Delft wint drie-stedenontmoeting Promotiekans Algemene op losse schroeven Judo en turnen gaven doorslag Stal Frowein boekte mooi succes met Sambo en Fra Diavolo MAANDAG 9 MEI 1960 Delft-Amersfoort-Leiden (Van een onzer verslaggevers) Delft heeft de drie-stedenont moeting in zijn voordeel weten te beslissen. Delft scoorde 26, Leiden 23 en Amersfoort 17 punten. De Delftse winst is voornamelijk tot stand gekomen door de goede resultaten bij het judo en turnen. Vooral bij judo was de zege van Delft een prestatie, want evenmin als de Leid- se ploeg telde de Delftse zwarte banders. Amersfoort daarentegen had meerdere zwarte banden en de verwachting was dan ook dat Amersfoort hier de punten weg zou halen. De zwarte banden zijn echter niet tot opzienbarende verrichtin gen gekomen. J. de Wolf, blauwe band kampioen van Nederland, had in de wedstrijd LeidenAmersfoort bijzonder weinig ontzag voor zijn „zwarte band"- tegenstander. In welgeteld 2 seconden vloerde hij de Amersfoorter met een tiende heupworp. F. v. d. Weerthof bracht in de slotpartij van Leiden Amersfoort zijn tegenstander ook op de mat met een achtste heupworp. Jammer genoeg was een en ander naar de me ning van de arbiter niet gegaan zoals het volgens het boekje hoort. Dus werd de overwinning van de Leidenaar maar met 7 punten gehonoreerd en dat kostte Leiden een puntenverdeling met Amers foort, 5760. Een partij uit de ontmoeting Delft Leiden moet nog wel even worden ver meld, n.l. die Van Leeuwen leverde. Hij scoorde 10 punten voor Leiden met een verwurging, die zonder het ingrijpen van arbiter Luiten voor de Delftenaar wel eens kwalijke gevolgen zou kunnen heb ben gehad. Deze was namelijk zo groggy in de greep, van onze stadgenoot, dat hij niet in staat was af te tikken. Turnen Bij het turnen moet de oorzaak van de Delftse zege worden gezocht in de constante ploeg die de Prinsenstad-be- woners in de strijd brachten. Leiden en Amersfoort misten die constante factor. Het is Klaas Boot wel geweest die voor Amersfoort de tweede plaats veroverde. De jonge Leidenaren, die nog wel het een en ander aan ervaring moeten op doen, scoorden 277.75 punten, wat op zich nog niet zo'n slecht resultaat is. Amersfoort kwam op 292.75 en de win naar Delft op 312.25. Bij de dames waren de verschillen aanmerkelijk minder. Hier kwam Lei den aan een tweede plaats met 244.20. Was het toestel-turnen even sterk ge weest als het voorgaande jaar, dan zou een Leidse zege uit de bus zijn gekomen. Delft finishte op dit nummer als eerste met 250.45 punten en Amersfoort werd derde met 241.70 punten. De ensemble oefeningen brachten de winst bij Delft, dat een knots-oefening ten beste gaf, dank zij een verzorgder uitvoering. Volleybal Leiden won de nummers volleybal, badminton en handbal. De Leidse heren - doordat èn HVL èn WS voor de com petitie dienden aan te treden was de Leidse formatie praktisch een PW-for matie - slaagden erin, na een teleur stellende partij tegen Delft, die met een puntenverdeling eindigde, 22, van het sterke Amersfoort te winnen. Dat ge beurde in een heet volleybalgevecht, waarin aan weerszijden uitstekend vol leybal te zien werd gegeven. De aan- valskracht van beide ploegen was gelijk, maar in tactisch opzicht schoot Amers foort beslist tekort bij de Leidenaren. Het aanwezige publiek heeft echter van een spectaculaire ontmoeting genoten. De setstanden waren: 1512, 1512 en 1614. DelftAmersfoort leverde een verrassend gelijkspel op, zodat de eind stand hier werd: 1. Leiden, 2. Delft, 3. Amersfoort. Bij de dames ging de eerste plaats eveneens naar Leiden. Van de zwakke Delftse ploeg werd zeer gemakkelijk ge wonnen. De cijfers 159, 153 en 156 behoeven weinig verder commentaar. Leiden was op alle onderdelen van het spel superieur. Amersfoort was een heel wat sterker tegenstandster. Goede tech niek en prima smashen gaven Leiden in de eerste set een 16 achterstand. Die kon niet meer worden weggewerkt, niet tegenstaande Leiden zich keurig her stelde, 1511 voor Amersfoort. Zuivere passes en daardoor goede set-ups vorm den de basis van de Leidse winst in de tweede set, 159. Leiden ging door. Ali ce Rijsbergen v. Elk en T. v. Eibergen (beiden KVC) daverden hun smashes door de Amersfoortse verdediging. Met 156 leek Amersfoorts nederlaag zeker. Fel kwam Amersfoort in de vierde set terug en onder hoogspanning werd het met 1614 voor Amersfoort een verdien de puntenverdeling. DelftAmersfoort werd eveneens een gelijkspel. Van Delft een goede prestatie. De eindstand was hier: 1. Leiden, 2. Amersfoort, 3. Delft. Badminton Leiden zegevierde bij badminton twee maal met 32. Tegen Delft kwamen de winstpunten van J. de Keuning, die zijn enkelspel te gen de taaie Lioe Tjong Kiat zeer ver dienstelijk in zijn voordeel wist te beslis sen, van de damesdubbel mevr. H. Kas tenmej. R. Bonnet, die mej. E. Visser en mej. B. v. d. Helm zowel in plaatsen als in vastheid de loef afstaken en van het gemengd dubbel mej. E. v. GentF. Hakkaart die mevr. L. PelsmakerC. Venselaar geen kans gaven. Bij Amers foortLeiden gaven de enkelspelen de doorslag. Mej. R. Bonnet en E. Spadon klopten resp. mevr. T. Rugtie en M. van Tiel in een aantrekkelijke strijd. Mevr. H. Kasten en mej. R. Bonnet stelden de Leidse zege veilig door winst op het dub bel mevr. Snel en mevr. T. Rugtie. Amersfoort bereikte de tweede plaats in de rangschikking door Delft met 3—2 te kloppen. De eindstand is: 1. Leiden, 2. Amersfoort, 3. Delft. Handbal De handballers van Leiden waren te gen Delft niet al te best op schot. De fanatieke Delftse verdedigers gaven ook •naar weinig goede schotkansen weg. Het betere Leidse spel kreeg echter, dankzij Lucas, Singerling en Bonte toch zijn verdiende beloning. Met 74 moest Delft het hoofdbuigen. In de Leidse defensie speelde Kagie een opvallende rol, even als doelman Bronk. Deze laatste trad te gen Amersfoort, dat sterk begon en het eerste doelpunt scoorde nog meer op de voorgrond. In de periode dat Leiden nog naar zijn cadans liep te zoeken, ver richtte hij zeker 3 vier reddingen van de bovenste plank. Toen de Leidse aan val in de tweede helft van de ontmoe ting loskwam was het met Amersfoort snel gedaan. De handbalsters deelden zusterlijk de winstpunten. Leiden verloor van een goed spelend, maar zwak schietend Amersfoort met 2-3, doch won van Delft in een spannende ontmoeting met 43. Doordat Delft met 43 Amersfoort op verrassende wijze wist te bedwingen ein digden Delft, Leiden en Amersfoort hier ex aequo. Tennis De beste partij in de tennis-ontmoe- ting was wel het herendubbel le-klasse van E. Lim en P. Tiele (Leiden) tegen E. Dirks en G. Makel (Amersfoort). Na tal van voortreffelijke smash- en volley duels ging de zege met 64, 46 en 64 naar Amersfoort. Amersfoort won ook van Delft, 61, 75. Maar daarmee was het Amersfoortse kruit verschoten. Delft haalde in de gemengd dubbel 2e- klasse en 3e-klasse 4 winstpunten binnen en Leiden 2. De eindstand werd dus: 1. Delft en 2. en 3. ex aequo Amersfoort en Leiden. Rondom de korf Het is onze stadgenoten niet gelukt om Rozenburg opnieuw te verslaan, waar door hun kansen om in de Hoofdklasse door te dringen aanmerkelijk zijn gedaald. De witblauwen troffen het niet, dat zij in deze belangrijke wedstrijd met invallers voor C. Harteveld en J. v. Iterson moesten uitkomen, al dient direct hieraan te worden toegevoegd, dat hun rempla^anten, H. Filemon en H. Groene- veld, goed hebben voldaan. Het is dan ook een wedstrijd geworden welke tot een goed kwartier voor het einde vrijwel gelijk opging, doch in de laatste fase ten voordele van de Rotter dammers werd beslist. Vooral voor de rust was er van enig krachtsverschil geen sprake. Lambooy bezorgde De Alge mene spoedig de leiding (01), doch door Nederlof werd het 5 minuten later gelijk (11). In de tweede opstelling wogen de partijen uitstekend tegen elkaar op en slaagde voor de rust alleen Rozenburg erin door Van der Waas te scoren (21). Twee minuten na de thee schoot Cisca v. d. Pluijm zuiver in en stonden de ploegen dus weer gelijk, Hierna volgde een inzinking bij de wit blauwen en kon Rozenburg door doel punten van Bokhout, Van Beek en Nederlof tot 52 uitlopen. De Algemene versaagde echter niet. P. v. d. Pluijm en A. v. Duijl zorgden er voor, dat de span ning geheel terugkeerde (54)De thuis club liep door een doelpunt van Peters tot 64 uit, doch J. v. d. Water schoot voor onze stadgenoten eveneens raak (65). De laatste periode van deze sportieve ontmoeting was voor De Alge mene niet gunstig. Bokhout bracht de stand eerst op 75, waarna Rozenburg 2 straf worpen kreeg toegewezen, die door Nederlof beide werden benut (95). Stand promotiecompetitie: Spangen 2 2 0 0 157 4 De Algemene 3 10 2 1316 2 Rozenburg 3 1 0 2 1722 2 KORFBALUITSLAGEN Kampioenschap van Nederland: Wordt Kwiek—ZKC 7—6; Sportlust—Wester kwartier 414. Promotie Hoofdkl. B: RozenburgDe Algemene 95. Promotie res. le-kl.: Rozenburg 2 Fluks 2 3—3. Degradatie res. 3e-kl.: De Algemene 3 -Velox 2 43. Bekerwedstrijden LKB: Morskwartier —KNS 4—2; Fluks—Zuiderkwartier 8—5. WIELRENNEN Mariiius Paul won in eindsprint Ronde van Zuid-Holland Toen een groepje van 35 renners In pijlsnelle vaart het sportpark van Noot dorp binnenreed, maakte zich een klei ne rijder los. Dat was de 18-jarige Ha genaar Marinus Paul. Hij veroverde een voorsprong en wist die tot op de streep te behouden. Het Haagse sprintertje klopte daarbij de sterke Cees van Am sterdam, de plaatselijke favoriet Jans sen, de Hagenaar Schuling en tientallen anderen. OM HET A.K.B.-SCHILD De strijd om het A.K.B.-schild tussen de twaalftallen van de regionale bonden van Amsterdam, Den Haag, Leiden en Friesland is ten gunste van de Friezen beslist, zij het ook na het nemen van straf worpen met Amsterdam. Onze stadgenoten konden in dit sterk bezette toernooi niet tot winst komen, maar hebben zich niettemin goed geweerd. De uitslagen waren: LKB—AKB 1—3; FKBHKB 3—0; HKB—LKB 2—1; AKB—FKB 4—4; FKB—LKB 6—2; HKB—AKB 2—7. 1. Friesland; 2. Amsterdam; 3. Den Haag; 4. Leiden. VAARDIGHEIDSWEDSTRIJDEN Voor de jongere adspiranten van de aangesloten verenigingen bij de Leidse Korfbalbond organiseerde het bestuur van deze Bond vaardigheidswedstrijden, waarvan de uitslag van de 4 best ge plaatste teams luidt: 1. Fluks B; 2. Fluks C; 3. De Danaïden B; 4. Morskwartier. Competitie CKB De wedstrijden in de hoofdklasse West hebben zaterdag geen enkele ver rassing opgeleverd. Merwede was daar tegen Excelsior wel dichtbij, maar de Delftenaren konden met een 8-9 zege hun sportieve plicht nog juist met suc ces vervullen. De Sliedrechtenaren zijn nog niet geheel buiten gevaar. VEO heeft tegen PKC geen succes kunnen boeken. Met 4-7 werd eervol verloren, maar de degradatiestrijd tus sen Ons Eiland en VEO blijft spannend, omdat de Voorburgers o.a. nog tegen Merwede en GKV moeten spelen. Het reeds gedegradeerde GKV verloor van zelfsprekend van leider Rotterdam-Zuid De cijfers vielen, nog mee (6-15). VES ontving Vr'schaar en was vooraf reeds zeker van winst. De Hardinxvelders speelden met invallers uit de laagste twaalftallen om o.a. hun 2e twaalftal niet te verzwakken. Met 10-2 kwam het eind van een onverkwikkelijke partij. R'dam Zuid 14-28 Vr'schaar 15-13 V.E.S. 15-26 Merwede 14-11 Excelsior 15-18 Ons Eiland 16-10 Pernix 16-18 V.E.O. 15- 8 P.K.C. 16-17 G.K.V. 16- 3 Reeds vrijdagavond werd in IA op het Ons Eiland-terrein Pernix 2Ons Ei land 2 gespeeld en door Pernix 2 met 5-2 gewonnen. VEO 2 zorgde voor een overigens onbelangrijke verrassing door Excelsior 2 met 6-5 te kloppen. V.E.S. 2 18-32 Tonego 17-19 D.E.S. 18-28 Excelsior 2 17-15 Ijsvogels 17-22 Ons Eiland 2 17- 9 Fiks 18-20 D.E.S. 2 18- Pernix 2 18-20 V.E.O. 2 16-3 De belangrijkste wedstrijd was zater dag eigenlijk de enige wedstrijd in 2A tussen Fluks en Warmond. Vrijwel be slissend was deze wedstrijd voor de titel van deze klasse. Fluks is er inderdaad in geslaagd op eigen veld te winnen. Via 1-0 bij rust werd het 3-1 en daarmee is de kans op het kampioen schap en promotie voor de Noordwij kers zeer groot geworden. Fluks 12-20 Fiks 2 12-11 Warmond 13-20 Pernix 3 12-10 Velocitas 13-16 Fluks 2 13- 9 T.O.P. 13-16 Tempo 14- 0 BEKERWEDSTRIJDEN De eerste wedstrijden in de beker wedstrijden van de CKB (distr. Z.-H. N) werden zaterdag gespeeld. De uitslagen waren Groep 1: VelocitasIjsvogels 3-9; VES 2—VES 3 3-2. Groep 2: Tempo-ASSO 2 6-4; VES 5- VES 6 6-0, Excelsior 3—DSVP 3 6-2. In het kader van deze wedstrijden zijn voor woensdagavond a.s. enkele wed strijden vastgesteld en wel als volgt: Groep 1: Pernix 1Pernix 2 (terrein Velocitas, L'dorp om 6.45 uur)Fiks 1- VES 1 (6.45 uur); VEO 2—ASSO 1, DSVP 1Excelsior 1. Groep 2: Ijsvogels 3DES 3. MARINUS PAUL De eerste honderd kilometer leek de wedstrijd een afvalrace te worden. Di rect na de start werd een dermate hoog tempo ingezet, dat de zwakke broeders afvielen en pechvogels geen gelegenheid meer kregen bij te komen. Van de 147 in Nootdorp vertrokken renners moes ten er dan ook heel wat de strijd sta ken. Onder hen waren Mik Snijders uit Halfweg en de Zeeuw Verstraete, beiden met bandenpech. Op een enkele niets om het lijf hebbende ontsnappingspoging na bleef het veld bijeen en naar ge lang de kilometers vorderden, dunde dit tot een kopgroep, waaruit op het Noot- dorpse sportpark tenslotte de winnaar tevoorschijn kwam. Marinus Paul legde de 210 km af in 5 uur 2 min. en 32 seconden. 2. op 15 meter Van Amsterdam (Bre da); 3. Janssen (Nootdorp); 4. Schuling (Den Haag); 5. Stevens (Dussen); 6. Hermes (Berkel)7. Wesseling (Amster dam); 8. Visser (Santpoort); 9. Jonge- jan (Rotterdam); 10. v. d. Klooster (Rotterdam) allen dezelfde tijd als de winnaar. Koudekerk uitgebekerd Jammer genoeg is de wedstrijd Kou dekerk's-Gravenzande S.V. voor de vierde ronde van het toernooi om de Zaterdag-KNVB-beker niet helemaal volgens plan verlopen. Voor het grootste deel moet dit op rekening worden ge schreven van de zwakke leiding Koudekerk bood ook in deze wedstrijd hardnekkige tegenstand, waarop de tweedeklassers kennelijk niet gerekend hadden. Uit een nogal aanvechtbare strafschop wegens hands van B. Paling kwamen de bezoekers aan een 01 voor sprong, waarmee ook de rust aanbrak. Na de thee lag het initiatief veelal bij de thuisclub, die door een bijzonder fraai doelpunt van R. v. d. Meijde, die een pass van Jaap Paling uitstekend begreep, weer naast de tweedeklassers kwam. Toen de scheidsrechter daarna het einde van de officiële speeltijd aan kondigde, maakte men zich klaar voor de verlenging. Jammer genoeg was het opnieuw een omstreden doelpunt, dat de gemoederen in beroering bracht. De Koudekerkse defensie was voor buiten spel blijven staan, waarna de Westlandse rechtsbinnen rustig met de bal naar het doel kon doorlopen: 1—2. Dit gebeurde in de tweede verlenging. Koudekerk is nu uitgebekerd. Ajax speelde oefenwedstrijd In het afgelopen weekeinde speelde Ajax (L.) een onderlinge wedstrijd in de vorm van een A- tegen een B-elftal. Het is jaren geleden dat in Ajax een dergelijke animo kon worden geconsta teerd. Ajax B op papier bepaald sterker verloor de toss en het A-elftal ver koos te batten. Het duurde enige tijd alvorens de Ajax-bowlers Spiering Bou- ricius (ex Rood en Wit) kon bowlen. C. Bouman werd door R. Veldhuizen spoedig naar het paviljoen gestuurd, maar daarna hield het A-elftal men taal sterker goed stand. Met een uitstekende catch ving C. Metselaar De Jongh (26) uit en daarna lukte het dezelfde fielder P. von Oven op uit stekende manier uit te vangen (11). P. van Ameron (een veelbelovende jon geling) hield dapper stand (19 not out), terwijl ook de laatste batsmen de Ajax B-aanval goed konden weerstaan. Totaal Ajax A 97 runs. Daarna toog Ajax B naar de wickets, aangevoerd door de routinier P. Ha genaar. Wie gedacht had dat de Ajaxie- den B een gemakkelijke opgave zou den hebben om de A-aanval te weer staan, kwam bedrogen uit, want spoe dig bleek, dat zowel C. Bouman als P. von Oven en J. de Jongh nagenoeg on bespeelbaar waren. Slechts door enkele gelukkige slagen overigens verdiend kon het B-elftal tot een overwinning komen. R. Veldhuizen 13, P. Gans 15, F. Bom 27 not out; P. van Oven 313, J. de Jongh 425 en C. Bouman 226. Totaal Ajax B 99. Ajax B won derhalve met 2 runs en 1 wicket. COMPETITIE-UITSLAGEN lste-klasse A: ACCHCC 2: draw (HCC 213, ACC 149 voor 4, tijd)Rood en WitQuick H.: gew. door R.W. met 56 runs en 2 wickets (Quick 99, R.W. 155 voor 8). lste-klasse B: HCC 3Excelsior: gew. door Excelsior met 90 runs (Excelsior 163, HCC 73). 2de-klasse C: KrekelsSparta 2 (ge wonnen door Sparta met 44 runs (Spar ta 117, Krekels 73). 2de-klasse E: BMHC—RW 4: gew. door BMHC met 73 runs (BMHC 173 voor 6, gesl.RW 100)Haarlem 2 Concordia: gew. door Concordia met 94 runs (Haarlem 92, Concordia 186). Selectiewedstrij den op het IJsselmeer Dc Flying Dutchman-zeiler Ben Verhagen lijkt langzamerhand wel zeker van een plaats in de Neder landse Olympische equipe. De Rot terdammer, die bij de wedstrijden in San Remo en Monaco reeds een goede indruk maakte, won zondag met zijn bemanning G. Lauten- Hairos II „ivandelde" naar de zege Xandro S de beste bij de Veelbelovenden (Van onze medewerker) De Noordwijkse eigenaar F. J. Frowein was gisteren te Duindigt wel zeer succesvol in twee van de drie koersen voor volbloeds. Beide malen voerde jockey Vandeuren een zoon van Merry Minstrel naar de zege. In de Hengsten- en Merriën-produktenren, met een eerste prijs van f. 3.000, nam Desiree (v. d. Kraats) in snel tempo de kop met Loyal (v. Dijk) op de tweede en Sambo op de derde plaats. Voor de tribune volgde Phrolic (v. d. Harst) als vierde. Aan de overzijde gaf Vandeuren Sambo meer speed en nam de leiding, terwijl Desiree terugviel. Op het doel afgaande was Sambo niet te kloppen en zegevierde met vele lengten. De hevige strijd om de tweede plaats besliste Phrolic met een halve lengte op Loyal in zijn voordeel. Mystic Boy werd op vele lengten vierde. Even overtuigend als Sambo won Vandeuren met Fra Diavolo de Ben d'Or-prijs met 2% lengte voor Country Girl (v. d. Kraats), die op vele lengten gevolgd werd door Montezuma. In de ren voor de debuterende 2-ja- rige volbloeds, over 1000 meter, nam Andries van Dijk met Sorella direct zo'n grote voorsprong, dat hij voor zijn vier concurrenten niet meer te bena deren was. Op de streep had Sorella nog 1% lengte voordeel op Sissi Sol- fero (H. Pije), die een neus voor Pan dora (Kammerzelt) bleef. De Prijs der veelbelovenden, voor 4-jarige dravers, bracht een enigszins verrassende zege voor Xandro S (P. Heijnen) in een mooi veld van 13 deel nemers. Na een uitstekende start nam Xandro S direct het commando op zich, gevolgd door Mighty Lord (J. Kruit hof), die later uitgeschakeld werd en de snel naar voren komende Xyphon L (Kooyman). Ondanks felle bedreigin gen van zijn achtervolgers, handhaafde de kleine Xandro zich en sleepte de prijs van f. 2000 in een 1.24.8 km.-tijd in de wacht. Geersen, die met Xanthi Con Dios nog een vertwijfelde poging deed Xiphon L de tweede plaats te ont nemen, had veel moeite zijn paard in balans te houden en moest met de derde plaats genoegen nemen vóór Xavero. Direct na de start van de openings draverij nam Xandor (De Vlieger) de kop, in gezelschap van Xanover (Jaap Zuyderduin). Winnie H (A. Knijnen- burg), die 40 meter aan de koppaarden moest geven, kwam snel opzetten, lag voor de tribune tweede achter Xandor en toen deze fouteerde, nam Winnie de leiding en zegevierde in 1.28.3 km.-tijd. William Hanover K (Finkelenberg)die 80 meter handicap had goed te maken, werd tweede voor X Bond (Kooyman), die na een galoppade toch nog op de streep de derde plaats aan Xaverius II (Geersen) ontnam. Bij de start van de Kobi-prijs maakte de grote favoriet Victor Maire (Geer sen) een veel terrein kostende fout. Walewska Comtessa, gevolgd door Woudsnip S, wees het veld de weg. Voor de tribune dag Wilfie'ld (J. Ham) als derde achter de leiders, van wie Woudsnip fouteerde. Wilfield zette sterk door, ging naar de kop en ving de te ruggekomen en aanvallende Victor Maire keurig op. Toen de laatste in het rechte eind nog enige mispassen maakte en minder zuiver draafde, ging Wilfield naar een volkomen verdiende 1.25.9 zege. Wanda Axkit (P. Heynen) werd derde. In de leerlingenkoers startte Unemdé (Bouwhuis) razend snel, had spoedig de 20 meter handicap ingelopen en nam de leiding voor X Mieke Hollan- dit (v. d. Wortel) en Walter Pluto. Unemdé kon haar benijdenswaardige positie niet behouden en viel terug. X Mieke bleek de beste en behaalde een zekere zege voor Walter Pluto en de wat slome Vliegende Hollander. De favoriet Wilschot (J. v. d. Berg) faalde niet in de Kaper O-prijs. Hij lag aanvankelijk in derde positie achter Xuthus Hollandia (Geersen) en Waluna Norton. Aan de overzijde ging Wilschot de leider bedreigen en ook Upper Ten (Leeuwenkamp) mengde zich in de strijd om de ereplaats. In het rechte eind was Wilschot ongenaakbaar, ter wijl Upper Ten de tweede plaats aan Xuthus Hollandia ontnam. Willem Leeuwenkamp won zonder veel moeite de Kapitein-prijs van start tot finish in 1.27.8 km.-ttfd. Verrassend was hier de tweede plaats van Yper- moron (Verhoeve) voor Ysvogel S (Geersen). Dat Hairos II de door slechts vier paarden betwiste internationale dra verij zou winnen stond al bij voorbaat vast. De laatste „trainingsrit" in ons land voor zijn vertrek naar de Scan dinavische landen won Hairos op de van hem bekende wijze in 1.22.5 km.- tijd over 2500 meter. De grote vraag was wie de tweede plaats zou bezetten. Tarantella had de meeste aanhang en het leek tot kort voor de streep, dat deze inderdaad tweede zou worden, De furieuze eindsprint van Trudi Trothan (Eerenberg) leidde tot een bij zonder spannend duel en nek aan nek stoven de beide paarden door de finish, waarbij de foto uitmaakte dat Trudi een mininem voordeel had op Taran tella. Sammy Mars (De Vlieger), die een goede koers liep, bleek toch nog iets te weinig werk gehad te hebben en werd vierde. De uitslagen van de rennen luiden: Stockwei-prijs: 1. Sorella (A. W. van Dyk); 2. Sisse Solfero; 3. Pandora. Tot.: w. f5.50; pl. f2.60, 1.50; gek. f6.70; cov. 3.10. Bend'or-prijs: 1. Fra Diavolo (F. van Deuren); 2. Country Girl; 3. Montezuma. Tot.: w. f 1.50; pl. f 1.50, 2.-; gek. f5.40; COV. f 4.20. Hengsten- en Meriën produktenren1. Sambo (F. van Deuren); 2. Phrolic; 3. Loyal. Tot.: w. f 1.40; pl. f 1.50, 3.30, 6.-; gek. f3.20; cov. f6.40. De draverijen: Kitty Zora-prijs: 1. Winnie H (A. Th. Knljnenburg) (1.28.3); 2. William Han over; 3. X Bond. Tot.: w. f4.20; pl. f 1.70, 1.50, 1.50; gek. f8.90; cov. f4.20. Kobi-prijs: 1. Wilfield (J. Ham) (1.25.9) 2. Victor Maire; 3. Wanda Axkit. Tot.: w. f3.70; pl. f 1.30, 1.10, 1.30; gek. f 10.60; cov. f 5.40. Karlo-prijs: 1. X Mieke Hollandia (C. P. G. Wortel) (1.26.1); 2. Walter Pluto; 3. Vliegende Hollander. Tot.: w. f3.90; pl. f2.80, 2.50; gek. f8.10; cov. f5.90. Prijs der Veelbelovers: 1. Xandro S (P. Heynen) (1.24.8) 2. Xiphon L; 3. Xanthi Con Dios. Tot.: w. f5.90; pl. f 1.50, 1.30, 1.60; gek. f 11.60; cov. f4.90. Kaper O-prijs: 1. Wilschot (J. van den Berg) (1.24.3); 2. Upper Ten; 3. Xuthus Hollandia. Tot.: w. fl.80; pl. f 1.10, 1.10, 1.20; gek. f3.80; cov. f3.10. Kapitein-prijs: 1. Yemen (W. Leeuwen kamp) (1.27.8); 2. Ypermoron; 3. Ijsvo gel S. Tot.: w. f2.50; pl. f2.30, 3.30; gek. f 16.10; cov. f7.20. Kiddy-prijs: 1. Hairos II (W. H. Geer sen) (1.22.5); 2. Trudi Trothan; 3. Ta rantella. Tot.: w. f 1.30; pl. f 1.-, 1.90; gek. f 3.30; cov. f 2.80. Totalisator-omzetf 128.960,50. Koersen Groningen De uitslagen van de gisteren in Gro ningen gehouden draverijen luiden: Bouwlna Scott-prijs: 1. Xiphias Hol landia (W. Woudstra) (1.32.6); 2. X Dou ble Six; 3. Xavier. Tot.: w. f3.50; pl. f 1.90, 2.-; gek. f6.90; cov. f4.50. Kitty Volo-prijs, le afdeling: 1. Y Kit ty's Zoon (J. Wagenaar jr.) (1.31.2) 2. Yocca; 3. IJsloper. Tot.: w. f2.10; pl. f 1.20, 1.40, 1.50; gek. f4.20; cov. f4.60. 2e afdeling: 1. Y Y Y (J. K. v .d. Veen) (1.30.5); 2. Yna van Barke; 3. Yec. Tot.: w. f26.70; pl. f5.50. 1.60, 2.-; gek. f20.10; cov. f 4.90. Lazuur-prijs: 1. Ybe van Papenhoef (J. van Dooleweerd) (1.30.6); 2. Weerlicht B; 3. Xeniphon Scott. Tot.: w. f 1.70; pl. f 1.50, 3.30, 3.70; gek. f6.20; cov. f9.30. Mientje K-prijs: 1. Vauban B (P. DJ. Bolt) (1.27.4); 2. Wanda van Gonny; 3. Q William P. Tot.: w. f 10.40; pl. f 1.90, 1.50, 2.90; gek. f 11.10; cov. f7.20. Oktavianus-K-prijs, voor amateurs: 1. Upie Scott P (R. Bosma) (1.27.5); 2. Turdus Musica S; 3. Reyland. Tot.: w. f2.70; pl. f 1.60, 3.50; gek. f9.-; cov. f4.50. Tecla van Oranje-prijs: 1. Vuurgoud- haantje S (J. Wagenaar Jr.) (1.26.-); 2. Tombola; 3. Vina van Barke. Tot.: w. f4.20; pl. f2.30, 3.80; gek. f6.50; cov. f 9.60. Wilfried van Oranje-prijs: 1. Wanita v. Barke (C. J. Blokdijk) (1.26.4); 2. Uranus Koff; 3. Willemarie GS. Tot.: w. f6.40; pl. f3.40, 2.50; gek. f 16.60; cov. f4.50. Victor van Oranje-prijs: 1. Quicksilver S (J. Wagenaar Jr.) (1.21.1); 2. Urubus; 3. Vitalis. Tot.: w. f 1.40 (stal); pl. 11.10, 1.30, 1.20; gek. f3.80; cov. f3.-. Totale omzet f 86.624. De Draken ronden een boei tij dens de selectiewedstrijden op het IJsselmeer. Op de voorgrond de Trintel 2 van W. P. van Duyl. schuts tijdens de Olympische selec tiewedstrijden op het IJsselmeer tweemaal. Op de eerste dag van deze tweedaagse wedstrijden was Jan Jongkinds „Ama zone" echter sneller dan Verhagens „Daisy". Het was op beide dagen bijzonder mooi zeilweer met een zwakke tot matige wind. In de Drakenklasse ging de strijd tussen Cor Groot en Wim van Duyl. Groot won zowel zaterdag als zondag morgen. In de laatste race van zondag, toen de wind iets sterker was geworden, kon Wim van Duyl zich in de ruim- schootse rakken echter losvaren van zijn lastige tegenstander en de laatste wed strijd op zijn naam brengen. In alle drie de races was het opmerkelijk, dat Cor Groot vooral goed werk leverde in de kruisrakken, terwijl ruimschoots het spinnakerwerk aan boord van Van Duyl's schip beter was verzorgd. De vol gende week worden de selectiewedstrij den op het IJsselmeer voortgezet, waar bij dan ook de Finnjollen, die dit week einde in Duitsland aan wedstrijden deelnamen, aan de start zullen verschij nen. TAFELTENNIS Nog weinig lioop voor Scylla 2 Het reserve team van Scylla heeft gis teren precies acht uur in de trein door gebracht vóór het weer terug was in de Sleutelstad. Een illusie armer, want met 8-2 werd de eerste herkansingswedstrijd om een plaats in de hoofdklasse van het Maastrichtse T.C.R. verloren. Eén van de oorzaken, van dit teleurstellende re sultaat, was stellig de nog steeds onbe grijpelijke beslissing van de competitie leider om deze ontmoeting in plaats van op zaterdag, op zondag vast te stellen, waardoor Karamoy, één van de Leidse troeven, niet aanwezig kon zijn. Maar ook de lange heenreis heeft zich vooral in de eerste partijen laten voe len. Van der Voort, die tegen de num mer één van T.C.R., Bastiaens, moest openen, was nog onwennig en verloor dan ook in twee games (21-16, 21-13). Invaller Kuiper kon hierna Karamoy niet doen vergeten en verloor van Coe- nen, eveneens in twee games. Héél jam mer was het, dat Kanbier tegen de zwakste Limburger, Kerpentier, niet tot winst kon komen, want daardoor keken onze stadgenoten al spoedig tegen een grote, 3-0 .achterstand aan. Van der Voort bleek in de vierde partij voldoen de ingespeeld, waardoor hij met forse cijfers, 19-21, 9-21, het eerste tegenpunt scoorde en wel tegen Coenen (3-1). Het verloop in de partij tussen Bastiaens en Kanbier wees erop, dat tóch niet alle hoop direct zou moeten worden opge geven. Na de eerste game met 7 te heb ben verloren, behield de Leidenaar nog alle kansen door de tweede game met 14 te winnen. Dubbel jammer daarom dat hij de beslissende game met dezelfde cij fers verloor en daardoor de partij aan zijn tegenstander moest laten wat de thuisclub al dicht in de buurt van de halve winst bracht. Deze werd gereali seerd in de volgende partij, omdat Kui per ook op het spel van Kerpentier het antwoord schuldig bleef. Een gedepri meerde Kanbier kon toen niet meer be letten dat de volle winst nu definitief naar T.C.R. ging (6-1). Van der Voort bewees hierna nog wel zijn goede vorm door ook Kerpentier te verslaan, 14-21, 11-21, maar het was al te laat! Ook in de resterende twee partijen kwamen de Leidenaren niet meer tot winst, zodat hun kansen op promotie nu wel nihil zijn, temeer daar de uitslag van de reeds gespeelde en verloren wedstrijd te gen Batswingers 3 in deze herkansing mee blijft tellen. Ter afsluiting van het seizoen werden zaterdag de clubkampioenschappen van Scylla verspeeld. Het was comming-man Van der Laken die bij de heren de sterk ste bleek, vóór Anker, welke laatste tot ieders verrassing zowel Karamoy als Van der Voort had verslagen. Opmer kelijk was voorts de zege van Kanbier op Van Zoelen. Bij de dames was het Anneke den Burger die mevrouw Ver kerk het zoet van de overwinning en de eerste prijs onthield. In de finale van het herendubbel ze gevierde, zoals verwacht werd, de com binatie Van Zoelen-Van der Voort, over Van der Laken-Verkerk. De Nederlandse schermsters Nina Kleyweg en Elly Botbijl zijn tijdens de internationale wedstrijden in Como niet verder gekomen dan tot de kwart fi nale-groepen. In groep C behaalde Nina Kleyweg slechts één overwinning en in groep D werd Elly Botbijl met twee ge wonnen partijen uitgeschakeld na bar rage met de Hongaarse Szabo. Winnares werd de Russische Valentina Prudskova. In het zone-schaaktoernooi te Boe dapest speelde onze landgenoot Van Scheltinga in de derde ronde remis tegen de Engelsman Clarke.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14