Roomburg Leidse en Unicum eerste kamp ïoeiien! Goede prestaties in de Leidse Hout Zal de Leidse Hout volgen? Hairos II derde in Eliterennen 100 11.9 Weer een zege voor Quicksilver S MAANDAG 23 MEI 1960 De teni.iiscompetitie (Van onze tennismedewerker) Het eerste team van Roomburg heeft zijn eerste optreden in de tweedeklasse meteen bekroond met een kampioenschap. Ditmaal was niet de eerste, maar de laatste klap een daalder waard. Er kwam tegen Shot n.l. een ondubbelzinnige 80 zege uit de bus. Ed Lim en Jean Monod der Froideville wonnen hun enkelspel tegen resp. Van Essen en L. Everdijk glad in 2 sets. Anja Pino deed hetzelfde tegen de gerouti neerd mevr. Rouwenhorst, oud-hoofd- klassespeelster. Anja Pino liet zich niet verleiden tot een vastheidsspelletje. Zij spreidde haar slagen prima en had met dropshots een goede variatie. Het resul taat van haar wel overwogen .acties was een 63. 62 winst. Mevr. Ubbink vond in mevr. Doeksen een sterke tegenstandster. Op 64, 54 en matchpoint leek ook hier een 2-sets- overwinning voor Roomburg in de maak, maar de Snot-speelster zette alles op al les, weerde het matchpoint af en won de set!, om echter door een felle mevr. Ub bink met slimme drives naar een toch kansloze nederlaag te worden gevoerd, 63 in de derde set. De dubbelspelen baarden Roomburg geen moeilijkheden, zelfs de damesdub- bel met mevr. Ubbink en Anja Pino wa ren èn individueel èn als combinatie toch wel duidelijk sterker dan mevr. Doeksen/mej. Hilhorst. Voor Roomburg I onze gelukwensen met dit fraaie resultaat en succes toe gewenst met de a.s. promotie. Met een tweede Leidse club in de Ov.-klasse B komen we in tennisopzicht weer wat on der de mensen. OVERGANGSKLASSE B Zal de Leidse Hout I het voorbeeld van Roomburg volgen? Veel hangt af van het al of niet meespelen van Oerle mans, die momenteel in militaire dienst rit. Is hü van de partij dan houden we het inderdaad op een zege van de Leidse Hout I op Lucky Stroke II en die zege betekent dan teven het kampioenschap. De niet uitgespeelde uitwedstrijd tegen Lucky Stroke n, gestaakt op 3—3, is nl. reglementair gewonnen door de Leidse Hout. Zulks omdat de straf- en protest commissie van de KNLTB het argument van de Hagenaars, dat zij de banen 6lechts tot 6 uur tot hun beschikking hadden, niet achteraf kon aanvaarden. Tegen ThorRW VI is er thuis een 62-winst voor de Leidse Hout I uitge komen. De dames mevr. Lie en mevr. V. Berge-Henegouwen legden in hun enkel spel tegen resp. mevr. V. Marle en mevr. Devan de basis voor die winst. De Leidse Hout-speelsters zegevierden beiden in twee sets. Mevr. Lie spreidde te goed en was ook vaster dan mevr. Van Marle, die haar halfhoge drives ditmaal door een, meer dan doorgaans het geval is, het net zoekende mevr. Lie zag afgemaakt. Mevr. Van Berge Henegouwen had een onbe speelbare bui. Kogelend waren de fore hand en de backhand. Verrassend de ge- slicede service. Met 60, 6—2 kreeg mevr. Devan een tennislesje! De heren hebben een marathonge vecht geleverd. Bonte kwam tegen V. d. Fenne met 52 voor, verspeelde twee 6etpunten, verloor zijn serve, kreeg op 54 wederom setpunt en zag zijn volley een baldikte buiten de zijlijn gaan. V. d. Fenne was aan de beurt! Het werd nl. 6—5 voor Thor-RW en setpunt. Het zou echter nog 15 spellen vergen voordat de Hagenaar de winst van de eerste set binnen had. Die winst, 1614, kranig behaald omdat hij tot 1413 voor Bonte nog 7 setpunten tegen kreeg, betekende ook de winst van de partij. De Leidse Hout-speler verloor ontmoedigd drie spellen achtereen in de tweede set, her vond zichzelf weliswaar, maar te laat, 6—3 voor Thor-RW. Oerlemans had tegen Oly 6 match- punten nodig om als overwinnaar van de baan te kunnen stappen. Vijfmaal kon de Thor-RW-aanvoerder met een gedurfde net-aanval zijn dreigende ne derlaag nog afweren. Bij het zesde matchpoint van Oerlemans werd hij door de gevaarlijke topspin-forehand van de laatste zo in moeilijkheden ge bracht dat zyn backhand diep in 't net belandde. De damesdubbel en de heren- dubbel gingen beide vlot naar de Leidse Hout en daarmee was het pleit beslecht 51. De gemengd-dubbels werden eerlijk gedeeld, 1 voor de Leidse Hout en 1 voor Thor-RW. LLTC VERLOOR LLTC speelde 3—5 tegen Oud-Wasse naar 2, dat met dit resultaat kampioen is! Aanvoerder Nordlohne leverde een prestatie van betekenis door van de sterke Kalff te winnen. Nordlohne, die „geladen" op de baan was gekomen, had direct zijn drives onder controle. Kalff kon zich daardoor minder aan het net wagen, dan hij dat in de vorige ontmoe ting had gedaan. En juist aan het net heeft de Oud Wassenaar-speler zijn beste spel. Nordlohne won na een heet gevecht met 7—5, 6—3. Maens won tegen Luyk weliswaar de eerste set met 63, maar bleek toen uitgetennist. Luyk won vlot met 36, 63 en 63! Mej. Van Regteren-Altena bleef ditmaal haar drive-controle houden. Mevr. Kalff mocht na 63 voor LLTC, met 26 de balans in evenwicht brengen, in de final- set had zij onvoorwaardelijk te capitu leren voor de grotere vaart en scherpte van de Leidse drives, 63, 26, 6-2 voor mej. V. RegterenAltena. Mej. Ver- ploegh—Chassée had een off-day en ver loor regelmatig spel na spel van mej. Bakker. Incidentele opflikkeringen kon den het verlies niet voorkomen, 36 en 2—6 voor mej. Bakker. De gemengd- dubbels leverden winst en verlies op, maar de damesdubbel en de herendubbel gingen beide in drie sets naar Oud-Was senaar 2. HUIS TER DUIN Huis ter Duin, concurrent van de Leidse Hout 1, kwam tegen Lucky Stroke 2 niet verder dan 43. Met de tweede gemengd-dubbel nog te spelen moest de wedstrijd worden afgebroken. Tot veler verrassing verloor mej. L. Urlus haar en kelspel in drie sets. Duidelijk bleek, dat de Huis ter Duin-speelster nog te wei nig oefening heeft gehad in dit seizoen. Er kwamen briljante ballen van haar racket, maar gelukkig voor haar tegen standster, meer loose shots. R. Urlus won, zoals de verwachting was dik van Waasdorp jr., 6—2, 6—3. De tweede par tij heren-enkel ging echter verrassend voor Huis ter Duin verloren. Orlandini stuitte op een verbeten, vasthoudende Brugge: 6—4, 7—5. Mej. Kettner vaagde haar tegenstand ster met 6—0, 6—0 van de baan en dat was dus 32 voor Huis ter Duin, dat nog de dames-dubbel in de wacht sleepte, maar de heren-dubbel moest prijsgeven. NOORDWIJKSE SV De Noordwijkse Sportver. behield haar kampioenskansje door de Metselaars 2 gedecideerd- met 6—2 te kloppen. Vete raan W. Karsten had met zijn gevaar lijke gesneden slagen totaal geen moeite met J. Zwaan die continu „out placed" werd, 61, 62. M. Karsten jr. won minder gemakkelijk van J. van Beek, maar de tennisopleiding van Karsten sr. verloochende zich niet. Op het beslissen de moment in de derde set (44 gelijk) speelde Karsten jr. als een doorgewin terde oudgedienden met slimme pas sings, listig lobben. J. v. Beek moest zich met 4—6 gewonnen geven. Mej. Moolen- broek kwam tegen mej. Sanders herhaal delijk in moeilijkheden, maar zette op tijd de aanval in, 97, 86. Mevr. Mooienbroek kon het niet bol werken tegen de veel halende en goed passerende mej. Simpson, 46, 36. De gemengd dubbels en de damesdub bel leverden winstpunten op voor de Noordw. Sportver. De heren-dubbel ging verrassend verloren, maar had toen op de overwinning geen invloed meer, want het stond al 61 voor de Noordw. Sport vereniging. LEIDSE STUDENTEN De Leidse Studenten I beten in het zand tegen de reserves van Groen-Geel. Dat gebeurde met 2—6. Uit de enkel spelen kwam maar één puntje. K. Reip- ma, zorgde daarvoor in een bekeken par tijtje tegen E. Jonker-Bol. Reipma hield met de drives goede lengte en hy ge bruikte de kansen die hij kreeg voor een scorende slag veel beheerster dan zijn tegenstander. Het werd 6—1, 64 voor Reipma. Het tweede puntje voor de Leidse Studenten leverde het herendub belspel op. Het was een fel omstreden punt, getuige de score, 7—9, 7—5, 7—5. De net-aanval van de Studenten bleek net een tikkeltje meer „afmaken" te hebben dan dat van de Groen-Geel- combinatie en dat geeft in een heren dubbelspel de doorslag. UNICUM Unicum is de tweede Leidse Vereni ging die de vlag iri top kan steken. In Woerden is het kampioenschap, dat ove rigens al lang in de pan zat, er uitgeko men. Met 62 konden de Leidenaars triom fantelijk huiswaarts keren. De partijen die verloren gingen waren het eerste dames-enkel en de tweede ge mengd-dubbel. Noordman was een klasse beter dan zijn tegenstander, 61, 60 en Grimbergen verspeelde wel een set te gen Brak, maar kwam toch ook geen moment in gevaar, 62, 1—6, 62. Met het huidige team. Noordman en Grimbergen en de dames mej. L. v. Ul- den en mevr. Sonius moet de promotie van Unicum naar de tweede klasse er dik in zitten! VOETBAL Brocic wordt trainer van F.C. Barcelona De 48-jarige Ljubisa Brocic, de oud trainer van PSV, wordt de nieuwe oefenmeester van de Spaanse kam pioensclub FC Barcelona. Hij volgt in die functie Helenio Herrera op, die ont slag kreeg na de tweede nederlaag van FC Barcelona tegen Real Madrid in de halve finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker. De verbintenis tussen PSV en Brocic werd enkele weken geleden beëindigd na een conflict met enkele bestuursleden van PSV, tijdens de wedstrijd PSV- Blauw Wit. Beva, betere vakkleding past iedere vakman blijft in de maat door krimpvrij Sanfor GED.MERK De Franse outsider Honoré II heeft gisteren, met Robert Simonard op de sulk?/, in Stockholm het Eliterennen gewonnen, de vierde koers, die meetelt voor het Europees kampioenschap dra ven. Tweede werd zijn landgenoot Kaid D, gereden door de Nederlander R. Sierdsma en op de derde plaats kwam de favoriete Nederlandse combinatie Hairos II - Willem H. Geersen. Hal- ros H behoudt echter de leiding in het klassement voor het Europees kam pioenschap. Bü het ontbreken van de Italiaanse en Franse cracks, zoals Jamin, Tor- nese en Icare IV was Hairos II de grote favoriet voor deze vierde koers van het Grand Circuit. De afstand was 2700 meter en de poulain van Geersen had als enige een handicap van 20 me ter. Deze heeft de hengst echter niet goed kunnen maken. Dat het op Sol- valla wel bijzonder hard ging blijkt wel uit de km.-tijd van Hairos n, na melijk 1.18.8. Honoré II verdiende voor zijn eige naar, Weis Eller, een bedrag van rond dertigduizend gulden, de tweede prijs was pl.m. f. 12.000 en de derde prijs pl.m. f. 5.500. De uitslag luidt: 1. Honoré II (Fr.), rijder Robert Simonard (1.19.1)2. Kaid D (Fr.) (R. Sierdsma) (1.19.2); 3. Hai ros II (Ned.) (W. H. Geersen) (1.18.8); 4. Erro (Italië) (Walter Baroncini) (1.19.4). Er namen 12 paarden aan de race deel. De stand in het klassement voor het Europees Kampioenschap is nu na vier wedstrijden als volgt: 1. Hairos II (Ned.) 8 p.; 2. Tornese (It.) 19 p.; 3. Jamin (Fr.) 22 p.; 4. Honoré II (Fr.) 23 p.; 5. Kaid D (Fr.) 24 p.; 6. ex aequo: Jousko Williams (Ned.) en Mu- rier (It.) 25 p.; 8. ex aequo: Jariolain, Erro (beiden It.), Enmalbrough (Fr.) allen 26 p. Jubileum wedstrijden Nw. Brunhilde m. weer 111 Joke Bijleveld liep (Van onze atletiekmedewerker) „Dat is voor herhaling vatbaar!" Aldus de presidente van het Leidse Nieuw-Brunhilde, mevrouw E. KissHerweyer, na afloop van de jubileum-atletiekwedstrijden, die gisteren werden gehouden op de sintelbaan van het sportpark De Leidse Hout! Het was de eerste maal, dat deze gymnastiek-, atletiek- en volleybal vereniging het aandurfde om een dergelijke gewaagde onderneming, als een atletiekwedstrijd toch altijd is, te organiseren. Maar het mag en zal stellig ook niet de laatste maal zijn, want wij zagen vanaf de opmerkelijk goed gevulde tribunes een geslaagde atletiekmiddag aan ons voorbijgaan. Opmerkelijke prestaties waren er daardoor vanzelfsprekend ook, van de Hagenaar Joop Evers (Celebes) bijvoor beeld, die op de 3000 meter tot de knappe tijd kwam van 8.38.8, een persoonlijk re cord. Het tempo van deze race, die werd beheerst door Piet de Haas, Bertus Velthoven (Metro) en Evers, werd direct na het startschot hoog opgeschroefd. De 800 meter ging in 2.10 min. Van alles was nog mogelijk, ook na 1500 meter (4.18 min.) De bel voor de laatste ronde: Evers nam de leiding van Velthoven over. De Haas moest capituleren. Vóórt ging het, nóg sneller. Velthoven moest in deZe laatste ronde tien meter terrein prijsgeven, doch ook hij kwam tot een snelle tijd: 8.41.2, gevolgd door de Hol land atleet Piet de Haas, die zelf ook ruim twee seconden van zijn beste tijd afknabbelde: 8.43.-. SNELLE SPRINTTIJDEN Ondanks het slechte startpistool en de starter, die zich aan het begin van de middag nog wat warm moest schieten., leverde de sprint toch snelle tijden op. Joke Bijleveld (Celebes) kwam ook dit weekeinde weer tot 11.9 sec op de 100 meter dames A, vooral nu er van tegen stand geen sprake was (nummer twee, clubgenote Wil Kapel, noteerde 12.5) een alleszins aanvaardbare tijd! De A AC'er Egbert Otten was, alhoewel hij zich in de finale 100 meter heren A slechts 0,1 seconde van de rest van het veld kon losmaken, toch een overtuigende winnaar 11,- seconden zeiden drie stop watches. In de serie kwam dezelfde Am sterdammer echter tot een inderdaad wat geflatteerde 10.7. Zijn volgelingen gunden elkaar het licht in de ogen niet, wat ook wel blijkt uit het feit, dat de nummers twee tot en met vijf allen 11.1 sec voor zich lieten afdrukken. POLSSTOKHOOGSPRINGEN De AAC'er Jan Hofstede vormde op dit boeiende onderdeel een klasse apart, voor zover men op dit nummer in ons Een gevaarlijke aanval van Blauw Wit op het doel van DOS. JOKE BIJLEVELD land dan van klasse kan spreken, want dat het nationale record nu nog niet boven de 4 meter ligt is toch wel be schamend. Hofstede overbrugde de 3.70 meter en bleef daarmee 20 cm boven de verras send goed springende B-klasser, de oranjebroek Rob den Tonkelaar, die met deze prestatie van 3.50 meter ook naar de A-klasse promoveert. Clubgenoot Henny van Winkel sprong ook een per soonlijk record. Dat kwam nu te liggen op 3.30 meter. 800 METER DAMES Gerda Kraan was er wèl, maar zij had er eenvoudig geen zin in gisteren. Ge zien haar overladen programma van de komende weken heel begrijpelijk. Zon dag a.s. bijvoorbeeld heeft Gerda een zeer zware wedstrijd voor de boeg. Zij zal dan een 400 meter lopen, tijdens de internationale wedstrijden te Rotterdam, waarvoor o.m. enkele Duitse en Engelse atleten en atletes geïnviteerd. Men kreeg nu een gelijk opgaande strijd te zien, met Jo Knaap (Beemster) als uiteindelijke winnares 2.17.8. Toos Adriaansen (Sprint - Breda) moest pas op 200 meter voor de finish definitief lossen: 2.18.8 Wil Kraan (Bataven), die vrijwel ongetraind aan de start ver scheen, liep desalniettemin haar beste tijd 2.22,-, wat ook gezegd kan worden van clubgenote Tonny Homan, die een dappere vierde werd: 2.23.-. TWEE LEIDSE RECORDS Twee Leidse records zijn gisteren de geschiedenis ingedrukt. De 16-jarige Truus Cruiming (WIK-Wassenaar) had voor de 100 meter meisjes A slechts 12.5 nodig, hetgeen een verbetering van het oude record betekent van precies een halve seconde. Wil van Leeuwen (S. en L.- Wasse naar» was de tweede gelukkige en wel op het nummer kogelstoten Meisjes A. Een tweede plaats achter hoogspringster Marianne Kort (Hollandia), die met de kogel dus ook aardig wegwijs weet, 11.91 meter 11.56 meter. Het oude Leidse record stond op naam van de Noord- wykse Lieneke Zoet (10.91 meter). Meest belangwekkende uitslagen: Uitslagen 80 m meisjes B: 1. Henny Pauw (Sportief) 10.7; 2. G. Uiterwijk (SIOS); 3. C. Dorlandt (Bat.) 11,2. 80 m jun C: 1. René van de Water Holl.) 10,—; 2. Piet Jagers (Holl.) 10.6. 80 m jun. B: 1. Drent (ALO) 9.9; 2. V. Burg iSIOS) 9.9; 3. Leo van Vuuren Holl.) 9.9. 100 m jun. A: 1. Van Crugten (LDA) 11.4; 2. Eli Vermond (Holl.) 11.7; 3. G. Niekerk (Bat.) 11.9. 100 m meisjes A: 1. Truus Cruiming (WIK) 12.6 (serie 12.5); 2. Wieneke Witteman (Bat.) 13.3; 3. Schroder (S en L) 13.5. 100 m heren A: 1. Otten (AAC) 11.-; 2. Westphal (AAC) 11.1; 3. Honselaar (BI. Wit) 11.1; 4. Moch (AAC) 11.1; 5. K. Smit (Holl.) 11.1. 600 m jun B: Duyvenstein (S en L) 1.28.-; 2. Weverling (Sparta) 1.29.5. 1500 m jun A: 1. Jan Brandt (Holl.) 4.21.4; 2. Smit (Fortuna) 4.28.5. Hoog jun. C: 1. René v. d. Water (Holl.) 1.45,5 m; 2. Krynen (VIF) 1.45,5 m. Hoog meisjes A: 1. Van Rooyen (ALO) 1.40.5 m; 2. Witteman (Bat.) 1.34,5 m; 3. Hilde de Jong (Sport.) 1.29,5 m. Hoog heren C: 1. Jos de Romph (Holl.) 1.65,5 m; 2. Kan (Haarlem) 1.65,5 m. Hoog heren B: 1. Pijnenburg (K en K) 1.10,5 m; 2. F. Faber (VenL) 1.70,5 m. Hoog dames C: 1. W. Kraan (Bat.) 1.34,5 m; 2. Bakker (BI. Wit) 1.34,5 m. Hoog dames B: 1. Fresse (Sparta) 1.34,5; 2. Wil den Tonkelaar (Nw. Brunh.) 1.29,5 m. Kogel heren B: 1. Thisse (AAC) 12.72; 2. Teun van Opijnen (Holl.) 11.67 m. Ver meisjes B: 1. Henny Pauw (Sport.) 4.63 m; 2. C. Dorlandt (Bat.) 4.28 m. Ver dames C: 1. Schroder (S en L) 4.78 m; 2. Heystee (BI. Wit) 4.63 m; 3. Ria Westgeest (S en L) 4.51 m. Ver jun. B: 1. Duyvenstein (S en L) 5.76 m; 2. Drent (ALO) 5.74 m; 3. Piet v. d Haak (Holl.) 5.61 m. Speer dames C: 1. Hoebe (Lycurgus) 30.06 m; 2. F. v. Wyk-Heynis (Sport.) 28.31 m; 3. R. Westgeest (SenL) 27.96 m. k,k62 Weinig verrassingen te Duindigt Talisman icon Admiraal Togo-prijs (Van onze medewerker) Er deden zich gisteren te Duindigt weinig verrassingen voor. Vrijwel alle favorieten legden beslag op de ereplaatsen. Zo ook in de inter nationale draverij, waarin Radbout en Rudolf G het 8 paarden tellende veld in den beginne de weg wezen. Sorento lag derde voor Tarantella. Wagenaar jr., die met Quicksilver S 40 meter handicap moest over bruggen, verbeterde gaandeweg zijn positie, hoewel deze enkele keren kleine foutjes maakte. Bij het ingaan van de rechte lijn konden de leiders het niet houden en de eindrush van de succesvolle Quicksilver resulteerde in een 1.21.6 zege. De eindsprint van Typhoon bracht déze de tweede plaats vóór Radbout. In de openingsdravery nam Jan de Vlieger met Xandor de kop en voor de tribune werd hy gevolgd door de met 80 meter handicap vertrokken Winnie H (A. Knynenburg), Wim Hanover en Whim P. Tot bij het ingaan van het laatste rechte eind kon de leider zich handhaven. Toen werd hij overvleugeld door Winnie H, die in 1.28.9 km.-tijd won. De poging van Jan de Vlieger om Winnie te houden had een galoppade tot gevolg, die hij voor de streep niet kon corrigeren, zodat hij als tweede door het stek sprong en Whim P zijn plaats innam. Derde Wim Hanover. Bij de start van de Mientje K-prijs wilde Yensi niet aanpakken. Yankee Eerebus (De Graaf) leidde en werd voor de tribune gevolgd door de snel naar voren komende Ysselmonde (P. Smit) en Ypermoron, die enkele foutjes kreeg. Yankee Erebus hield lang stand, maar moest tenslotte toch zwichten voor de klasse van Ysselmonde, die in 1.26.8 km.-tijd zegevierde. Ypermoron werd derde. Met de beste voornemens nam Xeno- craat (Strooper) kort na de start van de Markette-prijs de leiding over van de fouterende Windy Hanover. Hij moest deze echter spoedig afstaan aan Xavero (Vlaar), terwijl Wilfield (Ham) zich tot de derde plaats had opgewerkt. Dit trio had een grote voorsprong op de overige zes deelnemers. Toen Wil field Xavero aanviel, fouteerde de laat ste en in 1.26.8 ging het paard van de Voorschotende eigenaar G. A. Koning als eerste door de finish. Xavero werd tijdig gezet en bleef tweede voor Xeno- craat. Met een snelle start nam Jan van Dooyeweerd met Walküre de kop in de Minatonka-prijs en bleef voorlopig buiten schot voor de haar volgende Vrijbuiter, Xuthus T (E. Kruithof) en Veratonka (Heyman). Tot het ingaan van de rechte lijn bleef Walküre lei den. Toen lanceerde Xuthus zijn aanval en de nu foutloze Permit-zoon boekte een fraaie 1.24.- zege. Walküre viel door een galoppade geheel terug en een verrassende Veratonka werd twee de voor Vrijbuiter. In de amateurskoers hield Wise Guy (P. Ruiter) van start tot finish de lei ding ondanks een laatste felle slot- aanval van Wybo K (Zeeman), die tweede werd vóór Vico BS (Haarsel- horst), die op het laatst niet genoeg reserve had om de koplopers te be dreigen. Van de drie koêrsen voor de vol bloeds, elk met 4 deelnemers, nam Del- brassinne er twee voor zijn rekening. In de St.-Simonprys vond hij met Swashbuckler een pad naar zijn gading en de Engelse import had niet de min ste moeite met 2 lengten zyn meer derheid te tonen over Remus (Kammer- zelt). Op resp. vele en 1% lengte volg den Early Sun en Magnetic North. De Sceptre-prijs bracht in zoverre een verrassing, dat de favoriet Man gala (A. v. Dyk) met IV* lengte geklopt werd door Marialva II (Delbrassinne), die op haar beurt vele lengten voor Grey Cloud bleef. In de Admiraal Togo-prijs had de snel startende Fadinger (H. Pije) di rect de kop en nam vele lengten voor sprong. Voor de laatste bocht bedroeg deze nog zes lengten, doch toen kwa men zijn achtervolgens hem op de huid, van wie de door Kammerzelt sterk gereden Talisman by de finish 2Vi lengte voordeel had op Le Faquin (Delbrassinne), die op foto een neus voorbleef op Fadinger. De uitslagen luiden: St.-Simon-prijs: 1. Swashbuckler (F. Delbrassinne); 2. Remus; 3. Early Sun. Tot.: w. f 1.20; pl. f 1.-, 1.10; gek. f2.30; cov. f 1.90. Sceptre-prijs: 1. Marialva II (F. Del brassinne); 2. Mangala; 3. Grey Cloud. Tot.: w. f4.30; pl. f 1.10, 1.-; gek. f 10.40; cov. f 5.50. Admiraal Togo-prijs: 1. Talisman (A. Kammerzelt); 2. Le Faquin; 3. Fadinger. Tot. w. f2.70; pl. f 1.-, 1.-; gek. f3.-; cov. f 2.80. De draverijen: My Girl-prijs: 1. Winnie H (A. Knij- nenburg) (1.28.9); 2. Whim P; 3. Wim Hanover S. Tot.: w. f2.30; pl. f 1.30, 2.10; gek. f 9.30; cov. f 6.-. Mientje K-prijs: 1. Ysselmonde (P. M. Smit) (1.26.8); 2. Yankee Erebus; 3. Ypermoron. Tot.: w. f 1.30; pl. f 1.30, 3.10; gek. f7.50; cov. f5.60. Markette-prijs: 1. Wilfield (J. Ham) (1.26.8); 2. Xavero; 3. Xenocraat. Tot.: w. f 1.80: pl. fl.10, 1.30, 1.90; gek. f4.-; cov. f 3.50. Minotonka-prijs1. Xuthus T (E. Kruit hof) (1.24); 2. Veratonka; 3. Vrijbuiter. Tot.: w. f3.70; pl. f2.60, 12.30, 3.-; gek. f24.70: cov. f34.20. Marry Simons-prijs1. Quicksilver S (J. Wagenaar Jr.) (1.21.6); 2. Typhoon; 3 Radbout. Tot.: w. f 1.40; pl. f 1.30. 1.40, 2.60; gek. f2.40; cov. f3.10. Miss A-prijs, voor amateurrijders: 1. Wise Guy (P. J. Ruiter) (1.25); 2. Wy- bok; 3. Vico BS. Tot.: w. f2.50; pl. f 1.80, 1.90, 2.10; gek. f 3.70; cov. f 7.10. Totalisatoromzet f 111.114. Jan de Vries kreeg erepenning NOC Luitenant-generaal C. F. Pahud de Mortanges, voorzitter van het Ned. Olympisch Comité, heeft zaterdagmid dag tijdens een bijzonder drukke recep tie in Krasnapolsky te Amsterdam de erepenning van het NOC overhandigd aan de jubilerende voorzitter van de KNZB, de heer Jan de Vries. De receptie was door de KNZB belegd ter gelegenheid van het feit, dat Jan de Vries vijf en twintig jaar voorzitter van de zwembond is. De gehele Nederlandse sportwereld maakte van deze gelegen heid gebruik om deze „sportambassa- deur", zoals de jubilaris door wethouder W. Steinmetz - sprekende namens het gemeentebestuur van Amsterdam - werd genoemd, te huldigen. Hoogtepunter voor Jan de Vries wa ren het geschenk (een volledige filmap paratuur) dat hem namens alle zwem- bonders door Floor Lagerwey werd over handigd en de chèque van vijfduizend gulden, die mr. J. A. C. Bierenbroodspot namens het naar hem genoemde wed strijd- en trainingsfonds aanbood. Kamerbeek egaliseert hordenrecord Sagitta - aahgevoerd door Fanny Blankers-Koen, GAS en DEM bij de da mes, DOS en PSV bij de heren, dat zijn de clubs, die met de reeds geplaatsten uit mogen komen in de finales van de clubkampioenschappen van Nederland, de wedstrijden om de Prins Hendrik- en Prinses Julianabeker. Zondagmiddag be vochten deze verenigingen op een dit maal niet winderige, maar door de re gen zacht geworden sintelbaan aan de Laan van Poot in Den Haag in de voor- wedstrijden de twee plaatsen bij de he ren en de drie bij de dames, die er voor de eindstrijd open waren. Topprestaties werden er niet verricht. Dat kon ook vrywel niet, daar de pun ten voor de verenigingen dit keer veel zwaarder telden en de cracks dus logi scher wyze op meerdere nummers wer den ingezt. Toch werd er nog 'n Neder lands record geëvenaard. Eef Kamer beek, de Rome-kandidaat van PSV uit Eindhoven, ging bijzonder snel en ge makkelijk over de horden en egaliseerde met een tyd van 14.4 sec. het record dat reeds op zijn naam stond. Kees Koch, die by het discuswerpen 52.23 liet opmeten, kwam in de kogel- ring tot een bijzonder regelmatige serie met als verste worp 15.99 meter. Vecht lust was er bij Meindert Blankenstein (Trekvogels), die eerst „knokkend" en toen „uitgerekend" de 800 en 1500 me ter op zijn naam bracht en Ellen Ort (Atmodes) die 5.31 meter ver sprong, ondertussen haar serie 200 meter liep en daarna in de finale in een nek-aan-nek- race Nannie Haase (LDA) met ééntien- de sec. verschil klopte. De einduitslag luidt: Heren: 1. DOS, Rotterdam 77 pnt., 2. PSV Eindhoven 71 pnt., 3. Trekvogels, Den Haag 57 pnt., 4. Minerva, Rotter dam 53 pnt., 5. Pro Patria, Rotterdam 32 pnt. Dames: 1. Sagitta, Amsterdam 50 pnt., 2. GAC, Hilversum 49 pnt., 3. DEM, Be verwijk 38 pnt., 4. LDA, Den Haag 32 pnt., 5. PSV, Eindhoven 21 pnt., 6. At modes, Haarlem 19 pnt. Leids record voor Joop van Leeuwen Joop van Leeuwen (AV Holland) nam in Amsterdam aan jeugdwedstrijden deel en niet zonder resultaat. De 3000 meter jr. A. ging in 9.07.8 min. onder zijn snel le spikes door. Met deze prestatie, waar mee hij achter Chris de Dood (OSV) tweede werd, haalde hy het Leids re cord, dat sinds 1956 op naam stond van de Bataaf Henk Witteman, aanzienlijk omdaag, liefst 5.6 seconde! De Dood deed het nóg sneller. 8.55.-.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14