CETALAC In ons land uit particuliere bronnen 6.650.000 ontvangen Met een enkel woord Agenda fc WOENSDAG 8 JUNI 1860 M.M.M.M. r (Van onze t.v.-medewerker) Op de (als we het zo noemen mogen) derde pinksterdag rondom het middag uur hebben de harten van vele miljoe nen kinderen sneller geklopt, omdat er om te beginnen 20.000 het bofje hadden gehad aanwezig te kunnen zijn in de Prins Bernhardhal van de Jaarbeurs in Utrecht. Verder waren er nog een kleine 500.000 over het land verspreid, maar waarschijnlijk grotendeels gecoi»- centreerd rondom televisetoestellen, kinderen die trouw en gehoorzaam hun bekertje melk steeds opdrinken. En dan was er het relais naar ver schillende landen, Engeland, Italië, België en Frankrijk. Dat was nu allemaal, omdat het ,,M- dag U" was geblazen, de dag van het Zuivelbureau met zijn M-brigadiertjes en 4» U van Unicef, dat zich o.m. ten doel stelt het melkgebruik in andere delen van de wereld te stimuleren, te zamen met krachtige pogingen om te korten in voedsel en medische verzor ging op te heffen. Want het is in ieder geval sinds vandaag toch wel algemeen bekend, dat de bevordering van het melkgebruik niet alleen een stunt is die onze veehouders hebben uitgevon den, maar in ruimer verband en dus wat Unicef betreft, een kwestie van rechtvaardiger verdeling van 's werelds rijkdommen. Daaraan was het te danken, dat er een zo hartverwarmende officiële be langstelling was. Prinses Beatrix was er met haar gast prins Albert van Luik. die per helikopter kwam overgevlogen, ambassadeurs en andere autoriteiten en zelfs de Amerikaanse president van het Kinderfonds der Verenigde Naties. Wie er verder was? Carel Briels met 2199 medewerkers, die met fantasie en doorzettingsvermogen een show heb ben gerealiseerd, die nimmer vertoond werd en die we eerlijk gezegd nauwe lijks voor mogelijk hadden gehouden. In de voorreclame werd het een grootse manifestatie genoemd. Wel, deze publiciteit was naar geest en let ter waar! ,,De gelukkige wereld" was ongetwijfeld een kleurig schouwspel. Maar dat konden wij niet zien, maar wèl de ongetelden, die straks de kleu renfilm gaan bekijken, welke van het ïesdjn werd gemaakt. Maar ook zon der kleur was er veel te waarderen, zoals de lange wandeling, welke de Prinses zich getroostte om toch vooral zoveel mogelijk bezoekers in staat te stellen haar te begroeten. Daar werd dan ook echt een dankbaar gebruik van gemaakt. Verder le ons opgevallen, dat eigen- Sfr. die wele melkgeschiedenis op de achtergrond bleef. Het werd meer ge borduurd op het stramien ,,één wereld of geen Wereld". En verder mondde het geheel voor de pauze uit in een grandioze sportmanifestatie, die een even grote propaganda betekende voor een andere gezonde zaak. Het was charmant: die turnsters, die rolschaat- senrijdstertjes en ook de dansende boe rinnetjes uit alle hoeken van de we reld. Na de pauze was het een wat rom melige aangelegenheid. De kinderen gingen zich thuis voelen, waren goed gevoederd en wensten verder geamu seerd te worden, desnoods daarin zelf een aandeel te nemen. Dat was goed te merken. Het was ook niet zo een voudig de aandacht van de velen in die immense hal te boeien en daarom moesten er tal van circusnummers tegelijkertijd worden opgevoerd. Maar dat de leden van de M-brigade goed voor dieren moesten zijn, had wel wat beter gedemonstreerd kunnen worden dan door onbenullige toeren met gedres seerde beesten, die er kennelijk weinig zin in hadden. Daarbij stak circus .El leboog" flessen ver boven de vaklui uit, die bovendien hun dag als Olym piërs bepaald niet hadden. Want als we ons niet hebben verkeken, lukte er welgeteld geen enkele toer! Die atleten waren vast geen melkdrinkers, want Immers: M.M.M.M. Met melk meer mans! „Achter het nieuws" een nieuwe rubriek ..Achter het nieuws" is een nieuwe televisierubriek van de VARA, waar mee voortaan de avonduitzendingen van deze omroepverenigingen zullen beginnen, inplaats van de met nu ver vallen rubriek Mensen, Dingen, Nu In de nieuwe rubriek zul len feiten van de dag worden bekeken en besproken door Arie Kleywegt en Jan Leyendekker, die bij de VARA de nieuwe productiegroep ..Actualiteiten en Sport" vormen. Ze zullen eventueel commentaar geven op belangrijke za ken en ook ,,de mensen achter het nieuws" naar voren halen. Voor het eerst zal men dit nieuwe programma kunnen zien in de uitzending van de VARA op woensdagavond 15 juni. WETSONTWERP AFBETAUNGSSTELSEL De minister van Justitie, van Finan ciën, van Sociale Zaken en Volksgezond heid en van Maatschappelijk Werk en de staatssecretaris van Economische Za ken hebben aan de Tweede Kamer toe gezonden de memorie van antwoord op het voorlopig verslag, alsmede een nota van wijzigingen met betrekking tot het destyds ingediende ontwerp van wet op het afbetalingsstelsel. Daarnaast werd terwille van de overzichtelijkheid een gewijzigd wetsontwerp aangeboden. De nieuw ontworpen wet heeft tot doel enerzijds voorwaarden te scheppen die een gezonde ontwikkeling van het afbe talingsstelsel bevorderen ordelijk eco nomisch verkeer met gezonde concurren tieverhoudingen anderzijds om mis bruiken zoveel mogelijk te voorkomen. In dit ontwerp is ernaar gestreefd de bepalingen zoveel mogelijk te doen aan sluiten bij de gewoonten, die in bona fide afbetalingsbedrijven reeds gelden. In het wetsontwerp worden voorwaar den gesteld, waaraan afbetalingsleve ranciers, -financiers en -colporteurs moeten voldoen om hun bedrijf te kun nen uitoefenen dan wel daarin werk zaam te zijn. Daartoe wordt voorzien ln het instellen van een inschrijvingspllcht voor afbetalingsleveranciers bij de Ka mer van Koophandel en van een vergun ningstelsel voor afbetalingsfinanciers en afbetalingscolporteurs. Het begrip „af betalingstransactie" is zo ruim geformu leerd, dat het ingediende ontwerp van de nieuwe wet. behalve op de vanouds voorkomende normale afbetalings- en huurkoopovereenkomsten bijv. ook op huur- en verhuur-overeenkomsten, al of niet met koopoptie, van toepassing is. Verder bevat het wetsontwerp ge dragsregels, die bij het sluiten van afbe talingsovereenkomsten moeten worden nageleefd. Het wetsontwerp voorziet in de instel ling van een commissie van advies. Sophia's juwelen in Rotterdam? (Van onze Londense correspondent) Een man die een gevangenisstraf van 18 maanden in een Londense gevange nis uitzit, heeft onthuld dat de dezer dagen geroofde juwelen van de filmster Sophia Loren, welke 185.000 pond ster ling waard zijn, zich in Rotterdam zou den bevinden. De man noemde de naam van de Londense heler. Hij werd door vertegenwoordigers van een taxateurs firma in de gevangenis bezocht. Door be middeling van deze firma heeft Sophia Loren een beloning van 20.000 pond in uitzicht gesteld voor degene door wiens Inlichtingen de juwelen zullen worden teruggevonden. Hierdoor is de man aan het praten geslagen. Zoals men zich herinneren zal werd het zo goed als lege etui waarin de Ju welen zich hadden bevonden uit de Theems in het Londense havengebied opgevist. De gevangene beweert dat hij REMONSTRANTEN GEVEN OUDEWATER GEVELSTEEN De Remonstrantse Broederschap zal het gemeentebestuur van Oudewater een gevelsteen met inscriptie schenken, die 13 Juni namens de broederschap zal worden aangeboden. De steen zal ge plaatst worden in het zogenaamde „Ar- miniaanse huis" aan de markt, dat ge restaureerd zal worden. Het huis waarin Arminius geboren werd, werd in 1575 verwoest. Op dezelfde plaats werd het echter herbouwd. met degene die de roof heeft gepleegd op stap zou gaan in de omgeving van El- tree, waar Sophia Loren een film maakt. Maar voordat het plan kon worden uit gevoerd werd hy wegens een ander ver grijp gearresteerd. Hij heeft thans zijn metgezel verraden. De politie acht het echter niet uitgesloten dat het hele ver haal een verzinsel is. De recherche heeft inmiddels een nieuw onderzoek in de Londense haven het district Chelsea in gesteld. Volkstelling op Aruba Op aanbeveling van de V.N. zal dit jaar in de meeste Amerikaanse landen een volkstelling worden gehouden. In de Ned. Antillen is dit sedert 1930 niet meer geschied. Op Aruba zal van 27 juni tot 15 juli tot een volkstelling worden over gegaan. Dit zal o.m. mogelijk zijn door de gelukkige omstandigheid dat door tussenkomst van de Lage Oil and Tran sport Cy., dr. Amos Hawley, hoogleraar in de sociologie aan de universiteit van Michigan zich bereid heeft verklaard, de leiding van de volkstelling op Aruba op zich te nemen. Naast de direct hierop betrekking hebbende cijfers zullen ook speciale gegevens worden verzameld, waaraan in verband met de economische en sociale ontwikkeling van Aruba be hoefte bestaat. Vluchtelingen jaar afgesloten Het streefbedrag is viermaal overtroffen (Van onze Haagse redactie) Tijdens een speciale vergadering in het Vredespaleis te Den Haag is gister middag het op 3 juni verleden jaar door minister Luns geïnstalleerde Nederlandse Comité Vluchtelingen 1959—1960 bijeengekomen, ter plechtige afsluiting van het vluchtelingenjaar. Op deze slotvergadering heeft de voorzitter, jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford, medegedeeld, dat voorlopige ramingen hebben uitgewezen, dat in Nederland in totaal uit particuliere bronnen f. 6.650.000 aan bydragen is binnengekomen. Dit bedrag betekent, dat men het streefbedrag van f. 1.5 miljoen, tijdens de installatie bijeenkomst genoemd, vier maal heeft overtroffen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Gram. 18.15 Boekbespr. 18.30 R.V.H.: Evolutie, door ds. C. J. H. van den Broek. Tweede lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Pianorecital. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Amus. muz. 20.15 Radio- Fllharm. ork. en plano. 21.05 Hersenen zonder ziel, lezing. 21.20 Oude muz. 21.50 De grote vier van bet klavier, gesprek (II) 22.20 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Zaalsportultsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Platennieuws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pro- menade-ork. en koor. 19.00 V. d. kind. 19.10 Pol. praatje. 19.20 Gram. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Operettemuz. 21.05 Ballet der Bedriegers, hoorspel. 21.55 Kamermuz. 22.20 Act. 22.30 Nws. 22.40 Amus. muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Gram. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 Jeugdprogr. NTS: 17.30 In tern. JeugdJourn. 20.00 Joum. en weer- overz. NCRV: 20.20 Pas geperst. 20.50 Dis- neyfllm. 21.15 Voordr. 21.40 Kunstrubr. 22.05 Avondwyding. Advertentie Aan het bedrag van f. 6.650.000 is het comité gekomen door f5 miljoen aan bijdragen, die al binnen zijn, f. 1.550.000 aan nog te ontvangen bedragen en f. 100.000 aan kerkcollecten, rechtstreeks door de kerken voor vluchtelingenhulp te besteden. De voorzitter sprak zijn dank uit je gens het Nederlandse volk, dat in al zijn geledingen is betrokken geweest bij de acties voor het wereldvluchtelingenjaar. Velen hebben actief deelgenomen door het organiseren van openbare collecten huis-aan-huis inzamelingen, bijeenkom sten, liefdadigheidsvoorstellingen, ba zaars, autorally's en andere middelen, om geld in te zamelen. Speciaal maakte hij met grote dank baarheid gewag van de voortdurende daadwerkelijke belangstelling van de be schermvrouwe van het Nederlandse co mité, Koningin Juliana. 70 cent per inwoner De specificatie van de post „nog te ontvangen" is als volgt: uit de april- collecten f. 300.000 uit de kerkcollecten f. 100.000 actie „Doe Open" f. 600.000, na tionale bevrijdingsmanifestatie 1960 f. 500.000 en uit andere bronnen f. 50.000. netniR for Oong drinks Met de bjjdrage van de regering in het kader van het wereldvluchtelingenjaar van f. 1.360.000 is het uiteindelijke totale Nederlandse aandeel f. 8.010.000, hetgeen neerkomt op circa f. 0,70 gemiddeld per inwoner. Hoewel gistermiddag dus het vluchte lingenjaar is afgesloten, blijft het Ne derlands Comité tot 31 december a.s. be staan. Verder ligt het in de bedoeling, dat de bevrijdingskaarten, aan H M. de Koningin gezonden, tegen het einde van deze maand aan de afzenders worden teruggezonden. Inzending is nog moge lijk tot 11 juni a.s. Ieder, die duidelijk naam en adres heeft ingevuld, mag re kenen op terugzending voor 15 juli a.s. De besteding De besteding van de ingezamelde gel den zal als volgt z(jn: voor het Algerijnse kind (VPRO-actie) en reeds door het comité overgemaakt: f.2.200.000 aan de Hoge Commissaris, voor de doeleinden, die al bekend gemaakt werden, alscok voor het kinderdagverblijf ln Spittal f. 1.625.000, voor een nader door de Ho ge Commissaris te specificeren projec ten, waarin begrepen de bijdrage voor de ICEM f. 1.175.000, voorlopige reserve voor aanvullende besteding ter voltooiing van de kampsluiting Friedrichsfeld en Ohm stede, te besteden door de Hoge Com missaris f. 600.000, voor vluchtelingen hulp binnen onze grenzen f. 525.000, voor Hong-Kong f. 25.000 en algemene reser ve, dienden voor afronding van lopende projecten en voor het opvangen van eventuele tegenvallers f. 250.000. De onkosten van het comité bedroegen f. 150.000, hetgeen slechts 3% is van het totale bedrag. De voorzitter noemde dit bedrag verheugend klein. Tenslotte werd gezegd, dat iedereen nog gelegenheid heeft zün bijdragen aan het wereldvluchtelingenjaar te verhogen of een verzuimde kans om mee te doen, in te halen. BINNENLAND De 7-Jarige Marrle Reynders uitCas- trlcum, is gistermiddag te Bakkum door de trein, die om 17.13 te Castricum moet arriveren, gegrepen en op slag gedood. Het meisje was per fiets onderweg van Brakersweg in de richting van de dorps kom Bakkum. Een organisatie van Engelse en Ierse meelfabrikanten, „The Incorporated national association of British en Irish millers" vergadert deze week in Scheve- nlngen. De organisatie, die is aangesloten by de „International Milling Association", waar in ook Nederland vertegenwoordigd is, heeft al jarenlang de gewoonte haar Jaar vergaderingen buitenslands te houden. Een groot aantal deelnemers is al in ons land aangekomen. De eigenlijke vergade ring wordt morgenochtend ln het Palace- hotel gehouden. Twee pas getrouwde Nederlandse toeristen uit Breda, die op hun huwe lijksreis waren, zijn in Genua met diverse verwondingen in een ziekenhuis opge nomen. Het echtpaar maakte de huwe lijksreis met een scooter. Te Acqui, ten noordwesten van Genua slipten zij, waar door de reizigers onzacht in een sloot terecht kwamen. Voor de Prix Italië 1960 heeft Dick Steenkamp het hoorspel „de recon structie" geschreven, terwijl Gabrl de Wagt op zich genomen heeft een docu mentaire „de menselijke stem" te maken. Heinz Lachman zal voor de Prix Italië 1961 een muziekwerk op tekst compone ren en Bert Garthoff zal zijn documen taire „De stilte" voor dit doel omwerken. In het verslag van de 121ste Alge mene Vergadering van de Nederlandse Vereniging tot Afschaffing van Alcohol houdende Dranken. in ons Blad van 30 mei J.I., stond vermeld dat de voor zitter van deze vereniging erop wees, dat het drankverbruik onrustbarend toe neemt en dat het peil is bereikt van 1920. Men vestigt er onze aandacht op, dat dit ten name van het gedistilleerd bepaald niet Juist is. Het gedistilleerdverbruik bedroeg in 1920 5,16 liter ad 50% per hoofd van de bevolking en thans 2.10 liter ad 50% per hoofd. In de staatscourant is een beschik king bekend gemaakt, waarin diverse 6oorten mededingingsregelingen zijn op gesomd. die zijn vrijgesteld van aanmel dingsplicht. Met deze nieuwe schikking, die in de plaats komt van de beschik king van 13 november 1958, worden de tot dusver bestaande vrijstellingen aangevuld en gewijzigd. Bi) de Tweede Kamer, de Staten van de Antillen en de Staten van Suriname is een ontwerp van Rijkswet Inzake een cassatieregeling voor de Ned. Antillen ingediend. Prins Bernhard heeft het voorzitter schap van het ere-comité der 28ste na tionale trekpaardententoonstelling aan vaard. Deze tentoonstelling wordt gehou den op 13 en 14 september in de vee markthallen ln 's-Hertogenbosch. De jaarlijkse algemene vergadering van de Vereniging van Zuidhollandse Ge meenten zal op woensdag 15 Juni in Brlelle worden gehouden. De deelnemers zullen 's middags een tocht maken naar de Deltawerken. BUITENLAND Een spoorwegongeluk, dat zich gis terochtend tussen Kaapstad en Langa voordeeld, heeft aan acht personen het leven gekost. Elf mensen liepen verwon dingen op. Het laatste Britse slagschip dat nog in dienst was, de 44.500 ton metende Vaiguard. is gisteren uit de dienst ge nomen. Het ln 1946 gebouwde schip, dat meer dan 100 miljoen gulden heeft ge kost, zal worden gesloopt. De Vanguard was sedert 1956 het drijvende hoofdkwar tier van de reserve-vloot. Een 77 Jaar oud politiek maandblad, „The National and Anglish Review", is gisteren voor de laatste maal uitgekomen. Het kan het economisch niet meer vol houden. Hoofdredacteur was Lord Al- trincham. die het drie Jaar geleden tot een spreekbuis van een uitgesproken kri tiek op het hof maakte. Een 30-Jarige Poolse visser heeft drie van zijn kameraden in de slaapkwar- tieren van hun kotter opgesloten toen het schip op de Oostzee voer. HIJ bracht het vaartuig naar Bornholm (Denemar ken) waar hy politiek asiel vroeg. In Montreal zijn twee roofovervallen gepleegd, die de bedrijvers ln totaal een som ter waarde van 100.000 gulden op leverden. Geen der misdadigers is nog gepakt. Onder meer hielden drie gemas kerde mannen midden op straat een em ployé aan die in een auto op weg was naar een bank om geld te deponeren. Prins Philip van Engeland is giste ren naar Canada vertrokken, waar hy in Ottawa en Toronto besprekingen zal voe ren over de in 1962 te houden Gemene bestconferentie Inzake vraagstukken van industriële gemeenschappen. Vrijdag gaat hij naar New York voor de opening van een Britse tentoonstelling. Zaterdag keert de prins naar Engeland terug. Dr. I. Harpaz, lector aan de He breeuwse Universiteit van Jeruzalem, heeft een spinnetje ter grootte van één- tlende millimeter kunnen identificeren als de oorzaak van de gestadlgde achteruit gang in de laatste laren van de wijn oogst ln het Israëlische Jordaandal. Deze spinnetjes bleken de knoppen der wijn ranken gapot te vreten. Uit Porto Rlco is een speciaal ult- Ëerust onderzoekingsvaartulg. de „Sea •iver", onderweg naar Israël voor naspo ringen naar resten van schepen en an dere overblijfselen bij de verdronken ha ven van het oude Caesarea. destyds door Koning Herodes. die heerste ten tilde van Christus' geboorte, aangelegd. Volgens de Jongste statlsstleken heeft ongeveer dertig proceent van de Deense vrouwen een werkkring voor de gehele dag. Er werken nu ongeveer dertig pro cent vrouwen meer dan vijf Jaar geleden, het merendeel ln de steden. Denemarken telt thans één televisie- ontvanger per drie gezinnen ofwel per tien Inwoners. Bij de presidentsverkiezingen, die zondag in Bolivia werden gehouden, zijn vijf mensen om het leven gekomen en verscheidenen gewond. Israëlische leiders, onder wie premier Ben Goerlon, hebben brieven ontvangen, waarin wordt gezegd dat het hun slecht zal vergaan, als Elchmann wordt terecht gesteld. De brieven, die afkomstig zijn uit verscheidene landen, zouden geschreven zijn door mensen met natlonaal-socialls- tlsche sympathieën. De ambassadeurs van de Ver. Staten en communistisch China ln Warschau. Jacob Beam en Wang Plng-nan, hebben lsteren ln de Poolse hoofdstad hun 25ste giste besp Oosten gehouden. Dit overleg begon ln de herfst van 1958, toen in het Verre Oosten een crisis was ontstaan. De ambassadeurs waren dinsdag iets meer dan twee uur bijeen. ZIJ vergaderen op 15 Juli weer. De besprekingen bevinden zich. naar verluidt, reeds geruime tijd ln een Impasse. Een 200 deskundigen uit 28 landen, alsmede vertegenwoordigers van de we tenschappelijke commlsle van de Ver. Na ties, deCern, Euratom en de OEES zijn op het hoofdkantoor van het Internatio nale Atoombureau in Wehen een confe rentie begonnen waarop zij van gedach ten zullen wisselen over de methoden voor meting van atoomstraling. De Zuidafrikaanse minister van Ver voer, Schoeman, heeft gisteren verklaard, dat de Zuidafrikanen de buikruim zullen moeten aanhalen, als de boycotactie naar aanleiding van de apartheidspolitiek wordt versterkt. Volgens de minister is er in vrijwel elk land van een dergelijke actie sprake. In lichte mate werd thans al het gevolg van deze acties gevoeld. „Als deze boycot sterker wordt en meer steun krijgt, kan Zuid-Afrika economisch in een zeer slechte positie komen te verkeren", aldus minister Schoeman. De Poolse minister van Buitenlandse Zaken. Rapacki, is gisteren in Kopenha gen aangekomen voor een officieel bezoek van zes dag enaan Denemarken. Rapacki zal tijdens dit bezoek een Deens-Poolse cultureel akkoord tekenen en besprekin gen voeren met z(jn Deense ambtgenoot, Krag. Ook zal de Poolse minister door Koning Frederlk IX worden ontvangen. Zweden heeft momenteel 47 crema toria, terwijl er nog verscheidene in aan bouw zijn of binnenkort zullen worden geprojecteerd. In Racksta, nabij Stock holm. zal een crematorium worden ge bouwd met Zwedens eerste begraofplaats voor uitsluitend asurnen. In Stockholm wordt ongeveer 71% van het aantal over ledenen gecremeerd, terwijl dit cijfer voor geheel Zweden 25 bedraagt. Hierdoor komt Zweden ln de Europese lijkverbran dingsstatistieken op de derde plaats na Engeland en Denemarken. De nationale vergadering van Ghana heeft dinsdag een wetsontwerp in eerste en tweede lezing goedgekeurd, dat voor ziet ln reservering van tien zetels voor vrouwelijke afgevaardigden. De vrouwen zullen op regionale basis door de andere parlementsleden worden gekozen. In het parlement van Ghana hebben vroeger al eens vrouwen zitting gehad, doch het hui dige telt alleen mannelijke afgevaardig den. In het Jaar 1934 telde men ln ho tels, pensions en bergsanatorla ln Zwit serland 14,3 miljoen overnachtingen. In 1959 was dit aantal 27 miljoen, of bijna 90% meer. Hiervan waren 15 miljoen van buitenlandse en 12 miljoen van Zwitserse gasten. In 1959 stonden de Duitsers met ruim 4 miljoen overnachtingen verreweg aan de spits van het Zwitserse toeristen verkeer; daarop volgde Groot-Brlttannië met 2,7. Frankrijk met 2,2 en de Ver enigde Staten met 1,3 miljoen, verder Bel gië/Luxemburg met 982.000, Italië met 921.00, Nederland met 843.000, Scandina vië met 351.000 overnachtingen. tegenwoordigt, heeft op een persconferen tie te Grand Rapids, in Michigan, ver klaard. dat hen er thans „zeker" van is door de Democratische party kandidaat te zullen worden gesteld voor het presi dentschap der V.8. keling by een brand ln een tunnel van de ondergrondse spoorweg van New York moesten dinsdag 127 passagiers in een ziekenhuis worden opgenomen. Een veel froter aantal is op straat behandeld. Elf reinen met in totaal 3.000 passagiers hadden een oponthoud van uren. De brand was men ln anderhalf uur meester. In de 42ste straat werd een noodziekenhuis in gericht. FREGAT „PIET HEIN" NAAR AUSTR. NIEUW-GUINEA Reuter meldt dat het Nederlandse fre gat Hr. Ms. „Piet Hein" tussen 9 en 13 juni een informeel bezoek zal brengen aan Port Moresby, de hoofdplaats van Australisch Nieuw-Guinea. De Piet Hein zal in Port Moresby bun keren en naar Ned. Nieuw-Guinea terug keren via de Oostkust van het land, hierbij de Indonesische wateren vermij dend die door Indonesië als verboden gebied voor vliegtuigen zijn verklaard. Men herinnert zich in Canberra dat in 1946 de Australische autoriteiten wei gerden de „Piet Hein" faciliteiten voor reparatie te verschaffen. Het fregat maakte toen deel uit van de Nederland se Marine-eenheden, die voor de strijd in Indonesië werden gebruikt. Het schip kwam beschadigd aan bij de Oostkust, doch de Australische arbeiders weiger den het fregat te repareren. WOENSDAG Breestraat 19: Chr. Emigratiecentrale Spr. ds. J. J. C. Westera over Australië. 8 uur nam. Hortus Botanicus (ingang Rapenburg): Excursie „De Natuurvriend". 7.30 uur nam. Leldse Universiteit Pro Juventute: „Rynland". Vertoning van de film „Het gerucht". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. Potgieterslaan: Straatprediking Open- Deur-Werk herv. gemeente. 7.30-8 uur nam. Snouck Hurgronjehuis: Ned. Prot. Bond Voordrachtsavond „Het Engeland van 1400". 8 uur nam. Wassenaar: Zuiderhout. G.S.V. Toneelclub met „Wie erft Redfield". 8 uur nam. Lustrum L.S.C.: Opening etalagewed- stryd. 10 uur voorm. Lustrum L.S.C.: Schietwedstryden Pro Patrla te Waalsdorp. 35 uur nam. Prijs uitreiking na afloop in Sociëteit Minerva. Stadszaal (grote zaal): Lustrumconcert Lyra Academica m.m.v. Isa v. d. Meulen en Alex. Bohmke. 8 uur nam. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10-11 uur voorm., bybelstudie; 11 uur ds. J. T. Knopper van Gouda. Lustrum L.S.C.: Uitreiking nieuwe uni formen Pro Patria bij molen De Valk. 9.30 uur voorm. Na afloop défilé voor Stadhuis. Lustrum L.S.C.: Bedryfsvoetbalwedstrij den op Lugdunumcomplex. 10 uur voorm. 5 uur nam. Lustrum L.S.C.: Opening beeldenten toonstelling in Hortus. 12 uur 's middags. Lustrum L.S.C.: NJordwedstryden in de Zijl. 2 uur nam. Lustrum L.S.C. Brandweerdemonstraties Langebrug by Brandweerkazerne. 2.30 5 uur nam. Lustrum L.S.C.Minerva. Ontvangst van medewerkers burgerydagen. 5 uur nam. Lustrum L.S.C.: Sportoptocht vanaf Roomburgerpark. 7 uur nam. Lustrum L.S.C.: Den Burcht. Burgery- bal op feestterrein 812 uur nam. Lustrum L.S.C.: Minerva .Schaakwed- stryden. 8 uur nam. Stationsplein: Kon. Ned. Natuurhisto rische Ver. Excursie langs de Brasem. 2 uur nam. Spanjaardsbrug: Fietstocht Ned. Chr. Relsver. naar Braassemermeer. 2 uur nam. ZONDAG Prediker: Volle Evang. Zending: Spr. J. Zyistra. 10.15 uur voorm. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. DINSDAG TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Jan van Goyententoonstel- ling. (tot 27 Juli). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 2 —4 uur Ryksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Huls en huisraad ln de Griekse en Romeinse oudheid" (Tjn. 3 lull). BIOSCOPEN Luxor: „De kinderrechter". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; Pink steren: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Wir Wunderklnder" A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur: Pinksteren: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Pyn en gein in de kazerne". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; Pink steren: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. VOOR DONDERDAG 9 JUNI Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Mor gendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.03 Lichte muz. 12.25 Wh van het land. 12.35 Land- en tulnb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Gram. 14.25 Lichte muz. 15.00 Metropole ork. 15.40 Vokaal ens. 16.00 Verkenningen ln de Bybel. 16.20 Kamermuz. 16.55 Gram. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Koorzang. 18.50 Sociaal perspectief, praatje. Nws. en weerber. 19.1" j| 19.0( ...10 Blaasork. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 23.00 Avondoverdenking. 23.16 Or- gelmuz. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gvm. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Tussen de wal en het schip, Land- en tulnb.meded. 12.33 Jazzmuz. 12.50 Uit het bedrijfsleven, lezing. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Pianoduo. 14.30 V. d. vrouw. 15.00 Trombone en piano. 15.30 Gram. 16.00 Gevar. progr. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Mil. ork. 18.45 Joum. 19.00 Orgel en zang. 19.30 Dans- praatje. 11.15 Gram. 12.00 Gram. 12.30 muz. 19.45 Gesproken brief. 19.50 Sport- praatje. 20.00 Nws. 20.05 Capriccio. O) 22.30 Nws., beursber. v. New-York en i TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.00 De wereld van vandaag. 20.30 Do- cum. rep. 21.00 TV-spel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Qulzprogr. 13.40 Lezing. 14.00 Recital. 14,30 Klankb. 15.00 Lichte muz. 15.45 Kritieken. 16.30 Gram. 17.00 Voor de kind 17.65 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Ork. conc. 19.45 In terviews. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Gesprekken. 21.45 Cabaretprogr. 22.15 Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.30 Nws. en progr. v. d. arb. 13.00 Fllmmuz. 13.15 Cricket. 13.30 Nws. en cricketuitsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. (Om 14 30 nws.). 15.00 Lichte muz. (Om 15.30 nws.). 15.45 Mil. muz. 16.30 Nws. en mrs. Dale's dagboek. 16.45 Ultsl. races en gevar. muz. 17.30 Nws. en pianomuz. 18.00 Cricket Test-match. 18.35 Weerber. en nws 18.38 Act. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hersengym. 20.00 where are you now? 20.30 Nws. en brle- venbeantw. 21.00 Forum. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.30 Nws. en lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Runfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 14.00 Amus. muz. 16.05 Fllm muz. 16 45 Gevar. progr. 17.0C Nws. 17.35 Operettefragm. 19.00 Nws. 19.20 Ork. cono. 21.45 Nws. 23.30 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. Daarna: Ge var. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Operamuz. 14.05 Ka mermuz. 17.15 Orgelrecital. 18.30 Gram. 20.06 Ork. conc. 21.50 Muz. nws. 22.30 Gram. 23.10 Gram. 23.52-24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in. 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.35 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Vlaamse muz. 16.00 Koersen. 16.06 Franse les. 16.21 Fluit en klavecimbel. 16.30 Omr. ork. 17.00 Nws. 17.15 Voor de kind. 18.20 Voor de sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 8chool- koor. 20.00 Hoorsp. 21.00 Strijkkwart. 21.30 Omr. ork. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55- 23.00 Nws. 484 m. 12.02 Gevar. muz. 12.30 Lich te muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Bel gische muz. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Pianorecital. 17.50 Gram. 18.55 19.30 Nws. 22.10 Vrije Tyd. 22.55 Nws. Advertentie Verf met gemak en... van Ceta Bever Casino: „De geluksvogel". A.l. Werkda gen: 2.30, 7 en 9.15 uur; Pinksteren: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „S.O.S.-Paclflc". 14 laar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; Pinksteren-: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Tarzan's verborgen achat". 14 jr. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; Pinksteren: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-theater Wassenaar: vrydag 8 uur; zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „Tar- zan de aapmens". 14 Jaar; maandag 6.45 en 9.15 uur; dinsdag- woensdag donderdag 8 uur „De man die verdwe nen moest". 14 Jaar. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Leiden is geopend Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of dien9 waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twenthe Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürirh Geneve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt half bew. Licht bew. licht bew onbewolkt licht bew. onbewolkt licht bew onbewolkt onbewolkt zwaar bew half bew. onbewolkt regen regen licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. licht bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew zwaar bew. geh. bew. licht bew. zwaar bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. geh. bew. onbewolkt sa S 3 ■30 3 Jr 3 B SE a c* z 3 19 9 0 z 6 16 10 0 zzo 4 18 11 0 zzo 8 17 12 0 z 4 20 6 0 zzo 2 19 7 0 z 2 20 7 0 zzo 2 20 8 (1 zzo 4 19 8 0 z 3 26 11 1 w 8 27 14 7 wzw 4 26 15 2 w 7 22 11 0 zzo 7 18 9 4 z 8 21 12 1 zzo 4 20 10 0 zo 2 20 9 0 w.stil 21 a f) wnw 2 21 9 0 w.stil 21 16 0 n 3 24 17 0 niw 4 27 13 0 ono 1 23 6 0 wstil 23 14 12 wnw 1 21 15 1 n 2 23 14 0 o 1 26 15 2 WIÏW 3 28 17 0 ozo 2 26 15 15 zw 1 28 18 0.1 w.stil w.stil 28 14 1 ono 3 26 14 04 WAtil 23 13 0 w.stil 23 46 18 IUW 6 18 46

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2