{eëdigmg van reserve-officieren TELEFOON BEZOEK NOTITIE «richt 1 maart 1860 Donderdag 12 mei 1960 Vijfde blad no. 30046 pchtend roerden in liet Marine- imp Valkenburg 21 officieren, mde tot de Koninklijke-manne- beëdigd. De beëdiging ge- door de commandant van gkampkapitein-ter-zee vlieger etschi inspectie van de op het plat- jestélde troepen zette de com- \t in een korte toespraak de be- uiteen van de af te leggen eed: peer trouw aan de Koningin, ge- hmheid aan de roet en onderwer- an de krijgstucht". Kapitein Pet- ïchtte zich daarna tot de te be iofficieren: „Als u straks de eed tgelefd, zelfbewust en doordacht, Sc dat u doordrongen zult zijn belangrijkheid van deze gebeur tenis en de consequenties die hieraan verbonden zijn", aldus de comman dant. Daarna las hij de Koninklijke bood schap voor, waarin de benoemingen bekend werden gemaakt. De te beëdigen officieren waren: de luitenants ter zee der 3e-klasse KMR: J. Carli uit Hilversub, F. Hamers uit Kortenhoef, J. W. Niessink uit Den Hel der, H. van Vliet uit Rotterdam, K. de Jong uit Rozenburg, P. J. van Staveren uit Beverwijk, P. C. Baijs uit Wlerin gen, M. de Ligt uit Vlaardingen, M. J. Thate uit Warnsveld en D. Heukélom uit Den Helder. De luitenants ter zee vlieger der 3e-klasse KMR: H. H. Brink uit Zeist en T. Buitink uit Was senaar. De luitenants ter zee arts der 2e-klasse KMR: F. R. van Paasschen uit Den Haag, S. H. M. Vrind uit Den Haag en R. K. J. Koumans uit Lei den. De luitenants ter zee tandarts der 2e klasse KMR: R. J. Baron uit Den Haag, G. G. Halvac uit Schellinkhout en A. F. Bosman uit Utrecht. De lui tenants ter zee van speciale diensten der Se-klasse KMR: ir. G. S. A. de Zoeten uit Amsterdam, ir. C. Boger- man uit Schiedam en ir. H. J. Meima uit Bunschoten. Op deze foto ziet men hoe kapitein ter zee vlieger Petschi de Leidenaar R. K. J. Koumans beëdigt als luite nant ter zee arts der Ze-klasse KMR. (Foto L.D./Holvast) Leidse bromfietsdief Den Haag aangehouden Ie nacht van dinsdag op woens- Igen twee Haagse rijwielagenten Biand zich naby de Maasstraat ht ophield met een bromfiets. De een 19-jarige loswerkman uit Lei- fierp de bromfiets weg, toen hij kte dat de agenten op hem af in. Zelf verdween hij op een bouw- ian de Maasstraat, waar het nieu- fouw voor de Landsdrukkerij ge- [wordt. ertussen hadden de agenten ver- [g gekregen van enige collega's in ip. Gezamenlijk doorzocht men het Irk en vond de verdwenen Leide- ns het verhoor bekende hij de tevoren in de Herman Coster- een bromfiets weggenomen te l Op het moment, dat de politie bezit van deze gestolen brom- F2s, was er nog geen aangifte van sing binnen gekomen. Deze aan- ffam pas later. Eervol ontslag notaris J. Fuhri Snethlage KGANG VAN 1 JANUARI 1961 ijn verzoek is bij KB. met Ingang anuari a.s. eervol ontslag verleend itaris J. Fuhri Snethlage. eer Fuhri Snethlage, die in decern- 6 werd benoemd tot notaris, met laats Leiden, werd in 1890 te en geboren, waar zijn vader even- otaris was. Hij bezocht de H.B.S. icht en verliet in 1918 als reserve- nt van de artillerie de militaire Inmiddels had hij gestudeerd et examen van kandidaat-notaris d benoemd tot inspecteur van de belastingen te Haarlem. De heer age nam in 1920 de benoeming aan pecteur van financiën te Medan. irde in 1923 naar Holland terug en ils kandidaat-notaris te Middel- eplaatst. Van 1931 tot aan zyn be- ig te Leiden was de heer Fuhri age werkzaam op het kantoor van Hoeflake te Naarden. SCHAKEN d de Zilveren LD-koning Stand na de 8e ronde in de wed- om het persoonlijk schaakkam- fchap van de Leidse Schaakbond t. D. Westra 7 pnt., 2 t.m. 7. H. Th. &d, r. a. g. de Graaff, mr. a. j. p, E Ketting, mr. ir. J. Westra en fr Steenis allen 5 pnt., 8. Th. v. d. H pnt., 9. t.m. 11. J. J. Piket, drs. Ier en a. Smit 4 pnt., 12. t.m. 14. J. M. Geyer, W. F. Schuss en J. J. VA pnt., 15. t.m. 18 W. G. Dem- C v. Dijk, M. D. Etmans en a. wyer 3 pnt., 19. Th. Piket 2% pnt. J. Koet 1% pnt. 'e, voorlaatste ron^e wordt vrijdag- as. in „Het Gulden Vlies" ge- met de partijen: Vestra—De Graaff, drs. Selier Hder, WeilandKetting, mr. Wes- Piket, Van DijkVan Steenis, f—Van der Oord, SmitGeyer, Sket—Schuss, Demmendal—Bizot >et—Etmans. remise heeft Westra reeds yol- om de titel to verwerven, 'e tweede klasse wordt gelijkertijd «te ronde gespeeld, stand hier is: Aussems 5pnt., 2. Y. Horten- Pnt., 3. K. W. v. d. Willik 4 pnt., A. Spek en J. G. L. Tervooren K 6. t.m. 10. F. v. d. Kaay, P. J. J. Ligtvoet, C. J. Verbiest, A. krg allen 3 pnt., 11. G. P. Sluyts 2 en 13. J. W. Slieker en J. G. 1% pnt en 14. A. G. v. d. Voorst Partijen in deze laatste ronde zijn: jems—Spek, Hortensiusv. d. Wil- 'ket—v. d. Kaay, VerbiestLigt- Momberg—Sluyts. Bethe—Slieker woorden—v. d. Voorst, m deze klasse heeft de leider, ms> aan remise genoeg. Dies Augustiiius Ter gelegenheid van de 67ste dies van de Leidse R.-K. Studentenvereniging Sanctus Augustinus werd gistermiddag in het Groot Auditorium van de Leidse Academie een buitengewone algemene vergadering gehouden. De praeses, de heer L. van Wersch hield tijdens deze bijeenkomst een rede, waarin hij zijn vreugde er over uitsprak, dat hij ten aanzien van de bloei van de vereniging niet zo somber behoefde te zijn als zijn voorgangers. Verschillende aspecten in het verenigingsleven stemmen tot opti misme. Het streven bestaat, om van de gegeveh situatie uit het contact met de werkelijkheid te handhaven. Hij wees in dit verband op de rapporten, die de laatste tijd zijn uitgebracht over de toe komst van de studentenmaatschappij en een ander karakter zal krijgen als gevolg van de nieuwe maatschappelijke geest. Augustinus houdt vast aan de Civitas- gedachte, hoe moeilijk dit begrip ook is te omschrijven en hanteren. De vereni ging voelt niets voor een isolement, doch voor openheid en contact met anderen, waar die ook mogelijk zijn. In het bij zonder noemde spreker in dit verband ook de mogelijkheden van de Christen Studenten Raad. De gedachte van differentiatie in het zogenaamde gezelligheidsleven is echter niet zonder meer verwerpelijk, wanneer zou blijken, dat hieraan op praktische gronden behoefte bestaat. De dies natalis van de vereniging bracht voorts een receptie in het eigen tehuis en des avonds een schouwburg voorstelling van Arthur Millers „Myn zoon". BRUIN GOUD Leidse huisvrouwen kwamen bijeen De Leidse huisvrouwen kwamen gis teren in „Het Gulden Vlies" bijeen onder voorzitsterschap van de vice-presidente, mevrouw H. A. van Herwaarden-Wilde- boer, voor een gezellige filmmiddag, ver zorgd door de firma Van Houten. Na een kort welkomstwoord vertoonde de heer H. Dudok van Heel een film, ge titeld „Bruin Goud". Zoals deze titel al doet vermoeden een rolprent over de fabricage van cacao en chocoladearti kelen. Deze zwart-wit film bestond uit twee delen. Zij was in opdracht vervaardigd en tot stand gekomen dankzij een spe ciaal uitgeruste expeditie. Het eerste ge deelte verplaatste de talrijke toeschouw sters naar de Goudkust, waar de inland se bevolking de cacao-bonenteelt be oefent. Getoond werd de verwerking van de bonen, hoe zij gebrand en voor export geschikt gemaakt werden. Het tweede deel van de film gaf een over zicht van de geschiedenis van de cacao. Eerst de primitieve proefnemingen van een jongeman in een even primitief la boratorium met daarna als grote tegen stelling de werkwijze in een hyper-mo derne fabriek met de meest perfecte technische hulpmiddelen. Zo vindt men b.v. in Weesp een „repenmachine" met een dagproduktie van 750.000 chocolade repen. Verder een „bonbon machine", die ruim vier ton per dag verwerkt en een „cacao-pakmachine", die 24000 pak jes aflevert. Naast deze fabrieken in ons land zijn er in het buitenland nog zes andere fabrieken gevestigd, waar uit de cacaobonen produkten, zoals cacao boter, cacao en vele chocolade-artikelen die vooral bij de huisvrouwen bekend genoeg zijn, worden vervaardigd. De film droeg een sterk documentair karakter. Zij wordt dan ook op scholen vertoond. De presidente van de afdeling Leiden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, mevrouw C. Hageman- Verhagen, was verhinderd deze middag bij te wonen, daar zy in het ziekenhuis is opgenomen voor het ondergaan van een voetoperatie. LADDER TEGEN DE MAAN Dankzij samenwerking tussen een groep studenten, o.l.v. H. Zondervan en het Bijzonder Kerkewerk van de Herv. Gemeente wordt zondagavond in de Lutherse Kerk het Bijbelse Spel „Ladder tegen de Maan" van Guillaume van der Graft gespeeld. In dit spel wordt het Praktisch in gebruik, geen vergeten meer. Per blok 100 vel f 1.50 10 bloks a 100 vel f 14.00 HAARLEMMERSTRAAT 167—171 Ds. P. de Haas zestig jaar predikant Morgen is het zestig jaar geleden, dat onze oud-stadgenoot, ds. P. de Haas te Utrecht, werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Ds. De Haas werd op 15 november 1876 uit een gemeente-ambtenaarsgezin te Leiden geboren. Hij bezocht eerst het gymnasium in zijn geboortestad, waar hij verder ook nog aan de Leidse Uni versiteit studeerde. Nadat de heer De Haas op 2 november 1898 door het pro vinciaal kerkbestuur van Friesland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 13 mei 1900 door zijn studievriend, thans wijlen prof. dr. A. J. de Sopper uit Leiden, toen nog predikant te Hoogmade, be vestigd als predikant van de hervormde gemeente van Erichem in de burgerlijke gemeente Buren en in de classis Tiel. In 1907 verwisselde de jubilaris deze ge meente met die van Purmerend. Op 16 mei 1915 werd ds. De Haas door prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine uit Wasse naar, toen nog predikant te Utrecht, be vestigd als predikant van de hervormde gemeente van Utrecht, waar hij toen was beroepen in de vacature van dr. A. W. Bronsveld. Deze zijn derde en laatste ge meente diende ds. De Haas tot 1 ja nuari 1944, toen hem na ruim 43 vol brachte dienstjaren op zevenenzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat was de jubilaris eerst enige tijd te Breukelen werkzaam als hulpprediker en daarna is hij nog te Utrecht hulpprediker geweest in de wijk- gemeente Abstede (Wilhelminakerk). Na de bevrijding was hij ook nog enige tijd geestelijk verzorger van het Vrouwen kamp Fort aan de Biltstraat. Ds. De Haas heeft zich op vele terrei nen des levens bewogen en heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties ver vuld en zitting gehad in tal van colle ges en commissies. In verband met zijn gezondheid zal ds. De Haas, hij is echter nog helder van geest en scherp van geheugen, geen her denkingsrede uitspreken en ook niet re cipiëren. MUSICA DA CHIESA Jonge Leidse kunstenaars, die zich verenigd hebben in het ensemble „Mu- sica da Chiesa" geven vrijdag in de Re monstrantse Kerk een concert, dat in de eerste plaats voor jongeren bestemd is. Het zijn Henny Ravestein (viool), Lucius Voorhorst (fluit) en Wim van der Reyden (orgel). Het programma is als volgt samengesteld: 1. Sonate in c moll voor fluit, viool en orgel G. F. Handel; 2. Concerto in G dur voor or gel - A. Vivaldi - J. S. Bach; 3. Sonate in e moll voor fluit en orgel - G. F. Handel; 4. Sonate in d moll voor viool en orgel - A. Vivaldi; 5. Variaties over "Frisch auf G'seH" voor orgel - H. Dist- Ier; en 6. Sonate in F dur voor fluit, viool en orgel - J. B. Loeillet. Onze oud-stadgenoot, de heer P. L. Hessing is herbenoemd als lid van de reclasseringsraad te Utrecht. Stille strijd in modern herenkappen De bovenzaal van café-restaurant „Zomerzorg" aan de Stationsweg leek gisteravond op een herenkapsalon. Tal rijke kappers uit Leiden en omgeving waren er met hun benodigde attributen neergestreken als deelnemers aan een wedstrijd, die door de Nederlandse Kap- persbond werd georganiseerd. De stille strijd ging ditmaal in het moderne kapwerk, zoals de Coupe Horizon. Coupe Sculpture en Fhöngolven. De wedstrijd leiding was in handen gelegd van een zeer bekwaam vakman, dc heer Vogel uit Amsterdam, terwijl andere bekende kappers de jury formeerden: H. Schel. Den Haag, J. Geijsberts, Haarlem. F. van Maane. Amsterdam en J. Jaspers, eveneens uit de hoofdstad. De wedstrijd, werd ingeleid met een kort woord van welkom door de voorzit ter van de Leidse afdeling van de Nederlandse Kappersbond, de heer L. H. van Tongeren, die er zijn grote vréugde over uitsprak, dat de kwaliteit van het in het kappersvak geleverde werk zo sterk gestegen is door de trai ning op de technische clubs. De deelnemers aan de wedstrijd kre gen prompt daarop gelegenheid zijn woorden waar te maken. In diepe con centratie bogen zij zich over dc hoof den van hun modellen. De rappe vingers deden het werk. Langzaam ,maar zeker creëerden zij hun moderne scheppin gen. En toen de kammen tenslotte weer in de borstzakjes tot rust waren geko men, was het aan de juryleden uit te maken, wie nu het beste had gewerkt. Voor een leek was er nauwelijks ver schil te ontdekken. Trouwens, ook de jury had het niet gemakkelijk, hetgeen wel blijkt uit een gemaakte opmerking: „Al ben je nummer twaalf, dan nog behoor je tot de topwerkers Tenslotte werden de certificaten in de volgende volgorde uitgereikt: 1. B. Jongman (618 punten), 2. P. Peper (616), 3. De Graaf (614), 4. C. Harte- veld (581), 5. J. C. Teske (579), 6. C. Boom (566), 7. Schippers (562). 8. C. Muuze (559), 9 Tol (558). 10 J. Spruit (557), 11. en 12. Veilbrief en Meel met 545 punten. Onderscheiding voor prof. Van de Hulst Prof. dr. H. C. van de Hulst, hoog leraar in de theoretische sterrenkunde aan de Leidse Universiteit, is gisteren benoemd tot buitenlands erelid van de Amerikaanse Akademie van Kunsten en Wetenschappen te Boston. Deze academie, die in 1780 werd ge sticht, telt als leden vertegenwoordigers van de beeldende kunsten en vooraan staande geleerden op velerlei weten schappelijk terrein. In totaal werden gisteren bij de 180ste jaarvergadering van de academie 37 buitenlanders tot erelid benoemd. Prof. Gorter voorzitter afdeling Kon. Akademie H.M. de Koningin heeft de benoeming van prof. dr. C. J. Gorter tot voorzitter van de afdeling der wis- en natuurkun dige wetenschappen van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschap pen bekrachtigd. Prof. Gorter is hoog leraar in de experimentele natuurkunde aan de Leidse Universiteit en directeur van het Kamerlingh Onnes Laborato rium. In naam van het onrecht De tentoonstelling „In naam van het onrecht", die dezer dagen geopend werd in de sociëteit „Horus" van Catena aan het Rapenburg, is naar een particulier vertrek in ditzelfde pand overgebracht. Het bestuur van „Catena" verzekerde ons, dat het van de aanvang af, in ver band met het uitgesproken politieke ka rakter van deze expositie, niet in de be doeling heeft gelegen deze tentoonstel ling in de officiële societeitsvertrekken onder te bregen. Dit is niettemin in eer ste instantie geschied, omdat de eerder genoemde particuliere ruimte op dat moment nog niet beschikbaar was. PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Over ostecmyeloreticulose", de heer F. C. Kui pers, geboren te Haarlem en thans wo nende te Rotterdam. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld "The gas-phase halogenation of aroma tic compounds", de heer J. W. Engelsma, geboren te Amsterdam en thans wonen de te Badhoevedorp. leven van de aartsvader Jakob met de vele menselijke spanningen en de grote zegeningen uitgebeeld. Bezwaren tegen ventweg IN LEIDEN-ZUIDWEST Hedenochtend is voor Ged. Staten van Zuid-Holland het bezwaarschrift behandeld, dat de hoofdingenieur-direc teur van de Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland, had ingediend tegen de bij raadsbesluit van 14 september 1959 vastgestelde partiële herziening van het uitbreidingsplan Leiden-zuidwest. Reclamant had bezwaren tegen de in het plan ontworpen aansluiting van de langs de z.o.-zijde van de Haagweg ge legen ventweg. Volgens hem zal het ge bruik van deze aansluiting gevaar be tekenen, zowel voor het verkeer van de hoofdbaan van de Rijksweg als voor het kruisende rijwielpad. Namens B. en W. werd opgemerkt, dat de raad reclamant niet ontvankelijk heeft verklaard, aangezien hij zijn be zwaren te laat heeft ingediend. Volgens B. en W. heeft Rijkswater staat nooit bezwaren doen horen tegen de bestaande aansluiting zonder uitry- strook. Ged. Staten zullen schriftelijk uit spraak doen. WACHTMEESTER UIT VOORSCHOTEN VEROORDEELD De rechtbank in Den Haag heeft van morgen een 40-jarige by de Parketgroep werkzame wachtmeester der Rijkspolitie uit Voorschoten wegens valsheid in ge schrifte, meermalen gepleegd, veroor deeld tot een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van vier maanden. De wachtmeester zou akten, die hij moest uitreiken, vals hebben ingevuld o.a. door op de duplicaten aan te halen dat hij deze of in persoon of ten ge meentehuize had betekend, terwijl dit niet het geval was. De waarnemend chef van de griffie van de Hoge Raad, waar de betrokken akten geregistreerd moes ten worden, heeft ter zitting verklaard dat er in de administratie niets van een uitreiking was aangetroffen. In een an der geval bleek dit ten gemeentehuize ook niet het geval te zijn. De wacht meester heeft toegegeven dat hij in de akten per vergissing sommige verkeerde aanhalingen heeft gedaan, maar hij zou de stukken wel uitgereikt hebben. De officier van Justitie had tegen hem een gevangenisstraf van 1V> jaar gevor derd. WARMOND AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN De jaarlijkse tocht met ouden van da gen zal dit jaar plaats hebben op don derdag 9 juni. In afwyking met vorige jaren zal het vervoer dit jaar met bus sen geschieden. De redenen hiervoor zijn, dat het rijden uitsluitend bestaat uit de rit heen en weer naar Rot terdam, terwijl bovendien het in file rijden door het steeds toenemende ver keer van jaar tot jaar bezwaarlijker wordt. Bij aankomst in Rotterdam wordt een tocht door de havens gemaakt per boot, waarna de lunch volgt in Bellevue aan de Parkkade. Na lunch een bezoek aan de Floriade, waarvan de ingang zich naast Bellevue bevindt. Men zal volop de tijd hebben om deze tentoonstelling op zijn gemak *te bezichtigen, waarna de thee wederom in Bellevue wordt ge bruikt. Het deelnemen aan de tocht is gratis. Er zullen drie bussen gereed staan bij 't Trefpunt om 9.15 uur. Een der bussen gaat vooraf zijn passagiers halen aan huize St.-Liduina. Men wordt verzocht zich op woensdag 18 mei op te geven bij de wijkverpleeg sters, die daartoe zitting houden des avonds van 78 uur in De Burcht. Zij voor wie het bezwaarlijk is te voet naar de bussen te gaan, worden verzocht dit bij de aanmelding op te geven. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 mei Leidse Coöp. Groen te- en Fruitveiling: Per 100 kg.: aard beien 46—83, andijvie 12-55, postelein 28- 41, rabarber 28-29, spinazie 87-89, stoof- sla 47-49. komkommers 18-43, tomaten 160-170. Per 100 stuks: bloemkool 12-68, sla 11.90-13.90. Per 100 bos: radijs 10-11. BARNEVELD. 12 mei Coöp. Veluwse Elerveiling Barneveld-Edeweekaanvoer circa 900.000 6tuks. Handel kleine eieren vlug. grotere kalm. Prijzen: eieren van 41/49 gr. 843-10.77. 53/60 gr. 11.71-13.01. 60/63 gr. 13.18-13.52. 63/68 gr. 13.44-13.60 alles per 100 stuks. Elerveiling SBE: aanvoer 787.743 stuks. Handel kalm. prijzen: eieren van 57/60 gr. 12.52-12.93, 60 63 gr. 13.02-13.27, 63/66 gr. 13.01-13.21. eendeèleren van 61/72 gr. 8.90-10.62. alles per 100 stuks. Eiermarkt: aanvoer 1.550.000 stuks. Handel redelijk. Prijzen: eieren van 59/65 gram 13-13.75. algemene prijs 13.30 per 100 stuks, kiloprijs 2.16, basis 61/65 gr. Zilveren dubbeltjes vóór 20 mei inleveren! Op 20 mei 1960 sluit de inleveringster- mijn voor de zilveren dubbeltjes, die met Ingang van 19 januari 1960 buiten om loop werden gesteld. Op laatstgenoemde datum waren naar schatting nog voor f. 4 miljoen van deze muntstukken in circulatie. Tot eind april is nog voor on geveer f. 2% miljoen aan zilveren dub beltjes ingewisseld. Er zal zich nu dus voor een bedrag van ca. f. 1.5 miljoen aan zilveren dubbeltjes, dat is 15 miljoen muntstukken, nog in handen van het publiek bevinden. Het verdient aanbeveling kasten, laden en oude spaarpotten nog eens goed te onderzoeken en de oude zilveren dub beltjes (er zijn 6 modellen, die onderling van beeldenaar verschillen) vóór 20 mei bij de postkantoren, bij- en hulpkanto ren der posteryen en poststations in te wisselen. GOUDEN BAKKERSRING TOEGEKEND De „gouden bakkerskring" is ditmaal toegekend aan de heer C. v. d. Bijl uit Oudewater voor het door hem samenge stelde produkt: „Sarina's", ronde koek jes waarin bruin gestampte noga en grof gemalen pinda's zijn verwerkt. Ruim 30 Nederlandse bakkers dringen naar deze trofee, die beschikbaar is gesteld ter ge- elgenheid van de „Nebato", de tweede bakker y tentoonstelling in het RAI-ge- bouw te Amsterdam. BEURSOVERZICHT Kalme markt Amsterdam, 12 mei Bij geringe zaken vertoonden de koer sen voor de internationale waarden van middag vrijwel geen veranderingen, ver geleken bij de slotkoersen van gisteren. Voor Kon. Olies bestond wat belang stelling voor Londense rekening en in deze hoek ging nog wel het een en an der om, dank zij de activiteit van de arbitrage. De olie-aandelen stegen van f. 144,80 tot f. 145,10, tegen gisteren als slotprijs f. 145,30. De aandelen lagen bo ven pariteit New York. Op de overige Europese beurzen was het, evenals in Amsterdam, zeer rustig. Aku's, die het zonder de aankopen uit West-Duitsland moesten stellen, waren op 465 een pun tje lager. Philips op circa 943 onveran derd en Unilevers op 831 een puntje ho ger. Hoogovens, in welke hoek zo nu en dan nog wel iets te beleven viel, open den op 617 iets beneden de vorige slot- koers, doch trokken daarna aan tot 619, om op 618 de beurs te verlaten. KLM werd iets lager op f. 107,50 geadviseerd. Het publiek nam vanmiddag een af wachtende houding aan en de beroeps- handel voelde weinig voor zaken doen. Van de scheepvaarten noteerden Hol- land-Amerika Lijn op 139 2 punten bo ven de vorige slotkoers. Ook in deze sector was de handel zeer klein. De cul tuurafdeling past zich bij de algemene tendentie ter beurze aan en de koersver schillen voor de diverse fondsen in deze sector waren van weinig betekenis, ver geleken bij de voorgaande slotkoersen. De drukte in de Staatsfondsenhoek schijnt afgelopen te zfjn. De omzet van gisteren voor de 4%% nieuwste Staats lening bedroeg nominaal bijna f. 1 mil joen. Vandaag is de omzet in deze obli gaties zeer zeker lager. Doorelkaar ver toonden de Staatsobligaties weinig ver anderingen vergeleken bij de koersen van de vorige dag. De heer J. Hortensiusdie zoals wij gisteren meldden, met ingang van 1 december a.s. de heer J. J. Jurrissen zal opvolgen als directeur der N.Z.H.V.M. BLOEMENPROGRAMMA BIJZONDER KERKEWERK De bijeenkomsten van het Byzonder Kerkewerk der Leidse Hervormde Ge meente worden voor dit seizoen zondag morgen a.s. besloten met een bijeen komst, die letterlijk en figuurlijk bloemrijk mag heten. Een meisjeskoor van de afdeling Volkszang te Den Haag, zal o.l.v. Herman Steenz, zomerliedjes zingen. Ook wordt een filmpje over bloemen ver toond. Dr. P. L. Schoonheim spreekt over „Bloem en Bijbel". De bloemen, welke zondagmorgen a.s. op het podium in Luxor zullen pryken worden na afloop van de bijeenkomst naar zieken en eenzamen gebracht. WASSENAAR Bij K.b. is de bronzen ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, toegekend aan mej. A. van der Lee, juffrouw in de huishouding van de familie Halbertsma-Quarles van Ufford alhier. Beurs van Amsterdam Donderdag 12 mei ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 99% 99% Ned. '59 4% 99% 99,»« Ned. '59 4% 97iT« 97%GL Ned. '53 3% 93% 93% Grootboek obl. 3% 78 Ned. '47 3% (3) 92 iV 91f| Ned. '51 3% 95% Ned. '53 <3%) 93 93% Ned. '56 3% 93 93% Ned. '48 3% 86% 86H Ned. '54 3% 86% 86% Ned. '55 I 3% 8888 Ned. *55 n 3% 90% 90% Ned. '37 3 89 ft 89% Dollarlng '47 3 92% 92% Investeringscert. 3.. 97% 97% Ned 62-64 3 98ft 98% Indië '37 A 3 93ft Grootboek '46 3 89fkGL Ned. WB 6% 109% 109AGB ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 36% 35%GB Nat. Handelsbank 157 156% Ned. Handelmij274% 274 Amst. Rubber 108% 108%GB H.V.A164% 163 Senembab 335 535 A.K.U466% 461% Berkel's Patent (v.) 288 292GB Calvé Delft cert. 795 %GB 800 Deli My .en (Ver.) 173.90 174.50GB Kon. Pap. v. Gelder 269% 267 Hoogovens cert617% 617% Müller en Co. NH. 449% 447GL Ned. Kabelfabr455 GB 455 Philips 943 941% Philips pref271 272 Unilever 829% 830% Wilton Feyenoord 188 GB 188% Biliton 2de r354% 346 Dordtse Olie gew. 685 682 Kon. Olie (f20.—) 147.50 146.50 idem (50 f20.—) 145.30 144.80 HoU. Amer. lUn 137 138%GB Java China Paket 144 143 KL.M108 10 108GB Kon Ned Stmv My 173% 173GL Kon Paket My 131% 130% Stoomvaart My Ned 154 153 Nievelt Goudr eert 136 135% v. Ommeren eert 258 GB 260GB Kon. Rott Lloyd 142% 143 Ned. Scbeepv Unie 143% 143%GL NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 93% 93 idem '48 (3%) 93% 93 R'dam '52-1 (4%) 98 98 ld. ld *37 I-n (3%) 93% 93% Z.-Holland '56 (4%) 98% Bank N. G. '58 (5%) ld. N.WH. *52 (4%) Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 104 96A 95A 103U 96% 94 y4 Premieleningen A'dam *53 3 100B 101B A'dam '51 I 214 831 841 A'dam '66 I 214.791 7914 A'dam '56 n 214 941 951 Eindhoven '54 214 79 791 Enschede'64 214 801 81L Den Haag '52 I 214 84 1 851 Idem II 214 89B 8914 R'dam 52 I 214 88 88 Idem n 214 871 «J Idem -57 214 991 100 Utrecht '52 21 90L 891 Z.-Holl. 1957 21 941 95 NI ET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinsteilingen Robeco 214 214 Amst. Bank 337 339% HH.U eert216 217 Rott. Bank 283% 282 Twentsche Bank 263% 260 Industrie Ondernemingen Albert Heyn413L 407% Borsumy57% 57% K. N. Edmet. A-AA 95 95 Idem pref. wd107% 106% Electrolasmty313 Kon. Ned Grofsm. 147B 154 Holl. Constructie 490 Ing. bur v. Bouwnyv. 264 262% Internatlo 157 158 Int. Kunststoff. Ind. 62 61% Leidse Wolsplnnery 386 385 Rott. Droogdok MfJ575%exd. 581 Sikken's Lakfabr. 629 638 Ver. Touwfabrieken 305 304 Walvisvaart 112 112 Wernink's Betonm. 144L Van wyk en Heringa 110 110 Zaalberg 120 114% Spoorwegen Dell Spoorweg My 6 Amerik. fondsen Canadian Pacific R 25 Intern NlckeJ 102% 102% Anaconda 49% 49,^ Bethienem Steel ....- 44% 43% Cities Service 42 42 GeneraJ Motors 44% 44A Kennecott 78% 79 Republic Steel 59% 59 Shell OU 64 64 Union Pacific 25% 25 Un. States Steel 75% 75%-

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7