LINOLEUM CETALAC REVANCHE VARSITY WORDT SPEKTAKELNUMMER OP DE ZIJL Chefarine 4 Lustrumwedstrijden Njord Njords Oude Vier kandidaat voor Olympische Spelen? Vier middelen die betrouwbaarzijnl PANDA EN DE TROETELTROEP WOENSDAG 8 JUNI 1960 Advertentie kiezen is sfeer kiezen kleur en warme (Van onze sportredacteur) Vijf echt gouden plakken liggen gereed Voor de winnaars van het hoofdnummer van Njords lustrumwed- strijden, die zaterdag en zondag a.s. op de Zijl worden gehouden en waarvoor de elite van de Nederlandse roeiwereld naar de Sleutelstad komt. Het hoofdnummer? Natuurlijkde race van de Oude Vieren. De revanche van de Varsity, die in een dead heat eindigde tussen Njord en Argo. Althans, zo zagen op het Amsterdam-Rijnkanaal de commissarissen van aankomst het. Zij stonden in hun zienswijze tame lijk eenzaam en moeten volgens het overgrote deel van de kijkers de halve meter voorsprong waarmee Njord voor Argo door de finish ging in de spanning van het ogenblik domweg over het hoofd hebben gezien. Er moet dus het komende weekeinde op de Zyl iets bewezen worden. Door Argo, dat dit jaar eveneens een uitste kende ploeg op het water brengt en die uiteraard héél Nederland wil aan tonen dat de Varsity-officials het toch bij het rechte eind hebben gehad door Njord dat zy inderdaad sneller is dan de Wageningse studenten. Alle (zes) deelnemers aan het hoofd nummer van de Varsity geven op de Zyl acte de presence en het kan dus een gevecht worden dat met gulden letters in de Nederlandse roeihistorie opgete kend kan worden. Goed voorbereid Njord heeft zich dit jaar bijzonder goed voorbereid. In het begin van het seizoen is een groep oudejaarsroeiers met een intensieve conditietraining aange vangen. Ook de roeitraining werd op an dere leest geschoeid. De selecte groep, waarvan uiteindelijk acht roeiers over bleven, is eerst in de skiff en de twee gaan roeien om de juiste bootbeheersing gevoel en zuiverder waterwerk te krijgen. Uit deze acht man werden een gestuurde en een ongestuurde vier ge formeerd, met de oorspronkelijke bedoe ling na de Varsity uit deze twee vieren een oude acht samen te stellen. Dit voornemen heeft men echter moe ten laten varen. De eisen die aan een Acht gesteld werden om op het interna tionale vlak mee te kunnen komen, la gen te hoog en voorts bleken de beide vieren elkaar te veel te ontlopen. Daarbij kwam nog het verrassend goede roeien van de Oude Vier op de Varsity. Een nieuw baanrecord onder niet optimale omstandigheden en alle aanwijzingen voor een potentiele snelheid die verder opgeschroefd zou kunnen worden, open den plezierige perspectieven. Grote troef De Oude Vier werd Njords grote troefCoach A. F. C. Vervloet split ste voor de training de ploeg in twee oude tweeën. En toen kwam de grote verrassing voor de officials van de Ne derlandse Roeibond. Op de vrijdagavond van de Hollandia- roeiwedstryden kwamen de slagen van de Oude Vier, Wamsteker en De Ruiter, in de Oude Twee uit. Zy verpletterden het baanrecord over 2000 meter en ver sloegen de nationale kampioens-Twee van Nereus, een beproefde combinatie, die een serieuze kandidaat was voor uit zending naar de Olympische roeiwed- stryden te Rome. En het verschil was niet gering: liefst 22 seconden. Advies Deze toets van Njords slagen met de geroutineerde Nereus-Twee stemde de technici van de NRB tot nadenken. Zy waren enthousiast en gaven nog dezelfde avond Njord het advies „alles op deze twee te gooien". „Neen", zei Njord, „ook de boegen Moerman en Stelma zUn snel". Dat bleek, want de volgende dag „spoot" dit tweetal het baanrecord 500 meter sprint naar de verleden tijd. Het bleef dus de Oude Vier, want het is wel een bijzonder gelukkige omstan digheid, dat de boeg- en slagpartyen aan elkaar gewaagd zijn. Plannen De plannen? Wel, de ploeg zal het proberen de Olympische Spelen te halen. Dat zal zeer veel harde arbeid kosten. In de eer ste plaats moet natuurlijk het komende weekeinde de Varsity-revanche gewon nen worden. Daarna staat Duisburg op het programma een orlenterende wed strijd en vervolgens Luzern, de grote krachtmeting, waar de Njord-Vier in de finale moet komen en aansluiting bij het veld houden om een Olympische kaart to handen te krijgen. F. Moerman (boeg), J. J. Stelma, A. F. de Ruiter, H. W. Wamsteker (slag) en J. D. P. v. d. Linden (stuurman) blijven in training en zullen zich afzijdig houden van de komende lustrumfeesten. Een grote opoffering, maar één die de moeite waard is. Zij hebben nieuwe roem voor het aloude Njord in de riem zitten Spectaculair Niet alleen de strijd tussen de Oude Vieren zal op de lustrumroeiwedstryden NJORDS OUDE VIER spanning brengen. Ook het nummer Oude Acht wordt waarschijnlijk een spectaculaire vertoning. Njord brengt in dit nummer een samenstelling van de Oude Vier en geroutineerde Oude Vier- roeiers van andere jaren op het water. Wat de jonge ploegen betreft: tot voor enige jaren was de Jonge Acht van Njord onverslaanbaar. Door vele nood gedwongen mutaties is de laatste twee jaar het scherpe er echter wat afgegaan. Het krachtsverschil in dit nummer, waarvoor een grote inschrijving is bin nengekomen, is evenwel uiterst gering. Dat hebben de Varsity en Hollandia wel bewezen. Njord beschikt voorts over een zeer mooie overnaadse vier. Deze liet tien dagen geleden op de Bosbaan een mooie stijl zien, maar moet nog bewijzen dat ze hard kan gaan. Tenslotte zal skiffeur De Jonge zaterdag overnaadse skiff roeien en zondag invallen in de Oude Acht. En nu maar duimen voor goed weer, want op de tussen boerderij De Een zaamheid en de oude weg naar Aalsmeer (finish) uitgezette baan kan het spoken. En het zou wel bijzonder triest zijn voor de heer Wolfsbergen en zijn staf, die met het organiseren van de tribunes, bo- tenloodsen, douches en het in gereed heid brengen van het omvangrijke pro gramma, bergen en bergen werk hebben moeten verzetten, indien het weer als spelbreker zou optreden. De races van gen zowel zaterdag als zondag om 2 uur aan. Ten gerieve van het publiek wordt van elke wedstryd een telefonisch ver slag gegeven. Op 30 oktober in Praag Nederlands elftal tegen Tsjechen Het bestuur van de KNVB heeft de Tsjechische uitnodiging in het najaar van 1960 met het Nederlandse A-team een wedstrijd tegen Tsjecho-Slowakye te spelen aanvaard. De ontmoeting zal zondag 30 oktober in Praag worden ge speeld. Voorts heeft de KNVB al overeen stemming bereikt met de Belgische bond voor de wedstryd NederlandBelgië van het seizoen 1961-1962. De ontmoeting is vastgesteld op zondag 12 november. Bel gië heeft voorts voor de wedstrijd Bel giëNederland van dat seizoen als da tum 1 april voorgesteld. Omtrent de wedstrijden tegen Oost- Duitsland, voor de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap 1962, is nog geen overeenstemming be reikt. Het wedstrijdprogramma voor het Ne derlandse A-team ziet er thans als volgt uit: Seizoen 1960/1961: 2 oktober Antwer pen: BelgiëNederland, 30 oktober: PraagTsjecho-Slowakije Nederland 22 maart: NederlandBelgië; 30 april: N ederlandHongary e Seizoen 1961/1962: 22 oktober Boeda pest: HongarijeNederland; 12 novem ber: NederlandBelgië. KNVB had gelijk De amateur-commissie van de FIFA heeft, op verzoek van de KNVB, een on derzoek ingesteld naar de amateur-sta tus van negen spelers die deel uitmaak ten van het Oostenrijkse elftal, dat is uitgekomen in de voorronde van het Olympisch voetbaltoernooi. Voorzitter Ottorino Barassi (It.) heeft verklaard, dat de commissie van oordeel is, dat deze spelers, die uitkwamen in de wed strijden tegen Hongarije en Tsjecho-Slo wakije, niet als amateur kunnen worden beschouwd. Aangezien van de groep die genoemde drie landen vormde, Honga rije zich klasseerde voor het eind toernooi en Oostenrijk werd uitgeschakeld, heeft deze beslissing geen directe gevolgen voor de Oostenrijkse ploeg. Kanoploeg naar O.S. Naar aanleiding van de goede resulta ten, die de Nederlandse kanoploeg de af gelopen weken in Wuppertal en Her- decke behaalde, heeft het Nederlands Olympisch Comité besloten een ploeg in te schrijven voor de Olympische kano- wedstrijden op het Lac Albano en wel op de volgende nummers: KI 1000 meter, k 2 1000 meter en k 1 4 x 500 meter. Het is nog niet bekend, welke kano vaarders Nederland zullen vertegen woordigen. De meest serieuze kandida ten zijn: Geurts, Knuppe, W ij sen. Beun der, Lagrand en Huisman. ATLETIEK Gerda Kraan: 800 m in 2 min. 08.9 Gerda Kraan van de Leidse Bataven heeft het afgelopen weekeinde een zeer goede prestatie geleverd. Tydens inter nationale wedstryden in Erfurt liep zy de 800 m. winnend in de formidabele tyd van 2.08,9 en bleef daarmede slechts 0,3 sec. boven het Nederlands record, dat met 2 min. 08,6 sec. op haar naam staat. Met deze verrichting stelde zij zich kan didaat voor de Nederlandse Olympische ploeg, aangezien de kwalificatie-eis op 2 min. 12 sec. is vastgesteld. Op het ogenblik bezet zij met deze prestatie de zesde plaats op de wereld ranglijst 1960 achter de Russische dames Zinaida Kotova (2.06,6), Ludmilla Chev- tzona (2.07.5), Yehaterina Parlyuk (2.07.6), Anna Rainich (2.07.7) en de Roemeense Mara Grecescu (2.08.8). Germar evennaart Europees record 100 meter De Duitse sprinter Manfred Germar, die in de beide voorgaande jaren reeds eerder op de 100 meter tot een tyd van 10.2 sec. kwam, heeft gisteravond te Mal- mö wederom het Europese record op deze afstand geëvenaard. Hij won de 100 me ter in 10.2 vóór de Rus Protjorovski Ronde van Engeland De 27-jarige Brit Bill Bradley won gis teren met een voorsprong van ruim ze ven minuten op onze landgenoot René Lotz, de tweede etappe van de Ronde van Groot-Brittannië. Op 50 km van de fi nish van de 206 kilometer lange rit van Morecambe naar Whitley Bay dwars door het geaccidenteerde terrein van Noord-Engeland, demarreerde Bradley nadat hy door zyn felle aanvallen het peloton in stukken had gescheurd Be halve Lotz moesten alle Nederlandse deelnemers terrein prijs geven. Ab Sluis eindigde als 35ste (5.59.51), Lex van Kreuningen als 42ste (z.t. als Sluis) en Leon Sebregts kwam als 54ste binnen in 6.03.44. Jan Jansen staakte de strijd. De uitslag was 1. Bill Bradley (G.B.) 5.33.30; 2. René Lotz (Ned.) 5.40.54; 3 Alan Ramsbottom (G.-B.) 5.41.29; 4. V. Denson (G.-B.) 5.41.35. Algemeen klassement: 1. Bradley (G.-B.) 10.00.14; 2. Homes (G.-B) 10.09.08 3. Ramsbottom (G.-B.) 10.09 46; 4. Hinds (G.-B.) 10.10.21; 5. Lotz (Ned 10.10.27; 6. Noppe (België) 10.13.21. 29. Sluis (Ned.) 10.28.23; 32. Van Kreunin gen (Ned.) 10.29.43; 42. Sebregts (Ned.) 10.34.02. Ronde van Italië De Belg Emile Daems heeft de 21e etappe van de Ronde van Italië, die leidde van Bellune naar Trento over een afstand van 110 km, gewonnen in 2 uur 40 min. 41 sec. De uitslag luidt: 1. Emile Daems (B 110 km. 2.40.41 (gem. 41.074 km per uur); 2. Sorgeloos (Belg.) z.t.; 3. Boni (It.) z.t. 4. Pelligrini (It.) z.t.; 5. Fallarini (It.) z.t.: 6. Casati (It.) z.t.; 10. Maule (It.) op 3 min. 23 sec.; 11. Bampi (It.) z.t 12. Galeaz (It.) z.t.; 13. Pintarelli (It.) z.t.; 14. Minieri (It.) op 3.35.15; Costa- lunga (It.) z.t. Van Est en Stolker maakten beiden deel uit van het grote peloton, dat ex aequo als 21e werd geklasseerd en dezelf de tyd kreeg toegewezen als Minieri, nl. 2.44.17. Het algemeen klassement luidt na de 21e etappe 1. Anquetil (Fr.) 80 uur 50 min. 41 sec.; 2. Nencini (It.) op 3 min. 2 sec.; 3. Hoevenaers (Belg.) op 4.19; 4. Ronchini (It.) op 5.49; 5. Gaul (Lux op 7.32; 6. Massignan (It.) op 7.33; 7 Delberghe (Fr.) op 8.26; 8. Carlesi (It.) op 8.28; 9. Pambianco (It.) op 8.41; 10. Adriaenssens (Belg.) op 11.13; 11. Van Looy (Belg.) op 11.41; 12. Coletto (It.) op 13.10; 13. Couvreur (Belg.) op 19.13; 14. Botella (Sp.) op 21.50; 15. Zamboni (It.) op 23.04; 27. Wim van Est (Ned.) op 35.22; 56. Stolker (Ned.) op 1.13.16. Damkampioenschap De uitslagen van de laatste ronde van het toernooi om het persoonlijk dam kampioenschap le-klasse LDDB luiden: W. J. Kleyn sr.J. v. Vuren 11, J. Ver meulenJ. v. d. Vlist 20. De afgebro ken partijen J. PeschierJ. v. d. Vlist en J .v. d. Vlist—W. J. Kleyn sr. eindigden in remise. Kampioen in deze klasse werd J. Peschier. De uitslagen van de uitgestelde part- tyen in de 2e-klasse zijn: C. Duiven- bodeC. Verweij 02, P. SpekC. Dui- venbode 02, C. VerweyP. Spek 20. C. Verwey kampioen. De eindstanden luiden le-klasse 1. J. Peschier 7 punten, 2. J. Vermeulen 6 pt., 3. J. v. d. Vlist 3 pt., 4. W. J. Kleyn sr. 2 pt., 5. J. v. Vuren 2 pt. Tweedeklasse: 1. C. Verwey 6 punten, 2. C. de Winter 4 pt., 3. C. Duivenbode 2 pt., 4. P. Spek 0 pt. In de hoofdklasse veroverde W. Heems kerk in de voorlaatste ronde de leiding. Na een onregelmatige opening formeer de Heemskerk tegen W. J. v. d. Starre de hekstelling. In het middenspel moest v. d. Starre een schijf ufferen, waardoor Heemskerk in het voordeel kwam. Na een gelijkopgaande stryd wist K. Zwet sloot zyn party tegen N. Imming in winst om te zetten. Door het verzuimen een tweede dam te halen verloor A. de Jong zyn party tegen G. v. d. Wiel. De afgebroken partijen A. de Jong W. J. v. d. Starre, W. HeemskerkG. v. d. Wiel en W .J. v. d. StarreG. v. d. Wiel eindigden alle in remise. De stand is hier: 1. W. Heemskerk met 8 punten uit 5 partyen, 2. Th. Zwet sloot met 8 punten uit 6 partijen en 3. A. Turk met 5 punten uit 4 partyen en 1 afgebroken party. DUIVENSPORT P.V. „Het Oosten" te Leiden hield een wedvlucht vanaf Pt. St.-Maxence. Af stand 345 km. Gelost om 9.20 uur met oosten wind, zeer warm. Eerste duif 15.31.30 uur: laatste duif 17.15.08 uur. Uitslag: J. Roest 1-2, B. Singeling 3-5-7, C. Selier 4, D. Somnega 6, K. v. d. Berg 8, S. Schoeman 9, B. ter Beek 10. Chili accepteert Italiaans aanbod Het Chileense Olympische Comité heeft het aanbod van de Italiaanse regering, dat de financiering behelsde van een af vaardiging naar de Olympische Spelen te Rome, aanvaard. In verband met de natuurrampen, die het land zo zwaar hebben getroffen, be sloot Chili eind april zyn inschryving voor Rome in te trekken. De hiervoor bestemde gelden zouden dan kunnen worden aangewend om de schrynende nood onder de getroffen Chileense be volking te lenigen. By monde van haar ambassadeur in Santiago, de heer Mario Lucciolli, bood daarna de Italiaanse re gering aan, de kosten van uitzending van een Chileense ploeg naar Rome voor haar rekening te nemen De pre sident van het Chileense Olympische Comité, de heer Alejandro Rivera, heeft thans doen weten, dit aanbod te accep teren. Ofschoon de Italiaanse regering hiervoor geen enkele restrictie heeft ge maakt, zal Chili zich beperken tot de ploeg, zoals die in grote ïynen reeds eer der was vastgesteld. Deze zal bestaan uit een basketballploeg, ruiters, schutters en atleten. Heinen terug naar zaterdagvoetbal (Speciale berichtgeving) Het was al algemeen bekend dat Hei nen zyn contract met de eerste divisie club HVC niet wenste te verlengen en dat hy terug wilde naar het amateur voetbal. De vraag echter was of het be stuur van HVC by de overschryving zijn medewerking zou verlenen. Een delegatie van het Spakenburg bestuur heeft daar om vorige week een onderhoud met dat van HVC gevraagd en gisteravond is be slist dat Wout niets in de weg gelegd zal worden. Binnen enkele weken is dan eindelyk het midvoorprobleem van Spa kenburg opgelost. (10.5) en de Noord Bunaes (10.6). Ook op de 200 meter was hii onbetwist de snelste. Hy finishte in 21 sec. op de de tweede plaats gevolgd nu door Bu naes in 21.3, terwyl Protjorovski derde was in 21.5. Advertentie Verf met gemak en... van Ceta Bever I.C. tegen Cambridge De Internationale Club van Nederland zal op vrydag 10 en zaterdag 11 juni a.s. in Engeland uitkomen tegen Cam bridge. De ploeg zal bestaan uit de ten nissers P. van Eysden, H. van Dalsum, A. Kloezen, W. Breukink, J. Byker en H. van de Weg. De wedstryd omvat 21 partyen (12 en kelspelen en 9 dubbelspelen). Vorig jaar werd de ontmoeting te Rotterdam by de stand 12-5 in het voordeel van de IC Nederland wegens regen gestaakt. SCHAKEN Om de Zilveren L.D.-koning Gisteravond werd op de clubavond van het Leids Schaak Genootschap de laat ste party gespeeld van de wedstryd om het persoonlijk schaakkampioenschap van de LSB. Het was de ontmoeting tus sen J. Piket en H. Th. Weiland. De par ty duurde slechts zeer kort, want bij de 15e zet overzag Piket dameverlies en gaf op. Door deze overwinning bracht Wei land zyn puntentotaal op 6% waarmee hy met Th. van den Oord de derde plaats bezet. Hein Donner verspeelde zijn voorsprong Onze landgenoot Hein Donner heeft zyn voorsprong in het zonetoernooi te Madrid verspeeld. In de 13e ronde ver loor hy van de Duitser Lehmann en in de. 14e ronde speelde hij remise tegen Penrose. In het klassement deelt Don ner nu de eerste plaats met Pomar en Gligoric. In de laatste ronde speelt Don ner tegen Gligoric en Pomar tegen Pachman. NIEUWE UITGAVEN De laatste kans, door S. Vestdijk. Uitg. Nijgh Van Dltmar, Den Haag. Nieuwe kunst In Afrika, door R. Ita- llaander, Mensen In Afrika, door R. Italiaander en Dieren In Afrika, door L. Heek. Ultg.: Broekman <fc De Merls N V.. Amsterdam. De schatgravers van onze tyd, door Harald Steinert, Driemaal ls scheepsrecht, door Mlep Dlekman, en De parels van het parlement, door L. S. May. Ultg.: H P. Leopolds Uitgevers Mij. N.V., Den Haag. VERDRINKINGSGEVALLEN Gistermiddag is het 7-jarig meisje Netteke Douwes uit de Landzichtlaan te Heemstede, dat op een autoped langs de haven te Heemstede speelde, te water geraakt en verdronken. Een vriendinnetje, dat in haar gezelschap was, heeft de politie gewaarschuwd. Kunstmatige ademhaling is nog toege past, maar mocht niet meer baten. Het stoffeiyk overschot is naar het St.- Elisabethgasthuis in Haarlem overge bracht. Gistermiddag miste de binnenschip per A. Brusse, die met zyn schip ,,Spes" in de Leuvehaven te Rotter dam lag. zyn driejarig zoontje, dat een ogenblik tevoren nog in het gang boord gespeeld had. Hy waarschuwde de politie en ging inmiddels zelf dreg gen. Enige uren later bracht hy het ontzielde lichaampje boven water. In de Westerhaven te Schiedam is het 6-jarige jongetje J. B. Ketelaar, uit de Leliestraat, te water geraakt en verdronken. De 18-jarige A. P. Louter, uit Bolnes, is met zyn fiets in de boezem te Bol nes geraakt en verdronken. De politie moest enkele uren dreggen voor het lichaam kon worden opgehaald. Gisteravond zou de 35-jarige classi ficeerder B. Peters, uit Dordrecht, op Nieuwe Maas te Rotterdam van het zeeschip, waarop hy gewerkt had, over stappen op het bootje „Marsdiep", dat hem aan de wal zou brengen. Hu voelde zich onwel en had daarom de arbeid gestaakt. Hy stapte echter mis en viel in het water. De man kon wel zwemmen, maar miste biykbaar de kracht daartoe. Toen enige mannen van de „Marsdiep" het ongeluk merk ten sprongen zy gekleed te water om hem te redden, maar de man bleek al overleden te zyn. INVASIE COLORADOKEVERS IS NIET OVERMATIG De coloradokevers, aldus de Planten- ziektenkundige Dienst, zyn langs de hele Noordzeekust en verder gelijk gemeld op de Wieringenmeerdyk en by Edam en Volendam aangespoeld. Zy kwamen in flinke, maar niet overmatig grote aan tallen. Langs de Noordzee waren het er gemiddeld enige honderden per kilo meter. Vroeger is het wel eens gebeurd dat alleen aan het Scheveningse strand vyf miljoen van deze insekten aanspoel den. Het ernstigst was de situatie deze keer in Edam en Volendam. Doordat de wind inmiddels naar het westen is gedraaid is de IJsselmeerkust daar nu wel weer ongeveer „schoon". Niet alleen de dorpsomroeper maar ook de pastoor van Volendam heeft, van de kansel af, de bevolking opgeroepen om de diertjes te lijf te gaan. Verder zyn bij de bestryding in de verschillen de kustplaatsen politie, gemeenteperso- neel en vakantiegangers ingeschakeld. In verscheidene meer landinwaarts ge legen plaatsen zyn de kevers ook al ge signaleerd, maar meestal is er slechts sprake van enkele exemplaren. De amb tenaren van de Plantenziektenkundige Dienst zyn geïnstrueerd, extra oplettend te zyn en de aardappeltelers zyn aange maand, hun gewas te bespuiten. De kevers komen van de Franse Noord zeekust. Zy plegen vandaar te vertrek ken als de temperatuur om en naby de 25 graden Celsius is en komen dan voor onze kust in zee terecht. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. Ze hebben hun vol komen betrouwbaarheid wel zeer af doende bewezen. Stuk voor stuk hebben zij millioenen mensen baat gebracht Tezamen in één tablet verenigd werken zij nog beter en helpen vaak waar andere middelen falen. Chefarine „4" is een middel tegen pijnen en griep, dat Uw vertrouwen inderdaad waard is. Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag,] wam die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. I 20 labl. 10.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. 13 50 7662. Het handgeklap werd steeds luidertot het circus dreunde. Het was de directeur nog steeds niet duidelijkwaarom er eigenlijk ge klapt werd. maar in elk geval vond hij het een prettig geluid. ..Het publiek heeft altijd gelijk mompelde hij. ..we schijnen dus op de een of andere manier een deksels goeie voorstelling te heb ben gegeven. Maar aan wie de eer? Die tweedie hun nek wagen in de nok van mijn tent? of die pummeldie daar met gewichten ronddraaft? of t.Het komt door dat paard, daar op de eerste rij, directeur," zei een der clowns, „dat zat zo smakelijk te lachen, dat het publiek er plezier in kreeg!" „Haal dat paard dan ook hierheen," zei de directeur, „en dan alle maal buigen. Naderhand zoeken we wel uit. hoe dit alles precies in elkaar zit." Dus verzamelden allen zich in het midden van de arena en. terwijl het opgetogen publiek met bloemen wierp, dankten zij buigend voor de hulde.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7