Iedere Australiër met een schoon geweten kan vrederechter worden Hij mag zelfs regering negeren en huiszoekingen laten doen Prijzen konden zieli niet handhaven Opgericht 1 maart 1860 Maandag 13 juni 1960 Derde blad no. 30071 In Sydne y wemelt het ervan.... (Van onze correspondent in Sydney) De rechterlijke macht behoort met de diplomatie tot de twee enige beroepen, die uit zichzelf „sociale stand" bezitten. In ieder ander beroep, zo schreef een bekend Nederlands auteur onlangs, moet de beoefenaar ervan zich door zijn persoonlijkheid en gedragingen sociale stand verwerven. Welnu, onze Nederlandse immigranten in Australië krijgen gelegenheid die „stand" te verkrijgen als „rechter" zonder dat er enige juridische opleiding voor nodig is. Een blanco strafregister is de enige voorwaarde om „vrederechter" te kunnen worden. Een een voudige timmerman uit Nederland, een huisschil der, een kantoorbediende, een kelner, of wie dan ook man of vrouw kan die „sociale stand' verkrijgen door het parlementslid in zijn district te vragen of hij hem (of haar) wil voordragen bij het opperste gerechtshof om tot „Justice of the Peace" (vrederechter) te worden benoemd. Aan gezien het parlementslid graag bij de komende verkiezingen verzekerd wil zijn van de stem van zijn verzoeker of althans hoopt die stem te krijgen geeft hij prompt gevolg aan het verzoek. Het onderzoek naar het strafregister (al dan niet blanco) neemt de politie wel voor haar rekening. Als alles klopt, volgt de aflegging van de eed voor de rechtbank. In de regel gebeurt het met zes of acht man tegelijk. De rechter wenst de nieuwe vrederech ters geluk met hun benoeming en daarmee is de zaak af. Zy mogen nu de letters J.P. achter hun naam zetten (Justice of the Peace). Hun benoeming wordt in de staatscourant gepubliceerd. Hun handtekening is officieel geregistreerd, want het is een van de belangrijkste taken van een J.P. om documenten te tékenen als een soort „onder ede staande getuige". In Australië wordt namelijk voor ontelbare gevallen een handtekening geëist, te zetten in het bijzijn van een J.P., die het document dan eveneens onmiddellijk tekent. Vele Nederlanders bekleden eveneens zo'n ere-baantje Immigranten, die hun bagage willen laten uitklaren en in ontvangst nemen, een geldlening willen aanvragen voor het kopen van een huis, een studiebeurs willen accepteren voor hun kinderen, een waarheidsverklaring moeten afleg gen zij moeten dit doen door een formulier te tekenen in bijzijn van een vrederechter. Zo gezien en er zijn tientallen andere evallen is de functie van een J.P. dus uitsluitend administratief, maar reeds als zodanig bewyst de Nederlandse, tot Australi sche burger genaturaliseerde immi grant, die er de moeite en tijd voor over heeft om dit onbezoldigde beroep uit te oefenen, uitstekende diensten aan zijn landgenoten en anderen, die een beroep op hem doen. Niet alle immi granten kennen voldoende Engels om wijs te kunnen worden uit civielrech telijke paperassen, maar een J.P. zal hem graag en afdoende helpen. Geen examen Maar heeft zo'n J.P. daartoe vol doende beicivaamheid Deze vraag mogen we gerust stellen, want het is niet nodig een examen af te leggen om vrederechter te worden. Er zijn dan ook hens wel vrederechters, die zich van hun bevoegdheden niet geheel bewust zijn en de bekioaamheid tot uitoefening ervan missen. Wie als J.P. daarvan zelf doordrongen is, kan zich natuurlijk van al die bijzonderheden op de hoogte stellen, maar dat kost geld. Er is een „vereniging van vrederech ters" (met zelfs vrouwelijke vrede rechters in het bestuur) en een in lichtingendienst", die een rechtskundig tijdschrift, briefpapier voor vrederech ters en insignes tegen betaling ver strekt. Vrederechter is inderdaad een ere-baantjeshet kost geld. In be paalde gevallen moet hij zelfs 12 gul den betalen voor de eedsaflegging. Nederlandse J.P.'s Onder de "Nederlanders, die tot vre derechter zijn benoemd, bevinden zich Hendrick van Eyk in Ulverstone en E. Pinkster in Kingston, beiden op Tas- manië (Pinkster komt uit Groningen en is directeur van een aannemers bedrijf in de bouwvakken)Nico Kuy- per te BexleyS. Stern te Gremorne; Emiél Oomens te Darling Point (allen in Nieuw-Zuid-Wales) en de Hagenaar Adriaan de Leede, die thans in Cro nulla bij Sydney woont en eigenaar is van twee modewinkels; de Utrechte naar Jacques van Boeschoten (thans ambtenaar bij het Rijks-assurantiekan toor te Sydney); de Amsterdammer Piet Smit, secretaris van de Neder landse Vereniging in Bankstown (Nw.- Zuid-Wales)de Limburger dr. Corne lls Wouters (thans voorzitter van de Ned. Vereniging te Sydney). Wemelen In een miljoenenstad als Sydney we melt het, om zo te zeggen, van vre derechters. Op grote kantoren lopen er altijd wel een of twee rond en wie een restaurant binnenloopt, treft er daar in' de regel ook wel een aan. Een vrederechter heeft naast zijn administratieve taak ook de bevoegd heid om recht te spreken. In de dicht bevolkte streken gebeurt dit zelden, omdat er uiteraard de normale rech ter beschikbaar is, maar in het bin nenland wordt hy soms tot de uitoefe ning van rechterlijke taken geroepen, waarby by zeer grote verantwoordelijk heid draagt. Veel macht Behalve het recht en de plicht om in bepaalde gevallen als rechtspre kende rechter te fungeren met recht dus rechtspraak door een vertegen woordiger van het volk die geen jurist is kan de J.P. dagvaardingen doen uitgaan, de eed afnemen, de politie machtigen overdag of 's nachts huis zoeking te verrichten en de politie op dracht geven zich met geweld toegang tot particuliere woningen te verschaf fen. Elk jaar moet hjj in zyn district de telkenjare herziene lijst van juryleden controleren en bezwaar maken tegen personen, waarvan hy meent, dat zy ongeschikt zijn om als zodanig op te treden, en eventueel nieuwe namen aan de lyst toe te voegen. Ook kan hy optreden als rechter-commissaris (by onderzoek byv. van vermeende ge welddadige dood), en een vervolging doen instellen. Regering negeren De vrederechter moet „recht doen aan allen, wie zij ook zyn, volgens de wetten en gebruiken van het land, zon der vrees of gunst, genegenheid of vijandige gezindheid" en op grond hiervan is hij zelfs bevoegd een bevel van de regering of een minister te negeren, indien hij van mening is, dat het indruist tegen het genoemde be ginsel. Onze Nederlandse vrederechters in Australië hebben dus een vérstrekkende taak en vérstrekkende rechten. Zonder enige juridische opleiding te hebben genoten, behoren zy toch zowel tot de „staande" als tot de „zittende ma gistratuur". Zy zyn verheven tot de „sociale stand", die uit het beroep als zodanig voortvloeit. In het zich snel ontwikkelende Aus tralië van vandaag, waar de bevolking ook daar zich uitbreidt naar voorheen zelfstandige communale gemeenschap- LEIDERDORP Sportmiddag Geref. jeugd De ring Koudekerk en de kring Rijn land van de Gereformeerde Jeugdver enigingen hadden zaterdagmiddag een sportmiddag georganiseerd voor hun le den op één van de velden van RCL. Er werd begonnen met atletiek. De voor zitter van de sportcommissie, de heer A. J. Rietkerk, loste het startschot voor 80 meter hardlopen dames. Dé uitslagen zijn als volgt: 80 meter hardlopen dames: 1. mej. E. Groen, Leiderdorp; 2. mej. G. v. d. Marei, Koudekerk. 100 meter heren hardlopen: 1. de heer M. Cok, Koudekerk; 2. de heer M. Mo raal, Leiderdorp. 400 meter hardlopen dames: 1. mej. J. Hassefras, Hazerswoude; 2. mej. E. Groen, Leiderdorp. 800 meter hardlopen heren: 1. de heer H. Veldhuizen, Leiderdorp; 2. de heer J. v. d. Haven, Hazerswoude. Hoogspringen dames: 1. mej. J. Has sefras, Hazerswoude; 2. mej. M. Hovig, Leiderdorp. Hoogspringen heren: 1. Cees van Tol, Leiderdorp; 2. Rob van Bostelen, Koude kerk. De eerste prijs voor kogelstoten was voor de heer Wim Dreef, Leiderdorp. Deze stootte, met een kogel van 5 kilo 9 m 22 cm. Tweede werd de heer A. Jan sen, Hazerswoude. Na de atletiekwedstrijden werd er een voetbalwedstrijd gehouden. Ds. J. Banga verrichtte de aftrap. De wisselbeker voor handbal ging dit jaar naar Hazers woude. In Irene vond des avonds een gezelli ge bijeenkomst plaats. Hieraan verleen de de J.V. Leiderdorp Show Band, onder leiding van Martin Rasser medewerking. De voorzitter reikte de behaalde prijzen uit. pen afgesloten lagen van de dichter bevolkte streken en de vrederechter het opperste gezag van rechtsvervol ging en rechtspraak in zich scheen te verenigen, wordt zyn taak steeds ver der teruggedrongen tot die van een onbezoldigde administratieve ambte naar. Waardevolle diensten Dat zij ook thans nog, zelfs in Syd ney en andere grote steden, waarde volle diensten pro deo verlenen aan hun mede-landgenoten, staat niettemin buiten kijf en voor hun altruïstisch werk waarvoor zij op elk uur van dag of van nacht geroepen kunnen en mogen worden verdienen zij niets dan lof. Dit geldt niet in het minst voor de Nederlanders onder hen, die als Austra lische staatsburgers, hun oud- en mede landgenoten met raad en daad terzijde staan. Paratyfus in Maarden en Bussum (Speciale berichtgeving) In Bussum en Naarden doen zich een vrij groot aantal gevallen van para- typhus voor: tot dusver 19 in Bussum en enkele in Naarden. Gelukkig zyn de meeste gevallen niet van ernstige aard. Toch hebben de burgemeesters van beide gemeenten en ook de inspeoteur van de Volksgezondheid en de Keurings dienst voor waren in deze situatie aan leiding gevonden een ernstige waarschu wing tot de bevolking te laten uitgaan. OEGSTGEEST Bromfietser gewond bij aanrijding met auto Gisteravond omstreeks 7 uur is op het kruispunt Marelaan-Hofbroucker- laan te Oegstgeest een 48-jarige brom fietser uit Oegstgeest in botsing gekomen met een personenauto, die werd be stuurd door een dame uit Den Haag. De bromfietser werd met een gecom pliceerde beenbreuk en enige vleeswon den overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De bromfietser zou de personenauto geen voorrang hebben verleend. Moeilijke puzzelrit had veel succes Daar de Oranjevereniging op 30 april en 5 mei geen toestemming verkreeg voor het houden van de jaarlykse puzzelrit voor automobilisten, werd deze rit uit gesteld en gehouden op zaterdagmiddag. De rijders verschenen om 2 uur aan de start bij het Rosarium aan de L. de Colignylaan voor het beryden van een route van ongeveer 50 km., waarvoor een tijd was gesteld van 2 uur en 30 minu ten. Tijdens deze rit moesten 8 vragen worden beantwoord en enkele opdrach ten worden uitgevoerd. Het lukte slechts 7 deelnemers binnen de gestelde tijd aan de eindstreep te verschijnen. Zes ver schenen niet aan de eindstreep en 5 moesten worden gediskwalificeerd om dat zij 30 minuten te laat aan de eind streep verschenen. De prijsuitreiking had plaats in de avonduren in het Witte Huis, waar de deelnemers hun ervaringen vertelden en de route-beschrijving vanaf de start tot de eindstreep werd toegelicht door de heer W. Steur. Vrolijk en sportief ac cepteerden tal van deelnemers de wijze, waarop zy in de val waren gelopen. De prijswinnaars in de klasse boven Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) Voor de gebruiksveehandel was het in de afgelopen week duidelijk „hooi bouw". Er was veel minder bezoek van de zijde der melkveehouders, doch het aanbod van kalf- en melkvee was daar tegenover in feite ruim te noemen, zo dat de weinige kooplustigen gemakke lijk in de gelegenheid waren een „lang- zaamaanactie" in te zetten, hetgeen tot gevolg had dat de prijzen erin geen ge val beter op werden. We nemen aan dat er gemiddeld gauw een f. 25,— tot f. 30,per stuk van de vorige prijzen af ging, terwijl ook niet alles kon wor den geplaatst. Voor export is het momenteel ook wat rustiger geworden, hetgeen in de zomermaanden een gewoon verschijn sel is. Ten aanzien van de guste koeien kunnen we opmerken dat de prijzen tegenover de slachtveeprijzen in de huidige verhouding veel te hoog liggen, hetgeen in de handel ook al tot uiting kwam in een luie stemming. De van gras ruim voorziene weiden brachten hiervoor echter toch nogal wat kopers op de markten, doch er waren zeer weinig beste geschikte dieren te vinden Voor de goede guste weidekoeien moest al gauw tussen f. 800.en f. 900,wor den neergeteld en een luxebeest nog wel daarboven. Met het slachtvee ging het van de week ook al niet naar wens. Het aanbod was ruim voldoende voor de vraag. De verkoop voor de pinkster dagen was in de slagerijen zeer matig geweest, zodat de meeste slagers nogal wat voorraad over hadden gehouden. De prijzen waren dan ook in hoofdzaak gedrukt of wat lager. Ook hier op de iLeidse markt liep het niet druk en het was vooral op het einde der markt met de prijzen wat flauwer dan de week te voren. Er komt momenteel ontzettend veel kalfsvlees op de markten, waarvan wel lswaar een groot gedeelte wordt geëx porteerd, doch voor de binnenlandse markt is er toch ook een groot aanbod En omdat het mager is. koopt het pu bliek tegenwoordig veel meer een stukjé kalfsvlees dan vroeger, want de magere delen van het rund zijn voor de consu ment ook niet goedkoop! Ondanks het grote aanbod was de markt voor de vette kalveren deze week behoorlijk goed en prijshoudend. We noteerden in hoofdzaak tussen f. 2,20 en f. 3,per kg levend gewicht en alles werd opgeno men. Op de wolveeafdelingen werden de weidelammeren in het algemeen goed en prijshoudend geplaatst, doch met de vette schapen en zuiglammeren ging het in verhouding even kalmer, of schoon de prijzen vrijwel stand konden houden. Echter vooral niet duurder dan de week tevoren. In de varkenssector bleef de vraag vrijwel uitsluitend gericht op de lichtere soorten .waarvan de prijzen even op trokken. Voor de zwaardere soorten, boven een gewicht van plm. 25 kg le vend, bleef de kooplust slecht en de prijzen dus zwak. Zo liepen onze note ringen voor de z.g. slagersvarkens van f. 1,48 tot f. 1,58 per kg levend gewicht toe en zakten de zwaardere soorten in naar rond f. 1,30 per kg. Zeugen f. 1,12 f. 1,20; zeer fijne vleessoorten wat daarboven. Voor lopers en biggen was de stemming ook heel flauw. Lopers deden tussen f. 1,70 en f. 1,90 per kg en biggen tussen f. 2.20 en f. 2,30 naar schatting levend gewicht. De paardenmarkt was voor het leven kalm prijshoudend, doch voor de oudere slachters bepaald flauwer ge stemd. 1500 cc waren: 1. J. v. d. Luyt (de enige rijder zonder straf pun ten)2. mej. J. C. J. den Ouden (10 straf punten) en 3. H. Zandbergen (20 strafpunten). In de kleinere klasse was het resul taat: 1. H. Weiland; 2. G. v. d. Tuuk; 3. L. v. Veen, (elk 10 strafpunten)4. P. C. den Ouden (20 strafpunten) en 5. Th. A. Saat (30 strafpunten). De deelnemers aan deze geanimeerde puzzeltocht kregen een sierlijk vaantje. VOORSCHOTEN Succes voor brandweer Een ploeg van de Voorschotense Vry- willige Brandweer heeft zaterdag bij de provinciale brandweerwedstrijden klasse II in Hillegom een derde plaats behaald achter de ploegen van Oostvoome en Wassenaar. De Voorschotenaren, weder om onder commando van de heer D. IJperlaan, behaalden 203 punten, terwijl de winnaar 206 en Wassenaar 205 pun ten veroverde. Wethouder J. J. Dekker houdt dinsdagmiddag niet om half drie maar om 3 uur zijn wekelijkse spreekuur. WARMOND Fraaie kampeershow van verkenners Onder aanwezigheid van een aantal genodigden vond zaterdagmiddag de opening plaats van de kampeershow, welke tijdens het afgelopen weekeinde werd gegeven door de St.-Tarcisiusgroep van de Warmondse verkenners. Alvo rens het kamp werd geopend vertelde hopman C. de Vroomen dat de bedoe ling van dit kamp op de eerste plaats is om de bevolking kennis te doen nemen van het buitenleven en bovendien om te tonen welke kampmaterialen de laat ste jaren uit de giften van de bevolking zijn aangeschaft. Na het gebed hees de burgemeester de vlag aan de perfect gepionierde vlagge- mast. De burgemeester vond het een voorrecht het kamp te openen. Hij schetste de grote waarde van het bui tenleven en van de verkennersregels. Niet alleen de lichamelijke vorming, maar vooral de karaktervorming is van het grootste belang. Belangrijk is het om tijdens de jeugd, die maar kort duurt, jezelf te leren wegcijferen om je in dienst te stellen van anderen. De bur gemeester hoopte dat het een goed kamp zou worden. Hij wenste de War mondse verkenners nog vele gezegende jaren toe. Hierna volgde onder leiding en met toelichting van hopman De Vrocmen een rondgang door het kamp. Het bleek bij de rondgang dat het geld niet over de balk is gesmeten. Overigens blijken de Warmondse verkenners echte ver kenners te zijn, want alle attributen, zo als keukenuitrusting, wasgelegenheden, eethoek en dergelijke waren tot in de puntjes met de bekende stokken en tou wen in elkaar gezet. De kapel tent bevat een miskoffer, waar menig aalmoezenier jaloers op zal zijn Het is de moeite waard eens een bezoek aan dit kamp te brengen. WASSENAAR Schooljeugd legde zwemexamens af Zaterdag zijn in het Sportfondsenbad de jaarlijkse zwemexamens gehouden voor de leerlingen van de lagere scholen die hier zwemonderwijs krijgen. Van de 159 kinderen, die deelnamen aan de proef voor het eerste diploma, slaagden er 129, van de 127 verdergevorderden de opgingen voor het diploma B legden er 119 de proef op voldoende wijze af. Er was voor 'deze zwemexamens veel belangstelling. Mr. C. M. s'Jacob-des Bouvrie wethouder van onderwijs, ver tegenwoordigde het gemeentebestuur. De heer De Haan. consulent voor de lichamelijke opvoeding in de inspectie Delft was eveneens aanwezig. Vele ouders kwamen naar de zwemprestaties van hun kinderen kijken. De examen commissie bestond uit hoofden en leer krachten van de scholen, de directeur van het Sportfondsenbad, de heer R. van Drecht en de chef-badmeester, de heer Verwijs. Geen kampvuur Het feestelijke kampvuur dat zater dagavond door de gezamenlijke Wasse- naarse padvindersgroepen zou worden afgestoken in verband met het jubileum van de padvindersbeweging in Neder land heeft met het oog op het slechte weer geen doorgang kunnen vinden. Het is de bedoeling het kampvuur over en kele weken op een nader te bepalen datum te houden. Bromfietsrallye voor Kerk en Kruis Voor de actie „Voor Kerk en Kruis" ten bate van de nieuwe kerk in de St.- Josephparochie en van de Wassenaarse afdeling van het Wit Gele Kruis zal zondag 26 juni een bromfietsrallye wor den georganiseerd, waaraan iedereen kan BEURSOVERZICHT Aku zeer vast Amsterdam, 13 juni. De grootste belangstelling trok van middag de hoek waar de aandelen Aku verhandeld worden. Deze stukken lagen wederom zeer vast in de markt niet al leen als gevolg van de buitenlandse vraag doch tevens door de speculatieve aankopen. Dit fonds is, aldus de beurs, de laatste tyd ver ten achter gebleven by de koersstijging van byv. Philips, Unilevers en Hoogovens. Het verschil in prijs tussen de aandelen Philips en Aku heeft mogelijk, aldus de beurs, enige psychologische invoed op de speculatie van de laatste dagen in de rayonaan- deelnemen. Verleden jaar werd een der gelijke rallye, voorbereid door Wim Teeling een groot succes. De rallye zal gaan over een aantrekkelyke route van bijna 70 kilometer, die met een gemid delde snelheid van 18 km p. uur gereden moet worden. Gestart wordt om 12 urn 's middags bij het R.-K. Verenigingsge bouw. Fraaie bekers zijn als prijzen be schikbaar gesteld. Bos kasteel Warmond voor Zuidhollands Landschap Het bos, behorende bij het kasteel Warmond, zal waarschijnlijk binnenkort in het bezit komen van de Stichting het Zuidhollandse Landschap. Deze medede ling heeft de voorzitter van de stichting, de heer J. W. W. van der Hoeven van daag gedaan tijdens de te Schoonhoven gehouden jaarvergadering. Het landgoed- zal eerst in handen van de gemeente Warmond komen en dan zal het kasteel een definitieve bestemming krijgen. Daarna zal het bos aan de bezittingen van het Zuidhollandse Landschap wor den toegevoegd. De heer Van der Hoeven bracht dank aan de burgemeester van Warmond die zo veel voor de vereniging had gedaan. Burgemeester Von Fisenne van Warmond, bevestigde tijdens de vergadering deze uitspraak en deed de suggestie die volgende jaarvergadering te Warmond te houden, een gedachte, die door het bestuur werd aanvaard. Een overzicht van de befaamde Londense „Horse Guards Parade waar troepen in hun wereldbe roemde scharlaken uniformen, lang zaam paradeerden ter gelegenheid van de officiële viering van de ver jaardag van Koningin Elizabeth van Engeland. delen. Hoe het ook zij het fonds boekte vanmiddag op 532 circa 14 punten winst vergeleken bij de vorige slotkoers. Ge durende de gehele beursduur bleef er voor deze aandelen belangstelling be staan ook al liep de koers een paar pun ten terug. Philips opende op 1134 en steeg tot 1139, tegen een voorgaande slotkoers van 1133. Unilever na 970 op lopend tot 973 tegen een vorige slotkoers van 969%. Kon. Olies, die vrijdag in een onveranderd Wall Street drie/achtste dollar hoger noteerden, werden in Am sterdam verhandeld op circa f. 147,50, tegen vrijdag jJ. als slotprijs f. 148,20. Hoogovens kalm en een paar punten ho ger op 745. Behoudens de handel in de Aku-hoek, die vrij levendig was, bleef het in de overige hoeken zeer kalm. De scheepvaarten zetten in met door- elkaar iets hogere koersen. De handel bleef echter beperkt. Van de leidende cultures lagen certificaten Deli zeer vast op lokale speculatieve vraag. Na een opening op f. 186 werd even f. 185 ge daan. Daarna kon alleen aan de vraag worden voldaan tegen hogere koersen. Het aanbod was te gering, waardoor de koers snel opliep tot f. 192, tegen een vorige slotprijs van f. 184,20. Er was in deze hoek één speciale grote koper. Am sterdam Rubbers en HVA's boekten een bescheiden koerswinst. Staatsfondsen kalm en prijshoudend. WISSELKOERSEN Amsterdam, 13 juni. Londen 10.55%—10.56; New York 3.76%3.77%Montreal 3.83f£—3-84T1*; Parijs 76.91—76.96; Brussel 7.55%— 7.5614; Frankfort 90.39—90.44; Stock holm 73.10%—73.15%; Zürich 87.36%— 87 41%; Milaan 60.73%—60.78% Kopen- hagen"54.57—54.62: Oslo 52.77%—52.82% Wenen 14.52%—14.53%Lissabon 13.15% —13.17. Beurs van Amsterdam Maandag 13 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 100% 100 Ned '59 4% 100 Va 99 H Ned. '59 4% 98% 98V8 Ned. '60II 4% 100100 Ned. '53 3% 93% 93%GB Grootboek obl. 3% 78GB Ned. '47 3% (3) 92% 92% Ned '51 3% 95% 95% Ned. '53 (3%) 93% 93A Ned. '56 3% 93V8 93% Ned. '48 3% 86% 86^ Ned. '54 3% 86H S6U Ned. '55 I 3% 88' l 88% Ned. '55 II 3V4 90% 90% Ned. '37 3 91 91 Dollarlng '47 3 92 92%GB Investeringscert. 3 96% 97 Ned. 62-64 3 98 97tf Indië '37 A 3 93% 93% Grootboek '46 3 89 Ned. W.B 6% 109% 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl en Ind. B. 35% 35% Nat Handelsbank 164 164 Ned Handelmy 271% 269% Amst. Rubber 118 118% H.V.A160 161% Senembah 550 556 AK.U 517 529% Berkel's Patent (v.) 292GB 291GB Calve Delft cert 931 931% Deli Mij en (Ver.) 182% 193 Kon Pap v Gelder 290GB 310 B Hoogovens eert 740 744 Müller en Co N.B 414 410% Ned Kabelfabr 540GB 550 GB Philips 1132% 113914 Philips pref 304GL 305 GL Unilever 968% 972% Wilton Feyenoord 205% 207% Biliton 2de r 368GL 368 GL Dordtse Olie gew 712% 702% Kon Olie (f20.—).. 149.— 149 50 idem (50 a f20.— 147.90 146.90 Holl Amer lijn 139GB 139% Java China Paket 156 154 K.L.M 108.50 108 GL Kon Ned. Stmv Mij 184 184% Kon Paket Mij 138% 139% Stoomvaart Mij Ned 169 170 GB Nievelt Goudr cert 148GB 150% v OmmereD eert 277% 278% Kon Rott Lloyd 150 152 Ned Scheepv Unie 149%GB 151% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gera leningen A'dam '47 (3%) 3 93% 93% idem '48 (3%) 93% 93% R'dam '52-1 (4%) 97% id. id. *37 I-n (3%) 93% Z.-Holland '56 (4%) 99% 99% Bankwezen Bank N. G '58 (5%) 104 id. NW£ '52 (4%) 96% Industr. Obügaties Philips Dollarlng '51 95% 10311 96% 95% Premieleningen A'dam '53 3 100% A'dam '51 I 2% 84% 84% A'dam '56 I 2%79% 79% A'dam '56 II 2% 94% 94% A'dam '56 III 2% 94% 94 Eindhoven '54 2% 79L Enschede '54 2% 79 Den Haag '52 I 2% 86% 86 Idem II 2% 88% 88 R'dam '52 I 2% 87% 88% Idem n 2% 88% 88 Idem '57 2% 96% 96% Utrecht '52 2% 90L 90 Z.-Holl 1957 2% 95 95 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 233 Amst Bank 337 HBU eert223% Rott Bank 294% Twentsche Bank 270 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 453 Borsumfj 60 K N Ed met A-AA 93 Idem pref wd 107% Electrolasmij317 Kon Ned Grofsm 157 Holl Constructie 540B lng our v Bouwnyv 265 Internatio 153 Int Kunststof! Ind 65% Leidse Wolspinnerij 415B Rott Droogdok Mfj 600 Sikkens Groep 675 Ver Touwfabrleken 318 Walvisvaart 117 Wernink's Betonm 146 Van wyk en Heringa 107 Zaalberg 110 Spoorwegen Dell Spoorweg My. 6B Amerik fondsen Canadian Pacific R 25% Intern Nickel 108 Anaconda 53% Bethlehem Steel 47exd. Cities Service 42% General Motors 46% Kennecott 79% Republic Steel 64% Shell Oil 72 Union Pacific 26f4 Un. States Steel 84% 232 340 224 295 272 436 65 107 158% 520 263 156 65 414% 605 B 685 B 320 117% 148% 109% 110% 25% 109 53}g 47 41 46% 79% 63% 71% 26% 84%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11