Herziening tarief straatbelasting Leidse kappers vierden gouden feest van „Ons Belang" De kunst van het luisteren Aanleg van overwegen in de Willem de Zwijgerlaan Bierfestijn in Ant. Clubhuis Kinderzang en sprookjesspel van „Ex Animo" in Den Burcht Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 18 mei 1960 Tweede blad no. 30051 Voorstellen aan de Leidse raad De thans nog van kracht zijnde ver ordening op de heffing en die op de in vordering van een straatbelasting in deze gemeente dateren van 30 november 1931. Aangezien het B. en W. noodza kelijk is voorgekomen de tarieven van deze belasting te herzien, hebben zij ge meend van de gelegenheid te moeten gebruik maken om een geheel nieuwe verordening te ontwerpen. Ter toelichting van dit ontwerp diene het volgende. r In de thans geldende verordening is als grondslag aangenomen, de belast bare opbrengst van de gebouwde eigen dommen volgens de kadastrale leggers. Deze grondslag dient ook voor de bepa ling van de grondbelasting. Van deze belastbare opbrengst werd, behoudens een praktisch onbetekenende uitzonde ring, waarin een geringer percentage geldt, tot nu toe een algemeen percen tage van 6 geheven. Dit tarief is tot he den ongewijzigd gebleven, hoewel de kosten sedert 1931 sterk gestegen zijn. Een verhoging van het heffingspercen tage komt B. en W. dan ook noodzake lijk voor. In artikel 6 van de ontwerp verordening is daarom het tarief ver hoogd van 6% tot 10%. Als gevolg van deze verhoging zal de opbrengst van de straatbelasting met circa f230.000,stij gen. Hierdoor zal nog slechts ongeveer 1/3 gedeelte van de kosten worden ge dekt, zodat de heffing nog ver zal blij ven binnen de grenzen van het begrip „billijke bijdrage", genoemd in art. 280 der gemeentewet. AANSLUITING CHURCHILLLAAN AAN HAAGWEG. In de zitting van 19 januari 1959 heeft de raad gelden beschikbaar gesteld o.m. voor het maken va nde aansluiting van de Churchilllaan aan de Haagweg. Aan gezien de Haagweg een rijksweg is, heb ben B. en W. voor het maken van de aansluiting aan de Hoofdingenieur-Di recteur van de Rijkswaterstaat in het Arrondissement 's-Gravenhage de nodige vergunning gevraagd. Omtrent het plan ls met de Rijkswaterstaat overeenstem ming verkregen. Na de uitvoering van de genoemde aansluiting zal, bij handhaving van de bestaande grens van rijkseigendom, ten aanzien van het beheer en onderhoud van de weg een weinig overzichtelijke situatie ontstaan. Immers, de aan te leggen gedeelten van het doorgaande rijwielpad langs de rijksweg en een ge deelte van de aansluiting, welke een ge heel vormt met de rijksweg, zullen ei gendom der gemeente zijn. Het gevolg hiervan zou zijn, dat door het Rijk en de gemeente een regeling moet worden getroffen met betrekking tot het onder houd en het beheer van de aansluiting. Een logische oplossing voor een en an der zal kunnen worden verkregen door ter weerszijden van de aansluiting de bestaande grens van rijkseigendom in zuidoostelijke richting te verschuiven. De bedoelde gedeelten van het door gaande rijwielpad worden dan juist, evenals het bestaande rijwielpad, rijks eigendom. Deze grens zal tevens de grens kunnen vormen van het rijksweggebied, waarvan het onderhoud en beheer bij het Rijk berusten. Aan het Rijk zal daartoe in eigendom moeten worden overgedragen enkele perceelsgedeelten, ter grootte van pl.m. 3950 m2 resp. pl.m. 500m2. De eigendomsoverdracht kan ge schieden tegen een formele koopsom van f 1— OVERWEGEN IN WILLEM DE ZWIJGER LAAN Zoals bekend heeft de raad reeds een bedrag van f450.000,beschikbaar ge steld voor de aanleg van het gedeelte van de Willem de Zwijgerlaan, gelegen tussen de verbindingsspoorbaan naar de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elek triciteit en de verbindingsspoorbaan naar de Herensingel. Omtrent de te ma ken overwegen in de beide verbindings spoorbanen overleg, pleegden B. en W. overleg met de Nederlandse Spoorwegen. Met de door de1 Directie der Neder- landsche Spoorwegen overgelegde plan nen kunnen B. en W. zich verenigen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Anthonlus Wilhelmus, zn van B. G. Gijbeis en J. C. Schenkeveld; Cornelia Johanna, dr. vail A. Koelewijn en A. M. Overes; Johannes Jozefus Maria, zn. van J. P. van Schie en P. C. Hoogeveen; Ro nald. zn. van C. Volkers en G. du Prie; Cornells Albertus. zn. van J. Kuiit en C. Noort; Marinus. zn. van A. van Polanen en S. Paap; Hendrik Jacob, zn. van P. H. Bonjer en H. C. van Eijsbergen; Pieter, zn. van J. Guijt en D. van Duijn; Jannetje, dr. van P .Sierat en B. J. Vijlbrlef; Marcel Jiacques, zn. van H. C. Braggaar en G. E. Goor; Yvonne José, dr. van M. L. Ramakers en W. van Driel; Arte Jan, zn. van L. J. Kerpershoek en T. C. Heemskerk; Paul. zn. van B. Jekel en H. van der Spoel; Anna Maria, dr. van J. C. de Knegt en M. C. Kamerlingh Onnes; Cornelia Hendrlka, dr. van W. M. den Boer en H. A. J. van der Voort; Antonius Lambertus, zn. van G. Stoffels en G. J. A. Behrens; Cornells Hendrik, zn. van J. P. Smlt en A. H. Meijer; Karin, dr. van J. Brouwer en E. J. Struik; Johanna, dr. van C. N. BeiJ en A. van den Hoed; Johannes Hendrik, zn. van J. Spies en W. S. van Kampen; Lily an Maria, dr. van A. W. Lensen en K. Bolderink; Gerrlt, zn. van G. Buis en A. P. Azier. Pieter Hendrik, zn van W. Wesseldyk en L. van Wijk, Wilhelmus Lambertus. zn van G. H. Kooreman en A. M. Burgmeijer, Ro nald Nicolaas. zn van J. Koree en D. Bonthuis, Dina, dr van J. Tegelaar en S. Soengadi. Peter, zn van A. Belt en N. van Dijk, Maartje, dr van G. Ouwehand en E. Vlieland, Geertruida Adriana, dr van W. D. Molenaar en P. Vlieland, Margaretha Monique, dr van F. J. Schild en M. M. C. Halbmeijer, Ingrid Mona, dr van D. W. Baad en H. A. Laurans, Maria Anna Mar tina, dr van P. L. van Veen en A. M. Ruigrok. GEHUWD. W. J. Fordi en M. G. van Dyk; W. P. H. den Boer en A. M. Straathof; A. P. van Kempen en C. J. de Goederen; E. W. Baumann en C. J. Schouten. GETROUWD G. J. Yperlaan en A. Bomhof. OVERLEDEN. H. Zwaam, 62 Jaar, man; M. C. van der Hiet, 2 jaar, dr.; J. Teeuwen, 76 Jaar, aan; L. B. Brussé, 59 Jaar, man; C. H. varreman. 72 jaar, wed. van T. A. J. Heuzen. M. J. van der Vaart., 56 jr echtgen. van J. Eiyzen, A. M. Neher. 80 Jr. echtgen. van E R. Beulink. A. J. Rodenburg, 70 Ir. e.v. van C. van Veen. M. G. Naber. 54 jr. vr.. T. H. L. M. Meuwese, 83 Ir, man, G. Bies- broek. 48 Jr. man, J. Boot, 88 Jr. wed. van N. Langezaal. Het verdient thans aanbeveling, dat de raad het College machtigt de over eenkomst met de Nederlandsche Spoor wegen in gewijzigde vorm aan te passen. De kosten van uitvoering van de plan nen werden aanvankelijk begroot op f 156.865,Deze moeten thans in ver band met de prijsstijgingen worden be groot op f 162.130,Het door de raad beschikbaar gestelde bedrag ad f450,000 dient derhalve met het bedrag ad f 162.130,te worden verhoogd. In de begroting van de psychiatrische inrichtingen „Endegeeest" c.a. voor het jaar 1960 zijn de verpleeggelden geraamd op basis van het door de raad by be sluit van 22 december 1958 met ingang van 1 januari 1959 vastgestelde ver- pleegtarief ad f 8,85 per dag. Mede naar aanleiding van door Ged. Staten van Zuid-Holland tegen deze verpleegprijs ontwikkelde bezwaren werd het tarief voor patiënten, verpleegd voor rekening van overheidsinstanties, nader bepaald op f8,65 per dag. Op basis van dit ta rief was het mogelijk over 1959 een sluitende exploitatie te verkrijgen. Voor het jaar 1960 kan met de laat stelijk vastgestelde verpleegprijs even wel niet worden volstaan. Verschillende kostenstijgingen, welke zich in dit jaar ten opzichte van 1959 zullen voordoen, o.m. die wegens stijging van de salaris kosten c.a. en van de voedingskosten (o.a. ten gevolge van de prijsverhoging van melk en melkprodukten)zijn er de oorzaak van, dat met ingang van 1 ja nuari 1960 het verpleegtarief verhoogd zal moeten worden tot f9.10 per dag. Ged. Staten hebben meegedeeld, dat zij bereid zijn een daartoe strekkend be sluit van de raad goed te keuren. GEEN VERLENGING SLUITINGS UUR VOOR WINKELS IN ANTIEK EN CURIOSA. In de zitting van 1 lapril j.l. heeft de raad om pre-advies in handen van B. en W. gesteld een schrijven van de Algemene Nederlandse Vereniging van Handelaren in gebruikte-, partij- en ongeregelde goederen, antiek en curiosa „Aneva", houdende liet verzoek gedu rende de maanden juni, juli en augus tus het sluitingsuur voor de winkels in antiek en curiosa te verlengen van 18 tot 21 uur. Ingevolge artikel 11, lid 2, van de Win kelsluitingswet 1951 kan de Gemeente raad, indien naar zijn oordeel plaatse lijke omstandigheden daartoe aanleiding geven, onder meer vrijstelling verlenen van de verplichte avondsluiting bij door de Kroon goed te keuren verordening. Volgens adressanten is de gevraagde verlenging van het sluitingsuur gewenst met het oog op het vreemdelingenbezoek. Vele toeristen, die in de avonduren een verkenningstocht maken door de stad, zouden gaarne ook een bezoek willen brengen aan de tntiekzaken. Naar aan leiding hiervan merken B. en W. op, dat het vreemdelingenbezoek in deze gemeente vrij aanzienlijk is. Dit is ech ter in tal van plaatsen in ons land het geval. Leiden is evenwel geen uitgespro kentoeristenplaats. Naar de mening van B. en W. is het vreemdelingenbezoek in deze gemeente niet zodanig, dat het als een plaatselijke omstandigheid in de zin van de Winkelsluitingswet tot verlen ging van het sluitingsuur aanleiding geeft. Voorts zou inwilliging van het verzoek ook een precedent scheppen. B. en W. denken hierbij aan souvenirswinkels, kunstnij verheidszaken, banketwinkels e.d. De antiekzaken nemen, wat de be langstelling van de toeristen betreft, geen uitzonderlijke positie in, vooral niet omdat de meeste z.g. antiekzaken meer het karakter hebben van een winkel in tweedehands goederen. Er zijn in Lei den slechts enkele gespecialiseerde za ken in antiek gevestigd. Op grond van het vorenstaande zijn B. en W. van oordeel, dat het verzoek van de Aneva dient te worden afgewe zen. Ook de Kamer van Koophandel is deze mening toegedaan. VOORZIENINGEN IN LAKENHAL EN GEMEENTE-ARCHIEF. Voorts komen in de a.s. maandagmid dag te houden zitting van de Leidse raad de volgende voorstellen aan de orde: het beschikbaar stellen van een bedrag van f 8.400.- voor de aanschaf fing van schilderijenrekken ten behoeve van het Stedelijk museum „de Laken hal"; idem f 1.800.- ten behoeve van het Gemeente-archief voor de aanschaffing van archiefrekkeri en stalen laden en het verbeteren van de verlichting op de zolder; idem f 14.050,- voor het aan schaffen van een Land-Rover-auto en een aanhangmaaimachine ten behoeve van de Sportstichting; het fabrieksge bouw met erf, staande en gelegen aan de Langegracht no. 113, te Leiden, ge rekend van 1 maart 1960 af weder voor de tijd van één jaar bij verlenging te verhuren aan de N.V. Leidsche Machi nefabriek; het brengen van enkele wij zigingen, resp. in de begroting 1959 en 1960; het vaststellen van een voorlopig voorschot op de extra-vergoeding, be doeld in artikel 73, lid 3, der Kleuter onderwijswet over de jaren 1956 en 1957. De Biesbosch UITGESTREKTE VRIJE NATUUR Met een kort, geestig gesprekje leidde het lid van de excursiecommissie van K. en O., ir. A. C. von Weiier, de causeur ir. I. S. Zonneveld in, die in het Loge- gebouw een lezing hield over de Bies bosch, de sinds de tweede wereldoorlog zo bekend geworden streek tussen Dor drecht en Geertruidenberg. Deze avond was georganiseerd voor de leden van K. en O., die maandag een excursie door deze streek zullen maken. Deze waterrijke streek met haar ver- raderlyke kreken en geulen, doch even zeer met haar prachtige rietgorzen en grienden, is bij velen slechts summier bekend. De tweede wereldoorlog was oor zaak dat de Biesbosch in het nieuws kwam, daar het ondergronds verzet er net zo welig tierde als het moeraskruid, de kattestaarten en de gele dotterbloe men. De Biesbosch bood een uitstekende schuilplaats aan onderduikers, die, ver borgen tussen het soms 5 meter hoge riet. niet te vinden waren. De Biesbosch heeft zijn ontstaan te danken aan het afslibsel van de grote rivieren, die in hun tomeloze vaart, al lerlei zand, steen en rommel meevoer den van de bergen en uit de veengron den en dit alles in deze lage streek ach terlieten alvorens in zee te verdwijnen. De bakermat van de Biesbosch, aldus ir. Zonneveld, ligt dus eigenlijk in de Alpen. Dit overgangsland tussen rivier en zee, water en land, heeft dezelfde getyen- beweging, ofschoon het v/ater in de Bies bosch zoet is komt met hoge vloed de zoutwatergrens ver in de Biesbosch. Tweederde deel bestaat uit boerenland, 1/3 deel uit cultuurgrond. De uitge strekte vrije natuur noodt tot ontspan ning en rust, in stilt.e. met als gezel schap praktisch dezelfde vegetatie en dierenwereld, als de zee kent. De vertoonde kleurendia's en de aan gename verteltrant van ir. Zonneveld gaven de K. en O.-leden alvast een kleurrijk beeld van wat hen maandag a.s. te wachten staat. Gerstenat voiul gretig aftrek Bier en rook Het schijnt nu eenmaal bij elkaar te horen. Is het niet in een gezellig cafeetje dan in het St.-Antoniusclubhuis zo als gistermiddag het geval was tij dens plaatselijke biertapwedstrijden. Deze wedstrijden werden georganiseerd door het Centraal Brouwerij Kantoor namens alle Nederlandse bierbrouwe rijen. In meer dan 1/0 plaatsen vinden deze voorwedstrijden plaats. In oktober zal in Amsterdam de lan delijke finale worden gehouden, waar alle eerste-prijs-winnaars zullen strij den om de titel van landskampioen en daarmee om het Ridderschap der Biertappers"dat het vorig jaar voor het eerst werd ingesteld. Het gaat er gezellig aan toe bij zo'n bierfestijn. De belangstelling is enorm. Hoe kan het ook anders als er gratis bier wordt geserveerd En terwijl de dames en heren behoedzaam hun bier aftappen en serveren wordt de rook dikker, de stemming vrolijker en de spanning stijgt En commen tator Peter Knegjes praat maar en stelt de deelnemers voor. Met het ver strijken van de seconden vallen dd deelnemers af en de spanning stijgt. Als leuk intermezzo is er dan een klein jongetje, dat huilend de zaal doorrent en zich niets aantrekt van behoedzame kelners met serveerbladen beladen met glazen licht en donker bier. Soms werd er nog wel eens koffie rondgebracht, maar dat gebeurde maar een enkele keer. Dan komt de finale. Eerst de een manszaken, daarna voor de teams. Concentratie, roept Peter Knegjes. In een absolute stilte tappen de finalis ten het bier en brengen het naar de jurytafel, terwijl vele kritische ogen op hen gericht zijn. De prijswinnaars wor den bekend gemaakt en er wordt ge klonken op de goede afloop. Mej. D. Burleigh reikte gistermiddag namens de directeur van de Leidse VVV de aan deze wedstrijd verbonden legpenning met inscriptie uit. Alle an dere deelnemers ontvingen een herin nering aan deze biertapwedstrijd, welke voor de achtste maal in Leiden werd gehouden. De uitslagen: Eenmanszaken: 1. Ho- tel-café-restaurant Bellevue (Leiden), mevrouw P. A. van WinsenEvers; 2. Café „Bos- en Waterzicht" (Haarlem mermeer), K. van der Bijl; 3. Café Van der Bijl (Voorschoten), A. J. de Korte; teams: 1. Café Sport (Oegstgeest), de heer èn mevrouw Hankart; 2. Café „Americain" (Katwijk aan Zee), mej. D. van Asperen en H. van Asperen; 3. Café „Het Spoortje" (Leiden), mej. G. Arabs en H. A. C. Arends. Er hadden veertien teams en twaalf eenmanszaken ingeschreven. Advertentie OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE De Leidse kappers, voorzover aangesloten bij „Ons Belang", de Leidse afdeling van de Ned. Kappersbond, hebben gisteren vrolijk het gouden feest van hun afdeling gevierd. En daarvoor was alle reden, want in deze vyftig jaar is er in organisatorisch verband zeer veel bereikt. Daarover sprak gistermiddag tijdens de in „Zomerzorg" gehouden receptie o.a. het hoofdbestuurslid, de heer P. van der Scheer, die o.a. herinnerde aan de vrije dinsdagmiddag, de verplichte slui ting op zondag in een ver verleden waren de kapperszaken ook op zondag ochtend open en het wettelijk vastge legde sluitingsuur, voorheen waren de zaken veelal tot 's avonds elf uur ge opend. Bovendien zijn de tarieven aan zienlijk herzien en doen ook de tech nische clubs uitstekend werk, hetgeen van groot belang is omdat de haarmode elk ogenblik wijzigt. Een ere-saluut bracht spreker aan de oprichters van de Leidse afdeling, de heren Jac. de Tombe, A. L. de Neys, J. de Man, J. F. Susan en K. C. G. Staats, die ook het eerste bestuur vormden. Op gericht met twaalf leden, zijn bij de af deling thans circa zeventig kappers- patx-oons in het heren- en damesvak aangesloten. Naast de gelukwensen van het hoofdbestuur, bood de heer Van der Scheer ook een enveloppe met in houd aan. Woorden van gelukwens en waarde ring werden deze middag eveneens ge sproken door wethouder S. Menken na mens het gemeentebestuur, de heer C. F. Meerpoel, ondervoorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, de heer E. M. Langezaal na mens de afd. Leiden van de R.-K. Pa troonsbond en de heer L. K. van der De heer C. F. Meerpoel, onder voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland, biedt de voorzitter, de heer L. van Tongeren, gelukwensen aan. (Foto L.D./Holvast) Vlist, oud-bestuui-slid van de jubilerende afdeling. Behalve zeer vele leden, met hun dames, kwam ook de directeur van het Gew. Arbeidsbureau, de heer H. Ha- zelhoff, gelukwensen aanbieden. Voorzitter L. van Tongeren was, met zijn bestuursleden, zeer getroffen door al deze waardering en belangstelling, welke zich rond deze gouden feestviering openbaarde. Na een geanimeerd diner werd dit ge zellige feest in de avond nog enkele uren geprolongeerd. Weet U dat luisteren eigenlijk veel belangrijker is dan spreken? Heus, al bent U op grootwildjacht geweest in het hartje van de Kongo, al kent U alle nieuwe grappen van Wim Kan en Toon Hermans uit de eerste hand al bent U nog zo welbespraakt ook de anderen willen dol graag iets bijdragen tot de conversatie, zijn dankbaar voor een aandachtig gehoor. Wie kan luisteren is altijd een welkome gast - en een hooggeprezen gastheer of gastvrouw! Weet U wat ook de conversatie in hoge mate veraangenaamt? Het aan bieden van een Gladstone! Want Gladstone is - met of zonder filter - de sigaret die iedereen voldoening schenkt! king g sizs VOORNAAM EN AANGENAAM 20 stuks F L- Onder De Wolffs geschoolde hand vooruit gegrepen wordt op de later be- oefenbare oratoriumzang. Buiten het ka der viel de „Mooie blauwe Donau" van danskoning Strauss, die we als een aar digheid en experiment willen zien. Met de intentie aan dirigentenzijde valt ge heel in te stemmen, de operette-sfeer werd zeker in grondverfstreken al on miskenbaar getroffen. Koor A kregen we daarna terug voor een muzikaal toneeltje, nogmaals van De Wolff, waarin de held van de avond op trad, een knaap in dirigentenrol en he- renrok. Het heertje bleek een inspire rende maestro, koelbloedig vakkenner, die alle draadjes in de handen houdt, punctueel en gezaghebbend acteur. Hy had zyn eigen publiek op het toneel, dat hem met een lauwerkrans bedacht. Stormachtig applaus! Tenslotte ontrolde zich De Wolffs sprookjesspel „De Heks uit het To ver bos": een onzichtbaar koor ter aankon diging en een muzikaal frisse inzet als start. De Wolff als onvermoeid muziek producent heeft in deze dingen een ge schoolde hand, zodat een gelukkige il lustratieve toonzetting gegarandeerd is. Daarbij voegt zich de aantrekkelijke kos tumering. De speelvreugd van de in ac tie zynde jeugd is al even belangrijk en ook gespeeld blijft de koorzang correct. Het verhaal was in schets op het pro gramma opgenomen, zodat we de inhoud als bekend mogen veronderstellen. V. Een avond kinderzang en sprookjes spel van „Ex Animo" is als een familie aangelegenheid. Het gegons voor de aanvang en tussendoor laat in bedrij vigheid bijenkorven en vogelwinkels ver achter zich. Dat gekwetter, dat de leeg te van een afwachten van een komende gebeurtenis vult, heeft by een feestelijk bijeenzijn een eigen betekenis. Maar de ernst stemt de gTondtoon! Met een „avondgebedje" van dirigent De Wolff begon het kleuterkoor. Toen trad de erevoorzitter en pater familias van Ex- Animo aan: de 86-jarige ds. Riemens, overgekomen uit Zeist. Na zijn welkom en gebed prees hij het muzikaal vormen van het kind. Hij wees erop dat in geen der godsdiensten het zingen zo'n heer lijke plaats inneemt als in het Christen dom. Het lied noemde hij een weg tot allerlei goede dingen, een weg naar har monie. De A-kleuters hadden liedjes over Vechtersbazen, een Draaitol, de Scha rensliep, allemaal van De Wolff, over Vogeltjes van W. van Dam en Kippe tjes en Eitjes van J. W. v. Setten. En nog iets over Eendjes, ook een „Wolff- je". Ordelijk ging dat allemaal, door en door netjes en accuraat, met een voel bare gespannenheid. Ze mochten onder de schijnwerper, in het begin, soms lij ken als met waardigheid opgestelde pop pen, met hun stembeweging brachten ze toch vocale beelding in die Scharen sliep, parlando-effecten in die Kippetjes- Eieren en een goed aflopend drama in zakformaat by de Draaitol. Goedgeefse klap uit de zaal begeleidde al die ver richtingen. Een opperbeste begeleiding was ook die van Ada v. d. Bent aan de piano, met van begin tot eind een juiste en vlotte toets en grote technische be drevenheid. Bij de B-kinderen kwam er meer kij ken. Al dadelijk in De Wolffs bewerking van een Valerius-lied, stoer met tegen stem verrijkt. Dan noemen we nog als een greep uit veel meer „Het Lied van Lapper Leer", weer een Wolff, en „Aan de Zonneschijn" van Schumann. Bijzon der egaal was steeds de klankontwikke ling en de dirigent krijgt daar alle nu ances, die hij wenst. Daar waren knappe, zeer zuivere prestaties bij. Het Jeugdkoor is alleen meisjeskoor. Willen we hier als staal van vertolking een lied naar voren halen, daix De Wolffs Kriekrode Zunne op tekst van Gezelle. Dit was als koorzang „af". Men voelt in de directie al, hoe hier in het zoeken <en vinden) van de groepsaf- stemming en het klankevenwicht bewust Zomerzegels: hulp in nood Maandag om 9 uur begint de verkoop van zomerzegels in de hal van het Postkantoor. Zoals bekend is de toeslag op deze zegels bestemd voor Nederlandse instel lingen voor volksgezondheid, maatschap pelijk werk en cultuui-bevoi-dering, b.v. de Nederlandse Centrale Ver. voor Ge- brekkigenzorg, de Stichting Reuma tehuizen, het Erefonds voor Oud-Ver pleegsters, de Ned. Blindenbibliotheek, enz. Voor hetzelfde doel wordt een serie fraaie bloemenbriefkaarten uitgegeven, welke evenals de zegels, besteld kan worden bij het Plaatselijk Comité voor de Zomerzegels, p.a. Burggravenlaan 1 en verder van 2328 mei verkrijgbaar zyn in het Postkantoor. PAROCHIE-AVOND OUD-KATHOLIEKE KERK De afdeling Leiden van het Oud- Katholieke Ondersteuningsfonds belegde een parochie-contactavond, als afsluiting van het winterseizoen, in de gemeente kamer van de pastorie. De voorzitter constateerde in zyn openingswoord, dat de afdeling op een geslaagd jaar mag terugzien. Ondanks een geringe teruggang van het ledental door verhuizingen enz. bewees de grote belangstelling voor deze avond wederom de belangrijke plaats, welke deze avon den in het parochiële leven innemen. Pastoor Glazemaker gaf hierna de eerste van een voort te zetten serie be schouwingen over moeilijke bijbelplaat sen. Behandeld werden ditmaal de bijbelteksten, welke spreken over „de zonde tegen de Heilige Geest". Spreker legde in zijn boeiende uiteenzetting de nadruk enerzijds op de allen omvatten de vergevende liefde van God, doch anderzijds op de grenzen, die de mens zelf door zyn gesteldheid aan de moge lijkheid tot vergeving stelt. Het moei lijke onderwerp lokte een goede discus sie uit. Na uitvoerige bespreking van de be schrijvingsbrief voor de algemene ver gadering te Aalsmeer op 31 mei as. volgde een gezellig samenzijn, dat door enige gezelschapspelen zeer bijdroeg tot versteviging van de onderlinge band. De voorzitter bracht tenslotte dank aan pastoor en mevrouw Glazemaker voor de onmisbare steun, die zij ook gedurende dit seizoen wederom in woord en daad aan de afdeling hebben verleend. LEIDS STUDENCABARET IN KASTEEL „OUD-WASSENAAR" Als één der laatste voorstellingen van een grote tournee door geheel Neder land. waarbij het gezelschap steeds voor uitverkochte zalen heeft gespeeld, treedt het Leids Studenten Cabaret met het programma „Laat je zoon studeren" woensdagavond 25 mei a.s. in Kasteel Oud-Wassenaar op ten bate van het Anjerfonds.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3