BELG ROGER BAENS VEROVERT IN HEERENVEEN LEIDERSTRUI Kopgroep van 14 man had tien minuten voorsprong op peloton Prins Bernhard wekte op tot steun aan broodkaarten-actie Nederlanders sterk favoriet bij Europese judokampioenschappen WOENSDAG 11 MEI 1960 Ronde van Nederland De 26-jarige Roqer Baens uit het Belgische Molenstede was de eerste etappewinnaar in de elfde Ronde van Nederland. Op het Bur gemeester Kuperusplein in het Friesje Haagje snoepte de vinnige Belg op het laatste rechte stuk met een venijnige spurt Jaap Kersten „Ik zat veel te hoog" de met een hartelijke miss-kus en bloemen beloon de zege af. Vlak achter hen kwamen in kleine groepjes de resterende 12 renners binnen, die tezamen met Baens en Kersten de eerste etappe zoveel kleur hadden gegeven. Na dit tweetal dus ereplaatsen voor Van der Steen, de Belgen Marijen en Zagers, Jan Rol (hij maakt een uit stekende comeback in de wielersport de Belg Jos van Gompel, Peter Post, Joop Captein, Bram van der Sluys, de Belg Joossen, Coentje Niesten, de Belg Van den Eynde en Adri Roks. Bijna tien minuten later leidden Bas Malipaard en Jo de Roo de intocht van het verslagen peloton in, dat zich in de mogelijkheden van deze winderige rit naar Heerenveen zozeer had vergist. Ab Geldermans al naar huis.... Opnieuw dus een Belgische overwin ning in de ouverture van de Neder landse ronde. De ervaring van de vorige rondes doet het ergste vrezen. Maar al te goed liggen de triomfen van onze zuiderburen in de voorgaande evene menten in het geheugen. Wellicht had Heerenveen desalniette min een Nederlandse winnaar kunnen begroeten, ware het niet dat een span doek van de ..Week van de Fotografie" op de Schans, goed twee kilometer voor de werkelijke finish, de vurige leiders- meute in de war had gebracht. Er werd hevig gespurt, voordat de vergissing werd bemerkt, en toen lag het groepje uit elkaar. Voorop ging Jan Rol die in zijn kielzog Roger Baens, Jaap Kersten, Van der Steen, Marijen en Zagers mee sleepte. De slimme en ongetwijfeld ook snelle Baens slaagde er tenslotte in zich met Jaap Kersten van de anderen los te maken. I En zo verdween één van onze kandi daten voor de Ronde van Frankrijk ge ruisloos uit de strijd. Even later stapte I ook de Duitser Pommer af, die aan he vige maagkrampen leed. Toen Dick Enthoven in de buurt van Beverwijk een lekke band kreeg, bleek de Schulte-discipline nog na te werken. Onmiddellijk immers lieten Michel j Stolker, Jo de Roo en Peter Post zich i afzakken om hun onfortuinlijke kame- raad weer bij te brengen. De traditionele Miss-kus voor winnaar Roger Baens. (Foto LD./Holvast) lang nadat de eersten al een fris bad hadden genomen, want inmiddels was bekend geworden dat Ab Geldermans op wie velen hun hoop hadden geves tigd na zijn fraaie overwinningen in de Ronde van Duitsland, en in het Arden- nenweekeinde ergens ver in de achter hoede reed in het gezelschap van Maas, Brinkman en Gramser. Geldermans had bij Callandsoog een lekke band gekre gen en had die door een misverstand zelf moeten repareren. Het kostte de Beverwijker enkele kostbare minuten en zelfs in het gezelschap van Brinkman en Maas. Gramser kwam pas veel later bij dit groepje kon Geldermans niet de moed opbrengen om vooral tegen de elementen te vechten. Hij raakte meer en meer achter. Nog leek alles niet verloren, toen hij zich in Heerenveen meldde met een achterstand van 33 min. 55 sec. op Roger Baens, nog juist binnen de limiet van 10 procent. Maar toen werd bekend dat Geldermans, Maas en Brinkman bij Nijland van het parkoers waren afgeweken en dat be- I tekende onverbiddelijke diskwalifica tie. Van der Borst, Schipper en de Ita- I lianen Menini en Olivietti tenslotte j hadden de tijdslimiet overschreden en kregen een retourtje naar huis. Kangeroes gaat naar Delft Na beslissingswedstrijd tegen P.W.-reserves Hetgeen wij gisteren als derde moge lijkheid hadden getipt n.l. een gelijk spel van PW 2 tegen PSVA in Alphen is gebeurd. Zodoende moesten Zilve- rentand en zjn mannen halsoverkop naar Leiden, waar Kangeroes in de zaal aan de Plesmanlaan gereed stond voor een gevecht om de tweede plaats in de Afd. Leiden van de NeVoBo. Ruim vijf kwartier leverden beide ploegen slag met volleybal van prima kwaliteit. Na vier sets was de score 22 en een beslissende 5e set bleek dus nodig om de winnaar aan te wijzen. De man nen van Lex Karamoy bleken over de langste adem te beschikken hoe kan het anders, daar PW 9 sets in de benen had zitten! en zegevierden met 153 en 3—2. Zo gaat Kangeroes dus vanavond naar Delft om deel te nemen aan de promotiecompetitie voor 2 plaatsen in de Overgangsklasse. Bijna was PW zonder Lieuwens en Blanken in Alphen zelfs met lege handen bijven staan, want onder een op techniek zwak leidende heer Van Krevelen was de stand 21 met PSVA op 9—1 in de laatste set. Op serve (Zil- verentand) kwam PW in één ruk op 913 en dit werd de grondslag voor de uiteindeljke puntenverdeling: 22. Onder leiding van een prima fluiten de heer v. d. Kolk greep Kangeroes met 158 en 1614 een 20 voorsprong in het beslissende duel. Toen kwam PW fel aanvallend terug met 1015 en 9—15, zodat de stand 22 werd. Deze krachts inspanning had te veel gevergd van de adem van de PW-ers en in de beslis sende game had Kangeroes weinig moeite om een uitgespeeld PW te klop pen! Daarvan getuige de score: 153. Overigens een verdiende zege van Kan geroes. Jammer alleen dat PW dit op één avond moest afdoen. Zondag a.s. worden in Marcanti te Amsterdam de bondskeurwedstrjden van het KNGV gehouden. Er hebben in totaal 33 ploegen ingeschreven waar van 23 dames en 10 heren. Bekende ver enigingen komen in deze keurwedstrjd uit, zoals DOS. Simson. Kracht naar Vriendschap (alle te Amsterdam), Quick uit Huizum en Brunhilde uit Leiden. de nieuwe gevulde vruchten-ulevellen FIJN FAAM FANTASTISCH Bij opening bakkerijtentoonstelling (Van onze Amsterdamse correspondent) Prins Bernhard heeft gistermorgen een ernstig beroep gedaan op de bevolking van Nederland om de broodbonkaarten te kopen, die deze week a 25 cent door de broodbezorgers worden aangeboden en waarvan de opbrengst bestemd is als financiële bjdrage in de anti-hongercampagne voor de minder ontwikkelde gebieden. ,,Het zjn de bonkaarten uit septem ber 1944", aldus de Prins, ,,er werd toen 1800 gram per week toegewezen. Wj vinden dat lachwekkend weinig, maar voor miljoenen mensen is een dergeljke hoeveelheid een ongekende weelde. In normale tjden bidden wj gedachteloos het ,,Onze Vader" en wj realiseren ons nauweljks de betekenis van dat ..dageljks brood". Die beteke nis wordt eerst duideljk als wj dat brood moeten missen zoals in de laat ste oorlogsmaanden". Met de opwekking om de actie van de Nederlandse bakkers te steunen opende Prins Bernhard gistermorgen de Nebato-bakkerjtentoonstelling, die t.m. 19 mei a.s. in het RAI-gebouw te Amsterdam wordt gehouden onder het motto ,,Ons daagljks brood in de we reld". Advertentie Uitslag Spoorbomen. Tien uitvallers Dit was het spannende slot van een bjzonder geslaagde etappe, die niet minder dan tien slachtoffers eiste: de Nederlandse favoriet Ab Geldermans, zijn strjdmakke.rs Schipper, Van der Borst, Brinkman, Hamelink, Maas en Martin van den Borgh, de Duitser Pom mer en de Italianen Olivietti en Minini. Op een veld van 63 renners, dat bjna 6 uur tevoren van het Rembrandt-plein te Amsterdam was vertrokken, is dit rijkelijk veel. Maar daarbij dient men niet te vergeten, dat de renners op deze eerste dag van 222 officiële kilometers vrijwel voortdurend tegen de krachtige wind inreden met de moordende Af- sluitdjk als dubbele scherprechter. Al vrij kort na het loslaten van de meute in het landelijke Oostzaan, was het gevecht ontbrand. De Italiaan Ber- nardelle voelde zich kenneljk verplicht aan zijn rugnummer één om iets bijzon ders te doen. Geheel in zijn eentje sprong de overmoedige Romein in de straten van Zaandam weg en bevocht op de kronkelende weg langs de Zaan een voorsprong van één minuut en 10 seconden op het peloton, dat zoveel stoutmoedigheid grijnzend liet begaan. Geen steun Bernadelle hoopte ongetwjfeld op steun van zijn landgenoten, maar die werden door de hoofdmacht niet vrj gelaten en dus gaf de Italiaan zjn po ging even na Beverwijk (48 km) maar op. Hij was echter onmiddelljk weer Paraat toen de vrede opnieuw verstoord 1 werd en samen met de Nederlanders Captein, Verhoef, Mahn, Rol en Steen voorden en de Belgen Baens, Van den Eynden en Joosse en zocht Bernadelle opnieuw het avontuur in de vr je ruim te. Intussen had zich in de achterhoede ook het een en ander afgespeeld. Mar tin van den Borgh liet zich al voor Be- venvjk (na 45 kilometer) afzakken en vroeg naar de ambulance. „Ik ben zondag in Luik-Bastenaken-Luik ge vallen en heb waarschijnlijk een spier bezeerd. Ik kan geen trap meter doen". In de voorste gelederen marcheerden de negen vluchtelingen in eendrachtige I samenwerking naar het nog verre doel. i Alkmaar (75 km) bracht voor ben ech- ter geen victorie maar een bittere ne- derlaag. De spoorbomen in de Helderse weg waren gesloten en knarsetandend zagen de leiders hun voorsprong van anderhalve minuut geheel verloren gaan. Ruim twintig kilometer bleef het rus tig. Even na Schagerbrug begon de slotfase. Peter Post, die de karavaan aanvoerde, probeerde een demarrage en zag tot zjn verwondering dat nie mand er iets voor voelde om hem terug te halen. De Amsterdamse zesdagen- crack ging dus door en legde zo de basis voor de beslissing. Nog voor de Stolpen (108 km) had Post gezelschap gekregen- Zijn ploegmaat Captein en Rol, voorts de Nederlanders Niesten. Kersten, Van Sluys, Roks en Van der Steen, diens Belgische ploegmakker Roger Baens en tenslotte maar liefst vjf Belgen van een andere ploeg, nl. Zagers, Van Gom pel, Joossen, Van den Eynde en Marj- en. Op de smalle kronkelende weg aan de voet van de duinenrj bj Callands oog groeide de voorsprong van dit veer tiental dusdanig, dat de juichende Jan tjes in Den Helder al 2 min. 25 sec moesten wachten alvorens de rest zich presenteerde. Scherprechter Na de marine-stad begon het verre weg zwaarste gedeelte van de route, de open rechte wegen naar de afsluitdjk met dit waterbouwkundig wonder ten slotte als een dreigende scherprechter. Steeds verder raakte de hoofdmacht achter bij de vluchtelingen. Aan het begin van de djk lagen Post c.s. vjf minuten voor op een groepje van der tien man dat aangevoerd werd door Wim van Est. De afbrokkeling van het grote pelo ton was begonnen. Want al slaagden de achter Wim van Est en zjn makkers rijdende groepjes er op de djk zelf weer in bij te komen, toen de karavaan aan de laatste vjftig kilometer door het frisse Friese land begon, bleken de krachtsinspanningen voor velen te zwaar te zijn geweest. Steeds meer ren ners moesten de tol betalen voor de moeiljke kilometers, die achter de rug lagen, alleen de heel sterken konden zich handhaven. Maar zelfs zj konden niet verhinderen dat de koplopers uit- eindeljk met een voorsprong van bjna tien minuten langs de juichende Hee- renveners naar de eindstreep Joegen. In achterhoede Er restten op het Burgemeester Ku- perus-plein nog spannende ogenblikken, 1. Roger Baens (Belg.) 5.58.31 met bo- I nificatie 5.57.31: 2. Kersten (Ned.) 5.58.31 met bon. 5 58 01: 3. V. d. Steen (Ned.) 5.58.33: 4. Marijen (Belg.) z.t.; 5. Zagers (België) z.t.; 6. Rol (Ned z.t.: 7. Van Gompel (België) 5.58.39: 8. Post (Ned.) z.t.: 9. Captein 'Ned.) 5-58.40; 10. Van Sluys (Ned.) z.t.: 11. Joossen (Belg.) 5.58.40: 12. Niesten (Ned z.t-: 13. Van den Eynde (Belg.) 5.5842; 14. Roks (Ned.) z.t.; 15. Maliepaard (Ned.) 6 08 15: 16. De Roo (Ned.) z.t.: 17. Ent hoven 'Ned.) 6.08.19; 18. De Haan (Ned) z.t.; 19. Stolker (Ned.) z.t,: 20. Zilver berg (Ned.) 6.08.54 De prestatiepr js was voor de Italiaan j Bernardelle. STERK, KREUKHERSTELLEND, WASBAAR, PLOOIHOUDEND Zaterdag en zondag a.s. in Amsterdam De positie van Nederland in het Europese judo wordt komend weekeinde waarschijnlijk belangrijk versterkt. De Nederlandse afvaar diging is namelijk duidelijk favoriet bij de wedstrijden om de Europese titels, die in de Apollohal in Am sterdam worden gehouden, zowel bij de teamwedstrijden als op vele individuele nummers. De grootste troef is uiteraard weer de Utrechtse reus Anton Geesink, die zjn totaal van negen persoonljke titels zes keer kampioen „alle categorieën", eenmaal kampioen zwaargewicht, een maal titelhouder le dan en eenmaal 4e dan waarschijnljk gaat verhogen tot elf. Geesink komt nameljk weer uit op het onderdeel „alle categorieën" (de hoogste persoonlijke titel) en in het zwaargewicht, en de tegenstand is, door de afwezigheid van de Franse favorieten Courtine en Pariset, voor hem ditmaal beslist geringer dan in voorgaande ja ren. Ook Hein Essink en Coos Bonte zjn serieuze kanshebbers, resp. in het midden- en lichtgewicht, en voorts geldt Nederland nu de drievoudige kam pioen Engeland niet aan de wedstrjden deelneemt, met Geesink, Essink. Bon te, Dolewaard en Dadema, als favoriet bj de team-ontmoetingen. De grootste tegenstand op dit onderdeel komt van de teams van Frankrjk (sterk verjongd met o.a. Nottola, Vallauri en Delpeche) West-Duitsland, België (o.a. Outelet en Guldemont) en outsider Zuid-Slavië. Voor de wedstrjden werden 150 judo ka's uit 14 landen ingeschreven, t.w. uit Tsjecho-Slowakje. Oost- en West-Duits- land, Zuid-Slavië, Frankr jl„ Luxemburg Nederland, Italië, Zwitserland, België, Oostenr jk, Portugal, Polen en Denemar ken, waarvan de laatste twee niet deel nemen aan de teamwedstrijden. De finales der teamwedstrjden, zwaar gewichten en junioren worden zaterdag avond gehouden, de andere finales zon dagmiddag. Leidse Bridgeclub DDS De eindstanden van de paren-compe titie luiden: Groep Zwart: 1. mevr. Eichhorn-W. Brouwer 332.64 (gemiddelde: 300); 2. Verboog-Vellenga 321,24; 3. Hr. en mevr. Kuilman 313.70; 4. van Noort-Lauten- bach 313,66, 5. dames Visser-v. d. Meer 306,51, 6. mevr. Beeker-Baggen 284.33, 7. dames van Zijp-van Tuyn 264,88, 8. Plou- vier Sr.-Langemeyer 263,09. Groep groen: 1. van der Meer-de Meyier 347,98, 2. Parmentier-v. d. Voort 334,94, 3. mevr. Brouwer-Eichhorn 314,62, 4. dames Sels-van Alphen 287,70, 5. Hr. en mevr. van Heusden 283,62, 6. dames Verstraaten-Nagel 281,16, 7. Kool- oos-v. d. Werf 280.76, 8. mevr. den Hol- der-de Nie 278.52. Groep rood: 1. Hr. en mevr. de la Court 343.99, 2. Hr. en mevr. Reekers 330.21, 3. Van Leeuwen-Eyndhoven 303,06 4. dames v. d. Valk-Schneider 288.83, 5. Hr. en mevr. Krul 288.02, 6. mevr. Cle- veringa-dr. Borlefs 286,24, 7. Hr. en mevr. de Pree 274,45, 8. dames van Ber ge Heneg.-Landzaat 268,88. SCHAKEN In de vierde ronde van het zone schaaktoernooi te Boedapest werd de partj tussen onze landgenoot Van Schel- tinga en Prameshuber (Oostenrjk) af gebroken. Volleybalcompetitie VVS speelde gelijk tegen Prof. Wijk VVS is de dans net ontsprongen. Het ontfutselde Prof. Wjk, dat Leurink en Stikkelorum miste, in een matige wgd- strjd het ene puntje dat het degrada tie-spook buiten de deur kon houden. VVS begon goed in deze ontmoeting Dank zij prima serveren (Dick v. d. Kwaak) had het zich snel een stevige voorsprong van 5, 6 punten veroverd. Toen Prof. Wjk los kwam, was het te laat om setverlies te voorkomen, 15-9 voor VVS. In de tweede set deelde Prof. Wjk echter de lakens uit, zij het dat VVS felle tegenstand bleef bieden en eerst na 10-9 voor Prof. Wjk het hoofd boog. Alles op alles zettend en weer met Dick v. d. Kwaak uitblinkend op de ser ve, vocht VVS een voorsprong bj el kaar. Een voorsprong, die Prof. Wjk, al hoewel het zich stevig inspande, niet kon wegwerken. De set ging naar VVS, 15-11. En daarmee was in feite de zaak bekeken. De vierde set gaf wel enkele aardige momenten over en weer, maar en Prof. Wjk en VVS deed de winst van die set niets meer, 15-12 voor Prof. Wjk. VOETBAL Iedereen wil naar Feij enoord - A j ax (Speciale berichtgeving) Nu al staat vast, dat FejenoordAjax op zondag 22 mei, in een uitverkocht stadion zal worden gespeeld. Uit alle delen van het land stromen aanvragen binnen. Verscheidene verenigingen vra gen toezending van 100 a 200 kaarten. De administratie van het stadion werkt al op volle toeren. De voorverkoop in Rotterdam begint donderdag. Feijenoord verloor van Fluminense Fejenoord heeft gisteravond te Rot terdam voor 40.000 toeschouwers met 21 verloren van de sterke Braziliaanse club Fluminense. Bj de rust was de stand nog 00. Tien minuten na de hervatting leidde Fejenoord door een doelpunt van Schouten met 10. Twee treffers binnen tien minuten gescoord door resp. spil Altair uit een strafschop en links binnen Jair brachten de Brazilianen de zege. Wedstrijd gestaakt Enorme vechtpartij op DOS-vehl Twintig minuten voor het einde van de gisteravond in Utrecht gespeelde voetbalwedstrjd tussen DOS en Sud American Penard uit Uruguay is het tot een enorme vechtpartj gekomen. Nadat om onbekende redenen enkele spelers met elkaar gingen vechten, kreeg de ploeg uit Uruguay assistentie van haar reservespelers en trainers, terwijl het Utrechtse publiek, dat toch al weinig enthousiast was over de speelwijze van de Uruguayse ploeg, het veld betrad om DOS te steunen. Het Utrechtse stadion was op een zeker moment één vech tende massa. Scheidsrechter Lacroix uit Groningen had toen al de wedstrjd afgefloten om dat verder spelen onmogeljk was. De in het stadion aanwezige politie-agenten begonnen onmiddelljk het veld te ont ruimen. Zj kregen assistentie van het hoofdbureau en manschappen van de reservepolitie. Meer dan 50 politieman nen bonden toen de strjd aan tegen de joelende massa. Men slaagde erin de buitenlandse spelers veilig in de kleed kamers te loodsen, waarbj enkele sla gen met de gummistok moesten worden uitgedeeld. Het publiek wachtte buiten het stadion de spelers op, maar de po litie zag kans met een kordon van en kele tientallen agenten het stadionplein schoon te vegen, waardoor de bus met de spelers uit Uruguay, zwaar geëscor teerd door surveillancewagens en motor politie, naar een Utrechts hotel kon rj- den. Voor het hotel stonden nog enkele tientallen woedende DOS-supporters, maar voor de overmacht aan politie moesten zj tenslotte zwichten! Bj het staken van de wedstrjd was de stand 3-1 in het voordeel van de gasten. De Prins betrad het tentoonstellings gebouw door een haag van koks maatjes en liet zich na de openings plechtigheid rondleiden, waarbj hj grote belangstelling aan de dag legde voor de expositie van broodsoorten, die het broodmuseum uit Detmold (Lippe-Biesterfeld) hier heeft inge richt en voor de moderne bakkerj- machines. Tevoren had de voorzitter van de Nebato, de heer J. Hurkmans, gewe zen op de verheugende harmonische ontwikkeling, die een gezond evenwicht heeft geschapen tussen groot-, midden- en kleinbedrjf, niet het minst door dat de mechanisatie ook in de kleinere bedrjven ingang heeft gevonden. Hj hoopte dat de Nebato bj de bakkers de fierheid over en de voldoening in zjn dikwjls moeiljke beroep zal ver groten en bj de consument wat meer waardering voor de bakkersarbeid zal kweken. Reddende hond Een scheidsrechter uit Sydney, die het afgelopen weekeinde een wedstrjd in de Australische derde divisie tussen Juventus en Nova twee ploegen die hoofdzakeljk uit ex-Europese spelers bestaan moest leiden, heeft zich op een zeer bjzondere wjze het vege ijf gered. De arbiter in kwestie, Eric Ilk, had, naar aanleiding van de moei- Ijkheden, die zich vorig seizoen t jdens de ontmoeting tussen belde ploegen hadden voorgedaan en met het oog op de belangen die op het spel stonden, zjn herders hond meegenomen naar het ter rein. Dit bleek geen overdreven luxe, want toen de heer lik op een gegeven moment de strjd staakte, nadat hj een klap van een speler had gekregen, omringde een groot aantal supporters van Juventus hem met dreigende gebaren. Doch bj het zien van de herdershond, die zjn baas na een fluitsignaal te hulp kwam, zagen zj van hun snode plannen af en verdwenen met grote spoed. SPORTSPLINTERS Denemarken heeft gisteravond in Kopenhagen met 43 verloren van een vertegenwoordigend Braziliaans elftal dat een tournee door Europa maakt. Het Nederlands honkbalteam heeft gisteravond op het terrein van HFC Haarlem de derde oefenwedstrjd van het seizoen met 183 gewonnen. De te genstander was ditmaal de Amerikaanse ploeg Pruemm Taconeers, een formatie van een vliegbasis in de Eifel, waarvoor de trip kenneljk meer betekenis had als een welkome onderbreking van het ka zerneleven, dan als een serieuze honk balkrachtmeting. Prof. De Quay over verkeersveiligheid Ter gelegenheid van het internatio nale congres voor veilig verkeer, dat thans te Parijs gehouden wordt en waaraan het „Verbond voor Veilig Ver keer" deelneemt heeft de minister president, prof. mr. J. E. de Quay zjn instemming betuigd met het doel, dat het congres nastreeft. De minister-pre sident verklaarde o-m.: „Wie pas auto leert rjden komt tot de ontdekking, dat hij als wandelaar of fietser niet op de hoogte was van tal- rjke verkeersvoorschriften, zodat hj zonder het te weten gezondigd heeft. Althans zo verging het mj. Tegenwoor dig leert de jeugd de verkeersregels op school. Vroeger was dat anders, zodat het snelverkeer, zoals dat zich geduren de de laatste decennia heeft ontwik keld. vooral ook voor ouderen, grote ge varen oplevert". „Ik geloof, zo vervolgde prof. De Quay later, „dat een van de belangrjkste aspecten, noodzakeljk voor veilig ver keer. is, dat de weggebruiker niet alleen let op zjn eigen veiligheid maar ook bij voortduring beducht is voor zjn medemens. Alleen dan kan het aantal ongelukken werkeljk verminderen, als men zich uit wellevendheid en liefde voor de naaste met soepelheid aanpast aan de zich steeds met grote snelheid wjzigende omstandigheden op de weg". Een goede bekende kwam m j onlangs bezoeken, zonder auto. Op mjn vraag, waarom hij per trein had gereisd, ant woordde hij: „Ik gevoel me wat over werkt en vreesde door zelf te rijden een gevaar voor de weg te zjn". Dat trof mj. En ik vraag mj af: ..Hoeveel mensen doen hem dat na?" Ter gelegenheid van het congres, dat thans in Parjs gehouden wordt, moge ik het bovenstaande nog eens dringend in uw aandacht aanbevelen. Helpt gj allen eraan mede de verkeersveiligheid te bevorderen, denkt aan uw medemen sen. begint bj uzelf'.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9