Het Westen probeerde tevergeefs het overleg op gang te brengen BRITSE PERS Veilig kopen! 538,- GARANTIE Vurig pleidooi voor de kleine middenstander in Horecabedrijf Met een enkel woord AKKERTJES Agenda WOENSDAG 18 MEI 1960 Vervolg van pag. 1 Kroesjtsjef hakte even hard op president Eisenhower in ah op omgevallen boom Rus zou zich door Amerikaanse leider gedupeerd voelen (Van onze reisredacteur, W. L. Brugsma) Een tragikomedie: dat was de dag van gisteren waarop drie Weste lijke leiders tevergeefs probeerden de topconferentie nog op gang te brengen. En de man, die jarenlang geprobeerd had een topconferentie af te dwingen en die haar nu te grabbel gooit, de hoofdrolspeler Nikita Kroesjtsjef, bleek een acteur met twee gezichten. Het grimmige gezicht keerde hij naar zijn ge sprekspartners, naar de „zondaar" Eisenhower, de verzoener Macmil- lan en naar de man, die de knoop maar wilde doorhakken, Charles de Gaullè, die de deelnemers gis teren eenvoudig opriep om te drie uur naar de top te komen. De Westelijke leiders kwamen, maar de vierde stoel bleef leeg. Kroesjtsjef bleef stokstijf op zyn standpunt staan: Eisenhower moest als een boetvaardige zondaar op de knieën, vergiffenis smeken en beloven nooit meer met vliegtuigjes te zullen spelen, alvorens Kroesjtsjef bereid zou zijn aan het in de hele wereld met zoveel span ning tegemoet geziene topoverleg deel te nemen. Dat was het grimmige gezicht van de Russische Janus, over wie ook gisteren de machtige schaduw van maarschalk Malinofski de hele dag bleef vallen. Maar in het gezelschap van diezelfde maarschalk toonde Nikita zijn glimlach, de jovialiteit, de boerse grappen, die hem het middelpunt der publieke belangstel ling maakten in de dagen van zijn rei zen door het Westen, dagen die nu zo ver weg schijnen, nu er weer een kille wind door het Kremlin waait. Terwijl de Westelijke leiders zich het hoofd braken, speelde Kroesjtsjef zijn oude rol. Hij hield midden op straat in de Rue de Grenelle een geïmproviseerde persconferentie waarop hij olijk zei: „A,ls de topconferentie mislukt, gaan wij naar Moskou terug via Berlijn, waar ik mijn vriend Walter Ulbricht nog wel even wil spreken". Dat was een dreige ment met een knipoog en een glimlach. Vervolgens sprak Kroestjsef anderhalf uur met het gelijkgezinde echtpaar Thorez en daarna ging hij met Mali nofski per auto een toer maken naar de slagvelden bij Sézanne, waar in de eer ste wereldoorlog sergeant Malinofski in het tsaristisch bataljon „met de Fran sen tegen de Duitsers" streed, totdat hij door de Franse wegens aanzetten tot desertie was gearresteerd! „Mischa, Mischa Hun rit werd gestopt door een boom die over de weg lag: geen nood, Kroesj- Vervolg van pag. 1 De „Daily Express" ziet Kroesjtsjefs macht in Rusland danig afnemen. Nieu we maatschappelijke krachten groeien, bestaande uit geleerden .technaci, ge schoolde vakarbeiders, militairen en anderen uit de ontwikkelde klasse. Te zamen beginnen deze groepen een bour- gois-staat te vormen. Kroesjtsjef be hoort het revolutionaire verleden. Hij is een produkt van de communistische partijmachine. Nu hij er zich van be wust is dat zijn macht tanende is, be sluit hij tot vreesinboezeming, met het doel aan de macht te blijven. Hij steunt daarbij op de angst van het Russische volk voor de Verenigde Staten. Waar schijnlijk zal zijn machtspositie, welke hij zich heeft verzekerd door de ver nietiging van de topconferentie, niet van lange duur zijn. Maar er is geen reden om de dag, dat hij voor een an der zal plaatsmaken, met vreugde tege moet te zien. Iedereen juichte toen Stalin stierf. Maar wie zegt er nu dat Kroesjtsjef, die misschien beter voor de Russen is, beter is voor de wereld? Het blad betreurt echter eveneens het op treden van de Verenigde Staten. Belediging De „Times" zegt dat hoewel Kroesjtsjef naar Parijs kwam om te onderhandelen hij de conferentie nog vandaag kan redden. Het blad plaatst deze zin echter tussen haakjes en ge looft er daarom zelf nauwelijks in. Of schoon er aanvankelijk een reden was voor Kroesjtsjefs woede en het ultima tum, dat hij in zijn bagage had ge stopt, was er geen excuus voor zijn op treden van gisteren. De mander, waar op hij de dag doorbracht was een bele diging voor het beginsel van interna tionale onderhandeling in het alge meen en van onderhandeling aan de top in het bijzonder. Het zijn miljoe nen overal ter wereld die vandaag ont hutst zijn, niet „reactionaire kringen", spionnen of oorlogsophitsers, aldus de „Times". Kroesjtsjefs werkelijke motieven zul len nog lange tijd he voorwerp van speculaties uitmaken. Kroesjtsjef is in telligent genoeg om te begrijpen, dat door uitstel van de conferentie de situatie alleen maar verergerd wordt. Het zal moeilijker zijn het ijs van de koude oorlog voor de tweede maal te breken. Ook de „Times" helt over naar de theorie, dat zich in Rusland een machtsverschuiving heeft voltrokken en dat Kroesjtsjefs optreden geen recht streeks verband houdt met de U-2-epi sode. De enige remedie is. dat het Wes ten bij elke serieuze gelegenheid zijn wil om te onderhandelen herhaalt. De Westelijke leiders hebben dit gis teren gedaan, zij hebben er meer dan ooit belang bij om redelijk te zijn. Het denkbeeld van de topconferentie heeft wortel geschoten en kan opnieuw op bloeien. aldus eindigt de „Times". Jn een vlaag van optimisme, hoewel het hoofdartikel tot titel draagt „op de rand van de afgrond". tsjef stapte uit, nam de bijl ter hand en hielp, zwetend maar gelukkig en druk gefotografeerd, de houthakker. En daarna bezocht Kroesjtsjef met Mali nofski de café's en de boerenschuur waar de oorlogsherinneringen van de maarschalk lagen. De knappe meisjes van toen, nu bejaarde dametjes gewor den, omarmden de maarschalk en riepen vertederd „Mischa, Mischa! Op het hoogtepunt van de vrolijkheid echter stopte een motorkoerier van De Gaulle voor de cafédeur in het plaatsje Pleurs. Hij bracht de convocatie van De Gaulle voor de zitting van de vier gro ten des middags om drie uur, een con vocatie waartoe de westelijke drie des ochtends besloten hadden om te weten waar zij aan toe waren. „Als De Gaulle mij persoonlijk wenst te zien, dan zal het mij een waar genoegen zijn hem te ontmoeten", zei Kroesjtsjef. Maar hij voegde er het voorbehoud aan toe dat hij niet met de Amerikanen wenst te onderhandelen zolang die niet toege geven hadden met de vlucht van de U-2 een daad van agressie te hebben begaan. De Russische lezing In afwachting van het komende einde van wat men het overleg heeft genoemd resteerde gisteren de vraag wat Kroesj tsjef bewogen heeft niet alleen op de hierboven genoemde boom, maar ook zo op Eisenhower in te hakken. Uit krin gen van de Sovjetrussische delegatie vernam ik dat Kroesjtsjef zich inder daad gedupeerd voelde door Eisenhower, op wie hij zo zwaar had gespeeld, hij die meer dan enig ander Sovjetleider zijn beleid op ontspanning met het Wes ten had gebouwd. Kroesjtsjef had Eisen hower in de Sovjet-Unie als een gast willen ontvangen. Hij had in Camp David met Ike afgesproken dat geen van de beide partijen iets zou doen dat de atmosfeer zou kunnen bederven. De eerder gedane harde verklaringen van Dillon, de Amerikaanse onder-minister van Buitenlandse Zaken, hadden al twijfel bij hem doen ontstaan. Ondanks dat gaf hij Eisenhower de kans op een fatsoenlijke manier uit de benarde si tuatie van het luchtincident te ont snappen. Toen verhief Eisenhower de spionagevluchten tot regeringsbeleid. Kroesjtsjefs eigen gevoel bedrogen te zijn, tegelijkertijd de noodzaak om tege moet te komen aan de verontwaardi ging van het Sovjetrussische volk, de ongerustheid in het leger, de bezorgd heid van de bondgenoten, vooral in Pe king, lieten Kroesjtsjef geen andere keus dan zijn harde eisen aan de Ameri kaanse president te stellen, zo lieten Russische bronnen weten. bij de erkende vakhandel met de volledige garantie van De Technische Unie. met TECHNISCHE UNIE- Radio Veronica terug in de ether Radio-Veronica is weer in de ether terug. Gisteravond heeft de zender de gehele avond zonder storing kunnen uitzenden op de 191 meter. De zender is van 183 meter verdwenen, omdat de uitzendingen daar zwaar werden gehin derd door een stoorzender. Gisteravond zond Radio-Veronica grammofoonmu- ziek uit. Oostduitse beschuldiging aan de Ver. Staten Het Oostduitse persbureau ADN meldde gisteravond dat de Amerikanen koerier vliegtuigen over Oostduits grondgebied hebben gevlogen om spinonagemateriaal van West-Duitsland naar West-Berlijn over te brengen. Deze handelwijze, die in strijd is met het internationale recht, is gebleken bij vele spionageprocessen in Oost-Duite land, aldus het persbureau. „Zij is nauw verwant aan de Amerikaanse spionage vluchten boven de Sovjet-Unie en an dere socialistische landen". Deze vliegtuigen worden, aldus ADN, ook gebruikt voor het vervoer van agen ten en personeel van de Westduitse geheime dienst. Leids Studenten-Cabaret voor N.C.R.V.-televisie Ongeveer drie kwartier van het N.C.R.V.-televisieprograimma van vrij dag 27 mei a.s. wordt gevuld door leden van het Leids Studenten Cabaret, die onder de titel: „Is er nog een notabel in de zaal?" wat vrolijkheid en spitse kolder op het televisiescherm hopen te brengen. Zij krijgen daarvoor de be schikking over het Singer Museum in Laren. Vooraf: de rubriek van Peter van Campen, die onder het motto: „Attentie" de aandacht van de kijkers richt op grote en kleine dingen uit de actualiteit. Scheveningse schippers nemen Veronica-mannen niet mee „Neem ons mee. We moeten naar de wal", riepen gisteren opvarenden van de „Veronica", het Panamese schip, waarop de uitzendingen van de com merciële Radio Veronica worden ver zorgd, naar de schipper van de logger Jaarvergadering te Steemvijk Tijdens de jaarvergadering van de Ned. Bond van Horeca- en aanverwante bedryven, die vandaag en morgen in Steenwyk wordt gehouden, heeft de voor zitter van deze Bond, de heer H. Voormey, een rede gehouden, waarin hy 1959 een voor de leden van de bond enerverend jaar noemde. Hij herinnerde eraan, dat de voorgenomen herziening van de drankwet door kabinetswisseling in de lucht kwam te hangen. De daarna door de Kamers aangenomen noodwet heeft de moeilijkheid geschapen, dat nu doorgetapt mag worden, wanneer een vergun ninghouder komt te overlijden. Aangezien deze noodwet tot 1 mei 1961 van kracht is valt tegen die datum een herziening van de drankwet of een geheel nieuwe wet te verwachten. Hij stelde, dat de „voor ons zo verne derende drankwet van 1881" nooit meer mag terugkomen. Wat er precies zal ge beuren is nog onbekend. De opmerking „loslaten van het maximum aantal ver gunningen" is gevallen, maar hopelijk zal ons land voor een chaos, zoals b.v. in België heerst, gespaard blijven, aldus de voorzitter. ,De remmende invloed voor de verbetering van onze bedrijven en daarmee tevens groot geldelijk ver lies gaat de overheid nu wegnemen en de achterstelling van een groep midden standers gaat hiermee verdwijnen". Andere eisen Als de overheid echter in 1961 vergun ningen ter beschikking gaat stellen, zul len daaraan ook de eisen van onbespro ken gedrag, kredietwaardigheid, vakbe kwaamheid en hygiëne gekoppeld wor den, aldus de heer Voormey. De voorzitter besprak hierna de ar beidsomstandigheden in de bedrijven, die voor 72 woraen gedreven door man en vrouw en voor 20.5 door man en vrouw met één tot drie man personeel. De bedrijven zijn van 's morgens tot 's nachts geopend en vrije dagen of va kantie kunnen in verreweg de meeste zaken niet gerealiseerd worden, omdat de financiële resultaten dit niet toela ten. Het midden- en klein Horecabedrijf ligt grotendeels in de lage prijsklasse en is daardoor gebonden aan de prijsbere kening. De jonge generatie schrikt er voor terug bedrijven over te nemen als zij verneemt, dat met hun vakbekwaam heid en geldelijk risico, man en vrouw 365 dagen van het jaar voor hun bestaan moeten werken. Deze bedrijven worden hierdoor onverkoopbaar, aldus de voor zitter. „Er zal dus iets moeten gebeuren ter verbetering van de menselijke waar digheid van deze middenstanders". Ge schikte maatregelen van huishoudelijke hulp of een belastingaftrek van f 500 tot f 624 maximaal voor dit doel. Wenst men hiertoe niet over te gaan, dat komt de primaij-e vrijstelling van inkomstenbe lasting voor ongehuwden van f 1500 min stens in aanmerking. Paracommercialisme Aan het slot van zijn rede besprak de heer Voormey het „paracommercialisme", waaronder hij verstaat de „oneerlijke concurrentie van bedrijven die het Ho recabedrijf uitoefenen zonder gebonden te zijn aan alle voorschriften en eisen, SCH 195. Tevoren hadden zij ook al andere schepen gepraaid met hetzelfde verzoek. Maar geen schipper of kapi tein voldeed aan het met een megafoon over het water geschreeuwde verzoek. Dit voorval illustreert echter wel een van de vele moeilijkheden, waarmee Radio Veronica thans te kampen heett. Het aflossen van de bemanningen voor het radiosohip. dat thans vlak voor Soheveningen ligt, gaat allesbehalve ge makkelijk, omdat er nauwelijks een schipper voor dat werk is te vinden. „In Scheveningen worden de schippers be werkt om mij niet te helpen", zegt de agent van Radio-Veronica zelf over dit probleem. „Men hoeft zich echter niet bezorgd te maken. Ik haal die jongens heus wel op tijd van het sohip af". Maandag was hij echter beslist te laat Marine met nadruk: „Wij storen niet" De Koninklijke Marine meent, dat door sommige persberichten de indruk is gewekt, dat de zender, die de uit zendingen van Radio-Veronica zou sto ren, zich op het marine-radiostation „Nora" bevindt. Teneinde nu alle in omloop zijnde geruchten hieromtrent uit de wereld te helpen, maakt de Koninklijke Marine bekend: „Het radiostation „Nora" bij Noord- wijk is geen zendstation doch'een ont vangstation van de Kon. Marine. Zen ders voor st ooropera ties zijn ter plaat se niet aanwezig;. Afgezien derhalve van de onmogelijkheid om vanuit „Nora" de Veronica te storen, wenst de Konink lijke Marine te bevestigen, dat, noch vanuit „Nora", nooh vanuit een ander radiostation van de Koninklijke Marine, stoorui'tzendingen plaats vinden". Nu 668.940 t.v.-toestellen Op 1 mei 1960 bedroeg het aantal geregistreerde radio-ontvangtoestellen 2.636.814 tegen 2.631.780 op 1 april 1960. In hetzelfde tijdvak steeg het aantal aangegeven televisietoestellen van 648.802 tot 660.921 <t/m. 16 mei 668.940). Op 1 mei 1960 waren er 486.315 aan geslotenen op het draadomroépnet tegen 487.707 op 1 april 1960. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Gram. 18.15 Boekbespr. 18.30 RVU: de geheimen van reuzen en dwergen ln de dierenwereld, door prof. dr. E. J. Slijper. Eerste lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Dameskoor. 19.30 Radiokrant. 19.50 die voor de Horeca-branche gelden". Dit zijn de dorpshuizen, parochiehuizen, wijkcentra, verenigingsgebouwen en ge meenschapshuizen, die opgericht zijn met overheidssubsidies en verlof A of B be zitten. In het bijzonder richtte hij zich tegen de bouw hiervan in plaatsen waar voldoende ruimten voor Horecabedrijven beschikbaar zijn, het verhuren van zalen voor bruiloften en feesten en het verko pen van alcoholhoudende en soms zelfs sterke drank in deze gebouwen. Ook het buiten het seizoen toelaten van niet-leden tot vakantie- en recrea- tiebedrijven van grote bedrijven en in stellingen achtte de voorzitter uit den boze. Door deze inrichtingen wordt bo vendien het vakbekwame personeel van de Horeca-bedrijven weggehaald terwijl hieraan een groot tekort is. Bijzondere zorg wilde hij besteed zien aan die Horeca-ondernemingen, waaruit de exploitant slechts een inkomen kan putten tot ongeveer f5000 per jaar. BINNENLAND Alfred Salten uit Leeuwarden, diri gent van het Frysk Orkest ls uitgenodigd ln de eerste helft van augustus a.s. in het Palazzo Pitti te Florence gastconcerten te dirigeren. De heer Salten trad ook het vorige jaar op als dirigent ln Florence. De voorzitters van de Kamers der Staten-Generaal, mr. A. Kortenhorst en mr. J. Jonkman, hebben gisteravond om half negen aan het hoofd van de Ned. Kamercommissie voor Suriname en de Ned. Antillen op Schiphol de parlemen taire delegaties uit de rijksdelen overzee verwelkomd. De gevolmachtigde ministers van Suriname en de Antillen, resp. mr. dr. R. H. Pos en de heer W. F. M. Lampe, be vonden zich met hun gecommitteerden, mr. H. J. de Vries en P. C. Debrot, onder de talrijke anderen, ^iie aan de trap van het toestel de nieuw aangekomenen har telijk en collegiaal begroetten. In Suriname is aangekomen de heer W. J. Armstrong, een functionaris bij de Wereldbank. Zijn komst naar Suriname houdt verband met de besprekingen, die een Surinaamse regeringsdelegatie onlangs ln Washington heeft gevoerd over het sluiten van geldleningen bij deze instel ling der V.N. Met een vertraging van vijf uur we gens mist is gisteren de Willem Ruys van de Kon. Rotterdamsche Lloyd van haar zesde rond-de-wereld-rels ln Rotterdam teruggekeerd. Nadat gisteren 700 passa giers in Southampton waren ontscheept, zetten 400 opvarenden in Rotterdam voet aan wal. Op deze reis werden in totaal 2.500 passagiers vervoerd. Het congres te Den Haag van de Re gio Europa, Nabije Oosten en Afrika van de „International planned parenthood fe deration" ls gisteren geëindigd. Een van de resultaten die het voor Nederland heeft opgeleverd, zo zei de congresvoor zitter dr. C. van Emde Boas, is dat een beweging, die hier Jarenlang ls doodge zwegen, heeft kunnen doordringen tot het grote publiek. Gistermiddag is op de Borght aan het einde van de Europaboulevard ln Am sterdam de 45-1arige molenbouwer M. Brandhorst uit Zoetermeer bij zijn werk zaamheden op een ln aanbouw zijnde mo len van 12 meter hoogte in een betonnen bouwput gevallen. De man was op slag dood. De Verenig] van Metaal-indus- lijkse algemene ledenvergadering in gelo houden. De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. dr. A. W. de Groot, hoogleraar in de algemene taalwetenschap aan de Rijks universiteit te Utrecht en directeur van het instituut voor algemene taalweten schap aldaar, een subsidie verleend voor de voorbereiding van een voorlopige struc turele grammatica van het hedendaags Nederlands. Door deze subsidie heeft de hoogleraar twee wetenschappelijke mede werkers kunnen aanstellen. Bovendien wordt hij bij deze arbeid geassisteerd door dr. A. G. F. van Holk, wetenschappelijk ambtenaar aan genoemd instituut en door oudere studenten, die zijn werkcol lege ln de Nederlandse syntaxis volgen. scheepsbouwmaatschappij N.V. te Arnhem, de ondlepwatermijnenveger „Van Straelen" te water gelaten. De tewaterla ting geschiedde door middel van een gro te drijvende bok, zulks in verband met de lage waterstand van de Rijn. De cultuurprijs Hilversum voor 1960, die door de gemeente Hilversum is Inge steld en dit Jaar voor de eerste maal wordt toegekend, ls gisteravond ln de Burgerzaal van het Hllversumse raadhuis door burge meester J. J. G. Boot aan de concertzan ger Laurens Bogtman uitgereikt. Burge meester Boot prees niet alleen de kwali teiten van Laurens Bogtman als zanger, maar ook zyn Innemende persoonlijkheid Tal van autoriteiten en kunstenaars woonden de plechtigheid by. 21.10 Buitengewoon stoutmoedig, rep. 21.30 Koorzang. 22.05 Lichte muz. 22.15 Meis jeskoor. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Zaalsportultsl. 22.45 Avondoverd. 23.00 Muzikale curiosa. 23.30 Platennieuws 23.55-24.00 Nws. muz. 18.50 De Spijtoptanten, toespr. 19.00 V. d. kind. 19.10 Hammondtrio. VPRO: 19.30 V .d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.10 Interl. voetbalwedstr. Zwit- serl.Nederl. 22.00 Metropole-ork. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.05 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.20 Voordr. en muz. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Intern. JeugdJourn. KRO: 17.10 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.1522.00 Interl. voetbal wedstr. Zwitserl.Nederl. VARA: 22.00 Forum. VOOR DONDERDAG 19 MEI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 BUITENLAND Een rechtbank in West-Berlijn heeft de 32-Jarige Oostduitse smid Losch tot acht maanden gevangenisstraf veroordeeld. Verklaard wera„ dat hij door de Russi sche geheime dienst naar West-Berlijn was gezonden om contact te leggen met de Amerikaanse geheime dienst teneinde misleidende en verzonnen inlichtingen te verstrekken. De NAVO bouwt thans een verbin- dingspost ln Midden-Jutland (Denemar ken) die een schakel zal vormen in de keten van waarschuwlngsposten van de Noordkaap in Noorwegen tot Turkije en een staf van een man of tien zal krijgen. Ook op de Faroerellanden komt een der gelijke post. In de afgelopen winter heeft een vijfhonderdtal Hongaarse vluchtelingen aan verschillende Zwitserse hoger-onder- wljs-lnstellingen gestudeerd, dit dank zy het werk van een actle-comlté, dat nu een nieuwe inzameling gaat houden voor voortzetting ervan. Bij een actie tegen een terroristen kamp in Brits Kameroen zyn onlangs 27 mensen gearresteerd en wapens, militaire kleding en geld ln beslag genomen, zo ls gisteren In Boea ln Zuid-Kameroen ver nomen; 26 terroristen werden veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Men meent dat het kamp gebruikt werd voor terroristische acties in het voormalige Frans-Kameroen. -Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft gisteren een verzoek om een nieuwe behandeling van de zaak-Abel van de hand gewezen. Kolonel Rudolf Abel werd ln november 1957 door een federale recht bank te New York veroordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf wegens spionage voor de Sovjet-Unie. Het verzoek was in gediend door Abels advocaat, Donovan Ér ls gespeculeerd over de mogelijkheid Abel uit te wisselen tegen de Amerikaan se vlieger Powers die ln Russische han den ls. Advertentie 's Nachts pijn overdag niet fit: neem vlug Akkertjes flitsen de pijn weg WOENSDAG Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad: behandeling grenswyzlging. 7.30 uur nam. Zomerzorg: Ledenverg. Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Oegstgeest (Patronaatsgebouw): „De Lekenspelers" spelen „Een huls vol verrassingen". 8 uur nam. DONDERDAG Den Burcht: Jazz-avond Leldse Jazz- 60cietelt. 8 uur nam. Doelenkazerne: Revue Gezelschap André Meurs. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehova's getuigen. 7.25 uur nam. Hotel Centraal: Jaarvergadering Ver. voor Facultatieve Lykverbrandlng. 8 uur nam. Houtlaan: Excursie Vola naar nieuw bouw Dlaconessenhuls. 7.15 uur nam. Leiderdorp (Dorpshuls): Jaarverg. Ver. Het Groene Kruis. 8 uur nam. Doezastraat 2a: Voorlichtingsavond over Australië. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. Spr. B. Steen stra. 7.157.50 uur nam. ZomerzorgLedenverg. Kynologenver. „Rijnland". Spr. C. Langhout over fokken en erfelijkheid. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen gemeente „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk. 1011 u. voorm., bybelstudie 11 uur voorm. ds. K. C. van Oossanen. Schouwburg: Feestavond Geref. Jeugd verband. 8 uur nam. Stationsweg 32: Aandeelhoudersverg. N.V. Leldse DulnwatermiJ. 11.30 u. voorm. Wassenaar: Excursie Ned. Chr. ;lsv€ horst. 2.15 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's getuigen. 5.30 uur nam. Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn" speelt „De koning met het vierkante hoofd". 3 uur nam. MAANDAG De Doelen: Leidse Amateurfotografen- vereniging. 8 uur nam. Garenmarkt: K. en O.-excursle naar de Biesbosch. 7.45 uur nam. Rapenburg 8: Ver. voor Intern. Rechts orde. Spr. dr. C. W. van Santen over de Soedan. 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. Stadszaal (foyer): Leerlingenuitvoering Muziekschool Mij voor Toonkunst. 8 uur Reisvereniging naar Serlngenberg ln Raap- i. 2.16 UU- V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewyde muz. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.03 Lichte muz. 12.25 V. d. hoe ren. 12.35 Land- en tulnbjneded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Pianospel. 13.35 Dansmuz. NCRV: 14.00 Gram. 14.50 Sopr. en plano. 15.20 Kerkorgelconc. 16.00 Bybeloverden- klng. 16.20 Kamermuz. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Licht progr. 18.15 Sport- rubriek. 18.30 Mil. ork. 18.50 Sociaal perspectief, praatje. 19.00 Nws. en weer ber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Hobo en piano. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 22.15 Pe riodieken-parade. 22.25 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Zaalsportultsl. 22.45 Avondoverd. 23.00 Orgelconc. 23.40 Gram. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Metropole-ork. 8.45 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwydlng. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. vrouw. 11.15 Gram. 11.45 Van alle breedtegraden, praatje. 12.00 Orgel en viool. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Theaterork. en solist. 13.55 Beurs ber. 14.00 Sopr. en plano. 14.30 Muz. uit het stenen tijdperk. 14.50 Planomuz. 15.05 Logboek 1946. 15.50 Viool en plano. 16.15 Voordr. 16.35 Jazzmuz. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.50 Regerlngsultz.: Serie: Kies een loopbaan by het onder was. De functie van leraar by het tech nische onderwijs, door W. Essers. lid van het overleg orgaan der vakcentrales. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Lichte muz. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Kamerork. en solist. 20.40 Het proces om de scha duw v. e. ezel, hoorsp. 22.30 Nws., beurs ber. v. New York en SOS-ber. 22.46 Journ. 23.00 Spoïtact. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lUn van 1820 uur) Sel. La fille de Madame Angot (Le- cocq) Solisten, Koor Raymond Saint- Paul, Orchestre des Concerts Lamoureux olv. Jules Gressier; Serenade (Toselli), Tol l'oiseau (Bécaud), Domanl (Minuccl) Orkest Franck Pourcel; Napule n'ambrac- cla a te (Zanfagna) Luciano Rondinella; Carina (Poes) Riccardo Rauchl; Non dl- mentlcar (Redl) Orkest Horst Wende; Amaml se vuol (Panzerl) Nllla Plzzl; Narcissus (Nevln) Orkest Horst Wende; Musetto (Modugno) Nllla Plzzl; Eh cum- garl (La Rosa) Orkest Horst Wende; tuarda che luna (Malganl), Marina (Gra- nata) Quartet Enzo Gallo; Io (Modugno). El mlllionarlo (Perez), Donne du rhum ton homme (Moustakl) Orkest Noël Chlboust; If you were the onlygirl ln the world (Grey) Johnny Kid; A voice ln the wilderness (Paramor), Bongo blues (Paramor), Cliff Richard; Charlie Brown (Lelber), Just between you and me (Cathy), The Chordettes; Raunchy (Jus- tls)Orkest Billy Vaughn; Promise me „Het complot der 39 stappen". 18 Jaar. Zondag en woensdag 2.30 uur G1 Colt. Alle leeftijden. love (Thompson), Andy Williams; Battle of New Orleans, Lonrile Donegan; Save your love for me (Johnson), Too mar- Terreln Kagerstraat: MeJ. H. v. d. Vliet slaat laatste paal voor nieuwe Melsjes- h.b.s. 3 uur nam. Witte Singel 1: K. en O.-excursle naar het Leldsch Dagblad. 2.25 uur nam. TENTOONSTELLINGEN AcademieTentoonstelling „Tekenin gen en gouaches van Joh. van den Berg en schilders van de Ecole de Paris (tot 28 mei). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 2—4 uur Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Huis en huisraad in de Griekse en Romeinse oudheid". (T.m. 3 Juli). DE BIOSCOPEN Rex „De ruiters van de Mississippi". (14 Jr.) Werkd.: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino „En schiep de vrouw". (18 Jr.) Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdag: „De verovering van de Mount Everest". Lido „Europa bij nacht". (18 Jr.) Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Zes mannen en een danseres". (18 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Wir Wunderkinder". (Alle leeft.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon Maigret en het raadsel van Saint Fiacre". (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Astra Theater Wassenaar Vrijdag 8 u., zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „Heimwehdort wo die Blumen blühn" 14 Jaar. Maandag, dinsdag, woensdag 8 uur „De dokter van Sta lingrad" 18 J. Donderd. 2.30 u. en 8 u. /WUi iUït. 1U1 X11C l/UUUOUli iUU illAl - vellous for words (Mercer), The Joe New man Quartet met Shirley Scott; HI Fltz (Pierce), The Nat Pierce Quintet met An thony Ortega; Alene tegether (Schwartz), When your lover has gone. The Hal Mc- Kusick Quintet met Art Farmer. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: Gesprekken (20.20^ 20.50 'n Moordver- haal (Not ln the book), t.v.-apel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Rep. crlcketwedstr. 12.15 Ork.conc. 12.65 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Quizpro gramma. 13.40 Voordr. 14.00 Schoolradio. 15.00 Lichte muz. 15.45 Kritieken. 16.30 Gram. 16.45 Rep. crlcketwedstr. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Ork.conc. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Matters of Mo ment. 21.45 Gram. 22.15 Lezing. 22.45 Pari, overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06- 23.36 Koorzang. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. en progr. v. d. arb. 13.00 Gevar. muz. 13.30 Nws., Intermezzo en cricketultsl. 13.40 Inter mezzo. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 nws.) 15.00 Lichte muz. (Om 15.30 nws.) 16.45 Millt. Politie-ork. 10.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Race- uitsl. en gevar. muz. 1L30 Nws. en gevar. progr. 18.29 Weerber., nws., act. en piano spel. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hersengym. 20.00 Where are you now? 20.30 Nws. en brie- venbeantw. 21.00 Forum. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.30 Nws. en gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Volksmuz. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Ork.conc. 16.05 Kamermuz. 16.30 Oude kamermuz. 17.00 Nws. 17.50 Gevar. muz. 19.00 Nws. en weerber. 20.30 Dans- en amus.muz. 21.45 Nws. en weerber. 22.10 Lichte muz. 23.15 Muzikaal progr. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weer ber. en gevar. muz. muz. 17.15 Órgelrecltal. 18.30 Gram. 20.05 Ork.conc. 22.30 Gram. 23.10 Gram. 23.53- 24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Amus.muz. 12.20 Weer ber. 12.35 Filmmuz. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.06 Franse les. 16.21 Vlaamse componisten. 17.00 Nws. en weerber. 17.15 V. d. kind. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Koorzang. 19.50 Vrye Pol. Tribune. 20.00 Hoorsp. 21.15 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Ra dio-Universiteit. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.30 Hammondorgelspel. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.20 Klass. gram. 14.13 Belg. muz. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.37 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Vloolrecltal. 17.35 Gram. 18.55 Panoramlque. 19.30 Nws. 20.00 Ge var. progr. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrye tijd. 22.55 Nws. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden ls geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. By geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) S h 1 s 1= s Is Amsterdam geh. bew. v.and. 12 9 0 Den Helder geh. bew. zzw 2 12 9 0 Ypenburg Vlissingen geh. bew. geh. bew. w.stil w.stil 12 12 9 10 0 0 Eelde geh. bew. w.stil 15 12 0 De Bilt mist w.stil 13 9 0.1 Twente geh. bew. nnw 1 23 11 0 Eindhoven mist n 1 17 10 0.1 Z.-Limburg geh. bew. nnw 2 19 12 0 Helsinki onbewolkt w 2 18 3 0 Stockholm half bew. w.stil 23 6 0 Kopenhagen regen ono 3 18 11 0.1 Aberdeen geh. bew. n 5 18 11 0 1 Londen geh. bew. nno 6 19 8 0 Brussel mist no 1 18 10 1 Luxemburg mist no 5 20 11 0 Parijs geh. bew. no 5 22 13 0 Bordeaux geh. bew. ono 3 24 14 12 Grenoble regen watll 25 16 1 Nice regen ono 7 24 16 19 Berlijn Frankfort zwaar bew. w 3 24 14 0.2 zwaar bew. ono 4 24 10 0 München licht bew. z 1 24 13 0 Zürlch mist nnrw 1 25 11 0 Genève regen w^til 25 13 0.1 Locarno geh. bew. w.stll 24 16 4 Wenen onbewolkt zw 2 27 13 0 Innsbruck half bew. w 2 29 9 0 Belgrado licht bew. z 2 29 16 0 Athene onbewolkt w.stll 16 0 Rome geh. bew. ono 3 29 19 0 AJacclo Madrid regen half bew. w.stil 23 18 1 zw 5 7 4 Mal lor qa half bew. z 6 24 16 0 Lissabon regenbui wzw 5 18 8

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2