HOLLANDIA'S HOOFDNUMMER VOOR OUDE ACHT VAN NJORD Nederlands „magisch vierkant" was voor Franse ploeg onbreekbaar DANKZIJ GOEDE TECHNIEK EN TACTIEK De Vliet superieur in Damesacht Hollandia-zeihvedstrijden Zeilers zaten gisteren op een zuehtje wind te wachten Zaterdagelftal revancheerde zich Van Duyn ster van het veld.... MAANDAG 23 MEI I960 KtSr jfatfjjFirT - f P p r m f' - -m.f -.-r— 1 (Van onze roeimedewerker) Dankzij een uitstekende techniek en tactiek heeft de Oude Acht van Njord zaterdagavond het hoofd nummer van de Hollandia-roeiwed- strijden gewonnen. Een finale, welke tegen alle verwachtingen in, nog onder vrij behoorlijke weers omstandigheden verroeid werd. Want de stromende regen in de ochtenduren had het ergste doen vermoeden voor de finales van deze traditionele op Hotel 's-Molenaars- brug geconcentreerde roeiwedstrij- den. Maar gelukkig, 's middags en 's avonds was het aanzienlijk beter. En met het beter worden van het weer groeide de belangstelling, zodat een talrijk publiek 's avonds mede door de regelmatige mededelingen van A ad van Leeuwen de strijd in het hoofdnummer kon mee beleven. Een prachtige strijd tussen de Oude Achten van Njord, Nereus en Laga. Maar de Leidenaars toonden zich de snelsten. Vanaf de start werkte de ploeg zich langzaam maar zeker naar voren, eerst met een „tafje", later op 1000 meter met een halve lengte. Slag Wam- steker voerde geleidelijk het tempo op. Op 1400 meter lag Njord een lengte voor op Nereus, dat o.i. een te hoog tempo sloeg en daardoor teveel kruit verschoot. Het waterwerk van de Leidenaars was opvallend goed en regelmatig. Het „voor zichtig watergrijpen" en het „schoon finishen" is doorgaans niet de sterkste zijde van Njord. Ditmaal echter was de techniek uitstekend en vooral daaraan had Njord zijn overwinning te danken. De stijl van Laga kan ons helaas nog steeds niet bekoren. De haal, de uitdruk en de recover zijn te hoekig, te weinig vloeiend, waardoor de boot geen gelegen heid heeft door te lopen. Waarom trekt men toch niet meer profijt uit de rug- zwaai, waardoor de haal wat langer wordt en waardoor men voor de inpik rustiger voor zijn werk komt te zitten? Bij Njord had men deze factoren ken nel ij goed bestudeerd en het resultaat heeft niet op zich laten wachten. Tweemaal Oude Twee Na het succes van de Oude Twee van Njord tijdens de wedstrijden van vrijdag, toen de combinatie F. Moerman (bg), H. Wamsteker (slg) en J. D. P. van der Linde met een tijd van 8.08.9 een nieuwe Hollandia-baanrecord vestigde, bleek zaterdag, dat in het nummer Oude Twee Sprint Njord nog een ijzer in het vuur had. De combinatie A. F. de Ruyter en Y. J. Stelma, eveneens gestuurd door Van der Linden, verbeterde op deze enerverende korte afstand met een tem po van 38 tot 40 slagen per minuut het baanrecord. In 1956 had zij dat reeds op haar naam gebracht door de 500 meter af te leggen in 1.53.8, maar zaterdag werd deze tijd teruggebracht naar 1.52.9. Ook deze Oude Twee is tot grootse dingen in staat. Wij zijn ervan overtuigd, dat de uiteindelijke keuze van de sterkste Oude Twee-combinatie bij coach A. Vervloet in goede handen is, waarbij de gedachte aan Rome ons maar niet wil loslaten. In de Overnaadse skiff-beginnelingen had Njord wederom reden tot juichen. Sculler De Jonge legde met minstens 15 lengtes voorsprong op Blok van L^ga beslag op de eerste plaats. Over het algemeen worden de goede scullers niet bij de studenten roeiverenigingen gevon den, daar men hier meer aandacht be steedt aan het roeien in ploegverband. Dit jaar echter beschikt Njord over een sculler met toekomst. Reeds op de wed strijden van Z.Z.V. wist De Jonge zich te onderscheiden. Deze skiffeur beschikt over een grote kracht, welke hem bij een perfecte techniek uitstekend van pas zullen komen. Zijn waterwerk laat nu nog veel te wensen over. De inpik is nog te onbeheerst en de volle kracht van de haal wordt praktisch uitsluitend op de finish geconcentreerd. Het tekort aan techniek wordt voorlopig nog gecompen seerd door lichaamskracht. Wij hopen, dat Njord aan deze sculler veel aandacht zal besteden, dat lijkt ons van groot belang. Twee boten In het nummer Oude Vier startten slechts twee boten nJ. de Varsity-Vier van Argo en van Triton. Aangevoerd door routinier Tazelaar wonnen de Wagenmgers op imponerende wijze. Het waterwerk der Utrechtenaren laat nog veel te wensen over, het is te kort en te onbeheerst. Het Groningse Aegir won bij de Jonge Vier A met een homogeen en technisch uitstekend team. De voorsprong van 8.7 sec. spreekt voor zichzelf. Het energieke Viking, dat zijn voorheat zo overtuigend gewonnen had, moest in de finale ook Skadi voorbij laten gaan. Evenals verleden jaar was het weder om de Nereus Lichte Vier B, die met de eer ging striken. Ditmaal waren Argo en Triton de tegenstanders. Zij kon niet De dames In het hoofdnummer by de dames zorgde de Acht van De Vliet voor de verrassing. In de voorheats was zij snel ste 2de geweest en dus had zij zich voor de finale kunnen plaatsen. Nautilus aan boei 2 en Phocas waren favoriet, maar het kwam anders uit. In een fenome nale eindspurt nam De Vliet al op 1500 meter de leiding en stond die niet meer af. De ploeg vertoonde grote homogeni teit en gaaf waterwerk. Tenslotte de Dames Dubbelvieren. Op Hollandia zagen wij de ploegen van Nautilus, De Vliet I en De Hoop in de finale. De winnende boot van Nautilus roeit dit jaar in een nieuwe formatie en de ploeg is er o.i. op vooruitgegaan. De ploeg demonstreerde wederom een sublie me stijl, prachtig schoon waterwerk en grote homogeniteit. In 3.56.9 wonnen de Rotterdamsen voor De Vliet I, dat meer enthousiast dan mooi roeien ten beste gaf. De ploeg van De Hoop is technisch goed, mist echter nog de snelheid. De uitslagen luiden: Oude Twee: 1. Njord 8.08.9 (record); 2. Nereus 8.30.4; 3. Poseidon 8.49.3. NJORDS OUDE TWEE. (op de voorgrond)die een nieuw baanrecord vestigde op de 500 meter sprint. (Foto Leldsch Dagblad) Overnaadse Vier (Lange afstand 4000 meter): 1. Triton I 15.25; 2. Nereus II 15.25. Jonge Acht A: 1. Nereus 6.56.8; 2. Aegir II 6.59; 3. Laga I. Lichte Acht: 1. Triton 6.45.8; 2. Laga 6.46.3; 3. Nereus. Dames Stijl-Vier: 1. Viking, 100 pnt; 2. D.D.S.; 3. Phocas. Dames Acht (Hoofdnummer): 1. Vliet 3.48.6; 2. Nautilus 3.53.1; 3. Phocas. Dames-Quadruple: 1. Nautilus 3.56.9; 2. Vliet I 4.06.3; 3. De Hoop 4.07.7. Lichte Vier B (heren): 1.Nereus7.39.5; 2. Argo 7.47.1. Oude Vier: 1. Argo 7.22.8; 2. Triton 7.255. Jonge Vier A: 1. Aegir 7.31.2; 2. Skadi 7.39.9; 3. Viking 7.51.4. Oude Acht (hoofdnummer): 1. Njord 6.37.; 2. Nereus 6.45.5; 3. Laga 6.46.5. Beginnelingen Skiff: 1. Njord; 2. Laga. Twee z. Stm.: 1. Nereus 8.29.8; 2. Poseidon 8.48.1. Jonge Twee A: 1. Skadi 8.58; 2. Nereus 8.58.6; 3. Triton. Jonge Skiff A: 1. DDS 8.51.3; 2. Triton. AUTOMOBILISME Races van de N.A.V. Langestraat over de kop op circuit van Zandvoort Een ernstig ongeluk heeft zondagmid dag een schaduw geworpen op de door de Nederlandse Autorensport Vereniging op het circuit van Zandvoort gehouden sportwagenraces. In de eerste race voor sportwagens raakte les Langestraat, die in zijn klasse een grote voorsprong had, bij het uitkomen van het bos in een dwarsslip en vloog met een snelheid van bijna 130 km over de kop. Met ernstige verwon dingen aan hoofd en armen en een skock werd Langestraat in bewusteloze toestand naar een ziekenhuis in Haar lem overgebracht. De races werden ondanks het minder gunstige weer door 9 000 toeschouwers bijgewoond, die vaak spannende wed strijden zagen. Bij de speciale toerwa- gens bijvoorbeeld voerde Visser een prachtig duel met Henk van Zalinge. Een duel dat door Van Zalinge werd ge wonnen. Bij de rensportwagens ging het niet minder fel toe tussen Hildebrand, die als meest spectaculaire rijder de Coupe Roosdorp kreeg, en de in de racesport teruggekeerde Maasland. In de laatste wedstrijd voor sportwa gens, die als eerste selectie gold voor de internationale sportwagenraces, die de NAV op 3 juli op dit circuit houdt, was Wim Poll heer en meester. De laatste selectie wordt gehouden in de sportwa- gerarace, die op tweede pinksterdag (6 juni) aan de Grote Prijs van Nederland voorafgaat. UITSLAGEN Speciale toerwagens: Klasse C: 1. Hildebrand met Austin Seven, gem. 108,589 km/uur. Klasse D; 1. Nierop met Dauphine Gordini, gem. 101,952 km/uur. Klasse E: 1. Van Zalinge met SAAB F 93. gem. 111,672 km/uuT. Klasse F-G: 1. Bijlsma met Wolseley 1500, gem. 106,536 km/uur. Klasse H: 1. Huisman met Volvo, gem. 106,994 km/uur. Sportwagens: Klasse J: 1. Groenwegen met Austin Healey Sprite, gem. 103,212 km/uur. Klasse K; 1. Rosenblatt met M G, gem. 116.463 km/uur. Klasse L: 1. Van Zijll met Porsche 1600. gem. 116,149 km/uur. Rensportwagens Klasse P: 1. Bijlsma met M.G. Special gem. 117,91 km/ uur. Klasse R: 1. Hildebrand met Lotus 7, gem. 127,382 km/uur. Sportwagens: Klasse M: 1. Slotemaker met Triumph T.R. 3-A, gem. 118,978 km/Uur. Klasse N: 1. Poll met Porsche S-90, gem. 125,632 km/uur. (Van onze sportredacteur) De strijd tussen de zaterdagelftallen van Nederland en Frankrijk was praktisch al na twaalf minuten beslist. Tot grote vreugde van de ongeveer 3000 toeschouwers in het Zwolse gemeentelijke Sportpark had Neerlands top-arbiter Leo Horn toen reeds tweemaal naar het midden gewezen De klap van die twee snelle treffers, de vruchten van verraderlijke schuivers van Jan Nieuwstraten en Floor van Duyn, ontredderde de Franse ploeg, die zich niet meer over de malaise van dit onfortuinlijke begin heen heeft kunnen zetten De Fransen kregen daartoe weinig kans, want de Oranjeploeg, die na de slechte wedstrijd tegen de Belgen op niet minder dan zes plaatsen was ge wijzigd, gaf de Haantjes, die bovendien nog verliefd waren op de korte combi natie en een hardnekkige zucht demon streerden om de tegenstander te passe ren, geen meter speelruimte. In het bijzonder op het middenveld was de Nederlandse ploeg uitermate sterk. De debuterende kanthalves Ver burg en Scherpenhuizen speelden uitste kend en vormden met de binnenspelers Floor van Duyn en Jan Nieuwstraten een „magisch vierkant", dat voor de Fransen onbreekbaar was. Van dit vier tal stak één speler nog met hoofd en schouders boven allen uit: linksbinnen Floor van Duyn. Wat de Katwijker deze middag presteerde was in één woord ge weldig. Zijn enorme werklust, zijn lange, alles openrukkende passes maakten hem veruit tot de ster van het veld. Basis Dit voortreffelijke werk van Floor van Duyn legde ook de basis voor het eerste Nederlandse doelpunt. In de tiende mi nuut zette Jan Nieuwstraten resoluut de rechterschoen achter een pass van de Katwijker en de verraste Paryse doel man Roqueston, wiens zelfvertrouwen meteen zichtbaar slonk, kon voor de eerste maal naar het net: 10. Twee minuten later maakte Floor van Duyn zelf machtige vreugdesprongen en wisselden Roqueston en stopper Meraut, wiens moreel ook al zwaar aangetast was, boze gebaren met elkaar uit. Een verrassende, felle schuiver van de Quick Boys-speler had de Franse doelman voor de tweede maal naar het net gezonden. Daarmee was de strijd, zoals gezegd, beslist, want de pogingen van de Fran sen om het tij te keren, waren weinig overtuigend. Met hun shortpassing, dat bovendien niet overvloeide van voetbal intelligentie, hadden stopper Visser c.s. niet de minste moeite. Een simpele sli ding was al voldoende. Doelman Woud- sma had dan ook een bijzonder rustige middag. Het bleef leuk Toch bleef het een leuke wedstrijd, want de oranje-aanval bleef voortdurend actief, uitgezonderd linksbuiten Van Hal, die in Antwerpen voortreffelijk had ge speeld, maar het nu te druk met zichzelf had. Het was bij hem óf hinken gebla zen óf met veel misbaar over de maag streek strijken. Er was nóg een teleur stelling in de Nederlandse aanval: mid- pen weg om opluchting te verkrijgen. Dat men daarmee niet uit de brand raakt, konden de Haantjes na afloop uit de score aflezen. Uit hoekschop num mer 10 - in de 21ste minuut - kopte linkshalf Verburg onberispelijk 30 ach ter Roqueston en uit hoekschop 12 werd de kans geboren om Bergstra zijn eer ste interland-doelpunt te laten scoren: 40. De Franse stelden daar vier cor ners tegenover. Tenslotte vloog een schot van Van Hal nog via de handen van de Franse keeper tegen de paal en hielp dezelfde speler vyf minuten voor tijd een niet te missen kans om zeep door het leer recht in handen van de vrijwel kansloze Ro queston te schieten. Opstellingen Nederland: Woudsma (DES); Viool (Quick Boys). Nyland (Excelsior '31), Verburg (CSCA), Visser (Heerjansdamt, Scherpenhuizen (Zwart Wit), Van Hal «DOVO), Van Duyn (Quick Boys), Van Dalfzen (Genemuiden), Nieuwstraten (Zwart Wit), Bergstra )Heeg). Frankrijk: Roqueston (Parijs),Onoyan (Del Duca), Cardot (Sochaux), Cunto (Albert-Duval), Meraut (Diamant Sp.), Nionot (Sochaux), Mebrouk (Del Duca), Fauvergue (Sochaux), Kasmarek (Tail leur), Poteau (Nea Lille), Gagnot (Le Havre). Laatstgenoemde werd voor rust vervangen door Eboa (Tailleur). (Van onze zeilmedewerker) In de twee wedstrijden die zondag op de Braassemermeer gevaren werden, beleefden de wedstrijd- zeilers weinig plezier aan de Hol landia zeilwedstrijden. Het was weer eeps: stilzitten, sigaretten roken en kijken waar of nu eigen lijk een zuchtje wind vandaan zou komen. Een weerspiegeling dus van datgene wat in 1959 zo dik wijls het geval was. De eerste wedstrijd op zaterdag even wel was in alle klassen zeer interessant, omdat de wind, hoewel zwak en draaie rig, toch voortdurend bleef waaien, zo dat er behoorlijk gekruisd en gespin - nakerd kon worden. Er waren veel inschrijvers in de 16 M2 klasse, waar het tot een felle strijd om de hoofdprijs kwam tussen W. Spaargaren, A. Taselaar en Jan Blonk. Het wedstrijdcomité liet de drijfparty in de ochtendrace zeer lang voortduren, maar Blonk die de leiding van het veld had liet zich niet verschalken en wist Taselaar achter zich te houden. Maar in de zeer korte middagwedstrijd (het wedstrijdcomité kortte nu na twee rak ken reeds af) was het geluk met Tase laar. Blonk had weer de leiding, maar rekende niet op een zo spoedige afkor ting, waardoor Taselaar een betere po sitie innam ten opzichte van de geïm proviseerde finishlijn. Taselaar won daardoor de laatste wedstrijd en daar mee ook de hoofd- en wisselprijs. De Re genbogen waren eveneens goed verte genwoordigd en hier zagen wij de Kwik staart II met Willem van Staveren als stuurman en als bemanning Frans Theunissen en Mooyekind. De Regen boogcrack van weleer, Theunissen, was blijkbaar de stiel nog niet verleerd, want in twee wedstrijden ging de Kwikstaart als eerste door de lyn van aankomst. Cor Kist was de voornaamste tegen stander. Hij won de ochtend wedstrijd van zondag en werd in beide andere races tweede. In het klassement ging de hoofdprijs naar Willem van Staveren, terwijl Kist, J. H. C. Sieverts en Cor van Staveren hem in punten opvolgden. In het 17 schepen tellende Valkenveld, kwam het vaak tot felle gevechten zo wel in de voorhoede als in de achter hoede. Toen er zaterdag nog regelmatig gevaren werd, zagen wij weer goed wed strijdzeilen van Egon Rolf van de Bau- men, die het vooral lastig gemaakt werd door de jonge fanatieke zeiler J. F. Kla- singa. Bij het ronden van het eerste merkteken verleende Klasinga echter te weinig ruimte aan Ed. Hoppe, hetgeen hem na protest op uitsluiting kwam te I staan. J. M. Snijders werd daardoor tweede en H. D. Zuiderbaan derde. In de lange lijdensweg, die de eerste zon dagwedstrijd was, kwam E. Hoppe als eerste over de lijn. Achteraf was hier over nogal wat te doen, omdat verschil lende zeilers meenden, dat Hoppe een overtreding begaan zou hebben. Er i werd evenwel geen protest ingediend, zodat het bij napraten bleef. Toen Hop pe in de middagwedstryd, bestaande uit In de ochtendrace was er nog voldoende wind om de spinakers vol te krijgen. De Draken voor dc wind. twee rakjes, als eerste de afkortings- vlag passeerde, betekende dit voor hem de hoofd- en wisselprijs. Afwisselend werd er gevaren in de Drakenklasse, waar Jan Bier ten slotte de beste pa pieren kreeg. In het klassement werd hij opgevolgd door Wim Klomp en Fred. Buys. T. Vlek ging in twee wedstrijden van de 12 M2 Sharpies verbazend hard en beide malen had hij C. de Waal ver ach ter zyn spiegel. Maar in de laatste wed strijd was het Jan van Staveren die de Waal achter zich hield. De hoofdprijs was voor T. Vlek, C. de Waal werd twee de in het klassement en J. van Staveren derde. Bouw van Wijk. had het in de Vrij heidsklasse beslist niet moeilijk, hetgeen hij overduidelijk illustreerde door drie maal achtereen te winnen. In alle races lag hij van de start af constant aan kop. Ook Jacq Kraan was weer eens in de Flying Dutchmanklasse van de par ty, waar alleen Jan Jongkind en Jan Stenhuis enige tegenstand boden. Kraan werd driemaal eerste en hoofdprijswin- naar, Jongkind werd tweede en Sten huis derde in het eindklassement. Pampuszeiler H. J. Duchateau wist zyn jacht „Even" tweemaal als eerste te laten afvlaggen terwijl hij in de laat ste wedstrijd als tweede eindigde achter G. K. Pouli, Duchateau werd dus win naar in het totaal Pauli werd tweede en mej. G. v. d. Berg derde. Noordwijksche Golfclub De landelijke wedstrijd om de Golf- beker, waarvoor vorige week op alle Nederlandse golflinks werd gespeeld, is uiteindelijk gewonnen door de heer C. Swarttouw. lid van de Noordwijksche Golfclub. De heer Swarttouw speelcle zijn wedstrijd te Rotterdam. Zaterdag werd op de baan van de Noordwijksche Golfclub de wedstrijd om de Graaf van Limburg Stirumbeker gespeeld. Winnares werd mevrouw Eberwein. De competitiewedstrijd tus sen Noordwijk 2 en Amsterdam 2 voor de handicapcompetitie eindigde in een 54 zege voor de Noordwijkers. WIELRENNEN Anquetil leider in Ronde van Italië aan de superieur roeiende Nereus-Viervoor Henk van Dalfzen bleek als aan tippen. I valsleider een mislukking. De verrassing FLOOR VAN DUYN ster van het veld daarentegen was de debuterende rechts buiten Bergstra, die bijzonder goed speelde en zyn eerste „cap" extra glans verleende met een fraai doelpunt in de tweede helft. Voor rust bleef de score voor Neder land op 2—0 steken, alhoewel de kritie ke momenten voor het Franse doel zich aan de lopende band presenteerden. Eenmaal raakte de verdediging van de Haantjes zó in paniek bij een rush van Floor van Duyn, dat men in het wilde- weg op eigen doel schoot. De paal stond in dit geval een treffer in de weg Verwarring Hoe volkomen in verwarring de Fran se verdediging wel was werd direct na de hervatting nog eens extra duidelijk onderstreept. In enkele minuten tijds telden we zes corners op het doel van Roqueston, die handen en voeten tekort kwam om schoten van Floor van Duyn, Verburg en Bergstra uit zijn heiligdom te houden. totaal gaf de Franse ver dediging na de rust dertien hoekschop- Winst en verlies voor poloploeg Ook de tweede wedstrijd, die het Nederlands zevental in Milaan speelde, heeft een nederlaag opgeleverd. Roeme nië won met 32 (rust 1—0). Wéér een verschil van één doelpunt dus en wéér na een laatste speelfase, die geheel ver liep met een dominerend Nederlands zevental, dat echter in die laatste minu ten niet by machte was de superioriteit in tenminste de gelijkmaker uit te druk ken. Het heeft weinig zin een nederlaag goed te praten, want wanneer het er straks op aan komt zullen de cijfers beslissend zyn, maar meer nog dan na de 54 nederlaag tegen Italië, heerste er in het Nederlandse kamp na afloop een zekere voldaanheid. De Nederlandse ploeg heeft zonder twijfel zowel wat de opbouw als het tempo betreft, het beste van het spel gehad en dat dit iets be tekent wordt duidelijk, wanneer men weet, dat de Roemenen gedurende het voorgaande weekeinde tweemaal met de zelfde cyfers van de Olympische kam pioen Hongarije hadden gewonnen. De wedstrijd tegen Groot-Brittannië, de laatste die het Nederlandse zevental in het Milanese toernooi speelde, is in de verwachte overwinning geëindigd. Dat het slechts 31 (30 bij de rust) is ge worden had vele oorzaken. Frans Kuyper had het gewaagd drie reserves, doelman Hermsen, Van Spingelen en Van der Tooren, op te stellen en een succes is deze formatie met Van der Zwan, Leenards, Van Dorp en Lamme niet ge worden. De proefneming heeft eigenlijk als enig positief resultaat opgeleverd de bevestiging, dat de reserves nog niet aan een plaats in de nationale ploeg toe zijn. Bovendien hebben de Britten vrijwel geen poging tot normaal waterpolo ge daan. Eenmaal in het bezit van de bal Van Duyl en Verhagen naar Olympische zeilwedstrijden Het bestuur van de Koninklijke Ver bonden Nederlandse Watersport Vereni gingen heeft aan het Ned. Olympisch Comité voor uitzending naar de Olympi sche zeilwedstrijden 1960 te Napels de volgende zeilers voorgesteld: Internationale Draken-klasse: W. V. van Duyl (Bussum) stuurman, J. R. van den Berg (Naarden) en A. E. Dudok van Heel jr. (Huizen). Internationale Flying-Dutchman-klas- se: B. Verhagen (Rotterdam) stuurman en H. Lautenschutz (Rotterdam). Voorts heeft het bestuur voorgesteld als reserves naar Napels uit te zenden: Jaap Helder (Paterswolde) en J. G. van Meggelen (Groningen). Voorstellen voor uitzending van zei- Iers in de internationale Finn- en in de internationale Starklasse, alsmede voor een derde reserve-zeiler kunnen eerst worden gedaan nadat het voor deze klassen opgestelde oefen- en selectiepro gramma afgewerkt zal zyn. trachtten zij het'spel te bevriezen zon der aan de opbouw van eigen aanvallen te denken. Het enige Britse doelpunt ontstond dan ook bij numerieke meer derheid. Dit tegenspel ontnam dan ook alle tempo uit de wedstryd zonder dat dit Nederlandse zevental in staat was het er weer in te brengen. Italië is met twee overwinningen win naar van het toernooi geworden. Neder land eindigde als tweede met één zege en één nederlaag en'Engeland werd met twee nederlagen derde. Roemenië werd van deelneming uitge sloten aangezien de ploeg te laat in Milaan arriveerde. De Spanjaard Miguel Poblet is zater- dag winnaar geworden van de derde etappe van de Ronde van Italië. Hij won de eindsprint van een sterke kopgroep I van 15 renners, waarvan o.m. de favo rieten Jacques Anquetil, Charly Gaul en de Duitser Junkermann deel uitmaak- I ten. De drager van de leiderstrui, Ro meo Venturelli, zat in het peloton, dat een achterstand had van 1 min. 26 sec., en verspeelde zyn eerste plaats in de al gemene rangschikking. Leider is nu Jac ques Anquetil. De uitslag van de derde etappe de rit van Sorrento naar Campobasso over een afstand van 186 km was: 1. Poblet (Sp) 186 in 5.19.45 (gemid delde 34.910 km/uur)2. Carlesi (It.) z.t. 3 Zamboni (It.) z.t.; 4. Hoevenaers <B) z.t.; 5. Gaul (Lux.) z.t.; 6. Anquetil (Fr.) z.t.; 7. Coletto (It.) z.t.; 8. Pambianco (It.) z.t.; 9. Junkermann (Did) z.t.;-10. Massignan (It.) z.t.; 22. Wagtmans (Ned.) 5.21.11, 24. van Est (Ned.) z.t. 28. Van Looy (Belg.) z.t.; 30. Venturelli (It.) z.t. 31. Stolker (Ned,) z.t.; 44. Baldini (It.) 5.23.12; 90. Damen (Ned.) 5.28.34; 133. Niesten (Ned.) 5.51.22; 134. De Roo (Ned.) z.t. De Spanjaard Salvador Botella won gisteren de vierde etappe, Campobasso- Pescara (192 km), waarin weinig schok kende dingen gebeurden. De uitslag van de vierde rit was: 1. Salvador Botella 4 uur 58 min. 10 sec.; 2. Ernesto Bono (It.) 5.01.50, 3. Giuseppe Sartore (It.) z.t.; 4. Rino Be- nedetti (It.) 5.02.40, 5. Rik van Looy (Belgie) z.t.; 6. Pierino Baffi (It.) z.t.; 7. Nino Defilippis (It.) z.t.; 8. Ales- sandro Fantini (It.), z.t.; 9. Emile Daems (Belgie) z.t. 10. Silvano Ciampi (It.) z.t.; 23. ex aequo een groot peloton in dezelfde tijd als Benedettl: 5.02.40; 117. Wagtmans (Ned.). 5.17.41. Onze landgenoten Jo de Roo, Coen Niesten en Piet Damen gaven op, even als de Belg Kerkhove, de Zwitser Vau- cher en de Italiaan Neri. Reitz (Duits land) arriveerde na het sluiten van de controle. Het algemeen klassement na de vierde etappe is: 1. Anquetil (Fr.) 17.04.02; 2. Carlesi (It.) op 35 sec, 3. Ronchini (It.) op 57 sec, 4. Pambianco (It.) op 1.06, 5. Ven turelli (It.) op 1.20, 6. Massignon (It.) op 1.23, 7. Poblet (Sp.) op 1.25, 8. Zam boni (It.) op 1.30, 9. Gaul (Lux.) op 1.47 10. Coletto (It.) op 1.56, 11. Junkermann (Did.) op 2.19, 12. Necini (It.) op 2.20, 23. Van Looy (B) op 4.16, 27. v. Est (N.) op 4.41, 90. Stolker (Ned.) op 16.57, 95. Wagtmans (Ned.) op 20.38.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 12