KENTUKENT? MATH. BRINKS Grootste vraag naar volkswoning Agenda Met een enkel woord DONDERDAG 18 JTTTfl 1988 Flauw en hartig (Van onze t.v.-medewerker) Met nogal veel tam-tam kondigde de VARA een nieuwe rubriek aan, die de kijker in staat zou stellen een kijkje achter het nieuws te nemen. Er waren twee „items". De eerste betrof „Veilig verkeer", waarvan de directeur ter ge legenheid van de conceptie van een plan, dat met het verkeeroonderwijs voor de rijpere jeugd verband hield, 's middags een persconferentie had weg gegeven. Die hard werkende en snel- sohrijvende journalisten werd de pri meur nu weggekaapt, doordat het geval op de t.v. uit de doeken gedaan werd. Nu zou men kunnen zeggen: dat is juist een zaak, die zich leent voor het geven van zichtbare voorbeelden. Misgeraden: de heer Madhielsen had nog een kleine nabrander van zijn persverhaal in por tefeuille en loosde deze. Er was. met andere woorden, geen aanschouwelijk heid hoegenaamd, slechts betoog. Het tweede „nummer" was gewoon een praaitje van dr. De Jong over de verhoudingen in Japan, mede in ver band met de connectie Amerika. Dat was als altijd weer een zeer helder en goed gedocumenteerd verhaal, waarbij weliswaar veel bekends werd verteld, maar dat zijn kracht ontleende aan de uiterst deskundige en begrijpelijke ma nier. waarop de feiten werden gerang schikt. Hoofdaccent van de gedachten- gang was, dat de betogingen niet zozeer tegen Ike zijn gericht, maar meer tegen de onpopulaire premier zelf, die zich weliswaar liberaal noemt, maar conser vatief in hart en nieren zou zijn. We kwamen dit heer trouwens gedurende deze uitzending nog een keer tegen en zullen de gelegenheid niet laten pas seren om hem dan wederom te signa leren. In de „Spiegel der kunsten" was Euge nia Rattt de jonge Italiaanse zangeres, te gast als vertegenwoordigster van haar 2600 collega's, die medehelpen het Hol land Festival tot een succes te maken. Simon Carmlggelt herdacht de door hem zo vereerde Willem Elschot. mede door de voordracht van een wrang ge- dióht, dat niettemin van een grote zeg gingskracht getuigde. Arthur Lehning sprak van de vriend van zijn jeugd Marsman. Tot slot een pittig filmpje over de verschillende vakken, welke op de to neelschool op het programma staan. „Muziek om naar te kijken" 'vonden we maar zeer ten dele geslaagd. Het was feitelijk cabaret, doorspekt met een aantal goeddeels flauwe grapjes ten ein de te pogen wat onzichtbaar Is te visua liseren. Het hartlgste hapje kwam aan het slot. Het forum „Welbeschouwd" had maar twee pijlen op de boog. maar die werden dan ook met vaart afgeschoten. Voordat we tot de formulering van ons oordeel komen, willen we stellen, dat we wat de eerste vraag betreft, die over de morele herbewapening, node, zeer node het wederwoord ofwel de ver dediging misten. Zulk een behandeling 9 Vervolg van pag. 1 Gisteravond inTokio 20.000 man in actie Gisteravond en vannacht bereikten de ongeregeldheden in Tokio haar hoog tepunt. Aanvankelijk werd melding ge maakt van drie doden, maar volgens de jongste officiële opgave (zie pag. 1) bleef het tot gewonden beperkt. Onder het uitroepen van vervloekte Yankees" haalden studenten gister avond de hekken van het parlements gebouw omlaag om daarna rond te zwermen over de terreinen, ondanks op hen gerichte waterstralen. Hierna zetten 500, met stalen helmen uitge ruste politiemannen op het terrein van het parlementsgebouw de tegenaanval in en enkele seconden later trokken de studenten in bloedige wanorde terug. Vijf politieauto's werden in brand ge stoken. De hulpposten in de ziekenhuizen waren spoedig gevuld met op draag baren aangevoerde en lopende gewon den. en vertoonden veel gelijkenis met de hulpposten op het gevechtsterrein in oorlogstijd. Er waren bijna vijftig ambulances in actie, terwijl ook taxi's werden opgeroepen voor het vervoer van andere gewonden. Later verzamelden zich ongeveer 3000 studenten voor het hoofdkwartier der nationale politie, waar zij door hun leiders werden toegesproken. Tydens het hoogtepunt der ongere geldheden ramden de studenten de poorten van het parlementsgebouw. Ook haalden zij een bijna halve meter dikke betonnen zuil omlaag. De ruiten van binnen de poorten geparkeerde politie-auto's werden met palen inge slagen. Toen een der politie-auto's in brand was gestoken, bracht de politie de wa terkanonnen tegen de oproerkraaiers in actie. Later staken de studenten vijf politie-auto's in brand, die buiten het parlement gestationeerd waren. Bin nen de hekken van het parlementster- rein trad de politie niet tegen de stu denten op. Meer dan 2000 studenten, die nog waren overgebleven van de 7000 stu denten, die zich een weg naar het par- lementsterrein hadden gebaand, gaven het voornemen te kennen de gehele nacht buiten op straat te zullen door brengen en niet eerder naar huis te zullen gaan voordat ongeveer 20 vracht wagens, waarmee politieversterkingen naar het parlement waren aangevoerd en die in de buurt geparkeerd waren, in brand zouden zijn gestoken. Tevoren hadden groepen leden van de Japanse arbeidersfederatie ronde dansen uitgevoerd rondom de Ameri kaanse ambassade, waarbij plakkaten werden meegevoerd waarop werd ge protesteerd tegen het veiligheidsver drag met de Verenigde Staten en het ontslag van het kabinet-Kisjl werd ge- eist. Volgens de politie hadden de anti- regeringsgezinde groeperingen onge veer 20.000 mensen op de been ge bracht De socialistische partij gaf een ver klaring uit, waarirj werd beweerd dat de „incidenten begonnen, toen leden van de rechtse politieke partijen en politie-agenten met geweldadigheden begonnen tegen de menigten, die rus tig opmarcheerden". De socialistische partij had gisteravond ongeveer 45 van haar leden naar het parlement gezon den om de studenten te bewegen hun gewelddadig optreden te staken, doch de studenten schreeuwden ,,er uit". van een beweging, ze moge dan als gun stigste karakteristiek van het forum verwerven, dat ze van een maanziek idealisme getuigt, ddent (om de geesten niet te zeer te verwarren) van twee zij den te worden belicht. De vragensteller onthulde aJ direct, dat er geschermd wordt met de naam van de hierboven reeds gesignaleerde Japanse premier als geestverwant, maar dat deze lid was van het eerste Japanse oorlogskabinet en een straf van drie jaar kreeg toegemeten als oorlogsmis dadiger. De orkaan van gezond ver stand, die de beweging zegde te zijn, werd door het forum niet als zodanig ervaren, vooral niet, omdat er geen pa tentoplossing van de moeilijkheden in de wereld werd onderkend. Ds. Buskes was feitelijk de enige, die iets goeds zag in de voorloopster, de zg. groepbe- weging, maar de pretentie om de we reld te redden, wees ook hij af, omdat de mens nu eenmaal èn de glorie èn het uitschot van het heelal is. Veel gedifferentieerder was het oor deel over de kwestie Eiohmamn, waarin de vraagsteller een zaak van nationaal belang zag, omdat Nederland Lid is van de Verenigde Naties en als zodanig wel licht mede geroepen zal worden om in deze een oordeed te helpen bepalen. De vraag of het nu een zaak van Israël moet worden geacht in het mid den latend, dat de man aan de zachte en koesterende greep van Argen tinië is ontfutseld, werd hartelijk toe gejuicht. Het slot van. de avond was het meest overtuigend en het best gefun deerd. K.L.M. - technicus helpt „Veronica" (Van onze Amsterdamse correspondent) Een technicus van de KLM is aan boord geweest van het radioschip „Vero nica" om van advies te dienen over en kele veranderingen aan de zender, waar door de lichte storingen worden opgehe ven, die soms optreden in het radio- telefonische verkeer tussen de verkeers toren van Schiphol en de vliegtuigen op de routes naar Parijs en Londen. Bij be paalde weersomstandigheden treedt er enige storing op. „Het brengt de veiligheid van de lucht vaart niet in gevaar, maar we willen on ze frequentie helemaal voor onszelf heb ben", zei men ons bij de Rijksluchtvaart dienst. „Wij hadden al eerder geruchten ge hoord, dat wy de vliegtuigen zouden sto ren", vertelde de heer Slootmans, een van de belanghebbenden in „Veronica". „Voor alle zekerheid hebben wij toen Ypenburg opgebeld. Daar had men ech ter geen last van ons. We dachten toen aan een nieuw verzinsel, zoals destyds de storing van de loodsdiensten. Tot ik werd opgebeld door de heer Mulder, di recteur van de afdeling vliegproduktie van de KLM. Hy ze mij kort en goed, OPENING HOLLAND-FESTIVAL IN DEN HAAG In Den Haag is men gisteravond ter opening van het Holland Festival naar do Kon. Schouwburg getogen, waar een toneelpremière werd gegeven door de „Nederlandse Comedie. Het Amsterdamse gezelschap voerde het Spaanse bij)spel „Dona Diana" op. Het is één der 70 stukken van de Spaanse hof toneelschrijver en geeste lijke More to Cabana, die in de 17e eeuw leefde en tijdgenoot van Molière was. Het 16 een stuk uit de baroksfeer, waar in ballet, cabaret, opera en operette nog fcvttgrerendo bet temeeL Dona Diana, dochter van een Spaan se vorst ls een blauwkous, die alle edel lieden ,die zioh als minnaara presente ren, afwijst. En toch wordt zij aan eon listige prins gekoppeld, dank zij mede de hulp van een Listige secretaris (Ko van Dijk), voorloper van de latere Figaro. De hoofdrollen vervulden Ellen Vogel en Han Bentz van den Berg. Er waren speciale deoors en kostuums voor deze festival-voorstelling vervaardigd. Dr. Anten van der Horst had passende mu ziek geschreven en leidde zelf een klein orkest. Aan het einde van deze openings avond heeft het publiek langdurig ge- applaudlsseead en werden veel bloemen naar het podium gedragen. Minister Van Aartsen: De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, mr. J. van Aartsen, heeft op het oongres van de Nationale Woningraad te Eindhoven verklaard, dat de grootste behoefte nog bestaat aan de niet te dure woning, de volkswoning. Die behoefte ia to groot, dat ze niet ls op te lossen met het bouwen van een aantal, een 40 of 45.000woningwetwonlngen. Daarom moet gezocht worden naar een middel voor het bouwen van woningen in de premiesector met een huur die ongeveer ligt ln de omgeving van die der woningwetwoningen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 403 m. NORVl 18.00 Licht progr. 18.15 Sport- rubrlek. 18.80 Meisjeskoor 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weer ber. 19.10 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant. 1960 PoL lezing. 20.00 50-Jarig Jubileum Bond v. Chr. Oranjeverenigingen. 21.00 Metropole-ork. 21.30 Lichte muz. 22.00 Perlodlekenparade. 22.10 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Zaalsportultsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 órgelconc. 23.40 Platennleuws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum n, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.45 Journ. 19.00 Gram. en lezing over AVRO's Nationale Foto Competitie. 19.45 Gesproken brief. 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Holland Festival 1960. (I. d. pauze: plm. 20.30-20.55 lezing). 22.15 Gram. 22.30 Nws., beursber. en SOS-ber. 22.45 Sportact. 22.55 Lichte - en Jazzmuz. 23.40 Gtam. 23.55-24.00 Nws. De minister besprak ook de nieuwe premieregeling van 1 april. „Op grond van deze regeling", zo deelde hij mede, liggen op het departement momenteel 575 aanvragen voor 16.000 woningen in de A-sector, dat voor 16.000 woningen in de A-sector, dat zijn woningen met de laagste huur en de grootste bijdrage. De belangstelling voor de C-sector, dat is de hoogste huur en geringste bijdrage, is gering, namelijk 1100 woningen. Minister Van Aartsen merkte hierbij op, dat er geen enkel be zwaar tegen is indien ook door woning bouwverenigingen in de premiesector wordt gebouwd, allereerst in de A-sector. Op het departement liggen hiervoor thans 24 aanvragen voor 1200 woningen. Minister Van Aartsen zei, dat over het algemeen de investeringsdrang in de bouwsector zo groot is, dat de regering nog altijd genoodzaakt is door Rijks goedkeuring andere bouwwerken te regu leren. Van het bouwprogramma van dit jaar, dat 2600 miljoen gulden bedraagt, neemt de woningbouw met 1350 miljoen, dat er wel sprake was van enige hinder en bood mij zeer zakelijk aan het euvel gezamenlijk op te lossen. Hij bood ons hulp aan van zijn technische staf". „Ik moest toch naar het schip, dus heb ik de KLM-expert meteen maar mee genomen. Er wordt nu hard gewerkt aan het opheffen van de storing en over een paar dagen is het leed geleden", aldus de heer Slootmans. Hij stelde nogeens met nadruk vast, dat de „Veronica" niemand tot last wil zijn. De Rijksluchtvaartdienst had de PTT al gewezen op de mogelijkheid met een kleine verandering die hinder voor de luchtvaart op te heffen, maar de PTT heeft zich niet tot deze commer ciële zender kunnen of willen wenden. De KLM kon als zakelijke onderneming een wat ruimer standpunt innemen. „Jammer," verzuchtte de heer Sloot mans. „Ook de PTT kan bij ons op de grootste medewerking rekenen." ongeveer de helft in beslag. „Deze 2600 miljoen worden niet gedrukt, doch de grote zorg gaat ernaar uit, dat wij het bouwprogramma in de hand houden", aldus de minister, hetgeen tot gevolg kan hebben, dat van de 370 miljoen voor de industrie wel eens wat zal moe ten worden vastgehouden. Een werkelijke overspanning van de bouwmarkt moet worden tegengegaan", zo stelde hy vast. DONDERDAG Den Burcht: Feestelijke bijeenkomst Spr. prof. mr. J. M. van Bemmelen over: „pe^ter^ beschikking van de regering ge- Lakenhal: K. en O.-rondleiding Jan van Goyententoonstelling. 8 uur nam. SchouwburgStudentencabaret „Knip me maar". 8 uur nam. VRIJDAG Boerhaavezalen (Vrouwenkerksteeg): Opening tentoonstelling Lelds Kunstcen trum. 8 uur nam. Gew. Arbeidsbureau (Doezastraat 2a) Voorlichting over Nieuw-Zeeland. 8 uur nam. Schevenlngen (Kurhaus)Reunlstenbal L.S.C. 11 uur nam. St.-AnthonlusclubhulsLeerllngenult- voering Lelds Muzleklyceum. 6.30 uur nam. Stadszaal (foyer): Jaarverg. Alg. Ned. Bond van Gepensioneerden, afd. Lelden. 2.30 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen - gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Feestterrein L.S.C. 12 uur 's nachts 4 uur voorm. De meest gerookte filter sigaret in Amerika - Nu ook in Nederland BINNENLAND Hoewel Noorwegen en Nederland zich uit de conventie voor de walvisvaart heb ben teruggetrokken zullen deze landen toch waarnemers zenden naar de 12e jaar vergadering van de Internationale com missie voor de walvisvaart, die maandag a.s. te Londen begint. Een woordvoerder van de Nederlandse ambassade te Londen heeft meegedeeld, dat Nederland vertegen woordigd zal worden door ir. G. J. Lle- nesch. directeur van de Visserij en van het ministerie van Landbouw. I960; tijdelijk, voor de tijd. dat hij de functie vervult van hoofdofficier toe gevoegd inlichtingen bij de staf Kon. Landmacht van de staf van de comman dant Zeemacht in Ned. Nieuw-Guinea, benoemd en aangesteld, bij het wapen der Infanterie, tot luitenant-kolonel, de ma joor A. F. Gerrits, van dat wapen. In Brielle heeft de Vereniging van Zuidhollandse Gemeenten gisteren haar algemene vergadering gehouden, welke ook werd bijgewoond door de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Mr. L. R. J. Ridder van Rappard, burgemeester van Gorlnchem, sprak als voorzitter een wel komstwoord. Alle aftredende bestuurs leden werden herkozen. Gisteravond is de 79-Jarlge voetgan- Eer H. M. Merkens uit Enspljk (gemeente lell) bij het oversteken van de Rijksweg 26 op weg naar zijn hooiveld, door een Duitse personenauto gegrepen en op slag gedood. De heer Merkens was gedurende 33 jaar raadslid voor de C.H.U. in Deil. waarvan vele Jaren wethouder. HIJ was een echte Betuwnaar en had zitting ln vele verenigingen en stichtingen. Gistermiddag ls brand uitgebroken ln de stoffeerderlj en woninginrichting van de firma P. D. van Hasselt en Zoon aan de Veenkade te Den Haag. Hoewel de brandweer onmiddellijk met groot mate riaal uitrukte en de strijd tegen de brand met nevelstralen ter hand nam, kon niet verhinderd worden dat de benedenver dieping geheel uitbrandde. De schade wordt geraamd op vele tienduizenden guldens. Omtrent de oorzaak tast men nog ln het duister. BUITENLAND De gevangenbewaarders van de ge vangenis ln Fresnes waren gisteren stom verbaasd toen zij. na het gaan van de nachtschei, de deur openmaakten voor twee gevangenen, die in de doktersauto waren ontsnapt en tien uur van de vrij heid hadden genoten. ZIJ zelden zeer ver moeid te zijn en graag naar bed te willen. De bewakers gehoorzaamden. Een wilde staking van 1.500 vrouwe lijke arbeiders van drie grote brouwerijen ln Kopenhagen behoort weer tot het ver leden. De brouwerijèn hebben de naar bier snakkende bevolking beloofd dat er zondag weer volop bier verkrijgbaar zal zijn. De 3.000 mannelijke arbeiders, die als evolg van de staking waren ontslagen, iehouden hun baan. De eisen om loons verhoging. waar de staking om ging. zijn /llllgC Ingewilligd. De politie van de Amerikaanse staat Massachusetts heeft gisteren bekendge maakt, dat een bank-employê met een be drag van 102.000 dollar ls verdwenen. De politie van het departement Sei ne en Marne ten oosten van Parijs heeft meegedeeld dat zij 44 leden van een groep Algerijnse verzetsstrijders heeft gearres teerd. die ruim 10 miljoen oude franken Eer maand ln het departement bljeen- racht voor de fondsen van het Algerijnse Bevrijdingsfront. Een vriend vertelde dezer dagen aan Herter. Amerlka's minister van Buiten landse Zaken, dat een opinie-onderzoek had uitgewezen, dat vier procent van het Amerikaanse volk nooit van het U2-inci- dent had gehoord. „Ik wilde, dat ik bij die vier procent behoorde", was Herters reactie - In Bonn is gisteren een Frans-West- duits akkoord geparafeerd Inzake schade loosstelling van Franse slachtoffers van het nationaal-soclalisme. De Bondsrepu bliek zal voor dit doel 400 miljoen mark (360 miljoen gulden) geven. De overeen komst zal ln de naaste toekomst officieel worden getekend. Amerikaanse toeristen mogen dit jaar geen Russische industriële bedrijven en instituten voor wetenschappelijk on derzoek bezoeken, zo heeft de president directeur van het Sovjetrusslsche reis bureau Intourist bekendgemaakt. Hy zei dat Russische toeristen ln de V.S. ook dergelijke bedrijven en instituten niet mogen bezichtigen. Vorig Jaar bezochten1 ln totaal 210.000 toeristen uit „nlet-socla- listlsche landen" de Sovjet-Unie. Gevreesd wordt, dat bij een ontplof fing ln een der torpedokamers van de Amerikaanse atoomduikboot „Sargo" twee mensen om het leven zijn gekomen. Tij dens de blusslngswerkzaamheden werd de torpedokamer onder water gezet, doch tenslotte zag men zich genoodzaakt het vaartuig te laten zinken om het vuur on der controle te krijgen. Thans wordt het schip leeggepompt om het drijvende te krijgen. Er heeft zich door de ontploffing geen gevaar voor uitstraling voorgedaan, daar ae waterdichte schotten, die de atoomreator van de betrokken torpedo kamer schelden, tevoren waren gesloten. Charles Chemlller. een 58-Jarige che micus en wijnkoopman te Limoges, die vervolgd werd wegens het „maken van wijn zonder aanwending van ook maar het geringste percentage druivesap", ls door de rechtbank te Limoges tot ander half gevangenisstraf veroordeeld. Hij moet verder 4.490.000 nieuwe franken aan in directe belasting betalen en verder schade vergoeding aan diverse beroepsverenigin gen. De toestellen voor de vervaardiging van de synthetische wijn worden in be slag genomen. Volgens gewoonlijk betrouwbare kringen In Moskou zal Francis Powers, de Amerikaanse piloot van de op 1 mei boven de Sovjet-Unie neergeschoten „U-2", be gin Juli in Moskou terechtstaan. Journa listen. diplomaten en zelfs toeristen zou den worden uitgenodigd het proces bij te wonen. Genoemde kringen konden niet zeggen hoelang het proces zal duren of waar het zal worden gevoerd. In een artikel in de „Rode Vlag", het theoretische orgaan van de Chinese com munistische partij, dat gisteren 1b gepu bliceerd, ls kritiek geleverd op de mensen die menen dat het lmperalisme veranderd 1b en die hun hoop vestigen op diploma tieke onderhandelingen met de regering- Eisenhower. „Degenen die menen dat het karakter van het lmperalisme kan worden veranderd, kunnen daarvoor geen enkel overtuigend feit aanhalen alaue het ar tikel. President Gronchl van Italië en president Frondlzl van Argentinië, die op het ogenblik ln Italië is. hebben gister avond een gemeenschappelijk communiqué uitgegeven. Hierin zeggen zij dat zij op hun besprekingen de mogelijke gevolgen van de politiek van de E.E.G. voor Latijns- Amerika hebben geanalyseerd en besloten hebben te streven naar nauwere banden tussen Latijns Amerika en de Europese gemeenschappen - De 24-1arige Italiaan Angelo Guer- rlnt, die zich voor missiebisschop uitgaf en twee weken lang missen had gelezen en gepreekt had, is ontmaskerd door de pastoor van Riva del Garda. De „bisschop" was drie weken geleden door een gezin in Riva feestelijk ontvangen. Hij vertelde toen dat hij ln Rome aanvullende colleges had gevolgd voor de verbetering van de missioneringsmethoden in Afrika. Enige dagen geleden trof hij voorbereidingen voor de doop van een baby. Zonder op gave van reden weigerde hij echter plot seling het sacrament toe te dienen. Dit wekte de argwaan van de pastoor van Riva, die hem daarop ondervroeg, waarbij de „bisschop" door de mand viel. - Twee leiders van de verboden Alge rijnse communistische partij zijn gisteren te Algiers tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens aanslagen tegen de buitenlandse veiligheid van de staat en samengaan met misdadigers. Het zijn Ah med Akkache, de enige mohammedaanse beklaagde, en André Moine. Het enige nog bestaande de-nazlfica- tlehof ln West-Duitsland en Berlijn heeft gisteren als zijn overtuiging uitgesproken dat Martin Bormann, de plaatsvervanger van Hitler, niet meer in leven ls. Uit spraak doende Inzake de nalatenschap van Bormann, bestaande uit een stuk grond in West-BerllJn, besloot het hof tot ver beurdverklaring van een bedrag van 35.000 mark van de opbrengst hiervan. Het restant ad ongeveer 1.300 mark komt ten goede aan de zeven kinderen van Bormann. Het hof hield bij deze be paling rekening met de omstandigheid dat deze kinderen zich hadden onthou den van het uiting geven aan de nazi ideologie. De raad van CERN, de Europese Or ganisatie voor Kernonderzoek, heeft gis teren de benoeming van de Brit J. B. Adams tot directeur-generaal ad interim bevestigd. In de naaste toekomst zal be raadslaagd worden over de definitieve op volging van prof. dr. G. J. Bakker, de Ne derlandse directeur-generaal die onlangs bij een vliegtuigongeluk ln de V.S. om het leven ls gekomen. President Tito van Joego-Slavië en president Nasser van de VAR zijn bij hun besprekingen van de afgelopen twee da gen op het eiland Vanga aan de westkust van Joego-Slavië tot de slotsom gekomen, dat zij het volkomen eens zijn zowel over de onderlinge samenwerking van hun twee landen als over de huidige wereldproble men. De Senaat van de Amerikaanse staat Louisiana heeft een wetsontwerp goedge keurd waardoor een vrouw, die meer dan één onwettig kind heeft, strafbaar wordt gesteld. Een der tegenstanders van het ontwerp, Senator Adrian Duplantler, ver klaarde: „Wij maken het moederschap tot een misdaad. Geen enkele beschaafde re gering ln de geschiedenis der mensheid neeft dit ooit gedaan", Advertentie CERTINA en PRISMA HORLOGES (Mr. HORLOGEMAKER) HAARLEMMERSTRAAT 126 - LEIDEN (t.o. de Donkersteeg) Doopsgez. Kerk: Adventkerk: 10-11 uur voorm. Bijbelstudie; 11 uur ds. B. Slond van Den Haag. Garenmarkt: Vertrek excursie „Oud- Lelden" naar Brielle. 8.30 uur voorm. Geref. Kerk (Oude Vest)Orgelconcert Felke Asma. 8 uur nam. Pieterskerk: Opening lustrumviering L.S.C. 3.30 uur nam. Schouwburg: Lustrum L.S.C., „Knip me maar". 8 uur nam. Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. door Kennemerdulnen. 1.60 uur nam. Stationsplein: Intocht reünisten L.S.C. 2 uur nam. ZONDAG StadszaalStudentenvoorstelling Pool se Pantomime-theaters. 9 uur nam. Den Burcht: Feestterrein L.S.C. 6 uur nam. 4 uur voorm. De Kleine Burcht: Volle Evang. Kerk. Spr. Br. Robert. 2.30 uur nam. Gerecht: Reunlstenvoorstelllng „Doctor Faustus". 9 uur nam. Plet PaaltjenspadConcours hlpplque L.S.C. 10.30 uur voorm. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zijlstra. 10.15 uur voorm. SchouwburgReunlstenvoorstelllngen „Knip me maar". 7.30 en 10.30 uur nam. MAANDAG Den Burcht: Concert Big Vestlvai Band. 2 uur voorm. Den Burcht: Feestterrein Lustrum L.S.C. 9 uur nam 4 uur voorm. Gerecht: Opvoering „Doctor Faustus". 9 uur nam. Haarlemmerstraat 20: Receptie gouden Jubileum J. A. Voortman en Zn. 2-5 uur nam. In den Vergulden Turk: Aandeelhou dersvergadering Motor- en Lager Service N.V. 3 uur nam. Schouwburg: Gala-voorstelling „Knip me maar". 9 uur nam. Tearoom v. d. Heyden (Breestraat 83): Famllle-avond Chr. Hlst. Unie. Sprekers D. van der Kwaak en mr. dr. K. de Vries. 8 uur nam. Waaggebouw: Holland Festival. Concert van moderne muziek. Residentie-orkest o.l.v. Elic Poslawsky. 8.15 uur nam. R IJ s w 11 k (Clubhuls te Werve) English Garden Party. Lustrumviering 12 uur '8 middags. DINSDAG Garenmarkt: K. en O.-excursie naar de Rotterdamse Bijenkorf en Wilton Feljen- oord. 9 uur voorm. Gerecht: Gala-opvoering „Doctor Faus tus". 9 uur nam. Den Burcht: Feestterrein Lustrum L.S.C. 12-6 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Maasbach. 8 uur nam. Schouwburg: Studentencabaret „Knip me maar". 2, 7.30 en 11.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Sempre Crescen do. Concert en rond o.l.v. E. Poslavsky. 2.30 en 4.30 uur nam. No ordwijk aan Zee (Huls ter Duin: Galabal Leldsch Studentencorps. 12- uur 's nachts. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Doelenkazerne: K. en O.-excursle naar de Koksschool. 9.55 uur voorm. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. Schuttersveld: Start Sterrlt L.S.C. 2 u. nam. Idem reünistenklasse 3 uur nam. Stadhuisplein: Excursie Kon. Bond van oud-onderofficieren naar Rotterdam. 8.30 uur voorm. Rotterdam (Florlade)Slotfeest lustrum L.S.C. 12 uur 's nachts. DAGELIJKS Rapenburg (even zijde)Kunstmarkt lustrum L.S.C. 29.30 uur nam. (zon- 'igs gesloten) (tot 19 Juni). TENTOONSTELLINGEN Academie: Lustrumtentoonstelling werk van Nederlandse schilders. (Tot 10 Juli). Hortus Botanicus: Tentoonstelling he dendaagse Nederlandse beeldhouwkunst. Lakenhal: Jan van Goljententoonstel- llng. (tot 27 juli). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie p d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Huls en huisraad ln de Griekse en Romeinse oudheid" (T.m. 3 lull) BIOSCOPEN Trianon „Babette op het oorlogspad". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Vuurgevecht In Dodge City". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.16 en 9.15 uur; zondag; 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 u. Rex: Donderdagcyclus „De ongenaak- baren". 18 Jaar. Casino „Ik was Monty's dubbelgan ger". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De kinderrechter". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Wir Wunderklnder". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag; 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-theater Wassenaar Vrijdag 8 uur. zaterdag 7 en 9.15 uur, zondag 2.30, 7 en 9.15 uur „The Big Circus". A.l. Rest van de week wegens vakantie ge sloten. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden ls geopend Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. By geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemen)* bel op dokterstelefoon 22222. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Gesprekken. 20.50 Romeo en Julia ln Berlijn, t.v.-spel. NTS: plm, 22.20- 23.15 Eurovisie: Napolltaans SongfestlvaL VOOR VRIJDAG 17 JUNI Hilversum L 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.80 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Plano-improvisaties. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Musette-ens. en sol. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Ka- merork. en soliste. 15.00 Gram. 15.10 Voor dracht. 15.30 Kamermuz. 16.00 Lichte muz. 16.30 Kamermuz. 17.00 Voordr. 17.20 Vocaal ens. 17.40 Beursber. 17.46 Gram. 17.55 Fanfare-ork. NCRV: 18.20 De hangmat. 18.50 Re- geringsuitz.: Van oud op nieuw. B. M. v. Griethuysen, chef afd. vrijetijdsbesteding van 't Ministerie van O. K. en W. spreekt over recreatiemogelijkheden langs de rand- muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Holland Fes- meren. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Huis- tlval 1960: Martin Korda, D.P., opera 20.50 Kunstrubr.). 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Kunstrubriek. 23.20 Gram. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, lezing. 10.Q5 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vr. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Celloduetten. 11.35 Gram. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz. voor de landb. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Sopr. en plano. 14.30 Voordr. 14.50 Gram. 15.05 Gevar. progr. VARA: 16.00 Grepen uit de muziekgeschie denis, muzikale lezing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 Roemeens ork. 17.25 Voor de toeris ten. 17.50 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i. lezing. 19.00 Voor de kind. 19.10 Lichte muz. VPRO: 19.30 Nws. 19.35 Saul's dood, hoorsp. 21.15 VPRO-nws. VARA: 21.30 Va- kantieprogr. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Espe ranto. 23.10 Wereldkamploensch. handbal dames. 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 18—20 uur) Glacomo Puccini. „La Bohème". Opera ln 4 bedryven op tekst van Giuseppe Glacosa en Lulgl Illlca naar „Vle de Bo hème" van Henry Murger. Plaats en tijd van handeling: Parijs omstreeks 1830. Rolverdeling: Rudolf, dichter, Jussl BJör- ling, tenor; Marcel, schilder, Robert Mer rill, bariton; Schaunard, musicus. John Reardon. bariton; Collin, philosoof, Gior gio Tozzi. bas; Bonoit, Alclndoro, Fernan do Corena, bas; Mimi, Victoria de los Angeles, sopraan; Musette, Luclne Amara, sopraan; Parplgnol, William Nahr, tenor; Douanebeambte, Thomas Powell, bariton; Sergeant, George del Monte, bariton. Verder: RCA Victor Orchestra and Cho rus The Columbus Boycholr. Dlrlgentt Sir Thomas Beecham. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekoverz. VPRO: 20.30 Ge sprek aan de schrijftafel, lezing. 20.40 Filmverslag. 21.10 Cabaret. 21.40 Film. 22.00 Ballet. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Crlcketrep. 12.15 Lichte muz. 12.46 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten v. d. progr. v. d. afgelopen week. 14.00 Schoolradio. 15.00 Brieven- beantw. 15.30 Klankb. 16.00 Cello en pla no. 16.30 Rep. Tennis. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Onbekend. 19.30 Klankb. 20.00 Ork., koor en sol. 21.00 Nws. 21.15 Lezingen. 21.45 Gevar. progr. 22.15 Piano recital. 22.65 Wetensch. nws. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 ell12.00 Motorraces. 12.15 Lichte muz. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Motorraces. 13.30 Nws. en crlcketuitsl. 13.40 Intermez zo. 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vr. (Om 14.30 nws.). 15.00 Gram. 16.30 Royal Ascot. 15.55 Lichte muz. 16.30 NWs. en mrs. Dale's dagb. 16.45 Ultsl. races en gvar. muz. 17.30 Nws. en orgelspel. 18.00 evar. muz. 18.29 Weerber., nws. act. 18.35 Motorraces. 18.46 Hoorsp. 19.00 Jour naal. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Samenzang. 20.30 Nws. en discussie. 21.15 Gevar. muz. (Om 21.30 Nws.) 22.30 Nws. 22.40 Ouderw. dansmuz. 23.30 Nws. en orgelspel. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.30 Ork. conc. 13.00 Nws. 13.25 Opera- muz. 15.00 Kamermuz. 16.00 Volksmuz. 18.05 Ork. conc. 19.00 Nws. ,19-20PP_era" fragm. 20.00 Ork.. koor en sol. 21.45 Nws., 23.15 Ork. conc. 24.00 Nw6. 0.05 Dansmuz. 1.00 Weerber. Daarna: Gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12 00 Nws. 12.05 Ork. conc. 18.30 Nieu we gram. 19.16 Kamermuz. 20.05 Le Fou, opera. 23.10 Kamermuz. -23.62-24.00 Weer ber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Weer ber. 12 35 Amus. muz. 12.52 Koersen. 13.00 Nws 13.15 Orgelrecital. (In de pauze: gram 14.00 Gram. 14.12 Amus. muz. 14 25 Gram. 14.30 Svmf. ork. 14.45 Plano recital. 15.10 Omr. ork. 15.30 Kamermuz. 16.00 Koersen. 16.06 Gram. 16.16 Omr. ork. en solist. 16.45 Lichte muz. 17.00'Nws. 17.10 Gram. 17.20 Kamermuz. 17.45 Duitse les. 18.00 Omr. ork. 18.10 Voordr. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.30 Wedstr. schoolkoor. 20.00 L'Ange flam boyant, opera. 21.05 Kunstkaleidoscoop. 21 20 L'Ange flamboyant, opera (verv.) (Om 22.00 Nws.). 22.40 Volksmuz. 22.55- 23.00 Nws. 484 in. 12.02 Lichte muz. 13.00 Nws. 13 15 Ork. conc. 15.00 Gram. 10.07 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Kamermuz. 21.00 Hoorsp. Daar na: journ. en nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 29 15 26 12 0 26 15 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2