Studenten-cineasten exposeren in Academie voortreffelijk foto-werk Maison Spier HANDGEKNOOPT KARPET BULTHUIS HERENKOSTUUMS KOLBERTS Kerkelijk Leven Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 13 mei 1960 Tweede blad no. 30047 Een foto-expositie met een merkwaar dige omgekeerd-evenredige verhouding tussen omvang en kwaliteit valt op het ogenblik te bewonderen in de expositie ruimte van het Academisch Historisch Archief. Zo bescheiden als de omvang van deze tentoonstelling is, zo voortreffelijk is het ge halte, zo fris is de toon. Het betreft hier werk van de Leidse studenten cineasten, hoofdzakelijk buiten de universitaire sfeer. Het Leidse Studenten Cineasten Gezelschap heeft deze expositie inge richt ter gelegenheid van het tienjarig bestaan, dat gisteren voorts werd ge vierd met een receptie in de ontvangstzaal van de Academie en een borrel en diner in Minerva. Het cineastengezelschap heeft zich na de oprich ting met vuur geworpen op deze jonge tak van beeldende kunst, de leden hebben zich in organisa torisch verband en parti culier een vaardigheid en feeling verworven, waarop menig amateur afgunstig kan zijn, zij hebben een bijzondere collectie fotomateriaal bijeengebracht en een voortreffelijke moderne en gevarieerde outillage. Toen kwam ,,de" brand. Vrijwel alle bezit van het gezelschap ging verlo ren op het enthou siasme, de vaardigheid, het idealisme en enkele schaarse negatieven en afdrukken na. Aan deze zware slag, die het ge zelschap deelde met zo veel subverenigingen van het Corps, herinnert op de thans ingerichte expo sitie een navrante foto, onmiddellijk na de brand genomen in het uitge brande atelier van het L.S.C.G. Deze foto illu streert de energie, waar mee het gezelschap de klap te boven is geko men: tussen de nog ro kende puinhopen ging men opnieuw aan de slag. De cineasten beschik ken thans weer over een uitgebreide nieuwe appa- I ratuur, de opnamenvoor- raad groeit gestadig, het vuur, dat in letterlijke zin zoveel verwoestte, werd in figuurlijke zin nog aangewakkerd, en de expositie in de academie toont aan, waartoe dit heeft geleid. Terzijde kan nog worden opgemerkt, dat bij de brand ook de negatieven ver loren gingen voor het fotoboek over de Universiteit, dat bU het komende lus trum verschijnt. Toevallig waren af drukken voor de lay-out buiten de so ciëteit, en aan de hand daarvan is men er in geslaagd, alsnog dit boek werk samen te stellen. Enkele onvol ledige exemplaren hiervan werden reeds aan de negen ministers aange boden, die onlangs de Leidse Univer siteit bezochten. Terugkerend naar de expositie: uit de bescheiden tentoongestelde collectie blijkt een fotografisch oog, dat met zo veel amateurs gemeen heeft, dat er dikwijls meer gevoel voor alle aspec ten van de foto uit spreekt, dan de beroepsman uit de aard der zaak kan opbrengen. De amateur fotografeert uit andere motieven dan zijn beroeps collega, en hoewel dit vanzelfsprekend niet in iedere opname tot uitdrukking komt en anderzijds het killere vakwerk ontegenzeglijk kwaliteiten heeft die het amateurwerk noodgedwongen ont beert, spreekt dit gevoelige vooral in materiaal, dat voor tentoonstellingen bijeen wordt gebracht. Zo is het ook met de expositie in de Academie. Men proeft aan deze foto's, dat zij met grote liefde voor deze jonge kunstvorm gemaakt zijn, of het nu zorgvuldig ge componeerde opnamen, technisch ge raffineerde foto's of onverwachte snaphots zijn. De keuze van onderwerp doet nu en dan wat traditioneel aan, hoewel dik wijls ook het studentikoos originele duidelijk uit de keuze spreekt. Dit zelfde geldt voor de uitwerking, doch in beide treft toch op een of andere manier een frisse kijk op het detail, waardoor het geen cliché-opnamen zijn geworden. Zij horen in deze sfeer thuis, i ziet men door ramen naar de natuur vrijwel stuk voor stuk. buiten. I Er zijn enkele bijzonder goede kin- Het zijn slechts enkele indrukken van I derportretten (waarvan wij er hierbij deze tentoonstelling. Zij mogen echter een reproduceren) te bewonderen, en- 1 voor velen een stimulans zijn, dit werk Prachtige moderne kleuren. Wij zenden U op aanvraag gaarne kleurmonsters en prijsopgaaf per m2. 118. BOTERMARKT 23 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Wilhelmus Michael, zn. van M. Verhoef en M. Theuns: Joke Irene, dr. van P. H. Schmidt en H. S. van Essen; Eugenius Joseph, zn. van S. J. de Geus en A. Zlrk- zee; Sylvia, dr. van L. D. Planjer en H. Bavelaar; Ronald, zn. van L. D. Planjer en H. Bavelaar; Catharine Franclsca, dr. van r. t. Zuidema en l. Wachter; Maria retronella Liduina, dr. van P. J. Jekkers en c. A. C. Bakker; Elisabeth Petronella, or. van A. Versnel en J. M. Hollander; Hermanus, zn. van J. Hessellng en A. G. M. Heruer; Sabine Pauline Marie, dr. van P. J. G. WJjdicks en M. J. P. T. van Arendonk. GETROUWD W. F. van Rest en L. G. Stikvoort; J. Pret en A. E. Martyn; J. A. W. Verhoog en R. h. G. m. Blntakles; A. Ykema en H. ten Haken; P. de Buck en E. B. Can- ooo; E. H. Haarlem en C. T. Peek; J. C. Turk en J. Arnuldus; L. J. Ruijgrok en A. van de Wetering; J. T. Welling en P. G. Wetselaar; B. J. Wakka en W. M. *,T E- Rietbergen en S. Dongelmans; m. C. Opdam en M. C. J. Mokkenstorm; H- J. Hensing en J. Seller. OVERLEDEN P. A. Geensen, 74 jr., man: N. deVlnk Jr., vrouw; D. van der Linden, 2 maan den, zoon; H. C. Momma, 74 Jr., echt genote van J. P. Byi. kele zeer oorspronkelijke en knappe montages (het portret van de praeses op zijn examenbul b.v.) en opnamen met zeer sprekende lichteffecten. Verheugend is, dat ook de expositie techniek blijkbaar voor de studenten cineasten geen onbekend terrein is. Wij denken daarbij aan de (op zichzelf goede maar niet exceptionele) opna men van bomen, zonder passepartout gemonteerd op een groot zwart vlak, waardoor een effect wordt bereikt als van uitzonderlijk hoog peil te gaan zien. De tentoonstelling blijft een week geopend, en is op werkdagen van 10 tot 5 uur te bezichtigen. Wij hopen, dat de cineasten in de toe komst meer gelegenheden dan alleen lustra zullen aangrijpen, om hun ken nelijke liefde voor de fotografie door middel van een expositie aan anderen over te dragen of in anderen te ver sterken. J. E. Bollin overleden Ruim vijftig jaar tandheelkundige In alle stilte vond heden op de be graafplaats „Rhijnhof" de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van de heer J. E. Bollin, die maandag in de ouderdom van 78 jaar te Wassenaar is overleden. Advertentie Badpakken Strandtenten Kampeer- en Huistenten. s p o r t h u i s v.d. sStaay E. BOLLIN De heer Bollin, die ruim 50 jaar in de Sleutelstad als tandheelkundige werk zaam was, ontving zijn opleiding gro tendeels in het buitenland, o.a. te We nen, Berlijn en Leipzig. Op 1 februari 1906 trad hij als assistent in dienst by thans wijlen de heer W. Schouten, die als tandarts een praktijk uitoefende in een perceel aan de Breestraat. Toen de heer Schouten zich in 1918 uit de prak tijk terugtrok, zette de heer Bollin deze voort. In de dertiger jaren heeft de heer Bollin zich sterk beijverd voor de vrije uitoefening van het beroep van tand heelkundige, o.a. in zijn kwaliteit als lid van de Nederlandse Ver. van Tandheel kundigen. Meerdere malen maakte hij deel uit van een examencommissie voor tand heelkundigen. MET HAND IN GEHAKTMOLEN Gistermiddag heeft de EHD de worst maker S van den Bosch, wonende aan öe Zijlsingel, met ernstige verwondin gen aan de linkerhand naar het Aca demisch Ziekenhuis moeten overbren gen. De man, die werkzaam is bij een vleeswarenfabriek aan de Langegracht, was bezig met het malen van vlees. Hij kwam hierbij met zijn linkerhand in de gehaktmolen terecht. Een collega, die hiervan getuige was, kon gelukkig nog tijdig de machine uitschakelen. VERTRAGING IN TREINVERKEER KW 25 tegen Vinkbrug Vanochtend is op de spoorlijn Am sterdamRotterdam vertraging ont staan. De spoorlijn bij Leiden was ruim een half uur geblokkeerd. De KW 25 (Wilhelmina) botste namelijk omstreeks 8.15 uur tegen de Vinkbrug over de Oude Rijn. Het gevolg was, dat gedu rende een half uur geen treinverkeer over deze brug mogelijk was en de ver binding op dit belangrijke traject was geblokkeerd. Binnen een half uur slaagde men erin, de schade aan de lijn te herstellen waarna het treinverkeer weer op gang kwam. Drie kwartier later was de treinenloop weer normaal. Tien jaar Stichting „De Jeugdhaven" In het kader van de festiviteiten ter gelegenheid van het tien-jarig bestaan van de stichting clubhuizen „De Jeugd haven te Leiden" vond gisteravond in het St.-Antoniusclubhuis een feestelijke bijeenkomst plaats. De heer A. Baren- dregt directeur van „De Jeugdhaven" sprak een kort begroetingswoord. Voor de pauze verzorgden de leden van alle clubhuizen, te weten „Mirt", „Mie rennest", „Kajuit" en „Woelige Baren" een revue. Deze revue behelsde een aan eenschakeling van wat er alzo in een „haven" gebeurt. Er was een optreden van twee jongens, die zichzelf begeleid den op een gitaar en een tweetal „top hits" van het genre Elvis Presley ten ge hore brachten; een meisjesclub voerde als elfjes verkleed een dansje uit; er wa ren jeugdige acrobaten, die een goede indruk achterlieten; een meisje bracht op de accordeon o.a. het toepasselijke „Schön ist die Jugendzeit" ten gehore, Het geheel speelde zich af in de fanta sie van een kapitein van het schip „De Jeugdhaven", die door piraten werd overvallen, doch tenslotte zijn schip te rug verovert. De jeugdige revue-artiesten werden soms geheel vrijgelaten in hun manier van optreden en veel berustte dan ook op het improvisatie-vermogen van de jongens en meisjes, die zich zodoende konden uitleven in hun eigen fantasie wereld. Na de pauze werd het toneelstuk „Gieren op het veilige nest", een stuk over „gangsters", opgevoerd. De heren P. M. J Gerris, H. J. M. Goddijn, D. Lemson en J. Marks, allen alhier, en H. van der Bijl te Alphen a. d. Rijn zijn benoemd tot leden van de examencommissie NO-acten Nh. Ni en Nj en het pedagogisch getuigschrift 1960 1960. Lezers schrijven Wees ook heer in 't luchtverkeer Met belangstelling volg ik de strijd van de „Veronica", de vrije zender contra de PTT Met afschuw heb ik echter geluisterd - en velen met my - naar de unfaire wijze waarop een stoorzender versche nen is om de uitzendingen van de Ve ronica te storen. Volgens radio „Veronica" is de stoor zender op vrijdag 6 mei j.l. in bijzijn van verschillende verslaggevers gepeild op een terrein in Noordwijkerhout, dat in bezit is van de PTT en de Marine. Hoe kan het bestaan, dat wij Neder landers in een vrij land. die zo verheugd waren over onze herwonnen vrijheid het geen we 5 mei j.l. nog zo waardig gevierd hebben, dat men thans praktijken gaat uitoefenen, waarin wij in de oorlogstijd een afschuwelijke hekel hadden en nu nog hebben omdat de vrijheid daardoor beknot wordt. Wanneer de zender Veronica wettelijk verkeerd doet, moet hij met wettelijke maatregelen bestreden worden. Kan men hier echter wettelijk niets tegen doen, weest dan heer in 't luchtverkeer, maar begin niet met dergelijke minder waardige praktijken als een stoorzender. Met dank voor de plaatsing, Uw abonnee, M. B. LAPORTE Witte Rozenstr. 6, Leiden Zaterdag kunt U GULDENS verdienen de nieuwste dessins 79— en hoger. in de modernste zomerstoffen 27— en hoger. RUIME SORTERING IN BIJPASSENDE PANTALONS. JONGENS k. pantalons RECLAMEPRIJS 4.95 Alléén bij: HAARLEMMERSTRAAT 109 LEIDEN t.o. Bata KOOPT U MET PLEZIER ZICHTZENDINGEN OP AANVRAAG. Nieuwe uitgaven Bibeb by Gast en Gastheer. Deze uit gave, in stand gekomen in samenwerking met de Stichting Tentoonstelling 70 Jaar HORECAF Gast en Gastheer", verscheen bij uitgeverij V. A. Kramers, Den Haag. De kinderkruistocht, door H. Treece. Jeanne d'Arc, door A. van Battum. Het eerste bedrijf, door I. Thelssen. GRONDWERKER STAL HAMER EN LAMP Een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden eiste de officier van Justitie bij de Haagse politierechter te gen een 39-jarige grondwerker uit Lei den. De grondwerker, alhoewel niet ver schenen, was voor de politierechter ge dagvaard, omdat hij 14 december vorig jaar van een aannemersbedrijf een voor hamer, een onderwaterlamp en een stuk ijzer gestolen had. Verdachte ontkende dit echter. Toen hij werd gecontroleerd had hij het gesto- lene niet meer in zijn bezit. Er was ech ter een getuige, een 46-jarige Noordwij- ker, voorman by de firma, waar ver dachte ook werkzaam was. De voorman vertrouwde verdachte niet erg (deze was reeds eerder veroor deeld) en hield hem goed in de gaten. Op de bewuste dag zag hy verdachte naar de keetwagen gaan. De fiets van de grondwerker stond daar tegenaan. Er hing een tas aan, waarin de getuige, toen hij later keek, de gestolen voorwer pen aantrof. Hij had er nog enkele an dere werknemers bijgehaald. Wie de voorwerpen in de tas gedaan had en of deze tevoren leeg was, wist de verdachte niet. Wel had hij verdachte met de fiets weg zien rijden. Men haalde de politie er pas later bij. De politierechter ver oordeelde verdachte conform de eis. SLINGEREND OP EEN BROMFIETS EN NOG SCHELDEN OOK „Ik zal niet zeggen, dat je een schoft bent, anders zou ik je beledigen. Als het wel mocht, zou ik het zeggen". Dat voeg de een 60-jarige Leidse betonvlechter 24 januari jl. een Leidse agent van politie toe, toen deze hem wilde meenemen naar 't bureau, wegens 't rijden op een brommer onder invloed van sterke drank. De officier by de Haagse politie rechter, waar de man thans terecht stond, eiste voor belediging en onder drankinvloed ryden een boete van f. 40 of 8 dagen gevangenisstraf en een voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor 1 jaar met twee jaar proeftijd tegen hem. Verdachte beweer de absoluut niet dronken te zijn geweest. Hij slingerde (hierom hield de agent hem aan), omdat hij de motor van zijn brommer op gang wilde krijgen. Tegen de politierechter zei verdachte één bier gedronken te hebben, alhoewel hij tegen de politie had gezegd, dat het er drie waren. De caféhouder, van wie ver dachte zijn geestrijk vocht gekocht had, had echter weer gezegd, dat het één glas jenever was. Volgens de agent rook ver dachte naar alcohol en was zijn gang onzeker. De politierechter veroordeelde de betonvlechter conform de eis. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht de heren P. S. Brouwer (Leiden): M. J. Lagendijk (Den Haag) en R. Cleton te Brasschaat (België); kand. ex. Ned., recht mej. O. Chaillet (Den Haag), mej. M. M. A. Lisman (Den Haag), mej. A. E. M. Th. Sark (Wassenaar) en de heren J. C. Reinoud (Den Haag), Th. A. Brouwer (Utrecht) en H. M. de Jong Schouw enberg (Aerdenhout) NED. HERV. KERK Beroepen te Den Haag: ds. P. J. de Geeter te Hilversum. Aangenomen naar Zaandijk (toez.) dr. A. de Wilde te Oude en Nieuwe Nledorp. Aangenomen de be noeming tot hulpprediker te Rotterdam- Crooswijk W. D. J. van der Kaaden, hulp prediker centrale gemeente Mitnstreek. Bedankt voor Waddinxveen (toez.) J. van Rootselaar te Delft. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Aagtekerke K. de Gier te 's-Gravênhage en C. Hegeman te Gene- muiden. De Sjah van Perzië brengt een staatsiebezoek aan België. De foto toont hem na aankomst in het Ko ninklijk Paleis te Brussel tussen Koning Boudewijn en Prins Albert. bij Uitg. Mij. H. ten Brink, Amsterdam. De vluchtende mens, uitg. H. Veen- man, Wageningen - Deze bundel be schouwingen over het vraagstuk der vluchtelingen is tot stand gekomen op initiatief van de Wageningse Studen tenvereniging ter gelegenheid van haar vijfde lustrum. Het boek behandelt tal van facetten van dit probleem, waarbij vele bekende figuren aan het woord ko men, zoals mevr. Verweij-Jonker, prof. dr. Bergman, prof. Gadourek, prof. Groenman, de Israëlische ambassadeur Cidor, dr. G. Beijer (die de redactie voerde) en vele anderen. Een rijke bron van informatie. Nederland, foto-pocket door Jaap Ro- mijn en Kees Scherer, uitg. A. W. Bruna en Zoon, Utrecht - Over de keuze van foto's, welke tezamen een beeld moeten geven van ons land, kan vanzelfsprekend uitvoerig gediscussieerd worden. De tekstschrijver Jaap Romijn, wiens bij drage in vier talen is opgenomen, ver telt, dat fotograaf Scherer er aanvanke lijk een heel „waterhoek" van had wil len maken, omdat Nederland nu een maal een waterland is. Maar Scherer liet zich tenslotte overreden ook andere typerende onderwerpen toe te voegen, zodat er inderdaad een afwisselend beeld ontstond, dat overigens niet „volledig" kon zijn. Zou men dat willen, dan zou er wel wat méér nodig zijn dan een dub bel „Zwart Beertje" zoals deze uitgave, die een prettige indruk nalaat en onge twijfeld voor toezending aan buitenlan ders in aanmerking komt. Roemloos einde: Elbe 45, door Jürgen Thorwald, uitg. Ad. M. C. Stok, Forum Boekerij, Den Haag Dit werk is het derde deel van een serie onder de ver zamelnaam „Roemloos einde", waarin eerder, eveneens in de vertaling van H. C. M. Daalmeijer, majoor van de Gene rale Staf, en mevr. G. A. Daalmeijer— Boer, de delen Weichsel 45 en Oder 45 verschenen. Het is niet in de eerste plaats de bedoeling van de auteur ge weest e:en romantisch verhaal te schrij ven. Het ging hem eerder om de mili taire feiten, maar die worden op zulk een levendige wijze beschreven, dat er een boeiend boek ontstond, bovendien verlucht met foto's van het Rijksinsti tuut voor Oorlogsdocumentatie in Am sterdam. Niet alleen de topleiders van het ellendige nazidom en hun ondergang in Berlijn worden beschreven, maar ook een man als „bloedige Ferdinand", generaal Schörner en de rol van de divisies Russen in Duitse dienst onder leiding van generaal Wlassow worden in helder licht geplaatst. Elbe 45 is in vier hoofdstukken verdeeld: de slag: om Berlijn, tussen Berlijn en Elbe, het „eiland der verdoemden" of storm over Praag en tenslotte Kurland. Honden wilt ge eeuwig leven? door Fritz Wöss, uitg. Ad. M. C. Stok, Zuidholl. UM., Den Haag De titel van dit boek is eerder bekend geworden door de gelijknamige film, waaruit een aantal foto's (naast authentieke van de schrijver zelf) is overgenomen. Men kent het onderwerp: de ondergang van de Duitse legers bij Stalingrad in een zee van bloed en wanhoop. In een woord- vooraf zegt de auteur, dat hij door het schrijven van deze roman een belofte ingelost heeft, welke hij aan zijn kame raden gaf, namelijk te vertellen, wat er in Stalingrad werkelijk is gebeurd. „Op dat een volgende generatie niet nog maals een Stalingrad zal meemaken". Fritz Wöss heeft het niet gezocht in een lugubere beschrijving van de beproevin gen, welke de Duitsers, met verlies van een enorm aantal doden en een nog veel groter getal krijgsgevangenen, bij dit keerpunt in de oorlog in Rusland heb ben doorgemaakt. Niettemin komen er bladzijden in voor, die de lezer de haren ten bergen doen ryzen. Wat de Duitsers in Stalingrad hebben beleefd behoort wel tot de afschuwelijkste ervaringen uit de jongste volkerenkrijg. Zij hebben hun agressie duur moeten bekopen, waarbij de eenvoudige soldaat de hardste klap pen moest incasseren. De vertaling is van majoor H. C. M. Daalmeijer en mevr. G. A. DaalmeijerBoer. Oase K, een avontuur van Bob Morane, door H. Vernes. Maraboe-pockets. Uitg.: Meulenhoff. Amsterdam. Advertentie Het leukste pakje dat U óóit voor Uw {ongen kocht en... tegen ongeëvenaard lage i Coster-prijs Eén dag profiteert U van dit koop je/want dan betaalt U voor dit KAMGAREN JONGENSPAKJE, het jasje geheel gevoerd, in ver scheidene moderne effen tinten, 5-10 jaar 4% JM y* ALLE MATEN LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudsesingel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 GEREF. KERKEN Aangenomen naar Hollandia (Nieuw- Guinea) (Evang. Chr. Kerk) H. G. Bos wijk te Wons. Aangenomen naar Oude- mirdum c.a. G. J. van den Pol. kand. te Nijkerk. die bedankte voor Kootwijker- broek, Ottoland. Valthermond, Westerem- den en voor IJlst. REMONSTRANTSE BROEDERSCHAP Tweetal te Amsterdam (5de pred.pl.) W. Muilwijk te Hilversum en J. M. Lin demans te Dordrecht. TON LENEN BIJ KERKLEDEN. Voorburgse hervormden wagen experiment. Voorburgs hervormde ds. A. D. Bak ker en zijn kerkvoogden zijn er van overtuigd: „hun" ton komt er. Ds. Bak ker heeft binnen afzienbare tijd name lijk een nieuwe kerk nodig voor zijn groeiende parochie en een gedeelte van de rond 600.000 gulden, die daarvoor op tafel moet komen, wil men lenen bij de eigen kerkleden. Men vertrouwt er op, dat er honderd tot honderdvijftig kerkleden bereid ge vonden worden per hoofd duizend gul den renteloos aan de kerk voor te schie ten. In vijf tot tien jaar moet de schuld afbetaald zijn. „Dat moet kunnen in deze welvarende wijkgemeente" aldus de kerkvoogdij. Binnenkort zullen vrijwilligers op pad gaan om de ton bijeen te krijgen. Hun argument: door allerlei belastingfacih- teiten is het voordeliger voor gemeen teleden met hoge inkomens hun geld zo te besteden, dan het als „normaal" inkomen op te souperen. ALLIANCE ZENDINGSDAG Op Hemelvaartsdag houdt de Stich ting Alliance Zendings Centrum „Pa- rousia" te Wassenaar, haar zevende Alliance Zendingsdag in „Lommerrijk" te Rotterdam. Het thema voor die dag is: „God zoekt vrijwilligers". Boven dien zal de inzegening en uitzending van vier nieuwe kandidaten plaats heb ben voor Nieuw-Guinea t.w.: Dhr. en mevr. A. v. d. Bijl te Wassenaar en voor Cambodja (Ind. China), de heer en mevr. Jean Clavaud te St.-Germain-en- Laye (Frankrijk). HERVORMDE VROUWENDIENST Deze week is de Europa-secretaresse van het vrouwendepartement van de Wereldbond van Hervormde Kerken (gevestigd te Genève), dr. Marga Büh- rig de gast van de landelijke commis sie Hervormde Vrouwendienst, een com missie van de generale synode der N H. Kerk. Dr. Bührig sprak op verschillen de plaatsen in ons land voor kleine groepen van genodigden. Haar voor drachten behelsden een appèl op de vrouwen der kerk toch bewust en ver antwoordelijk mee te leven in de vra gen die de kerk en de kerken regarde ren. Daar in de kerken van hervormde signatuur alle leden in wezen ambts dragers zijn en het ambt een functie daarin aldus dr. Bührig is het van groot belang, dat de samenwerking van man en vrouw gestimuleerd wordt.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3