Brits akkoord met Amerikanen over levering van Sky bolt- projectielen Maar pas in 1965 komen zij als afschrikwapen ter beschikking Westlands Kamertrio concerteerde in Leiderdorps Hervormde Kerk ZATERDAG 1 JL'NI 1333 1 ITOERISTEN (zweden: I voo» hotorvoesjuioeh] INI ESN NUHHEtBEWIJS NO QIC (LAND; j» GROOTS 'brittannie; voo» mot omar men alwojkoene kaast {V00» WA VE»EEKE»lflO) NOOIS WEST- \V00» HOIOKVOEKTI/ICENl \CAMNETtt TKI ETI EK NOOIS DUITS LAND (FRANKRIJK Tekens visum I yere;sf| v SLAV IE ilTA Ll LANDEN WAARVOOR GEL016 PASPOORT is VEREIST lANDEN WAARVOOR VERLOPEN PASPOORT(max.Sjaar)VOLDOENDE S LANDEN WAARVOOR EEN TOERISTENKAART VOLDOENDE IS :5RI EKENLANI i VOO»MOTOKVOEBflIISEN I \tHIEKN. SIJBEWIJS NOOIO] Inzet op race-paard vóór het geboren is (Van onze Londense correspondent) Naar uit berichten uit Washington blijkt heeft Harold Watkinson maar weinig moeite gehad bij het afsluiten van een overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Engeland over de levering van het alleen nog maar op papier staande nieuwe geleide projectiel Skybolt, dat echter naar verwacht wordt tegen 1964 werkelijkheid zal zijn. De Britse regering (na het opgeven van de Britse Bleu-Streak-raket"!) wil de defensie voor de jaren rond 1965 verzekeren zoals voor de tegenwoordige defensie reeds een jaar geleden de grondslag werd gelegd. Skybolt zal een projectiel wor den, dat door V-bommenwerpers zal kunnen worden afgeschoten, die daarbij minder kwetsbare af- schietplaatsen vormen dan de vaste zich op de grond bevindende, waarvoor de Blue-Streak bestemd was. Bovendien zullen de bommen werpers reeds van een afstand van 150Ö kilometer de Skybolt op het doel kunnen loslaten, zodat ze zelf gemakkelijk buiten schot blijven. De gedachte van het toekomstige wen selijke defensie-, of zo men wil vergel dingssysteem is, de Russen met een overmacht en een enorme verscheiden heid van afschrikwapens te confronte ren, zodat het voor hen technisch steeds moeilijker, zoniet onmogelijk wordt zich op alle eventualiteiten voor te bereiden. Of dit te optimistisch is zal later moeten blijken. Voor het lanceren van de Skybolt zal vooral de Vulkaan Il-bommenwerper worden gebruikt, wel ke daartoe wegens zijn deltavorm het geschiktst is. Het aantal V-bommenwer pers waaronder ook de Victor, zal te zij ner tijd voor trainingsdoeleinden met de Skybolt naar de Ver. Staten gaan. In middels beschikt Engeland ook nog over de Blue-Steel, de raketbom. welke even eens door vliegtuigen op flinke afstand van het doel kan worden gelanceerd. Watkinson heeft zijn reis van Wash ington naar Los Angeles voortgezet voor het ondertekenen van het contract met de Douglas-fabrieken. Alleen nog in theorie Het plan is, dat Engeland 100 Sky- bolts zal aanschaffen, welke volgens schatting 2 miljoen gulden per stuk zul len kosten en dus een zuiver commer ciële transactie, waarbij geen sprake is van enige politieke beperking zoals het KEES MANDERS WIL THORBECKEPLEIN VERHEFFEN Kostuumshow in de Moulin Rouge (Van onze Amsterdamse correspondent) Sinds gisteravond heeft Amsterdam een theater „Moulin Rouge". Het be vindt zich in het zaaltje aan het Thor- beckeplein, waar Zwarte Riek als zin gende Jordaanprinses triomfen vierde en dat verleden jaar door het conflict van exploitant Kees Manders en de hoofd stedelijke onderwereld-vechters de aan dacht op zich vestigde. Theater Moulin Rouge heeft de plaats ingenomen van cabaret 't Uiltje. Het theatertje dat in de loges rond het ver in de zaal uitgebouwde podium ongeveer 150 toeschouwers kan bevatten, is geboren uit de concurrentievrees voor de televisie en het streven naast uit gaand Amsterdam toeristen en vreemde lingen iets voor te zetten, dat uniek is in Nederland. Tenslotte is het de wens van Kees Manders het Thorbeckeplein een verheffender cachet te geven. In het halfduistere zaaltje zagen wij gisteravond Heintje Davids, Rika Hop per, Dora Paulsen, Carré-directeur Ka- rel Wunnink, Phonogram-directeur C. Solleveld en tal van andere figuren uit het amusementsleven. De „Tchi-Tchi-Tchi-show" van Man ders heeft het gezocht in zeer kostbare en oogverblindende, kleurrijke kostuums, waarmee de 25 medewerkenden op het podium verschijnen. Zij brengen zang, dans, muziek in een wervelend tempo met als centrale figuur, de ster van de show, Rika Jansen, die haar creatie „Zwarte Riek" heeft afgezworen en haar repertoire van Jordaanse liedjes aan de kant heeft gezet om te tonen dat zij méér in haar mars heeft. Zij heeft dat gisteravond bewezen in een tiental over het algemeen van zeer goede tek sten en melodieën voorziene liedjes. (Van onze Amsterdamse correspondent) DIRECTEUR-GENERAAL AAN V.V.V.-BALIE De VVV in Amsterdam, die voor het pinksterweekeinde een enorme toeloop van vreemdelingen verwacht, zou van middag - als de drukte op het informa tiebureau het grootst is - over een ex tra balie-employé beschikken: de heer J. F. H. Wijsen, directeur-generaal voor de Middenstand en het Toerisme, die te kennen heeft gegeven het leven van een WV-informateur eens van nabij te wil len meemaken. De directeur-generaal, die nog maar kort in functie is, wil het werk op het gebied van het vreemdelingenverkeer aan de bron leren kennen. Toen hij on langs hierover met de Amsterdamse VVV-directeur N. Strijkers sprak, was deze laatste bereid hem voor een mid dag in dienst te nemen. Als de heer Wijsen enkele uren achter de balie heeft gestaan, krijgt hij een uurtje vrijaf om een rondvaart door de grachten te maken. Ook dit is een van zijn wensen, omdat hij Amsterdam op deze wijze nog niet heeft gezien! geval is met de Thor-raketten, waarvan de kernladingen in Amerikaans bezit blijven. De Skybolt zal van Britse kern explosiemiddelen worden voorzien. De Skybolt met zijn vaste brandstof zal naar verwacht wordt het enige doelma tige nucleaire Britse verdedigingsmiddel zijn, zodra over vier jaar de andere wa pens als oud roest kunnen worden weg gesmeten. Maar de Skybolt bestaat op dit ogen blik alleen nog maar in theorie. Niemand weet werkelijk hoe een pro ject zal uitvallen en zelfs niet of het ooit in produktie zal komen. Watkinson wordt dan ook vergeleken met de man die al zyn geld op een race-paard zet voordat het geboren is. Maar algemeen wordt erkend dat het Skybolt-idee voor treffelijk is en dat het volkomen aan Engelands behoefte voldoet. Het bete kent dat in een hoogste alarmtoestand 20 V-bommenwerpers, uitgerust met een Skybolt voor een beperkte periode in de lucht zullen blijven en op het noorde lijke halfrond van basis naar basis zul len vliegen, terwijl gedurende de over tocht zal worden bijgetankt. Een be langrijk deel van de bommenwerpers zou tussen 90 seconden en drie minuten na ontvangst van het alarmsignaal in de lucht kunnen zijn. Over enkele jaren zal de Royal Air- force ook nog over een aantal van de Vickers vc-10 straalbommenwerpers be schikken. Deze kunnen de Skybolt over enorme afstanden vervoeren en veel langer in de lucht blijven dan enigerlei toestel dat thans in gebruik is. Er moet echter nog veel werk worden gedaan aan de vervolmaking van de afstandsbe sturing van de gelanceerde Skybolts. De Amerikanen vertrouwen, dat alle moei lijkheden zullen worden overwonnen en zij hebben de Britse defensiechefs blijk baar hiervan overtuigd. De Amerikaanse luchtmacht moet de Skybolt in 1964 ontvangen en de Royal Airforce een jaar later. Het zwakke punt is en blijft echter de kwetsbaar heid van de vliegvelden. Andere belangstelling Watkinson moet echter rekening hou den met de mislukking van het project, vandaar dat hij een grote belangstelling toont voor de Polaris, welke kan worden gelanceerd van op de zeebodem liggende onderzeeërs. Maar ook dat is nog theorie want in werkelijkheid is dit nog niet ge toond. De Britten waren met tegenzin begon nen om ln Amerika hun inkopen op het gebied van raketten te doen omdat ze geen geld genoeg bezitten om ze zelf verder te ontwikkelen, maar zij herinne ren zich de Amerikaanse jachttoestellen uit de jaren '30 welke niet goed genoeg waren. Indien Engeland niet in 1940 de Hurricane en de Spitfire had bezeten zou het hoogstwaarschijnlijk de slag om Engeland hebben verloren! Men beluistere Addie de Jongs orgelspel! Addie de Jong, die thans alle veertien dagen een orgelconcert verzorgt in de Leiderdorpse Hervormde Kerk, is nog geen twintig en tóch al bekwaam en ge rechtigd om volwaardig te concerteren. Hy heeft zyn medewerkers, op een conservatorium geschoold en volledig toegerust. Maar waarom redeneren de velen in een dorp, die als een dichte schare optrekken zodra een mode-naam is aan gekondigd, niet eens aldus: laten we die jongelui, die door enorm hard werken al zo vroeg zo veel betekenen, eens de lege kerkvakken besparen, en laten wij ook eens een paar kwartjes offeren voor de orgelrestauratie. Want voor dit laatste doel speelden degenen, die wij bedoelden. In hun eigen buidel komt niets terecht: met idealen en illusies moeten zij hun weg door het maatschappelijk leven aanvaarden. Addie de Jong is de nieuwe Her vormde organist van Leiderdorp en hy had de fluitist Wim v. d. Wel meege bracht en de hoboïst Leen Racké. Sa men vormen zij het Westlands Kamer trio. Met hun programma willen wij ons ditmaal niet diiepergaand bezighou den en ons liever bepalen tot een op wekking om zulke concerten toch af en toe eens te bezoeken. De Jong geeft daarbij als een goed spreker ook voor treffelijke toelichtingen. Alleen moet hij zijn doel voorbijschie ten, wanneer hij van de aanvang van een concert over zeven werken tegelijk de musicologische gegevens verschaft: dti kunnen ongeschoolden niet verwer ken en niet vasthouden. Dit zou werk voor werk moeten geschieden. En laat hij de concerten na een verstreken uur beëindigen de ..zit" zonder pauze in ster ke luisterconcentratie op ongeriefelijke banken duurt anders te lang. Wat het orgel betreft wijzen we er LEIDERDORP Tweede lustrum van Velocitas Op 9 juni bestaat de plaatselijke korf balclub „Velocitas" 10 jaar. De club telt 53 spelende leden en wel 26 senioren en 27 junioren, waaruit het eerste twaalf (2e-klasse CKB), dat de laatste drie jaar of op de tweede of op de derde plaats van de ranglijst eindigde, is sa mengesteld. Voorts is er een tweede twaalftal, dat in de derdeklasse speelt en de junioren-twaalftallen A, B en C. Voorzitter is de heer A. Kruidenier, te vens één van de oprichters. In verband met dit jubileum worden vandaag di verse juniorenwedstrijden gespeeld. Za terdag 18 juni spelen de bekende clubs Vicus Oriëntis (le-klasse KNKB) en Pernix (hoofdklasse CKB) tegen elkaar in Leiderdorp. Op tweede pinksterdag neemt „Velo citas" met één senioren- en twee ju nioren-twaalftallen deel aan de jaar lijkse bondsdag van de CKB, die dit jaar in Rotterdam wordt gehouden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendrik, zn van H. van Laar en G. van Houten. Wilhelmina A. M„ dr van R. M. Turk en W. A. van den Hoek. met nadruk op, dat het met prachtige registers is opgebouwd, de klank ervan is edel en nog altijd levendig genoeg. Alleen het mechanisme moet onder doktersh aaiden. Het programma werd eergisteren in dit blad vermeld. Het was gewijd aan tijdgenoten van Bach en aan Comelis de Wolf, de Arnhemse organist die 25 jaar geleden de ogen sloot en wiens werk daarom dit jaar nogal eens wordt gespeeld. De uitvoerenden leverden vakwerk. Men kan tegenwoordig rustig de afge studeerden van een conservatorium ver trouwen, de examenzeef laat de midden maat niet meer door V. Koningin Julianaschool hield ouderavond Op de ouderavond van de openbare lagere school, deelde het hoofd, de heer J. B. Blankenstein, mee, dat het leer lingenaantal nog steeds toeneemt. Dit is mede te danken, zo zei hij aan de acti viteit van het oudercomité' dat hij daar voor dankte. Andere agendapunten waren de jaar lijkse schoolreisje en het programma voor de ontspanning in de grote vakantie, die in vlot tempo werden afgewerkt. Na de pauze hield de heer J. B. Volkers een interessante lezing over het belang van kindertekeningen, waarbij prachtige dia's werden vertoond. De ouders stelden hier over enige vragen, die de heer Volkers beantwoordde. WASSENAAR JUNIORENTOERNOOI S.V. WASSENAAR. Maandag te 10 uur organiseert de jeugdcommissie van de S.V. Wassenaar een juniorentoemooi. Er zal gespeeld worden in 3 afdelingen van verschil lende leeftijden. In de A-afd. wordt deelgenomen door A.S.C.. L.F.C., Wes- terkwartier. Olympia en Wassenaar, in afd. B door A.S.C.. V.U.C.. V.C.S.. Laak kwartier en Wassenaar; in afd. C door L.F.C.. Roodenburg. Sportvereniging 1935, Duinoord en Wassenaar. In de oudste groep wordt gespeeld om de „i.m. Faber-wisselbeker". TOESTAND VAN PRINS BERNHARD De temperatuur van Prins Bernhard is, naar de behandelende geneesheren hedenmorgen meedeelden, nog niet ge heel normaal. Het verloop van de ziekte blijft zich gunstig ontwikkelen. Ned. zeeman verongelukt De 26-jarige Nederlandse zeeman Theodorus Poot, uit Amsterdam is gis termiddag omgekomen toen door nog onbekende oorzaak een overigens onbe tekenende brand uitbrak in de machine kamer van het 10.500 deadweight we gende Nederlandse vrachtschip „Wolter- sum" van de NV Stoomvaartmy. „Oost- Zee", dat thans op de Weser ligt en op weg is naar Bremen. De jongeman, die als handlanger in de machinekamer werkte, was bezig met het carter van de motor, toen een kleine hoeveelheid olie op nog niet verklaar de wyze vlam vatte. De jongeman zag geen kans te ontsnappen, vermoedelijk omdat hij zich klem werkte tussen bui zen. Kort daarop heeft de bemanning van het schip het brandje geblust. Zilveren jubilea bij N.V. Meelfabriek De Sleutels Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heren Th. P. Zwetsloot en A. Siera, thans resp. als walsenvoerder en zolder knecht werkzaam bij de N.V. Meelfa briek „De Sleutels" v.h. De Koster en Co., bij deze N.V. in dienst traden. Na met hun familieleden in het be drijf te zijn begroet, vond allereerst in het directiekantoor een huldiging in intieme kring plaats. Een der directeu ren, ir. F. K. T. Beukema toe Water, overhandigde tijdens dit samenzijn aan beide jubilarissen als blijk van waarde ring namens de directie een enveloppe met inhoud. Vervolgens verplaatste de huldiging zich naar de recreatiezaal, waar het personeel was bijeengekomen. Hier voer de ir. Beukema toe Water als eerste spreker het woord, waarbij hij aandacht schonk aan de plaats door de jubilaris sen in het bedrijf ingenomen en zijn bijzondere waardering voor hun Ijver en plichtsbetrachting uitsprak. Hierbij overhandigde hij het vererend getuig schrift van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel voor 25 jaar trouwe dienst. Hierna voerden achtereenvolgens het woord de heer Vlug, namens de pro- duktieleiding, ir. H. A. Bol, namens kantoor- en laboratoriumpersoneel, de heer J. Beekman namens het fabrieks- personeel en tenslotte de heer J. C. Mattaar, als voorzitter van de Perso neelsvereniging M.D.S. Verschillende ge schenken werden aangeboden. Mede namens zijn zilveren collega sprak de heer Zwetsloot een dankwoord. JEHOVA's GETUIGEN. Zoals de plaatselijke opziener van Jehova's getuigen, de heer J. Spaans ons mededeelde, heeft de Krimgopziener van Krinig N HII, de heer P. Havenaar, een belangrijke aanstelling ontvangen voorhet aanstaande Watch Tower con gres, dat van 7 t/m. 10 juli a.s. in Den Haag wordt gehouden. De heer Havenaar heeft geen vaste woonplaats, is een volle-tijd prediker van beroep en bezoekt periodiek Leiden en omgeving om de getuigen alhier raad te geven in het predikingswerk. Hij zal tijdens het congres de functie ver vullen van assistent-hoofd voor de wa- terdoop. De vierdaagse vergadering, waar meer dan 15.000 afgevaardigden worden ver wacht, zal in het teken staan ..vrede na te jagen", zowel vrede met God als met de naaste. Het hoogtepunt zal de open bare toespraak op zondagmiddag vor- Gistermiddag omstreeks twaalf uur stak de 3-jarige Gert je van Egmond plotseling de Haarlemmerweg over, waar door hij werd aangereden door een per sonenauto. Het jongetje werd met een gebroken linkerbeen en vermoedelijk met een lichte hersenschudding door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht. VAN 20 METER HOOGTE GEVALLEN Tijdens sloopwerkzaamheden aan een ketelhuis van de Stedelijke Lichtfabrie ken is de 44-jarige voorman F. van 't Hof, wonende te Schiedam, met een be tonnen vloer, welke even tevoren was losgebrand, van 20 meter hoog gevallen. Arbeiders waren bezig met het losbran den van de vloer, waarbij de voorman toezicht hield. Hij stond op een stenen muurtje naast de vloer. Nadat de vloer was losgebrand stortte zij omlaag. Door de schok werd een gedeelte van het ste nen muurtje meegetrokken en Van 't Hof meegesleurd in de diepte. De man kreeg een gecompliceerde linkerbeenbreuk, brak zijn rechtervoet en liep vermoede lijk een hals- en schouderfractuur op. Gisteravond leverde zijn toestand geen direct levensgevaar op. OOST-EUROPA Nu de tijd van de vakantiereizen weer voor de deur staat geven wij een overzicht van de papieren die voor de verschillende landen vereist zijnzowel voor de mensen als voor de motorvoertuigen. V oorscliotenaar gearresteerd TWINTIG MILLE VERDUISTERD Een 66-jarige aannemer uit Voorschoten is door de Leidse politie aangehouden wegens ver duistering van minstens f. 20.000. De politie stelt een uitvoerig on derzoek in. Katwijkse vissers smokkelden Tientallen Katwijkse vissers van kotters zyn bekeurd wegens smokke len. Tydens de Syltvissery op tong by Helgoland zyn zij aan land geweest voor het doen van inkopen. De douane heeft ongevepr 250 kilo suiker, 24.000 sigaretten, 150 liter sterke drank en 20 liter wyn in beslag genomen. VARIA Brandweerdrama (Van onze correspondent in Bonn) In de Beierse plaats Adlkoven brak onlangs brand uit in een kapitale boer derij. Onmiddellijk schoot de plaatselij ke brandweer te hulp. Zij slaagde er in de brand op voortreffelijke wijze te blus sen, maar kon niet verhinderen dat de schade vrij groot was. Toen de politie de zaak eens precies ging onderzoeken, bleek dat achter deze brand heel wat meer stak. Niemand minder dan de 61-jarige brandweercom mandant van Adlkoven was de aanstich ter geweest. De man was de avond van de brand door een paar medeburgers ge plaagd: de brandweer kostte zoveel be lastinggeld, er was nooit brand en „dus" was de brandweer overbodig. Woedend sprong de commandant van zijn stam tafel op, rende het veld in, stak een boerdery aan, rende terug naar zijn brandweer, sprong in een brandweerauto en hielp de door hem zelf aangestoken brand blussen. De verrader sliep even wel niet: een man meldde zich, die ge zien had hoe de commandant de brand had aangestoken. Daarop pleegde deze laatste zelfmoord Protest van ambtenaren (Van onze correspondent in Bonn) Onlangs stond de Bondsdag (Tweede Kamer te Bonn) toe, dat de Westduitse ambtenaren een salarisverhoging van 7% zouden krijgen. Tot verbazing van velen betekende dit ook, dat de salaris sen der ministers en parlementsleden werden verhoogd. De laatsten krijgen thans in plaats van 1100 mark, 1177 mark per maand, uiteraard belastingvrij. Daarnaast genieten zij nog een onkos tenvergoeding van eveneens 1100 mark maar 77 mark verhoging bij een belastingvrij vroeger inkomen van 1100 mark betekent in feite een verhoging met 9 k 10%. En daar zijn verscheidene ambtenaren- ingezonden-stukkenschrijvers over ge vallen. Ze vonden het een schande. Nog te meer daar de ministers uit het kabi- net-Adenauer tweemaal van deze ver hoging profiteerden: éénmaal over hun ministerssalaris, de tweede maal over hun parlementariërsinkomen Het socialistische Bondsdaglid Heine- mann heeft getracht deze felle kritiek op te vangen. Hij zei, dat de Bondsdag leden toch niet zo veel ontvangen als „men" in het algemeen meent. Zo moe ten de SPD-pariementsleden aan de kas van hun partij van hun narlementsin- komen een bedrag van 400 mark in de maand afstaan. En ook de CDU vraagt van haar Bondsdagleden een flinke som Desondanks, vele blijven het een ietwat vreemde zaak vinden. De schrik om het hart (Van onze correspondent in Bonn) In 1959 zijn er in de Bondsrepubliek 800.000 nieuwe auto's bij gekomen. Zet men die auto's gemiddelde lengte 4 meter achter elkaar, dan krijgt men een afstand van 3200 km, dit is vier maal de lengte van de autobahn Ham burgMünchen. In 1959 werd evenwel slechts een stuk van 120 km nieuwe autobahn aangelegdIs het abnor maal. dat de Westduitse wegenbouwers de schrik om het hart slaat, als zij aan de toekomst denken? In de haven van Oberxvinter ligt het voormalige luxe jacht van Hermann Göring. De Engelse mi litairen hebben het geruime tijd gebruikt in de Duitse wateren, maar willen het thans van de hand doen. Er is echter geen koper voor te vinden, omdat het alleen dienst kan doen met een vrij grote beman ning. Medische Dienst Warmond Dokter Bots, Voorhout, tel. 02532 - 7393. Tweede pinksterdag: dokter H. A. G. Walenkamp, telef. 01711 - 220. Zuster Meijssen, Kerklaan no. 17A, Voorhout, tel. 02532 - 7796. Oegstgeest Dokter Reterink, tel. 20394. Tweede pinksterdag: dokter Van Walchren, tel. 22030. Leiderdorp Dokter H. A. Blauwen- draad, Hogewaard 4, Koudekerk, tel. 01714 - 208. Tweede pinksterdag: dok ter M. P. Hennink, tel. 33686. Wassenaar Dokter J. A. J. Pau- lides, Van Z. van Nyeveltstraat 2, tel. 4561. Dokter H. S. Boogaart, Storm v. 's-Gravesandeweg 2, tel. 4466. Tweede Pinksterdag: dokter H. W. Plink, Lan- gekerkdam 66, tel. 2075. Dokter J. c. de Neef, Wilhelminaplein 1, tel. 8303. Apothekersdienst Van zaterdag avond 6 uur tot maandagmorgen 8 u.: Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Van maandagmorgen 8 uur tot zaterdagmorgen 8 uur: Apotheek dr. P. Siderius, Langstraat 86. tel. 2141. Voorschoten Dokter H. Olthuis, J. W. Frisolaan 3—5, tel. 2527. Tweede pinksterdag: dokter James, Leidseweg no. 51, tel. 2520. Wijkverpleegster: Ge zondheidscentrum, tel. 2177. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Cornells WllhelmuB Maria, zn van J. H. Schlagweln en M. van der Lans. Jolanda Wilhelmina Leonarda. dr van J. C. van Benten en J. G. Versluis, Claslna Elisabeth dr van A. van der Steen en E. J. Bodljn. Dirk Jozef, zn van D. J. Slera en A. de Ridder. Ellen, dr van P. J. Blokzijl en L. M. Anneeze, Dirk, zn van P. de Vreugd en T. van Duijn. Patricia, dr van G. L. Meul- blok en A. J. Hobo, Johanna Adrlana. dr van C. van den Berg en S. M. van der Vorm Lucardie, Henny Hendrlkus, zn van P. Kluivers en M. R. Nieuwenhulzen, En- gelbertus Gerardus Cornells, zn van M. P. de Groot en T. A. J. L. Rotteveel. ONDERTROUWD C. J. M. van Haasteren en C. T. Dick- hoff, A. van Delft en G. Teske, A. van den Wijngaard en M. A. C. Essen. G. van de Peppel en M. J. WUlems. J. T. J. van Cassel en J. Verloop, J. F. Lapré en J. C. de Bruyn, M. B. Leuerlng en B. G. A. J. van den Hoek. D. Raklc en A. W. Laken. W. R. Ie Feber en J. C. Kooljman, W. Ren- slnk en J. A. Lagendijk, P. E. van de Laar en K. van Putten. F. D. de Jong en H. C. J. Florisson, R. Rothuis en H. A. M. ter Haar. D. Leeflang en E. Schald, H. J. T. van der Veen en M. H. Koch, J. H. P. M. van der Voort en R. D. M. van Glnneken, R. F. Kromhout en M. Edelaar. B. H. J. de Geest en M. A. Mleremet. OVERLEDEN J. Gelok, 67 Jr, man, A. Reltsma, 6 mnd zoon. T. D. J. Welling, 80 jr, man, G. van der Lelie, 78 Jr, man, E. A. M. Weers, 64 Jr, echtgenote van J. C. van Zonne- eld. Waterpolonieuws De laatste dagen hebben heel wat Leidse overwinningen gebracht, slechts één gelijk spel en één nederlaag. De Sleutelstad zorgde voor de meeste overwinningen. Het eerste zevental van deze vereniging won zoals verwacht, in een pittige partij overigens, van de Zwemvereniging DONK uit Gouda. De doelpunten werden gescoord door Cees van Hooidonk. Aad van Tilburg, Wim van Zijl en Wim van Rooyen. De ruststand was 20, terwijl de eind stand 73 in het voordeel van onze stadgenoten werd. Het tweede zevental van De Sleutelstad moest te water tegen het derde zevental van de Heemsteedse Poloclub en verliet eveneens het water met een overwinning, voornamelijk dank zij het goede spel van de twee veteranen Piet Eradus en Jan Dool, die hun ver eniging op 5—0 brachten. De Sleutelstad-dames wonnen van Leidse Golfbrekers met 41, terwijl de B-adspiranten tenslotte de B-adspiran- ten der Leidse Zwemclub met een 30- nederlaag naar huls stuurden. Overwinningen werden vrijdag be haald door twee dames zeventallen van de Leidse Zwemclub. Het eerste dames zevental won met 21 van de Sleutel stadreserves, terwijl de meisjes der LZC hun leeftijdgenootjes der OZV met een 52-nederlaag naar huis zonden. Het enige gelijke spel kwam op naam van de LZC-reserves. die ln Woerden de punten met de Pinguins 3 deelden Henk Versluis was de maker van het enige Leidse doelpunt. De enige nederlaag ten slotte kwam op naam van De Zijl. dat in Amsterdam met 1—0 van de Dolfijn- reserves verloor. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 4 Juni. Leidse Coop. Groen te- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg: aardbeien 390-580. aardappelen 50-65. an dijvie 11-29, peulen 95-135, snijbonen 190 —265. spitskool 16-21, postelein 21-35, ra barber 11-19, spinazie 20-41. tomaten A 85-120, B 85-115, C 70-120, CC 50-65, was- peen 49-60, per 100 stuks: bloemkool A 43-81, B 22-60, C 15-41, komkommers A B en C 33-60, sla A 11.80-16.50, per 100 bos: bospeen 29-58, radijs 7-13, selderie 5.20-9.80, uien 28-30.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9