Zeeploze CETAUUT toiletzeep heet Ontroostbare Cees Lute verspeelde op laatste dag de Oranjetrui Met DU-NY dubbel zo schoon Gerrit Wesseling werd winnaar van Olympia's Toer ROOK en ROL", haifzware WOENSDAG 1 JUNI 1960 Vacatures Hoge Raad (Van onze parlementaire redacteur) Ter voorziening in twee vacatures van raadsheer in de Hoge Raad heeft de Tweede Kamer gistermiddag op de voor dracht aan de Koningin met algemene stemmen als nummers één geplaatst: resp. prof. mr. I. Kisch, hoogleraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam, en mr. L. P. M. Loeff, advocaat- generaal by de Hoge Raad. Franse spoorstaking is geëindigd Te middernacht is er een einde geko men aan de 24-uurstaking bij de Franse spoorwegen, die drie van de vier werk nemersorganisaties op touw hadden ge zet om aan looneisen kracht bij te zet ten. Het binnenlandse verkeer had ern stig van de staking te lijden, maar de internationale treinen reden vrijwel op tijd. Was U éénmaal met DU-NY en beleef de sensatie van dubbel zo schoon te zijn. Geen spoortje overtollig vet- vuil- of kalkaanslag blijft I achter in de huidporièn. U voelt het. de huid tintelt van leven U ziet het, een watje met alcohol over de pas gewassen hals gestreken blijft wit en dat bereikt U nooit met een andere zeep Ja. baadt U deze week eens met DU-NY en onderga de sensatie van deze zeep loze toiletzeep. Gebrek aan samenwerking in ploegen De twintigjarige machinebankwerker Gerrit Wesseling uit Half weg, die maandagavond in Winterswijk zijn oranjetrui kwijtraakte aan Cees Lute, heeft in de laatste etappe van Olympia's Toer revan che genomen. Wesseling bevond zich in een kopgroep van zestien man, die gisteravond met een voorsprong van ruim vier minuten op Lute een triomfantelijke intocht hield langs de duizenden Amsterdam mers, die het parcours in de zg. Indische Buurt omzoomden. Toen in de Javastraat de Brabander v. d. Klundert, de Belgische Nederlander Sebregts en de Limburger Hindriks de laatste bonificatie voor zich opeisten, werd Wesseling het middelpunt van een uitbundig hulde betoon. De gloednieuwe kampioen van Noord-Holland was tevens winnaar geworden van deze op alle onderdelen zo bijzonder geslaagde Olympia's Toer 1960. Alleen Walravens had hem de eindzege kun nen ontnemen. Daarvoor had deze Bosschenaar in Amsterdam ten minste 30 seconden bonificatie moeten veroveren. Lute werd in de laatste etappe het i slachtoffer van het reeds eerder in deze Toer gesignaleerde gebrek aan samen werking in de ploegen. Want de sterke coureur uit Castricum, die 'n dag tevoren door een spectaculaire solo naar Win terswijk de oranjetrui had veroverd, kreeg in de slotetappe totaal geen mede werking van zijn „ploegmakkers" om die leiderstrui te verdedigen. Integendeel. Toen in de lommerrijke dreven van de Gelderse Achterhoek een elftal renners zich bij een eerder ontstane kopgroep voegde, bevonden zich bij die vluch telingen twee kameraden van Lute: Hopman en Verstraete. die natuurlijk geen schijn van kans hadden om de zeventien anderen af te remmen. In- plaats van zich terug te laten vallen om hun kopman bij te staan in zijn po gingen om de steeds groter wordende achterstand te overbruggen, draaide het tweetal lustig mee in de voorhoede. Ver straete bleef zelfs een tijdlang zijn krachten verspillen in de vrije ruimte tussen de twee groepen, toen hij bij Hoenderlo (73 km) door een lekke band werd teruggeslagen. Merkwaardig De merkwaardige ploegentactiek uitte zich voorts in een nieuwe ontsnapping uit het peloton van een zevental ren ners, die nota bene allen ploegmakkers in het voorste gelid hadden. Dat ge beurde na 80 km op weg naar Wekerom. Van deze tactische blunder van zijn tegenstanders maakte Lute gebruik. Het groepje diende als springplank voor de Castricumer, die met Lex van Kreu ningen in zijn spoor in Barneveld (97 km) de aansluiting bewerkstelligde. Het was overigens hoog tijd voor de man uit Castricum om in actie te komen. Want de kopgroep had bij de ravitail lering in Scherpenzeel (109 km) een voorsprong van 2'/2 minuut. En er wa ren vijf renners in de leidende meute, die aan deze voorsprong genoeg hadden om Lute als leider te onttronen: Wesse ling, die een achterstand had van slechs 26 seconden. Walravens (1 min. 18 sec.), Steuten (2 min. 2 sec.). Groen weg (3 min. 27 sec.) en de zeer sterk rijdende Sebregts (3 min. 32 sec.). Geen succes Cees Lute begreep, dat 'zyn laatste kans lag in een nieuwe eenzame vlucht en hij demarreerde keer op keer. Zyn pogingen hadden echter geen succes en toen hy in straten van Utrecht (137 km) geen seconde van achterstand had afgeknabbeld, concentree<rde de aan dacht van de gehele karavaan zich op de strijd in de kopgroep. Men had Lute afgeschreven. Klasssrnenten De officiële uitslag van de laatste etappe was: 1. Van der Klundert 4.30.28 (met bon. 4.29.28); 2 Sebregts 4.30.28 (met bon. 4-29.58); 3. Hindriks 4.30.28 (met bon. 4.30.13), 4 Schuling z.t; 5 Van Schil (B) z.t.; 6. Steuten z.t.; 7. Timmermans z.t-; 8 Walravens z.t.; 9. R. van Smirren z.t.; 10. Klooster z.t.; 11. Hopman z.t.; 12. Hermes z.t.; 13 Wesseling z-t.; 14. Liebregts z.t.; 15 Groeneweg z.t. Het individuele eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Wesseling 25 57.18; 2. Walravens 25.58.10; 3. Steuten 25.58.54; 4. Van der Klundert 25.59.50. 5. Sebregts 25.59.54; 6. Groeneweg 26 00 19; 7. Lute 26.01.00; 8. Van Schil (B) 26.02 30. 9. R. van Smirren 26.03.11; 10. Lotz 26.03.50: 11. Klooster 2604 13. 12 Coehorst 26.05.07; 13. Janssen 26.05.09. 14. Schuling 26.05.30; 15. Hermes 26.07.33. Het algemeen puntenklassement luidt; 1. Sebregts 43 pnt; 2. Wesseling 72 pnt; 3. Groeneweg 72 pnt. Waterpoio-nieuws Aansluitend op het rooster dat wij gis teravond publiceerden is op donderdag avond nog een drietal wedstrijden vast gesteld voor ploegen van „De Sleutel stad". Het eerste zevental van deze vereni ging speelt te 20.30 uur tegen de Goudse Zwemvereniging „Donk" en zal daar zeer waarschijnlijk van winnen. Voorafgaand aan deze wedstrijd spelen de reserves tegen HPC 2 en de dames tegen het dames-team van de Leidse Golfbrekers. Pinksterdrie tenslotte spelen twee ze ventallen van de Golfbrekers en drie van de LZC een wedstrijd. De heren van de LGB spelen tegen de Donk-reserves, de dames in Den Haag tegen „Die Haghe" In Alphen zullen diezelfde dag het derde zevental, de jongens en de meisjes adsp van de LZC een wedstrijd spelen tegen ploegen van AZC. Het traditionele kusje voor Toer- winnaar Gerrit Wesseling. Een valpartij, kort na het verlaten van de Domstad, verwekte enige sen satie, tot bleek, dat geen van de kans hebbers op de eindzege erbij betrokken was. Schuling, Richard van Smirren, de toekomstige etappe winnaar Van der Klundert en De Waard vlogen na een smaj bruggetje uit een scherpe bocht en kwamen bijna in de sloot terecht. De eerste drie konden zich snel herstellen, maar De Waard miste de aansluiting en verdween in de achterhoede. Angstvallig Intussen bewaakten de groten elkaar in het voorste gelid zo angstvallig, dat geen van hen de kans kreeg om de an deren de rug toe te keren. Wesseling. die geen enkele ploegmakker bij zich had, paste de enig juiste tactiek toe. Voortdurend was zijn oranje-zwarte trui in de buurt van Walravens te ontdek ken. Als de Brabander het tempo ook maar iets verhoogde, klemde Wesseling zich aan zijn wieltje vast Er was geen ontkomen mogelijk. Maar pas toen in de straten van de Indische buurt de stijlvolle Van der Klundert en de voor zijn groene trui vechtende Sebregts de eerste twee plaatsen opeisten, was Wes seling gerust. Walravens, die zich in deze toer naar een fraaie tweede plaats reed, vormde voor hem geen ge vaar meer. Ruim vier minuten na de winnaar kwam een ontroostbare Cees Lute alleen binnen. In Diemen, een paar kilometer voor de eindstreep, was hy er eindeiyk in geslaagd zich van zyn medestryders te ontdoen. Maar zyn laatste solo baatte hem niet meer. De man, die 's morgens met veel illusies aan de laatste etappe was begonnen, eindigde tenslotte als zevende. Beslissing laatste plaats le divisie B De eerste wedstryd voor de beslissings- cumpetltie om de onderste plaats in de eerste divisie B, de wedstrijd RBC RCH, zal maandag a.s. worden gespeeld op het Houtrustterrein in Den Haag. RBC. RCH en De Graafschap spelen een halve competitie, alle wedstrijden op neutraal terrein. De clubs zijn onder ling overeen gekomen geen protesten in te dienen tegen arbitrale beslissingen. Eindigen twee (of drie) clubs met een gelijk aantal winstpunten, dan wordt reglementair de eindstand der beslis singscompetitie bepaald door het doei- gemiddelde in de normale competitie iN.B.: dat van De Graafschap is het on gunstigst: 42—83, de doelcijfers van RBC zijn 4367 en die van RCH: 57—76). De winnaar van de wedstrijd RBC RCH speelt op zondag 12 juni tegen De Graafschap, de verliezer ontmoet de oostelijke club op zondag 19 juni. Eindigt RBCRCH in een gelijk spel, dan duel- eert De Graafschap eerst met RCH (op 12 juni) en vervolgens met RBC (19 juni). De wedstrijd tussen RCH en De Graaf schap wordt gespeeld op het terrein van HVC in Amersfoort, die tussen RBC en De Graafschap in sportpark „De Vliert" in Den Bosch. DUIVENSPORT P.V. Het Oosten Wedvlucht vanaf Quievrain. In concours 106 duiven. Ge lost om 12.10 uur met n.w.-wind. Uitslag: K. W. Dokkum en Co. 1; J. Langhout 2—6—8; J. Roers 3; E. v. d. Hooff 4; K. v. d. Berg 5; S. Schoeman 79; B. Sin- geling 10. Kees Rijvers wil nog steeds naar Frankrijk (Speciale berichtgeving) Kees Rijvers wil naar hij ons mee deelde nog steeds naar Frankrük. Hy heeft diverse serieuze aanbiedingen, o.a. van St.-Etienne, Grenoble en Rouen en als Feyenoord mee wil werken zou Ry- vers graag nog enkele jaren in Frankryk voetballen. WIELRENNEN Ronde van Italië De Fransman Jean Stablinski heeft de vijftiende etappe van de Ronde van Ita lië. die leidde van St. Vincent naar Mi laan over een afstand van 225 km. ge wonnen. De uitslag van de 15e etappe luidt: 1. Jean Stablinski (Fr.) 225 km. in 5 uur 54 min. 18 sec. (gem. 38.101 km. per uur); 2. Pietro Zoppas (It.) 5.54.49; 3. Benedetti (It.) z.t.; 4. Darrigade iFr.) z.t.; 5. Baffi (It.) z.t.; 6. Daems (Belg.) z.t.; 7. Tamagni (It.) z.t.; 8. Liviero (It.) z.t.; 9. Poblet (Sp.) 5.59.16; 10. Catalano (It) z.t.; 11. Sartore (It.) z.t.; 12. Pelli- grini 1 It.) 5.59.38; 39. Wim van Est (N.) 6.00.30; 41. Hoevenaers (Belg.) z.t.; 47. ex eaquo een grote groep renners, onder wie de tweede Nederlander, Stolker, voor wie dezelfde tyd werd genoteerd als voor Van Est. Het algemeen klassement na de 15e etappe 1. Hoevenaers (Belg.) 60 uur 50 min. 41 sec., 2. Massignan (It.) op 1 min. 27 sec., 3. Nencini It.) op 2 min., 4. Del- berghe (Fr.) op 2.02, 5. Anquetil (Fr.) op 2.46, 6. Gaul (Lux.) op 3.28, 7. Pam- bianco (It.) op 4.47, 8. Carlesi (It.) op 4.56, 9. Ronchini (It.) op 5.10, 10 .Van Looy (Belg.) op 7.19, 26. Wim van Est (Ned.) 61.19.44 (op 29.03), 57. Michel Stolker (Ned.) 61.49.07. Dauphine Liberé De Fransman Bleneau heeft de eerste etappe van het criterium van de Dauphine Libiré voor professionals ge wonnen. Hij legde de 245 km. van Va lence naar Orange af in 6 uur 32 min. 12 sec. De uitslag was verder: 2. Pouli- dor (Fr.) z.t., 3. Milesi (Fr.) 6.32.41, 4. Ignolin (Fr.) z.t., 5. Graczyk (Fr.) 6.34, 6. Cazala (Fr.) z.t., 7. Aerenhouts (B.) z.t., 8. Butzen (B.) z.t., 9. Groussard (Fr.) z.t.. 10. Hermans <B) z.t. Vervolgens een groot peloton in de zelfde tijd als Graczyk: 6.34.00. In het grote peloton, dat ex aequo als elfde werd geklasseerd zaten ook de Neder landers Enthoven, Kool, Marinus, La- haye, Verhoef en Zilverberg. De Neder lander Martin van den Borgh heeft in deze eerste etappe de strijd gestaakt. Wielerkampioenschappen op 2 en 9 juni a.s. De wedstrijden om de nationale wie- lertitels op de baan zullen ook dit jaar weer in het Olympisch Stadion worden gehouden, t.w. op de donderdagen 2 en 9 juni a.s. Voor de eerste avond staan op het pro gramma de sprint-amateurs (series t/m halve finales ruim 40 inschrijvingen), de n. ant voor professionals en onaf- hankciijken (serie t m de finale) en de wedstrijd 50 km zonder gangmaking voor amateurs. Voor dit laatste nummer schreven 87 renners in. De KNWU heeft voorts ingelast een stayers-wedstrijd over 50 km voor amateurs. De overige nummers worden op 9 juni a.s. gehou den. GEWICHTHEFFEN De LAC „De Spartaan organiseert van avond een wedstrijd tegen Vigouz uit Wassenaar. Aanvang 19.30 uur zaal Lan- gebrug by de Brandweer. Advertentie IN HANDIGE PLASTIC TABAKSZAK KORFBAL BESLISSINGSWEDSTRIJD ALGEMENEROZENBURG Daar Spangen gisteravond voor de promotiecompetitie naar de Hoofdklasse met 143 van Rozenburg won, is er een beslissingswedstrijd tussen De Algemene en Rozenburg op neutraal terrein nodig om uit te maken, welke van deze 2 clubs met Spangen naar de Hoofdklasse pro moveert. Tijd en plaats van deze beslis- singswedstryd worden nog nader bekend gemaakt. SCHAKEN Zonetoernooi te Madrid De partij DonnerDurao uit de ne gende ronde is na de 45e zet afgebroken. Donner heeft met 6Va pnt. en 1 afgebro ken party nog steeds de leiding. Stand: 1. Donner 6'2 pnt. en 1 afgebr. party; 2. Portisch 6',fe pnt; 3 4. Gligoric en Pachman 6 pnt.; 5. Pomar 5!£ pnt en 1 afgebr. partij; 6. Lehmann 5'2 pnt.; 7. Guistolizi 5 pnt. en 1 afgebr. partij; 8. Penrose 5 pnt.; 9 10. Neikirch en O'Kelly 4% pnt. en 1 afgebr. partij. Aanbrengwedstrijd naar Harwich Veertien jachten zijn gistermorgen te Hoek van Holland gestart voor de 15e aanbrengwedstrijd naar Harwich. Er stond een lichte wind uit het westen, toen de deelnemers aan de 105 mijl naar Harwich begonnen. Vrydag a.s. wordt in Harwich gestart voor de belangrykste Harwich Hoek van Holland-race over de dubbele afstand. Dan zal het deelnemersveld versterkt met Britten, Fransen en Belgen heel wat groter zyn. Als alles goed gaat moet de vloot met Pinksteren weer in de berghaven in de Hoek liggen. DAMMEN Damkampioenschap De uitslagen van de 3e ronde van het toernooi om het persoonlyk damkam pioenschap van Leiden, luiden: Hoofdklasse: Groep A: J. Passchier A. Sladek 11; J. DubbeldemanW. Nijenhuis 02; 2e ronde: W. Nyenhuis P. Olivier 0—2. Groep B: W. Blom—M. Brinks 2—0; J. de VinkH. Brouwer 11. Mandi 2—0; P. Zeegers—A. v. d. Putten 1—1; C. J. Hakemulder—J. Sjardijn 11; A. v. d. PuttenB. P. M. Lammens 0—2. Een overzicht van de start van de aanbrengwedstrijd Hoek van Hol landHarwich. Pasternaks dood is in Rusland „geen nieuws" De Russische pers en radio zwijgen over de dood van Boris Pasternak. Eni ge Russische journalisten, daarover on dervraagd, zeiden: ,.Wij vinden het geen nieuws". De schrijversvereniging, die Pasternak indertijd royeerde, en Sovjet functionarissen hebben evenmin iets van zich laten horen. SPORTSPL1NTERS Negen en dertig landen hebben tot dusverre ingeschreven voor de Olym pische zeil wed.' Urij den. die in Napels worden gehouden. Bij de inschrijvingen zijn 20 boten van de 5,5 M klasse, 25 Draken, 30 Stars, 35 Finnjollen en 32 Flying Dutchman-jachten. De inschrij ving sluit op 14 augustus a.s. Rini Dobber van de HDZ heeft in het zwembad aan de Heiligeweg te Am sterdam tijdens wedstrijden van DJK het Nederlands record op de 200 meter rugslag dames voor 25 meterbanen ver beterd en gebracht op 2 min. 32.1 sec. Het oude record stond sinds 26 mei van het vorige jaar reeds op haar naam met een tyd van 2.34.2. Ter gelegenheid van het 70 jarig bestaan van de Stockholmse scherm- club, zullen op 5 juni a.s. in de Zweedse hoofdstad internationale schermwed- strijden worden gehouden, waarvoor uit elk Westeuropees land twee degen- schermers zijn uitgenodigd. Voor Neder land zijn dit Max Dwinger en William Mandl (beidep uit Amsterdam). HERDENKINGS BIJEENKOMST Vrydag 3 juni zal in het Concertge bouw te Amsterdam een herdenkingsbij eenkomst worden gehouden naar aan leiding van het overlyden van de heer E. A. Vermeer, algemeen voorzitter van de PvdA. Deze bijeenkomst - georganiseerd door de PvdA - begint om 10.45 uur en zal duren tot 12.00 uur. Het woord zal wor den gevoerd door ir. H. Vos en mr. J. A. W. Burger, alsmede door een verte genwoordiger van de socialistische in ternationale. Hierna zal een rouwstoet worden ge formeerd, die de volgende route zal vol gen: Van Baerlestraat, Roemer Vis- scherstraat, Tesselschadestraat, Vondel straat, Leidsebosje, Nassaukade tot de De Clercqstraat. De crematie zal plaats vinden na aan komst van de trein te Driehuls-Wester- veld om 14.03 uur. Advertentie Verf met gemak en. van Ceta Bever Chinezen vonden lijk op de Everest De Chinese expeditie die er de vorige week in is geslaagd de top van de Eve rest te beklimmen, heeft tijdens de tocht op 27 maart op een sneeuwveld het be vroren lijk van een blanke gevonden Het lyk, volgens de kleding vermoedelijk een Engelsman, kon niet worden geïdentifi ceerd. De leden van de Chinese expedi tie hebben het begraven. Sir John Hunt, die in 1953 de eerste beklimming van de Everest organiseer de. verklaarde in Londen, dat het lijk mogelijk dat van Maurice Wilson was, een Brit, die in 1934 geprobeerd heeft alleen de Everest te beklimmen en die daarby om het leven was gekomen. Zijn lyk was in 1936 gevonden en toen be graven, doch mogelijk is het door ver schuiving van de sneeuwvelden op gro te hoogte weer bloot gekomen en nu door de Chinezen voor de tweede maal begraven, zo zei hij. Advertentie. pas nog zo ziek als 'n hond... nü weer zo lekker a!s kip..! door een "AKKERTJE" DU-NY bespaart werk, want boorden en manchetten blij ven dubbel zo lang schoon. DU-NY de „zeep loze zeep" neutraal en alkalivrij, is ook ideaal als haarwas middel. Bijt niet in de ogen. DU-NY vormt geen kaikzeep en laat dus geen vieze, vettige randen achter in wastafel en bad. Door DU-NY géén transpirerende han den en voeten meer. Een uitkomst voor velen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9