Het Kamerdebat over de loongrens geschorst Betaling ineens van de 12 gulden luistergeld Nog maar één radio belast Veronica gaat door met uitzenden ondanks dreigementen van Panama De Hyacint besloot areaal inet 5 procent uit te breiden Onenigheid over een amendement Maison Spier Maison Spier Lustrumcongres van de B.O.V.A.G Opgericht 1 maart 1880 Vrijdag 20 mei 1960 RADIOZEGELS VERDWIJIVEN De radiozegels zullen per 1 juli a.s. verdwijnen. Na deze datum zal men het luistergeld jaarlijks ineens moeten vooruitbetalen. Men zal dus bij de inning van het luis tergeld een systeem gaan volgen, dat ook bij de televisie al wordt toegepast en in het buitenland eveneens algemeen wordt gevolgd. Hierdoor zal de inning van luister- en kijkgeld op economische wijze kunnen worden gemechaniseerd. En wanneer deze mechanisatie na twee jaar geheel voltooid is, kan men 1.8 miljoen gulden besparen op de vier miljoen, die er thans jaarlijks voor de inning van de luister- en kijkbijdrage worden uitgege ven. Praktisch Wanneer de Luistergeldbeschikking 1960 in werking zal zijn getreden, zal van tweede en verdere radiotoestellen, aanwezig in de woning van het gezin van de houder, geen luisterbijdrage meer worden geheven. Dat betekent wel, dat de Rijksschatkist 600.000 gulden minder ontvangt, maar deze maatregel is toch een praktische noodzakelijkheid. Op het ogenblik vindt namelijk op grote schaal ontduiking plaats en het is vrijwel on doenlijk een gedegen controle uit te oefenen, temeer daar het hier nagenoeg altijd kleine toestelletjes betreft. Voor de draadomroepabonnee verandert er niets. Hij moet maandelijks zijn contributie betalen. In de overgangstijd moet de luister- vergunning, zoals gebruikelijk, normaal voorzien van het vereiste aantal zegels in de daarvoor vastgestelde tijdvak wor den ingeleverd. Maar bij deze gelegen heid moet men meteen een bedrag van f. 12 storten als vooruitbetaling voor de eerstkomende termijn van twaalf maan den. Na verloop van tijd krijgt de be trokkene dan een radiokaart van de Dienst Luister- en Kijkgelden toegezon den. Ponskaarten Aan het einde van de geldigheid van deze radiokaart zal het publiek nader worden ingelicht omtrent de betaling voor het dan komende tijdvak. Dan zal namelijk een nota in de vorm van een ponskaart worden toegezonden voor de betaling van het luistergeld voor een termijn van 12 maanden. De nieuwe aanmelders ontvangen van 1 juli 1960 af geen luistervergunning voor het plak ken van radiozegels, doch een ponsnota - tevens stortingsformulier - om het luistergeld per giro te voldoen. Meerderjarige kinderen en alleen staanden, die houder zyn van een ra- Te veel treilers bij New Foundland In visserijkringen op New Foundland wordt het aantal treilers van de Sov jet-Unie en andere communistische landen, dat thans in de Atlantische Oceaan de visvangst beoefent, op 160 geschat. Deze treilervloot beschikt over twee bevoorradingsschepen, waar van het grootste tienduizend ton meet. Ter hoogte van New Foundland ope reren verder nog treilers uit België, Frankrijk, Italië, Portugal, Spanje, En geland en Zuidamerikaanse landen. In visserijkringen op New Foundland vreest men thans dat de rijke visgron den voor het ter hoogte van de Cana dese kust gelegen eiland in sterke mate het nadeel zullen ondervinden van de intensieve visvangst, die er nu wordt uitgeoefend. Jaarvergadering Ned. Architecten Genootschap Tijdens de gisteren in Utrecht gehou den algemene ledenvergadering van het Ned. Architecten Genootschap heeft de voorzitter van dit genootschap, de heer E. Reitsma, een beroep gedaan op de architecten om door zelfcontrole en discipline de standing van en het be grip voor dit vrije beroep te versterken. Tevens voerde de heer Reitsma een plei dooi voor het meer betrekken in de op drachten van jonge architecten, het geen, naar zijn mening, de Nederlandse bouwkunset ten goede zal komen. De secretaris van het Genootschap, de heer J. Juffer, gaf een overzicht van de ontwikkeling van de organisatie van af de oprichting in 1955. In dat jaar startte het genootschaj met een over het gehele land verspreide groep van 40 leden. Thans is het ledental tot bo ven de 800 uitgegroeid. diotoestel, moeten wel in het bezit zijn van een radiokaart. Bijkaart Indien in een gezin meer toestellen aanwezig zijn en een van deze toestellen wordt buiten de woning gebruikt, dient hiervoor een bijkaart tegen betaling van f. 1.- op een postinrichting te worden gekocht. Deze bijkaart is ook vereist voor meer derjarigen en alleenstaanden, indien zij een van hun toestellen buiten de woning gebruiken. Deze bykaart wordt alleen verstrekt op vertoon van een geldige radiokaart of van een bewijs van betaling van een lo pend abonnement op de draadomroep. De autoradio's blijven gewoon belast. Vrijstelling Behoeftigen van 65 jaar en ouder kun nen voor langere tijd worden vrijgesteld. Aanvragen voor deze vrijstelling moeten (zoals voorheen) worden ingediend per formulier, dat op elk postkantoor ver krijgbaar is. De betalingsplicht gaat in in de maand volgende op de maand van aanschaffing. De kosten voor verzegeling zijn ver hoogd van f. 0.75 tot f. 2.50. Dit tarief geldt eveneens voor de ambtshalve ver zegeling, de kosten voor een aangete kende aanmaning bedragen f. 1.- (voor heen geschiedde dit kosteloos)Voor een duplicaat luistervergunning/radiokaart moet thans ook f. 1.- worden betaald. Radiohandelaren zullen worden vrijge steld van de betaling voor radiotoestel len, die zich bevinden in de bedrijfs ruimte. Muziekconcours De Bond van Christelijke Muziekver enigingen in Nederland zal zijn jaarlijks bondsconcours doen plaats vinden in Sassenheim. De plaatselijke muziekver eniging „Crescendo" kreeg het verzoek dit concours te willen organiseren en verzorgen. Het is de eerste maal dat in Sassenheim een muziekconcours gehou den wordt. De bond heeft al jaren geleden het be sluit genomen om deze concoursdagen in een zaal te houden, nadat meerdere ma len slechte ervaringen waren opgedaan met de weersomstandigheden. Tot voor kort zou het onmogelijk geweest zijn een dergelijk concours in Sassenheim te hou den, omdat, in tegenstelling met Lisse en Hillegom er in Sassenheim geen gelegen heid was om een concertzaal daarvoor in te richten. „Crescendo" prijst zich dan ook geluk kig dat de directie van de N.V. Gebr. Van Zonneveld en Philippo bereidwillig haar gebouwen voor dit doel heeft afge staan, waarvan een der zalen thans in een concertzaal wordt „omgetoverd" ter wijl er tevens gelegenheid wordt gescha pen voor een ruime kantine. Was het aanvankelijk de bedoeling het concours te houden op twee dagen, t.w. 28 mei en 2 juni, door de grote deelname is het nodig geweest daaraan een derde dag toe te voegen n.l. 9 juni a.s. Er zul len op deze dagen meer dan 30 vereni gingen zich laten horen. De beoordeling geschiedt door een des kundige jury, bestaande uit majoor R. van Yperen, Den Haag, Piet v. d. Hurk, Groenekan (Utr.) en P. Westerhoud, Zutphen. Sinds de bond haar jaarlijks mars concours te Katwijk tot een evenement heeft gemaakt, is de belangstelling op de gewone concoursen voor de marswed- stryden verminderd. Deze zal op Sassen heim dan ook alleen gehouden worden op zaterdag 28 mei in de straten van het plan Bijdorp. per hele liter De geheide gebeide van Wynand Fockink NATIONALE LOTERIJ KANKERBESTRIJDING De Nederlandse Vereniging tot Steun aan het Koningin Wilhelminafonds voor de Kankerbestrijding begint zaterdag 21 mei met de uitgifte van haar 7de nationale loterij. De eerste prijs be staat uit goederen naar keuze, ter waarde van f. 15.000.de tweede prijs een personenauto ter waarde van f. 7.500.Verder zjjn er nog meer fraaie prijzen. In totaal zijn er 300.000 loten. De trekking geschiedt uiterlijk 31 de cember van dit jaar. Het Koningin Wilhelmina Fonds heeft in de ruim 10 jaar van zijn bestaan meer dan 15 miljoen gulden afgedra gen voor research, apparatuur en ge bouwen van de Nederlandse genees kundige instituten. Onmiddellijk ophouden Positie van zenderschip juridisch novum (Van onze Amsterdamse correspondent) Niettegenstaande het uitdrukke lijke bevel van de Panamese rege ring de uitzendingen onmiddellijk te staken is Radio-Veronica gister avond ongestoord met een com mercieel radioprogramma op de golflengte van 192 meter doorge gaan. De Panamese zaakgelastigde in Nederland zou namens zijn rege ring hebben gedreigd, dat het zen- In de filmzaal van het Laboratorium voor Bloembollencultuur te Lisse heeft de vereniging De Hyacint gistermiddag onder voorzitterschap van de heer C. Driehuizen een belangrijke vergadering gehouden die voornamelijk ten doel had de mening van de leden te weten te ko men of men 3%, zoals het bestuursvoor stel luidde, zou aanvaarden of dat een jaar tot jaar worden bezien. Het bestuur meent, dat deze vooruitzichten en die van de teelt in het algemeen dermate gunstig zijn, dat een uitbreiding van 3% verantwoord is. Vijf procent Uit de discussies bleek dat de heer Murk c.s. te Hillegom voor een uitbrei- worden bepaald. Na de huishoudelijke vergadering zou prof. dr. Van der Want i iets vertellen over virussen. Volgens de voorzitter, is de stand van het gewas goed en is de handel levendig, vooral in de kleine maten. Het vorige jaar was tot een geleidelijke uitbreiding besloten maar dit zou, afhankelijk van de ex portresultaten en vooruitzichten van Tijd voor nader overleg (Van onze parlementaire redacteur) De meerderheid van de Tweede Kamer heeft gisteren, zonder reeds tot een definitieve beslissing te komen, haar instemming betuigd met de verhoging van de loongrens voor de sociale verzekeringen van 6900 tot 7450 gulden per jaar (reeds op 1 januari j.l. ingegaan). Het debat is echter geschorst als gevolg van onenigheid tussen staatssecretaris Roolvink en een door de meerderheid van de Kamer ingediend amendement. Het is de bedoeling van de regering de loongres voortaan automatisch te wijzigen, indien het indexcyfer van de lonen of de kosten van levensonderhoud gedurende een jaar meer dan drie pro cent is gestegen of gedaald. De peil data zijn resp. 31 juli en 15 augustus, maar een wijziging van de loongrens gaat altijd pas in per 1 januari. Op die manier is er altijd gedurende een jaar rust in de sociale verzekeringen om trent de vraag wie verzekerd zijn. Ook voor de administratie is dat belangrijk. men er voorzichtig mee zyn bij Ko ninklijk Besluit, buiten het parlement om, wijzigingen aan te brengen, wan neer daartoe bijzondere aanleiding zou bestaan. Het is dan beter door middel van een wetswijziging, die in de Kamer moet worden behandeld .wijzigingen voor te stellen na advies van de SER. SER-compromis Groot bezwaar Tegen het amendement, dat gezamen lijk was ingediend door de KVP, PvdA, AR en CHU met de bedoeling ook tus sentijds en buiten het parlement om de loongrens te herzien, indien daartoe een bijzondere aanleiding bestaat, bij voorbeeld een algemene loonronde, had staatssecretaris Roolvink groot bezwaar, omdat het amendement de methodiek van het wetsontwerp in het hart zou aantasten. Blijkens het advies van de Sociaal- Economische Raad, wil het bedrijfsle ven verzekerd zijn van een jaar rust in de sociale verzekeringen. Daarom zegt de wet dat de loongrens alleen per 1 ja nuari kan worden gewijzigd. Volgens het amendement kan echter ook een andere datum worden vastgesteld. Het automatisme is een experiment. Indien blijkt dat het automatisme tot Kamer telkens achter de feiten aan een ongewenste ontwikkeling voert, moet1 loopt. In het bijzonder maakte de staats secretaris er op attent dat de metho diek van het automatisme een compro mis is van de SER. Voor een eenstem mig advies van de SER behoort de re gering de grootste achting te hebben, temeer omdat het hier een zaak be treft van het bedrijfsleven, van werk gevers en werknemers, die zelf de pre mie betalen. Een principiële wijziging van de wet, als gevolg van het amen dement, dient daarom niet tot stand te komen zonder dat de wijziging met het bedrijfsleven is besproken. Het is best mogelijk, dat de SER ook het compromis niet meer wenst, indien het amendement zou worden aangebracht. Nadat de heer De Kort (KVP) na mens de ondertekenaren van het amen dement zich bereid had verklaard tot een wijziging, waardoor de igangsdatum van een herziening van de loongrens altijd 1 januari blijft, zei staatssecre taris Roolvink, dat daarmee 80% van zyn bezwaren was weggenomen. Geschorst Op voorstel van de voorzitter werden daarna de beraadslagingen voorlopig geschorst om de staatssecretaris en de vaste commissie voor sociale zaken in de gelegenheid te stellen binnenskamers nader overleg te plegen teneinde het geheel met elkaar eens te worden. Er zal dan ook worden bekeken of het mogelyk is voorzieningen te treffen voor het geval belangrijke wijzigingen in de lonen en prijzen optreden tussen 31 juli, resp. 15 augustus en 1 januari. Staats secretaris Roolvink had toegegeven.dat er dan misschien bijzondere aanleiding kan zijn bij Koninklijk Besluit, buiten het parlement om, de loongrens te wij zigen omdat anders, net als nu, de ander percentage door de leden zou ding waren van 10%. De heer Overde- j i u »t_ j- i !~i j-'ïü— vest, Wassenaar, bleek met de heer Pen- nings en anderen voor 5% te zyn. Bij de eerste stemming werden 449 stemmen uitgebracht, waarvan 197 voor 3%; 191 voor 5% en 111 voor 10%. Bij de her stemming werden 504 stemmen uitge bracht, waarvan 201 voor 3% en 303 voor 5%, zodat een uitbreiding werd aange nomen van 5%. Door een gestadig toegenomen vraag naar hyacinten is 1959 in vele opzichten voor de kwekerij een goed jaar geweest. Er was weinig surplus en weinig uitval door geelziek. De prijzen waren lonend. Als tegenhanger van een stijgende kostprijs is de raap door verbeterde cul tuurmethoden met ongeveer 200 stuks per are gestegen. Het bestuur houdt voortdurend het oog op de onpersoonlijke reclame en het wetenschappelijk onderzoek tot verbete ring van de cultuur. Omdat het weten schappelijk onderzoek enorm belangrijk is, hecht het bestuur grote waarde aan een nauw contact met het Laborato rium voor Bloembollenonderzoek. Het is verblijdend dat de opvolger van prof. Van Slogteren, prof. dr. ir. Van den Want als technisch adviseur wil optre den. Over de bevindingen van de keurings dienst bracht de heer Limburg reeds verslag uit op de jaarvergadering. Een meer intensieve bestrijding van het „grijs" is geen eenvoudige zaak. Het begrip van de noodzaak hiervan is by de kwekers wel aanwezig. Voort aan zullen alle soorten en alle jaargan gen die in de „grysbestrijding" worden betrokken een gescheiden teelt vragen met een afstand van 25 meter, dit is on geveer 6 roe. Men moet dus 25 meter van groene partijen wegblijven als men zelf „grijs" teelt. In totaal zijn 760 be drijven met 400.000 Rijnl. Roe aangeslo ten. Rood en blauw nemen elk toe met 5000 roe, geeel met 1000 en wit spant de kroon met een toename van 7000 roe, exclusief gehold en gesneden waarvan het areaal omhoog ging met 5000 roe. Afgaande op de eigen statistiek wordt aangenomen dat de procentuele verho- ging van het teeltrecht een werkelijke teeltuitbreiding tengevolge heeft gehad van 5,7%. Aan abnormaal werd dit jaar ingeleverd 209 ton of ongeveer 6.900 manden. Tekort Uit het financieel verslag bleek dat er dit jaar een tekort is van f 1735,Voor dit tekort werd de reserve aangesproken, die nu nog f 5552 bedraagt. Russisch ingenieur vraagt om asiel in Engeland (Van onze Londense correspondent) Een 28-jarige danser, die deel uit maakt van een Russische zang- en dansgroep, welke de afgelopen weken in Schotland optrad, heeft de Engelse regering om politiek asiel gevraagd. Zijn naam is Nakasjidze. Hy is ge trouwd, heeft een 6-jarig dochtertje en is mijningenieur in Georgië. In Edin burgh, waar hy bij do politie aanklopte, schijnt hij contact gehad te hebben met een daar wonende groep vluchtelingen uit de Oekraine. De autoriteiten over wegen thans zijn verzoek om in Enge land te mogen blijven. Iemand van de Russische ambassade is in Edinburgh gearriveerd, die een vergeefse poging deed contact met de derschip bij het niet opvolgen van het bevel het recht zal ontnemen de Panamese vlag te voeren. De Panamese regering, waarvan de charge d'affaires in ons land, de heer Gilberto Calderon, dinsdag na een af wezigheid van zeven weken in Den Haag terugkeerde, bleek namelijk niet op de hoogte te zijn van het doel, waarvoor Radio-Veronica de Panamese vlag gebruikte. Zij is daarover zeer ontstemd, want Panama is mede-onder tekenaar van de Radioconventie van Atlantic City, welke het gebruik van scheepsradio's regelt. Een uitgebreid onderzoek bracht aan het licht, dat de eigenaars van de „Veronica" het schip via een omweg bij een lagere ambte naar in Panama hadden laten registre ren, nadat dit eerder door diplomatieke vertegenwoordigei's van Panama in Ne derland en Duitsland was geweigerd. Dus werd het bevel gegeven aan de „Veronica" het zenden te staken. Weet van niets Desondanks beweerde de heer H. Os wald, generaal-gemachtigde van Radio- Veronica gisteravond nog: „Ik weet van niets. De kapitein van het schip, nooh onze directie is van Panamese zijde be naderd". Hetgeen wellicht foimeel juist was, want de heer Calderon had contact ge zocht met de heer N. C. Jürgens uit Bloemendaal. De heer Oswald ver- klaax-de echter dat deze geen deel uit maakt van de leiding van Radio-Vero- nica en dat hij evenmin tot de aan deelhouders behoort. De achtergrond wordt duidelijk, wan neer men weet, dat de heer Jürgens destijds aandeelhouder was van de Vrije Radio Omroep Nederland (VRON) en dat hy namens de VRON onderhan delingen voerde om het zenderschip on der Panamese vlag te brengen. Later zijn de aandelen van de VRON door de in Lichtenstein gevestigde Veronica- Anstalt overgenomen. Maar het lag voor de hand, dat de heer Calderon zich richtte tot de heer Jürgens. Maar men mag aannnemen, dat de Panamese zaak gelastigde zich snel tot de directie van de Veronica-Anstalt zal wenden, zodra hij zijn vergissing bemerkt. Maar zelfs dan nog is men bij Radio-Veronica van mening, dat de soep niet zo heet wordt gegeten als zy wordt opgediend. Een novum De positie, waarin de Veronica thans verkeert is een juridisch novum, waar van het verloop zeer belangwekkend kan zyn. De mogelijkheid bestaat, dat de Panamese zaakgelastigde persoonlijk de scheepspapieren aan boord van de Veronica gaat opeisen. In dat geval zal Veronica een statenloos schip worden, dat dan uiteraard aan geen enkele wet Op korte afstand van het vlieg veld Orly bij Parijs werd een Ca- ravelle-straalverkeersvliegtuig op twee kilometer hoogte geramd door een sportvliegtuigje, dat het dak van het straalvliegtuig openreet. Een van de inzittenden en de pi loot van het sportvliegtuigje kwa men om het leven. Het verkeers vliegtuig kon zwaar beschadigd landen. Deze telegrafisch overge brachte foto toont het toestel direct na de landing. BIJ koopt U het VOORDELIGST uw HERENKOSTUUMS volgens de laatste mode. 79.— en hoger. SPORTCOLBERTS en bijpassende PANTALONS reeds vanaf 54— ALLEEN BIJ koopt U met plezier. Haarlemmerstraat 109 t.o. BATA Leiden. Zichtzendingen op aanvraag. of radio-conventie gebonden zal rijn. Kan de Nederlandse Marine dan het schip opbrengen omdat het Nederlandse (radio) belangen schaadt? Dit is een juridisch twistpunt. Privaatrechtelijk kan men aannemen, dat Veronica door het wegvallen van de vlag slechts de bescherming van Panama moet mis sen, maar niet vogelvrij is. Het schip bevindt zich op „vrije zee" en volgens het zeerecht zou alleen kunnen worden opgetreden, indien het zich schuldig maakt aan zeeroverij of slavenhandel. Door het gemis aan scheepspapieren zou de Veronica niet ernstig zijn ge troffen, omdat het niet zoals varende schepen havens moet binnenlopen. Het programma van Radio-Veronica was gisteren vrolijk en duidelijker hoor baar dan tevoren. De directie zal zich waarschijnlijk spiegelen aan de nauw aan Veronica gelieerde Radio-Mercur in Denemarken, dat ondanks alle juridi sche stormen die de afgelopen jaren rond dat schip hebben gewoed, onge hinderd zijn gang gaat. Goed wegennet ter bestrijding van gevaren (Van onze Haagse redactie) Meer dan duizend leden van de BOVAG waren gisteren en zijn vandaag met hun dames in Scheveningen bijeen ter viering van het zesde lustrum van deze bond van automobiel-, garage- en aanverwante bedrijven. Na een kort welkomstwoord van de heer W. A. van Bruggen, voorzitter van het district 's-Gravenhage en omstreken, stipte bondsvoorzitter mr. A. F. H. Jan sen o.a. de enorme fiscale lasten aan, die de auto, het motorrijwiel en de scooter voor velen nog een onbereikbare luxe maken. Hij hekelde de .verdelende recht vaardigheid", waardoor de gelden nodig voor het aanpassen van het wegermet aan het snel groeiend verkeer niet ter beschikking komen. Hij zei ervan over tuigd te zijn, dat een goed wegennet een betere bestrijding van het verkeersge vaar inhoudt, dan vele andere soms aan bevolen oplossingen. De grote steden zijn naar zijn mening gedoemd te verschrom pelen als er niet voldoende verkeersmo- gelijkheden voor het bedrijfsleven ko men. Aan het verlangen van de wegge- overloper te zoeken. De Russische groep welke uit dertig personen bestaat, arri veerde op 29 april j.l. voor een cultureel bezoek van drie weken als de gasten van de Schotse mijnwerkersbond. Woensdagavond gaven zij in een dorp een afscheidsconcert en keerden naar hun hotel in Edinburgh terug, alvorens naar Londen te vliegen. Toen het ogen blik van vertrek was aangebroken, was Nakasjidze onvindbaar. Tien leden va/ de groep brachten gisteren een bezoek aan het parlement. Het gezelschap zal morgen naar Rusland terugkeren. bruiker om 24 uur per dag op technische hulp te kunnen rekenen, wordt steed: meer tegemoet gekomen. De secretaris-generaal van het minis terie van Verkeer en Waterstaat, mr. A. H. J. Gieben, stelde de zeer belangrijke bijdragen welke de BOVAG levert aan de bevordering van de verkeersveiligheid in het licht. Daaronder zijn de vakoplei ding van monteurs, het streven om naar een uniforme waardering van de be trouwbaarheid van autobanden te ko men, de voorgenomen periodieke inspec tie van personenauto's en lichte bestelwa gens en het deelnemen in de stichtix VAMOR, die de vakbekwaamheid v; rijschoolhouders wil opvoeren. Over het kartelbeleid van de overhei en de belangen van de BOVAG bij de Euromarkt sprak de heer J. H. D. var der Kwast, directeur-generaal voor Han del en Nijverheid van het ministerie var Economische Zaken. De zakenman en de toerist worden steeds beweeglijker. Dc BOVAG moet oppassen, dat zij in het buitenland niet beter en goedkoper te recht kunnen dan hier, zo waarschuwde deze spreker. Dat de prijzen van onder delen en van gebruikte auto's in het bui tenland zoveel lager liggen dan hier, iï meer te wyten aan de fiscus, dan aan de BOVAG, oordeelde hy. De heer Van der Kwast sprak dan ook de verwachting ui' dat de hoge belastingheffing op de han del in de BOVAG-branche in de kome de jaren toenemende weerstand zal ont moeten. De heer J. Kreisel, voorzitter van de Stichting vakopleiding automobiel-, m<>- torrywiel- en aanverwant bedrijf, de VAM, wekte de BOVAG-leden tenslol e op hoge eisen te stellen aan de opleid g en vakbekwaamheid van het garagep soneel.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11