Hernieuwd onderzoek in zaak tegen Berkelse arts zal veel tijd vergen Kansen voor verdere ontplooiing Naar de geestelijke gesteldheid voor, tijdens en na het misdrijf Achter de nieuwe loonpolitiek Schiphol viert zijn jubileum met opening Nat. Luchtvaartmuseum Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 17 mei 1960 Derde blad no. 30050 Terug naar de rechter-commissaris (Van onze Groningse correspondent) De Leeuwarder rechtbank heeft gistermiddag zoals nog kon worden gemeld in een gedeelte van onze oplage -de behandeling van de strafzaak tegen de Berkelse arts terug verwezen naar de rechter commissaris. In haar overwegingen zegt de rechtbank, dat haar gebleken is, dat het onderzoek niet volledig is geweest. Zij meent voorts, dat haar voor het geven van een juiste uitspraak in deze zaak niet voldoende gege vens ten dienste staan, ter beoordeling van de geestelijke gesteldheid van de verdachte, waaronder begrepen zijn intellectuele begaafdheid en de mate van zijn overwicht op anderen, vóór en tijdens het tijdstip van de hem ten laste gelegde misdaad. Dit geldt ook zijn toerekenings vatbaarheid voor het ten laste gelegde feit. neemt steeds ook de verbetering van de delinquent te bevorderen. Toen mr. Van Maanen was uitge sproken, heerste er voor enkele ogen blikken een bijna voelbare stilte in de rechtszaal. Ongeveer tien minuten had de voor lezing van de beslissing geduurd. Lang nog werd er in de gangen van het som- Opname in kliniek van prof. clr. Baan Voor een nader onderzoek acht de rechtbank des te meer reden aanwezig, omdat in de vorige strafzaak tegen dr. O. de toen uitgebrachte en voor het merendeel in de huidige zaak opnieuw gediend hebbende psychiatrische rap porten niet harmoniëerden. Zij waren opgemaakt in verband met een andere levenssituatie van verdachte als waar in hij sedert zijn 'detentie is. En in deze rapporten is in het bijzonder geen reke ning gehouden met mogelijke geestelijke deformaties van verdachte in verband met een sindsdien onherroepelijk worden van zyn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf en het ondergaan van die straf. De rechtbank stelt er prijs op, dat dit nader psychiatrisch onderzoek zal ge schieden door, of in elk geval in nauwe samenwerking met en onder directie van prof. dr. mr. P. A. H. Baan, hoogleraar te Groningen. Dr. O. gedroeg zich tijdens de voor lezing van dit tussenvonnis door de pre sident, mr. H. J. van Maanen, opmerke lijk beheerst. Ook nadat deze was uit gesproken was van enige bewogenheid nauwelijks iets merkbaar. Persoonlijk woord Uiterlijk onbewogen bleef hij ook, toen de president, mr. H. J. van Maanen, nog een persoonlijk woord tot hem richtte. Het had er de schijn van, dat hem de werkelijke betekenis van de beslissing ontging. Vandaar misschien, dat hij slechts kortaf knikte toen de president er bij de dokter met enige nadruk op aan drong aan dit onderzoek van de Gro ningse hoogleraar, prof. dr. mr. P. A. H. Baan, volledig mee te werken. Bij het verlaten van de rechtzaal haastte verdachte zich mr. Schootstra om na dere inlichtingen te vragen. Het feit, dat de rechtbank in dit stadium nog geen vonnis zou wijzen, kwam voor de juristen niet geheel on verwacht. Een terugverwijzing naar de rechter-commissaris leek op de laatste zittingsdag min of meer voor de hand liggend, omdat tijdens het uitvoerige verhoor van de verdachten en van de getuigen een onopgelost raadsel bleef op welke wijze en door wie de cyaankali de Leeuwarder gevangenis was binnenge smokkeld. Doch ten aanzien daarvan heeft de rechtbank het vooronderzoek niet onvol doende geacht. Wel ten aanzien van de gegevens, die een beoordeling van de geestelijke gesteldheid van verdachte, toen en nu mogelijk maken. T oerekeninqsva tbaarheid In de kliniek van prof. Baan zal ook aandacht moeten worden besteed aan de graad van toerekeningsvatbaarheid voor het tenlastegelegde feit, indien dit bewezen mocht worden verklaard. Ook wenst de rechtbank antwoord op de vraag, die voor de thans door ver dachte O. ondergane levenslange gevan genisstraf van overwegend belang is, of een zodanige behandeling van de dokter binnen het kader van de gevangenis straf mogelijk en dus gewenst is. Een nieuwe straf, zo is de mening van de rechtbank, die niet mag resulteren in een afschrijving van pogingen tot gees telijk en moreel herstel van de beschul digde. Een zodanige afschrijving ver draagt zich niet met de geest van het Nederlandse strafrecht. Dat recht beoogt naast andere doel einden waaronder de beveiliging der maatschappij een voorname plaats in- Zuid-Afrika wenst uitlevering communisten Sir de Villiers Graaf, leider van de oppositie in Zuid-Afrika heeft er gis teren in de Volksraad over geklaagd, dat de mensen, die krachtens de nood- bepalingen zijn gearresteerd, te lang worden vastgehouden zonder officieel in staat van beschuldiging te zyn ge steld. In vele gevallen is het zelfs mo gelijk, dat zij helemaal niets met de onlusten te maken hebben gehad, aldus Sir de Villiers Graaf. Minister van Justitie Erasmus ver klaarde, dat de regering haar best zal doen om deze gevangenen 94 blan ken en 1813 niet-blanken binnen rede lijke tijd te berechten. Hij verklaarde voorts dat de rege ring Engeland gevraagd heeft 20 com munisten, die op het ogenblik in de Britse protectoraten Beetsjoeanaland, Swaziland en Basoetoland verblijven, uit te leveren, daar ,,het bekend is dat zij achter de jongste onlusten hebben gestaan". Het is niet mogelijk de nood- bepalingen in te trekken voordat deze vluchtelingen zijn uitgeleverd, aldus Erasmus. Erasmus zei, dat er ruim 8.000 ne gers zijn gearresteerd voor overtredin gen van de paswetten. Ruim 5.000 zijn schuldig bevonden, 987 van rechtsver volging ontslagen en ruim 1.000 naar huis of naar inrichtingen gestuurd of gedeporteerd. Maandag hebben honderden studen ten van de universiteit van Witwaters- rand betoogd voor de gevangenis bij Johannesburg. ZU schreeuwden ,,laat hen ▼rij". bere gerechtsgebouw over de beslissing van de Leeuwarder rechtbank gediscus sieerd. Bewakingsprobleem Het nader onderzoek impliceert, dat de Berkelse arts geruime tijd in de kliniek van prof. dr. mr. P. A. H. Baan zal moeten verblijven. De voorlichting, die thans ten aanzien van de geestelijke gesteldheid wordt gevraagd, maakt het noodzakelijk, dat dokter O. geleidelijk aan weer in een milieu zal moeten gaan verkeren, waarin hij „los" komt van de deprimerende invloeden, die eenmaal inherent zijn aan een jarenlang ver blijf in de gevangenis. De arts leeft sinds 7 april 1958 vol komen geïsoleerd. Vrij kort na het mis drijf, waarvan hij nu wordt beschuldigd, is hij overgebracht naar het huis van bewaring in Leeuwarden, waarbij alle contact met medegedetineerden tot een minimum was beperkt. Thans zal dokter O., nadat hij in de kliniek van prof. Baan is opgenomen, een grote mate van bewegingsvrijheid krijgen. Van de Gro ninger hoogleraar is bekend, dat hij zijn therapie voor een belangrijk deel baseert op het winnen van vertrouwen van de hem toebedeelde patiënten. De bewaking van de arts, die naar schatting acht tot twaalf maanden in de kliniek zal moeten verblijven, is een probleem op zichzelf. Voorzitter Kon. Ned. Middenstandsbond Maatschappelijke ontwikkeling is van een ongekende omvang Geldomzetten namen over ganse linie toe In zijn vandaag op het Bondscongres van de Kon. Ned. Middenstandsbond in hotel „De Waarbeek" te Hengelo (O.) gehouden jaarrede heeft de voorzitter van de Bond, de heer P. G. van der Weele, aandacht besteed aan de 15 na-oorlogse jaren. Zij hebben ons niet alleen de zo vurig verlangde en voor de inhoud van ons leven noodzakelijke vrijheid gebracht, maar tevens een maatschappelijke ontwikkeling van ongekende omvang. Het expansietempo van de nationale econo mie is hoger geweest dan ooit tevoren. ,Vast staat, dat de stormachtige ontwikkeling van de na-oorlogse jaren ons een slordige 509ó waardevermindering van de munteenheid heeft gebracht. Het keren van deze het gehele maatschappelijke leven ondermijnende inflatieziekte is een zaak waaraan we allen een bydrage zullen moeten leveren, aldus de heer Van der Weele. Jaarverslag Verbond Ned. Werkgevers bewaard blijven Handelingsvrijheid moet (Van onze Haagse redactie) Het jaar 1959 was er een van groei, inspanning en verdere ontwik keling, zo blijkt uit het thans gepubliceerde jaarverslag 1959 van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers. In een gisteren gehouden persconferentie kwam uit opmerkingen van leden van het Verbonds- bestuur naar voren, dat de Nederlandse industrie kansen ziet op verdere ontplooiing, mits de handelingsvrijheid voor de ondernemer kan worden behouden. Het thans lopende jaar stelt niet teleur, hoewel de krapte op de arbeidsmarkt allengs sterker naar voren is getreden. naamste maatstaven. Een nieuwe in vestering zal daarom in het algemeen slechts tot stand komen indien de af- zetsverwachtingen zodanig zijn, dat er een redelijk uitzicht op is dat de in vestering „zichzelf terug verdient". EXPANSIE-PERIODE De Nederlandse industrie bevindt zich structueel gezien in een belangwek kende en ook noodzakelijke expansie- periode. Nationaal gezien is dit de enige weg waarlangs ook in de toekomst de werkgelegenheid van onze groeiende be roepsbevolking kan worden verzekerd. Het totale industriële investeringsvo lume is dus van nature de sterk fluc tuerende component van de nationale bestedingen. Als zij er in tijden van opgang niet komen, komen zij er nooit. Het verslag memoreert dat het Euro pese integratie-proces kansen, maar ook risico's voor de ondernemingen mee brengt en dat in uiteenlopende mate en - in zeer verschillende vormen. Maar voor genoemde bijeenkomst nadrukkelijk naar a„en geldt dat het complex van vraac_ voren werd gebracht. Via deze conti- i sjukken. waarop de ondernemingsacti viteit is gericht, sterk in omvang is toe- Het jaarrapport is geschreven in fe bruari j.l., derhalve voor het bekend zijn van de overheidsmaatregelen van 30 april j.l. tot beperking op het errein van de vervroegde afschrijvingen en de inves teringsaftrek. Gevraagd naar de conse quenties hiervan, werd geantwoord dat de ondenverpelijke maatregel moet worden gezien in het algemene beeld dat het nodig maakte af te remmen. Geheel vrij van teleurstelling is men intussen niet, wanneer wordt gelet op de noodzaak zich zo krachtig en zo slag vaardig mogelijk te maken, alsmede wat de concurrentie-positie betreft zo sterk mogelijk en voor de verwerkelijking hiervan is veel nodig, ook op het vlak van de investeringen. CONTINUÏTEIT Als van uitermate groot belang on derstreept het verslag de zorg voor het verzekeren van de continuïteit van de onderneming, welk punt ook in boven gebracht. nuïteit moet worden gestreefd naar een versterking van de concurrentiepositie met behoud van volledige werkgelegen heid. stabiliteit in prijzen en in ruil middelen. Wat het integratie-streven in Europa aangaat, streeft het Verbond naar een vergelijk tussen de zes van de Europese Economische Gemeenschap «EEG) genomen. Een grotere markt kan slechts rationeel worden bewerkt met grotere eenheden. Daarop is het merendeel van de nieuwe initiatieven tot samenwer king in binnen- en buitenland ingesteld. „Zij zijn dus een noodzakelijk uitvloeisel van en zelfs een noodzakelijke voor waarde voor de integratie. Natuurlijk bestaat er de mogelijkheid van misbruik de zeven van de vrijhandelsassociatie door kartels en andere machtsposities. (Efta). Met betrekking tot de vrijere Maar om dit te constateren zal van ge- anderzij ds onze monetaire reserve doet leeglopen? Nog globaler gesteld: hoe kan de waardevastheid van onze gulden wor den veilig gesteld? Waaruit dient een op het voorkomen van inflatie gericht beleid te bestaan? INFLATIE: EEN KWAAD DING Zoals opgemerkt staat het Verbond achter de nieuwe loonpolitiek. Men beeft er begrip voor dat er onderne mingen en bedrijfstakken zijn, waar de neiging bestaat met een verwijzing naar de krappe arbeidsmarkt te zeggen: wij zijn gedwongen loonsverhogingen toe te kennen die door de economische situa tie van onze bedrijven niet tenvolle worden gerechtvaardigd, want anders „lopen onze bedrijven leeg". Maar zij die dit zo stellen, moeten zich realise ren, zo wordt betoogd, dat zo'n uit gangspunt het aanvaarden betekent van een permanente kruipende inflatie. Ten zij men zich uitspreekt voor andere overheidsmaatregelen die dat proces tegengaan, maatregelen die bij het be drijfsleven terecht nog minder sympa tic ontmoeten dan nu „loonspelregels". Inflatie, zo wordt hieraan toegevoegd, is een der kwaadste dingen die een volk kunnen overkomen. Nadat nog is gewezen op de betekenis van het feit dat wat het bedrijven van de conjunctuurpositie betreft, hier te lande is gekozen voor de weg van de vrijwillige zelfbeperking van de zijde van het bedrijfsleven, wordt gezegd, dat het beleid van het Verbond is en er op ge richt blijft, om tegen de achtergrond van de noodzaak van voldoende aan passingsmogelijkheden in het proces van internationalisatie der activiteit en de noodzaak van voortgaande industriële expansie en de eis van mflatiebestrijding op te komen voor de belangen van de industrie. Men prijst zich daarbij ge lukkig dat er samenwerking is met de overheid en met de vertegenwoordigers van andere maatschappelijke groeperin gen, die aan het streven een hechter fundament geven dan in een isolement te vinden zou zijn. ofwel gedifferentieerde loonpolitiek wordt toegegeven, dat het begin viel in een conjunctureel gezien weinig ge schikte periode, doch dat men desal niettemin meent dat het slagen van het nieuwe loonbeleid van het grootste be lang is. Ingaande op de vraag naar de be tekenis van de conjunctuur voor het ondernemen wordt in het verslag o.m. val tot geval moeten A'orden bezien, of er werkelijk strijd is met het algemeen belang. Wij betwijfelen of die strijd met het algemeen belang dan in veel gevallen aanwezig zal blijken te zyn Als de conjuncturele situatie, de nood zaak van bewaking van onze concur rentiepositie, het streven naar optimale werkgelegenheid en de gedifferentieerde loonpolitiek als uitgangspunten worden gesteld, dat de opgaande conjunctuur genomen, kan het Verbond de proble- het algemeen de tijd is van dc nieuwe initiatieven en de neergaande conjunctuur die van de consolidatie. Immers, voor de relatieve handhaving van de onderneming zijn rentabiliteit en rentabiliteitsverwachtingen de voor ma tiek waarvoor onze volkshuishouding zich ziet geplaatst globaal als volgt ken schetsen hoe kan worden voorkomen dat de algemene expansiedrang ont aardt in een ontwikkeling, die enerzijds onze concurrentiepositie ondergraaft en Sjah van Perzië een week in Oostenrijk (Van onze Weense correspondent) Gistermiddag is de Sjah van Perzië per vliegtuig in Wenen aangekomen, waar hij door bondspresident Scharf, kanselier Raab. andere leden van het kabinet en door zeer veel diplomaten werd begroet. Later verscheen de mo narch op het balkon van het hotel Im peria'.. en begroette bon ierden Weners die hem toejuichten Vandaag bezocht hij dc ..Spanisch Reitschule", de schat kamer in de Hofburg en vanavond een opvoering van „Don Giovanni" in de Opera, waarna een gala-receptie zou volgen in het 6lot Schönbrunn. De Sjah Sprekende over de vrijere loonvor ming, merkte de heer Van der Weele op dat ondanks zijn overtuiging dat deze loonvorming een verbetering be tekent op de weg van de geleide naar een loonstructuur, die geheel aange past zal zijn aan de economische om standigheden in het bedrijfsleven, er nu, naar zijn mening, toch alle reden is niet al te optimistisch te zijn over het welslagen van het nieuwe systeem. In tegenstelling tot hetgeen hij heeft bepleit in de algemene ledenvergade ring in het najaar van 1959, krijgt de heer Van der Weele nu meer en meer de indruk dat met voorbijgaan aan wat wellicht wenselijk en zeker verant woord zou zijn, de verschillende be drijfstakken de vryere loonvorming hebben gebruikt ter verkrijging van zo gunstig mogelijke arbeidsvoorwaarden om aldus op de krappe arbeidsmarkt concurrerend te kunnen optreden. Als gevolg van een dergelijke poli tiek zal, naar zijn inzicht, de aan alle consumenten ten goede komende prys- Bert Haanstra is begonnen met de opnamen voor zijn nieuwe film „De zaak De regisseur geeft door een megafoon aanwijzingen aan zijn medewerkers. Uitbreidingsplannen van het Bouwcentrum Het Bouwcentrum te Rotterdam heeft volgens de gisteren uit Amerika terug gekeerde directeur, ir. J. van Ettinger, uitbreidingsplannen, waarmee een be drag van 22 miljoen gulden gemoeid zal zijn. Als de plannen gerealiseerd wor den zou het bestaande complex uitge breid worden met een ambachtscen trum, waarvan al jaren sprake is, een toren van 18 verdiepingen en een on dergrondse garage. Men hoopt het vol gend jaar de eerste paal te kunnen slaan. Bezoek van premier Nash aan Nederland De 78-jarige Nieuwzeelandse minister president. de heer Walter Nash, brengt deze week van donderdag tot zaterdag een bezoek aan Nederland. Hij komt donderdagmiddag tussen vijf en zes uur per auto uit Brussel in Den Haag aan. 's Avonds geeft de Nieuwzeelandse consul Johnson een receptie. Na een persconferentie vrijdagochtend om negen uur in Den Haag voert de premier besprekingen met hoge auto riteiten. Hy gaat vervolgens naar Soest dijk voor een lunch met de Ko ningin. Vrijdagmiddag bezoekt hij de Floriade te Rotterdam en 's avonds geeft de re gering in Den Haag een diner. De Nieuwzeelandse premier vertrekt zaterdag per vliegtuig naar Kopen hagen na 's ochtends een bezoek te hebben gebracht aan de tentoonstel ling „Gast en gastheer" in Den Haag en omstreeks het middaguur aan de Fokkerfabriek en daling der produkten als gevolg vaf produktiviteitsstyging vrijwel geen kan» krygen en moeten in die bedrijfstak ken waar de produktiviteit niet is toe genomen of die niet of nagenoeg niet meetbaar is, ernstige moeilijkheden ontstaan. Deze bedrijfstakken immers, al dus de heer Van der Weele, worden in de huidige Nederlandse situatie alle zelfbeheersing ten spijt - gedwon gen eveneens tot loonsverhogingen over te gaan. In de wedloop om arbeids krachten, die zich steeds duidelijker beginnen af te tekenen, zullen boven dien de zgn. zwakkere bedrijfstakken zich ook gedwongen zien niet achter te blijven. ,,Onze zienswijze dat prijsverlagin gen in bedrijfstakken waar de produk tiviteit zulks mogelijk zou maken tot staDd dienden te komen om aldus ach terblijvende bedrijfstakken in het pa troon van de vrijere loonvorming de mogelijkheid te bieden tot gehele of gedeeltelijke doorberekening zonder dat het economisch evenwicht in gevaar wordt gebracht, is hierdoor wel illu soir geworden. Wij moeten dit kritische geluid wel laten horen, omdat de situa tie vandaag reden geeft tot ongerust heid". De geldomzetten ln het midden- en kleinbedrijf zijn in 1959 over vrijwel de gehele linie toegenomen. Slechts één opvallende uitzondering doet zich voor: de detailhandel in meubelen en aan verwante artikelen boekte een niet te verwaarlozen omzetdaling van 2 Het is gebleken dat voor het merendeel der branches de gunstige ontwikkeling niet is onderbroken. De geldomzetten over de eerste twee of drie maanden van 1960 liggen, in vergelijking met de overeenkomstige periode van het vo rige jaar, over vrijwel de gehele linie op een hoger niveau. Voor het ambacht in zijn grote verscheidenheid ontbreekt het noodzakelijke cijfermateriaal. Veertig jaar burgerluchtvaart (Van onze Amsterdamse correspondent) Vandaag is het feest op Schiphol. Vanmiddag om vier uur zal minister H. A. Korthals in de Atoomhal het Nationaal Luchtvaartmuseum openen ter gelegenheid van het feit, dat Schip hol veertig jaar geleden voor de bur gerluchtvaart werd opengesteld. Voor twee mensen zal het vandaag een zeer bijzondere dag zyn, onidat zy het Schiphol van mei 1920 kenden, toen zy er in een hoekje van een kleine hangar hun werk deden: mejuffrouw N. Harting en de heer U. F. M. Del- laert. Mejuffrouw Harting was destijds secretaresse en had onder meer tot taak proppen watten uit te delen voor de oren van de passagiers van de toen nog open vliegtuigjes. Zij werkt nog steeds op Schiphol. De heer Dellaert viert vandaag in feite zijn veertigjarig jubileum als directeur van de lucht haven, maar houdt zich op de achter grond overigens zal hij zich vol gende maand by zyn afscheid niet aan een huldiging kunnen onttrekken. Een van de zes Toen hij in 1920 op Schiphol kwam, was hij een van de zes mensen, die hier werkten. Op het ogenblik werken meer dan een ..vliegweide", 76 ha. er 14.300. In die tijd was Schiphol niet groot, zonder startbanen. In 1939 was die oppervlakte tot 210 ha. uitgebreid en was het net van startbanen uniek in Europa. Op het ogenblik omvat Schiphol 850 ha. en een startbanen- blijft een week in Oostenrijk en wil dan voornamelijk de locomotieffabriek in Wenen, de staalfabrieken van Linz en in Kaprun de stuwdammen ter opwek king van de elektrische energie be zichtigen. De relaties tussen Perzië en Oosten rijk zijn zeer hartelijk en intensief, niet alleen omdat veel Perzische studenten aan de universiteiten van Wenen en Graz studeren, maar ook omdat een ïanzienlijk aantal Oostenrijkse artsen, ingenieurs en architecten in Perzische staatsdienst zijn met "t gevolg dat Per zië van alle staten in het Nabije Oosten de grootste afnemer is van Oostenrijkse locomotieven, staalconstructies en elek trische installaties. accommodatie waardoor 't vliegveld als een der best geoutilleerde ter wereld is geklasseerd. Die ontwikkeling heeft overigens nog niet haar einde gevon den: er ligt een uitbreidingsplan ge reed, dat in 1965 moet zijn uitgevoerd. Tijdens de receptie van vanmiddag zullen weer sterke verhalen de ronde doen uit de begintijd van onze nationale luchthaven toen er slechts één lucht lijn bestond: Amsterdam—Londen. Er konden toen twee passagiers per dag worden vervoerd, op dinsdagen, don derdagen en zaterdagen. Op de overige drie werkdagen werd alleen in de rich ting LondenAmsterdam gevlogen, 's Zondags waren er geen luchtdien- sten. Grote schrik Stationschef Dellaert kreeg toen de schrik van zijn leven, toen er op een donderdag acht passagiers tegelijk naar Londen moesten, dames van een ge zelschap Amerikanen. Er werden drie extra toestellen gecharterd, maar toen deze met het lijntoestel voor de start gereed stonden, kwam er een tele foontje dat de dames van de reis af zagen, omdat zij bang waren te vlie gen. In de enige auto, waarover de KLM beschikte, stoof de heer Dellaert naar het Victoriahotel, waar het gezelschap logeerde, klom op een tafel en over reedde de dames, dat zij de reis wel moesten maken omdat er drie extra toestellen voor uit Londen waren ge komen. Het sterkste motief was de ver zekering, dat de passagiers lange leren jassen, met schapebont gevoerde knie laarzen, leren helmen met windbrillen, leren handschoenen en warmwater- stoven zouden krijgen. Zo ging het in 1920. Thans verwerkt Schiphol meer dan een miljoen passa giers per jaar en worden jaarlijks niet minder dan 69.000 vluchten uitgevoerd. Het totaal aantal steden, waarmee Ne derland via Schiphol is verbonden, door geregelde rechtstreekse luchtdiensten (920 vluchten per week) bedraagt 113 in 74 landen. Van 1926 tot 1958 berustten exploita tie en beheer van Schiphol bij de ge meente Amsterdam. In 1958 werd de ondernemingsvorm omgezet in die van een N.V., waarin door het Rijk met 57.1 miljoen gulden, de gemeente Am sterdam met 27.4 miljoen gulden en de gemeente Rotterdam met 1,4 mil joen gulden wordt deelgenomen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5