ROXY MODE 1960 Maison Spier LUSTRUM LEIDEN GESTART MET EERSTE FESTIVITEIT VAN DE BURGERIJDAGEN „Middenstand leeft hartelijk meeTwee Corpswapens met studentenwereld" STUDENTEN-CABARET BRENGT DRIEMAAL BURGERIJ-SHOW Etalage-wedstrijd en twee nieuwe Corpswapens zuiver en koeler roken Opgericht 1 maart I860 Vrijdag 10 juni 1960 Tweede blad no. 30069 In de feestelijk met Leidse vlaggen versierde Breestraat maakten hedenochtend om half elf het Collegium van het L.S.C. en de leden van de Lustrum- en Bur- gery com missie front voor het perceel 93 ter officiële opening van de etalage wedstrijd, waaraan circa 35 Leidse middenstanders met ruim vijftig etalages deelnemen. Bovendien werd deze inzet van de Leidse lustrumviering bijgewoond door de heren J. C. J. Lambermont en J. H. van der Kloot, resp. voorzitter en secretaris van de Leidse Middenstandscentrale, welk lichaam zich con amore gegeven beeft aan de organisatie van deze wedstrijd, waarbij het publiek jury is. Het oordeel, zo Is bekend, wordt gevraagd over de mooiste, de meest verkoop- krachtige en meest originele etalage. De praeses van de Burgery commissie, de heer H. H. Nieuwenhuizen, die deze ochtend zijn eerste officiële taak ver richtte achter de schermen was deze commissie reeds maanden bezig aan de voorbereiding van de burgerij dagen reide, dat het niet toevallig is, dat juist op de Breestraat het lustrum begint. Sinds vele studentengeneraties is immers de Breestraat voor de studenten de straat van Leiden! Het gaf spreker grote voldoening, dat de Leidse middenstand onder het motto „Leiden-Studentenstad" aan deze lustrumviering relief wenst te geven en dat op zulk een speciale wijze doet. Hierna verklaarde de heer Nieuwen huizen op symbolische wijze het aan de heer H. de Wilde overreiken van de deelnemerskaart deze etalagewedstrijd voor geopend. Een glas sherry geser veerd op de stoep van het bewuste perceel beklonk deze eerste plechtig heid. De heer J. C. J. Lambermont, voor zitter van de Leidse Middenstandscen trale, zeide, dat de Leidse winkelstand BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Louise, dr. van L. van der Weijden en J. M. A. Dljkmans; Carla, dr. vancmfw J. M. A. Dljkmans; Maria Johanna Fran- cisca. dr. van A. de Moolj en M. P. van Voorthuijzen; Carla ,dr. van J. A. F. Oostrom en C. L. Pub; Anna Wilhelmlna Maria, dr. van C. van Ruiten en J. C. M. van der Meer; Henri, zn. van H. D. de Booij en M. A. Boot; An toni us Gerardus Petrus Maria, zn. van A. P. Mootjekind en J. M. van der Voorn; Monique Catha- rina, dr. van J. C. Grlekspoor en C. H. van der Lubbe; Roland Marius Johannes Albertus, zn. van B. W. L. van der Klauw en T. M. M. van Elck; Alelda Antonla Josephlna. dr. van J. Spierenburg en A. G. M. Cornellsee- Norma, dr. van H. D. Teske en W. M. Swanenburg. GETROUWD P M. van Fulpen en J. P. A. Stegel- meier; D. J. de Laaf en J. de Wit: J. J. Henzlng en M. C. A. Kerkvliet; A. van Soest en J. Holswilder; J. H. van Koope ren en G. de Mey; L. J. van Dijk en H. Hendrlchs; D. Maassen van den Brink en L. Bennlng; S. Loolje en A. Schilt; A. H. G. M. Houben en M. J. Feldbrugge; P. J. van Apeldoorn en C. M. Hofman; P. J. Reljken en E. M. S. de Roode; F. J. Door nik en F. Slingerland; M. W. van Groe ningen en R. Spadon. OVERLEDEN P. H. Hoogendoorn, 54 Jr., echtgenote van j. p. van den Broek; H. F» Kakken - terg, 8 jr., zoon. het zeer op prijs stelde, dat de lustrum feesten juist op deze wijze worden geopend. Zij is er zich van bewust, dat de middenstand groot belang heeft bij het slagen van het lustrumprogramma, dat zeer interessant en uitgebreid is. De heer H. de Wilde, voor wiens pand onder grote belangstelling dit alles af speelde, merkte hierna o.m. op, dat de Leidse middenstand hartelijk meeleeft met de studentenwereld, waarna hij overging tot de onthulling van het „monument", in dit geval het prijsgeven van het geheim, dat zich achter het' gesloten etalage-gordijn verborgen hield: een zeer origineel ingerichte studenten kamer, waarvoor men grote interesse had. Aan het publiek echter de beoor deling Het Leidsche Studentencorps is spaar zaam met het verlenen aan Leidse mid denstanders van het recht tot het voeren van het Corpswapen. Tot vandaag toe BONDSDAG BOND VAN OUD-KATH. VROUWEN De Bond van Oud-Kath. Vrouwen houdt dinsdag a.s. in Avifauna te Al phen aan den Rijn een bondsdag. Om half tien worden de dames in Leiden verwacht, waarna de tocht naar Alphen gezamenlijk per boot wordt gemaakt. Na afloop van de dag vindt in de Marekerk een korte kerkdienst plaats. PROMOTIE Aan de Rijksuniversiteit van Utrecht promoveerde tot doctor in de Rechtsge leerdheid, de heer G. J. van der Top, geboren te Leiden, thans wonende in Waddinxveen. Promotor was prof. dr. S. J. Groenman. Het proefschrift handelde over „Samenvoeging van Gemeenten". VEERTIG JAAR BIJ NZHVM De heer C. Crispijn, wagenvoerder eer steklas bij de NZHVM te Leiden her denkt morgen het feit, dat hij voor 40 jaar by deze vervoersmaatschappij in dienst trad. Nieuw ,Klaar-open pakje NOBEL - ZUIVER - TROUW Distribute*» fbr Holland - Alvan» Import Company ORGELCONCERT FEIKE ASMA Onder auspiciën van het Ned. Orgel comité geeft Feike Asma zaterdag 18 juni in de Geref. Kerk van de Oude Vest een orgelconcert. Opnieuw relletjes in de Beatrixstraat Gisteravond is het in de omgeving van de Beatrixstraat weer tot ongere geldheden gekomen. De politie heeft meerdere charges uitgevoerd en heeft zelfs in de lucht geschoten. Een gedeel te van de Bernhardkade was door tien tallen jongelui opgebroken en door bar ricades versperd. Evenals eergisteren was de politie ge noodzaakt veelvuldig gebruik te maken van de gummiknuppel. Vannacht om streeks half een was de orde hersteld. Ons advies luidt onveranderd: blyf uit de buurt! „Knip me maar" Vorm tussen musical en cabaret Het Leids Studenten Cabaret gaat morgen de show „Laat je zoon studeren", waarmee de laatste maanden met qroot succes door het land werd qetrokken, beqraven onder de lauweren van een nieuwe show onder de titel „Knip me maar". Zaterdagavond gaat in het kader van de burgerijdagen van het lustrum de première van deze show (om 8 uur in de Schouwburg), waarna voor de burgerij nog twee voorstellin gen (op 14 en 16 juni) volgen. Men zou uit de titel van de nieuwe show wellicht kunnen opmaken, dat het hier om de volgende aflevering van een soort cabaret-feuilleton gaat: laat je zoon studeren met als logische consequentie, dat zoonlief, zich aanmeldende voor de groentijd, toestemming geeft zijn lokken te offeren op het altaar der traditie. Niets is echter minder waar. Met „Knip me maar" lanceert het Leids Studenten Cabaret een geheel zelfstandige show, waarin de universiteit (op een professioneel verdwaalde hoogleraar na) in het geheel niet ter sprake komt: het na de oorlogsverwoesting weer welvarend geworden Nederland wordt in al zijn deugden en ondeugden op de hak genomen. Kernbezetting gaat naar Amerika De show „Knip me maar" is een merkwaardige tussenvorm tussen caba ret en musical: zonder doorlopend ver haal, wel met een centrale figuur, veel liedjes en weinig conference. Het show element treedt sterk op de voorgrond, en er is veel aandacht beste d aan de cho reografie, terwijl de enscenering grootser is opgezet dan by een cabaret over het algemeen het geval is. Wat aankleiding, presentatie en bezet ting (12 medespelenden en 4 uitvoerende musici) betreft gaat „Knip me maar" ongetwijfeld boven het cabaret uit, maar anderzyds is het mede als gevolg van de zeer bescheiden orkestbezetting bepaald ook geen musical. De show, die onder algehele leiding staat van Steye van Brandenberg, is in opdracht van de lustrumcommissie in woord en muziek geschreven door de „grote drie" van het Leids Studenten Cabaret Paul van Vliet, Floor Kist en Kai van Oven. Het is waarschynlyk de laatste show, die door dit langzamer hand befaamd geworden drietal is sa mengesteld en wordt uitgevoerd: de stu die stelt eisen, die belangrijker zyn dan de amateur-kleinkunst, waarmee zij zo veel duizenden aan zich hebben ver plicht. In iets gewyzigde vorm zal deze nieu we show ook elders in het land worden gebracht, en dan gaat de kernbezetting in september en oktober naar Amerika voor een korte tournee met een Engelse versie van „Laat je zoon studeren". De heenreis wordt gemaakt met een NBBS- schip met terugkerende Amerikanen, de terugreis met de H.A.L. Max Tak stelt pogingen in het werk om enkele voor stellingen in Amerika te organiseren. En wanneer dat achter de rug is, roept de studie Het zal ongetwijfeld zeer moeilijk voor het Leids Studenten Caba ret zyn, vervangers te vinden voor deze sterke kernbezetting! De show „Knip me maar" heeft als centrale figuur een man van deze naam, ontleend aan het bekende kinderversje over Knip-me-maar en Knijp-me-maar, die met een camera door het naoorlog se Nederland doolt. Paul van Vliet zal deze hoofdrol vervullen. Hij „knipt" maar raak met zijn camera en laat daarbjj weinig heel van onze kleine en grote zwakheden en pretenties. Een van de liedjes van de show zal ook worden vastgelegd op de lustrum grammofoonplaat welke door de Stu denten Grammofoonplaten Industrie wordt vervaardigd en waarvan de ver koopbaten ten goede komen aan de her bouw van Sociëteit Minerva. De decors voor de show zijn eveneens door eigen krachten samengesteld naar ontwerp van Eduard de Liagre Böhl. Na de drie voorstellingen voor de bur gerij volgen nog enkele opvoeringen ty- dens de Universitaire lustrumfeesten. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen. Notarieel recht de heren mr. L. C. Gam- bon (Den Haag); mr. A. M. Reijntjes (Wassenaar) en mr. W. A. J. M. de Ne- rée tot Babberich (Den Haag). INTERKERKELIJKE JEUGDSAMENKOMST Zondagavond wordt in de Ooster- kerk een interkerkelijke jeugdsamen- komst gehouden. Ds. G. Th. Rothuizen, geref. predikant zal spreken over „Wat doen wij met de vrede". De liturgie wordt verzorgd door pastoor A. J. Gla- zemaker van de Oud-Kath. Kerk. Op de linkerfoto de heer Schim- melpenninck (rechts) in gesprek met de heer Van der Zanden na de (symbolische) uitreiking van het Corpswapen. De rechter foto toont de heer Pijnacker met het aangeboden (van een andere firma geleende) wapen. De wapens zullen eerst over enige tijd aan de gevels kunnen worden aangebracht. (Foto L.D./Holva8t) Onze stadgenoot, de heer P. C. Meyer, is aan de Vrije Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het kandi daatsexamen theologie. (Advertentie) by In HERENKOSTUUMS speciale zaterdagprijs 74.50 en hoger. COLBERTS v a. 29.75 Bijpassende PANTALONS, v.a. 18.65 ALLEEN BIJ MAISON SPIER koopt U met plezier HAARLEMMERSTRAAT 109 t.O. BATA, LEIDEN. ZICHTZENDINGEN OP AANVRAAG Wie nu ROXY rookt, geniet meer dan een ander. Het ejfin papier is zo ragdun, dat U louter tabak proeft, zuiver en geurig. Bovendien rookt U koeler, want 't elfin papier ventileert door onzichtbare openingetjes. Kies nu ROXY en geniet onbezorgd van de beste tabakken uit Amerika. Lustrum in Leiden Deze woorden zijn in staat, tallozen uit alle streken van het land en zelfs van ver daar buiten naar de Sleutelstad te brengen. De banden van de oud-alumni van de Universiteit met de Alma Mater zijn nergens zo sterk als in Leiden. Waar schijnlijk is dat een uitvloeisel van die andere „band", waardoor de oudste Nederlandse Univer sitaire gemeenschap zo sterk wordt getekend: de band der traditie, die zich handhaven kan omdat steeds weer het jeugdig elan van nieuwe studen tengeneraties aan de liefde voor traditie het enthousiasme voor de eigen tijd weten te paren. De traditie wil en dus gebeurt het ook zo dat de stroom van oud-alumni die het vijfjaarlijks festijn van de oprichting der Leidse Universiteit (nu 385 jaar geleden) de Sleutelstad pas binnen komt, wanneer Leiden (als stad en gemeenschap die er zich op voorstaat door offers de vestiging der Universiteit verdiend te hebben) het eigen aandeel in de festiviteiten reeds achter de rug heeft: het lustrum wordt geopend met de burgerij- dagen. Terwijl elders in 't land de galakleding voor de Vestweek uit de mottenballen wordt gehaald of bij de vorsten van de mode zelfs nog vorm krijgt, steekt Leiden van wal. Vanochtend om half elf namen de burgerijfees ten een aanvang met de opening van de etalage wedstrijd, met de verlening van enkele corps wapens aan middenstanders, en met een diepe zucht van verlichting van de bewonderenswaar dige organisatoren, die althans het eerste punt van een rijk programma verwezenlijkt zagen. Misschien ook nog met een andere zucht of verzuchting: wij hopen, dat de „burgerij" datgene wat nog komen gaat waardeert, want het is ons streven, in deze dagen iets van de dankbaarheid te tonen, welke de studenten verschuldigd zijn aan de Leidse gemeenschap, die de studenten naast waarderend onthaal ook veelal lijdzaam duldt Wij zijn ervan overtuigd, dat de organisatoren van deze burgerijdagen in de festiviteiten van de komende dagen tevens tot uitdrukking willen bren gen, dat de ook al weer traditionele band tussen studenten en overige burgerij de studenten zeer ter harte gaat. Wij verwachten niet anders, dan dat deze dagen daarvan een bevestiging zullen geven. waren het er tien, vanochtend is dit aantal tot een dozijn uitgebreid. Op de eerste dag van de burgery dagen van het lustrum, direct na de opening, togen collegium, lustrumcommissie en burgerij- commissie naar de firma's Van der Zanden, Breestraat 141, en Pijnacker, Rapenburg 17, waar met korte waarde rende toespraken het recht tot het voe ren van het Corpswapen werd verleend. De praeses Collegii, de heer L. G. Schim melpenninck, had in zijn toespraak grote lof voor de wyze, waarop de heer J. van der Zanden steeds de studenten behulpzaam is geweest in de oplossing van hun fotografische problemen. Vooral het contact met het Studenten Cineasten Gezelschap is steeds zeer plezierig ge weest, en bijzondere erkentelijkheid zyn de studenten de heer Van der Zanden verschuldigd voor de steun, welke hy geboden heeft na de voor de cineasten zo fatale brand in Sociëteit Minerva. Deze uitstekende verstandhouding ty peert tevens de verbondenheid tussen burgerij en studenten. De heer Van der Zanden dankte in enkele woorden voor de eer. hem door deze onderscheiding gebracht, en zegde toe het embleem ongeschonden te zullen houden door de banden met het Corps te handhaven zoals zij in het verleden zijn gegroeid. Tot de heer J. A. Pijnacker zeide de heer Schimmelpenninck by het tweede bezoek, dat de studenten byzondere waar dering koesteren voor de wijze waarop in het kappersbedrijf aan het Rapenburg steeds aan hun wensen tegemoet wordt gekomen. Hij legde er de nadruk op, dat de heer Pijnacker na een opmerkelijk korte tijd het bedrijf geleid te hebben, reeds tot voeren van het Corpswapen gerechtigd wordt, maar dat niettemin het vertrouwen bestond, dat deze onder scheiding met een blijvende tegemoet komendheid jegens de studenten zal worden gehonoreerd. De heer Pijnacker dankte met enkele woorden, waarin hij toezegde het vertrouwen niet te zullen beschamen, voor de hem verleende on derscheiding. De korte bijeenkomsten in deze be drijven werden tevens bijgewoond door vertegenwoordigers van enkele andere firma's, die gerechtigd zijn het Corps wapen te voeren. De praeses van de Burgerijcom- missiede heer H. H. Nieuwenhui- zen overhandigt de heer H. de Wilde de deelnemerskaart aan de etalage-wedstrijd. (Foto L.D./Holvast) Advertentie dank zij ragdun en ventilerend Elfin-papier.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3