Sambo (F. Vandeuren) zegevierde na opwindende strijd Bouw van Wijk lieer en meester in de Vrijheidsklasse bevalt u beter Hairos II won Grand Prix d'Aby Bijzonder spannende strijd in de 16 m2-klasse DINSDAG 7 JUNI 1960 Derby-dag te Duindigt Theo Messidor xvon Jochems-Memoriaal (Van onze medewerker) Dc Derby 1960, de grote krachtproef voor 3-jarige Nederlandse paarden over 2400 meter werd een zeer fraaie zege voor de favoriet Sambo, van de Noordwijkse eigenaar F. J. Frowein, gereden door F. Vandeuren. Van de 12 volbloeds, die zich onder de hoede van de starter stelden, had Sambo spoedig de kop. Voor de tribune volgden Loyal, Grey Cloud en Phrolic. Spoetnik, een der andere favorieten, zat nog achterin. Aan de overzijde bracht Van der Kraats Phrolic naar voren. Steeds bleef Sambo, zeer sterk gereden, leiden en een felle slot- aanval van Phrolic baatte niet. Sambo zegevierde onder groot enthou siasme, met Phrolic op de tweede plaats, Spoetnik werd derde en Grey Cloud vierde. De fraaie bokaal, die door de heer Schoonheim aan de overgelukkige eigenaar werd uitgereikt, was een welverdiende beloning voor het paard, dat zich zondag ongetwijfeld de beste van de drie jarige volbloeds toonde. Niet alleen de Derby, doch ook de fverige twee koersen voor volbloeds gaven mooie strijd. In de Grote Prijs van Duindigt wees Kammerzelt met The Serpent of Iran zijn 5 tegenstan ders tot halverwege het rechte eind de weg. Toen kreeg hij een hevige aan val van Le Faquin (Delbrassinne) te verduren en deze klopte de koploper met een halve lengte. Pinguin (Vandeu ren) kwam nog snel opzetten, doch bleef op 114 lenge derde. De Grote Prijs der amateurs, waar aan niet minder dan 15 volbloeds, met rijders van zeven nationaliteiten, voor de starting gate kwamen, gaf even eens een prachtige strijd. De Neder landse heerrijder G. C. Dekkers hield van start tot finish Arklow Rock op het eerste plan en bleef met 194 lengte meester over de door de Fransman Souilhé gereden Arckmess. De Span jaard Due d'Albuquerque met Fram werd op een halve lengte derde, terwijl als vierde op 114 lengte de Belg Jones met Liseré finishte. In de door slechts vijf paarden be twiste openingsdraverij had Young Lady Mac na de start ,,geen benen". Hof nam met X Erebus de kop in ge zelschap van Yssel (v. Dooyeweerd). De Young Lady herstelde zich, kwam sterk naar voren en lag voor de tri bune tweede achter de leider. Op het doel afgaande lanceerde de Lady een aanval, die een galoppade tengevolge had. Yssel zette stevig door, ging even voor de streep X Erebus voorbij en zegevierde in 1.29.- km.-tijd. Young Lady werd derde. Bij de start van de 8 tweejarigen nam Zee (v. Dooyweerd) met een ter- reinwinnende galoppade de leiding voor PAARDESPORT Concours hippique te Dordrecht en Bergen op Zoom Op het sportpark Reeweg te Dordrecht ls gistermiddag een concours hippique gehouden, waarvoor zowel van de zijde der deelnemers als van die der toeschou wers grote belangstelling bestond. De uitslagen waren: Springconcours MA. 14 hindemissen tot 1.30 m. na barrage 1.40 m.: 1. Easter Parade, A. Ebben, Den Haag, 0 ft 34 6 sec.; 2. Hanko, B. Uytendaal, Til burg, 3 ft. 46.4 sec. Springconcours L, 12 hindemissen tot 1.20 m.: 1. Frappant, H. Wouters van den Oudewijer, Reinderwolderpolder, 0 ft. 57.4 sec.; 2. Admiraal, J. van Heijst, Den Haag, 0 ft. 69.6 sec. Springconcours „speel uw spel": 1. en 2. ex aequo: Hanko, B. Uytendaal en Easter Parade, A. Ebben, 850 punten; 3. en 4. ex aequo: Jajazzo, A. Ebben en Axel. Koster (Bussum) 770 punten. De geschiktheidsprijs jachtpaarden was voor S. M. Pruikemaker (Wasse naar) met Phoenix Park. BERGEN OP ZOOM Het jaarlijkse concours hippique te Bergen op Zoom trok een record aantal deelnemers en grote belangstelling. Het was jammer, dat het slot van dit paar- desportfestijn in de stromende regen moest worden afgewerkt. De uitslagen waren: Springconcours M.A., 12 hindemissen van 1.20 tot 1.30 m 1. Bijou, W. Hen- drickx-Grathem 0 ft. 50.5 sec.: 1. Elektra L. van der Slikke, Nieuw en Sint-Joost- land 5V2—75.9 sec.; 3. Ajax, mr. Albers Pistorius, Beek, 4 ft. 48.4 sec. Springconcours L. 12 hindemissen van 1.10 tot 1.20 m.: 1. Szu Czong, Rob Kou- wenberg, Woensdrecht, 3 ft., 86.3 sec.; 2. Prins Ajax, C. van der Poll, Eindhoven, 4 ft., 74.4 sec.; 3. Goldflake, J. van Oerle, Willinghove, 4 ft., 87.9 sec. Springconcours met 2 paarden, 8 hindernissen 1.201.30 m.: 1. W. Schee- ren, Vught met Pourquoi en Baltimore, 0 ft, 119.4 sec.; 2. Rob Kouwenberg, Woensdrecht met Szu Czong en Gadian 1 ft, 123.1 sec.; 3. B. Arts, Amsterdam) met Sander en Theresa, 1 ft, 127.7 sec. VOEBAL Duitse uitslagen Borussia NeunkirchenKarlsruher SC 2—2, Hamburger SVWestfalia Herne 21, Werder BremenFK Pirmasens 3—1, FC KolnTasmania Berlin 30, Sportfreunde SaarbrueckenWormatia Worms 50, FSV FrankfurtRotweiss Oberhausen 1—3, Jahn Regensburg— VFB Stuttgart 2—5. ZEILEN 100 mijlen race De 28 deelnemende jachten aan de 100 mijlen race op het IJsselmeer heb ben bijzonder goed zeilweer getroffen. Alleen in de vroege ochtend van de eerste pinksterdag flauwde de wind iets af maar een flink aantal jachten was toen al binnen. De uitslagen waren: Rorcklasse 2: 1. Witte Raaf, gezag voerder ir. Th. H. P. Tromp (Kustzei- lers», 2. Sallaand, gezagv. G. W. Kloos terboer (Kustzeilers). Rorcklasse 3: 1. Pionier, gezagv. E. G. van de Stadt (Kustzeilers), 2. Vlieree, gezagv. J. J. A. Linsen (De Kaag). Rorcklasse 4: 1. Pimpernel 2, gezagv. P Bouhuvs (Het Y), 2. Litorina, gezagv. J J Reinking (Kustzeilers). Ronde platbodem jachten: 1. Luipaard, gezagv. A. Faber (Kust zeilers), 2. Bruinvis, gezagv. J. H. Eys- cen (Kustzeilers). Zephyr Marogan S (Knijnenburg) en Zeno (Vergay). Dit trio liep ver van de overigen weg. Zee bleef steeds lei den en won in 1.36.8 km.-tijd. Zephyr handhaafde zich als tweede vóór Zeno, die bij een slotaanval in een galoppade verviel. In de eerste heat van het W. J. Jo chems Memoriaal nam Radbout, teza men met Sorento het commando op zich. Door het snelle tempo van de koplopers was het voor de met 40 me ter handacap vertrokken Theo Messi dor een schier onmogelijke taak de ach terstand in te lopen. Even voor de bo- venbocht gaf Theo nog meer speel, en kon wel Sorento voorbij komen, doch Radbout niet meer bereiken. 'Radbout werd, terecht overigens, maar wel wat laat, na de koers wegens onregelmatig draven uitgeschakeld. Dit veroorzaakte nogal wat deining onder het publiek, temeer omdat Sorento, die ook alles behalve vlekkeloos draafde, als tweede achter Theo gehandhaafd bleef. Q Bas- com werd derde. In de tweede heat leidde Sorento aan vankelijk, gevolgd door Enterprise, Q Bascom en Typhoon. Het werd een buitengewoon felle strijd tussen de zes klassepaarden, van wie Theo Messidor aan de overzijde, in gezelschap van Typhoon ten aanval trok. In het rechte eind ging Theo op de van hem bekende wijze zijn tegenstanders voorbij en ze gevierde in 1.20.8 km.-tijd. Typhoon demonstreerde zijn uitmuntende vorm en bleef tweede voor de fel aanval lende Curlew. Direct na de start in de Grote Pink sterprijs nam Victor Alsvin de kop, doch voor de tribune had Vita Kinley de ereplaats veroverd, als derde en vierde volgden Vainqueur (Jo v. d. Berg) en Vivant Hollandia. Way Jewel, die 40 meter had moeten geven, liep snel in, maar fouteerde en werd uit geschakeld. Op de finish afgaande had Vainqueur weinig moeite om in 1.22.7 km.-tijd te winnen. De sterk ein digende Vivant Hollandia ontnam kort voor de streep de tweede plaats aan Victor Alsvin. In de Jugglerprjjs voerde Winnifred het veld aan voor William Hanover K (Finklenberg), Volann Erebus en Vera Hollandia. William Hanover viel na de rechter bovenbocht in een veel terrein- kostende galoppade. Hij herstelde zich echter en ging direct in snel tempo door, nam kort daarop de leiding en won op zekere wijze vóór Winnifred, die op foto tweede werd voor Volann Erebus. Volgens veler verwachting behaalde Wilschot (Jo v. d. Berg) de overwin ning in de slotdraverij. Hij had echter de grootste moeite met de door Hof ge reden Taky Erebus, die fel tegenstand bood, zodat de foto de uitslag moest bepalen. Triton Erebus werd derde voor Xuthus Hollandia. De uitslagen luiden: Prijs van Duindigt: 1. Le Faquin (F. Delbrassinne): 2. The Serpent of Iran; 3. Plnquln. Tot.: w. f3.60; pl. f2.50. 3.-; gek. f 12.60; cov. f 4.60. Derby: 1. Sambo (F. Vandeuren); 2. Phrolic; 3. Spoetnik. Tot.: w. f 1.30 (stal) pl. f 1.10, 1.40, 1.20; gek. f3.40; cov. f3.20. Grote prijs der Amateurs: 1. Arklow Rock (G. C. Dekkers); 2. Arckmess; 3. Fram. Tot.: w. f6.70; pl. f2.-. 5.50, 3.70; gek. f 11.50; cov. f 11.30. De draverijen: Juweeltje-prijs (1.29) Young Lady Mac. Tot.: 1.50; gek. f4.80; cov. f3.90. Erebus; 3. 'ot.: w. f3.50; pl. f 1.80. weerd ij. van Dooye- .8); 2. Zephyr Magowan;-*n Jacóba-priis: 1. Zee eerd) (1.36.8); 2. Zepl Zeno. Tot.: w. f 1.90; pl. f 1.20, 1.60, 1.40; jllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinittllllllllllllllllllllllllllllllllllll Incident op Duindigt Misschien kwam het wel door de warmte. Misschien ook had William Z, een 5-jarige bruine ruin, er helemaal geen zin in om in de draverij om de Jugglerprijs op Duindigt te starten. In ieder geval liet het paard plotseling zijn pikeur in de steek en rende in volle draf terug naar de veilige stallen. Een jongetje, dat bij de afsluitboom stond, kon nog net het vege lijf redden door onder de afrastering weg te duiken. Wil liam Z sprong eenvoudig over de boom, verspeelde daarbij uiter aard de achter hem aan slinge rende sulky, sloeg het achterlicht uit de daar geparkeerde wagen van minister Van Marjjnen en kwam tenslotte tegen het ijlings dichtgeworpen hek voor de stallen tot stilstand, een hek, dat er daar na vrij gekreukeld uitzag. Dat er onder de vele wandelende toe schouwers, die op het pad liepen, geen slachtoffers vielen is bijna onbegrijpelijk. Sommigen sprongen over de ligusterhaag, anderen lie ten zich er pardoes middenin val len. Maar William Z kreeg toch niet zijn zin. De ruin startte wel, doch liep buiten weddenschappen. Beva, betere vakkleding voor alle beroepen blijft in de maat door krimpvrij Sanfor gek. f 10.70; cov. f6 W. J. Jochems Memoriaal, le heat: 1. Theo Messidor (F. J. Eerenberg) (1.19.4); 2. Sorento; 3. Q Bascom. Tot.: w. f 1.30; pl. f 1.40, 1.70; gek. f cov. f3.70. Grote Pinkster-prijs: 1. Vainqueur (J. M. v .d. Berg) (1.2.7); 2. Vivant Hollan dia; 3. Victor Alsvin. Tot.: w. f2.40; pl. f 1.30, 1.70; gek. f4.80; cov. f3.10. Juggler-priis: 1. Wlllieam Hanover K (A. Flinklenberg) (1.28.2); 2. Winnifred; 3. Volann Erebus. Tot.: w. f 1.90; jl. f 1.50, 4.-; gek. f 11.10; cov. f7.-. Junoschka-prijs: 1. Wilschot (M. J v. d. Berg) (1.21.7); 2. Taky Erebus; 3 Ttriton Eerebus. Tot.: w. f180; pl. f 1.20, 1.70. 2.-; gek. f9.30; cov. f8.-. W. J. Jochems-Memoriaal. 2e heat: -. Theo Messidor (F. J. Eerenberg) (1.20.8); 2. Typhoon: 3. Curlew. Tot.: w. f 1.20; pl. tl.-, 1.10; gek. f2.40; cov. f2.50. Definitieve uitslag door optelling der totaal-tijden van de le en 2e heat: 1. Theo Messidor 5.10.8; 2. Q Bascom 5.117; 3. Sorento, 5.11.8. Totalisatoromzet f 134.136,50. Koersen Alkmaar De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen te Alkmaar lulden: Aardbeien-prijs: 1. X Straal W. (A. S. Tesselaar) (1.34.4); 2. Velvet Erebus; 3. Xandamour. Tot.: w. f2.70; pl. f2.-, 4.40; gek. f 19.60; cov. f 5.10. Moulin Rouge-prijs: 1. Ylinotte (H. Kooyman) (1.27.2); 2. Youthful Nora Spencer; 3. Yewel Boy. Tot.: w. f6.70; pl. f2.60, 1.60; gek. f6.80; cov. 15.-. Mizzle Schinaler-prijs1. Zele van Adorp (K. Woudstra) (1.34.8); 2. Zam- bonl; 3. Zephyr. Tot.: w. f3.10; pl. f 1.70, 1.70; gek. f9.90; cov. f4.60. Dutch Evernprijs: 1. Xavero (L. J. Vlaar(1.29.4); 2. Union; 3. Uferzwaluw 5. Tot.: w. f3.40; pl. f 1.40. 1.70. 2.40; gek. f8.10; cov. f4.20. Zoete Fransjes-prijs: 1. Trudi Trothan (M. W. M. Lange) (1.28.-); 2. Victress H; 3. Vorstin Kitty. Tot.: w. f 1.50; pl. f 1.30. 2.40. 2.-; gek. f3.40; cov. f5.60. Amateur-kanmloenschap I voor ama teurrijders: 1. x Mieke Hollandia (R. J. I W. Koster) (1.29.9); 2. Vina van Barke; 3. X Ologle M. Tot.: w. f4.60; pl. f 1.80, 1.70, 2.20; gek. f9.80; cov. f6.80. Amazone-prijs: 1. Vrijdag (A. R. Not- telman) (1.26.8): 2. Urma Norton; 3. vrolijke Frans. Tot.: w. f 1.20; pl. f 1.20, 2.10, 1.90; gek. f2.60; cov. f4.30. Elephant-prijs: 1. Valmiki (J. Bakker) (1.29.7); 2. Wanda Axkit; 3. Willy's Lie veling. Tot.: w. f4.809; pl. 2.-, 2.10; gefk. f6.-; cov. f2.80. Talisman-prijs: 1. Seigneur Bascom (A. R. Nottelman) (1.24.2); 2. Typhoon; 3. Q Bascom. Tot.: w. f 1.70; pl. f 1.20, 2.30; gek. f7.90; cov. f4.80. Jam-prijs: 1. Vanity Hanover (M. Ver gay) (1.25.4); 2. Victor Emanuel; 3. Trou badour. Tot.: w. f3.80; pl. f 1.20, 1.20, 1.60; gek. f8.70; cov. f5.30. Totalisator-omzet f 143.859,50. Hairos II, gereden door Willem H. Geersen, heeft zondag in Gothenburg de Grand Prix d'Aby, over 2600 meter, gewonnen met een km.-tijd van 1.18.6. Een nieuw baanrecord. Het was de zes de race voor het Europese kampioen schap. Steeds dichter komt Hairos II, de prachtige donkere negenjarige hengst, die twee jaar terug door de heer Voor- douw in Frankrijk gekocht werd, bij het Europees kampioenschap draven 1960. De zoon van Kairos, uit Salom- bo II, had ditmaal een handicap van 40 meter. Zijn kilometertijd was weer zeer snel (1.18.6). Er namen dertien paarden aan de race deel. Tornese, Jamin en Icare IV, de grootste con currenten van Hairos II, kwamen niet uit. Tweede werd het Franse paard Honoré II, gereden door Robert Simo- nard, dat nu ook de tweede plaats in het klassement inneemt. De start was voor Darn Even, een Zweed, die echter even later wegens onregelmatig draven werd uitgescha keld. Daarna nam Jens Protector, de 10-jarige Zweed de leiding, gevolgd door Direktiv, Honoré II en Willburn, Iolcosking Bunter en pas daarachter Hairos II- De hengst was alleen vanuit het derde band (2640 meter) vertrok ken. Achthonderd meter voor de finish liet Willem Geersen de sterk favoriete Hairos gaan. In één rush passeerde hij al zijn tegenstanders en hij won met ruime voorsprong voor Honoré II, King Bunter en Jens Protector. Direktiv werd vijfde. De eerste prijs bedroeg ongeveer 35.000 gulden. Ruim 10.000 toeschou wers woonden de race bij, die onder bijzonder gunstige weersomstandighe den op een prachtige baan gelopen werd. Na zes races luidt de stand in het klassement voor het Europees kam pioenschap: 1. Hairos II (Ned.) 10 p.; 2. Honoré II (Fr.) 35 p.; 3. Tornese (It.) 35 p.; 4/5. Jamin (Fr.) en Kaid D (Fr.) 38 p.; 6. Willburn (Zweden) 40 p.; 7/8. Jousko Williams (Ned.) en Mu- rier It.) 41 p.; 9/13 Jariolain, Erro, Icare IV (allen Italië), Malbroug (Fr.), Direktiv (Zweden) allen 42 p. Goudse Zeiliveek (Van onze zeilmedewerker) Het volgend jaar viert de Roei- en Zeilvereniging „Gouda" haar vijftigjarig bestaan en dit feit zal aan de Goudse Zeilweek 1961 wel bijzondere luister bijzet ten. Intussen mogen de organisatoren van de zeilweek, die de afgelopen pinkster dagen gehouden werd, evenmin klagen over gebrek aan belangstelling bij de zeilers. Integendeel, klassen als Vrijheidsklasse en 16 m2 kwamen met grote velden aan de start. Voorts was er voor het eerst de op proef aangenomen Flying Junior klasse en door de activiteit van de Pampusorganisatie ook een aantal Pampus- jachten. Verder waren klassen als Valken, 12 voetsjollen etc. op de normale wijze bezet. In het twintig schepen tellende Vrij- elementaire dingen die een wedstrijdzei- heidsveld was Bouw van Wijk met Rak ker heer en meester. Driemaal zegevier de hij en slechts eenmaal moest hij Cock Neleman en W. Graafland voor laten gaan. Overigens was Neleman met drie tweede plaatsen de enige die Van Wijk bedreigde. Het goed lezen van het wedstrijdpro gramma, het bestuderen van de baan- kaart en kennis van de vlagsignalen zijn Ier volledig onder de knie moet hebben. Al meer wezen wij erop dat het hier mee, evenals met de kennis van het wed strijdreglement droevig gesteld is. Dit is erg jammer, want zeilen is nu eenmaal een sport zonder scheidsrechter en een wedstrijdcomité kan zich hierdoor voor de vreemdste gevallen geplaatst zien. In Reeuwijk was dit weer herhaaldelijk het geval. Inplaats van drie ronden twee varen, denken dat de baan afgekort is als er geen afkortingsvlag waait, enz. Een geluk is het dat attente zeilers hier van soms bijzonder goed profiteren, het geen dan een gevoelige les is voor die genen die hun plaatsen verspelen. Van dergelijke fouten ontstond het punten- aantal dat J. H. de Wilde bijv. in de Valkenklasse de hoofdprijs deed ver werven. Ed. Hoppe kreeg het beste re sultaat over de beide zondagraces. Mevr. Mabel van 't HooftSnijders won de derde wedstrijd. Spannend Bijzonder spannend was de strijd in de 16 M2 klasse, waar Joop Bodegraven, Wim Grimm, Arnold Endstra en Jan Blonk elkaar weinig of niets toegaven. Grimm was zeker de snelste en maakte op het tactische vlak weinig of geen fouten, maar was gehandicapt, doordat zijn echtgenote door de grote inspan ning en lange vaartijd vermoeid raakte en niet meer alles geven kon. Dit speel de hem bijv. parten in de eerste wed strijd, toen hij na ruim 2 uur aan de kop gelegen te hebben de leiding moest over geven aan Bodegraven en Blonk. De tweede wedstrijd echter won Grimm op fraaie wijze, terwijl J. de Haas de derde wedstrijd voor zijn rekening nam. Ar nold Endstra werd in de eerste wedstrijd vierde en in de derde race tweede, ter wijl Blonk na drie races twee tweede plaatsen en een vierde op zijn naam had. hmhhmb mmm 1 Zwerver winnaar van North Sea Race (Van onze zeilmedewerker) Wederom waren voor de North Sea Race een groot aantal zee gaande jachten ingeschreven in de drie R.O.R.C.-klassen. Totaal waren het er 65. Op vrijdagmorgen werd tussen half elf en elf uur des morgens gestart en de baan liep zoals altijd via lichtschip West Hinder voor de Belgische kust naar lichtschip Smith Knoll ter hoogte van Lowestoft aan de En gelse kust en vandaar naar Hoek van Holland. Tweehonderd-en- twintig zeemijl en met de tussen oost en noordoost variërende wind was het een geheel bezeilde baan. Een buitengewone prestatie leverde het jacht zwerver van ir. O. v. d. Vorm uit Rotterdam. In klasse I won de Zwerver met een zeer scherpe tijd van 23 uur 14 Het Derby-veld kort na de start. r—i Dc laatste wedstrijd moest de beslissing brengen. Grimm was al gauw uit de strijd toen rukkerige onweersvlagen over de plas schoten. Mevr. Grimm kon na melijk de fokkeschoot niet meer dicht krijgen en Grimm besloot het risico van een onweersbui onder deze omstandig heden niet te nemen. Intussen had Endstra een goede posi tie verworven met Blonk in zijn nabij heid. Maar in het kruisrak moesten bei den noodgedwongen de bakboordslag naar de wal iets te ver doorzetten waar van Bodegraven dankbaar profiteerde. In het klassement kreeg Bodegraven de hoofdprijs met 87 pnt., Grimm werd tweede met 80 pnt., terwijl Endstra en Blonk ieder met 79 pnt. eindigden. Alle races Met genoegen constateerden wij dat de naam Dudok van Heel ook in de jonge re zeilersgeneratie weer voorkomt en wel in de Flying Juniorklasse. Duuk Dudok van Heel leverde de uitnemende presta tie alle races op zijn naam te brengen. Tevens was het opmerkelijk, dat een Flying* Junior mits goed gezeild sneller is dan een Stern jol! Henk de Ruyter had het in de Pam- pusklasse niet gemakkelijk met licht- weerspecialist G. K. Pauli maar toch slaagde de ex-kampioen erin de hoofd prijs te veroveren. Lex van Tienhoven kreeg na felle strijd vooral met mej. A. Vunderink de hoofdprijs in de Jeugdklasse met twee eerste plaatsen. J. Oerlemans won zater dag en mej. Vunderink maandag. Hoofdprijswinnaars Flying Dutchman-klasse1. Alers; Vrijheidsklasse: 1. B. van Wijk; Flying l Junior: 1. D. Dudok van Heel; 12 Voets jollen: 1. J. de Goederen; 12 M2 Shar pies: 1. Vroege; Finnjollen: 1. Willems; Valken-klasse: 1. De Wilde; Olympia- jollen: 1. Tournier; 16 M2 Streep-klasse I 1 Bodegraven; Pampus-klasse: 1. De j Ruyter. Valken tijdens de Goudse Zeilweek min. en 7 sec. Wij hebben de Zwerver tijdens de race gade kunnen slaan en het is werkelijk verbazingwekkend hoe scherp en nauwkeurig dit jacht gevaren wordt. Gedurende bijna 30 uur is iedere seconde gezeild zoals men een Draak zou zeilen. Alles wat er in zit werd eruit ge haald. De bemanning is getraind op iedere manoeuvre in de zeer speciale „Sceptre-drill". Deze „drill" werd name lijk (echter zonder succes) toegepast in de races om de America Cup door het Engelse jacht Sceptre. De Zwerver won niet alleen in klasse I, maar na omrekening bleek dat de tijd van dit jacht de beste gecorrigeerde tyd over alle categorieën was. Zwerver was dus. zoals de Tulla van Simon de Wit het vorig jaar, „winner over all", het geen de Cruising Yacht Club of Austra lia Trophy opleverde. Daarnaast kreeg ir. v. d. Vorm nog de Haaks Cup en voor het eerste ronden van Smith Knoll de Smith Knoll Trophy. Een resultaat waarop de Nederlandse zeezeilerswereld terecht trots kan zijn. In klasse II was het befaamde jacht, waarmee Capt. Ulingworth zoveel lau weren oogstte, de Myth of Malham uiter mate snel. Het jacht werd gezeild door Peter Green en hoewel talloze malen, zoals wij constateerden, van voorzeilen gewisseld werd, soms wel driemaal per uur en bovendien en onnodige hoogte slag gemaakt werd waardoor de Myth zeer waarschijnlijk de kans miste om Zwerver te slaan met de beste gecorri geerde tijd, toch werd Peter Green met een verschil van 13 minuten op Whirl wind van R. S. Wilkins eerste in klasse II. Het Engelse jacht Kiff werd derde en de Corabia onder ir. H. Zuiderbaan vierde. Simon de Wit met Tulla moest in klasse III ditmaal de meerdere zien in het jacht Jabula, van J. Boardman en W. H. Gough Cooper. Op de Jabula werd de gehele race de genua gevaren. Er werd geen enkele maal van zeilen gewis seld. Simon de Wit eindigde als tweede en kort achter hem werd de Variant IV geplaatst, zeer goed gevaren door O. W. de Gier. In klasse I won het jacht Dione de prijs in de kruiserafdeling voor oudere jachten. In klasse II was dit het Engelse jacht Torridge, terwijl in klasse III het resultaat van de kruisers was: 1. De Bries van J. B. Olifiers, 2. de Lora ge zeild door dr. D. M. Cuthbert en D. Ed wards, 3. de 60 jaar oude Kijkduin van de Kon. Marine Jacht Club. Uitslagen Klasse I (3270 voet rating) (9 sche pen) 1. De Zwerver (Ned.) stmn W. N. H. van der Vorm, berekende tijd 23.14.07; 2. Wijvern II (België) W. R. Murdoch 23.14.29; 3. Ramrod iG.-B.) S. B. Slater en R .M. V. Laughlin 23.15.46. Klasse II (2532 voet rating) (21 sche pen) 1. Myth of Malhem (G.-B.) Peter Green 24.15.41; 2. Whirlwind (G.-B.) C. R. Holman 24.28.11; 3. Kiff (G.-B.) E. Barker 24.31.53. Klasse III (1925 voet rating) (33 schepen): 1. Jabula (G.-B.) J. Board mannen, W. H. Gough Cooper 24.01.22; 2. Tulla (Ned.) Simon de Wit 24.21.56; 3. Variant IV (Ned.) A. W. de Gier 24.23.05. NAC heeft gisteren te Breda een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld te gen Fortuna Dusseldorp. De Bredanaars wonnen met 3—1 (rust 0—0).

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14