PAfij Kerkelijk Leven Met een enkel woord Agenda MAANDAG 23 MEI 1960 Leuk en toeh charmant (Vair een t.v.-anedewerker) Het improviserend praten voor de televisie lijkt gemakkelijker dan het is. Soms is dat geen bezwaar, namelijk wanneer dat wat gezegd wordt, tóch interessant genoeg is. Wanneer we echter kreten moeten horen als: „.Dit, dames en heren, is jeugdig, enthousiast, bijzonder, leuk en tóch charmant", dan vragen we ons af welke goede en tóch niet slechte kwali teiten men moet hebben om in aanmer king te komen voor de positie, welke de heer Siebe van der Zee in ons televi- siebestel inneemt. Wij noteerden deze zin van hem in het verslag, dat hij za terdagavond maakte van de wereld kampioenschappen ballroomdancing in Berlijn. De noteerden nog meer zinnen van gelijk gehalte, maar wij zouden althans deze rubriek graag zinvol hou den en zullen ze dus niet overschrijven. We hebben zondagavond maar niet meer naar de tweede uitzending uit Berlijn geluisterd, maar als hij het daarin ook niet gedaan heeft, zouden we de heer Van der Zee willen adviseren om ook aandacht besteden aan Belgische dan sers. en niet alleen te juichen over de Nederlandse, als hij een verslag geeft voor de Belgische én de Nederlandse televisie samen. Bij gelegenheid moet de heer Van der Zee eens Aad van Leeuwen gaan vragen hoe die sportge beurtenissen verslaat voor de televisie. Dan zal hem het verschil misschien duidelijk worden tussen het werken voor een visueel medium en het produceren van een stroom woorden. De beeldhouwer Marius van Beek is kunstkritikus bij „De Tijd", en geen ervaren televisie-autoriteit als Siebe van der Zee. Toen hij gisteravond eet gesprek met de schilder Jan Sierhuis had in dienst atelier, bleek dan ook wel zijn gebrek aan routine. Hij im proviseerde ook grotendeels, en daar door werd het gesprek af ten toe meer dan rommelig. Maar hier waren in ieder geval twee mensen aan het woord, die wisten waar ze over spraken., en die het dan ook herhaaldelijk „bijzonder leuk en tóch charmant" deden. Het niveau van Appels „Ik rotzooi maar wat an" werd weliswaar niet bereikt, maar voor degenen, die zich bij ieder schil derijtje steeds maar weer afvragen wat *t nou toch wel voorstelt, kunnen de volgende opmerkingen van Sierhuis toch wel nuttig zijn: „De mensen willen altijd meer achter een schilderij zoe ken dan er op staat. Ik wil over het onderwerp heen: dat klinkt misschien een beetje geleerd, een beetje duur, maar, nou ja, ik wil gewoon een schil derij maken. Ik schilder echt wel, om dat ik 't zo leuk vind". En dat is dan in gewoon Nederlands wat Bracque be delde toen hij zei. dat een schilderij een „événement pictural" is. Dit gesprek met Sierhuis werd gere gisseerd door een collega, die sinds kort regisseur is bij de VPRO., Lies Westen burg. We hadden het overigens graag wat rustiger gezien. Een half uur twee mensen druk te zien staan gesticuleren aan weerszijden van een ezel. waar steeds een ander schilderij op wordt ge zet, is een zware dobber voor de gemid delde kijker, die wij zijn. Waren er nu eoht geen stoelen in dat atelier? We moeten kort blijven over de rest. De prachtige serie films van kol. Lau rens van der Post over de Bosjesman nen in de Kalahari is helaas ten einde. Net als in zijn boek „Venture to the interior" maakte Van der Post deze reis haar de binnenlanden van Afrika tot een reis naar het eigen binnenland, het hart. Simon van Collem toonde o.a. frag menten van René Clairs „A nous la Mberté uit 1931, welke film binnenkort weer in circulatie zal komen. In het tweede programma „Pas de deux leverde Benjamin Harkarvy. bai- letmeester van het Nederlands Dans theater rustige. maar felle kritiek op het Nederlands balletbestel. Voor onze nog jonge balletkunst is het zinloos om subsidies te besteden aan het kopen van 'grote stukken uit het internationaal re pertoire, waarvoor wij de goede dan sers missen, zei hij. Dat geld is beter besteed aan een behoorlijke opleiding, zodat we wat meer dan onze vijf of zes bekwame dansers krijgen. Daarna werd een ballet van hem „The walk between" gedanst, een aangrijpende verbeelding van de smart van ouders, die een kind hebben verloren. Dit soort dansen is niet zo sierlijk als het klassieke ballet, maar zeker meer van deze tijd en dus voor ons ook echter. AD INTERIM. Advertenitie CADORICIN 's-Werelds beste haarglans- middel Russische aanvallen op Tito hervat Zoals na de debacle te Parijs door Westelijke waarnemers reeds was voor speld, zijn de Russen weer overgegaan tot aanvallen op Joego-Slavië. Zo schrijft „Kommunist", het blad voor theoretische vraagstukken van het centrale comité van de Russische com munistische partij, dat de Joegoslavische leiders „het imperialisme" helpen door de noodzaak tot solidariteit tussen de landen van het socialistische blok te verwerpen. Het blad schrijft dat de Joegoslavische staatslieden blijven vasthouden aan hun „verkeerde revisionistische denkbeelden" en valt in het bijzonder het economische systeem van Joego-Slavië aan. Dit systeem, aldus „Kommunist" heeft ge leid tot veel minder activiteit op het ge bied van het economische beleid en tot chaotische marktrelaties. NED. HERV. KERK Beroepen door Prov. Kerkverg. van Utrecht als pred. voor buitengew. werkz. (geest, verzorger Vrijz. Herv. Minder heidsgroep) te Amersfoort E. van Loe- nen, voorganger aldaar. GEREF. KERKEN Beroepen te Dinteloord J. W. Broersma, kand. te Groningen. Bedankt voor Don kerbroek P. L. Smildé te Nieuwleusen. Kroesjtsjef gevaarlijke doordrijver I.C.L.-CONFERENTIE BESLOTEN IN HAAGSE RIDDERZAAL „Een week geleden hoopten wij nog op een gesprek met Kroesjtsjef", zei zater dagavond het Engelse Lagerhuislid John H. Cordle, tijdens de slotzitting van de conferentie van de International Coun cil for christian leadership, die in de Haagse Ridderzaal werd gehouden. „Nu zien w\j hem als een gevaarlijke door drijver. Het enige gunstige gevolg van deze ontwikkeling is, dat het minder dan ooit mogelijk is een wig te drijven tussen Engeland en Amerika". Er is echter een internationaal pro bleem geschapen, waarbij dat van Zuid- Afrika in het niet verzinkt. Volgens de heer Cordle is er slechts één uitweg, na melijk op God te zien en hem te vragen ons te verdedigen. Hij sprak als zijn mening uit dat de kerk als werkelijkheid onder ogen moet zien, dat de wereld politiek en moreel in elkaar is gestort. Het wordt daarom tijd dat zij alle futiliteiten verwerpt. Wij ver langen niet naar liturgische vormen en uiterlijkheden, aldus de heer Cordle, maar naar de boodschap van Gods lief de die in Christus werd geopenbaard. Ook de minister van Volkshuisvesting van Kenya, Musa S. Amalemba riep op tot een persoonlijke ontmoeting met Christus. Deze 36-jarige neger, die de eerste zwarte minister in zijn land is, riep de aanwezige blanken op om de hem toe vertrouwde jonge volkeren niet al te spoedig de zelfstandigheid te geven. Hij legde er de nadruk op, dat Kenya niet roept om onmiddellijke vrijheid, maar Engeland vraagt op de juiste manier haar eigen leven te mogen beginnen, op dat dit land straks trots zal kunnen zijn op de prestatie van de nieuwe vrije natie. VRAAG NAAR CHRISTELIJKE LEIDERS Minister Amalemba stelde vooral, dat het noodzakelijk is dat er christelijke lei ders zijn. Al te veel jonge politici zijn op zoek naar macht. Slechts een christen politicus, meende hij, kan de minder- De Nieuwzeelandse premier Walter Nash bracht zaterdag een bezoek aan de tentoonstelling Gast en Gastheer" in Den Haag. Wij zien „Hindering van schepen" De luchtmacht van de Verenigde Sta- ten heeft de laatste tijd het „provoca tieve benaderen" van Sovjetrussische koopvaardijschepen geïntensifeerd, aldus schrijft Wasily Zjarkof, lid van het col lege van het Sovjetrussische ministerie van zeevervoer in het blad „Vodny Transport". Als regel vliegen de toestel len ter hoogte van de masttop over de schepen, hetgeen gevaar voor de schepen zowel als voor de vliegtuigen oplevert, zo zegt hij. Niet zelden duiken Amerikaan- vliegtuigen naar Sovjetrussische schepen en laten dan verschillende voorwerpen vallen. Zjarkof somt dan een aantal incidenten van deze aard op. Bij het artikel staan kaarten afgedrukt van ge deelten van de Noorse wateren, de Rode, de Middellandse en de Gele Zee, de Atlantische, de Indische en de Stille Oceaan, waar „de Verenigde Staten en hun bondgenoten in agressieve blokken de algemeen aanvaarde regelen van in ternationaal recht schenden". hem hier bij een kritische beoor deling van een malse lamsbout, een belangrijk exportartikel van zijn eigen land. Vergadering Indische Pensioenbond Tijdens de jaarvergadering van de In dische Pensioenbond in het Kurhauspa- viljoen te Scheveningen, is zaterdag be zorgdheid uitgesproken over de positie van Indische gepensioneerden, die de 65- jarige leeftijd nog niet hebben bereikt. Deze gepensioneerden ontvangen geen AOW en zij hebben vaak nog lerende of studerende kinderen tot hun last. Zijn deze gepensioneerden eenmaal 65 jaar geworden, dan verbetert hun positie iets, omdat zü dan 'n gekorte AOW krijgen. De secretaris van de organisatie, de heer C. A. C. van Uijthoven zou met gro te vreugde de gehate en beruchte kor- tingswetten zien verdwijnen. Waarmee zijn toehoorders het gloeiend eens wa ren, gezien hun krachtig applaus. Spreker hoopte, dat er een redelijk mi nimum voor zeer kleine pensioenen zal worden voorbeschreven. De heer Van Uijthoven zet te hopen, dat voor de nog niet 65-jarigen onder de huidige om standigheden tot aan die leeftijd een bij slag zal worden gegeven. Voorts hoopte hij, dat bij het vaststellen van compen satie en verhogingen, niet gewacht zal worden op wettelijke regelingen, doch dat het meerdere pensioen dan als voor schot zal worden uitbetaald. In het verdere verloop van de verga dering is de heer Bosch als voorzitter afgetreden en opgevolgd door mr. G. C. Twijsel. Het voorstel om de belangen van de vroegere ambtelijke organisaties van Indische ambtenaren te gaan be hartigen werd goedgekeurd. Onderzoek naar vakantiebesteding (Van on2e Haagse redactie) De landelijke Stichting Recreatie be reidt thans een onderzoek voor naar het steeds toenemende aantal kampeerders in .ons land. Men wil nagaan waar het einde van deze stormachtige ontwikke ling zal zijn en waar het plafond in de komende tien jaren zal blijken te liggen. Voorts heeft de Stichting zich tot de regering gewend met het verzoek het door de Rijksoverheid voor dit jaar voor genomen onderzoek naar de vakantiebe steding van de Nederlandse bevolking in derdaad te doen plaatsvinden, gezien het grote belang hiervan voor een ieder, die bij de recreatie en de vakantiebeste ding is betrokken. Het laatste soortge lijke onderzoek werd in 1954 gehouden. heden de rechten verschaffen die zij be horen te ontvangen. Ook spraken nog het Duitse parle mentslid G. A. Gedat en de Franse hoog leraar prof. dr. D. Lazard. De samen komst stond onder leiding van de staats secretaris van Defensie, luitenant-gene raal M. R. H. Calmeyer. PAPOEA-PREDIKANTEN GAAN IN HOLLAND STUDEREN In 1961 zullen zes Papoea-prediksftiten drie vier jaar naar Nederland komen om hun studie te vervolgen. In nauw contact met de Leidse Universiteit zullen zij een speciale cursus volgen. De laatste drie a zes maanden van hun studie zul len zij doorbrengen in een Engels spre kend land. De Evangelische Christelijke Kerk van Nieuw-Guinea wil over enkele predikan ten beschikken, die ingezet kunnen wor den voor oecumenische activiteiten en daarom heeft zij aan de Raad voor de zending van de Ned. Herv. Kerk ge vraagd of deze een en ander mogelijk wil maken. Deze Raad heeft thans besloten dit verzoek in te willigen en de niet on belangrijke kosten van deze uitzending voor zijn rekening te nemen. VOOR HEDENAVOND Hilversum II, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.20 Eén van de zeven tig, hoorsp. 21.30 Kamermuz. 22.00 Par lementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Oude muz. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunstbezit. pen. II. Dlmltri SJostakowitsJ. Concert voor viool en orkest op. 99. Nocturne. Adagl* Scherzo. Allegro non troppo. Passacagll Het Residentie-Orkest naar Londen Het Residentie-orkest zal deze week een aantal uitvoeringen in Engeland geven. Hiertoe vertrokken vanmorgen van Schiphol de dirigent Willem v. Ot- terloo en violisten Herman Krebbers en Theo Olof naar Londen. De andere leden van het orkest reizen per boot naar de Engelse hoofdstad. Dinsdagavond zal het Residentie orkest optreden in de BBC-studio. Het programma, dat bestaat uit werken van Van Beethoven, Badings en Bruckner, zal door de BBC worden uitgezonden. Na dit radio-optreden reist het orkest naar Bristol, Leicester en Portsmouth, waar o.a. werken van Diepenbrock en Rachmanioff ten gehore zullen worden gebracht. Zaterdagavond besluit het Residentie- Orkest de Engelse tournee met een uit voering in de Royal Festival Hall te Londen. Aafje Heynis zingt in Londen Op uitnodiging van de dirigent Antal Dorati, zal de Nederlandse altszangeres Aafje Heynis als soliste medewerken aan de uitvoering van Mahler's „Das lied ton der Erde" door het London Sym phony Orchestra in de Royal Festival Hall te Londen op 24 juni. BINNENLAND De bioloog dr. D. Bakker te Ens (N.O.P.), hoofd van de biologische afde ling van de directie Wleringermeer. is benoemd tot hoogleraar aan de Rijks universiteit van Groningen. Dr. Bakker, die vooral bekend werd door zijn met succes uitgevoerde plan om de onkruid- bestriiding en bodemrijplng in Oostelijk Flevoland door massale inzaai van riet zaad te vereenvoudigen en te bevorderen, zal in Groningen het vak botanische oecologie gaan doceren. Samenwerking tussen de politie van Huizen (N.-H.), de Amsterdamse recher che en de districtsrecherche van de Rijks politie heeft geleld tot de arrestatie van een aantal Amsterdammers, die tezamen of in verschillende groepen in de afge lopen tijd verscheidene brandkasten heb ben gestolen. Met de arrestatie van deze mannen volgens de Amsterdamse po litie voorlopig zeven hoopt men re cente brandkastendiefstallen in Maar- heze, Oosthuizen, Lemmer, Alkmaar, Am sterdam en Huizen te hebben opgelost. Bij een landbouwer aan de Eerbeek- seweg te Brummen is dezer dagen var kenspest geconstateerd. Op last van de overheid zijn 23 varkens onder toezicht van de Rijkspolitie naar het abattoir te Zutphen overgebracht. De dieren zijn af gemaakt. De adviescommissie voor integratie vraagstukken vee- en vleesmarkten van het Produktschap voor Vee en Vlees heeft nota's opgesteld over de ontwerp-voor- stellen der EEG-commlssie betreffende de gemeenschappelijke rundvlees- en var kens vleespolitlek. In de woensdag a.s. in Utrecht te houden bestuursvergadering van het produktschap zullen deze nota's worden besproken. De Schiedamse en de Rotterdamse brandweer hebben zaterdagavond een felle brand bestreden in de tegelfabriek van de firma W. Loman en Zoon aan de Schiekade te Schiedam. De fabriek brand de voor de helft uit, maar het belang rijkste gedeelte, dat waar de voornaam ste machines zijn opgesteld, kon worden behouden. Het is niet onwaarschijnlijk dat oververhitting van een oven de oor zaak van de brand is. De vlammen die metershoog uit het dag sloegen, waren tot ver in de omtrek te zien. De schade is nog onbekend. De toestand van de heer Evert Ver meer is slechter geworden. Zaterdagoch tend omstreeks half vijf zijn complica ties opgetreden, waarschijnlijk een maag bloeding, maar zekerheid hieromtrent hebben de dokters nog niet. Zaterdagavond is in Amsterdam een 70-Jarige weduwe in haar woning aan de Hoofdweg te Amsterdam door gasverstlk- king om het leven gekomen. Het slacht' offer werd aangetroffen voor een bran dende gashaard. In Meppel heeft de commissaris der Koningin in Drente, mr. J. Cramer, za terdag onder grote belangstelling de ex positie „Energie en Kracht" geopend. De Nederlandse vice-voorzitter van de Hoge Autoriteit der Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal, de heer D. P. Spierenburg, heeft zaterdag in een rede te Zwolle met klem gepleit voor een fusie van de drie Europese Gemeenschap- Êen, namelijk de Hoge Autoriteit, de uropese commissie van de E.E.G. en de Euratomcommlssie en voor aansluiting van Engeland bij de Gemeenschap van de ..zes" die door Nederland. België. Lux emburg. Frankrijk, West-Duitsland en Italië is gevormd. In de nacht van vrijdag op zater dag is de 29-jarige heer P. Martens Jr. uit 's-Hertogenbosch. zoon van de direc teur van de Casino-schouwburg met zijn auto op de Gestelseweg te Vught tegen een boom gereden en daarna in een grep pel terecht gekomen. De heer Martens was op slag dood. De Nationale Organisatie voor het Beroepsgoederenvervoer Wegtransport zal op donderdag 2 juni te Arnhem haar dertiende beroepsvervoercongres houden. De minister van Verkeer en Waterstaat, de heer H. A. Korthals zal het congres in Musis Sacrum openen. De 39-Jarlge Hilversumse glazenwas ser J. H. van 't Veldt is in het centrum van Hilversum, toen hij bezig was de ramen schoon te maken van een apo theek, van een hoogte van 8 meter ge vallen. De man was op slag dood. Onze landgenoot, Hendrik S. Hout hakker. thans hoogleraar te Stanford (California), is met ingang van het nieuwe Btudiejaar benoemd tot gewoon hoogleraar in de economie aan de Har vard Universiteit te Cambridge (Mass.). BUITENLAND De „North American Aviation Com- Eany" heeft meegedeeld dat zij een raket eeft gebouwd, die, opgehangen onder de romp van een Sabre-straaljager F 86, de snelheid van dit vliegtuig kan opvoeren met 160 km. per uur. Ook zou het toe stel hierdoor tot een veel grotere hoogte kunnen stijgen. Tenminste twintig personen werden fedood en dertig werden ernstig gewond oen de autobus waarin zij zaten, in een diep ravijn ten zuiden van Catbalogan (Phillppljnen) stortte. De meeste inzit tenden waren studenten, die na de va kantie weer naar college gingen. De Turkse premier. Menderes en de Turkse minister van Buitenlandse Zaken, de Zorloe, hebben zaterdag een ontvangst in de Indiase ambassade in Ankara ter ere van premier Nehroe, niet bijgewoond. De twee staatslieden zijn weggebleven om dat ook de leider van de oppositie Ismet Inönü was uitgenodigd. In Washington begint woensdag een conferentie van de acht landen van de ZOAVO (de Zuidoostazlatische Verdrags organisatie). Volgens Amerikaanse woord voerders zal op ae conferentie in het bij zonder aandacht worden geschonken aan mogelijke agressieve stappen van com- munistisch-Chlna in het Verre Oosten. Lid van de organisatie zijn de V.S., En geland. Frankrijk, Australië, Nieuw-Zee- land, Pakistan, de Philippijnen en Slam. De Belgische minister van Buiten landse Zaken, Wigny, is zaterdag per vliegtuig in Belgrado aangekomen voor een officieel bezoek van zes dagen aan Joego-Slavle. Wigny zal beprekingen voe ren met de Joegoslavische minister van Buitenlandse Zaken, Popovic. over inter nationale problemen en wederzijdse be trekkingen. Wigny ontmoette gisteren president Tito. De Britse acteur Sir Laurence Oli vier en zyn echtgenote Vivien Leigh, die 19 jaar lang gehuwd zijn. gaan scheiden. Vivien Leigh heeft bekend laten ma ken, dat Sir Laurence echtscehiding heeft verzocht om in het huwelijk te kunnen treden met een andere, eveneens Engelse, actrice Joan Plowright. Vivien Leigh zal het verzoek inwilligen. In Wewak (Australisch Nieuw-Gui nea) zijn zestien kannibalen ter dood ver oordeeld wegens moord bij een aanval op het dorp Soewana, zestien maanden ge leden. De openbare aanklager zei, dat de kannibalen drie mannen doodden en de lijken in stukken sneden en dat zij voorts acht vrouwen ontvoerden. Volgens oog getuigen hadden de aanvallers later hun slachtoffers opgegeten. In de uitspraak werd gezegd, dat bewezen werd acht dat de aanval bedoeld was om zich vrouwen te verschaffen en vlees voor kannibalisme te krijgen. Het onderzoek naar de damdoor- braak in Mancabrll in Spanje en het bijna geheel onderlopen van het dorpje RlbadO' lago in Januari 1959, heeft geleid tot het schuldig verklaren van vier ingenieurs en zes technici van de maatschappij, die de dam beheerde. Het ministerie van Buitenlandse Zaken van communistisch China heeft gisteren meegedeeld dat een Amerikaans militair vliegtuig zaterdag het Chinese luchtruim 13 minuten lang heeft ge schonden, zo meldt het persbureau Nieuw- China. De zeventigjarige Russische schry- ver Boris Pasternak Is ontwaakt uit een coma, maar zijn toestand toont geen ver betering. zo hebben familieleden mee gedeeld. Zaterdagavond zijn in Bologna, in Noord-Italië, tenminste 13 mensen ge wond geraakt toen de politie een bijeen komst verspreidde waarop een commu- igevaardigc" mII medepllcni met betrekking tol in de Sovjet-Unie. De poll tien arrestaties. Russische deskundigen hebben een instrument vervaardigd, aat de mijnwer kers zes uur tevoren waarschuwt voor ge vaar van instorting der mijngangen, zo meldt Tass. Het instrument registreert microselsmische golven die het gevolg zijn van barsten In de kolenlaag. Het eerste Amerikaanse vliegkamp schip. dat met geleide projectielen zal worden uitgerust. .Kitty Hawk", is za terdag door de echtgenote van de oud minister van Defensie, Mcelroy, gedoopt. Het 60.000 ton metende schip zal in ok tober aan de Amerikaanse Marine worden toegevoegd. Iverspi nistische afgevaardigde de Italiaanse re gering van medeplichtigheid beschuldigde MAANDAG 't Boshuis (achter Hoflaan 74): Leidse Bond van Speeltuinverenigingen. Bespre king inrichting speeltuin in Zuid-West. 8 uur nam. Den Burcht: Oriënteringsavond Slagers- patroonsver. Leiden en Omstreken. 8 uur nam. De Doelen: Leidse Amateurfotografen- vereniging. 8 uur nam. Garenmarkt: K. en O.-excursle naar de Blesbosch. 7.45 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Verbond van Mid denstandsverenigingen. Spr. J. Koster over de opvolging in het Middenstandsbedrljf. 8 uur nam. Rapenburg 8: Ver. voor Intern. Rechts orde. Spr. dr. C. W. van Santen over de Soedan. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Leerlingenuitvoering Muziekschool My voor Toonkunst. 8 uur Van der Werfpark: Openluchtconcert „Trouw en Durf' 8 uur nam. Leiderdorp. Gebouw Eikenlaan Byeenkomst Jonge Kerk. Ds. A. C. D. van den Bosch over: „De liturgie in de Her vormde Kerk: 8 uur nam. Schouwburg: Feestavond Jeugdtoneel en dansgroep Speeltuinver. „Ons Eiland". 7.30 uur nam. Terrein Kagerstraat: MeJ. H. v. d. Vliet slaat laatste paal voor nieuwe Melsjes- h.b.s. 3 uur nam. Witte Singel 1: K. en O.-excursie naar het Leidsch Dagblad. 2.25 uur nam. Oegstgeest (kantoor I.B.B.) Afscheidsreceptie ir. W. H. B. van Dunné. 35 uur nam. Wassenaar. Gebouw Zuiderhout: Cabaretavond voor Ver. van Huisvrou wen t.b.v. kankerbestrijding. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Leden verg. Alg. Bond van Ouden van Dagen. Spr. F. Rippen. 2 uur nam. Pieterskerk: Advondstilte te 7.30 uur nam. Wassenaar (Kasteel Oud-Was senaar) Leids Studentencabaret ten bate van Anjerfonds. 8.15 uur nam. DONDERDAG Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. naar de Afsluitdyk. 8 uur voorm. VRIJDAG Gulden Vlies: Ledenvergadering Leidse Kunstkring „Voor Allen". 8 uur nam. De Harmonie: Ned. Ver. Expogé. Film- paiens ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia": 8 uur nam. Den Burcht (foyer)Receptie 20-Jarig Jubileum Leidse Bond van Volkstuinver enigingen. 35 uur nam. Doelenkazerne: Jaarvergadering afd. Zuid-Holland-noord Bond van Ned. Mi litaire Oorlogsslachtoffers. 10.30 uur v.m.; receptie i.vm. derde lustrum. 35 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventskerk. 10 11 uur voorm. bybelstudie; 11 uur voorm. ds. H. K. la Rondelle van Delft. HTM-halte PosthofNachtexcursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Meljen- del 11.31 uur nam. Rooseveltstraat 9: Openbare les Regio nale Werkplaats Vakopleiding voor vol wassenen. 10 uur voorm.4 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jubileum-feest avond Leidse Bond van Volkstulndersver- enlgingen. 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. naar de Pan van Persijn. 2.10 uur nam. (fietsers 2.40 uur bij noordpoort vliegveld Valkenburg). Wilhelminabrug: Fietstocht met onbe kende bestemming Ver. „Oud-Leiden". 1.45 uur nam. ZoeterwoudsewegAandeelhoudersverga dering N.V. Holl. Constructie Werkplaat sen te 10.30 uur voorm.; idem N.V. Ned. Electrolaschmij. te 11.30 uur voorm. ZONDAG Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn". „De koning met het vierkante hoofd". 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN AcademieTentoonstelling „Tekenin gen en gouaches van Joh. van den Berg en schilders van de Ecole de Paris (tot 28 mei) Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 2—4 uur Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Huis en huisraad in de Griekse en Romeinse oudheid" (T.m. 3 Juli). BIOSCOPEN Trianon: „Freddy unter fremden Ster nen". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 u. Zon- en feestdagen: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: „Meisjes, membo's en whisky". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Hemelvaartsdag: „Und abends in die Scala". A.l. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Conny, een meisje van 16". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Dageiyks behalve zondag: 10.30 en 11.30 uur voorm. „Het huweiyk van Prinses Margaret". Luxor: „Shalom" (Het wonder van Is- Studio: „Wir Wunderkinder". Al.l Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Plratenbloed". 14 jaar. Werkda- Sen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30. .45. 7.15 en 9.15 uur. Astra-theater: Van vrydag t/m woens dag: 20 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „Zolang er mensen zyn' 14 jr Donderdag 26 mei: 2.30 en 8 uur Glenn Miller Story met James Stewart. A.l. Zondag en woensdag: 2.30 uur „Geintjes met geesten". A.l. Te Leiden is geopend Apotheek Her- dingh en Blanken. Hogewoerd 171, lel. 20502. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. 19.00 Luit .-recital. 19.30 Muzikale lezing. 19.45 Voor de Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 De Radioscoop. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.45 Act. 22.55 Knipperlicht, progr. voor alle weggebruikers. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e Uln van 18—20 uur) I. Peter Tsjalkowsky. Ouverture Solen- nelle „1812" op. 49. Concertgebouw Or kest olv. Paul van Kempen. - tsj. C *OCtUJ Andante. BurlescaT Alfègro con brio. David Oistrach, viool. The Philharmonic Symphony Orchestra of New York olv. Dimftrl Mitropoulos. Ill Franz Schubert. Svmphonie nr. 5 in bes gr. t. Allegro. Andante con moto. Minuet. Allegro molto. Allegro vivace. Philharmonlsch Orkest van Wenen olv. Karl Böhm. IV. Nicolo Paganini. Concert voor viool en orkest nr. 1 in d gr t. op. 6 Allegro maestoso. Adagio espresslvo. Rondo. Alle gro splrltoso. Leonid Kogan, viool. Or chestra de la Soclété des Concerts du Conservatoire de Paris olv. Charles Bruck. VOOR DINSDAG 24 MEI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, le zing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Maria en de mens in deze tyd, inleiding op de Gebedsweek. 13.20 Nwe gram. 13.35 Lichte muz. 13.55 Plano en bas-bariton. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngsultz.: Gesproken brief uit de Nederlandse Antillen, door Henk Dennert. KRO: 18.00 Plano en zang. 18.20 Kaar ten op tafel, act. gesprek. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memo- Jandum. 19.30 Gram. 20.30 Klarlnetmuz. 21.00 Voorspel i>an een revolutie, klankb. 22,00 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gezin en huweiyk, lezing. 22.50 Filihmuz. 23.10 Omr. ork. en sopr. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Pianospel. 8.30 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwydlng. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerings- uitz.: Uitz. voor de landbouw. 12.30 Land en tulhb.mede. 12.33 Orgel en trombone. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-ork. en soliste. 13.55 Beursber. 14 00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. huisvrouw. 15.30 Strykkwart. 15.50 Gram. 16.00 Het liedje van de zee, lezing. 16.15 Gram. 16.30 Voor de Jeugd. 17.30 Amateursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 19.45 Act. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Saxo foon en plano. 22.30 Nws. en beursber. van New York. 22.45 Orgelconc. 23.05 De plaats waar wy werken, lezing. 23.20 Jazz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA Regerlngsultz.: 19.00-19.45 Instructie v. volkstellers. NTS: 20.00 Journ. en weer- overz. 20.20 Vraaggesprek. 20.30 Documen taire film. 21.05-22.45 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 13.55 Intermezzo. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorsp. 15.30 Ge var. muz. 16.00 Klankb. 16.30 Pianoreci tal. 16.45 Praatje. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Josh White. 19.30 Klass. muz. 20.30 Twintig vragen. 21.00 Nws. 21.15 Lezingen. 21.45 Het leven van een spoorwegman. 22.15 Conc. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. en progr. v. d. arb. 13.00 Mil. muz. 13.15 Cricket 13.30 Nws. en cricketuitsl. 13.40 Inter mezzo. 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vtouw. (Om 14.30 nws.). 15.00 Gevar. muz. (Om 15.30 nws.). 15.40 Cricket. 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs. Dale's dag boek. 16.45 Uitsl. races en orgelspel. 17.30 Nws. en gevar. progr. 18.29 Weerber., nws. en act. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Nws. en gevar. muz. 21.30 Nws. en hoorsp. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. (Om 23.30 nws.). 23.55- 24.00 Nws. Norddeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 Ork. conc. 16.05 Fllmmuz. 17.00 Nws. 17.45 Pop. klass. conc. 19.00 Nws. en weerber. 19.20 Lichte muz. 20.10 Die lus tige Wltwe, operette. 21.45 Nws. en weer ber. 23.30 Klass. muz. 24.00 Nws. en weer ber. 0.10 Liohte muz. 1.00 Weerber. en ge var. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.10 Sol.- conc. 14.40 Gram. 17.00 Kamermuz. 19.19 Gram. 19.20 Knapenkoor. 20.05 Kamermuz. 21.50 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Ork. muz. 12.15 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muz. (verv.) 12.52 Koersen. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Zangrecital. 17.40 Boekbespr. 17.50 Voor de Jeugd. 18.20 Voor de sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Koorzang. 19.50 Lezing. 20.00 Intern, wedstr. voor piano Kon. Elizabeth. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz: 22.55-23.00 Nws. 484 lil. 12.02 Gram. 12.16 Planomuz. 13.00 Nws. 13.20 Lichte muz. 14.45 Ork. conc. 15.30 Gram. 16 07 Lichte muz. 17.00 Nws.17.10 Gram. 18.30 Discografie. 19.30 Nws. 20.00 Intern, wedstr. plano Kon. Eli zabeth. 22.30 Gram. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zürich Genêve Locarno Wenen Innsbruck Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. geh. bew. geh. bew. mist geh. bew. zwaar bew. half bew. licht bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew half bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew half bew. zwaar bew zwaar bew. zwaar bew zwaar bew. half bew. half bew. half bew. zwaar bew. onbewolkt regen zwaar bew. onbewolkt half bew. licht bew. onbewolkt geh. bew. f. Q. i a •3 3 1 's 1 d S S£a o BS zzo 2 13 10 0 z 4 13 10 0 w.stil 15 8 0 o 2 13 8 0.1 ozo 2 13 9 0 zzo 1 12 8 0 w.stil 12 8 0 zzo 2 14 10 0 zzo 3 13 7 0.1 o 3 10 -1 0 w.stil 12 2 0 zo 1 15 10 0 O no 2 17 8 0 zzw 6 18 11 0.1 w.stil 16 6 0 ozo 3 15 7 1 no 2 16 8 0 z 1 19 13 0 wzw 2 20 11 0 w.stil 21 8 0 nw 3 24 14 0 rtw 4 17 9 0 zw 1 17 9 0 wzw 2 16 9 36 w.stil 13 8 7 w.stil 17 7 0 zzo 2 20 7 25 wnw 7 22 10 16 w 2 16 8 19 o no 2 24 14 0 ono 2 22 9 0 w.stil 25 12 0 w.stil 27 10 0 n 4 15 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2