Nederlands hockeyteam speelde 1-1 tegen West-Duitsland Krachtsverschil zeer gering De Algemene kon tegen Spangen voorsprong niet vasthouden Gastheer „The Bona Stars" won het basketballtoernooi te Leiden Loopbrug stortte tijdens race op de baan: vijf doden.... MAANDAG 28 MEI 1960 Slot van „voorjaarscampagne' Het Nederlands hockey-elftal heeft zijn .voorjaarscampagne" zon dagmiddag voor 6000 toeschouwers in een uitverkocht Wagenerstadion afgesloten met een gelijkspel (1 1) tegen de officieuze Europese kampioensploeg. West-Duitsland. Een eervol resultaat, ongetwijfeld, dat bovendien verdiend was. want de krachtsverhoudingen liepen maar heel. heel weinig uiteen. Er was verschil van spelopvatting - zo speelde de debuterende spil in het Oranje-elftal, Fiolet (HDM) sterk verdedigend, terwijl daarentegen de, overigens uitstekende midhalf in de Duitse ploeg, de veteraan Budinger, meermalen dicht achter zijn voorhoede opereerde en ook was het Duitse spel vinniger, waarbij men de toelaatbare limiet wel eens overschreed, maar verder bleef de balans vrijwel in evenwicht. Er waren enkele perioden, dat een van beide ploegen de vijandelijke defensie onder druk zette, doch ook dit legde te weinig gewicht in de schaal om doorslaggevend te kunnen zijn. Beide ploegen konden dan ook vrede hebben met deze uitslag en dat hadden ze ook Visitekaartje De Nederlanders mochten dan niet komen tot het briljante spel, dat zij meermalen tegen de Britten op de gras mat uitstalden, toch hebben zij zich zeer goed geweerd. Bovendien mag daaihij niet uit het oog worden verlo ren, dat de Duitsers onze landgenoten niet die gelegenheid gaven als de Brit ten om hun spel te ontplooien. De lin kervleugel van oranje, Zwier-Vroonho- ven. kreeg van de taaie Buechting, die zijn debuut als internationaal maakte, maar weinig vrijheid en zo was het ook aan de andere zijde, waar de gedron gen, robuuste figuur van de gerouti neerde Ullerich de weg tot de cirkel als een tolbewaarder bewaakte. De meeste kansen lagen voor Nederland in het centrum, waar de razendsnelle De Beer op zijn kans loerde om zodra hij deze zag, hoe minuscuul ook. deze te grij pen. Zodra De Beer uit zijn „startblok ken" schoot, ging het alarmsein in de Duitse verdediging dan ook in top. Niet ten onrechte, zoals drie minuten voor de rust bleek, toen hij de bal opving uit een pass van Overdijkink, ermee in de cirkel naar rechts afzwenkte om met een prachtig, diagonaal schot te scoren. Doelman End heeft zelfs geen flits gezien, met zo'n vaart trof 't .pro jectiel" zijn doel. Het was het antwoord op het Duitse doelpunt, dat linksbinnen Sohuler drie minuten tevoren op zijn naam schreef uit een pass van rechts buiten Woeller en... met medewerking van de Nederlandse linksachter Van Gooswilligen, die faliekant miste bij een poging de pass van Woeller te onder scheppen. Reeds in de eerste seconden van de wedstrijd gaf De Beer zijn tegenstan ders zelf al een waarschuwing, toen hij dadelijk, van de beginbully af, een rush op het Duitse doel ondernam. Hij kon de bal niet voldoende onder controle krijgen, waardoor zijn actie zonder suc ces bleef, maar hiermee had De B?er zijn visitekaartje gepresenteerd. Deze actie leidde enige aanvallen in, waarop de Duitsers echter het antwoord niet schuldig bleven. De Nederlanders gaven in deze eerste fase evenwel de toon aan en de Duitse verdediging ge raakte in paniek, toen in de negende minuut uit een gave combinatie tussen Overdijkink en Van Vroonhoven voor onze landgenoten rijpe scoringkansen j werd dan ook gevoerd tussen de beide ontstonden. De Duitsers bleven noch- cirkels, waarbij vooral de Duitse spil tans op de been en poogden hierna op Budinger tot een overheersende rol hun beurt de Nederlandse verdedigings- kwam. gordel op te rollen door enkele massale stormlopen te ondernemen. Na 'n kwar tier 'n strafcomer voor West-Duitsland maar Winter schoot hieruit naast. Er volgde een lange corner, waaruit Bu dinger laag inschoot. Mulder stond nu een doelpunt in de weg. evenals dade lijk daarop bij een keiharde slag van Keiler. Een tweede strafcomer volgde, nu ingeschoten door Woeller, maar we derom stuitte de bal af. Donkere wolken Het Duitse vuurwerk had voorlopig opgehouden en toen koningsschutter De Beer in de twintigste minuut in vrije positie de bal voor zijn stick kreeg, scheen dit moment het eerste Neder landse doelpunt in zich verborgen te houden. Het kwam er echter niet uit... De Beer schoot naast, voor doel langs. De eerste Nederlandse strafcomer bleef eveneens zonder resultaat en toen de Duitsers daarop weer talrijke malen in de Nederlandse cirkel wisten door te dringen, kwamen er donkere wolken boven de Nederlandse ploeg. Als een bliksemschicht kwam hieruit in de 29e minuut het eerste (Duitse) doelpunt van Schuier. De zon kwam reeds drie minuten later voor de Nederlanders door. toen De Beer de gelijkmaker scoorde: 1—1. Het zou tevens de rust en de eindstand betekenen, want de Duitsers, die in de eerste helft nogal eens buitenspel stonden, en de Neder landers hadden hierdoor hun kruit verschoten. Tam Het peil van voor de rust zouden onze landgenoten niet meer bereiken. AI lieten zij zich voor de rust wel eens te veel hun geestdrift meeslepen: In de 2e helft werd er soms te tam gespeeld, ja ogenschijnlijk zelfs ongeïnspireerd, als gold het een oefenpartijtje. De balcon trole werd minder en daardoor liepen de Rondom de korf De Duitse verdediging blokkeert linksbuiten Van Vroonhoven, die gevaarlijk is doorgedrongen. L.F.C. won van Tonegiclo: 40 (Van een onzer verslaggevers) LFC maakt een goede kans óók de tweede bekerpoule te overleven. Ditmaal zegevierden de Kanaries vrij gemakke lijk (met 40) over de Voorburgse vier deklasser Tonegido. Een forse score dus, maar gezien het overwicht en de vele kansen, die onze stadgenoten kregen te behandelen, is de 4—0 stand in feite toch wat aan de magere kant. In deze poule rest LFC nog de uitwedstrijd te gen RVC. Al héél spoedig nam LFC de leiding. Dank zij een beheerst schot van Jilles v. d. Heijden na een goede voorzet van Willy Nachtegeller (10). Vervolgens tipte de Voorburgse doelman Vingerling een goed schot van Dick Siera over de lat. De Kanaries domineerden verder, doch voorlopig bleven meerdere doelpun ten achterwege, ook al omdat de zwart- witten kranig volhielden. Na 25 minuten spelen kwam pas 20. In eerste instan tie stopte de Tonegido-doelman het schot van W. Nachtegeller prima, doch deze kon de bal niet voldoende onder controle krijgen zodat v. d. Heijden een vrije kans kreeg. En dit betekende doel punt. Tot aan de rust kwam er géén ver andering meer, omdat ook de Leidse de fensie niet zo heel veel moeite had met de weinige vijandelijke acties die nog volgden. Nauwelijks was de strijd hervat of Dick Siera deponeerde 30 achter doel man Vingerling. Vervolgens bracht doel man Van Leeuwen tweemaal uitstekend redding en zag v. d. Heijden een prima kopbal nog net gekeerd aan de andere kant. Daarna brak een periode aan van volkomen onmacht van de geelzwarte aanvallers gezien de vele kansen die er „om zeep" werden geholpen. En dit duurde vrij lang, want eerst kort voor de finish rondde Dick Siera een goede combinatie met v. d. Heijden doeltref fend af: 40. Direct hierna zag Dick Siera een schot via de lat over gaan en schoot W. Nachtegeller van dichtbij de bal tegen de Voorburgse doelman op. Toen zou rechtshalf Slingerland het nog even proberen, doch diens schot ver werkte de goed keepende Vingerling nog juist tot corner. Zo eindigde deze spor tieve strijd in een verdiende 4—0 zege voor de Kanaries. RIJNSBURGSE BOYS—LFC Woensdagavond a.s. om 7 uur speelt Rynsburgse Boys op haar terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen LFC. Hillegom won op valreep van Oudewater Ook de thuiswedstrijd tegen Oudewater heeft Hillegom pas in de laatste minuten beslist. Vijf minuten voor het einde bracht een combinatie tussen Buijs en Dirk de Jong eerstgenoemde in schiet positie, waarvan hij dankbaar gebruik maakte. Daarvóór hebben beide partijen kansen genoeg gehad een treffer op het bord te brengen, maar steeds weer bleken de defensies meer capaciteiten te bezit ten. In de Hillegomse achterhoede waren het vooral spil Duizerd en doelman Van der Waal die de aandacht op zich vestig den door prima spel. Braam had dit keer met zijn schoten weinig geluk. Kort voor de pauze kwam de Hillegomse aanvals leider dicht bij een treffer, maar met een succesvolle duik wist de Oudewaterse doelman de bal te pakken te krijgen nog voor deze het doelvlak passeerde. In de tweede helft werd Hillegom sterker, maar ondanks een betere tech niek kwam het winnende doelpunt pas in de laatste minuten. Het heeft er gisteravond geruime tijd naar uitgezien, dat De Alge combinaties minder vloeiend. Het groot- i ste deel van de strijd in de tweede helft ™cnc ,n promotiewedstrijd tegen Spangen een gunstig resultaat zou behalen. Onze stadgenoten slaag den er voor de rust n.l. in de ge vaarlijke Rotterdamse aanvaller v. Eek vrijwel uit te schakelen en daarmee werd in de beginopstelling de Spangen-aanval praktisch lam gelegd. (Van een onzer verslaggevers) In Leiden kennen we slechts één bas ketballclub: The Bona Stars. Nog maar twee jaar geleden werd deze vereniging opgericht en reeds in het afgelopen seizoen behaalde het eer ste team (van de vier) ongeslagen het kampioenschap van de tweedeklasse in district Den Haag en promoveerde naar de eersteklas. En gezien de jongste resultaten lijkt de verwachting gewettigd, dat de ploeg zich door die eersteklas een weg naar de landelijke competitie zal kunnen banen. Want vorige week stapte het team als volslagen outsider het toernooi van het Haagse Pluto binnen om er als verrassende winnaar weer uit te ko men. Dat dit geen uitschieter bete kende werd gisteren op eigen terrein het voorplein van het Bonaventura Real Madrid goochelt met miljoenen Real Madrid, de vijfvoudige Europese kampioen, goochelt met miljoenen. Vol gens het Madrileense blad „Blanco y Negro",.dat inzage kreeg in de boek houding, zijn de jaarlijkse inkomsten onggveer 90 miljoen peseta's (5,7 mil joen gulden). Er blijft van dit geld re latief echter weinig over niet meer dan 70.000 gulden want aan de be lastingen moet per jaar ruim 20 mil joen peseta's (1,3 miljoen gulden) wor den betaald en aan salarissen, premies e.d. ruim 50 miljoen peseta's (ca. 3,2 miljoen gulden). De club kan de baten uit de wedstrijden om de Europa-cup ca. een miljoen gulden dan ook beslist niet missen. Ondanks het „geringe" jaarlijks ba tig saldo meer een boekhoudkundig foefje dan realiteit is Real Madrid uiteraard geen „arme" club. De totale bezittingen worden geschat op 950 mil joen peseta's 60 miljoen gidden. Het imposante Bernabeu-stadion en het bij behorende sportpark, die gezamenlijk If,3 miljoen gidden hebben gekost heb ben een waarde van 1/8 miljoen gulden de grondprijs is gestegen door uit breiding van het regeringscentrum de spelers worden begroot op een trans fer-bedrag van 6,3 miljoen gulden (Di Stefano: 6^0.000 gulden, Gento 570.000 gidden en Puskas 510.000 gulden) en dan zijn er nog waardevolle sporttro- feeën en andere eigendommen tot een bedrag van 6,3 miljoen gidden Geen prijzenkast dus, in Madrid, maar een bankkluis. Lyceum aan de Mariënpoelstraat be wezen, waar de Bona-gastheren de baas bleven in een toernooi van vier sterke jeugdteams. Toch waren de Leidenaars niet als favorieten van start gegaan. Die twij felachtige eer was voorbeschikt aan het Amsterdamse The Wolves, met de international Franke in de gelederen. Maar de hoofdstedelingen werden al in de eerste wedstrijd van het toernooi on der een koude douche geplaatst door het vinnige Argus uit Den Haag, dat zich net even vruchtbaarder toonde: 34—32. En The Bona Stars deden in de twee de ontmoeting de deur voor The Wol ves definitief dicht. Enthousiasme en uithoudingsvermogen versloegen een wellicht betere techniek: 43—30. Na deze uitslagen lag het voor de hand, dat de ontmoeting tussen Argus en Bona Stars de beslissing moest bren gen, want het Haarlemse Antilopen was te zwak om een rol van betekenis te kunnen spelen. Het is een uiterst spannende strijd ge worden, waarin de ploegen elkaar niets toegaven. Na de eerste twintig minu ten leidden de Leidenaars met slechts één punt verschil: 1817. Maar toen de scheidsrechter het einde aankon digde, was deze afstand verdubbeld (3836), zodat de leider van het toer nooi, de heer A. J. Kallenberg, de be ker aan zijn eigen pupillen kon uitrei ken. De lauwertak voor de tweede plaats ging naar Argus. Favoriet The Wolves kwam niet verder dan de derde plaats, terwijl Antilopen zonder winst de rij sloot. Overigens jammer, dat er zo weinig belangstelling was. Deze in ons land snel terrein winnende sport komt meer toe. Het spel bezit alles om ook hier populair te worden. Het gaat razend snel, eist bijzondere behendigheid en uitstekende lichaamsconditie. Ook als kijkspel kent het vele aantrekkelijke kanten, niet in het minst door de tal rijke doelpunten. Reeds bij een eerste kennismaking wordt men meegesleept in de sfeer van dit boeiende balspel. En met een succesvolle ploeg als The Bona Stars als goede propagandist zou het ons niet verbazen als deze sport spoedig in Leiden meer voet aan de grond zou krijgen. Hetgeen dan volko men verdiend zou zijn. Spanje speelt niet tegen Rusland Franco wil solidariteit met het westen betuigen Volgens goed ingelichte kringen in Ma drid zal Spanje de beide voetbalwedstrij den tegen Rusland voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voet balbeker voor landenteams niet spelen. Het besluit, dat overigens nog niet offi- ciel werd bekend gemaakt, zou zijn ge nomen op aandrang van de Spaanse re gering, die na het mislukken van de top conferentie mede op deze wijze haar so lidariteit met de westelijke landen wil betuigen. Aangenomen wordt, dat de beide voet balduels ter sprake zijn gekomen tijdens een speciale kabinetszitting ,die vrijdag onder leiding van generaal Franco in Barcelona werd gehouden en tot vijf uur zatermorgen duurde. Er was in Spanje en in de internatio nale voetbalwereld een enorme belang stelling voor de wedstrijden tegen Rus land. De ontmoeting tegen Engeland, die vorige week werd gespeeld en door Span je met 30 werd gewonnen, beschouwde men zelfs niet meer dan een oefenduel. Verbazing in Moskou Het bericht is in Moskou met grote verbazing ontvangen. In Moskouse sportkringen gelooft men dat niet slechts de jongste politieke ge- j zonder geslaagd kan worden genoemd. Bovendien namen de witblauwen door een uitstekend doelpunt van J. v. Iterson reeds na 4 minuten de leiding (10). Behalve een strafworp van Van Eek, die weer uit de mand tolde, heeft Spangen in de beginopstelling weinig goede sco ringskansen gehad en toen P. v. d. Pluijm na 32 minuten onverwacht voor de thuisclub scoorde (20), zaten er o.i. wel winstkansen voor De Algefnene in. Het beeld van deze keiharde wedstrijd, die door een talrijk publiek werd bijge woond, wijzigde zich na de rust en wel in de negende minuut, toen Kreemer van verre afstand inschoot (21). Spangen kwam er ineens in en in de volgende minuut werd het door mevr. v. d. Jagt reeds 22. Tevergeefs trachtte de thuis club de bakens nog te verzetteen. De grotere routine van Spangen in dit soort wedstrijden bleek van beslissende bete kenis. Alkhoven bracht de Rotterdam mers na 16 minuten spelen op 23 en nadat mej. De Jong een strafworp had gemist, vergrootte Alkhoven na 30 minu ten de Rotterdamse vporsprong tot 24. Vijf minuten later viel de beslissing toen Van Eek op fraaie wijze er 25 van maakte. Kamp. v. Nederland: HKVSport- lust 11—6. BEDRIJFSKORFBAL De weergoden zyn de organisatoren van dit toernooi zaterdagmiddag wel gunstig gezind geweest. Een half uur voor de aanvang werd het droog en het is dat gebleven tot het einde toe. Er werd met veel animo gespeeld en ver schillende wedstrijden hadden een zeer spannend verloop. In afdeling B eindig den niet minder dan 3 teams met gelijk aantal wedstrydpunten, zodat strafwor- pen hier de beslissing moest brengen. Ook in afdeling C waren er strafworpen nodig om de uiteindelijke winnaar aan te wijzen. De eindstanden luiden: Afd. A: le prijs: Belastingen; 2e prijs: Kon. Ned. Grofsmederij. Afd. B: le prys (na strafworpen): Sted. Lichtfabrieken; 2. Royal Mc. Bee. Afd. C: le prijs (na strofworpen) Sijthoff; 2e prijs: v. Wyk en Heringa. Afd. D: le prijs: Backier en Co.; 2e prijs: Rijkszuivelstation. ADSPIRANTENTOERNOOI Voor de tweede maal organiseerde Fluks gisteren een nationaal adspiran- tentoernooi, dat ook dit keer weer bij- beurtenissen een rol kunnen spelen bij de beslissing van de Spaanse regering, maar ook, en misschien in nog sterkere mate, de zware nederlaag (71), welke de Polen tegen de Russen hebben gele den en welke door Spaanse officials werd bijgewoond. Alles is gereed om de Spanjaarden te ontvangen. De 100.000 plaatsen in het Loejniki- stadion zijn alle verkocht en op de pro gramma's komen de foto's van alle Spaanse spelers voor. Men verwachtte veel van de krachtmeting met de Span jaarden, ook al om de plaats te kunnen bepalen welke het Russische voetbal, na de tegenslagen in het jongste toernooi om het wereldkampioenschap in Zwe den, thans inneemt. Overbelastivrak materiaal Het omvangrijke programma kon geheel volgens het vastgestelde schema afge werkt wordtn, zodat het toernooi precies op tijd afgelopen was. De prijswinnaar in de verschillende af delingen waren. le afdeling: 1. Luto A, 2. HKV A, 3. Die Haghe A. 2e afdeling: 1. Phoenix A, 2. Luto C, 3 HKV B, 4. Merwede A. 3e afdeling: 1. Phoenix C, 2. Olym- piaan B, 3. Fluks E, 4. Luto D. 4e afdeling: 1. Haarlem C, 2. Fluks G, Fluks F. 4. Phoenix D. DRIEBONDENTOERNOOI Op het NBLO-terrein vindt op He melvaartsdag het jaarlijkse 3 bonden- toernooi plaats tussen de Leidse Korf- balbond, de Haarlemse Korfbalbond en de Noordhollandse Korfbalbond. Aan vang om 10 uur 's morgens. V oetbal ui ts lagen Amateurs Kampioenschap van Nederland: Wilhelmina '08—Quick N0—3 Quick N. 3 2 0 1 4 9—5 Gouda 2 10 12 5—3 Wilhelmina '08 3 1 0 2 2 1—7 Promotie naar 3e-klasse: KranenburgForeholte 3—3 (Kranenburg prom.) HillegomOudewater 1—0 Kranenburg 4 2 2 0 6 96 Hillegom 4 2 1 1 5 76 Foreholte 4 1 1 2 3 7—9 Oudewater 4 1 0 3 2 46 KNVB-BEKER: Poule 3: LFCTonegido 40 RVCPostduiven 2—1 Poule 4: VVSBAltior 7—0 SchoonhovenAlphen 4—2 ZATERDAGVOETBAL Promotie-afdeling WaddinxveenDSO 3—2 Tijdens autoraces op het circuit van Aix les Bains is een loopbrug over de piste ingestort. Hierbij ver loren de Britse coureur Chris Succes voor Roodenburg-jeugd Door twee adspirant-elftallen van Roodenburg werd deelgenomen aan het jeugdtoemooi van Full Speed in Delft. De Roodenburg-jeugd wist in de afde ling A de le prijs en in de afdeling B de 2e prijs te behalen. Door dit resultaat werd tevens beslag gelegd op de verenigingsprijs. Tevens was nog een sportboek be schikbaar gesteld voor de beste aan voerder van deze dag (netheid, gedrag enz.). Deze eer viel ten deel aan de Roodenburg-aanvoerder C. Onnekink. Het geheel had een vlot en sportief verloop. De eindstanden waren: Afd. A: 1. Roodenburg 7 pnt., 2. De Jagers 5 pnt., 3. Full Speed 4 pnt., 4. DVC 3 pnt., 5 DHC 1 pnt. Afdeling B: 1. DHC 7 pnt., 2. Rooden burg 6 pnt., 3. Full Speed 4 pnt., 4. DVC 2 pnt., 5. De Jagers 1 pnt. Threlfall cn vier toeschouwers het leven. Voorts werden twintig per sonen gewond, van wie vier zwaar. Het ongeluk gebeurde in de vierde ronde, toen vijf racewagens onder de loopbrug, gereserveerd voor organisato ren, deelnemers en journalisten, door zouden rijden. De brug was zwaar belast, en een voorgeschreven versterkingsmaat regel was achterwege gebleven, terwijl naar gebleken is, het gebruikte mate riaal in slechte staat verkeerde. Onder het gewicht van de voor deze wrakke stellage veel te veel toeschou wers stortte de brug in op het moment dat vijf wagens kwamen aanstormen. En met de stukken van de brug vielen 50 of 60 mensen op de baan. De eerste wagen, de Elva-DKW van Chris Threlfall, reed op hen in, en de volgende wagens kwamen alle met elkaar in botsing. Bijna alle bij het ongeluk betrokken personen werden gewond, de meeste licht. Maar Chris Threlfall en vier toeschouwers verloren het leven, en een twintigtal kijkers werd zwaar gewond. Op het moment dat de loopbrug in stortte had de Brit Taylor Trevor in een Lotus-Ford de leiding met bijna 350 me ter voorsprong op de Nederlander Lex Biels in een Cooper. Threlfall reed in derde positie, en had een vaart van on geveer 200 km/u toen de brug het begaf. De race werd na het ongeluk afgelast. Competitie C.K.B. De beide in hoofdklasse West vastge stelde wedstrijden hebben geen verras sing opgeleverd. Eerder het tegendeel, want de overwinningen van R'dam Zuid en VES waren duidelijker dan verwacht werd. Pernix speelde niet slecht, maar de oranjekragen hadden bepaald met pech te kampen. Een paar maal sprong de bal weer uit de Rotterdamse korf en in het veld waren de partijen aan elkaar gewaagd. Het verdedigen was van de Rotterdammers echter duidelijk sterker en daar duidt ook de ruststand op (3-0). Daarna scoorde alleen Ton Tieleman, maar R'dam Zuid deed dat weer 3 x en boekte daardoor een verdiende, zij het geflatteerde overwinning. Spanning aan de kop is er nu in het geheel niet meer. De 80 zege van VES op Excelsior wijst erop dat de Delftenaren het al bij het begin geloofden. VES schoot er overigens weinig mee op. R'dam Z. 16—32 Vrschaar 16—15 VES 17—30 Merwede 15—11 Pernix 18—19 VEO 16—10 PKC 17—18 Ons Eiland 17—10 Excelsior 17—18 GKV 17— 3 FLUKS KAMPIOEN Het Noordwijkse Fluks heeft in zijn laatste wedstrijd geen fout gemaakt. Met 73 wonnen de Noord wij kers van Fiks 2. Daarmee waren de Noordwijkers» kam pioen en zijn voor de eerste maal in hun bestaan tot de le-klasse doorgedrongen. Pernix 3 besloot de competitie slecht. Met 36 werd van Fluks 2 verloren en Hongarije versloeg kansloos Engeland Het Hongaarse elftal heeft gistermid dag in het Nep-stadion te Boedapest met 20 gewonnen van Engeland. Beide doelpunten werden na de rust gescoord, toen Engeland, dat in de eerste helft re delijk stand had kunnen houden tegen de snelle Hongaren, geheel overspeeld werd. De ruim 90.000 toeschouwers in het Nep-stadion zagen eigenlijk slechts één ploeg, die speelde: de Hongaarse. Het was de 19-jarige, briljant spelen de Hongaarse midvoor Florian Albert, die voor beide doelpunten zorgde. In de zesde minuut van de tweed helfte opende hij de score, na een half uur spelen zorg de hij voor het tweede doelpunt. Bulgarije overspeelde België in tweede helft Het Bulgaarse elftal heeft gisteren in het Wassilevski Stadion van Sofia met 4—1 van België gewonnen. Bij de rust leidde België met 10. Hoewel ook in de eerste van de Ont moeting de Bulgaren tot de gevaarlijkste aanvallen kwamen, was het de linksbui ten Piters die de Belgen in de 33e mi nuut de leiding gaf. Na de hervatting hebben de Bulgaren de strijd echter geheel beheerst. Een kwartier na de rust viel de beslissing. Binnen vijf minuten scoorden de Bulga ren drie doelpunten. Uit een strafschop maakte Kotof, 14 minuten na de hervat ting gelijk (11). Drie minuten later zorgde midvoor Yordanof voor een twee de treffer en kort daarna bracht links binnen Kolef de stand op 31. In de laatste minuut van de wedstrijd pas seerde rechtsbuiten Dief doelman Se- ghers voor de vierde maal. Ruim 30.000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. Foreholte deelde winst bij Kranenburg: 33 Een gewijzigd Foreholte heeft bij Kra nenburg in een stevige wedstrijd een ver diend gelijk spel weten te behalen. Na een aanvankelijk gelijk opgaande wedstrijd werden de aanvallen van de Voorhouters steeds gevaarlijker, hetgeen in de dertigste minuut resulteerde in een treffen van M. van Dijk. Lang had men echter geen plezier van deze voor sprong, want toen de Foreholte-achter- hoede geen raad wist met een der Haag se aanvallen, suisde na drie minuten de gelijkmaker langs Dik van Dijk: 1-1. Het was echter opnieuw Mart van Dijk die de talrijke Foreholte-supporters liet juichen toen hij met een steenhard schot de Haagse doelman weer naar het net dwong1-2. In de tweede helft lanceerden de gast heren een fel offensief, dat in de derde minuut een doelpunt opleverde: 2-2. Ne gen minuten later keek Foreholte tegen een 3-2 achterstand aan. die op dat mo ment beslist niet onverdiend genoemd kon worden. Het pleit voor het volhou den van de Voorhouters, dat A. Lans kort voor het einde de score nog recht kon trekken, een uitstekende pass van M. van Dijk: 3-3. K.1N.V.B. roto (Van onze Haagse redactie) De eerste prys in de KNVB-toto wordt in drieën gedeeld. Deze drie deelnemers die het maximum aantal punten behaal den (15), delen 113.338 gulden. Voor de tweede prijs van 56.669 gul den zijn 70 gegadigden (14 punten) en voor de derde prijs even groot als de tweede pl.m. 500 (12 punten). In totaal werd deze week 647.648 gul den ingezet. Tennis-uitslagen Hoofdklasse ADDVHilversumse LTC 74; LeimoniasThor-RW 38. Hoofdkl. B: Afd. 1: Enschedese LTC— ELTV 7—4; IWOO—JOY 5—6. Afd. 2: DashToeg Hillegersberg 65, Quick N—DDV II 4—7. België is gisteren internationaal militair voetbalkampioen geworden. In het eindtoernooi te Oran zegevierden de Belgen namelijk met 10 in de be slissende wedstrijd tegen Turkije. de Leidenaren belandden daardoor op de voorlaatste plaats. VelocitasTOP werd afgelast en blij ft dus als enige wedstrijd nog te spelen. Fluks 14—24 Fiks 2 14—11 Warmond 1422 Fluks 2 1411 TOP 13—16 Pernix 3 14—10 Velocitas 1316 Tempo 140 Voor de bekercompetitie werden twee van de drie wedstrijden afgelast. Alleen Pernix 2Ons Eiland 2 werd gespeeld en met 31 door Pernix 2 gewonnen. Voor de bekercompetitie is voor woensdagavond as. vastgesteld Excelsior Ons Eiland.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13