Karavaan nam rustdag en wandelde naar Nijmegen, waar Cioni (It.) won Gerard Lentelink mocht op pad Bondscoach Elek Schwartz heeft het moeilijk: blessures! KNWU wil met een Nederlandse ploeg naar Tour de France Yoetbalmenu voor het week-eind Waarom betaalt U teveel? Sportieve korte JASJES MAISON SPIER Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 13 mei 1960 Vijfde blad no. 30047 Ronde van Nederland Augosto Cioni zorgde op de wielerbaan van het Goffertstadion te Nijmegen voor het eerste Italiaanse succes in deze Ronde. Na een vinnige eindspurt slaagde het kleine Italiaantje erin de lange Schalk Verhoef nog net een half wiel voor te blijven, terwijl Gerard Vergoos- sen met de derde plaats genoegen moest nemen. Negen seconden na dit drietal ging de oostelijke renner Gerard Lentelink,; de geestelijke vader van de enige grote ontsnapping in deze etappe, over de eind streep. Nog geen twee minuten later was ook het grote peloton, dat een achterstand van bijna zeven minuten had gehad, al op de piste aangekomen. Werd deze intocht ingeluid door een drieën joegen zij achter Lentelink aan. Italiaan, ook de laatste man behoorde tot de squadra. Bernardelle kwam geheel in Nijmegen aan met een achterstand van vier minuten op zijn fortuinlijker landgenoot. De klasseringen ondergingen door dit resultaat vrijwel geen wijzigingen. Roger Baens behield zijn oranjetrui en de „Lo comotieven" prijken nog steeds op de eerste plaats in de ploegenrangschik- king. De groten hadden blijkbaar besloten om na twee dagen zwaar koersen het nu maar eens wat kalmer aan te doen. Zij maakten als het ware een toeristisch evenement van deze rit door de prach tige dreven van zuidoostelijk Drente, de textielstreek van Overijssel en de roman tische omgeving van de Achterhoek. Die rust kwam sommigen goed van pas, want er vielen in het begin nog al wat lekke banden. Onder meer waren Jo de Roo, Coen Niesten, Frans Mahn en de Belg Joossens bij de pechvogels. Maar hun ploegmaats hadden niet de minste moeite om de achterblijvers weer bij de hoofdmacht te brengen. Na tien kilometer gaf de Duitser Eddy Ziegler de pijp aan Maarten. Hij klaagde over pijn in zijn rechterknie, liet zich af zakken en zei veelbetekenend: „kaput". Koffietafel De meute lette nauwelijks op hem en sukkelde door, napratend over de char mante ontvangst in Hoogeveen, dat de gehele karavaan op het voorplein van het gemeentehuis een Drentse koffietafel had aangeboden. De renners waren daar toe met autobussen van Assen naar Hoogeveen gebracht, en dat was maar goed ook. Want over de na de droge zo mer van 1959 naar water dorstende Drentse akkers joeg een felle noordoos ter reusachtige stofwolken op. Op som mige plaatsen ging daardoor zelfs de zon schuil. Stof voor een babbeltje hadden de coureurs dus genoeg. Het leek wel op een van die onvermijdelijke wandeletap pes van de Tour de France. In deze ver gelijking paste ook wonderwel het gebaar van de groten tegenover de jonge Gerard Lentelink, toen deze zijn geboortestreek naderde. Bij Borne na 70 km. kreeg Lentelink verlof om geheel in zijn een tje voorop te gaan rijden. Dit mocht een van de mooiste dagen in zijn wielerloop- baan worden zo beslisten de geroutineer- den in de karavaan, die misschien met enige weemoed terugdachten aan hun eerste grote etappencourse en aan de gunsten die toen hun deel waren ge worden. Op pad Lentelink toog dus op pad en maakte een triomftocht door Hengelo en En schede. Duizenden toeschouwers langs de straten wezen met bewondering naar hun streekgenoot, die een minuut voor het peloton uit met lichte pedaaltred voortsnelde. Inmiddels was na Hengelo Schalk Verhoef als eerste uit het pelo ton gesprongen om te trachten zich bij Lentelink te voegen. Verhoef kreeg ge zelschap van Vergoossen en Cioni en ge- TENNIS Loting Daviscupwedstrijd Nederland.Engeland De loting, die werd verricht door de Britse ambassadeur in Nederland Sir Paul Mason, voor de wedstrijd Neder landGroot Brittannië voor de tweede ronde van het toernooi om de Davis Cup (Europese zone) op de Mets-banen te Scheveningen, had het volgende re sultaat: Hedenmiddag: enkelspelen: Wim Ma- risBilly Knight en Piet van Eijsden Michael Davis. Zaterdag, dubbelspel: spelen. KnightDavis. Zondag, enkel spelen van vandaag worden samenge steldKnightDavis. Zondag, enkel spelen: Piet van Eijsden—Billy Knight en Wilm MarisMichael Davis. SCHAKEN Van Scheltinga doet het goed in Boedapest Onze landgenoot Van Scheltinga heeft zijn leidende positie in het zonetoernooi te Boedapest verstevigd door een over winning in de zesde ronde op de Tsjech Ujtelky. De stand na de zesde ronde luidt (eerste tien): 1. Van Scheltinga (Ned.) 4 pnt 1 afgebr. partij: 2. Bilek (Hong) VA pnt 1 afgebr.: 3. Kozma (Tsjech) en Matanovic (Z. Slav.) beiden 3'A pnt: 5. Clarke (GB), Bertok (Z. Slav.) en Mititelu (Roem) elk 3 pnt 1 afgebr. parten.; 8. Ujtelky (Tsech) 3 pnt.; 9. Golz (O-Dld) en Troeger (W. Did) beiden VA pnt 1 afgebr. partij. HOCKEY In het Nederlands C-hockeyelftal, dat morgen op het HDM-terrein te Den Haag een oefenwedstrijd tegen de A- ploeg speelt, is de Leiden-speler Krol opgesteld. BOKSEN Tijdens een wedstrijd voor junior boksers tussen Amsterdam en Londen die door de Engelsen met 12—4 werd gewonnen is de uitgestelde partij voor het kampioenschap van Nederland halfzwaargew. tussen de Amsterdam mers Eddy Kiks en Jan de Vries ge bokst. Kiks werd winnaar op punten ba een zeer slechte partij. Aangezien hun achterstand in het alge meen klassement eveneens al minstens een half uur bedroeg, werd ook hun vlucht getolereerd. In Neede (107 km.), toen Lentelink bijna 40 km. alleen op kop had gereden, haalden zij hem in. Het peloton wandelde rustig voort met een achterstand van vijf minuten. Nie mand maakte zich werkelijk bezorgd over die vier daar aan de kop, die na 150 km. zes minuten en vijftig seconden waren uitgelopen. Tegenaanval Pas na Arnhem (177 km.), waar enorm veel belangstelling voor de doortocht be stond, werd het sein voor de tegenaan val gegeven. En terwijl de vier aan de kop de gevolgen van hun inspanningen begonnen te voelen, zwiepten talrijke de marrages het tempo in het peloton met sprongen omhoog. De voorsprong van werd ioegekend aan Gerard Lentelink. Lentelink en zyn makkers smolt als sneeuw voor de zon en zij mochten nog bly zijn met de anderhalve minuut winst, die hen overbleef. Vlak voor het Goffertstadion werd de arme Lente link, die zich deze dag zo bijzonder had ingespannen, door zijn strijdmakkers ge lost. Anderhalve minuut na Cioni won Jo de Haan de spurt van een groepje van drie man, dat zich gedurende de rondrit om Nijmegen op de golvende we gen van Berg en Dal uit het peloton had losgemaakt. De spurt van de grote groep werd door Piet Steenvoorden gewonnen vóór Wim van Est. Klassementen De uitslag van de derde etappe, een rit over 200 km. van Hoogeveen naar Nijmegen, was: 1. Cioni (It.) 5 uur 15 min. 28 sec. (met bon. 5.14.28); 2. Verhoef (Ned.) z.t. (met bon. 5.14.58); 3. Vergoossen (Ned.) z.t.; 4. Lentelink (Ned.) 5.15.37; 5. De Haan (Ned.) 5.16.58; 6. Maliepaard (Ned.) z.t.; 7. Reinecke (Did.) z.t.; 8. Steenvoorden (Ned.) 5.17.09; 9. Wim van Est (Ned.) z.t. Na de derde etappe luidt het algemeen klassement 1. Baens (Belg.) 15.47.06; 2. Kersten (Ned.) 15.47.36; 3. Post (Ned.) 15.47.38; 4 Captein (Ned.) 15.47.59; 5. Zagers (B.) 15.48.08; 6. Van der Steen (Ned.) z.t.; 7. Rol (Ned.) z.t.; 8. Joossen (Belg.) 15.48.14; 9. Van der Sluys (Ned.) z.t.; 10. Niesten (Ned.) z.t.; 11. Van den Eynde (Belg.) 15.48.15; 12. Maliepaard (Ned.) 15.57.29; 13. De Haan (Ned.) 15.57.43; 14. Stolker (Ned. 15.57.44; 15. Leroy (Belg.) 15.59.13. De prestatieprijs van de derde etappe Laatste centrale training (Speciale berichtgeving) Bondsoefenmeester Elek Schwartz heeft het moeilijk. Gistermiddagbij de laatste training van de spelers, die in aanmerking komen voor het Neder lands A- en het B-elftal, bleek Coen Moulijn niet geheel fit te zijn. De Feijenoorder heeft in de vriendschap pelijke wedstrijd tegen Fuminense een enkel geblesseerd en Moulijn sloeg de training dan ook van de zijlijn gade. Het meespelen van Roel Wiersma is uitgesloten. Onze nationale back ligt nog steeds met een lichte hersenschud ding en hij heeft zelfs zijn bed nog niet mogen verlaten. Ook Frans de Munck zal woensdag a.s. tegen Zwitserland wél niet van de partij zijn. Zijn rugblessure is ern stiger dan men dacht en het lijkt niet verantwoord om onze nationale doel man in deze conditie onder de lat te zetten. Elek Schwartz lüeld deze laatste trai ning bijzonder licht: tien minuten con ditie-oefeningen en daarna een par tijtje onder elkaar met daartussen door nog wat tactische aanwijzingen. Het was te begrijpen, dat deze trai ning niet zwaar kon zijn. De spelers van Feijenoord, Fortuna 54 en DOS bijvoorbeeld hebben, na de competitie wedstrijd van zondag j.l. deze week nog een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld, al moet dat woord vriend schappelijk voor wat betreft de ont moeting, die DOS in Utrecht speelde, „Dat zit niet best", zegt Coen Moulijn tegen bondsarts dr. Panne- koek. beslist tussen aanhalingstekens staan. Zondag a.s. is er weer een compe titiewedstrijd en de woensdag daarop volgen dan NederlandZwitserland voor ons nationale team en de B-ploeg. Schwartz kan voor de plaats onder de lat kiezen uit Pieters Graafland (Feijenoord), Jongbloed (DWS/A) en de Ajaxied Van Drecht. Vanzelfspre kend maakt Pieters Graafland, die de meeste ervaring heeft, de eerste aan spraak op deze plaats. In de achterhoede zal waarschijnlijk de Feijenoorder Kerkum Roel Wiersma vervangen en, indien Coen Moxdijn niet mocht spelen, houdt onze bondsoefen- meester het oog gericht op de Ajaxied Prins. Voor het eerst sedert lange tijd ivas ook F ons van Wisse?i weer bij een cen trale training van de partij en, gezien zijn huidige vorm, is het lang niet on mogelijk, dat Schwartz ook hem in zijn kladboek heeft staan voor een oranje- trui. Eerst zondagavond slaat Schwartz echter zijn boek met de opstellingen van het A- en B-elftal definitief open. Want ook zondag, in die laatste soms zware competitiewedstrijden, kunnen er nog spelers blessures op lopen. VOLLEYBAL Promo tiecompetitie Gisteravond zijn in de zaal aan de Plesmanlaan de concurrenten van de Kangeroes voor een plaats in de Over gangsklasse dames, Vires et Celeritas (Gouda), Punch (Delft), Die Haghe (de gradant) en Blokheer (Den Haag), bin nen de lijnen gekomen. En het moet ons direct van het hart, met uitzonde ring van Blokheer liet geen der Ov. klas se-kandidaten noch degradant Die Ha ghe, spel zien dat het predikaat Over gangsklasse verdient. Het was bij deze drie ploegen vuistwerk, geen volleybal! Wij kunnen ons dan ook niet voorstel len dat Kangeroes de boot wederom zal missen. Een volledig Kangeroes, met Ineke Hubeek, moet in staat zyn èn Vi res et Celeritas èn Punch èn Die Haghe met ruim verschil te kloppen. De resultaten die gisteravond werden bereikt, waren: Blokheer-Die Haghe, 15-8, 15-5, 15-2, (3-0), Punch-Vires et Celeritas, 9-15, 0-15!, 7-15 (0-3); Blokheer-Vires et Ce leritas, 15-7, 15-10, 15-5 (3-0); Punch- Die Haghe, 15-2, 6-15, 15-3, 12-15, 16-14 (3-2). Geen combinatie met Luxemburg De KNWU heeft besloten slechts dan Nederlandse renners naar de Tour de France af te vaardigen, indien zij in een nationale equipe onder leiding van Klaas Buchly kunnen starten. De voorgestelde combinatie met Luxemburg, als in voorgaande jaren, werd afgewezen. Aan de heer Goddet zal worden voorgesteld in de komende Tour de France een Nederlandse ploeg van acht renners te laten starten, eventueel een ploeg van 14 renners, indien daarop prijs wordt gesteld. Voorts zal de organisatoren worden verzocht Gerrit Schulte op te nemen in de internationale jury. De overwegingen, die tot het standpunt van de KNWU hebben geleid, zün, dat een nieuwe combinatie met de Luxemburgers vanuit propagandistisch oogpunt voor onze nationale wielersport weinig aantrekkelijk is, nu gezien de prestaties van o.m. Geldermans, De Haan en De Roo in buitenlandse wedstrijden een ploeg kan worden geformeerd, die naar men aanneemt belangrijk sterker is dan in voorgaande jaren. Een combinatie met Luxemburg heeft voorts als bezwaar, dat daarin, als voorheen, de persoonlijkheid van één renner Gaul tezeer zou domineren. sinaasappel citroen vruchtenlimonade Gratie voor Coppens Rik Coppens, het „enfant terrible" van het Belgische voetbal, mag weer spelen Het bestuur van Beerschot heeft namelijk besloten de schorsing van de Antwerpse international op te heffen. Coppens heeft zijn „gratie" te danken aan het feit dat Beerschot dezer dagen 60 jaar bestaat. Het bestuur van de Ant werpse vereniging heeft ter gelegenheid van deze feestelijke gebeurtenis een algemene „amnestie" afgekondigd. Door deze beslissing kan Coppens wor den opgesteld in het elftal van Beer schot. dat dinsdag a.s. tegen de Engelse eerste divisieclub Bolton Wanderers zal uitkomen. Zwitserse selectie Veertien spelers zijn geselecteerd voor de wedstrijd ZwitserlandNeder land, die woensdagavond a.s. bij kunst licht in het Letzigrund Stadion te Zü- rich wordt gespeeld. Het zijn: doel: Schley (FC Zürich), achter: Kernen (Chaux-de-fonds), Bigler (Young Boys) en Maegerli (FC Zürich), midden: Baehni (Grasshoppers), Schneiter (Young Boys), Meier (Young Boys) en Grobety (Lausanne), voor: Antenen (C'naux-de-fonds). Rey (Young Boys), Vonlanthan (Grasshoppers). Huegi (Basel). Allemann (Young Boys) en Bailsman .(Grasshoppers). Korfbal-overzicht MOEILIJKE PROMOTIEWEDSTRIJD VOOR „DE ALGEMENE" Voor de promotiecompetitie naar de hoofdklasse staat de wedstrijd De Alge mene—Spangen op het programma. Spangen heeft zich totnutoe beslist de sterkste van het drietal kandidaten ge toond en zal zich o.i. zeker in de hoofd klasse plaatsen. Ook in deze ontmoeting zijn de Rotterdammers favoriet, vooral nu De Algemene het zonder C Harte- veld zal moeten stellen. Daar het ech ter om 2 plaatsen in de hoofdklasse gaat zal men aan Leidse zijde toch alles in het werk stellen om een zo gunstig mogelijk resultaat te behalen. BEKERCOMPETITIE L.K.B. In de door de Leidse Korfbalbond ge organiseerde nacompetitie. met een be ker als inzet, zijn Fluks en Morskwar- tier als poulewinnaars te voorschijn ge komen. Deze twee clubs spelen nu zon dagmiddag om 2 uur op het KNS-ter- rein de finale-wedstrijd. BEDRIJFSKORFBALTOERNOOI Op zaterdag 21 mei a.s. zal op het NBLO-terrein een bedrijfskorfbaltoer- nooi worden gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de LKB. De organisatie hiervan is opgedragen aan de LKC Fluks en er zullen 14 be drijven deelnemen, t.w.: Koninklijke Ned. Grofsmederij: Van Wijk en He ringa, Ned. Rotogravure Maatschappij, Belastingen; Stadhuis; Zaalberg; Roval McBee; Rijkszuivelstation; Rotterdam- sche Bank; Sijthoff N.V.; Holl Con- tructie Werkplaatsen; Backer en Cie: Gemeensch administratiekantoor en Stedelijke Lichtfabrieken. Wij komen op dit toernooi nog nader terug. ADSPIRANTENTOERNOOI Op het terrein van Vicus Oriëntis vindt zondag weer het jaarlijkse door deze vereniging uitgeschreven adspiran- tentoernooi plaats.^ Aanvang 10 uur. Hieraan wordt deelgenomen door de volgende teams: Afd. I: Algemene A; Danaïden A. Fluks A; KNS A: Vic. Oriëntis A. Afd. II A: Fluks B; Morskwartier A; Vic. Oriëntis C; Zuiderkwartier A. Afd II B: Crescendo A; Danaïden B; KNS B; Vic. Oriëntis B. Afd. III: Algemene C; Fluks E: KNS D; Vic. Oriëntis D en E. Christelijke Korfbalbond Het programma voor morgen luidt: Hoofdkl. West: Excelsior-R'dam-Zuid Merwede-VES. PKC-Pernix, Vr'schaar- Ons Eiland, GKV-VEO. Verzoek om onderzoek naar dwangarbeid in Zuid-Afrika De secretaris-generaal van het Inter nationale Verbond van Vrije Vakvereni gingen, Oldenbroek, heeft het Interna tionale Arbeidsbureau verzocht, een on derzoek in te stellen naar gevallen van „dwangarbeidin Zuid-Afrika. Oldenbroek heeft het verzoek vergezeld doen gaan van uitvoerige gegevens, ge baseerd op een rapport, dat door een vertegenwoordiger van het IWV, die onlangs Zuid-Afrika heeft bezocht, is opgesteld. Volgens deze gegevens zijn er twee soorten dwangarbeid in Zuid-Afri ka: tewerkstelling van tot gevangenis straf veroordeelde negers in landbouw bedrijven en „vrijwillige" arbeid van ne gers, die kleine overtredingen hebben be gaan, in dezelfde bedrijven. Voorts zou den zich, aldus de gegevens, gevallen voorgedaan hebben, dat Zuidafrikaanse boeren negerarbeiders hebben gedood en hiervoor niet vervolgd zijn. Hoog bezoek aan Oostenrijk Oostenrijk heeft de komende maan den druk hoog bezoek te verwachten. Op 16 mei zal de Sjah van Perzië op het nieuwe vliegveld Wenen-Schwechat aan komen. Hij zal enige grote industrieën in Oostenrijk bezoeken en ook enkele dagen als particulier persoon in Wenen verblijven. De vorstelijke appartementen van Hotel Imperial in Wenen zullen verder binnenkort ook Koning Gustaaf VI Adolf van Zweden en Koning Bou- dewijn van België herbergen. Op 30 juni wordt de Russische premier Kroesjtsjef in Wenen verwacht. Hij zal waarschijn lijk een week in Oostenrijk doorbrengen. Na drie dagen in Wenen zal hy enkele bondslanden bezoeken. Advertentie Als er iets verkeerd bij U valt - en zuurbrand laait op uit uw maag... Eén oi twee Rennies nemen en alle leed is geleden. En dat is dan eigenlijk het hele verhaal - verhaal met 'n blij slot voor iedere lijder aan brandend maagzuur. Neem óók Rennies. Tienduizenden gingen U voor en zegenen de dag waarop ze Rennies leerden kennen - en waarderen, ATLETIEK Trialnieel Bataven De sintelbaan in de Leidse Hout krijgt zondag de eerste wedstrijd te verwerken. De Bataven organiseren een trialmeet, met R.-K. Holland-Haarlem en Olym- pus-Alkmaar als tegenstanders. De voornaamste troef van de Leidse ver eniging de Olympische kandidate Gerda Kraan, is echter niet van de party. De Technische Commissie van de KNAU zag Gerda dit weekeinde liever in Am sterdam op de sintels. Zo zal het zijn. De ontmoeting in de Hout begint om 12.30 uur. Zondag is het een belangrijke dag voor de Nederlandse atletiek. Dan vindt na melijk het eerste grote treffen plaats tussen onze topatleten, die in principe ook wel voor een reisje naar de Ita liaanse hoofdstad voelen. Gaat Gerda Kraan ook mee? Zij zal het op de sintel- baan aan het Olympiaplein moeten be wijzen. „Beethoven zou mij gelijk geven" zegt Bonner brandstichter (Van onze correspondent te Bonn) De 60-jarige brandstichter van het Bonner Beet hoven-museum. Botho von Steegen, die direct na zijn daad kon worden gearresteerd, heeft in een brief aan de politieautoriteiten geschreven: „De armoede van de stad Bonn aan kunstschatten en aan cultureel waarde volle plekjes liet mij niet veel keus! De vereerders van Beethoven moeten het mij maar vergeven; Beethoven zelf zou zeker zijn waardeloos meubilair hebben opgeofferd wanneet dat een bijdrage zou zijn geweest om een verjaagd mens de vrijheid te hergeven". Brandstichter Von Steegen moet een uiterst verward mens zyn; hij zal dan ook dezer dagen op zyn geestesgesteld heid worden onoerzocht. Gebleken is reeds dat de man achtervolgd wordt door het denkbeeld in Italië volkomen onrechtvaardig behandeld te zijn Hij had in Milaan «en in- en uitvoerbedrijf- Door malversaties met deviezen kwam hy m aanraking met de Italiaanse po litie en werd hij zelfs tot vier jaar ge vangenisstraf veroordeeld. De justitie te Milaan was evenwel zo vriendelijk hem een Duits paspoort op te dwingen en hem daarmee naar de Bondsrepubliek te sturen voor hy zijn straf had uitge zeten. Vlak voor zijn veroordeling had hij geruime tijd in een zenuwkliniek doorgebracht. Von Steegen is uit Oost-Pruisen af komstig. Hij is er van overtuigd dat hU in Italië zowel door de Italiaanse als door de Duitse consulaire autoriteiten „in zijn eer is aangetast". Hierom heeft hij de afgelopen jaren een lawine van brieven over de hoofden van Bondskan selier Adenauer, minister van Buiten landse Zaken Von Brentano en de rechtbanken te Bonn en Keulen uitge strooid. Geen van deze brieven had re sultaat: ze werden namelyk niet, of nauwelijks beantwoord. In arrenmoede beweert Von Steegen, heb ik het recht toen maar in eigen hand genomen Door brand te stichten in het Beet- hovenmuseum waar de grote componist werd geboren, wilde hij de aandacht van de openbare mening op zijn arm zalig lot vestigen. NIET HET EERSTE GEVAL! Botho von Steegens verwarrende daad is niet het eerste geval in de Bondsrepu bliek van kunstvernietiging door een geestelijk gestoord mens. In februari 1959 wierp de schrijver en zogenaamde filo soof Walter Menzel een zuur op het schilderij van Rubens „Hellevaart der verdoemden". In het beroemde Mün- chense museum „Pinakotek". Het waar devolle kunstwerk werd voor een derde deel volkomen vernietigd; de restanten vormen het armzalig overschot van wat eens een onvervangbaar, in waarde niet te schatten schilderij van bijzondere betekenis was. Menzel werd veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf en 800.000 mark boete. Men vraagt zich te Bonn af hoe men in de toekomst kan verhin deren dat types als Menzel en Von Stee- gen kunstschatten zullen vernielen! le-kl. A: VEO 2Ijsvogels; Ons Ei land 2-Excelsior 2. 2e-kl. A: Pernix 3-Fluks (terr. Fluks) Warmond-Fiks 2. Voor de bekercompetitie zijn vastge steld: Groep I: TOP 1-DES 1; Tonego 1- Fiks 1, DES 2-VES 2. Groep 2: Tempo 1-VES 4; DES 3- Fluks 2. De bekerwedstrijd Pernix 1-Pernix 2 werd woensdagavond op het Velocitas- terrein gespeeld en met 9-5 door het eerste twaalftal gewonnen. Betaald voetbal EREDIVISIE Fortuna '54Ajax ElinkwykNAC ADO—PSV VolendamMW Rapid JC—Willem 2 Blauw Wit—DWS/A VVV—DOS Sparta—Sittardia Spel. Enschede—Feijenoord le-DIVISIE B De GraafschapGo Ahead LeeuwardenRCH VSV—ZFC HelmondiaLimburgia EindhovenSHS DHC-AGOW AlkmaarRBC DFC—Heracles Beslissingscomp. 2e-divisie XerxesON A UVSZwolse Boys RhedenZwartemeer VelocitasBaronie Amateurs Kampioenschap van Nederland: Gou da—Quick N. Promotie naar 3e-klasse: Foreholte Kranenburg; OudewaterHillegom. Bekerwedstrijden: Postduiven—LFC Alphen—WSB; Altior—GSV of Schoon hoven. Zaterdagvoetbal Bekerwedstrijden, 4e ronde: Quick BoysExcelsior P; CSCAZwart Wit; Kozakken BoysRVVH. Promotie Afdeling: AlphenDSO. Advertentie Koop zaterdag» dan verdient U GULDENS JAPONNEN in alle maten en ELEGANTE MODELLEN 15.95 en hoger. MODERNE STOFFEN 29.50 en hoger. Alléén bij KOOPT U MET PLEZIER. HAARLEMMERSTRAAT 109 LEIDEN t.o. Bata ZICHTZENDINGEN OP AANVRAAG. Ds. A. GRAVES VAN WILLENSWAARD OVERLEDEN In de ouderdom van 84 jaar is te Apeldoorn overleden ds. A. Graves van Willenswaard, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk. Nadat de heer Van Willenswaard op 30 oktober 1902 door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland was toegelaten tot de evangelisatiebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 3 mei van het daaropvolgende jaar bevestigd als pre dikant van de hervormde gemeente van Goudriaan in de classis Dordrecht. In 1911 verwisselde de thans overledene deze gemeente met die van Nieuwolda in de classis Winschoten, vanwaar hy op 2 november 1919 naar die van Oost en West-Souburg in de classis Middel burg vertrok. Op 14 maart 1926 deed ds. Van Willenswaard intrede als predikant van de hervormde gemeente van Rhe- nen. Deze zyn vierde en laatste gemeen te diende hij tot 30 december 1943, toen hem na ruim veertig volbrachte dienst jaren op ruim zevenenzestig jarige leef tijd emeritaat werd verleend.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 15