CETALAC' Eichmaim in Argentinië gepakt? Prof. Rooy deelt de bezorgdheid over televisie-invloed niet Zilveren jubileum Ned. Bakkerij Stichting gevierd in Kurhaus Met een enkel woord REVUE Agenda WOENSDAG 1 JUNI 1960 Reportages V (Van onze t.v.-medewerker) Het was gisteren een reportage-avond van de Nederlandse televisie, die lang durig aangesloten was op de Vlaamse zenders. Dat zyn twee constateringen, die oud nieuws zyn, maar toch niet van belang ontbloot lijken. Twee aanteke ningen hieraan nl. te worden toegevoegd en de eerste is een compliment aan de beide technische televisie-diensten. Er zijn heel wat schakelingen nodig om zo'n uitzending goed over te krygen. Ze werk ten allemaal perfect. Ons tweede com mentaar is in de sfeer van beoordeling een verzachtende omstandigheid. We zijn langzamerhand zo gewend aan televisie spelen, dat het van belang lykt er met nadruk op te wijzen, dat het toneelstuk ditmaal ook slechts als reportage uit een schouwburg werd gegeven en dus met eigen maatstaven dient te worden ge meten. Terzake van het gebodene kan met enige korte kenschetsen worden vol staan. Mariene Dietrich was niet zo in drukwekkend als verwacht werd, maar leek wel bescheiden. De sympathieke directeur van de Vlaamse televisie Paul Vandenbussche leverde een interview, waaruit voor hen, die het niet wisten, bleek, dat hij ons land zeer wel gezind is en dat hy zo ver bazend graag wat meer uitwisselingen tot stand gebracht zou willen zien. Als er dan al van een wederzijds verkeer sprake mag zijn, dan is dat tot heden toe wel wat eenzijdig. Vlaanderen neemt immers meer dan tienmaal zoveel van Neder land af als omgekeerd! Verder was de hele uitzending gewijd aan het staatsie- bezoek, waarbij het opviel, dat de Ko ningin telkens weer een snelle lach en de Prinses Beatrix gedrukt leek. In de loop van de avond was ook zij stralend, waar schijnlijk door de groeiende overtuiging, dat het haar vader goed ging. „Veel leven om niets" vroeg wel even inwerking van spelers en kijkers om de draad te vatten. Het begin vooral accen tueerde een andere „stiel" dan wij ge wend zijn: strakker spel, minutieuzer regie. Ook de taal leek wat losser dan ons boven de Moer<Ujk pleegt te worden voorgezet. De losheid was vooral na de pauze geheel in een voordeel omgesla gen. Er zat een vrije vaart in en er werd met lichte flair, ja wel een beetje „ge- jongejand". Speciale vermelding verdient nog het alleraardigste gesprek van Ansje van Brandenberg met haar rappe collega Mo nique. Getooid met een vlotte, moderne make-up (waarvan men goed zou doen in Bussum nota te nemen) bleek Ansjes' persoonlijkheid veel sprankelender dan haar kennelijk afgegrendeld optreden, dat men haar als omroepster toestaat. Eigenlijk is er geen beter karakteris tiek tussen Nederland en België te be denken dan twee volksliederen. Toen het Belgische aan het slot van de avond werd gespeeld en geblazen, richtte de camera zich op onze vorstin, die dit op merkte. Over haar gezicht gleed even een lichte glimlach, die als het ware een verre groet was voor de man, die in zijn ziekbed moet hebben meegeleefd. NEDERLANDS PROCES TEGEN HOGE AUTORITEIT Het Europese Hof in Luxemburg burg heeft gisteren een begin gemaakt met de pleidooien in de zaak van de Nederlandse regering tegen de Hoge Autoriteit over de vaststelling en con trole op de prijzen voor het vervoer van kolen- en staalprodukten over de weg. Prof. Riphagen, die voor Nederland pleitte, verklaarde dat de Hoge Autori teit de procedurevormen volgens het EGKS-verdrag had geschonden door de drie mogelijkheden die aan de regerin gen op het, punt van publikatie der vervoerstarieven waren geboden, tot twee terug te brengen, zonder eerst het advies te vragen van de Nederlandse regering, die zich juist voor de derde, opgeheven mogelijkheid had uitgespro ken. De Hoge Autoriteit heeft volgens Nederland bij haar beschikkingen ook nog andere verdragsbepalingen geschon den. De Hoge Autoriteit stelt o.a„ dat de Nederlandse regering de derde moge lijkheid niet had aanvaard, doch reser ves en onaanvaardbare voorbehouden had gemaakt. De door Nederland ge wenste eenvoudige bekendmaking van de vervoerscontraoten achteraf maakt volgens de Hoge Autoriteit controle op de vervoerstarieven in feite onmogelijk. De pleidooien worden vandaag voort gezet. De uitspraak wordt niet voor juli verwacht. „Time" beschrijft einde van de jacht Volgens het Amerikaanse weekblad „Time" zou de joden-massamoordenaar Eichmann zijn gevangengenomen in Ar gentinië, waarheen hij in 1952 uit Span je zou zyn vertrokken. Hij zou toen hebben gereisd onder een document van het Italiaanse Rode Kruis, dat hij door tussenkomst van de afdeling hulp aan ontheemde personen van het Vaticaan zou hebben verkregen. Hij reisde onder de naam van Krumey, een van zyn nazi-medewerkers, die na het bekendworden van de arrestatie van Eichmann in West-Duitsland opnieuw werd aangehouden. De kijker heeft eigen verantwoordelijkheid (Speciale berichtgeving) Eindelijk eens iemand, die niet de bezorgdheid deelt over de vermeende over heersende invloed van de televisie, waardoor andere activiteiten zouden worden verdrongen. Prof. mr. dr. M. Rooy, gistermiddag op het in Hilversum gehouden bibliotheek-congres sprekend over „Vrije tijdsbesteding: lezen en televisie", wees trop, dat in landen met langere t.v.-ervaring, zoals de V.S. en Engeland de statistieken een heel wat minder verontrustend beeld geven te zien. Zo bleek in Engeland van januari tot maart j.l. 70% van de volwassenen in de avonduren andere activiteiten dan „kastjekyken" te bedrijven. Volgens prof. Rooy, die o.a. de direc teur-generaal voor de Volksontwikkeling, mr. H. J. Schölvinck onder zijn gehoor had. hebben de sociale verbeteringen gaandeweg ook een geestelijke voorbe reiding op de besteding van de toene mende vrije tijd opgeleverd. Deze ont wikkeling is door de techniek krachtig gesteund. Hy rekende zich dan ook niet tot degenen die klagen over cultuurver vlakking als het kenmerk van deze tyd. Al treedt zeker een vervlakkende com- mercialisatie van het ontspannings- en culturele leven op, toch mag niet wor den vergeten, dat thans kwantitatief een heel wat groter deel van ons volk dan 60 jaar geleden deel heeft gekregen aan wezenlijk culturele waarden en dat zich daaruit een beslist niet kleinere groep van werkelijke cultuurdragers vormt. In Amerika is reeds een nieuw even wicht tussen t.v.-kjjken en andere vrije tijdsbesteding ontstaan. Ook wij zullen met de televisie moeten leren leven Zo als we dit hebben geleerd ten aanzien van alle andere resultaten van de tech nische ontwikkeling. Net als de druk kunst is de televisie een voertuig voor de zaken des geestes en dit schept spe ciale gevaren en speciale verantwoorde lijkheden. De individuele kijker heeft zyn eigen verantwoordelijkheid, name lijk om het kyken naar de t.v. in te pas sen in een naar eigen smaak en voor keur ingericht geheel van vrije tijdsbe steding. Volgens prof. Rooy zou men ze ker selectiever worden als het nieuwtje er af is en als de zendtijd aanmerkelijk is uitgebreid. Degenen, die actief tegen over het leven staan zullen ook de t.v.- programma's in deze geestesgesteldheid tegemoet treden en ondergaan. De in de VS en Engeland geconstateer de nieuwe behoefte aan lectuur naar aanleiding van uitzendingen wijst op een actieve rol van de uitgezonden pro gramma's. De televisie blijkt daar evenmin de lectuur van persorganen aan te tasten. Integendeel, de totale oplagen vertonen na een aanvankelijke stilstand weer een gestadige groei. De openbare bibliothe ken in ons land zullen paraat moeten zijn om de behoefte aan lectuur naar aanleiding van t.v.-uitzendingen tege moet te treden en ook te activeren. Het klassieke woord „het geschrevene blyft" krygt nieuwe zin tegenover de jongere vormen van communicatie die aan be paalde tijdstippen zijn gebonden. In diepste wezen komt de communicatie in druk daarom tegemoet aan de indivi duele vrijheidszin van de mens, welke alle neiging tot conformisme aan sociale gedragspatronen ten spijt, naar de over tuiging van prof. Rooy onverwoestbaar is. De talrijke deelnemers aan dit con gres van de Centrale Vereniging voor Openbare Bibliotheken en de Neder landse Vereniging van Bibliothecarissen werden later op de middag door het ge meentebestuur in de burgerzaal van het raadhuis in Hilversum ontvangen en door burgemeester J. J. G. Boot toege sproken. Hierbij was o.a. ook de voor zitter van de NTS. de heer E. A. Schüt- tenhelm, aanwezig. Advertentie Mau Mau kostte ruim 13.000 doden Het Britse Ministerie van Koloniën heeft gisteren een rapport gepubliceerd over de opstand van het geheime neger genootschap der Mau Mau, dat Kenia jaren in beroering heeft gehouden. Vol gens dit rapport zijn tot eind 1956 in Kenia 11.503 terroristen gedood en 31.924 gevangen genomen. Aan de zijde der Britse troepen vielen 176 doden en 1.582 gewonden. Voorts werden 1,877 burgers gedood (o.w. 32 blanken) en 978 gewond. De kosten van de nood toestand tot juni 1959 bedragen byna 600 miljoen gulden. Nederlands nieuwste zomerdrank Hero Citroen tintelend fris volkomen naturel Ook in de Gezinsfles Vervolgens zou hy onder verschillen de schuilnamen zyn opgedoken in Bra zilië, Paraguay en Bolivia, om tenslotte weer naar Argentinië terug te keren. De thans 54-jarige Eichmann vei^oont vol gens het blad generlei gelijkenis meer met de „zwierige SS-officier van het verleden". Hij is vrijwel geheel kaal ge worden, heeft holle wangen, grote uit staande oren en een lange, sterk aflo pende neus. Niettemin hebben de gehei me agenten van Israël hun prooi begin vorige maand herkend. Van toen afaan volgden zij hem dag en nacht. Een commando-ploeg van vijf man, onder leiding van zekere Yehudah Shimoni werd van Israël naar Buenos Aires gezonden. Op 13 mei liep Eichmann, op weg van zijn werk naar huis, langs de General Paz Avenue, toen een auto zich uit de verkeersstroom losmaakte en gierend tot stilstand kwam. Alvorens de geschrokken Eichmann tegenstand kon bieden of kon schreeuwen, werd hij beetgepakt en in de wagen gesmeten. Dezelfde avond ging een boodschap in code naar Ben-Goe- rion, luidend: Het beest ligt aan de ket ting. Zijn gezin telefoneerde de gehele nacht met vrienden, ziekenhuizen en lij kenhuizen. om de volgende morgen on der te duiken, aldus Time. Nachtelijke plezierrit in Noordwijkse duinen Tijdens een nachtelijke ronde zag een politiepatrouille in het licht van de schijnwerper een paar knapen de Boer- haaveweg oversteken naar de ingang van het fietspad door de duinen tussen Noord wijk en Katwijk. Gelijktijdig ver dween een rood achterlicht de duinen in. De agenten, die een en ander ver dacht voorkwam, togen direct op on derzoek uit en troffen ter plaatse een tweetal jongelui aan, van 14 en 16 jaar oud. die te Oegstgeest woonachtig bleken te zijn en die zich maar weinig op hun gemak toonden, toen de politiemannen plotseling voor hun neus stonden. Deze op hun beurt hadden alle reden om de aanwezigheid van deze jeugdige knapen in het holst van de nacht, zo te gen twee uur niet te vertrouwen. Nog bedenkelijker werd het toen na enkele belangstellende vragen bleek, dat het duo op een Noordwijks vriendje stond te wachten, die op het rijwielpad met een bromfiets zou rondtoeren. Daarom werden de jongelui uitgeno- digr in te stappen en in de politiewagen het brommende vriendje tegemoet te rij den. Weldra was het drietal compleet en al gauw kwam toen de aap uit de mouw, dat de heren een plezierrit je maakten op een andermans bromfiets. De tocht eindigde deze keer aan het politiebureau, waar de knapen nog eens nader aan de tand werden ge voeld. Daarbij bleek, dat de heertjes om half één stilletjes uit bed waren gekro pen en bij een inwoner van Oegstgeest een bromfiets hadden weggehaald. Ver volgens waren zij erop naar Noordwyk gereden. In een nachtgelegenheid had den zij de andere jongen aangetroffen en daarop besloot het drietal op het fietspad door de duinen te gaan rond toeren. En dit alles op een tijdstip, dat de ouders veronderstelden dat hun zoons rustig onder de wol lagen. Bovendien kwam vast te staan, dat de beide Oegstgeestenaren in hun woon plaats reeds meermalen dit onverant woordelijke „spelletje" hadden beoefend. Dat dit muisje voor de heren nog een staartje krijgt, spreekt vanzelf. U-2's blijven in Japan De Japanse minister van Buitenland se Zaken Foedjijama heeft dinsdag, in een commentaar op Malinosfki's uitla ting, dat de Sovjet-Unie raketten zal af vuren op buitenlandse bases, waarvan U-2's zouden opstygen voor verken ningsvluchten boven de Sovjet-Unie, verklaard, dat Japan een „nadrukkelijke verzekering" van de Verenigde Staten heeft ontvangen, dat de in Japan geba seerde U-2's uitsluitend zullen worden gebruikt voor weerkundige waarnemin gen. Japan zal de Verenigde Staten dan ook niet verzoeken de U-2's terug te trekken. De directeurdr. G. Verliaegen, geridderd (Van onze Haagse redactie) „Noch de bakkerij zelf, noch de overheid zullen by de oplossing van de pro blemen, die met de bakkerij samenhangen, de adviezen van uw stichting kunnen ontberen. Daarom heeft het mij zo verheugd, persoonlijk naar dit jubileum te kunnen komen om de waardering van de overheid in tegenwoordigheid van de vertegenwoordigers der regionale bakkerycommissies onder woorden te brengen". Dit heeft de staatssecretaris van Economische Zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, gistermiddag gezegd tijdens een rede, die hij uitsprak in het Kurhaus te Sche- veningen ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de Nederlandse Bak kerij Stichting. Dr. Veldkamp schetste de situatie in het bakkerbedrijf ten tijde van de op richting van de stichting en sprak zyn bewondering uit voor de wijze, waarop de stichting onder de voortreffelijke lei ding van zijn directeur, dr. G. Verhae gen, een einde heeft gemaakt aan vele wantoestanden. „In de achter ons lig gende 25 jaar is duidelijk gebleken, dat men in de Bakkerij Stichting een orgaan heeft gecreëerd, dat in staat bleek de sanering van de Nederlandse bakkerij met kracht ter hand te nemen en dat men daarby ook een vorm had gevon den, die een ontwikkeling in de *aak- stelling kon opvangen. Dit is toch wel een compliment waard aan de op richters voor hun verreikend inzicht", aldus de staatssecretaris, die ook enkele cijfers noemde: „Op 1 januari 1934 be droeg het aantal bakkers in Nederland 14.352 en het aantal inwoners per bak ker was toen 578. Op 1 januari 1959 wa ren er 12.251 bakkers en bedroeg het aantal inwoners per bakker 921", aldus dr. Veldkamp. BINNENLAND Gistermiddag is het zeven jaar oude dochtertje van de familie G. Arts uit IJs- selsteyn (gem. Venray), terwijl zij door het dorp fietste en een onverwachte ma noeuvre maakte door een tegemoetkomen de vrachtauto gegrepen. Het kind werd daarbij zo ernstig gewond, dat het vrijwel op slag overleed. De Nederlandse Organisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft de testresearch-commlssle van het Neder lands Instituut van Praktiserende Psy chologen een subsidie verleend voor het aanleggen van een documentatie van technische gegevens over psychologische tests. Genoemd instituut is de beroeps vereniging van psychologen, waarbij vrij wel alle psychologen hier te lande zijn De ambassadeur van Zuid-Afrika en mevrouw F. E. Geldenhuys hebben giste ren ter gelegenheid van de vijftigste ver- Jaardag van de onafhankelijkheid van de Unie van Zuid-Afrika voor ongeveer 500 genodigden een receptie gegeven. Onder de gasten waren leden van het corps di plomatique. leden vun het kabinet, ver tegenwoordigers van het ministerie van Buitenlandse Zaken en andere ministeries, leden van de Vereniging Nederland-Zuld- Afrlka, vrienden van Zuid-Afrika en vele Zuidafrikanen. De luchtpostsluitingen voor de op varenden van Smaldeel V bestaande uit Hr. Ms. Karei Doorman. Hr Ms. Limburg en Hr. Ms. Groningen zijn vastgesteld op 1 Juni te 13.00 uur, 7 Juni te 13.00, 18 iuni te 15.00 uur, 4 juli te 13.00 uur en juli te 09.00 uur. Deze postsluitingen gelden tevens voor opvarenden van de tanker Mijdrecht. De brieven dienen J Amsterdam C.S. BUITENLAND In Saint Nazaire zijn achttien Alge rijnen gearresteerd na de ontdekking door de politie van documenten, waaruit bleek dat zy plannen hadden beraamd voor een aantal terroristische aanslagen tegen de politie en plaatselijke autoriteiten. Een flinke brand heeft 's nachts voor duizenden guldens schade aangericht in het centraal magazijn van de machine fabriek Werkspoor N.V. op Oostenburg in Amsterdam. De grotendeels houten, naar schatting 75 meter lange, loods brandde in een uur tijds geheel uit. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De Britse kolenindustrie heeft 1959 een verlies van 24 miljoen pond ster ling geleden, wat het grootste verlies be tekent sedert de industrie 14 jaar gele den werd genationaliseerd, aldus de Brit se Nationale Kolenraad. Met de bijdragen uit Europese landen in het kader van het wereldvluchtelingen- Jaar. tot op heden ruim 100 miljoen gul den. kan meer dan de helft van de 14.600 vluchtelingen die nog in Westeuropese kampen vertoeven, een nieuwe plaats in de vrije maatschappij worden bezorgd. In mei zijn meer dan 16.500 Oost duitsers naar West-Berlijn gevlucht. Dit hoogste maandcijfer sedert 1953, is een gevolg van de Oost-Duitse collectivisatie campagne De 44 500 ton metende ..Vanguard' het enige slagschip waarover Engeland nog beschikt, wordt dinsdag a.s. uit de vaart genomen. Het schip is het grootste dat de Britse marine ooit heeft laten bouwen. Het kwam aan het einde van de tweede wereldoorlog gereed. De bouw kosten bedroegen 115 miljoen gulden. Waarschijnlijk zal het schip worden ge sloopt. Tachtig deskundigen, die zich bezig houden met de bestrijding van kinderver lamming op bases van het levend virus, zullen van 6 tot 11 juni te Washington een „topconferentie" houden, zo heeft de Wereldgezondheidsorganisatie te Genéve bekendgemaakt. De politie van München heeft een vroegere SS-officier gearresteerd, ver dacht van m.'d pllchtigheid aan massa executie van Joa.-n aan het oostelijk front in 1941. De 51-1arlge verdachte, Konrad Fiebig. is naar West-Berlijn gebracht. Het lange weekeinde van Memorial Day heeft in de Ver. Staten aan 554 men- om bij verkeersongelukken, 122 by het sen het leven gekost. 350 mensen kwamen zwemmen en 82 bij verschillende andere ongevallen. Tot slot deelde hij mede, dat het Ko ningin Juliana heeft behaagd dr. Ver- haegen te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Onder storm achtig applaus van de afgevaardigden speldde de staatssecretaris de directeur van de Stichting die van de aanvang af die functie heeft bekleed, dus zelf ook jubileerde de versierselen, behorende bij de hoge onderscheiding, op de borst. De vergadering was met een kort woord geopend door de voorzitter van het bestuur van de Bakkerij Stichting, de heer C. J. Schoep, die nog verklaarde, dat de privaatrechtelijke organisatie vorm van de stichting spoedig zal wer den vervangen door een publiekrechte lijke. Na dr. Veldkamp was het woord aan de oud-voorzitter van de stichting, de minister van staat prof. mr. P. S. Gerbrandy. Deze herdacht de in de loop van de afgelopen 25 jaar gestorven functionarissen van de stichting. Ook uitte hij vele lovende woorden aan het adres van dr. Verhaegen. Het woord werd verder nog gevoerd door de voorzitter van de jubileumcom missie, de heer C. J. Ulrich. die dr. Ver haegen een geschenk onder couvert aan bood. Nadat ook de heer J. B. Dinkla namens de gezamenlijke werknemers bonden in het bakkerij-bedrijf een ge schenk had overhandigd, nam dr. Ver haegen tot slot zelf het woord, om te bedanken voor het vele goede, dat over hem en over zijn stichting was gezegd. De jubileumvergadering werd hierna ge sloten. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Leger des Hellskwart. 18.15 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Ver enigingsleven, lezingen. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Sopr., tenor en plano. 19.30 Radiokrant. 19.50 Volksmuziek. 20.15 Zen dingsbijeenkomst. 21.30 Pianorecital. 22.00 Kamerork. en solist. 22.30 Nws. en SOS- ber. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avond overdenking. 23.00 40-jarlg bestaan Ver eniging Nederland-Engeland. rep. 23.10 Nieuwe gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.10 Hammond-trio. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Metropole-ork. 20.40 Ballet der bedriegers, hoorsp. 21.30 Omroepork. 22.10 Bezoek van H.M. de Koningin aan België. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Actuele poezle. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. Advertentie Dr. Soebandrio: „NED. VERKLARINGEN SCHEPPEN VIJANDIGHEID" De Indonesische minister van Buiten- landze Zaken, dr. Soebandrio, heeft ge zegd dat de officiële verklaringen die de Nederlandse regering kort geleden heeft afgelegd, „vijandigheid tussen In donesië en Nederland hebben veroor zaakt", zo meldt Antara. Deze verklaringen, aldus de minister op een persconferentie na zijn terug keer uit Tokio, werden afgelegd na het Nederlandse besluit om troepen naar westelijk Nieuw-Guinea te zenden. De minister zei: „Wat van belang is, is niet het zenden van Nederlandse strijd krachten „als zodanig", maar de offi ciële verklaringen van Nederland waar uit vijandigheid tegen Indonesië blijkt. Op de terugreis naar Djakarta had minister Soebandrio in Singapore de suggestie van Kroesjtsjef om Aziatische landen zoals Indonesië en communis tisch China te laten deelnemen aan een topconferentie, met instemming be groet. Hij zei: „Wij waren steeds van mening, dat een topconferentie tot het oplossen van wereldvraagstukken niet compleet zijn wanneer geen Aziatische en Afrikaanse landen daaraan deel nemen. Hun stem moet worden ge hoord". Hij geloofde, dat het misluk ken van de topconferentie de toestand Als U van PERRY COMO houdt, dan kunt U in REVUE van de vol gende week een prachtig ge ïllustreerd verhaal over deze ge liefde zanger vinden waarvan U zult genieten! Maar... als Uw hart méér uitgaat naar de watersport... jè dan moét U REVUE de volgende week beslist lezen, want er staat een artikel in over Waterskieën,.. om van te watertanden!!! De volgende week in: EEN BLAD WAAR P+T.IN ZIT! Revue, Postbus 497, Amsterdam WOENSDAG Den Burcht (grote zaal): Leerlingen uitvoering Balletschool Herry Hendrichs. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Genootschap „Kennis Is Macht". Spr. dhr. H. Schuurman over: *De Handelsavondschool als centraal in stituut voor goed economisch onderwijs". 8 uur nam. Gulden Vlies: Jaarl. ledenverg. Ver. tot Bevordering van het Vreemelingenverkeer. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Ned. Ver. van Suiker zieken. afd. Leiden. Lezing dr. Terpstra (met film). 8 uur nam. Stille Mare: Openluchtbijeenkomst Ev. Chr. Gemeenschap. 8 uur nam. Voldersgracht: Straatpredlking Open deur-werk Hervormde Gemeente. 7.30 Zomerzorg: Finale d'Oprechte Amateur. 8 uur nam. DONDERDAG Centrum B.B. (Middelstegracht 91): Be volkingsonderzoek op t.b.c. 9-12 u. voorm. en 24.30 uur nam. Prediker: Spreker ds. Smlnk van Den Haag. 8 uur nam. VRIJDAG Centrum B.B. (Middelstegracht 91): Be volkingsonderzoek op t.b.c. 24.30 en 7 9.30 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk: 10-11 u. voorm., bijbelstudie: 11 uur ds. K. C. van Oossanen. Stadszaal (grote zaal): Cabaretavond Personeelsver. „De Royalisten". 8 u. nam. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zijlstra. 10.15 uur voorm. MAANDAG Station: Excursie Ned. Chr. Reisver. naar Veluwe en Betuwe, met tocht over het IJsselmeer. Vertrek 7 uur voorm. DINSDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Maasbach. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Van Rossum du Chattel en Drlessen (Breestraat 95): Tentoonstelling moderne sieraden. 10-5 uur (t.e.m. 3 Juni). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 eD 24 Zon- en feestdagen 24 uur Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Huis en huisraad in de Griekse en Romeinse oudheid" (T.m. 3 lull) BIOSCOPEN Casino „Zij hielden van het leven". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Het zout der aarde". Lhlo „Zij waren nog geen twintig". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Wir Wunderkinder". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luvor „Last train from Gunhlll". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon ,3randend Verlangen". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Hex „Wolgabootsman". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Astra-theater Wassenaar Vrijdag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur Her cules en de Koningin van Lybia. 14 jr. Maandag, dinsdag en woensdag: 8 uur Les Quatre Cents Coups (Zy kusten en zij sloegen hem) 18 jaar. Donder dag 2.30, 7 en 8.30 uur: de kleurenfilm van het huwelijk van Prinses Marga ret. elke leeftyd. Zondag en woensdag 2.20 uur: Jerry als babysit, elke leeftyd. Avond- en nachtdienst der apotheken Te Leiden is geopend Centraal Apotheek Breestraat 74, tel. 20552. B(j geen gehoor bU Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 V. d. Jeugd. NTS: 17.30-17.40 Intern. JeugdJourn. 20.00 Journ. 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Sport- Eanorama. 20.50 Progr. over de Kon. andmacht. 21.30 Muzikale strip. 22.20 Einde. VOOR DONDERDAG 2 JUNI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewyde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Pianospel. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.45 Be zoek H.M. Koningin aan België. 13.00 Nws 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.35 Instrum. ens. NCRV: 14.00 Rep. Bondsdag v. d. Bond van Verenigingen van Gerei. Vrouwen. 14.45 Gram. 15.00 Meisjeskoor. 15.20 Gram. 16.00 Bijbeloverdenklng. 16,20 Alt en orgel. 16.50 Gram. 17.00 Hoorspel v. de Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Lichte muz. 18.15 Sport- rubrlek. 18.30 Koorzang en soliste. 18.50 Sociaal perspectief, praatje. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Omr. koor. 19.30 Radio krant. 19.50 Pol. praatje. 20.00 Phllharm. ork. en sopr. 21.00 Toeristische overpein zingen. 21.30 Lichte muz. 22.00 Periodie ken parade. 22.10 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avond- overdenking 23.00 Orgelconc. 23.35 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. 10 Gym. 7J. g. AVRO: I 1.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookkunst, praatje voor de vrouw. 11.15 Gram. 11.45 Met muziek naar de galg. lezing. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Zang en piano. 13.00 Nws. 13.15 Me- ded. en gram. 13.25 Theaterork. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.30 Licht progr. 15.00 Liederen. 15.30 Voor de vrouw 16.00 Gram. 16.30 Voordr. 16.50 Zang en piano. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Bezoek H.M. de Koningin aan België. 17.50 Re- geringsuitz.: Serie: Plaats en functie van het Koninklijk Instituut voor de Tropen. Het Tropenmuseum en het onderwys, door F. A. Wagner. Hoofd Afdeling Onderwys. AVRO: 18.00 Nws.. 18.15 Orgel en zang. 18.45 Journ. 19.00 Lichte muz. 19.45 Ge sproken brief. 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Pianoconc. 21.15 Na eb volgt AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. en SOS-ber. 22.45 Vioolduo. 23.00 Sport- act. 23.10 Lichte muz. 23.40 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Filmbespreking. 20.40 Wat iedere vrouw wel weet. TV-spel. 22.10 Dagslui ting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12 00 Rep. cricket. 12.15 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Quizprogr. 13.40 Onbekend. 14.00 Schoolradio. 15.00 Lich te muz. 15.45 Kritieken. 16.30 Gram. 16.45 Rep. cricket. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Ork. conc. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Gesprekken. 22.00 Lichte muz. 22.30 Lezing of voordr. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamer muz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 ni. 12.00 Gram. 12.30 Nws. en progr. v. d. arb. 13.00 Gevar. muz. 13.30 Nws. en cric- ketuitsl. 13.40 Intermezzo 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. (Om 14.30 nws). 15.00 Intermezzo. 15.05 Races. 15.20 Lichte muz. (Om 15.30 nws.). 15.45 Mil. ork. 16.30 Nws. en mrs. Dale's dagb. 16.45 Uitsl. races en gevar. muz. 17.30 Nws. en gevar. progr. 18.29 Weerber., nws., act. en pianospel. 18.45 Hoorspel. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hersengym. 20.00 Where are you now? 20.30 Nws. en brievenbeantw. 21.00 Forum. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.30 Nws. en lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Norddeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Duitse volksliederen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Opera- en balletmuz. 14.00 Gevar. muz. 16.05 Ork. conc. 16.30 Oude muz. 17.00 Nws. 17.50 Gevar. muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.20 Ork. conc. 21.45 Nws. en weerber. 22.10 Lichte muz. 23.00 Muzikaal progr. 24.00 Nws. en weer ber. 0.10 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en ge var. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Klass. muz. 14.05 Ka mermuz. 17.15 Orgelrecital. 18.30 Gram. 20.05 Ork. conc. 21.50 Nwe gram. 22.30 en 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Progr. v. d. VARA. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gram. 14.00 School radio. 16.00 Koersen. 16.06 Franse les. 16.20 Werken van Vlaamse componisten. 17.00 Nws. en weerber. 17.15 Voor de kind. 18.20 Voor de sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Koorzang. 19.50 Vrije Politieke tribune. 20.00 Hoorspel. 21.00 Gram. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Oude Visserslle- in de wereld niet zou doen achteruit gaan. „In feite zijn plaatselijke ontwik kelingen explosiever dan het mislukken van een topconferentie". deren m. comm. 22.45 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 in. 12.02 Gevar. muz. 12.30 Or gelspel. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.20 Klas sieke gram. 14.03 Pianorecital. 14.13 Wer ken van Belg. componisten. 15.15 Omr. koren. 15.30 Gram. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Zangrecital. 17.50 Gram. 18.55 Gevar. 19.30 Nws. 20.00 Ge var. progr. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. Advertentie Verf met gemak en.,.. van Ceta Bever WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) O. 60 E ce H e 3 a Amsterdam zwaar bew. o 4 15 9 0 Den Helder zwaar bew. o 4 16 10 0 Ypenburg mist o 1 16 6 0 Vlissingen onbewolkt o 4 15 10 0 Eelde motregen nno 2 12 8 0.1 De Bilt onbewolkt no 2 17 9 0 Twente mist ono 3 16 5 0 Eindhoven onbewolkt ono 2 18 8 0 Z.-Limburg mist ono 4 17 7 0 Helsinki onbewolkt ozo 1 25 9 0 Stockholm zwaar bew. w 2 11 0 Oslo regen w 4 22 12 17 Kopenhagen mist waw 3 15 9 5 Aberdeen regen zw 2 20 9 0.1 Londen onbewolkt w.stll 21 8 0 Brussel mist ono 2 18 7 0 Luxemburg onbewolkt no 5 18 9 0 Parijs onbewolkt n 2 20 9 0 Bordeaux onbewolkt n 2 25 11 0 Grenoble geh. bew. w.stil 25 14 0 Nice onbewolkt n 1 22 16 0 Berlhn Frankfort onbewolkt n 2 18 10 0.1 licht bew. no 3 20 8 0 München mist o 1 19 9 0 Zürlch geh. bew. half bew. w.stil 19 9 0 Genéve w.stll 22 9 0 Locarno onweer o 2 26 17 17 Wenen zwaar bew. nnw 4 19 13 0 Innsbruck onbewolkt w-stll 25 5 0 Belgrado half bew zw 5 16 12 0 Athene onbewolkt nno 8 26 Rome onbewolkt nno 2 27 15 0 AJacclo onbewolkt ono 1 23 13 0 Madrid licht bew. w.stil 24 13 10 Mallorca onbewolkt w.stil 29 12 0 Lissabon zwaar bew. n 3 22 15 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2