Veel zeezieken tijdens de proefvaart van de Scli. 60 Lijdt niet langer Leiden 2 dagen congresstad voor amateurfilmers Gesprek in Oud Poelgeest over de schuldige als naaste Loop der bevolking te Leiden Opgericht 1 maart 1860 Maandag 23 mei 1960 Tweede blad no. 3005S Jeneverglaasjes vielen om In Leiden gebou wde treiler overgedragen Groot was het aantal zeezieken, dat ïich zaterdagmiddag aan boord van de „Jaap" SCH. 60 bevond. Nog groter het aantal omver gevallen glaasjes met je never, port en sherry. De nieuwe motor- treiler, welke in februari van dit jaar op de N.V. Scheepsbouw- en reparatiewerf „De Hoop" v/h gebr. Boot te Leiden van stapel liep, maakte n.l. onder slechte weersomstandigheden een officiële proef vaart van Vlaardingen naar Schevenin- gen. Ondanks de harde wind, de lage tem peratuur en de stromende regen hadden velen gevolg gegeven aan de uitnodi ging van de heer J. J. v. d. Toorn, di recteur van de Verre Visserij-Mij, om NV Leidsche Duinwatermij. Afzet steeg in 1959 tot ruim 6 miljoen kubieke meter In de zaterdag onder voorzitterschap van jhr. mr. F. H. van Kinschot gehou den algemene vergadering van aandeel houders der N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij waren vertegenwoordigd 449 aandelen met 449 stemmen. Tot pre sident-commissaris werd herbenoemd de heer jhr. mr. F. H. van Kinschot. In de plaats van de heer P. C. A. ten Broek die onlangs als commissaris ontslag had genomen, werd benoemd de heer A. van Dijk. Aan het door de directie uitge brachte verslag is het volgende ont leend: In het afgelopen jaar werden te Kat wijk opgepompt 6.244.881 m3 water tegen 5.763.380 m3 in 1958. of 481.501 m3 meer. Gemiddeld per etmaal opgepompt 17.109 m3 tegen 15.790 m3 in 1958. De totale lengte van het hoofdlei dingnet bedroeg per 31 december 1959 287.807,20 m. Het aantal in bedrijf zijnde watermeters bedroeg op die da tum 26.380. Volgens de kohieren is aan de aan geslotenen, die het water over de meter betrokken, geleverd 5.528.478 m3 water, zodat gerekend naar de totale hoe veelheid opgepompt water van 6.244.881 m3 door hen die het water per abon nement betrekken, moet zijn afgenomen 716.403 m3. In deze laatste hoeveelheid is echter mede begrepen het water voor spuien, filterspoeling, brandblussing en lekkages. Het aantal contracten bedroeg aan het einde van het verslagjaar 25.677. Het water werd het gehele jaar door re gelmatig chemisch en bacteriologisch onderzocht door het laboratorium van het Keuringsinstituut voor Waterlei dingartikelen (KIWA) te Leiden. Schei kundig werd het enkele malen onder zocht door dr. ir. A. M. van Deventer te Leiden. Het oordeel was: „Zeer goed drinkwater, voor zover dit langs schei kundige weg is uit te maken". Bijzonder ernstige lekkages of buisbreuken deden zich in het afgelopen jaar niet voor. Besloten werd aan aandeelhouders f. 91.125,uit te keren. AFSCHEID ZUSTER D. VAN BEMMEL. Na vele jaren in onze stad als kraam verzorgster werkzaam te zijn geweest zal zuster D. van Bemmel dit werk thans neerleggen. A.s. vrijdagmiddag van 35 uur wordt haar in ..Klem Minerva" in de Vrouwensteeg een af scheidsreceptie aangeboden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jan Bart, zn. van J. van Daatselaar en G A. J. Somsen; Apolonla Johanna, dr. van G. C. van der Zalm en H. J. van Gent; Ellen. dr. van W. Kooreman en J. de Bes; Edwin. zn. van W. Kooreman en •J. de Bes; Maria Elisabeth Charlotte, dr. van E. N. M. Goddijn en S. H. M. van Dooren; Paul. zn. van A. K. P. Vrlng en D. Vallentgoed; Theodora, dr. van C. de Bruin en B. C. C. Waasdorp. GETROUWD H. J. Willemsen en M. N. de Vries. OVERLEDEN i. van der Linden, 90 Jr., man; j. de Bruin, 69 Jr.. echtgenote van A. Kouwen; T. d. de Graaf. 10 maanden, zoon; G. j. Ulkeman, 27 Jr., man. mee te varen. De meeste vrouwen en kinderen zullen daar wel bijzonder veel spijt van hebben gehad, want met bleek vertrokken gezichten lagen zij op het dek en in de kooien. In de messroom vielen de met zorg gevulde glaasjes by tientallen tegelijk om, zoveel deining stond er. Kortom het was bepaald geen plezierreisje.../.. Eenmaal op volle zee droeg de heer P. Boot Pzn de modern ingerichte treiler met een enkel woord over aan de Sche- veningse reder. De SCH. 60 is het twee de schip, dat voor rekening van de Ver re Visserij-Mij. op de Leidse scheeps werf is gebouwd. Woensdag a.s. zal de „Pollux" SCH. 7 tewater worden gelaten, welk schip is bestemd voor de heer A. v. d. Toorn. Onmiddellijk daarna wordt op de scheepswerf „De Hoop" de kiel ge legd voor het allernieuwste vaartuig van de Verre Visserij-Mij. De „Jaap" heeft een lengte over alles van 41,25 meter, een breedte van 7.10 meter en een holte van 3.85 meter. Het schip is o.m. uitgerust met een Bronsmotor van 1000 pk., een hydraulisch winchinstallatie, een hy draulisch ankerlier, radar en twee echo loden. Er is aan boord van de SCH. 60 accommodatie voor 16 man. Schipper v. d. Zwan kan trots zijn op het schip, dat nu aan hem is toevertrouwd. Geref. Jeugdverbond feestelijk bijeen Het Geref. Jeugdverband hield zater dag een feestavond in de Schouwburg ter afsluiting van het werkseizoen. Behalve zang en muziek stond er op het programma een toespraak van ds. G. van Duinen uit Wassenaar vermeld. Na de welkomstwoorden van de heer G. H. Hoogenkamp was de beurt aan Jules de Corte om op het toneel te ver schijnen. Deze blinde kleinkunstenaar zong zijn liedjes weer op voortreffelijke wijze. Men kon een speld horen vallen in de geheel gevulde zaal, zo stil was het. De toespraak, welke ds. Van Duinen hierna hield, was geheel afgestemd op een van de liedjes van Jules de Corte, n.l. „het liedje van het leven". Als je iets van het leven wilt maken moet je beginnen met het te aanvaarden, aldus ds. Van Duinen. Het is de plicht van iedereen om er uit te halen wat er in zit. Zeg vooral nooit: mijn leven is niets waard. Wij mogen zelf niet de waarde van ons leven bepalen, want de waarde bepaling komt van het Kruis. Tenslotte drukte ds. van Duinen de jongeren op het hart in het leven steeds een dienen de taak te vervullen. Henny Ravestein speelde op de viool enkele werkjes van Fritz Kreisler. Zij werd aan de piano be geleid door Wim Serlie. Na de pauze werd onder leiding van Cees Janssen een vrolijk cabaretprogramma afgewerkt. Vermelden wij tenslotte nog de naam van Chr. Hanegraaff, die de samenzang leidde. In memoriam Emilie Ch. Knappert WERD 100 JAAR GELEDEN GEBOREN In verband met het feit, dat het 15 juni as. honderd jaar geleden is. dat mej. Emilie Ch. Knappert, de eerste di rectrice van het Leidse Volkshuis, te Schiedam werd geboren, is van de hand van mevr. M. de Meijer-van der Waer- den onder de titel „Zoekt een ster niet I te ver" een boekje verschenen, waarin leen uitvoerige levensschets is opgenmen van deze zeer byzondere vrouw, wier i werkzaamheden niet het minst in I Leiden een spoor hebben nagelaten in (de sociale en culturele historie van ons 'land. Het is een uitgave van het Fonds I voor het honderdste geboortejaar van Emilie Charlotte Knappert en opgedra- Igen aan mevr. A. Sickenga-Knappert. I Nog onlangs by het zestig jarig be- i staan van het Leidse Volkshuis - schon ken wij uitvoerig aandacht aan de plaats, welke Emilie Ch. Knappert in deze kring en deze stad heeft ingenomen. SUCCESSEN VOOR L.P.S.V. Tijdens te Amsterdam gehouden ta fel tenniskampioenschappëTT" van het westelijk district van de Nederlandse Politie Sportbond, heeft de LPSV-er J. Westbroek beslag weten te leggen op de titel in de eerste klasse. Hij klopte daar voor o-a. de nationale kampioen Poel stra. In de finale versloeg de LPSV-er de Amsterdammer Zwart. Ook de titel in de tweedeklasse was voor een Leids politieman. Na felle strijd wist D. Put man ook deze titel naar de Sleutelstad te brijgen. In de eersteklasse van het dubbelspel moesten de LPSV-ers West broek en V. d. Vliet genoegen nemen met de vierde plaats. Met het bezit van twee van de drie verspeelde titels kan LPSV echter alleszins tevreden zijn. (Advertentie) door reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpynen. Neemt Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar ande-e middelen falen. Zui vert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40, f 8.88 Opzienbarende uitvinding van J, Pieëte Het was voor de Leidse Smalfilm Liga ongetwijfeld een bewijs van verdienste, dat zij thans voor het eerst in haar 18-jarig bestaan als gastvrouwe voor het jaarlijkse congres van de Ned. Organisatie van Amateur-filmclubs mocht fungeren. Zaterdag kwamen uit alle delen van het land de afgevaardigden van de, bij de N.O.V.A. aangesloten, amateur-filmclubs naar Leiden ter bijwoning van het elfde N.O.V.A.-congres, dat in de Stadsgehoorzaal werd gehouden. met „De brief van Don Juan" een blij spel in één bedrijf, geschreven door Louisa Trèves en geregisseerd door B. Hageman. De liefhebbers van klassieke piano composities hebben genoten van een tweetal recitals door de jonge Leidse pianist Joop Stokkermans, die in 1959 o.m. de Cuypersprijs won. Het Leidsch Studenten Cabaret besloot de avond met flitsen uit haar programma „Laat je zoon studeren" en zorgde aldus voor een vrolijk slot. Een zeer geanimeerd bal o.l.v. de heer L. Maas met medewerking van „The Merry Rowdies" hield de danslustigen nog enige tijd gezellig bij een. De commissie van voorbereiding onder voorzitterschap van Herman Kleibrink, stelde een non-stop programma samen, dat de congressisten en hun dames tot zondagavond gezellig bijeen hield en al leszins geslaagd mag heten. Vooral dat het geheel weinig tijd bood voor rede voeringen. dus des te meer kon worden genoten van de zeer gevarieerde pro gramma-onderdelen, werd bijzonder op prijs gesteld. Na de officiële ontvangst trok. de foto-tentoonstelling in de foyer al direct aller aandacht en bewondering. LEIDSE NOVITEIT Mocht deze unieke expositie reeds een succes worden genoemd, het hoogtepunt toch werd gevormd door een Leidse no viteit: een uniforme synchronisatie tus sen beeld en geluid met één systeem voor de 8 en 16 m.m. filmprojectie, waar bij het tevens mogelijk is, om de beel den van ca. 25 m. afstand tot een for maat van 3x4 meter haarscherp op het doek te projecteren. Naar deze mogelijkheden is in de smalfilm-wereld jarenlang gezocht tot dat het Leidse Liga-lid Joop Pieëte tal van ideëen had uitgewerkt en dé oplos sing vond. Hij bouwde een combinatie waarbij o.m. het lampenhuis van een normaal-filmprojector speciaal optisch werd aangepast voor het gebruik van een 8 en 16 m.m. projector en een zgn. kool- boog voor de nodige lichtsterkte zorgde. De beeld-geluid-synchronisatie wordt verkregen door een stuurmotor, die zijn impulsen krygt via het 2de spoor (on- derspoor) van de geluidsband (recorder) en de projector aldus „bestuurt". Door 'n speciaal systeem wordt met filters en een lucht-turbine voor de nodige koeling gezorgd, terwijl bovendien het geheel brandvrij is ingebouwd en gemakkelijk verplaatsbaar. De belangstelling voor het geëxpo seerde „Leidse stokpaardje" was vanzelf sprekend zeer groot. Het middagpro gramma werd besloten met een cineac in de kleine zaal, waar doorlopend films van NOVA-leden werden vertoond. Na het gezamenlijke diner, kwamen de con gressisten er. genodigden weer in de grote zaal bijeen ter bijwoning van een zeer geslaagde amusements-avond. Na een kort inleidend woord van voorzitter Kleibrink brachten „De Leidse Sleutel tjes" o.l.v. Henk Franke met succes hun Dikkertje Dap-show. De Kon. Ver. „Lit- terus Sacrum" haalde een open-doekje Centraal bodehuis en transportcentrum INITIATIEF VAN ALG. VERVOER CENTRALE. De naoorlogse tijd heeft in vele op zichten tot bundeling van krachten, tot centralisatie van belangen en tot sa menwerking op sociaal, maatschappe lijk. doch ook op commercieel terrein geleid. Een van de jongste uitingen hiervan in onze omgeving hebben de vervoerders te land en te water in Lei den en omgeving gerealiseerd. Nadat deze vervoerders in 1956 reeds de Algemene Vervoer Centrale hadden opgericht en in een pand aan de Witte Singel een kantoor hadden geopend, vond zaterdagmiddag in het perceel Levendaal 168 de opening plaats van een centraal bodehuis en transportcen trum. Hoewel dit pand in een eerste behoefte voorziet 84 bode- en lijn diensten zullen van dit centrum ge bruik maken streeft de Centrale naar een totale nieuwbouw. Aan de gemeente is reeds het verzoek gericht om hiertoe een terrein van oirc-a 2000 vierkante meter te kunnen aankopen. Momenteel is hiervoor binnen de huidige gemeente grenzen geen plaats. Onder hen, die deze middag blijk van hun belangstelling gaven, waren om. mr. J. F. Sclilingemann, vertegenwoor diger van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, de heer J. J. Oster. rijks- hoofdinspecteur van het Verkeer, de heren D. Pronk en J. van Doom, beiden uit 's-Gravenhage, die de Prot. Chr. bond van beroepsgoederenvervoer ver tegenwoordigden. Voorts de heer E. van Donkelaar uit Ede. landelijk voorzitter van de Nationale Organisatie Beroeps- goederenvervoerders de heren E. Rei- ners (Den Haag) namens de Kon. Ned. Vereniging van Transportondernemers, J. Bus (Haarlem) van de katth. ver voerders organisatie Sint Franciscus en vertegenwoordigers van de Ned. Orga nisatie van beroepsgoederenvervoerders, van de Eigen vervoerders Organisatie (E.V.O.). alsook de heer H. J. Hopzak namens de Stichting Vervoer-Adres. In aansluiting op deze opening vond in Hotel Toor te Alphen a. d. Rijn een receptie plaats. De heer G. J. Lolling, directeur van Nationaal Veem en voorzitter van de Coöp. Alg. Vervoer Centrale, onder wiens supervisie 4it bodehuis tot stand kwam, sprak een kort inleidend woord. Hij zeide o.m. dankbaar te zijn, doch niet voldaan. Aan een transportcen trum. zoals Amsterdam. Rotterdam en Arnhem bezitten, zijn wij nog niet toe. Aoht maanden geleden namen wij. aldus spreker, contact op met het gemeente bestuur om grond aan te wijzen voor de bouw van een modem centraal bode huis. Maar Leiden is uit zijn jasje ge groeid en er is voorlopig niet aan te denken ons ideaal: een nieuw en goed geoutilleerd bodehuis, verwezenlijkt te zien Wij zullen dus moeten wachten tot Leiden een ruimer jasje wordt toege meten. Wij moeten ons nu troosten met de gedachte: beter klein begonnen, dan te laat te zijn. De heer Lolling noemde het centraal bodehuis uniek in den lande, omdat het het eerste is waarin ook ongeregelde vervoerders samenwerken, alsook de beurtvaart, De receptie werd besloten met een gezamenlijk diner, aan tafel waarvan Gevoerd"6 Sprekers Het woord hebben Restauratie koepel Marekerk Indertijd schreven wij reeds uitvoerig £°epe} X!"1 de in de iaren 1639— 1649 gebouwde Marekerk zich in een zo- danige staat bevindt, dat restauratie dringend noodzakelijk is. Van Rijkswege „on daaIaa,n verbonden kosten tot goedgekeurd en is een subsidie van 60% verleend. Thans geven Ged. Staten van Zuid-Holland. Prov. Staten m overweging in deze kosten een subsi de van 10%, tot een maximum van f. 17.399 toe te kennen. CORRESPONDENTIE M. te Leiden. Leiden, Rotterdam, Dor drecht, Breda. Turnhout. Réthy Moll, Baelen, Bourg Leopold 154 km. De 61-jarige C. van Weerden, wo nende aan de Breestraat. is gisteravond omstreeks 10 uur met de fiets op de Steenstraat in aanraking gekomen met een voor hem rijdende bromfietsen Hij kwam in de tramrails terecht en viel. Met een gebroken been bracht de EHD hem naar het Academisch Ziekenhuis. Negende oecumenische juristenconferentie In Oud-Poelgeest werd in het afgelopen weekeinde de negende oecumenische juristenconferentie gehouden, welke zich bezig hield met het probleem van de schuldige als medemens, een juist de laatste tijd zeer actueel thema. Allerlei stromingen op maatschappelijk en straf rechtelijk gebied hebben in onze berechting van de schuldige sterk een ontwikkeling bevorderd waardoor diens persoon, situatie en re-inte gratie in de maatschappij steeds meer de aandacht hebben gekregen. Verschillende deskundigen verdiepten zich in inleidingen op de hiermee samenhangende problemen, en in levendige discussies werd hierover van gedachten gewisseld. Van mens tot mens De advocaat-generaal bij de Hoge Raad mr. M. S. van Oosten leidde de discussie in met een voordracht onder de titel „De schuldige als naaste". Mr. Van Oosten wees daarbij op het grote ver schil tussen de zogenaamde „Utrechtse school" waarin gesteld wordt dat de cri minele potenties van een fatsoenlijk mens en van de delinquent gelijk kun nen zijn, en de Italiaanse school, waarin de delinquent als een wezen apart wordt gezien, kwalitatief onderscheiden van zijn medemens, een apart menselijk we zen dat tot de misdaad gepredisponeerd of gedetermineerd is. Volgens de Utrechtse school devalu eert het proces tot een voor individu en samenleving schadelijke gebeurtenis, wanneer niet de mogelijkheid wordt ge schapen tot openhartig dialoog van mens tot mens. De reacties op de zienswijze van de Utrechtse school, zijn althans in krin gen van het O.M. overwegend negatief. Dat is verklaarbaar bij de opvatting, dat het de primaire taak van de overheid is, het kwade te veroordelen en de delin quent te straffen door hem buiten de gemeenschap te plaatsen. Wie deze op vatting is toegedaan zal niet geneigd zijn om als individuele gezagsdrager de delinquent in de geest der zachtmoedig heid te ontmoeten in een openhartige en vriendschappelijke dialoog. Zo zal hy deze bijvoorbeeld in het Venlose geval eerder zien als een vijand van de sa menleving dan als een schuldige, die hij als zijn naaste heeft te bejegenen bij de ontmoeting in het strafproces. In ons huidige proces is niet of nauwelyks plaats voor het gesprek van mens tot mens en zeker niet in de openbaarheid der berechting. Met onderkenning van de moeilijkheid de leer van de Utrechtse school processuele vorm te geven drong spreker er toch op aan het menselijk contact te verwezenlijken omdat de christelijke of levensbeschouwelijke op vatting deze wyze van benadering ge biedt. Nieuwe vormen Prof. dr. E. L. Smelik sprak over de „schuldige in de samenleving", waarin hij betoogde dat naar nieuwe strafvor- GROTE INTERESSE VOOR LEIDSE VINDING Zondagmorgen werd een gezamenlijke rit per extra trams naar Noordwijk ge maakt en vonden de deelnemers elkaar na de koffietafel weer in de Stadsge hoorzaal terug ter by woning van de projectie van een selectie uit de zeer vele 8 en 16 m.m. films, die meedongen in de nationale filmwedstrijd van de NOVA. De projectie geschiedde via de Leidse vinding en werd niet alleen voor de amateur-cineasten, doch tevens voor de heer Pieëte een groot succes. Na afloop sprak de voorzitter van de NOVA. de heer E. van Eldik, namens alle smalfilmers in Nederland een woord van oprechte dank tot de heer Pieëte en maakte hekend, dat op de a.s. Algemene Vergadering het besluit zal worden ge nomen om de naam Pieëte blijvend aan de NOVA historie te verbinden. Staande bracht men hem een langdu rige ovatie, waarbij mevr. Pieëte en diens assistent, de heer L. Oostenburg in de hulde deelden. Na een hartelyk afscheidswoord van de NOVA-voorzitter, waarin deze om. de Leidse Liga dank bracht voor de prima organisatie van het geheel, werd af scheid genomen tot het congres-1961, dat in Lochem zal worden gehouden. De voornaamste uitslagen van de film- wedstrijd luidden: lste prys hoofdklasse (Nat. wisselbe ker): E. Brumstede (lid HAF»; lste prijs speelfilm (Brusse wisselbeker): H. j. Smallenbroek (lid VAAC); lste prijs fa miliefilm (USA wisselbeker iW. Man- dersloot (lid HSL). Een aantal deelnemers viel nog en kele 2de en 3de prijzen, alsmede enkele eervolle vermeldingen ten deel. In de week van 12 tot en met 18 mei 1960 Gevestigd J. Hoogstraten geb. Barends en fam., Koolhof 9; G. J. Ëlzinga en fam.. fabr.- arbeider, Rijnsburgerweg 140; O. H. van Walstijn en fam.. bouwkundige, Boer- haavela-an 21; J. Mansens en fam., uit voerder, Boshulzerkade 6; F. van den Heuvel en fam.. kantoorbediende, W. Pij perstraat 22; A. C. H. Snijers geb. Fahr- ner, Haarlemmerstr. 246 a; D. J. Plugge, van 't Hoffstr. 4; M. Fokker, Gerecht 10; C Nag tegelier, huishoudster. Decima- straat 16; J. M. van den Ende, dienstbode Ververstraat 36; G. W. J. Drewes. weten- sch. medewerker. Boerhaavelaan 266; S. Hiemstra, chauffeur. Falckstraat 11; IJ. Stiemsma chauffeur. Lopsenstraat 22; W. H. Gerritsen, kantoorbediende. Koning- innelaan 66; E. H. van den Bosch. Pioen straat 11; K. Kok, militair, Fagelstraat 5; J Herstel. Marlënpoelstr. 23a; T. J. A. Meertens. militair. Coornhertstraat 22; J. G. Kaak, monotypegieter, Falskstraat 5; F. Heemskerk. Breestraat 14; J. H. Pen. hulsschilder, Beatrlxstraat 26; E. Vergeer geb. Gulij, Voorstraat 6; M. R. Sandvos, Hugo de Vriesstr. 13b; C. A. Bernard. kantoorbediende. Plantage 3; J. J. Schui temaker. opt. instrmaker, Lange Mare 88; N. Mlchlelsen. hoofdass. RU. Boerhaave laan 232; S. Dijkstra, chauffeur. Knep- pelhoutstr. 25; K. Fransen, reclame-ont werpster. Breestraat 151a; R. M. van der Spek, Haarlemmerstraat 94; L. A. R. Simon. Rijnsburgerweg 140; M. S. Aben dienstbode. Geregracht 6; J. J. Reijenga, Leliestraat 44; I. Wytenburg. hulp i/d. huish.. Maredijk 72; B C. Witaenburg, Breestraat 14; G. H. Alblas geb. Ter- meulen, Oude Vest 11; A. Huiskes. 11. ver pleegster. Oosterstraat 65; J. M. Roden burg geb. Van der Peet. Hoge Rijndijk 191; C. J. Berger, onderwijzer. Lammen schans weg 55; J. Kruijer. kerkvertegen- woordiger. de M. v. Streefk.str. 34; W. M. 5a; D. J. van den de Wlttstr. 2; G. Friederlch geb. Bijleveld Nieuwe Rijn 94; P. A. Dekkers, kinder verzorgster. Wasstraat 55; E. van der Zee weelster. Korte Mare 12; E. S. Hulstijn. verpleegster. Joh. de Witstraat 17; C. J. Vork geb. Van der Voort, Brederostraat 4; C. J. Vork geb. Van der Voort Bredero straat 4; U. Bonelli. granietbewerker. Turfmarkt 6; P. Meljers. wachtmeester Rijkspol. Utr. Jaagpad 53. VERTROKKEN J. H. C. Colla en fam..Oude Rijn 84 nr. Leiderdorp. M. P. Splinterlaan 110; H. A. van der Linden en fam., Hoogd. Kerkgrt. 16. nr. Hengelo (0.)( Industrie- str. 184; J. Seller en fam.. Rijnkade 19 nr. Leiderdorp. Pinksterbloem 15; N. Vo gelenzang en fam.. J. v. Goijenkade 20a, nr. Leiderdorp. M. P. Splinterlaan 94; J. C. de Lange en fam., Oppenheimstr. 61 nr. Nijmegen. J. W. Passtraat 63; M. Hansen geb. Souverein en fam., Madoe- rastraat 28, nr. Leiderdorp, Koningstr. 40; L. P. P. van Beers en fam.. Leeuwerik- str. 53, nr. Warmond, Sweilandstr. 47a; L. Robbers geb. Verhoog en fam.. Mors- weg 132a. nr. Oegstgeest, M. H. Tromp- ln. 102; A. Groenendijk en fam., Spaar- nestr. 3 nr. Leiderdorp. Maurltssingel 156; A. van Schie geb. De Feij en fam.. Hooi gracht 28 nr. Noordwija, St. Duinstr. 29: J. H. van der Zee. Anna v. Saksenstr. 4 nr. Roermond, Elbert Franssenstr. 22; A. M. van Kuppevelt geb. Heijnen, Rijnsbur gerweg 10 nr. Enschede. Flevolandstr. 23; R. O. de Clercq, P. Paaltjenspad 3 nr. HaarLmeer, Lisserweg 485; A. C. J. Lod der. Hoge Rijndijk 14 nr. Amsterdam. Loo- manstr. 14; M. Harmsen. Plantsoen 9b nr. 's-Gravenhage, Abrlkozenstraat 69; J. A. W. Verhoog. Haarlemmerstr. 19 nr. •s-Gravenhage, Vaillantstr. 408; P. Bijl, Oude Vest 173 nr. Oegstgeest. Duiven voordestraat 6; D. F. W. B. van der Lult Rijnsburgerweg 10 nr. Katwijk, Boule vard 36; L. G. van Rest geb. Stlkvoort, Spieghelstr. 25 nr. Hilversum. K. Door- manln. 128! A. E. Pret geb. Martljn. Lod. v. Deysselstr. 9. nr Leiderdorp. Dr. de Bruynestraat 18; H. Ykema geb. Ten Haken, Lammenschansweg 49 nr. Benne- broek, Narcissenln. 20; P. de Buck, de M. v Streefkerkstr. 25 nr. Leiderdorp. Hoofd straat 42; M. L. A. Labouchere. Rapen burg 53 nr. 's-Gravenhage. Mauvestr. 36 b; J. Lahr, van "t Hoffstr. 34a nr. Oosten rijk; H. K Matters, Hyacinthenstr. 23a nr. Rotterdam, Waalhaven OZ 50; C. J. van Kempen, geb. De Goederen. Kastan- 1ekade 5 nr. Oeestgeest. Rljnzlchtweg 27; M. B. C. Poirot. Oude Singel 224. nr. Oegstgeest, Nassaulaan 25; J. Grit, He rengracht 20 nr. Haarlem, Oosterhout- laan 20; A. M. den Boer geb. Straathof, v. Limb. Stirumstr, 1 nr. Rotterdam. Zaagmolenstr. 163a; P. J. Theuerzeit geb. Repping. Allexanderstraat 51 nr. Tege- len, Veldstr. 47; A. Yperlaan geb. Bom- hof, Spiegehelstr. 49 nr. Voorschoten. Prof. Zeemanplantsoen 4; A. Oskam. He renstraat 144 nr. Sassenhelm. Ter Leede laan 45; V. L. Ashmore. Zoeterwoudse- slngel 56 nr. Zwitserland; C. J. Baumann eeb. Stouten. Plantsoen 55 nr. Zwitser land; H. J. M. Koedijk. Rapenburg 68. nr. Utrecht. J. V. Rulsdaelstr. 26 bis; M. J. Haremaker. Nachtegaallaan 4 nr. Ca nada; W. M. H. Noordeloos geb. Wolte- rink, Fagelstr. 32 nr. Alphen a/d. Rijn, Anna x. Saksenstr. 21; A. J. M. Hertogh Fagelstraat 15 nr. Rijswijk, v. Vreden- burchweg 100c; A. J. Scheren. Zeeman laan 10a nr. Singapore; O. D. Gerbers, J. van Houtkade 30a nr. Utrecht. Morel- str. 71 bis; H. H. Noordeloos, Doezastraat 28 nr. Alphen a/d. Rijn, Anna v. Saksen straat 21. men zal moeten worden gezocht, waarin de vergelding wel behouden blyft maar zo. dat tegelijk het element van goed maken der aangerichte schade zoveel mogelijk tot zijn recht komt, alsmede de mogelijkheid tot verbetering en herop voeding tot verantwoordelijk leven. Daar bij moet worden overwogen, dat juist de rechtbank de mens erkent als hande lend subject. Daarin schuilt ongetwij feld overschatting van de delinquent, maar zelfs in deze overschatting ligt een ongemeen appèl tot het mens-zijn. Spreker kon niet inzien, dat bij een vonnis straf en ter beschikking stelling wegens geestelijke defecten nimmer mo gen samengaan. Wel zal in desbetref fende gevallen een bijzondere bearbei ding noodzakelijk zijn. Het is echter een van de eerste en voornaamste taken van de maatschappij, een regeneratieve ar beid te verrichten en daartoe een oplei ding te vormen. Er is thans een ontstel lend tekort aan geschoolde en met de rechte geest der terechtbrengende liefde vervulde arbeiders. Vooral voor de ker ken ligt hier een schone taak weggelegd. Na deze inleidingen en een beschou wing tijdens de ochtendwijding door mr. A. W. Kist over juristen als naasten van de samenleving volgden levendige dis cussies. Nieuws van de duiven Wedvlucht vanaf Tergnier, afstand 390 km, gelost te 6 uur met kalme n.o. wind. De Vriendenclub In concours 194 vogels, le duif 11.05.43 uur. A. de la Rie 1; C. Castelijn 2—6—7; H. Mooten 3; J. Beekman 4—8: W. Vijlbrief 5; R. Pet 9; W. J. Mark 10. De Bonte Duif In concours 123 vogels; le duif 11.06.57 uur. G. v. Albada 12357; N. Oudshoorn 4910; F. Bink 6; P. J. Fasel 8. De Snel vliegers In concours 180 vogels; le duif 10.42.- uur. P. Vogelen zang 1—2—3; H. Brandt 4—6—10; N. Bemelman 5: Gebr. v. Schie 7; C. v. Cleef 8; A. Noord 9. Columba In concours 176 vogels; le duif 10.57.- uur. R. P. de Graaf 1—5— 6; J. Kukler 2—10; H. P. Bonneur 3; G. J. D. Oude Elferink 489; C. de Groot 7. DAMKAMPIOENSCHAP De uitslagen van de 3e en 4e ronde van het toernooi om het persoonlijk LDDB-kampioenschap luiden: Hoofdklasse 3e ronde: G. v. d. Wiel A. Turk 0—2; W. Heemskerk—Th. Zwet sloot 20. 4e ronde: A. TurkN. Imming 11; Th. ZwetslootW. J. v. d. Starre 20; G. v. d. WielW. Heemskerk afgebr. A. Turk heeft nu de leiding met 5 punten nit 3 partyen en 1 afgebroken partij. le-klasse: 3e ronde: W. J. Kleijn sr. J. Vermeulen 02. 4e ronde: J. v. VurenJ. v. d. Vlist 11; J. PeschierW. J. Kleijn sr 20. J. Peschier heeft de leiding met 4 punten uit 3 partijen en 1 afgebroken partij. 2e-klasse: 3e ronde: C. de WinterC. Verwey 02. Goudswaard stond met Israël in doorlopend radio-contact De 67-jarige Nederlander Meewis Goudswaard, met nog twee Italianen beschuldigd van spionage voor Israël, heeft zondag voor de rechtbank in Cairo verklaard, dat hij in voortdurend radio-contact met Israël heeft gestaan. Drie dagen per week zond hij berichten naar Israël en de andere drie dagen kreeg hij instructies van de Israëlische geheime dienst. Hij verklaarde, dat zijn berichten gegevens bevatten over mili taire installaties in Egypte. R.-K. Kerk op Cuba contra het regime-Fidel Castro Mgr. E. Perez Servantes, aartsbisschop van Santiago (Cuba), heeft in een her derlijk schrijven de Cubaanse rooms- katholieken gewaarschuwd voor „het zichtbaar afglijden van de regering- Castro naar het communisme". In de brief wordt aan de priesters opgedragen alle Cubanen op het hart te drukken, dat zy niet met het communisme moe ten samenwerken. De aartsbisschop heeft, voordat Fidel Castro aan de macht kwam. herhaalde lijk by de regering-Batista geïnterve nieerd ten gunste van de toenmalige rebellen, aldus merkt AFP op.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3