Service 39% 42 General Motors 45% 44%exd. Kennecott 78 V* 77% Republic 6teel 61B 63% Shell Oil 69% 68% Union Padfio 26A Un. States Steel 82% 82exd.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5