3EÊW&ïMMÊL Met een enkel woord Agenda DINSDAG 17 MEI 1960 Renate Tebaldi Renate Tebaldi! Volgens velen staat zij als operazangeres aan de spits. An deren dwepen met Maria Callas. In deze medogenloze strijd der opvattin gen geven wij onze visie: Renate Te baldi moet men allereerst horen, Maria Callas allereerst zien, om onder de in druk van haar kunnen te komen. Renate Tebaldi zong gisteravond voor het Eurovisiescherm tijdens een uit zending uit München, in samenwerking met het voortreffelijke orkest van de Baverische Staatsoper onder leiding van Carlo Felice Cillarlo. Een uniek tele- visiegebeuren, dat ons deelgenoot maak te van haar superieure zangcultuur in aria's van Verdi en Puccini, een zang cultuur welke althans naar onze laatste impressies hoger grijpt dan die van de, overigens als actrice zo mee slepende Maria Callas, op wier stem de Jaren hun invloed zeker deden gelden. Bij deze Renate Tebaldi is alles echter nog even onverbruikt: het is in waar heid fenomenaal wat zij met haar edele stem tot in de hoogste regionen pres teert. Vervolg van pag. 1 Eisenhower hield zich meesterlijk in bedwang Nadat Kroesjtsjef zijn eisen aan Eisenhower had geformuleerd, zei hij, dat de Sovjet-Unie niet met verrader lijke gesprekspartners kan onderhan delen. Omdat Amerika als de leider van het Westelijk blok geldt, zei Kroesj tsjef, kunnen wij momenteel niet pra ten, zelfs niet over kwesties, die al rijp zijn, omdat wij menen te zien dat de V.S. geen overeenkomst wensen. Om dat hy overtuigd zei te zijn, dat een volgende Amerikaanse regering ver standiger zal zijn, stelde hij voor de conferentie zes of acht maanden te ver dagen. Hij meende wel dat het Ameri kaanse volk vrede wenst, maar zei dat een groep militairen en oorlogspro fiteurs een avonturenpolitlek bedrijven. Hij eindigde zijn serie pijnlijke oorvij gen aan Eisenhower met het tijdelijk intrekken van zijn uitnodiging aan de president om de Sovjet-Unie te bezoe ken: omdat het thans onmogelijk is de president met passende hartelijk heid te ontvangen. Het Sovjet-volk is niet huichelachtig". Kroesjtsjef be dankte tenslotte De Gaulle voor zijn gastvrijheid en zei de inspanning van premier Macmillan te waarderen. Na de explosie van deze politieke bom ging hy zitten en was het woord aan Eisenhower, die zijn ongemakke lijke humeur meesterlijk in bedwang ïield. Hy zei, dat hy geen illusies had over het succes van een redelijke be nadering. maar dat zyn verantwoor delijkheid als president der V.S. hem laartoe dwong. Hy legde uit dat de V.S. zichzelf en zyn bondgenoten tegen verrassende aanvallen moeten be schermen en zei dat zijn eerdere ver klaringen verkeerd waren uitgelegd. Hij zei dat hy een plan voor weder zijdse luchtinspectie klaar had, dat hy, als deze conferentie zou mislukken, lan de Verenigde Naties zou voorleg den. En daarna deed hij zijn in de aan- ïef vermelde pijnlijke concessies, on- lerstreepte echter meteen dat Kroesj- .sjefs ultimatum onaanvaardbaar is /oor de V.S. In een verklaring die hU ia de zitting door zijn perschef Ha- ;erty deed voorlezen stond: ,,Het lijkt /andaag alsof Kroesjtsjef helemaal /an Moskou naar Parijs Is gekomen ■net het enige doel de conferentie te >aboteren, waarop de hoop van de we reld rustte". Tweede Russisch pretest De Russen hebben gisteren voor de weede keer bij de Amerikanen gepro- .esteerd tegen de vluchten van Ame- •ikaanse vliegtuigen boven de Sovjet unie. De Amerikaanse zaakgelastigde Ed- vard Freers werd gisterochtend op iet Russische ministerie van Buiten- andse Zaken ontboden, waar hem de >rotestnato werd overhandigd. De Amerikaanse ambassade seinde ie tekst van de nota direct naar Eisen- lower en Herter ln Par(js en naar Washington. De nota is een antwoord op de Ame- •ikaanse nota van 12 mei. De Russen ïebben, zoals bekend, nog steeds niet cereageerd op het verzoek van de Amerikanen om Powers, de piloot van le neergeschoten U-2, te mogen spre- cen. In de nota verzoeken de Russen de Amerikanen ,,de provocerende activi- eit van hun luchtmacht te veroorde- en". Zy vragen Washington voorts de >olitiek van agressieve vluchten boven indere landen, die zo gevaarlijk ls voor Ie vrede, te verwerpen. Tabletje voor journalisten De Rode-Kruis-posten voor de jour nalisten in het Paleis de Chaillot heb- en gisteren honderden doosjes met abletten uitgedeeld om op de eerste lag van de topconferentie verlichting e brengen in de vele gevallen van loofdpijn, aldus heeft iemand van het iode Kruis meegedeeld. De Sovjet-Unie is na het Incident met et U-2 splonagevliegtuig Amerikaanse adio-uitzendingen in het Russisch neer gaan storen, aldus heeft een .•oordvoerder van de „Stern van Ame- ika" gisteren in Washington meege- eeld. Het storen was na Kroesjtsjefs be- oek aan de Verenigde Staten in sep- ember van vorig jaar vrywel opge- touden, maar het werd op 5 mei, toen ïroesjtsjef het neerhalen van de U-2 ekendmaakte, hervat. ,,Van ganser harte bedankt, kame- aad Kroesjtsjef. Zo moet men tot de mperialisten spreken, die alle gren en overschreden hebben". Dit was •olgens Radio-Moskou, het hoofdthema p de „spontane vergaderingen", die n heel Rusland gehouden werden, na- at de verklaring van Kroesjtsjef be rend was geworden. Het radiostation meldde voorts dat erschillende personen „het onbe- chaamde gedrag van de Amerikaanse eiders" voor de radio hebben veroor- eeld. Zij bewees tot in detail tot de hoogste klasse te behoren: een operadiva zonder aanstellerige ster-allures, een grootse en stijlvolle traditie voortzettend, in grote harmonie met het haar al even stijlvol begeleidende orkest. Een lyrisch-dra- matische sopraan van grote allure, bij wie de edelste normen der operacultuur veilig bewaard lijken. Zij zong in een enorme zaal, waar het blijkbaar warm was, getuige de door de toehoordsters veelvuldig gehanteerde waaiers en incasseerde telkenmale een welhaast niet eindigend al even warm applaus van een auditorium, dat de waaide van deze sublieme zang bleek te onderkennen. Dat deze gevierde opera diva dit applaus met een toegift uit Adrlenne Lecouvreur beantwoordde, was een bijzondere meevaller. Zij gaf' nog eens een extra-kans de perfectie van haar materiaal zowel als de gevoelig heid van haar zuivere voordracht te be wonderen. Het was, na de interessante politieke uiteenzetting van mr. Hilterman over het Kroesjtsjef-incident, een opluch ting met deze wolkenloze zang gecon fronteerd te worden in aria's, waarin het „bel-canto" grandioos gerealiseerd werd. Men zou, na deze kennismaking op het televisiescherm wensen, deze vol maakt beheerste stem eens in natura te mogen beluisteren. Zonder extra-show, doch louter om deze pure zang zedve... H. BUSTEHOUDERS voor alle figuren, ook het veel gevraagde jeugdmodel LEIDEN: BREESTRAAT 35 TEL. 30768 Radio-Veronica is tijdelijk uit ether Naar andere golflengte (Van onze Haagse correspondent) Radio Veronica is uit de ether ver- dioenen. Zij het dan tijdelijk. In de loop van deze week hoopt het com merciële station de uitzendingen van uit zee te hervatten, maar niet meer op de 183 meter. Om moeilijkheden met Norddeich-Radio in Ditsland te vermijden, zal het station boven de 190 meter gaan uitzenden. Het afgelopen weekeinde hebben de aandeelhouders van Radio-Veronica vergaderd en de balans opgemaakt. Tot nu toe is er bijna een driekwart miljoen gulden in de commerciële zen der geïnvesteerd. De aandeelhouders besloten om de pogingen een vaste voet in de ether te krijgen niet te sta ken. Integendeel, zij hadden zelfs goede hoop, dat de zender „Veronica" na het verschuiven van 183 meter naar boven 190 meter niet meer door stoor zenders zal worden gehinderd, zodat dan met de uitzendingen van de com merciële programma's een begin kan worden gemaakt. Het reclamebureau „Koraal" in Den Haag, dat de reclame-uitzendingen ver zorgt, heeft na de aandeelhoudersver gadering de juridische raadsman van „Veronica", mr. Klaasen, opdracht ge geven tot het indienen van een protest by de Duitse ambassadeur tegen het storen met het verzoek om de regering in Bonn van deze, volgens „Veronica" onrechtmatige, daad op de hoogte te stellen. Radio-Veronica zelf heeft een protesttelegram gezonden aan de Euro pese Radio Unie in Genève, waarin wordt gezegd, dat het station Nord- deich door het storen in strijd handelt met de conventie van de partnerlan- den van de Unie, die het in de lucht brengen van stoorzenders verbiedt. Japans televisieteam bezoekt ons land Met byna een dag vertraging is gis teren op Schiphol een Japans televisie team aangekomen, bestaande uit het 16-jarige filmsterretje Haruko Wani- fuchi, een reporter en een cameraman. De in Japan zeer bekende filmster wordt vergezeld door haar vader, haar moeder die een Oostenrijkse van ge boorte is, en haar 12-jarig zusje Akiko. Ons land is het eerste land. dat door hen wordt bezocht tijdens een grote wereldreis, die tot eind juli zal duren. Tijdens deze reis zal het gezelschap o m. opnamen maken in Wenen, Parijs, Genève, Zurich. Rome, Stockholm, Jo hannesburg, Bangkok en Manilla. Ook zal de groep enige tijd op Curasao ver blijven. De reis wordt bekostigd door de Japanse televisiemaatschappij „Mai- nichi Broadcasting System". In het programma van deze onderneming zul len de Japanse tv-kijkers iedere zondag een kwartier lang kunnen zien hoe Ha ruko en haar gezelschap kennis maken met het gezinsleven in de vele landen, die bezocht worden. In Amsterdam zal de familie Wanifuchl daartoe ontvan gen worden door de familie Baars. Op namen zullen worden gemaakt van de gesprekken tussen Haruko en het 16- jarig dochtertje van de heer Baars, Karin. Haruko heeft reeds in een acht tal films gespeeld, o.a. „Smane" met de filmster Tony Sailer. Het is voor Ja panse filmsterren weliswaar verboden ook voor de televisie op te treden, maar voor deze trip is een uitzondering ge maakt. De Japanners zullen hun gelief de sterretje in vele Europese en Azia tische landen op de schermen kunnen zien en volgen. OLOF EN KREBBERS IN AVRO'S JAZZSOCITEIT De beide concertmeesters van het Residentie-Orkest, Theo Olof en Her man Krebbers zullen de gasten zijn van bandleider Eric Krans in de laat ste uitzending van AVRO's Jazz-Socië- teit van dit winterseizoen. In deze uit zending (donderdagmiddag 19 mei, van 16.3517.00 uur) zullen de heren Olof Krebbers geconfronteerd worden met een mogelijk contact tussen jazz muziek en klassieke muziek. Premier van Maleise Federatie brengt bezoek aan ons land De minister-president van de Maleise Federatie, Toenkoe Abdoel Rahman, brengt van woensdag 35 tot zondag 29 mei een bezoek aan ons land. De minister-president, die onder an deren door zijn minister van Volksge zondheid wordt vergezeld, komt om zes uur 's avonds op Schiphol aan. Donderdagochtend 26 mei bezichtigt hij de Fokkerfabrieken op Schiphol die hem een lunch aanbieden op het vlieg veld Beek in Zuid-Limburg. De vlucht naar het vliegveld Beek en terug naar Schiphol wordt gemaakt per Fokker „Friendship" en brengt de premier on der meer boven de Afsluitdijk en de Delta, 's Avonds biedt de deken van het Corps Diplomatique en ambassadeur van Groot-Brittannië, Sir Paul Mason, een diner aan. In de oohtend van 27 mei brengt Toenkoe Abdoel Rahman protocollaire bezoeken aan de minister president. prof. dr. J. E. de Quay, en de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns en daarna bezich tigt de premier het waterloopkundig la boratorium. De Koningin biedt hem 'n déjeuner aan in Huis ten Bosch. In de middaguren gaat hij naar Pernis voor een bezoek aan de raffinaderij. Zater dagochtend bezoekt hij de Philipsfa- brieken die hem in Den Bosch een lunch aanbieden. Op de avond van de zelfde dag geeft de regering een diner. Toenkoe Abdoel Rahman vliegt zon dag naar Parijs. SCHENKING VAN SPOORWEGPERSONEEL VOOR VLUCHTELINGEN Het gezamenlijke personeel van de Ned. Spoorwegen heeft een bijdrage ge geven aan het Nederlands Comité Vluchtelingenjaar 1960 van f. 21.000. Dit bedrag is door de directie van Gemoedelijk praatje voor de ambassade Premier Kroesjtsjef, die rond een uur of negen vanochtend uit de Russische ambassade te Parijs naar buiten kwam, heeft daar op straat voor de vuist weg een praatje met voorbijgangers en jour nalisten gehouden. Maarschalk Malinofsky, zijn minister van Defensie, en Andrei Gromyko, zijn minister van Buitenlandse Zaken, waren by hem, met twee tolken. Kroesjtsjef deed heel gemoedelijk, maar herhaalde zijn verklaring van maandag, dat wan neer de Verenigde Staten niet toegaven, dat zij agressie tegen de Sovjet-Unie hadden gepleegd door het zenden van de U-2 boven Rusland, de Russen naar huls terug zouden gaan. Op de vraag of hij het plan had pre sident Eisenhower vandaag te spreken, zei Kroesjtsjef: „Het zal my een ge noegen zijn wanneer de president dat wil". De V.S. moesten echter, zo her haalde hij, hun excuses aanbieden voor hun „bandietenstreek" tegen de Sovjet- Unie en degenen die daarvoor verant woordelijk waren moesten gestraft wor den. De Franse en Russische veiligheids mannen hadden grote moeite om Kroesj tsjef wat ruimte te geven in de nauw- gesloten kring van journalisten. De Rus sische premier poseerde echter eigener beweging voor „een goed plaatje", zoals hij het noemde. Na een minuut of tien ging Kroesj tsjef terug naar de hekken van de am bassade, wuifde naar de menigte en zei in het Russisch „goedendag". Duizenden oude munten op de berg Karmel gevonden In een dorp op de berg Karmel bij Haifa in Israël zijn duizenden Phoe- nische en Romeinse zilveren munten, daterend tot het begin van de christe lijke jaartelling, gevonden in een berg plaats van een der inwoners. Volgens oudheidkundigen is dit mogelijk wel de grootste ontdekking van dit soort welke totnogtoe in dit gedeelte van de wereld is gedaan. De meeste der gevonden munten stammen uit Tyrus. Zij hebben een afbeelding van de Phoenische God Melkart (Hercules) aan één kant en aan de andere kant een knots en ade laar. Ook datum van uitgifte en in het Grieks het teken van de betrokken autoriteit. Deze munt is bekend als de Tyrussjekel ofwel tetradrachma. Op de gevonden Romeinse munten staat het profiel van keizer Augustus Octavianus en van Julius Caesar als mede de Romeinse adelaar. Deze mun ten zijn van massief zilver en wegen tot veertien gram per stuk. Het trok enkele maanden geleden de aandaoht dat steeds meer oude munten op de markt verschenen waardoor hun verkoopprijs aanzienlijk daalde. Voor zichtig onderzoek van het Israëlische I departement voor Oudheden en de po litie leidde tot ondervraging van een der dorpelingen. Deze zei eerst een zeventig tal munten van zijn vader geerfd te hebben maar bekende later twee grote aarden kruiken vol munten te hebben opgegraven. Men is nu in dat gebied verder naar archeologische resten gaan zoeken. VOOR HEDENAVOND Hilversum 1, 402 m. KRO18.00 Kamerkoor. 18.20 Gram. 18.25 Het bekken van de Oosterschelde..., Zeeuws klankb. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Gram. 20.30 Radio-Philharm. Ork. 21.10 In het begin schiep God hemel en aarde, theologische lezing. 21.30 Trom bone en plano. 21.55 In het begin schiep God hemel en aarde, theologische lezing. 22.15 Ronde van Nederland. 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nws. 22.40 Gezin en huwelijk, lezing. 22.50 Gram. 23.55-2400 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.25 AVRO's nationale fotocompetitie. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind 19.05 Paris vous parle, 19.10 Gram. 19.40 Journ. en Ronde v. Nederland. 20.00 Nws. 20.05 Ge- var. progr. 22.05 Cello, hoorn en plano. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. Daarna: SOS-ber. 22.45 Flamenco-muz. 23.05 De Papoea, klankb. 23.20 Grom. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Doc. film. 20.35 Speelfilm. NTS: 22.30-22.40 Ronde van Nederland. Zwitsers verkeersvliegtuig in Soedan verongelukt Een Zwitsers viermotorig verkeers vliegtuig is in de nacht van zondag op maandag in Soedan verongelukt waarby alle twaalf inzittenden om het leven z(jn gekomen, aldus werd gisteravond uit Khartoem gemeld. De bemanning van een Frans vliegtuig zag de wrak stukken van het toestel op een heuvel top liggen. Het Zwitserse vliegtuig, een Douglas DC-4, was op weg naar Fort Lamy in Tsaad. EVERT VERMEER ERNSTIG ZIEK (Speciale berichtgeving). De landelijke voorzitter van de P. v. d. A.. de heer Evert Vermeer, is zeer ernstdg ziek. Gisteravond werd de toe stand zelfs kritiek genoemd. De heer Vermeer onderging enige tijd geleden een maagoperatie in het Naardense Diakonessenhuis. In de nacht van za terdag op zondag is de toestand verer gerd. De loco-burgemeester van Naar den jhr. J. F. Berg deelde gisteravond in de vergadering van de gemeenteraad, waarvan de heer Vermeer ook lid is, mede dat de toestand nog steeds zeer ernstig is. al hoopt men door bloed transfusies het leven van de patiënt te kunnen redden. Namens de raad zou een brief worden gezonden aan de echt genote van de heer Vermeer. de N.S. verdubbeld, zodat gisteren een bedrag van f. 42.000 aan het comité werd overgemaakt. De N.S. heeft 32.000 personeelsleden, zodat de bij drage neerkomt op gemiddeld f. 1.30 per hoofd. BINNENLAND De vraag of er eventueel maatregelen nodig zyn ter stabilisatie van de boter- prijs. komt o.a. ter sprake in de morgen ln Den Haag te houden openbare be stuursvergadering van het Produktschap voor Zuivel. De Ned. Bond van Horlogemakers en Detailhandelaren ln uurwerken, goud, zilver en aanverwante artikelen, heeft gis teren ln het Carlton Hotel te Amsterdam z(jn 60-Jarlg bestaan gevierd. Ter gelegen heid van het Jubileum ls in het Gemeen telijk Museum Willet Holthuysen een in ternationale tentoonstelling van uurwer ken en sieraden ingericht, die Amster dams wethouder voor de Kunstzaken, mr. A. de Roos, heeft geopend. Gistermorgen is de 68-jarige schoen maker D. van Tiel. toen hij hardlopend de Statenweg bij het Bentinckpleln te Rotterdam wilde oversteken, aangereden door een auto. Ernstig gewond werd hij naar het Zuiderziekenhuis overgebracht, waar bij aankomst bleek, dat ny was overleden. In de Beemster is het tweejarige jon getje C. P. Vos ln een sloot nabij de ou derlijke woning verdronken. Het kindje - adje was op het erf achtergelaten door zijn moeder, die even weg ging. Het wist on der het gaas van de omheining door te kruipen en ls te water geraakt. Twee Nederlandse ministers hebben gisteren ln Brussel over belangwekkende onderwerpen het woord gevoerd: voor de Nederlandse Kamer van Koophandel ln België sprak de heer Korthals, minister van Verkeer en Waterstaat, over de Ne derlandse vervoersproblemen en voor de Vereniging voor Economie, een vereniging voor Vlaamse economen, sprak minister Zijlstra over de overheldspolltlek. en voor namelijk de begroting als een middel om de conjunctuur te beïnvloeden. In het Flevo-gebouw te Rotterdam ls gisteren een driedaags congres begon nen van de Algemene Bedrijfsbond Voe- dings- en Genotmiddelen. Gistermiddag is de 10-jarige Frans Kriger uit Amsterdam bij het henge naar een dood visje ln het water van de Amstel geraakt en verdronken. Na enige uren dreggen slaagde men erin het stof felijk overschot van de Jongen uit het water op te halen. In Den Helder is op 81-Jarige leeftijd overleden de heer J. A. Oostendorp, die In de tijd van 1923 tot 1939 eerst als opstap per en sedert 1929 als stuurman 44 red- dlngtochten van de motorreddingboot Do- rus Rijkers meemaakte. By deze tochten werden in totaal 129 mensen gered. Voor de moeiiyke redding van de bemanning van het op 18 februari 1928 by IJmuiden gestrande en ln tweeën gebroken Engelse s.s. Honga ontving de heer Oostendorp de zilveren Engelse redding-medaille. De directeur-generaal voor de Sta tistiek. tevens directeur van het Centraal Bureau voor Statistiek prof. dr. Ph. J. Idenburg. zal ons land vertegenwoordigen tijdens de tweejaarlijkse conferentie van de Internationale organisatie voor de sta tistiek. Op deze conferentie, die van 31 mei tot 9 Juni in Tokio wordt gehouden, zal o.a. het 75-Jarlg bestaan van de orga nisatie worden gevierd. Prins Bernhard heeft gistermiddag een informeel bezoek gebracht aan het Nederlands opleidlngs-lnstltuut voor het buitenland (N.O.I.B.), Nyenrode te Breu- kelen. De Prins heeft voor de studenten een causerie gehouden over zyn ervarin gen tijdens zyn reizen door Latyns-Ame- rlkaanse en Afrikaanse landen. van het 10-Jarlg bestaan van _enheld het orkest, de zilveren erepenning van de gemeente 's-Hertogenbosch uitgereikt. De eervolle onderscheiding houdt ln feite de benoe ming van Hein Jordans in tot ere-burger van de Brabantse hoofdstad. Mevrouw J. R. de Vrles-Snoek (Hans Snoek), de artistieke leidster van het Scaplno-ballet. is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. BUITENLAND Een groep Amerikaanse oudheidkun digen onder leiding van dr. Joseph Free heeft op de noordwestelijke oever van de Jordaan, 15 km van Djenin, in Jordanië overblijfselen ontdekt van de bijbelse stad Dothan. Volgens Radio-Moskou heeft men ln de Kaukasus regen verwekt met be hulp van geluidsgolven. Mevrouw Burton, een blanke vrouw die 8 mei naby Ndola in Noord-Rhodeslë door Afrikanen was aangevallen en ern stige brandwonden opliep doordat haar auto ln brand werd gestoken, ls gister morgen ln een ziekenhuis ln Ndola over leden. Haar 12-jarlge dochter is hersteld van haar verwondingen, maar haar 4-ja- tdi Koningin Elizabeth en de Hertog van Edinburgh zullen ln november 196f een bezoek brengen aan Ghana, Sierra Leone en Gambia. De behandeling van de samenzwe ringszaak tegen zeven Portugese officieren en zeventien burgers ls gisteren te Lissa bon hervat. De beklaagden zyn beschul digd van samenzwering tot omverwerping van het regime van Salazar ln mei 1959. De behandeling was op 2 mei opgeschort omdat de president van de krygaraad een hartaanval had gekregen. In de Zweedse plaats Karlstad ls een kofflebrandery gebouwd ln de vorm van een 45 meter hoge silo. waarin de koffie met samengeperste lucht eerst helemaal naar boven wordt geblazen om dan vla de verschillende verdiepingen naar beneden te vallen tijdens welk proces de bonen achtereenvolgens gemengd, gebrand en gemalen worden. Het Amerikaanse Hoge Gerechtshof heeft gisteren het recht van de federale regering erkend om te procederen tegen de staat Alabama, waar inbreuk wordt gemaakt op het kiesrecht van de negers Ongeveer 700 studenten hebben gls- teroch ,end de kantoren van twee plaatse- ïyke dagbladen in Koensan. een belang- ryke stad aan de westkust van Zuid-Ko- Den Burcht: Chr. Kinderkoor ,.Ex Ani mo" voert uit: „De heks in het tover- bos". 7.30 uur nam. Salonboot Ursula (Utrechtseveer)Be volkingsonderzoek t.b.c. 24.30 en 7 9.30 uur nam. Schouwburg: Toneelavond „De Profes- sorenwljk". 8 uur nam WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Half uur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. Rehoboth: Modeshow firma Brussee. 8 uur nam. Salonboot Ursula (Utrechtseveer)Be volkingsonderzoek t.b.c. 912 uur voorm. en 2—4.30 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad: behandeling grenswyzlging. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Ledenverg. „De Natuur vriend". 8 uur nam. Zomerzorg: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Oegstgeest Patronaatsgebouw) „De Lekenspelers" spelen „Een huls vol verrassingen". 8 uur nam. DONDERDAG Den Burcht (grote zaal)Jazzparade fa. Nic. de Tombe. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehova's getuigen. 7.25 uur nam. Hotel Centraal: Jaarvergadering Ver. voor Facultatieve Lykverbranding. 8 uur nam. Leider do rp rdorp (Dorpshuis): Jaarverg. Groene Kruis. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. Spr. B. Steen stra. 7.157.50 uur nam. Zomerzorg: Ledenverg. Kynologenver. „Rynland". Spr. C. Langhout over fokken en erfeiykheid. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen gemeente „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk. 1011 u. voorm., bybelstudie 11 uur voorm. ds. K. C. van Oossanen. Stationsweg 32: Aandeelhoudersverg. N.V. Leidse Duinwatermij. 11.30 u. voorm. Wassenaar: Excursie Ned. Chr. Reisvereniging naar Seringenberg ln Raap horst. 2.15 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's getuigen. 5.30 uur nam. Volkshuis: Poppentheater „Harlekyn" speelt „De koning met het vlerkante hoofd". 3 uur nam. MAANDAG De Doelen: Leidse Amateurfotografen- vereniging. 8 uur nam. Garenmarkt: K. en O.-excursie naar de Blesbosch. 7.45 uur nam. Rapenburg 8: Ver. voor Intern. Rechts orde. Spr. dr. C. W. van Santen over de Soedan. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Leerlingenuitvoering Muziekschool My voor Toonkunst. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling „Tekenin gen en gouaches van Joh. van den Berg en schilders van de Ecole de Paris (tot 28 mei). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2—4 Zon- en feestdagen 24 uur Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Huls en huisraad ln de Griekse en Romeinse oudheid". (T.m. 3 Juli). DE BIOSCOPEN Rex „De ruiters van de Mississippi". (14 Ir.) Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur: zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino „En schiep de vrouw". (18 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zona.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdag: „De verovering van de Mount Everest". Lido „Europa by nacht". (18 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. I.uxnr „Zes mannen en een danseres". (18 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.80, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Wir Wunderkinder". (Alle leeft.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur: zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon Malgret en het raadsel van Saint Flacre". (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. \stra Theater Wassenaar Vrydag 8 u., zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „Helmwehdort wo die Blumen blühn" 14 Jaar. Maandag, dinsdag, woensdag 8 uur „De dokter van Sta lingrad" 18 J. Donderd. 2.30 u. en 8 u. „Het complot der -- -- - Zondag en woent Colt. Alle leeftyden, VOOR WOENSDAG 18 MEI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 11.20 Een moeder ge zocht, hoorsp. 12.20 Gram. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad, praatje. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.00 Het sneeuwmeisje, opera, (le acte - gr.) 15.30 Interscholair Jeugdtoernool. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Het spectrum van het christeiyk organisatie- en verenigingsle ven. NCRV: 18.00 Gram. 18.15 Boekbespr. 18.30 RVU: de geheimen van reuzen en dwergen ln de dierenwereld, door prof. dr. E. J. Slijper. Eerste lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Dameskoor. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koper-ork. 20.10 Omr.-ork. en solist. 21.10 Buitengewoon stoutmoedig, rep. 21.30 Koorzang. 22.05 Lichte muz. 22.15 Meis jeskoor. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Zaalsportultsl. 22.45 Avondoverd. 23.00 Muzikale curiosa. 23.30 Platennieuws 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.65 V. d. vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw 11.00 Klelnkunstprogr. 11.30 Lichte muz. 12.00 Promenade-ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. en tentoonstellings agenda. 13.20 Orgelspel. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Gram. 14.25 Radio Phil- harm. Orkest. 15.00 V. d. Jeugd. 17.00 Dubbelkwartet. 17.15 Gram. 17.30 Plano duo. 17.50 Regeringsultz.: Emigratieru briek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 De Spytoptanten, toespr. 19.00 V. d kind. 19.10 Hammondtrio. VPRO: 19.30 V d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.10 Interl. voetbalwedstr. Zwit- serl.Nederl. 22.00 Metropole-ork. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.05 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.20 Voordr. en muz. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Intern. 17.10 weeroverz. 20.1522.00 Interl. voetbal wedstr. Zwltserl.Nederl. VARA: 22.00 Forum. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e lijn van 1820 uur) I. Georges Blzet. Jeux d'Enfants, kleine orkestsuite op. 22. Marche (Trompette et Tambour), Berceuse (La Poupée), Im promptu (La Toupie), Duo (Petit Marl, Petite Femme), Galop (Le Bal). Orches- tre des Concerts Lamoureux olv. Igor Markevitch. II. Edouard Lalo, Symphonie Espagnole voor viool en orkest ln d kl. t. op. 21. Allegro non troppo. Scherzando. Allegro molto. Intermezzo. Allegretto non troppo. Andante. Rondo. Allegro. Bronlslav Glm- pel, viool. Phllharmonlsch Orkest van München olv. Fritz Rieger. III. Henri Busser. Petite Suite voor orkest. En sourdine. Valse lente. Vlellle chanson. Scherzetto. Orchestre National de la Radlodlffuslon Frangaise olv. Henrl Busser. IV. Antonln Dvorak. 1. Suite ln a gr. fe. op. 98 b. Moderato. Molto vivace. Alle gretto (alia Pollacca). Andante. Allegro. Tsjechische Philharmonie, Praag olv. Karei Sejna. 2. Concert voor cello en or kest in b kl. t. ma non troppo. Finale. Enrico Mainardl, cello. Phllharmonlsch Orkest van Beriyn oJ.v. Fritz Lehmann. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Rep. cricketwedstr. 12.15 Gram. 12.30 V. d. landb. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Twintig vragen. 13.40 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorsp. 15.30 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Rep. cric ketwedstr. 17.00 V. d. kind. 17.5o Weer ber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 18.40 Volksdansen. 19.00 Koorzang. 19.30 Quiz Londen-Dublln. 20.00 Ork.conc. (Om 21.00 Nws.) 22.00 Onbekend. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.0623.36 kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 ni. 11.30 Nws. en gevar. muz. 12.30 Nws. en Sevar. progr. 13.00 Gevar. progr. 13.30 rws„ intermezzo en crlcketultsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 V .d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 nws.). 15.00 Verz.- progr. (Om 15.30 nws.) 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Race-uitsl. en popul. muz. 17.30 Nws. en gevar. progr. 18.29 Weerber., nws., act. en lichte muz. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19 30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Hoorsp. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.30 Nws. en verz.progr. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. (Om 23.30 nws.) 23.55-24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus.muz. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Liederen. 16.05 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. en weerber. 20.00 Ork.conc. 21.45 Nws. en weerber. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Kamermuz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Lichte muz. 0.30 Ork.conc. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.25 Gram. 14.20 Kamermuz. 15.10 Muz. v. Franse componisten. 22.35 Gram. 23.10 Idem. 23.54-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Filmmuz. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gram. 14.00 Schoolra dio 14.45 Ork.conc. m.m.v. koren. 15.50 Planorecital. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16 21 Muz. voor strijkers en slag werk. 17.00 Nws. en weerber. 17.10 Kamer muz 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en filosofie. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sport- kron. 19.00 Nws. 19.40 Koorzang. 20.00 Akademle der dlscofleien. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Lezing. 22.25 Herden- klngsprogr. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zee lieden. 484 m.: 12.02 Lichte muz. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 14.18 Gram. 14.30 Klass. muz. 15.30 Gram. 16.07 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Operettemuz. 18.30 Jazzmuz. 18.55 Panoramique. 19.30 Nws. 22.00 Wereld- nws. 22.10 Kamermuz. 2.55 Nws. op. 104. Allegro. Adagio Finale. Allegro moderato. J stappen". 18 laar. en woensdag 2.30 uur Gipsy Vvond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend Apotheek Kok. lapenburg 9. tel. 24807. BU geen gehoor by Uw huisarts of WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam mist Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt mist mist mist motregen mist w 4 18 9 w 4 15 9 w 2 17 10 w 1 15 10 wzw 2 23 10 w.stil rea. verwoest. De kranten bevatten artl- specialist (of diens waarnemers), bel op kelen die de studenten lasterlijk achtten. I dokterstelefoon 22222. Twente mist w.stil 22 11 0.1 Eindhoven mist nnw 2 20 8 0.1 Z.-Limburg regen w.stil 21 13 0.1 Helsinki onbewolkt ono 1 21 6 0 Stockholm onbewolkt n 1 23 6 0 Oslo half bew. n 2 24 12 0 Kopenhagen zwaar bew. ono 6 18 10 0 Aberdeen onbewolkt w-atil 19 3 0 Londen geh. bew. nnw 2 21 11 0 Brussel mist imw 2 17 10 0.1 Luxemburg zwaar bew. z 2 22 14 1 Parijs Bordeaux mist nw 2 20 11 0 mist w.stil 21 10 0 Grenoble onbewolkt w.stil 26 10 11 Nice licht bew. n 4 24 14 0 Berlijn Frankfort zwaar bew. o 2 23 13 0.3 zwaar bew. nnw 1 25 15 0.3 München onbewolkt zw 2 24 11 3 Zürich licht bew. n 2 25 11 0 Genève licht bew. ono 1 23 9 2 Looarno half bew. ozo 1 23 13 38 Wenen half bew. zo 4 22 13 0 Innsbruck onbewolkt w 2 29 8 1 Belgrado zwaar bew. z 1 24 16 0 Athene onbewolkt zw 2 26 16 0 Rome licht bew. w 1 31 18 0 AJaccio Madrid geh. bew. W.Stdl 20 15 1 mist w-atll 22 9 0 Mallorca licht bew. w.stil 25 Lissabon regen W 7 20 13 7

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2