STRALENDE LENTEZON OP DE GLORIEDAG VOOR PRINSES MARGARET EN ANTONY Indrukwekkende dienst in hoofdkerk van Britse rijk: Westminster Abbey Haar zwager, de hertog van Edinburghstelde de wat nerveuze prinses geheel op haar gemak Ondanks televisie trokken vele tienduizenden erop uit! 7VV/ restauratie was somberheid van gebouw gelukkig verdwenen Overdracht carillontoren te Arlington namens Ned. volk Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 6 mei 1960 Vierde blad no. 30041 (Van onze Londense correspondent) Vlaggen wapperden, bloemen verspreidden hun zoete geur, klokken beierden, Londen jubelde en vierde feest! Margaret Windsor en Antony Armstrong-Jones zijn vandaag even na het middaguur in de histori sche Westminster abdijkerk in een sfeer van diepe wijding en immense luister en in tegenwoordigheid van ruim 2000 gasten door dr. Geoffrey Fisher, aartsbisschop van Canterbury, in de echt verbon den. Het was de gloriedag in het leven van de Koninklijke, bruid en haar bruidegom en een van de zeldzame hoogtepunten in het Britse bestaan. Het was bovendien de eerste maal in 450 jaar, dat Palace. een prinses met iemand trouwde die geen titel Voor iedere moeder wier zoon met een van de hoogste vrouwen in den lande huwt zou dit een onvergetelijke dag zijn. Maar voor de gravin heeft dit huwelijk nog een speciale betekenis. Immers, toen Antony op 16-jarige leeftijd polio opliep, vreesde zij, dat hij zijn hele leven invalide zou blijven. Het gure regenweer aan het begin van deze week deed het ergste vrezen voor de grote dag. Doch het prachtige lenteweer van gisteren het was bijna 70 graden, de warmste dag van het jaar maakte reeds duidelijk, dat het vandaag wederom stralend zou zijn. Hiermede was het feest gered. Prinses Elizabeth trouwde op een frisse mistige novemberdag. De kroningsfeesten van 1953 werden door koude en slagregens bedorven, maar voor de zonnige Prinses Margaret straalde de zon, hoe kon het ook anders? Dank zij de televisie waren miljoenen in de gehele wereld speciale televisie films werden naar de Verenigde Staten en Canada overgevlogen, zodat ze daar nog op tijd voor het avondprogramma zullen arriveren hiervan getuige. tig afstekend tegen het donkere zwart van de hoge beremutsen van de ere- bataljons der garderegimenten, die te zamen met andere leden van de strijd krachten voor de afzetting langs de weg zorgden. De fonkeling van de gevederde koperen helmen en kurassen, de weer kaatsing van de open zilveren zwaarden, de spiegeling van de glimmende hoge laklaarzen van de bereden garde der koninklijke huishouding, de martiale Household Cavalry, het goud en paars van de Tudorkledij van de tamboers majoor, de Spaanse kragen en helle baarden van het bejaarde, stramme ere- korps van de „gentlemen at arms". Er was weer de bij de Engelsen altijd vol strekte precisie en perfectie in de regie en uitvoering van dit sublieme vertoon. De gracieuze glazen koets waarin de bruid zich naar de kathedraal begaf en waarin zij met haar echtgenoot terug keerde werd door een van de schimmels, Tedder, getrokken, die in 1946 deel uit maakte van een geschenk van 36 paar den van Koningin Wilhelmina aan Ko ning George VI uit dankbaarheid voor bezit. Er is echter sprake van dat Antony Armstrong-Jones als hij eenmaal zijn vaste plaats in de Koninklijke familie en in de harten van het Engelse volk veroverd heeft, in de adelstand zal worden verheven, maar zeker is dit nog niet. Op het ogenblik zou de romantiek, welke om deze echtverbinding zweeft, er misschien enigszins door worden aangetast. Hetgeen overigens niet weg neemt, dat de bruidegom, die jarenlang door hard te werken zijn brood verdiende, nauw met de aristocratie en via deze zelfs met vorstelijke ge slachten is verbonden. In zijn jeugd woonde hij lange tijd op het kasteel van zijn moeder, gravin Rosse in Ierland, een grimmige burcht, veel meer van de buitenwereld afgesloten dan Buckingham Kleurigheid was zeer aantrekkelijk Maar ondanks de mogelijkheid om ge makkelijk thuis te blijven zitten en alles veel beter te zien dan op straat, hadden zich tienduizenden langs de weg ge schaard om bruid en bruidegom te be jubelen. Al zag men hen slechts even in een flits. Duizenden hebben het er voor deze luttele ogenblikken voor over gehad gedurende de nacht in de buitenlucht te kamperen. De toeschouwers, die door vrolijke muziek uit de luidsprekers langs de weg waardoor zij later de kerkdienst konden volgen, werden beziggehouden, hadden tenminste de voldoening enkele fragmenten van het blijde schouwspel helemaal „echt" te hebben gezien en be leefd. Dit laatste is iets, dat voor het televisiescherm onmogelijk is. Bovendien ontbreken daarop de kleurigheid van het geheel, welke een evenement als dit tot een feest voor het oog maakt en er eigenlijk het hoofdbestanddeel van vormt. Buckingham Palace, het vertrekpunt voor de bruidegom, en Clarence House, de residentie van de prinses, liggen maar twee brede lange straten van de kathe draal verwijderd, zodat het voorbijtrek ken van de diverse stoeten slechts korte tijd in beslag nam. Jammer was echter dat om onverklaarbare redenen de route zo gekortwiekt werd en dat er van de Mali schuin werd doorgestoken over de kale, doch met tribunes omlijste vlakte van de Horse Guards Parade inplaats van de grote lus te maken door de machtige Admiraliteitspoort en langs Trafalgar Square, een weg welke nor maal door koninklijke stoeten wordt ge volgd. Voor een langere rijtoer leent deze wereldstad met zijn hopeloze verkeers problemen zich slecht. Maar indien de geijkte route ware gehandhaafd, zouden vele extra duizenden de stoet en al het andere vertoon hebben kunnen gade slaan. Stijlvolle ceremonie De Engelsen zijn meesters in de uit voering van stijlvolle ceremonieën als deze. Het gaat hun volkomen natuurlijk af. Gevoel voor historie en traditie vor men een onverbrekelijk onderdeel van het Britse leven. Het was een „volksver maak" in de beste zin van het woord. Vooral de waardigheid ervan maakte in druk. Het hart van Londen, ja van het ge- j hele Britse rijk, levert het klassieke de cor voor het koninklijke of zo men wil semi-koninklijke tafereel, dat zich voor miljoenen ogen afspeelde. De majestueuze Mali. de als een liniaal op Buckingham Palace gerichte boule vard, aan de ene zijde begrensd door de hoog boven de bomen oprijzende monu mentale achttiende-eeuwse zuilenge- veis en uitspringende terrassen van de j beroemde bouwmeester John Nash, het prille groen, verweven met wolken voor jaarsbloesem van het aan de andere kant gelegen lieflijkste aller Londense parken, dat van St.-James, de kronendragende witte masten waaraan strak de recht hoekige witte draperieën hangen, met vergulde kwasteji aan de uiteinden en in het midden voorzien van gestileerde donkerrode Tudor-roos met het gouden monogram van de letters ,M" en „A" Het hoogtepunt van de vrolijke versie ringen vormde de prachtige erepoort van roze en donkerrode rozen welke het echtpaar op de terugweg naar Bucking ham Palace passeerde. Gecamoufleerde afbraak Het roetzwart en grijs van de ver weerde kathedraalmuren en van het kleine St.-Margarets-kerkje ernaast vormden op het plein voor de Big Ben als treffend contrast een monumentale achtergrond. De kunstbloemen van plastic welke zich om de lantaarnpalen kronkelden en sierlijke bloembakken aan de voet daarvan deden het prachtig De tegenover de Westminster Abbey opgerichte hoge tribunes met bloemen versierd uitverkocht niettegenstaande de prijzen van 50 tot 250 gulden per plaats! camoufleerden de lelijke af braakgaten in de nabijheid en gaven met de vlaggemasten en de overhuifde entree van de kerk het anders zo onoog lijke voorplein een bijna huiselijk karak ter. Hier stond ook een van de talrijke militaire muziekkorpsen in galatenue opgesteld. Weer zag men zoals by elke staats gelegenheid het vlammende rood, prach- de tydens de oorlog in Engeland door haar genoten gastvrijheid. Men heeft dit alles vaak genoeg aan schouwd, al ligt de vorige koninklijke bruiloft al weer 13 jaar achter ons. Toen was de 16-jarige Prinses Margaret het oudste bruidsmeisje bij het huwelijk van Prinses Elizabeth. Nu is ze een volwas sen vrouw al heeft de prinses, klein van gestalte, het pril meisjesachtige behou den. Ook de tengere Antony Armstrong- Jones ziet er veel jeugdiger uit dan hij is. Gelukkige jonge vrouw Wie de prinses de laatste maanden heeft gezien weet dat zij zielsgelukkig is. In haar vrij eenvoudige bruidskleed van wit zijden organdie en de fonkelende diadeem in het haar zag zij er spranke lend doch op de heenweg naar de kerk ook enigszins gespannen uit. De prinses is weliswaar gewend aan jubelende me nigten, aan pracht en praal, maar, emo tioneel als zij is, leek zij iets minder be heerst dan gewoonlijk hetgeen ook niet te verwonderen viel. Doch de altijd hu moristische Hertog van Edinburgh, haar zwager die haar zou „weggeven", stelde haar toch weer op haar gemak. Voor Antony Armstrong-Jones was alles nog overweldigender. Hy werd als het ware fysiek overvallen door de grootsheid en pathos van het gebeuren. Daarvoor was de overgang van een be dompt souterrain in een volksbuurt naar de altijd onwerkelijke paleisomge ving te plotseling. Vooral nu elke lens dit keer op hèm is gericht! Hij heeft om tijd gevraagd om de acclimatiseren en men begrijpt dit. Voor het publiek was hij tot voor kort een nog ietwat wantrouwig benaderde vreemde, maar na vandaag zal dit wel gauw veranderen. De geest drift van de toeschouwers was onge veinsd en dat zij beiden gold is buiten kijf. Het bruidstoilet Vandaag werden in Londen officieel details van Prinses Margarets trouw japon, ontworpen door Norman Hartnell, bekend gemaakt. De japon is van witzijden organza, het strakke lijfje heeft lange, nauwe mou wen. De hals, afgebiesd met organza, is van achteren hoog en valt van voren in een „v". De organza bies loopt aan de voorkant over het lijfje en de rok. De zeer wijde twaalfbaans rok. bestaan de uit drie lagen organza, is om de taille nauwsluitend en waaiert wijd uit. Iedere baan is afgebiesd met organza. Dezelfde bies loopt langs de gehele zoom van de rok die in een sleep eindigt. De hele japon is gemaakt op een styve witte tule, die eveneens met organza is afgebiesd. De sluier van Prinses Marga ret is van witte tule, afgezet met witte organza en bijeengehouden door een dia manten tiara. Haar kleine bruidsboeket, in de vorm van een halve maan, bestaat voorname lijk uit twee soorten witte orchideeën, een klein tuiltje lelietjes van dalen en stephanotis. Afschuwelijke moord bij Brussel (Van onze Brusselse correspondent). De luxueuze gemeente Elsene bij Brussel is in grote beroering door een afschuwelijke moord. Dinsdagavond is een 75-jarige we duwe gewurgd in haar bad gevonden. De moordenaar, een neef van het slacht offer is gearresteerd en heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. Uit de gesprekken met de buren kon den de rechercheurs reeds spoedig ach terhalen dat de moord door een beken de was gepleegd. De 40-jarige neef had namelijk drie jaar geleden bij de begra fenis van de echtgenoot van zijn tante, een arts. verklaard dat hij spoedig het grote patriciërshuis van de weduwe zou erven De dader is een onbeduidend klerkje op een Brusselse bank en schijnt niet geheel toerekeningsvatbaar te zijn. De moordenaar viel trouwens spoedig door de mand. Hij bekende dat hij zijn tante had gewurgd na een hooglopende ruzie en dat hy voornamelijk kwaad was geworden toen zij hem zijn mislukt leven verweet. Men vraagt zich echter af of hij niet eerder met valse sleutels de woning is binnengedrongen en de weduwe koelbloedig en dus niet voorbe dachte rade heeft vermoord, wat hem levenslang kan kosten. BRAND IN „DE SOCIËTEIT" TEDOETINCHEM Schade een halve tan Gistermiddag tegen kwart over vijf werd door voorbijgangers brand ontdekt in het gebouwencomplex van de sociëteit te Doetinchem. De brandweer was spoe dig ter plaatse en ondanks de enorme rookontwikkeling wist zij in korte tijd hetv uur meester te worden. De grote zaal bleef gespaard, maar de kegelbaan alsmede een kleedgelegenheid gingen verloren. De koffiekamer kreeg veel wa terschade. Het vuur werd bestreden met elf stralen. De oorzaak zal vermoedelijk moeten worden gezocht in onachtzaam heid. De schade zal niet ver van een halve ton liggen. De sociëteit is tegen brand verzekerd. BEVELHEBBER ZEESTRIJDKRACHTEN NAAR ANTILLEN EN V.S. De bevelhebber der zeestrydkrachten, vice-admiraal L. Brouwer, zal in de periode van 15 t.m. 24 mei a.s. een in spectie bezoek brengen aan de Kon. Marine op de Ned. Antillen. Tevens zal hij in de periode van 2 t.m. 14 juni a.s., op uitnodiging van de chef van de marinestaf van de Amerikaanse marine, admiraal A. Burke USN, een bezoek breng enaan de V.S. Demonstraties in Ankara Gistermiddag hebben studenten op nieuw gemanifesteerd in Ankara. Om 4 uur wandelden groepen studenten op de Ataturk-boulevard onder het wakend oog der politie. Twee uur later waren er echter 4.000. waarbij zich ambtenaren en employe's voegden. Zij riepen „vrij heid vrijheid" en zongen voor het stand beeld van Ataturk het volkslied. Het hele verkeer stond stil. Met militaire auto's werden versterkingen aange voerd, waarna de manifestanten met gummiknuppels uiteen werden gejaagd. Generaal Genial Gursel, bevelhebber van de Turkse strijdkrachten, is met verlof gegaan. Aansluitend hierop gaat hij. in juli, met pensioen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zo heeft een officiële Turkse woordvoerder verklaard. De Turkse kranten hebben echter aanzegging ge kregen dat zij dit nieuws niet mogen publiceren. Als dank voor de Amerikaanse hulp Het Nederlandse volk heeft gisteren te Arlington by Washington de toren voor het Nederlandse carillon overgedragen aan het Amerikaanse volk. De toren werd aangeboden door de voorzitter van het klokketorencomité, de heer J. F. van Hengel, en de staalconstructie voor de 49 klokken van het carillon werd namens het Amerikaanse volk aanvaard door de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken, de heer B. A. Sea ton. In een inleidend woord heeft de Ne derlandse ambassadeur te Washington, dr. J. H. van Roijen, erop gewezen dat de toren een teken van dankbaarheid van het Nederlandse volk jegens het Amerikaanse is maar dat het vooral (Van onze Londense correspondent) Het hoogtepunt van de dag vormde vanzelfsprekend de huwelijks- dienst in de Westminster Abbey, de hoofdkerk van het Britse rijk, welke thans voor een belangrijk deel is gerestaureerd. De vroegere somberheid van dit kerkgebouw is dan ook gelukkig verdwenen. Vandaag was de aanblik van het interieur bijzonder opwekkend. Niet alleen verspreidden de grote luchters in het priesterkoor en de kaarsen op het altaar hun glans, weerkaatst door de gouden en zilveren orna menten van het altaar, maar~bovendien viel er uit de hoge gewelven een zee van licht dank zij de daar aangebrachte sterke televisielampen, welke de gehele kathedraal in een feestelijke gloed zetten. In het schip van de kerk, aan weerszijden van de blauwe loper, welke van de westelijke deur naar het priesterkoor leidde, zaten de gasten op smalle vergulde stoeltjes en vulden verder de koorbanken. families aanwezig. Verder waren er de premiers van het Britse Gemenebest, die op het ogenblik in Londen confereren. Het was hoogsteigenaardig om overal tussen de brede zuilen televisietoestellen op een hoog voetstuk te zien staan. Om de paar meter was er een televisiescherm daar dit de enige manier was waarop de aanwezigen de huwelijksinzegening in het priesterkoor konden zien. Zelfs op enkele meters afstand van het altaar waren zij opgesteld. Het was een zoge naamde huistelevisie, gesloten voor de gebeurtenissen buiten de kathedraal. Overal waar men omhoog keek ont waarde men het loerende oog van de televisiecamera's. Er waren er meer dan 20! Een deel van de kerk, boven de in gang, staat nog in metalen steigers, maar men maakte van de nood een deugd want men vond hier plaats voor extra televisiecamera's! Er was echter geen sprake van close-ups in het pries terkoor. Alle opnamen tijdens de eigen lijke dienst toonde het bruidspaar op de rug en dan meestal nog van grote af stand. Het was speciaal Koningin Eliza beth die dit zo geregeld had omdat zij niet wilde dat de innerlijke emoties van de bruid gemeengoed van allen zouden worden. Bij het huwelijk van Grace Kelly en Prins Rainier had zij namelijk gezien hoe onjuist zulks is. Het priesterkoor was rijkelijk voorzien van microfoons, zodat niets van de stem men van bruid en bruidegom en van de aartsbisschop verloren ging. Parade van zeer vele prominenten Het was hier al in de vroege ochtend een parade van prominenten. De Britse regering en topfiguren uit de gehele sa menleving waren aanwezig. De 85-jarige Sir Winston Churchill ontbrak niet en keek vergenoegd rond. Behalve Konin gin Ingrid van Denemarken waren en kele leden van buitenlandse vorstelijke moet worden beschouwd als een monu ment voor de vriendschap tussen de twee volken. Over de afgelopen 15 jaar zei de heer v. Roijen dat het herstel van Nederland niet zo volledig zou zijn geweest en veel meer jaren zou hebben geëist indien de Amerikanen Nederland niet zo royaal I hadden geholpen. De heer Van Hengel zeide in zijn aan- biedingsrede dat er geen betere dag voor J het uiten van de dankbaarheid van het Nederlandse volk en voor het aanbieden van deze toren kon worden gevonden dan de dag waarop Nederland herdenkt dat het 15 jaar geleden werd bevrijd. Na te hebben gewezen op de moed van de Amerikaanse militairen bij de bevrij ding, zei de heer Van Hengel dat deze bevrijding het beginpunt was voor her- stel en wederopbouw met Amerikaanse hulp. De heer Van Hengel heeft de minister van Binnenlandse Zaken, de heer Sea- ton, en zyn ambtenaren dank gezegd voor hun nooit aflatende medewerking bij de bouw van de toren. Voor en na de overdracht werden op het carillon Amerikaanse en Neder landse volksmuziek en moderne compo sities ten gehore gebracht. Geen speciale versiering In de kathedraal was vrijwel geen speciale versiering aangebracht: de in gang in lichtgrijs en blauw gedrapeerd en tegen enkele zuilen waren bloemen aangebracht. Er stonden ook bloemen ter weerszijde van het kleurrijk aange klede altaar. In het geheel gevulde kerk gebouw waar het wemelde van unifor men en elegante toiletten naast de stem mige herenkledij heerste een verwach tingsvolle stemming. Toen als een vreug devol signaal kondigde een trompetfan fare, speciaal gecomponeerd door Sir Arthur Bliss, de hoofdcomponist, en uit gevoerd door 12 militaire trompetters de aankomst van de bruid aan een kwartier eerder was de bruidegom vergezeld van de „best man", neuroloog dr. Roger Gil- liat, gearriveerd. Zij namen hun plaats aan de rechterzijde onder de lantaarn in. In het midden van het priesterkoor stonden de twee rode bidstoelen, dicht by de treden, waarachter zich de aarts bisschop. de deken en andere hoge gees telijken in vol ornaat hadden opgesteld. In het priesterkoor zaten aan de rech terkant Koningin Elizabeth, de konin gin-moeder. Prins Charles en andere le den van de koninklijke familie. Aan de overzijde zaten de ouders van Antony Armstrong-Jones, zijn zuster en half broer, alsmede de buitenlandse vorste lijke gasten. Geen wezenlijk verschil Begeleid door Prins Philip en gevolgd "I will". De bruidegom zeide het met besliste stem, de stem van de bruid was zachter maar eveneens duidelijk. Zij leg de daarbij volgens de oude formule te vens de belofte af dat zy haar echtge noot zal gehoorzamen. In feite wordt door de kerk deze gehoorzaamheid als wederkerig beschouwd. Vervolgens was het ogenblik aangebroken waarop Prins Philip de bruid aan de bruidegom „weg gaf". De aartsbisschop strengelde de rechterhanden van bruid en bruidegom ineen. De bruidegom verklaarde daarop dat hij Margaret Rose tot zijn vrouw nam en dat hij haar in voor- en tegen spoed zou lief hebben tot dat de dood hen zou scheiden. Prinses Margaret gaf de bruidegom dezelfde verzekering. Deze gaf daarna de ring die de „best man" hem overhandigde, aan de aartsbisschop, die de ring zegende. Toen kwam het historische moment dat Antony Arm strong-Jones de ring aan de vinger van zijn bruid schoof daarbij de voorge schreven sacramentele formule uitspre kend. Na het gebed verklaarde aartsbis schop Antony en Margaret tot man en vrouw, waarop een zegening volgde. Stormachtige ovatie De voorlezing van de acht zaligspre kingen uit de Bergrede en nog enkele verzen door de deken vormde de afslui ting van deze verheven dienst. Een fan fare klonk waarna allen instemden met het volkslied. Bruid en bruidegom, vergezeld van hun naaste familieleden begaven zich daarna naar de St. Edwards kapel om het huwelijksregister te tekenen, waar na het grote koor dat de dienst zo prach tig had opgeluisterd het bestond uit 80 jongensstemmen nog enige gezan gen ten gehore bracht. Onder de tonen van trompetmuziek van Purcell verliet het bruidspaar de ka thedraal. Op de weg naar Buckingham Palace juichte de menigte het paar in de glazen koets met laaiende geestdrift toe. Lachend wuifde het terug. Het enorme ronde plein voor het paleis leek een met tienduizenden gevulde arena. Men riep in spreekkoor om de bruid en de bruide gom en na enkele ogenblikken verscheen het gelukkige paar op het balkon om een reusachtige ovatie in ontvangst te nemen. Een geliefde prinses heeft haar geluk gevonden! De algemene vreugde kent geen gren zen! Acht jaar geleden is in Nederland het 1 idee opgekomen het Amerikaanse volk een duurzaam blijk van vriendschap te j geven. Men werd het er spoedig over - - „pgespoort eens dat He. geseHenH eenden j moest bestaan, omdat het gieten van I terwijl de aanwezigen oprezen, naar haar de commerciële uitzendingen Wanneer klokken een traditioneel ambacht in Ne- treden van het de stoorzender niet tot zwijgen wordt i priesterkoor. Zn draaide zich om en eaf i ™hr„K, ,wuruu „Veronica" stoorde Westduitse zender De drijvende radiozender „Veronica" heeft gistermiddag telegrafisch van het Westduitse radiokuststation „Nord- deich Radio" (Duits Oost-Friesland) de mededeling ontvangen, dat een van de golflengten van dit station door de uit zending van de „Veronica" op 183 meter zwaar werd gestoord. De „Veronica" heeft haar uitzending toen onmiddellijk gestaakt om later op een hogere golf lengte weer in de lucht te komen. De vertegenwoordiger van de „Vero nica", de heer H. Oswald, deelde mede aan „Norddeich Radio" terug te heboen getelegrafeerd, dat verandering van de frequentie in twee dagen mogelijk is. Slechts tien minuten, aldus de heer Os wald, zijn wij op de 183 m. geweest om aan enkele mensen de stoorzender (waarvan de Veronica nog steeds last van heeft) te laten horen. Normaal zen den wij op 185,5 m. Aan boord is men nu de grote zender aan het inwijden. Voorts heeft hy van Amsterdam uit radiotele- fonisch aan de technici van de „Vero nica" meegedeeld, dat zoveel mogelijk tegemoet moet worden gekomen aan soortgelijke verzoeken als die van Nord deich Radio. Inmiddels zoeken de technici van Ra dio Veronica naarstig naar de stoorzen der, die de uitzendingen bemoeilijkt. De ze technici zijn er, na nader onderzoek toch van overtuigd, dat deze stoorzender zich ergens in Amsterdam bevindt en niet in Duitsland. Zodra de stoorzender is opgespoord en derland is. Korte tijd later werd beslo ten het carillon in een klokketoren aan te brengen. In alle kringen van het Ne derlandse volk werd geld bijeengebracht en de Koningin gaf spoedig haar steun aan het idee. De toren, die ongeveer 40 meter hoog is, is ontworpen door de architect J. W. C. Boks. Aan de voet van de open staal constructie staan twee bronzen leeuwen van de beeldhouwer Pauls de Koning. Een stralende Prinses Margaret gefotografeerd tijdens de rijtocht van Clarence House naar de Abbey prmsterkoor. Zij drauidc zich om en gaf ,ebrach[. hVhbën dele SC Prlnaeif Anne, die'' heVeedurcnde' de ge- hele dienst vasthield. Daarop voegde de bruidegom zich bij haar. Beiden beste- OU WCFVfMfitOI'lTll^ll lil gen daarna het priesterkoor en de dienst J begon. Hoewel uitgebreider dan normaal 1 i verschilde deze in wezen niets van een I UKI3I13I113 ClOClCll huwelijksdienst, welke voor de eenvou- Wervelstormen hebben gisteren voor de tweede achtereenvolgende dag ver scheidene delen van de Amerikaanse staat Oklahoma getroffen waarbij zeker 23 mensen zijn omgekomen. Er zyn naar schatting meer dan 175 gewonden terwij de materiële schade zeer groot wordt genoemd. Het stadje Wilburton werd het ergst getroffen. Voorzover bekend, kwamen hier elf mensen om het leven. Veie ge bouwen werden platgeblazen. waaronder een kerk. Alle verbindingen met dit 2000 inwoners tellende stadje zijn ver broken. digsten in het kleinste dorpskerkje wordt gegeven. Het grote ogenblik kwam toen Mar- garet-Rose en Antony Charles Robert bij hun voornamen genoemd hun gelofte van trouw aflegden. Het bevestigende antwoord op de vraag of men alles voor de partner zal zyn luidt in het Engels:

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7