Laatste nieuws r Kunstmarkt op het Rapenburg tijdens Lustrum-burgerij dagen Koninklijk zilver voor H. Stol Lisser jongetjes op avontuur De adverteerder die rekent Leidsch Dagblad VRIJDAG IJ JLI.'I 1331 Het publiek wordt er zelf in betrokken Een bijzonder aardig idéé vindt tijdens de Lustrumweken burgerij - dagen zijn verwezenlijking. Onder auspiciën van het Leids Acade misch Kunstcentrum en met medewerking van de Lustrumcommissie, zal onder de naam Kunstenaars maken en verkopen eigen werk", tussen de Doelensteeg en de Nonnensteeg aan het Rapenburg (even zijde) een kunstmarktgeorganiseerd worden, naar een ontwerp van Henk van der Plas uit Den Haag, die daarmee reeds eerder succes oogstte. De opening van deze ..kunstmarkt" zal morgenmiddag om twee uur geschieden door mr. D. J. van der Meulen. bestuurslid van het L.A.K. Wa zal er op deze kunstmarkt zoal te zien zijn? In een twintigtal kramen zulten kun stenaars van allerlei aard hun artistieke scheppingen, waarvan het niveau op hoog peil staat, tegen schappelijke pry- zen te koop aanbieden, terwijl het pu bliek zelf burgerij, studenten en reünisten ook gelegenheid krijgt, zich kunstzinnig te uiten. Daar is bijv. de „schildersstand", waar men vrij binnen kan gaan en slechts te gen een kleine vergoeding voor de verf zich aan de schilderkunst kan wijden. Voorts is Mimi van der Kooi uit Den Haag aanwezig: aan het spinnewiel zal zij U laten kennis maken met het kunst- weven. Naast schilderijen en gouaches kunstnijverheidprodukten, houtsnij-, raf fia-, boetseer- en grafisch werk, zullen op deze kunstmarkt aanwezig zijn niet te vergeten en zeker niet in de laatste plaats moderne dichtbundels en avant-garde tijdschriftjes, veelal gestencild. O.a. ook de dichtbundel van de Hongaarse stu dent Lószló Tóth, een in Wenen gedruk te verzamelbundel van Hongaarse dich ters. Al deze zijn niet in de boekhandel verkrijgbaar. Enkele voortreffelijke por trettekenaars Cees Vlag, Jan Maron- nier en Liesbeth Verkerk zijn aan wezig om U uit te tekenen. Lino's wor den ter plaatse gesneden en afgedrukt (o.a. afbeeldingen van Leidse plekjes). Gerard Marchee uit Scheveningen maakt mozaieken, Jan en Jenneke Lam- bregts vervaardigen artistieke bijous. De Leidse student D. J. van P.vpe demon streert en verkoopt door hem zelf ver vaardigde cartoons. Ook aan de muziek wordt veel aan dacht besteed! Op een podium in het centrum der kramen zullen zich laten horen een jazz-combo van vier man on der leiding van Piet Doodkorte, de gui- tarist-zanger Gerard Escher uit Amster dam en Rob Bakker (klassieke muziek). Voorts zal folkloristische muziek uit Spanje, Portugal, Hongarije, Joego slavië, Rusland en Mexico ten gehore gebracht worden en een band, gevormd uit Leidse studenten uit Suriname en de Ned. Antillen speelt eveneens folkloristi sche muziek. Ook worden grammofoon platen verkocht van het Leids Studen ten Cabaret en de Leidse student Jaap Fischer, 's Avonds is er eveneens het optreden van de Haagse pantomime- groep „Momimica". Zo zal er op deze kunstmarkt, waarop tevens Amerikaanse verkopingen ten be hoeve van de kunstenaars gehouden worden menigeen zal tegen schappe lijke prijs een volwaardig kunstvoorwerp als souvenir mee naar huis willen ne men! veel te horen en te zien zijn. Men kan er zelfs meemaken, hoe dames met japonstof gedrapeerd worden en schilders of U zelf! deze stof be schilderen! Vijfendertig, meest jonge, veelbeloven de kunstenaars, verlenen hun medewer king aan deze kunstmarkt. Zij zullen U zeker niet teleurstellen! Het is de be doeling van de ontwerper het volgend jaar met een dergelijke kunstmarkt, waarvoor de gemeente Leiden een sub sidie beschikbaar stelde, terwijl de kos ten door het LAK gedragen worden, een tournee door het land te maken. De verwachtingen der initiatiefnemers voor deze originele opzet zün hoog ge spannen. De Leidse burgerij moge zich niet de kans laten ontgaan beslag te leggen op Jeugdvakantiebezigheden MORGEN STRAATCOLLECTE Men schrijft ons: Het is mooi weer. Nog een paar weken naar school en danvakantie. De plannen zijn dik wijls al maanden tevoren gemaakt: een weekje kamperen, naar een vakantie huis of met goed weer elke dag met de familie naar het strand of naar de dui nen. Maar de vakantie van onze school jeugd duurt langer dan 1 2 weken en wist U, dat een zeer groot percentage van de jeugd zelfs niet eens één week vakantie buiten de eigen woonplaats heeft? Daarom is het werk van de organisa ties voor de Leidse jeugdvakantiebezig heden zo belangrijk. De Commissie voor de Jeugdvakantiebezigheden van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen; het R.-K. Stedelijk Comité voor Vakan tiebezigheden en het Comité Vakantie- bezigheden van het Leidsche Volkshuis zullen ook dit jaar weer gedurende 3 weken in de zomervakantie allerlei acti viteiten op touw zetten, waar de jeugd plezier aan kan beleven t.w.: gemeen schappelijke filmvoorstellingen; open luchtvoorstellingen in vier verschillende- wijken van de stad, waarvan alle kin deren uit de buurt kunnen profiteren; uitstapjes in de omgeving van Leiden, georganiseerd door de verschillende speeltuinverenigingen en de parochies van het R.-.K Stedelijk Comité; wed strijden; zwemmen etc. Dank zij de grote, meestal vrijwillige medewerking, van organisatoren, leiders en leidsters, kan veel bereikt worden. Het gemeentebestuur steunt dit mooie werd door een bijdrage. Maar ook uw hulp kan niet gemist worden! Wanneer U zaterdag het witte vlaggetje met de woorden „vakantie bezigheden Leidse jeugd" wordt aange boden, geeft dan uw bijdrage. Uw gift, hoe bescheiden ook, helpt mee om de Leidse jeugd een paar vreugdevolle vakantieweken te geven. LEIDERDORP De Rode Kruis-collecte heeft op gebracht f. 327. VOORSCHOTEN Bisschop van Haarlem zegent huwelijk in De bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, zal dinsdag 14 juni 's morgens om tien uur in de parochiekerk van St - Laurentius te Voorschoten het huwelijk mzegenen van zijn neef, de heer A. L. J. A. Huibers en mej. T. v. d. Krogt. inderdaad artistieke voorwerpen tegen een geringe vergoeding. Zij zullen er werkelijk zélf mee gebaat zijn! De kunstmarkt zal tot 19 juni (zon dags gesloten) geopend zijn van 2 uur n.m. tot 9.30 uur n.m. Xerxes gooit het hogerop (Speciale berichtgeving) Het protest van Xerxes tegen het niet toekennen van een tweetal penalties in de wedstrijd van maandag J.l. tegen de Zwolse Boys is gisteravond door de pro testcommissie niet ontvankelijk ver klaard. De scheidsrechter, de heer Florin, hield zijn verklaring, dat er voor straf schoppen geen aanleiding bestond, ge stand en de protestcommissie zag geen aanleiding de woorden van de heer Florin in twijfel te trekken. Dat doet Xerxes wel. En daarom heb ben de Rotterdammers besloten in hoger beroep te gaan bij de KNVB. Verschil lende officials van de KNVB, Henk Zon van de commissie betaald voetbal en mr. R. Piek, de nieuwe voorzitter van de spelregel- en strafcommissie, die tussen haakjes gisteravond nog niet in functie was, waren van de wedstrijd getuige en op hun verklaringen wordt door Xerxes hoge prijs gesteld. Gouden uitvoerder bij N.V. Wernink Gisteren had uitvoerder Hendrik Stol van de N.V. Werninks Beton Mij. zijn eerste pensioendag na vijftig jaar werken. Op zijn laatste werkdag bij Wernink is hij in de bedrijfskantine temidden van de directie, chefs, collega's en perso neelsleden van administratie en fabriek gehuldigd. Hoogtepunt was de medede ling van wethouder A. J. Jongeleen, dat de gouden uitvoerder was onderscheiden met de zilveren eremedaille behorend bij de Orde van Oranje-Nassau. Ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van het Haarlemse Muziekkorps defileerden gisteren niet minder dan veertien muziek korpsen en twee drumbands van de politie over de Haarlemse Dreef Deze foto toont het Leidse Politie Muziekgezelschap tijdens het défilé. Mevrouw Meeuwenoord uit Noordwijk aan Zee trof gisteravond op straat twee huilende, verkleumde jongetjes aan. Elk hadden zij een stepje bij zich en kennelijk waren ze de weg kwijt. Hortend en stotend kwam het er uit, dat zij Hans en Robby Groene- wegen heetten. 7 en 6 jaar oud, en dat zij op hun step de lange tocht van Lisse naar Noordwijk gemaakt hadden en nu niet meer wisten waar zij waren. Terwijl zij bij mevrouw Meeuwenoord thuis wat op hun verhaal werden gebracht, nam de politie contact op met de collega's te Lisse. Daarbij bleek, dat de jongelui 's middags waren opgestapt en dat men in ongerustheid al uren naar hen had gezocht. Weldra konden de beide jeugdige avonturiers aan hun bezorgde ouders worden overgegeven. In 1910 kwam de heer Stol als opper man in dienst, later werd hij cement- werker. Op 25-jarige leeftijd werd hij voorman. Aanvankelijk had hij de lei ding bij kleinere betonwerken, maar spoedig kreeg hij grotere opdrachten, vooral toen de maatschappij naast ge wapend beton complete bouwwerken begon uit te voeren. Na een welkomstwoord van ir. A. Sitsen, sprak wethouder Jongeleen. Hij noemde een gouden jubileum al een zeldzaamheid, maar zeker is dat het geval in de bouwwereld. Er is in die halve eeuw veel van organisatorische aard van de heer Stol verwacht. Hij heeft tot grote tevredenheid gewerkt. De wethouder hoopte, dat de heer Stol nog lang van zijn pensioen zal genie ten en deed mededeling van de Ko ninklijke onderscheiding. Ir. Sitsen kwam nog eens terug op de katheder om namens de directie zijn dank te betuigen. Hij vond het fijn, dat onder zijn gehoor leerlingen van Wethouder A. Jongeleen speldt de Koninklijke onderscheiding op. uitvoerder Stol waren. Dat is een be wijs temeer dat de uitvoeder een goede en belangrijke plaats heeft vervuld. Hij bood een enveloppe met inhoud en de zilveren draagmedaille bij de Konink lijke onderscheiding aan. Namens de personeelsvereniging sprak de heer P. C. Veer. Hij wees op de mooie werken, die onder leiding van de heer Stol tot stand zijn geko men en hij vond het prettig dat Wim Stol als uitvoerder in het bedrijf blijft in de plaats van zijn vader. De heer Veer bood mevrouw Stol een mandje fruit aan. De heer Stol kreeg een kroonlamp. Nadat de heer Stol een dankwoord had gesproken, waarin hij vooral de directie en zijn ondergeschikten be trok, boden velen hun gelukwensen aan. Automobilist gestraft Na op het Rapenburg te Leiden te zijn doorgereden na een botsing zonder dat zijn identiteit bekend was, kreeg een 56- jarige hotelhouder uit Voorschoten op 11 maart j.l. met zijn personenauto nog een ongeluk op de Vinkweg te Voorscho ten. Hij moest nu voor de Haagse poli- tie-rechter verschijnen om zich te ver antwoorden voor het rijden onder in vloed van sterke drank en het veroor zaken van een aanrijding. Bovendien was hij gedagvaard vanwege het door rijden na een botsing zonder bekendma king van zijn identiteit. Dat verdachte ten tijde van het ongeluk op de Vink weg niet in staat zou zijn een auto naar behoren te besturen, kon de officier van Justitie niet bewijzen. Hij kwam echter wel tot de conclusie, dat verdachte het verkeer op ernstige wijze in gevaar had gebracht. De hotelhouder zou toch wel enigszins onder invloed zijn geweest. Deze gaf zelf ook toe vier borrels te hebben gebruikt. De officier vorderde voor beide gevallen een gevangenisstraf van vier weken, waarvan twee voorwaar delijk met een driejarige proeftijd en één jaar ontzegging van de rijbevoegd heid met aftrek. De politierechter veroordeelde ver dachte conform de eis van de officier. BURGERLIJKE STAND Geboren: Arnoldus C. M., zn. van F. C. Mens en M T. E. Soeters; Francisca B. M., dr. van P. D. Duivenvoorden en C. M. M. Omtzigt; Ylonca M.. dr. van F. W. Veltman en M. Fllippo; Ingrld Y. M., dr. van F. G. A. van Dongen en M. L. C. v. d. Werf; Willem H. M., zn. van W. H. van Boekei en M. L. Schwerdfeger; Arjen, zn. van R. Seinen en G. Bouter; Camelia J. M., dr. van B. P. Duivenvoorden en C. A. v. d. Eng. Ondertrouwd: G. J. Llnders, 23 Jr. en M. T. v. Meygaarden. 19 Jr.; A. L. J. A. Huibers, 33 Jr. en T. v .d. Krogt. 31 Jr.; M. J. Vermet. 29 Jr. en H. H. Vreeman. 22 Jr.; J. J. P. Tol. 45 Jr. en C. Staneke 42 Jr. Getrouwd: J. C. van Gent, 26 jr. en J. E. M. Volwater, 30 jr.; G. van Dijk, 23 Jr. en J. C. Slootweg 23 Jr.; N. M. v. d. Werf 27 Jr. en A. Russchen, 22 jr. Overleden: C. A. C. Nell. 85 jr., echtg. van J. W. de Boer; G. Engelsman. 89 Jr., wed. van W. L. Steinhart. WASSENAAR BURGERLIJKE STAND Geboren: Eduard, zn. van A. van Ho ven en B. Eiggnbrood: Silvia M., dr. van A. P. F. Moussault en R. M. Lampe; Ma- nica C. W .dr. van J. C. M. Horsten en C. T. M. C Franken; Jacoba C. W.. dr. van A. W. Riem en M. A. de Smit; Robert P., zn. van P. C. van Straten en H. Kort; Eleonora E. M., dr. van J. Brederode en J. A. van Spronssen; Maria E., dr. van M. C. Govaerts en W. J. Blom; Maria J., dr. van J. J. Jansen en M. J. Brussee; Peter J., zn. van W. Zonneveld en C. E. Tap. Ondertrouwd: H. J. Knaap en J. H. A. P. Vermeulen; H. Frentz en A. F. Schra- ma. Getrouwd: G. A. Slats en T. M. Brakel; M. Deijn en H. J. Mechelse; R. C. Broer tjes en J. Pillekers; E. J. Jelles en N. J. Schepers; A. Mol en H. H. M. Janssen; 30500 30500 30500 plaatst zijn advertenties bij voorkeur in het Meer dan 22.600 abonnees. In meer dan 6 van de 10 Leidse gezinnen Per 1000 abonnees het goedkoopste en doeltreffendste advertentiemedium in Leiden en omgeving. Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, ▼óór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 Zonetoernooi te Madrid De uitslagen van de partijen gespeeld in de vijftiende en tevens laatste ronde van het eerste FIDE zonetornooi te Ma drid luiden: PomarPachman Donner Gligoric O'Kelly—Lehan NeikirchHeidenfeld 10, Walther Attard PenroseReilly 10. Por- tischDurao 10, PietzschGuistolizo afgebroken. De voorlopige eindstand luidt: 1. ex aequo: Pomar (Sp.), Donner (Ned.), Gligoric (Z.-Sl.) en Portisch (Hong.) allen 10% punt, 5. Lehmann (W.-Dld.) en O'Kelly (Belg.) beiden 9% punt. Evenals het derde zonetoernooi, dat in mei te Boedapest is gehouden en waarin Nederland vertegenwoordigd was door Van Scheltinga krijgt het zonetoernooi te Madrid een verlengstuk. Eindigde te F. A. M. Pa(jmans en L. I. Schrama; A. J. T. de Jager en A. H. M. Zonneveld; H. J. Hageman en M. Vlgeleyn Nlkijuluw. Overleden: M. G. B. Ruttevi, 63 Jr.; G. J. Roelofs, 67 Jr.; G. van den IJssel, 43 Jr. Uitspraak inzake de „roze balletten" Een Parijse rechtbank heeft gisteren de 75-jarige oud-voorzitter van de Fran se Nationale Vergadering André le Tro- quer tot een voorwaardelijke gevangenis straf van één jaar en een boete van 3.000 nieuwe franken (2.400 gulden) veroor deeld wegens zijn aandeel in het schan daal van de „roze balletten". Pierre Sor- lut, een 35-jarige voormalige politieman, kreeg vijf jaar onvoorwaardelijk, omdat hü in woningen van particulieren en in de ambtswoning van Le Troquer orgieën zou hebben georganiseerd, waaraan voor aanstaande zakenlieden en minderjarige meisjes hebben deelgenomen. In totaal waren 23 personen van het aanzetten van minderjarigen tot on tucht beschuldigd. Met uitzondering van een hoofdinspecteur van politie werden allen schuldig bevonden. Le Troquer had verklaard onschuldig te zijn, evenals zijn 45-jarige vriendin mevr. Elisabeth de Pinajeff, die tot een boete van 2.000 franken werd veroordeeld De eigenaar van een kapsalon en de voormalige directeur van een luxueus restaurant in het Bois de Boulogne kre gen twee jaar gevangenisstraf. De eige naar van 'n grote winkel in Parijs kreeg anderhalf jaar. De veroordeelden hebben twee weken de tijd om beroep aan te tekenen. Soekarno hervatte ambtswerkaamheden President Soekarno heeft tijdens een plechtigheid in zijn paleis te Djakarta zijn ambtsbezigheden hervat na zijn we reldreis van twee maanden. Ontken nend dat de militairen een greep naar de macht hadden gedaan, zei hij tot de mi nisters en andere autoriteiten: „Ik wil er de nadruk op leggen, dat er bepaalde elementen, vooral in andere landen, zijn, die een ander leiderschap in onze Re publiek wensen". FRANS VLOOTBEZOEK AAN ROTTERDAM Twee Franse jagers de „Guichen" en de „Quepratte", alsmede de onderzee boot „Duaphin", die' een niet officieel bezoek aan Rotterdam brengen hebben ligplaats gekozen aan de Parkkade. WIEBE MULLENS MAAKT FILM OVER KINDERBESCHERMING (Van onze Haagse redactie) De Haagse cineast Wiebe Mullens heeft van de Stichting „De Opbouw" te Utrecht, een algemene vereniging voor kinderbescherming, de opdracht ontvan gen een documentaire speelfilm van ca. 40 minuten te vervaardigen over et werk dezer stichting in tehuizen en ge zinsverpleging. Aan deze film zullen eni ge beroepsacteurs meewerken. Het draai boek is geschreven door Jan Schaper, als cameraman zal optreden de Hongaar Kalman Gall, die indertijd cameraman was van het journaal „Spiegel van Ne derland". BEURSBERICHTEN Aku's willig Amsterdam, 10 juni Voor de laatste beursdag van deze week bestond een grote belangstelling voor aandelen Aku, die hoofdzakelijk voor Westduitse rekening uit de markt werden genomen. De koers steeg snel van 505 tot 519. Het Damrak ondervond vanmiddag goede steun van de West duitse beurzen waar de tendentie zeer vast was. Mede hierdoor trokken de koersen van alle internationals in Am sterdam, na een lagere opening, aan. Dit verhinderde echter niet dat, ten aanzien van het vorige slotpeil, koers verliezen moesten worden geïncasseerd, als gevolg van winstnemingen in ver band met het naderende weekeinde. Philips liep op van 1123 tot circa 1133, tegen een vorige slotprijs van 11493/<i. Unilevers stegen van 962 tot 970 en ver loren op deze lijst circa 6 punten. Kon. Olies openden f2,lager op f147,50 en konden aantrekken op vraag van arbi trage-zijde tot f. 148,50. Hoogovens ga ven een goed herstel te zien van 730 tot 740, maar verloren op deze prijs toch nog 5 punten bij de voorgaande slot- koers. De koersen van scheepvaarten ver schilden niet veel bij de slotkoersen van gisteren. In de cultures was de rust weer. gekeerd. De stemming was prijshoudend zonder meer. Staatsfondsen praktisch onveranderd. In de lokale sector werden de bier aandelen hoger geadviseerd. Aandelen Albert Heyn, die gisteren daalden van 473 tot 457, werden vanmiddag op 457 geadviseerd. Het onveranderde dividend van 12% was voor de beurs een tegen valler. Aandelen Fokker werden ex 11% dividend op 525 530 geadviseerd, tegen gisteren 525 cum dividend. De interna tionale waarden verlieten de beurs op vrijwel het hoogste punt van de dag. WISSELKOERSEN Amsterdam, 10 juni. Londen 10.5510.56%, New York 3.76fi—3.77A. Montreal 3.83**—3.83H. Parijs 76.92%—76.97%. Brussel 7.55%— 7.56%, Frankfort 90.39—90.44, Stock holm 73.01%—73.06%, Zürich 87.35— 87.40, Milaan 60.72%—60.77, Kopenha gen 54.58%54.63%Oslo 52.78%— 52.83%, Wenen 14.51%—14.52%, Lissa bon 13.15%—13.17%. Boedapest de Hongaar Barcza alleen op de eerste plaats met 10% pnt., gevolgd door het viertal Van Scheltinga, Bilek. Bertok en Matanovic dat om de twee overige beschikbare plaatsen in het in terzonale toernooi moet strijden, te Ma drid eindigden vier spelers met 10% pnt. op de eerste plaats. Ook hier zal in een extra-vierkamp moeten worden uitge maakt, wie naar het interzonale toer- noei zullen overgaan ©n wie als enige moet afvallen. Beurs van Amsterdam Vrijdag 10 Juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden 100A 100% 100A 100% 98% Ned. '60II 4% 99 fl IOOA 93% 93% Grootboek obl. 3% 78GB Ned. '47 3% (3) 92% 92% 95% 95% 93% 93% 93% 93% Ned. '48 3% 86 H 86% Ned. '54 3% 86 H 88% 88% Ned. '55 II 3y4 90% 90% 91 Dollarlng '47 3 91% 92 Investeringscert. 3 96Ü 96% 97fgGB 98 Indië '37 A 3 93%GB 93% Grootboek '46 3 89% Ned. W£. 6% 109A 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 36 35% Nat. Handelsbank 164 164 Ned. Handelmij 272% 271% 118% 118 160% 160 545 550 504% 517 Berkel's Patent (v.) 292GB 292GB Calvé Delft cert. 938 931 Deli Mij .en (Ver.) 182% Kon. Pap. v. Gelder 280GB 290GB Hoogovens cert 745% 740 Müller en Co. N.B. 422 414 Ned. Kabelfabr 528GB 540GB Philips 1149% 1132% 305GL 304GL 976% 968% Wilton Feyenoord 204 205% 366 368GL Dordtse Olie gew. 714% 712% Kon Olie (f20.—) 151.— 149 Idem (50 A f20.— 149.70 147.90 Holl. Amer. lijn 138% 139GB Java China Paket 156 156 KIü 108.50 108.50 Kon Ned Stmv Mi) 184% 184 Kon Paket Mij 138 138% Stoomvaart Mij Ned 168GB 169 Nlevelt Goudr eert 146% 148GB v. Ommeren eert 276% 277% Kon Rott Lloyd 151% 150% Ned Scheepv Unie 150 149 %GB NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 93% tdem '48 (3%) 93% 93% R'dam '52-1 (4%) 97% ld. ld. "37 I-n (3%) 93% Z.-Holland *56 (4%) 99% Bankwezen Bank N. G. *58 (5%) 103** 104 id. N.WB. *52 (4%) 96A 96% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 95% 95% Premieleningen 101 100% A'dam '51 I 2% 84% 84% A'dam '56 I 2% 79 79% A'dam '56 H 2% 95% 94% A'dam '56 Hl 2% 94% 94% Eindhoven '54 2% 80L 79L Enschede '54 2% 78% 79 Den Haag '52 I 2% 86% 86% 88% 88% R'dam '52 I 2% 87% 87% Idem n 2% 88% 88% 97% 96 Vk Utrecht '52 2% 90L Z.-Holl. 1957 2% 95% 95 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 233 233 Amst. Bank 338 337 HJ3.U eert223 223 Rott. Bank 294 294% Twentsche Bank 268% 270 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 457 453 Borsumij 59 60 K N Ed-met A-AA 93 93 Idem pref wd 107 107% Electrolasmy 317 Kon Ned Grofsm 155% 157 Holl Constructie 515B 540B Ing. bur v Bouwnijv 263 265 [nternatio 152 153 Int Kunststof! Ind 65 65% Leidse Wolspinnerij 405 415B Rott. Droogdok Mij 595 600 Sikkens Groep 670 675 Ver. Touwïabneken 310 318 Walvisvaart 116 117 Wernink's Betonm 139 146 Van Wijk en Heringa 105 107 Zaalberg 111 110 Spoorwegen Dell Spoorweg Mi) 6 6B Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 25% 25% Intern Nickel 110 108 Anaconda 53% 53% Bethlehem Steel 48% 47exd Cities Service 43 Vi 42% General Motors 46% 46% Kennecott 81 Va "9% Republic Steel 65 64% Shell OU 71% 72 Union Pacific 26% 26 H Un. States Steel 85% 84%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7