MZë mMSOA&'TtP HONDERDEN EX-SS-ERS IN ZUID-DUITSLAND BIJEEN Kreymborg RAKET IN DE MAAK VOOR GOEDKOPERE RUIMTEVAART HOUDT DAF IN 'T OOG GEBR. VAN ULDEN Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 7 juni 1960 Derde blad no. 30066 Bevolking protesteerde tegen het zingen van een aantal verkeerdeliederen (Van onze oorrespondent in Bonn) In de Zuidduitse stad Windsheim is het met pinksteren tot een incident ge komen tussen de bevolking en 1300 ex-SS-ers. De ex-nazi's, die nog altijd bleken te zweren by het roemruchte verleden van Hitier, zongen in een restaurant een reeks nazi-liedjes waarop de inwoners van Windsheim zich tot de politie wendden. Deze SS-byeenkomst was gelyk die van het vorige jaar te Hameln, georgani seerd door de „Hiag". Deze „Hilfsgemeinschaft auf Gegenseitigkeit" is een organisatie van voormalige SS-ers, die naar buiten toe optreedt als helpster by het verzamelen van gegevens voor de Duitsers die nog altijd hopen op de terug keer van miljoenen in de oorlog verdwenen familieleden, hetzij militairen, hetzy burgers. wijziging en in negen van de tien geval len over het hoofd ziet, dat de oorzaak van de vlucht de nazi-terreur in Oost en West was die miljoenen niet-Duitsers het leven heeft gekost. Daar ovenwei één op de vier West- duitsers afkomstig is uit deze vroegere Duitse gebieden en de verkiezingen na deren. waagt te Bonn niemand het te wijzigen op het gevaar, dat steekt in de eis der vluchtelingenorganisaties, die wel eens in slechter tijden dan thans be staan zouden kunnen worden tot ex treme bewegingen met provocerende fa natieke uitlatingen. Achterstand bij inning van van luistergelden (Van onze Haagse redactie) By de Dienst Luister- en Kijkgelden van de PTT is bij de afdeling inning luistergelden een achterstand ontstaan van twee maanden, namelijk de maan den april en mei. Deze achterstand vindt zijn oorzaak in het overschakelen op het nieuwe systeem van ponskaarten. De PTT hoopt even wel dat deze achterstand ten spoedigste ingehaald zal worden. Vluchtelingen nu nog gematigd In werkelijkheid, dat is het vorige jaar te Hameln dit jaar weer te Winds heim gebleken, is de Hiag een neo-nazi- organisatie, welke die ex-SS-ers die de oude „vriendschap" niet kunnen verge ten en waarschijnlijk op nieuwe succes sen hopen, gelegenheid geeft tot jaar lijkse bijeenkomsten. In Windsheim ging men na afloop van de vergadering „gezellig" uit. Het resul taat was, dat in een restaurant op een gegeven ogenblik de beruchte SS-liede- ren schallend door de zaal werden ge schreeuwd, waarop de Windsheimer be volking verontwaardigd over deze terug keer van een schijnbaar overwonnen kwaad, zich tot de politie wendde. De Hiag, die om haar zogenaamde nobele streven officieel wordt gesteund, heeft daarmee opnieuw het communistische Oosten het volle pond voor de rode pro- panganda-acties tegen de Bondsrepu bliek gegeven. Gelijk het vorige jaar te Hameln kunnen de Oosteuropese propa gandisten ook dit jaar weer melden, dat het nazisme in West-Duitsland nog niet dood is. Zolang men zich te Bonn niet wenst te keren tegen dit soort achter het mom van menselijkheid schuilgaand neo- nazisme, zolang zal het Oosten gelegen heid te over hebben van deze trieste zaak op gemakkelijke wijze gebruik te maken. Half miljoen vluchtelingen Veel minder extreem waren de bijeen komsten van de organisaties van uit voormalige Duitse gebieden gedreven Duitsers. In München kwamen met Pinksteren 300.000 voormalige Sudeten- Duitsers bijeen, wier organisatie zo ver standig was in het voormalige concen tratiekamp Dachau een krans te leggen; 200.000 voormalige inwoners van Pom- meren vergaderden te Bochum. Bij deze beide bijeenkomsten werden de scherpe kantjes van de eis om te mogen terug keren naar de thans door Polen, Tsje chen, Russen en Oostduitsers bezette en vroegere Duitse gebieden, afgeslepen door de tegenwoordigheid en de rustige redevoeringen van ministers uit Bonn. Desondanks is de, zij het ook gematigde roep van deze machtige organisaties van verdreven Duitsers, geen schreeuw in de woestijn. Zij eisen gebieden terug die door Hitiers terreur verloren gingen. Hun optreden dank zij de aanstaande verkiezingen door alle politieke partijen te Bonn goedgekeurdheeft een on miskenbaar provocerend accent, omdat het gepaard gaat met de eis tot grens- NU OOK EEN TOTO VOOR DE WERELDMISSIE (Van onze Haagse redactie) De minister van Justitie heeft tegelijk met de letter-toto Rolot van „Humani- tas" ook een loterij van de Stichting Centraal Missiecommissariaat tydelyk goedgekeurd. Deze werkt eveneens vol gens het Duitse lotto-systeem. De missie toto heeft echter enige principiële ver schillen met de rolot. Zij werkt met een cijfercombinatie en het aantal loten is beperkt tot vijf series van 300.000 met een prijsinzet van vijf maal f35.000.die, wanneer er geen winnaars zijn, via de lotnummers wordt toegekend. Naar de organisatoren heb ben meegedeeld heeft men 19 kansen per lot van een gulden. De baten van deze toto worden besteed ter leniging van de nood van de wereldmissie. Intussen heeft de nationale vereniging Caritas die door haar voetbalpool sinds begin 1959 ruim f 900.000.in het sociaal-charitatieve werk heeft kunnen steken, volgens een mededeling van haar voorzitter, de heer M. G. Hermes, bij de minister, de minis terraad en de voorzitters van de Kamer fracties schriftelijk geprotesteerd tegen het verlenen van de vergunning voor de Humanitas-rolot, die zij als een onder mijning van haar bestaansrecht be schouwt In hetzelfde schrijven heeft Caritas tevens een lottovergunning ge vraagd voor de periode waarin de voet balpool stil ligt. WEEK EXTRA VOOR NIEUWE PTT-MAANDLONERS (Van onze Haagse redactie) De ruim 30.000 PTT-empIoyé's die per 1 augustus gaan overschakelen van week- op maandloon, zullen als steun by deze overgang een extra weekloon krij gen, dat wordt uitgekeerd in de tweede helft van augustus. Per 5 augustus is dan het eerste maandloon betaald en elke volgende maand zal de uitbetalings datum een of twee dagen worden opge schoven tot eind 1961 de definitieve be- taaldatum is bereikt. Deze zal dan zowel voor de nieuwe maandloners als voor de andere liggen tussen de 20ste en de 24ste van de maand. Voor laatstgenoemden gaat deze regeling in augustus in. Ten aanzien van het uit te keren extra weekloon meent de PTT voldoende be sparing te kunnen vinden in de vereen voudiging van de salarisadministratie, die voortvloeit uit de algehele overgang naar maandloon om de hieraan verbon den kosten te dekken. Zweefvliegtuig door hagelstenen bekogeld De zweefvlieger W. Adriaansen uit Huybergen werd zondagmiddag toen hij vanuit de vliegbasis Woensdrecht zijn derde zweefvlucht maakte, gedwongen een noodlanding te maken, daar de weg naar het Flinkveld door een donderbui voor hem was afgesloten. Op circa 1000 meter hoogte werd zijn toestel door de hagelstenen bekogeld, zodat hy een ge schikte landingsplaats moest zoeken. Op het industrieterrein „De Lage Meren" onder Bergen op Zoom kwam hy veilig neer.. Het toestel werd 's avonds gede monteerd en naar het vliegveld overge bracht. Advertentie UITSLUITEND een maatcorset kan de grootste voldoening schenken VOOR AUE FIGUREN LEIDEN: BREESTRAAT 35 TEL. 30768 AUSTRALIË BEZORGD OVER VERHOOGDE SPANNING De Australische regering is bezorgd over de toenemende spanning tussen In. donesië en Nederland over Ned. Nieuw- Guinea, aldus hebben regeringsambte naren vandaag te Canberra meegedeeld. Volgens deze ambtenaren zal het besluit van Indonesië tot het sluiten van een uitgestrekt luchtgebied in het Oosten tussen Indonesië, Nieuw-Guinea en Australië slechts leiden tot verhoging van de spanning. Australië heeft, zo zeiden zij, totdusver nog niet tegen het vliegverbod geprotes teerd. Naar verluidt, wensen de Australische autoriteiten in de eerste plaats meer ge gevens over het verbod en de gevolgen ervan. Politieke waarnemers in Canberra hebben het veelbetekenend genoemd dat het Indonesische besluit over het lucht ruim is gekomen na de bekendmaking dat het Nederlandse vliegkampschip Karei Doorman" de Australische ha venstad Fremantle zal aandoen. Brutale Oostduitse aanval aan de Westduitse grens Volgens een mededeling van de West duitse grenspolitie in Schauberg, is zon dag een lid van deze politie door de Oostduitse volkspolitie neergeschoten en ernstig gewond. De commandant van een grenspost nabij Schauberg en zyn plaatsvervanger werden door de volks politie gesommeerd halt te houden en kregen bevel hun handen in de hoogte te steken, hoewel zij zich op Westduits grondgebied bevonden. Vervolgens losten de Oostduitsers twee schoten op hen, vanaf een afstand van ongeveer 50 me ter. De postcommandant werd in het bekken getroffen, doch slaagde erin kruipend dekking te zoeken. Zijn met gezel bleef ongedeerd. Advertentie Katoenen pakje Jjzoreterk, San for. Opgestikte zakjes, ook op broekje c 90 4 laar HU Ji Alleen geldig woensdag 8 juni a.s. HAARLEMMERSTRAAT 143 LEIDEN De New York Times heeft gemeld, dat de Amerikaanse regering in begin sel haar goedkeuring heeft gegeven aan een volkomen nieuw ontwerp voor een raket, dat de weg zou banen voor goedkopere ruimtevaartuigen. Bij dit nieuwe ontwerp is de traditionele cilindervorm van de raket losgelaten, ten gunste van een kegelvorm. Deze kegel zou in afzonderlijke delen wor den gefabriceerd. Voor de voortbewe ging zou gebruik worden gemaakt van vaste brandstof. Volgens het blad zou het nieuwe model het mogelijk maken vanaf elk punt raketten van bijna elke om vang te lanceren, tegen een fractie van de kosten en moeilijkheden die aan de tegenwoordige raketten verbonden zijn. Reeds binnen zes tot acht maanden zouden proef lanceringen kunnen worden gehouden. Intussen meldde het weekblad „News week" uit. West-Berlijn, dat een aantal Oostduitse deskundigen op het gebied van raketten en geleideprojectielen die nog slechts enkele maanden geleden uit Rusland naar him vaderland waren te- Arrestaties in Madras Volgens de politie zyn in de staat Ma dras zondag 3448 personen aangehouden, na ordeverstoringen tijdens een cam pagne waarbij kaarten van India, waar op Madras niet voorkomt, werden ver brand; 558 van hen werden maandag weer in vrijheid gesteld. In de stad Ma dras zal tegen 158 arrestanten een ver volging worden ingesteld. De gearres teerden zijn volgelingen van organisaties, die van Madras de onafhankelijke staat Tamilland willen maken. ruggekeerd, plotseling weer naar Mos kou is vertrokken. Zij zouden nieuwe raketten moeten ontwerpen, die vlieg tuigen van een hoogte van meer dan 27 kilometer omlaag zouden kunnen halen. Voorts meldde dit blad, dat volgens Russische kringen in Oost-Beriijn, Rusland omstreeks september zyn eigen spionage-satelliet zal lanceren. Zware verliezen voor verzet in Tibet Het in Nieuw Delhi verschijnende dagblad „The Statesman" meldt, dat de Tibetaanse guerrillastrijders in de ge vechten, die zij in de afgelopen maanden met de communistisch-Chinese bezet tingstroepen hebben geleverd, „reusach tige verliezen" hebben geleden. Alleen reeds in één gevecht ,dat in maart j.l. ten oosten van Lhasa werd geleverd, vie len ongeveer 2400 Tibetaanse verzets strijders. Volgens het Indiase dagblad zouden de guerrilleros er in maart ook in ge slaagd zijn vier Chinese bommenwerpers te vernietigen. Een speciale correspondent van de eveneens te Nieuw Delhi verschijnende „Sunday Standard", die juist uit Bhoe- tan naar de Indiase hoofdstad is terug gekeerd, meldde dat de Chinese com munisten in Tibet een nieuw schrikbe wind zyn begonnen, in een poging om het jongste verzet van de Tibetanen de kop in te drukken. Nieuwe bevingen in Chili, maar ditmaal geen slachtoffers Zuid-Chili is maandagochtend op nieuw getroffen door een zware aard beving, die echter geen slachtoffers heeft geëist doordat het geteisterde ge bied zeer dun bevolkt is. Ook de schade is gering. Men vreest voor een vernie tigende vloedgolf. Zoals bekend zijn door vloedgolven na de vorige aardbevingen in Chili veel mensenlevens in dit land en op Japan en Hawaii verloren gegaan. Thans werd getroffen het gebied Puerto Natales-Puerto Edaan, ongeveer 2.200 km ten zuiden van Santiago. Het valt buiten de streken die de vorige malen zyn geteisterd. Het ligt in het uiterste zuiden van Chili in de provincie Ma gellan, die een oppervlakte van 135.000 km2 heeft en slechts 67.000 inwoners telt. De schokken werden te Moskou, Triest, Buenos Aires, Massachusetts en Ohio, geregistreerd. Intussen gaat men op grote schaal voort met de evacuatie van het gebied van Valdivia, centrum van de vorige aardbevingen. Het wordt bedreigd door het stijgende water van het Rinihue- meer, dat door obstakels als gevolg van de aardschokken niet meer normaal kan wegvloeien. Soekarno van zijn wereldreis terug President Soekarno is zaterdag na zyn wereldreis van twee maanden te Dja karta teruggekeerd. Er waren te Dja karta uitgebreide veiligheidsmaatregelen getroffen. De vraagstukken, die de president thans wachten, zijn voornamelijk de ver houding met Nederland, die verslechterd is door de versterking van de Neder landse defensie in Ned. Nieuw Guinea, en die met communistisch China wegens de behandeling van de Chinezen in In donesië. Dan is er nog de binnenlandse oppositie van de Democratische Liga te gen het door Soekarno benoemde parle ment. Tijdens de afwezigheid van de president heeft de Liga afdelingen ge sticht in heel Indonesië. Zij beweert on der de bevolking een sterke aanhang te hebben. De Indonesische minister van Staat en hoofd van de Nationale Plannenraad, prof. Yamin, heeft zaterdag verklaard „dat Nederland op drie punten het in ternationale recht schendt, namelijk door het gebied en de territoriale wateren van Indonesië binnen te komen, door het af wijzen van een vreedzame oplossing van de kwestie-Irian en door het zenden van versterkingen naar het omstreden ge bied". De minister is van mening dat Nederland op die wijze „de weg bereidt voor een oneervolle vernietiging van zijn koloniale regime in het gebied". Powers maakt het goed Volgens het Amerikaanse weekblad „Newsweek" zou Francis Gary Powers, de Amerikaanse vlieger van de boven Rusland neergeschoten „U-2" in brieven aan zijn vrouw en vader hebben geschre ven, dat hij goed wordt behandeld en het goed maakt. Deze brieven zouden met de gewone post zyn verzonden. Powers schreef, aldus het weekblad, dat hij wist voor spionage terecht te zul len moeten staan, doch hij gaf geen bij zonderheden omtrent het lot dat hij verwacht. Volgens „Newsweek" heeft Powers aan zyn vrouw geschreven, dat zij hem niet eerder dan na zijn berechting moet be zoeken. Op grond van dit verzoek, heeft de vader van Powers van zijn plan om zijn zoon in Rusland te bezoeken, afge zien. Britten krijgen Skybolts De Amerikaanse minister van Defen sie, Thomas Gates, en zijn Britse ambt genoot, Harold Watkinson, hebben maandag na onderhandelingen van een week te Washington bekendgemaakt dat de Amerikaanse regering Groot-Brit- tannië ballistische projectielen van het type „Skybolt" zal leveren en dat beide landen zullen samenwerken bij de ont wikkeling. Dit besluit bevestigt een officieus ak- ganisatie voor de Burgerluchtvaart koord, dat in maart jJ. tussen president IATA) voor een van haar jaarlijkse Eisenhower en premier Macmillan werd Advertentie Eenvoudiger - Goedkoper. Off. Dealer VERDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 IATA - conferentie in Noordwijk Van 7 tot en met 9 juni zal in Hotel Huis ter Duin te Noordwyk onder voor zitterschap van de heer I. A. Aler, presi dent-directeur van de KLM, het uitvoe rend comité van de Internationale Or- vergaderingen bijeenkomen. Dit uitvoe rend comité, waarin president-directeu ren van 18 luchtvaartmaatschappijen uit de gehele wereld zitting hebben, heeft tot taak, toezicht te houden op de gang van zaken binnen de IATA, richtlijnen te verschaffen aan de diverse perma nente commissies, en voorbereidingen te treffen voor de jaarlijkse algemene ver gadering, die dit jaar van 12 tot 16 sep tember in Kopenhagen zal worden ge houden. Kinderen in de openbare kleuter- school ..Zonnehoek'' uit de Kooi en van de openbare kleuterschool te Noord wijk aan Zee vormden zater dagochtend op de trappen van het Leidse Stadhuis een ere-haag toen daar het huwelijk werd voltrokken tussen mej. W. L. Stapel uit Oegst- geest en de heer P. van der Kwaak, een zoon van het lid van GedSta ten van Zuid-Holland. Ook na haar huwelijk blijft de bruid nog enige tijd in de Noord wij kse kleuterkring werkzaam gesloten. De „Skybolt" wordt door vliegtuigen gelanceerd en is ontworpen door de Amerikaanse luchtmacht. De raket kan een kernlading over een afstand van 1.600 tot 1.900 km vervoeren en zal om streeks 1964—1965 voor operaties gereed zijn. Het is een tweetrapsraket met vaste brandstof. A Het aantal aan Groot-Brittannië te leveren Skybolts is niet bekendgemaakt. Amerikaanse defensieleiders hebben de Skybolt de „meest mobiele tref macht tot dusver" genoemd. De Britse regering besloot het projec tiel over te nemen op hetzelfde ogenblik dat zij afzag van de ontwikkeling van de Britse raket van het type „Blue Streak". Tientallen Zuidkoreaanse ministers gearresteerd De Zuidkoreaanse autoriteiten hebben, in het kader van hun actie tegen per sonen, die ervan worden verdacht de resultaten van de jongste Zuidkoreaanse presidentsverkieaingen te hebben ver valst, 76 nieuwe arrestaties laten ver richten. Er zijn thans 29 ministers van de re gering. die onder president Syngman Rhee Zuid-Korea bestuurde, gearres teerd. Niet gearresteerd zijn de voormalige minister van Buitenlandse Zaken Tsjo Tsjoeng-wan, die zich tegen het be gaan van verkiezingsonregelmatigheden zou hebben verzet en wie door Rhee ontslag werd verleend, de gewezen mi nister van Landsverdediging Kim Tsjoeng-joel. die zioh niet met de gang van zaken bij de presidentsverkiezingen inliet, dooh dr. Rhee de raad gaf af te treden en de minister voor verbindin gen Kwak Oei-joeng, naar wiens aan deel in het aangevochten beleid van de afgetreden liberale regering een onder zoek wordt ingesteld. Kim Tsjoen-joel heeft indertijd ook het leger opdracht gegeven niet te schie ten op de betogers, die in april j.l. te gen de regering demonstreerden. MOSLIMS VIERDEN IED-UL-ADHA FEEST Moslims uit heel het land waren zon dag naar dp Haagse moskee aan de Oost- duinlaan gekomen ter gelegenheid van het Ied-ul-adha feest, waarop de bede vaart naar Mekka gevierd wordt en men tevens Abrahams offer herdenkt, de achtergrond van de pelgrimage. De ge beden in de moskee werden geleid door sir Huhammed Zafrulla Khan, vice- president van het Internationale Hof van Justitie. In een toespraak zette hij de betekenis van het feest uiteen. Russen richten op Cuba een basis in Volgens het Amerikaanse weekblad „Newsweek" zou het voornaamste doel van het bezoek, dat de Russische pre mier Kroesjtsjef aan Cuba zal brengen, de inrichting van een Russische basis Volgens de Amerikaanse Democrati sche Senator George Smathers, zijn Rus sische geleerden en technici bezig met de aanleg van een basis voor straalvlieg tuigen in Cuba, welke binnen een jaar voor operatie gereed zal zyn. Hij voorspelde, dat in Cuba binnen twee jaar bases voor raketten zullen wor den aangelegd, tenzij de huidige premier, dr. Fidel Castro, verdwijnt. PRINSES BEATRIX EN PRINS ALBERT BIJ M-DAG-U Vanmorgen is in Utrecht de M-dag-U de nationale manifestatie van de m(elk)- brigade voor Unicef, onder auspiciën van het Ned. Zuivel Bureau, begonnen. De twee eregasten op de M-Dag-U, H.K.H. Prinses Beatrix en Z.K.H. Prins Albert van Luik, beroetten elkaar vanochtend hartelyk op het militair sportterrein aan de Overste den Oudenlaan te Utrecht, waar Prins Albert om kwart voor elf met een helikopter landde. Prines Beatrix is ere-voorzitster van het Nederlands Comité Unicef (het kin derfonds van de V.N.) Vlak voor de aan komst van de helikopter, kreeg de Prin ses. een bos bloemen van de vijfjarige Sabine Briels, een dochtertje van Carel Briels, organisator van de M-dag-U. Na'de begroeting werden verscheidene autoriteiten aan de Koninklijke gasten voorgesteld. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar een ere-podium op de Paul Krugerbrug aan de Weg der V.N. voor het gadeslaan van het défilé van de 20.000 M-brigadiertjes, die met bus sen uit alle delen van het land naar Utrecht zyn gekomen om de M-dag-U mee te maken. Op het podium stelde de burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, Maurice Pate, de directeur generaal van Unicef te New York, de heer E. W. Meijer, hoofd buitenlandse betrekkingen van het Europees kantoor van Unicef te Parijs en de heer J. Eg- gink, secretaris van de Stichting Ne derlands comité Unicef aan Prinses Bea trix en Prins Albert voor. De 20.000 brigadiertjes trokken enthou siast zwaaiend langs het met bloemen versierde podium. Daarna vertrokken de ere-gasten naar de Bemhardhal van de Kon. Ned. Jaarbeurs, om het spel „De gelukkige wereld", naar ideeën en ontwerpen van Carel Briels geschreven door Stef Kleyn, bij te wonen. Minister Marijnen naar Frankrijk De minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen brengt deze week gedurende vier dagen een informeel be zoek aan Frankrijk voor een nadere ken nismaking met de Franse landbouw. De minister ontmoet vandaag zijn Franse ambtgenoot H. de Rocheau te Parijs aan de lunch. Minister Marijnen vertrekt daarna via Rouaan naar de provincie, met name worden in Normandië en Bretagne bezoeken gebracht aan bedrij ven en coöperatieve instellingen van de Franse landbouw, de veehouderij en de veefokkerij, de melkwinning en de melk- verwerking en de groenteteelt. GROTE VISSTERFTE TE SCHIEDAM (Speciale berichtgeving) In de poldervaart tussen Schiedam en Kethel heeft zich tydens de pinksterda gen een massale sterfte onder de vis voorgedaan. Duizenden vorens, bliek, witvis en baarzen dreven dood aan de oppervlakte en spoelden aan de kant aan. Na enige uren in de felle zon te hebben gelegen, verspreidden de dieren een on draaglijke stank. Nabij de Blauwe Brug ontstond een lugubere opeenhoping van dode vis, daar de stroom ze hier byeen dreef. Ook op de Schie richting Delft dreef zeer veel dode vis. Naar het schijnt heeft Delfland deze dagen geen water in de Noordzee ge spuid in verband met de badgasten, en ging het afvalwater ditmaal via Schie en Poldervaart, hetgeen de sterfte ver oorzaakte. Uitreiking Sikkensprijs Een onlangs ingestelde jaarlijks toe te kennen Sikkensprijs, groot 5000 gul den, is voor de eerste maal toegekend aan de architect G. Rietveld te Utrecht, voor diens complete werk. De prijs zal hem op 17 juni in Sassenheim worden uitgereikt. De jury, bestaande uit prof. J. H. v. d. Broek «voorzitter), A. M. Mees, jhr. W. J. H. B. Sandherg en H. L. Swart, kwam tot de bekroning op overweging dat Rietveld tot de ver wezenlijking van de synthese tussen ruimte en kleur heeft bijgedragen. Geen voorrang verleend Gisteren had op de hoek Parklaan- Provinciale Weg te Sassenheim een aanrijding plaats tussen een autobus van een firma uit Noordwijk en een perso nenauto. De bestuurder van de autobus zou geen voorrang hebben verleend aan de personenauto, welke door een Rotter dammer werd bestuurd. Beide voertuigen werden beschadigd; niemand werd ge wond.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9